Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Wrzesień 22, 2021, 06:53:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Ankieta
Pytanie: Które gry zasługują na miano "Najlepsza Wojenna Gra Strategiczno - Turowa Roku 2007" ?
Empires in Arms - 0 (0%)
Heroes of Malgrimia - 0 (0%)
Napoleon's Campaigns - 0 (0%)
Advanced Tactics: World War II - 0 (0%)
Strategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare - 0 (0%)
Crusader Kings: Deus Vult - 0 (0%)
Fantasy Wars - 0 (0%)
Hearts of Iron Anthology - 0 (0%)
Medieval II: Total War - Kingdoms - 0 (0%)
Europa Universalis III: Napoleon's Ambition - 0 (0%)
Galactic Assault: Prisoner of Power - 0 (0%)
Guns of August - 0 (0%)
Sid Meier's Civilization IV: Beyond the Sword - 0 (0%)
Commander: Europe at War - 0 (0%)
John Tiller's Campaign Series - 0 (0%)
UFO: Extraterrestrials - 0 (0%)
AGEOD's American Civil War: The Blue and the Gray - 0 (0%)
UFO: Alien Invasion - 0 (0%)
Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon - 0 (0%)
Battlefront - 0 (0%)
Galactic Civilizations II: Dark Avatar - 0 (0%)
Europa Universalis III - 0 (0%)
Głosów w sumie: 0

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Najlepsza wojenna gra strategiczna roku 2007  (Przeczytany 66689 razy)
Depet
Gość
« : Luty 27, 2008, 11:13:32 »

WYNIKI:
Empires in Arms    - 152 (6.1%)
Heroes of Malgrimia    - 116 (4.7%)
Napoleon's Campaigns    - 89 (3.6%)
Advanced Tactics: World War II    - 54 (2.2%)
Strategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare    - 105 (4.2%)
Crusader Kings: Deus Vult    - 69 (2.8%)
Fantasy Wars    - 56 (2.3%)
Hearts of Iron Anthology    - 71 (2.9%)
Medieval II: Total War - Kingdoms    - 451 (18.1%)
Europa Universalis III: Napoleon's Ambition    - 186 (7.5%)
Galactic Assault: Prisoner of Power    - 23 (0.9%)
Guns of August    - 31 (1.2%)
Sid Meier's Civilization IV: Beyond the Sword    - 158 (6.4%)
Commander: Europe at War    - 67 (2.7%)
John Tiller's Campaign Series    - 23 (0.9%)
UFO: Extraterrestrials    - 34 (1.4%)
AGEOD's American Civil War: The Blue and the Gray    - 14 (0.6%)
UFO: Alien Invasion    - 60 (2.4%)
Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon    - 124 (5%)
Battlefront    - 112 (4.5%)
Galactic Civilizations II: Dark Avatar    - 121 (4.9%)
Europa Universalis III    - 372 (15%)

Głosów w sumie: 1335
Zaczynamy pierwszą edycję plebiscytu na najlepszą wojenną grę strategiczno - turową 2007 roku !

Regulamin Plebiscytu "Najlepsza Wojenna Gra Strategiczno - Turowa Roku 2007":

1. Tytuł "Najlepsza Wojenna Gra Strategiczno - Turowa Roku" jest inicjatywą Gildii Generałów (Generals Guild) Portalu Gier Strategicznych oraz Forum Gildii Generałów. Inicjatywa ta ma na celu promowanie dobrych, wojennych gier strategiczno - turowych.
2. Nominowane do konkursu są gry lub dodatki spełniające następujące kryteria: gra turowa (oparta na systemie tur), gra wojenna (musi dotyczyć jakiegokolwiek konfliktu historycznego bądź wyimaginowanego), gra wydana w roku 2007.
3. Ocena, czy konkretna gra spełnia warunki wskazane w punkcie 2, leży w kompetencji Administratorów serwisu Generals Guild.
4. Głosować można wysyłając swoje 3 typy w tym wątku. Dodatkowo zachęcamy do krótkich lub dłuższych uzasadnień wyboru.
5. Etap głosowania potrwa do końca sierpnia br. Na początku września zostaną oficjalnie ogłoszone wyniki.
6. Tytuł zdobędą 3 gry z największą ilością głosów.
7. Wydawca gry, która zdobędzie Tytuł, ma prawo wykorzystywać ten Tytuł oraz jego Logo w swoich materiałach związanych z tą grą.
8. Ostateczna i zarazem wiążąca wykładnia niniejszego regulaminu należy do administratorów Gildii Generałów i Forum Gildii Generałów.
--------------------------------
Dodam jeszcze gwoli ścisłości że treść regulaminu (nieco przerobioną) zapożyczyłem z forum strategie.net.pl. Możliwość zagłosowania na 3 pozycje z racji tego że nominowanych jest aż 25 gier i że wśród nich jest spory rozstrzał (od wojen napoleońskich, przez II wojnę światową kończąc na fantasy i science fiction). Nie mam póki co informacji o tym czy będą losowane jakieś nagrody wśród głosujących którzy uzasadnili swój wybór ale gdy tylko skonsultuje to z Szarikiem natychmiast wyedytuję Regulamin. Gry biorące udział w konkursie będę w najbliższych tygodniach sukcesywnie dodawał do Biblioteki Gier.
--------------------------------
Lista gier kandydujących do tytułu "Najlepsza Wojenna Gra Strategiczno - Turowa Roku 2007":

Empires in Arms - to komputerowa wersja niezwykle udanej planszowej gry strategicznej typu grand strategy z 1982 roku, autorstwa studia Australian Design Group. Gra przedstawia wydarzenia w Europie w latach 1805-1815. Gracze wcielają się w największe potęgi w Europie - Rosja, Prusy, Austria, Francja, Hiszpania, Turcja).
Czytaj więcej > http://generalsguild.com/biblioteka/empires-in-arms/

Spaceforce Captains - jest przedstawicielem strategicznych gier turowych z akcją umiejscowioną w przestrzeni kosmicznej. Celem gracza jest przede wszystkim rozwój własnej cywilizacji poprzez ekspansję, badania naukowe i rozbudowę gospodarczą.

Heroes of Malgrimia - to klasyczna, turowa strategia fantasy, słusznie przywodząca na myśl takie tytuły, jak Heroes of Might & Magic czy Age of Wonders. Stworzony przez mało znane studio developerskie AlfaClass program oferuje nam bujny, rozbudowany świat miecza i magii.

Napoleon's Campaigns - to historyczna gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym, stworzona przez francuskie studio developerskie AGEOD. Skupia się ona na przedstawieniu bardzo ciekawego okresu w dziejach naszego świata, jakim niewątpliwie były lata 1808-1815 (Wojny Napoleońskie).
Czytaj więcej > http://generalsguild.com/biblioteka/napoleons-campaigns/

Advanced Tactics: World War II - jest kolejną klasyczną strategią turową, z założenia bardzo podobną do darmowego People's Tactics czy tak popularnego Panzer General. W porównaniu do tych tytułów nieformalny sequel wyróżnia sie jednak znacznie większą złożonością rozgrywki.
Czytaj więcej > http://generalsguild.com/biblioteka/advanced-tactics/

Strategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare - to pierwszy dodatek do wydanej w 2006 r. strategii turowej autorstwa programistów ze studia Fury Software. Opisywany tytuł stanowi odpowiedź na sugestie, jakie przedstawili producentom fani podstawowej wersji gry.
Czytaj więcej > http://generalsguild.com/biblioteka/strategic-command-2-blitzkrieg/

Crusader Kings: Deus Vult - jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem do skomplikowanej gry strategicznej Crusader Kings, w Polsce znanej także pod tytułem Europa Universalis: Mroczne wieki. Ogólne założenia rozgrywki pozostały niezmienione względem wersji podstawowej, to znaczy, że naszym zadaniem jest w dalszym ciągu kierowanie wybranym przez siebie państwem.

