Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 08, 2020, 11:18:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: edytor  (Przeczytany 17524 razy)
raven
Gość
« : Kwiecień 02, 2008, 07:18:05 »

czy ktoś może wie w jaki sposób tworzyć mapki? z instrukcji nie doszedłem jak i raczej już nie dojdę; bezpośrednio w edytorze gry wiem jak "rysować" drogi, rzeki, teren itp. aby były widoczne dla gry, ale w jaki sposób wyedytować obraz mapki widoczny dla gracza - podejrzewam że praktycznie można to zrobić w dowolnym edytorze grafiki, z tym że żadne zmiany które wprowadzam na pliku .bmp mapki w katalogu scenerios nie są widoczne w edytorze gry
Depet
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 02, 2008, 10:35:09 »

Tutaj jest kompendium wiedzy jeśli chodzi o działania edytorskie w Decisive Battles > http://www.ssg.com.au/forums/viewforum.php?f=3 - niestety po angielsku  Undecided
raven
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 05, 2008, 03:30:33 »

no cóż, narysowałem kawałek mapki Smiley , wg mnie wyszło to dość średnio, nie wiem czy jest sens dalej to kontynuować; co wy o tym myślicie, może być?

Yava
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 05, 2008, 07:13:42 »

Osobiście mi się podoba, nie wiem tylko czemu jakoś mi się kojarzy z Pacyfikiem  Evil
raven
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 05, 2008, 07:29:55 »

to teoretycznie ma być Polska 1939 roku Smiley , teksturki z Normandii i operacji Tajfun
Depet
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 05, 2008, 10:22:19 »

Mnie się podoba - sam kiedyś rysowałem w ten sposób mapę tyle że do Panzer General i wiem jaka to ciężka praca...

...jeśli wolno mi tylko na coś zwrócić uwagę to te drogi wyglądają trochę zbyt sztucznie tzn. ewidentnie jak wklejone na ten las

...ale to sumie tylko szczegóły.

Tak z ciekawości spytam - ta mapa ma być pod jakiś konkretny scenariusz ?
Yava
Gość
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 06, 2008, 01:42:40 »

to teoretycznie ma być Polska 1939 roku Smiley , teksturki z Normandii i operacji Tajfun

Przyznam się szczerze, że się nie znam  na edytowaniu Wink a i skojarzenie pewnie ma wspólnego dużo z za dużą ilością  WiTP pewnie, ale mapka ładna i pogratulować, oby tak dalej!  Smiley
raven
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 06, 2008, 08:50:47 »

Lądowa Obrona Wybrzeża 1939; nie wiem tylko czy czysty teren jest taki jak powinien być - za mało zielony chyba (wrzesień - teoretycznie część trawy już jest wyschnięta); z drugiej strony taki teren właśnie jest w normandii, ardenach czy operacji tajfun czy chociażby panzer general (jeśli dobrze pamiętam)

dodałem trochę drzewek nad rzeczką
i mapka raczej będzie niewielka - ok 40 na 40 heksów
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2008, 10:29:04 wysłane przez raven » Zapisane
Ryan
Gość
« Odpowiedz #8 : Lipiec 10, 2008, 06:41:14 »

Kolejna ciekawa niespodzianka  Smiley. Wkońcu znaleźli się ludzie zajmujący się tworzeniem map, myślę że to bardzo ważne. Biorąc pod uwagę fakt że Kharkow ma być ostatnią częścią serii to przy życiu będą ją trzymać tylko scenariusze amatorskie. Serii które przeżyły wiele lat dzięki scenariuszom tworzonym przez fanów jest wiele tak więc trzymam kciuki za wszystkich którzy podjęli to wyzwanie i bardzo chętnie sam zagram kiedyś w któryś z waszych scenariuszy. Może kiedyś sam się pokuszę Smiley.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: