Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 02:36:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Ankieta
Pytanie: W jakim kierunku powinny iść bieżące prace nad efilem?  (Głosowanie skończone: Wrzesień 12, 2010, 03:23:19 )
Tak jak teraz - tylko pod kątem PG2, OpenPG to nadal kwestia przyszłości - 0 (0%)
Przerabiamy go na OpenPG - im szybciej, tym lepiej. PG2 to już zabytek. - 1 (12.5%)
Robimy osobną kopię dla OpenPG i tam wprowadzamy zmiany, a wersja dla PG2 zostaje - jak jest. - 2 (25%)
Robimy osobną kopię dla Open PG i rozwijamy obie równolegle. - 1 (12.5%)
Robimy osobną kopię dla OpenPG i na niej kładziemy nacisk, ale np: nowe jednostki wprowadzamy do obu. - 4 (50%)
Głosów w sumie: 7

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co dalej z Gustlik efile?  (Przeczytany 19002 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« : Lipiec 14, 2010, 03:23:19 »

Wyjaśnienia:

- opcja 1 - nie wyklucza grania na niej w Open PG, ale nie pozwala na np: wprowadzenie do efila nowych krajów.

- opcja 2 - oznacza przerobienie efila W CAŁOŚCI na realia OpenPG. np: wprowadzenie większej liczby krajów, niestety wtedy PG2 nie będzie tych krajów "widział". Jednocześnie efil dla PG2 przestaje być "oficjalnym"

- opcja 3 - w zasadzie podobna do opcji nr-2, ale zakłada zrobienie i pozostawienie kopii starego efila i podtrzymanie pewnego (niewielkiego) supportu technicznego. Ale prace rozwojowe dla wersji do PG2 zostają przerwane.

- opcja 4 - jest najtrudniejsza do zrealizowania, bo na pewno się okaże, że w Open PG niektóre realia walki są zupełnie inne i  propozycja np: "Zwiększyć GD dla samolotów" - zaowocowałaby koniecznością przeprowadzanie OSOBNYCH prób dla jednej i drugiej gry. Oba efile pozostają wówczas RÓWNOWAŻNE i oficjalne.

- opcja 5 - to opcja 4 w wersji "light", czyli prace koncentrują się na efilu dla OpenPG, ale większe zmiany, a niewymagające wielkich prób, np: wprowadzenie nowej ikony, czy nowego modelu czołgu - są wprowadzane i tu i tu.

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #1 : Lipiec 14, 2010, 08:44:08 »

Ja oddałem głos za opcją nr 5 ale równie dobrze może być 3.
Zapisane

Nie bo nie Smiley
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #2 : Lipiec 14, 2010, 10:49:02 »

PG2 to zabytek. No
Mam nadzieję, że nasza liga nie będzie ostatnią, która zagra na Open.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #3 : Lipiec 15, 2010, 01:22:54 »

Wybrałem 5. Odpowiedź jest prosta, jeżeli OG nie będzie takim remedium a bolączki PG2, to zawsze można wrócić w miarę bezboleśnie. Wink
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 15, 2010, 05:44:17 »

Ja wybrałem 3.
Uważam, że obarczanie Gustlika prowadzeniem dwóch efili na raz jest nie w porządku.
W opcji trzeciej przechodzimy wszyscy na Open i tam koncentrujemy wszystkie nasze pomysły.
Natomiast wersja na PG2 pozostaje dostępna (może z niewielkimi zmianami od czasu do czasu) i zawsze można będzie sobie pograć np. na starym laptopie Smiley.
Zapisane

kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #5 : Lipiec 16, 2010, 12:07:42 »

Zagłosowałem na 3.

Uważam iż w dłuższej perspektywie nie ma co rozwijać efila dla PG2.
Z czasem nie wierzę aby wszyscy zainteresowani nie przeszli na Open Gen.

W obecnych realiach, granie w rozdzielczości 640x480 nie zainteresuje nikogo nowego.
Z czasem będą coraz większe problemy z uruchamianiem PG2 na nowszych PC i systemach.

A może autor Open Gen pokusi się o natywną wersją dla Linuksa ?
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
mikeyello
Gość
« Odpowiedz #6 : Lipiec 16, 2010, 01:37:35 »

Głosuję na 5.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #7 : Lipiec 24, 2010, 01:21:58 »

Przyglądałem sie dziś efilowi i stwierdzam ze smutkiem, że dalsze utrzymanie kompatybilności/wymienności efila do działania pod PG2 i JEDNOCZEŚNIE pod Open PG jest bardzo trudne - jeśli nie wręcz niemożliwe.