Fantasy Wars - to heksagoidalna strategia turowa osadzona w klimacie fantasy z założenia bardzo podobna do wiekowego już Fantasy General. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina również słynne serie Heroes of Might & Magic czy też Disciples. Fantasy Wars to jednak próba połączenia elementów role-playing z rozbudowaną warstwą taktyczną.
Czytaj więcej > http://generalsguild.com/biblioteka/fantasy-wars/

Hearts of Iron Anthology - jest (zgodnie z tym co powinien sugerować sam tytuł) zestawem składającym się ze wszystkich tytułów wchodzących w skład tej serii. Znajdujące się tu gry przeniesiono oczywiście w niezmienionej postaci, dodając jednocześnie wszystkie te łatki, które w międzyczasie zostały wydane. Seria Hearts of Iron stanowiła bezpośrednie rozwinięcie bardzo zbliżonego Europa Universalis.
Czytaj więcej > http://generalsguild.com/biblioteka/hearts-of-iron-anthology/

Medieval II: Total War - Kingdoms - jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem popularnej strategii, wydanej w 2006 roku i stanowiącej kolejną odsłonę bestsellerowego cyklu ze stajni Creative Assembly. Gracze mają więc okazję ponownie przenieść się w przeszłość, aby wypróbować swoje umiejętności przede wszystkim w bitwach, aczkolwiek trzeba wykazać się także pewnymi zdolnościami z zakresu ekonomii, dyplomacji etc.

Europa Universalis III: Napoleon's Ambition - to dodatek do trzeciej części popularnej serii gier strategiczno-ekonomicznych tworzonych przez szwedzkie studio Paradox Interactive. Rozszerzenie powstało głównie z myślą o tych graczach, którym nie przypadła do gustu zbytnia rozbieżność pomiędzy faktami historycznymi, a przedstawionymi w grze wydarzeniami.

Galactic Assault: Prisoner of Power - to futurystyczna strategia turowa, która nawiązuje do rosyjskiej powieści Arkadija i Borysa Strugackich, znanej w naszym kraju jako Przenicowany świat. Akcja gry rozgrywa się na planecie Saraksh, zamieszkanej przez cztery zróżnicowane rasy: Khonties, Barbarians, Island Empire i Land of the Fathers, zróżnicowane pod względem wyposażenia i dostępnych technologii.
Czytaj więcej > http://generalsguild.com/biblioteka/galactic-assault/

Guns of August - to osadzona w realiach pierwszej wojny światowej klasyczna turowa gra strategiczna opracowana przez studio Adanac Command Studies, które ma już na swoim koncie podobną produkcję, The Campaigns of the Danube 1805 & 1809.

Sid Meier's Civilization IV: Beyond the Sword - to drugi, po Warlords, oficjalny dodatek do znakomitej gry strategicznej, Sid Meier?s Civilization IV. Tym razem, jak sugeruje nazwa rozszerzenia, programiści i projektanci studia Firaxis Games postanowili skupić się nad okresami w historii ludzkości, które nastąpiły po ?zmierzchu miecza?, czyli po wynalezieniu prochu i wprowadzeniu do użytku broni palnej.

Commander: Europe at War - wyprodukowany przez firmy: Firepower Entertainment i Slitherine Software (w obsadzie Johan Persson - znany specjalista gier strategiczno-turowych) przenosi nas w realia II wojny światowej. W grze pokierować możemy zarówno siłami Osi jak i Sprzymierzonych (zachodni Alianci i ZSRR).
Czytaj więcej > http://generalsguild.com/biblioteka/commander-europe-at-war/

John Tiller's Campaign Series - to pakiet trzech gier wojennych, umiejscowionych w okresie II wojny światowej i stworzonych przez amerykańskie studio developerskie TalonSoft, które specjalizowało się w tworzeniu realistycznych i złożonych gier strategicznych.

UFO: Extraterrestrials - strategia turowa wyraźnie nawiązująca do klasycznej serii ?UFO? (UFO: Enemy Unknown, X-COM: Terror From The Deep, UFO: Apocalypse itd.) i wydanego w 2003 roku ?UFO: Aftermath?. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości.

AGEOD?s American Civil War: The Blue and the Gray - to strategia turowa, przedstawiająca działania militarne z okresu wojny domowej, jaka mała miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych w latach 1861-1865. Istotne uwagi jest to, że niniejszy produkt został udostępniony jedynie w ramach dystrybucji elektronicznej.

UFO: Alien Invasion - to gra strategiczna z podziałem na tury, w której naszym zadaniem będzie powstrzymanie kosmitów, próbujących podbić Ziemię. Gracz wcieli się w rolę dowódcy specjalnej grupy żołnierzy, którzy zostali oddelegowani do walki z najeźdźcą.

Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon - to dodatek do popularnej strategii o tytule Hearts of Iron 2: Doomsday, której akcja została osadzona w burzliwych czasach II wojny światowej. Niniejsza produkcja jest dystrybuowana wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem internetowego systemu Gamer?sGate ? można ją pobrać za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

Making History: The Calm and the Storm - jest stworzoną przez Muzzylane Software, a wydaną przez Strategy First turową strategią na PC osadzoną w realiach II wojny światowej. Gracze wcielają się w rolę przywódcy jednego z państw biorących udział w konflikcie: Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Związku Radzieckiego, Japonii lub Niemiec.

Battlefront - jest grą turową bliźniaczo podobną do pozostałych pozycji z serii Decisive Battles. Produkt został wydany dla uczczenia 20 rocznicy wprowadzenia na rynek gry planszowej o tym samym tytule i stanowi jej wierną, komputerową adaptację.
Czytaj więcej > http://generalsguild.com/biblioteka/battlefront/

Galactic Civilizations II: Dark Avatar - to pierwszy dodatek do strategii turowej Galactic Civilizations II: Władcy Strachu. Dodatek przygotowany przez firmę Stardock Systems wprowadza wiele ciekawych udoskonaleń o które zabiegali sami fani gwiezdnej cywilizacji.
Czytaj więcej > http://generalsguild.com/biblioteka/galactic-civilizations-ii-dark-avatar/

Ascension to the Throne - to strategia z elementami cRPG, osadzona w świecie fantasy, stworzona w studiu developerskim DVS. Jej akcja opowiada o pełnej walki i wyrzeczeń drodze ostatniego prawowitego spadkobierca tronu królestwa Airath, prowadzącej do pokonania banitów bezprawnie zasiadających na tronie jego państwa.

Europa Universalis III - trzecia odsłona znakomitej gry strategicznej ze studia Paradox Interactive, która pozwala na cofnięcie się w czasie do XV wieku i pokierowanie rozwojem wybranej przez siebie nacji. Podobnie jak w poprzednich odsłonach, twórcy oddają w nasze ręce każdy aspekt działalności państwa, w tym dyplomację, handel, gospodarkę, religię czy armię.

Zapraszam do głosowania i jeszcze raz zachęcam do uzasadniania swojego wyboru !
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 02:35:04 wysłane przez kowdar » Zapisane
Armuss
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 28, 2008, 07:48:14 »

Postawiłem na Strategic Command 2 W&W i tylko na nią z dwóch powodów. Po pierwsze gra jest klimatyczna i grywalna jak mało która (przynajmniej dla fanów zmagań w czasie II wojny), a po drugie w większość wymienionych gier po prostu nie grałem... Wink
Zapisane
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #2 : Luty 28, 2008, 12:03:25 »

hej

ja na nic nie stawiam.
postawiłbym na PG2 ale nie ma  Tongue

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
raven
Gość
« Odpowiedz #3 : Luty 28, 2008, 12:08:58 »

zagłosowałem na Battlefront ale prawdę powiedziawszy to żadnej z tych gier nie widziałem na oczy Smiley
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #4 : Luty 28, 2008, 02:45:45 »

W sumie ja tez znam może z połowę gier z tej listy Smiley ale wynika to z tego że nigdzie wcześniej o nich nie informowano, nie pisano, nie chwalono/krytykowano - stąd plebiscyt trwa 6 miesięcy, jest czas żeby w wolnym czasie usiąść, pobrać demo - wypróbować, jak się spodoba zakupić po czym zagłosować/polecić/ostrzec.