Dlaczego?

Otóż Open PG wprowadza szereg możliwosci dla jednostek, które nie mogą być wykorzystane w PG2. Np jednostka budująca mosty, lotniska, porty i pola minowe. Taka jednostka jest bardzo cenna, stąd musi być bardzo droga. Ale tylko w Open PG.
W PG2 pozostanie jej tylko możliwość budowy przepraw, więc istnienie jej w efilu, za taką, cenę nie ma po prostu sensu.

Dublowanie jednostki, za każdym razem (żeby się tylko numery w efilu zgadzały), doprowadzi wkrótce do "zapchania" efila dla PG2 jednostkami, które nie będą spełniały tam żadnej sensownej roli, a jedynie będą pozwalały na granie wymiennie kampanii.

W drugą stronę problem nie jest aż tak duży. Co prawda OpenPG pozwalałby wyeliminować kilka jednostek niepotrzebnych - m.in pola minowe, które w Open PG działają zupełnie inaczej - ale zostawię jak jest, żeby można grać stare kampanie. Efile dla Open PG ma limit 8000 jednostek, a wiec zapchanie prędko nie grozi.

Dlatego polecam, co następuje:

- Niestosowanie krzyżowej instalacji tzn. dwóch plików wykonawczych PGUK220.exe i OpenG2.exe w jednym katalogu.
- Należy zrobić sobie dwa niezależnie działające katalogi czyli dwie osobne gry - dla PG2 i OpenPG
- Należy pamiętać, że do OpenPG możemy wrzucić dowolną starą kampanię z PG2 i grać tak samo jak przyszłe kampanie dla OpenPG, natomiast w katalogu PG2 mogą być wyłącznie kampanie dla PG2.
- Już wkrótce efil zostanie zróżnicowany na wersje dla Open PG i PG2 (stary) dlatego należy pilnować aby w odpowiednim katalogu, był odpowiedni efil.

Niestety, pliki efila nazywają się tak samo - jak odróżnić który jest który?

Na dwa sposoby:
- Pierwszy - włączyć LGSuite i sprawdzić linię nazwy PIERWSZEJ JEDNOSTKI NA LIŚCIE - tej odpowiadającej za Incompability Error - jej linia zawierać będzie również nazwę wersji efila. Jesli w nazwie wersji efila jest "Open" to znaczy, że mamy efila do Open, a jeśli "PG", to znaczy że jest to stary efil. 
- Drugi - włączyć OpenPG i zobaczyć wersję efila na dole menu głównego.

Niestety stary PG2 nie czyta tej linii i w katalogu z PG2 - pozostaje tylko sposób pierwszy.

Kolejna różnica zawierać się będzie w paczce z efilem i tak jest chyba najłatwiej:
Otóż efil do PG2 posiada trzy pliki EQUIP97.eqp, EQUIP97.txt i GUI97.txt
Natomiast efil do Open PG, zamiast GUI97, będzie posiadał w paczce plik NATIONS.txt

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #8 : Listopad 07, 2010, 02:35:19 »

W związku z pojawiającymi się co jakiś czas pytaniami i sugestiami dotyczącymi starego efila dla PG2 - oświadczam co następuje:

Ten efil, w najbliższym czasie (lub dającym się przewidzieć), NIE BEDZIE przez mnie uzupełniany, ani rozwijany.

Niestety nie pozwala na to ilość pracy jaką trzeba włożyć w efila dla OpenGen, a to przecież wciąż tylko początek drogi.

Mam natomiast propozycję - jesli ktoś chce kontynuować tę pracę, to niech się do mnie zgłosi - otrzyma stosowną (słowną) licencję
i pozwoleństwo na dalsze działania, pod kilkoma warunkami:
- Musi być zachowana filozofia efila (ceny, support, zajmowanie hexów, zasięgi artylerii, amunicja dla samolotów i.t.p.)
- Musi być zachowana wsteczna kompatybilność - tzn nie można usuwać ani drastycznie zmieniać jednostek już istniejących.
- Musi być zachowana lista krajów i flagi - tak by pasowały do pakietu flag GraphSwitchera
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.113 sekund z 25 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)