Wcześniej myślałem że od czasu serii Panzer General, Steel Panthers, Master of Orion nie wyprodukowano żadnej sensownej, wojennej gry turowej - teraz dopiero gdy zacząłem szukać informacji widzę jak bardzo się myliłem. Mile spędzone godziny nad Galactic Civilizations, Strategic Command czy Decisive Battles świadczą o tym że dziś również produkuje się ciekawe strategie. Problem w tym że nie wzbudzają one już takiego zachwytu w dobie RTSów i innych strategicznych bubli w których najważniejsza jest grafika i szybkie klikanie myszką....a skoro nikt sie nie interesuje inteligentnymi grami to jak zwykli zjadacze chleba (czyli my Smiley ) mamy o nich usłyszeć ?
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6643« Odpowiedz #5 : Luty 29, 2008, 08:13:49 »

hej ja na nic nie stawiam.
postawiłbym na PG2 ale nie ma  Tongue
POZDRAWIAM!!!
Ervin von Rommel
Ja też stawiam na Panzer General 2 Evil
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Depet
Gość
« Odpowiedz #6 : Luty 29, 2008, 10:32:59 »

Ja też stawiam na Panzer General 2 Evil

Hehe...to może przy okazji konkursu na grę strategiczną WSZECH CZASÓW.  Grin
Zapisane
Ryan
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 06, 2008, 10:16:12 »

Ja zagłosowałem w sumie bardzo przewidywalnie Smiley, Battlefront bo to rozwinięcie mojej ukochanej serii, skądinąd całkiem udane, Campaign Series bo przypomniał mi czasy kiedy jako praktycznie dzieciak zaczynałem swoją przygodę z turówkami drugowojennymi ( kurcze to z 11 lat temu było), no i Hearts of Iron bo w drugą część zarwałem wiele wiele nocy swego czasu no i ta seria udowadnia że gra wcale nie musi być turowa żeby zmuszać do myślenia, podstawa do pomysł Smiley.
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 07, 2008, 09:30:12 »

Heh a mnie trochę zaskoczyły dotychczasowe wyniki Total War - chyba czas w końcu to wypróbować.
Zapisane
SuperWarrior
Gość
« Odpowiedz #9 : Sierpień 01, 2010, 02:59:26 »

Nie wiem, co wybrać ale wybrałem na ślepo.  Grin  Evil T-34 Tiger
Zapisane
kasyno
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipiec 14, 2011, 04:21:29 »

Empires in Arms to moim zdaniem najlepsza gierka strategiczna 2007 roku choć i tak wolę gry kasynohttp://kasyno.bettingexpert.com/
Zapisane
Morahor
Gość
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 27, 2013, 02:23:33 »

Haha o boże ostry old school Smiley najbardziej mi odpowiadał wtedy chyba Strategic Command 2: Blitzkrieg - Weapons and Warfare...kiedy to było...starość nie radość. Teraz raczej siedzę w takich grach http://darmowegrystrategiczne.pl/gry_strategiczne/najlepsze_gry_strategiczne_online/. Wole za darmo sobie pograć Smiley
Zapisane
mizor
Gość
« Odpowiedz #12 : Marzec 18, 2014, 11:31:05 »

Jak dla mnie EU III Smiley
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6643« Odpowiedz #13 : Kwiecień 12, 2014, 03:56:37 »

Dawaj typy. Wink Ja średnio w tym siedzę. Wink
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
marek06706
Gość
« Odpowiedz #14 : Maj 06, 2014, 08:28:52 »

Popieram kandydaturę serii Total War. Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC