Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 11:55:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: LG suite  (Przeczytany 72497 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #45 : Grudzień 11, 2009, 01:36:35 »

Jest możliwość regulacji od 1 do 12 miesięcy. Opcja "Proto Time Frame" - włącza się ją podobnie jak doświadczenie czy belki dla nowych jednostek w "Ver 2.00 Features"
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 326


« Odpowiedz #46 : Grudzień 17, 2009, 10:49:43 »

Ukazała się nowa wersja LG Suite 4.26 (15.12.2009)
http://luis-guzman.com/zips/SuitePG2_426.zip
Zapisane
velmasta
Chorąży (Warrant Officer 3)
*
Offline Offline

Wiadomości: 40


Reach for the sky cause tomorrow may never come..


« Odpowiedz #47 : Luty 08, 2010, 02:19:44 »

Jestem nowy na tym forum wiec wypadałoby sie przywitac wiec WITAM Smiley w PG gram od 1996 roku i chciałbym wyrazic ogromny szacunek do Gustlika za prace która wykonuje. Mnostwo razy korzystalem z jego podpowiedzi na roznych forach. Dzieki za to co robisz.  A teraz moje pytanie dotyczace LGSuite mianowicie chodzi mi o to czy mozna przerabiac tam pliki save z Open General czyli .xcsv ? Grałem juz dziesiatki moze i setki roznych kampanii i troche mi sie Pg2 zwykly "przejadł" wiec dzis zainstalowalem OpenG.  potrzebujac odmiany Smiley . Z tego co widze to Suite ładuje tylko .csv  mam wersje 4.23i wiec moze potrzebuje nowszej? Gdyby ktos wiedzial to prosze o pomoc.

EDIT: Chyba własnie o to chodziło Smiley za stary Suite sciagnelem najnowszy i działa Smiley
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 02:28:32 wysłane przez velmasta » Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #48 : Luty 08, 2010, 03:39:51 »

No to widzę, że znalazłeś rozwiązanie - ale podpowiem Ci jeszcze jedno, otóż Suite niekoniecznie kocha pracować na zmianę z plikami do PG2, a potem do Open PG (one są jednak inne). Jeżeli zamierzasz edytować Open PG, polecam zainstalować go jako osobną grę, tzn: nie we wspólnym katalogu z PG2 i takoż samo postąpić z LG Suite. Plik wykonawczy edytora należy umieścić w głównym katalogu gry (raz dla PG2, a druga kopię dla Open PG), a następnie w ustawieniach folderów dla Suite (dla każdej kopii), nakazać pracę w trybie "lokalnym"
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
velmasta
Chorąży (Warrant Officer 3)
*
Offline Offline

Wiadomości: 40


Reach for the sky cause tomorrow may never come..


« Odpowiedz #49 : Luty 08, 2010, 04:24:25 »

Gustlik mam jeszcze takie 3 pytania. Nie chodzi o suite ale nie znalazłem osobnego tematu OpenPg2...
1. Gdy najade kursorem na jednostke Sztab [HQ]  jest napisane : 8 mine field . O co z tym chodzi?
2. Czy da sie jakos przyspieszyc atakowanie i poruszanie sie jednostek w OpenPg2, chodzi o to ze zanim jednostka sie ruszy jak chwila w ktorej nie reaguje taki moze ułamek sekundy jednak denerwuje. Przy ataku z kolei mija troche czasu zanim pojawia sie wynik starcia? (swoja droga to troche za bardzo wynik atakujacego i broniacego jest rozrzucony po ekranie musze machac glowa z prawej strony ekranu do lewej, mogloby byc troche blizej siebie jak w PG1 ale juz nie bede wybrzydzał:))
3. Czy istnieje kampania w ktorej scenariusze ida identycznie jak w podstawowym BLITZKRIEGU tylke ze gra sie aliantami? Sam sobie takową zrobiłem grało sie przyjemnie, jednak brak czasu i zbyt mała wiedza o robieniu kampanii sprawiła ze kampania byla mocno niedopracowana
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #50 : Luty 08, 2010, 04:47:55 »

Cytuj
1. Gdy najade kursorem na jednostke Sztab [HQ]  jest napisane : 8 mine field . O co z tym chodzi?

Nie mam pojęcia....

Cytuj
Czy da sie jakos przyspieszyc atakowanie i poruszanie sie jednostek w OpenPg2, chodzi o to ze zanim jednostka sie ruszy jak chwila w ktorej nie reaguje taki moze ułamek sekundy jednak denerwuje

Generalnie - ja nie mam nic wspólnego z pracami nad Open PG.

Tez mnie to denerwuje - pisałem już o tym kilkakrotnie do autorów gry, ale jakoś bez skutku. Wszelkie dyskusje, opinie i pytania co do Open PG nalezy zgłaszać tu:

http://www.panzercentral.com/forum/viewforum.php?f=132&sid=d281e1bfd56b484c2a007dbea3ea3154

Cytuj
3. Czy istnieje kampania w ktorej scenariusze ida identycznie jak w podstawowym BLITZKRIEGU tylke ze gra sie aliantami?

Nie - i raczej czegoś takiego nie będzie, bo strona gracza, to musi by JEDEN kraj, a w BLITZU raz przeciwnikami Niemców są Polacy, potem Francuzi, potem Anglicy, potem Rosjanie i.t.d.


Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
velmasta
Chorąży (Warrant Officer 3)
*
Offline Offline

Wiadomości: 40


Reach for the sky cause tomorrow may never come..


« Odpowiedz #51 : Luty 26, 2010, 12:08:24 »

Gustlik wybacz że dręcze ale latami mi sie te pytania zbierały... Wiesz czy da się jakoś obejść to że w suite prestiż można ustawić na max 40 tur? Lubie sobie czasem ustawić na 99 tur i grać z kumplem lub (głupie) sam ze sobą  Roll Eyes, a po 40 juz prestiż nie przychodzi. Moze jest jakis inny program do zedytowania tego. W pg1 prawie wszystko edytowałem w Dosie Navigatorze ale z pg2 to juz wyższa szkoła jazdy. 
I drugie - czy da sie w trakcie trwania rozgrywki w pojedyńczą misję z komputerem zamienić się stronami?

« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 12:29:59 wysłane przez velmasta » Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #52 : Luty 26, 2010, 01:21:14 »

Cytuj
Wiesz czy da się jakoś obejść to że w suite prestiż można ustawić na max 40 tur?

Raczej nie.

Cytuj
I drugie - czy da sie w trakcie trwania rozgrywki w pojedyńczą misję z komputerem zamienić się stronami?

Takiej operacji trzeba by dokonać zapisując grę i edytując plik save. Do tego służy opcja "Reverse scenario", ale niestety
w trybie "save" nie działa. Mógłbyś spróbować ręcznie, edytując save, w oknie ustawień głównych scenariusza, zamienić
dane (kraj, strona, zachowanie) "Player 1", na dane "Player 2"  i vice versa, ale nie gwarantuje za skutki Smiley
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #53 : Luty 20, 2012, 07:43:56 »

Próbowałem odpalic LG suite z menu które jest w instalce Kowdara. Odpalilem ale nie udało mi się wyedytować żadnej kampanii ani scenariusza. Problemem nie do przeskoczenia był brak map. Postępowałem zgodnie z radami Gustlika.

1. Check cams
Pojawiał mi sie komunikat że brakuje 48 plików .shp i propozycja czy program ma je sciagnąc automatycznie.

Zatwierdzałem
i po chwili pojawiał sie  "error cannot create internet session"
po kliknieciu OK na tym komunikacie:
Pojawiało się coś takiego




i jednocześnie przegladarka łączyła się ze stroną:


http://pg2mapfinder.gilestiel.eu/index.php?search=4,11,7,13,0,10,26,27,24,22,25,17,288,45,40,35,333,52,60,54,53,55,57,59,70,77,65,347,73,67,71,72,79,78,85,90,88,125,696,157,155,156,449,741,198,507,233,266


Były tu wszystkie brakujace mapy , sciagac je musiałem ręcznie a Gustlik pisał ze Lg Suite ściągnie je automatycznie. Niestety byc moze sciagałem nie to co trzeba albo nie w to miejsce co trzeba bo później w zaden sposób LG suite tych nowo sciagniętych map nie widziała. Sad  Moze problem tkwi w tym, ze automatyczne sciaganie nie zadziałalo. Gdyby ktoś mógł sprawdzić czy ta LG Suite wbudowana w Instalkę Open Generala działa czy tylko na moim kompie takie problemy są?

« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 08:10:17 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #54 : Luty 20, 2012, 10:42:53 »

Spróbuję odpowiedzieć  Tongue

1. W nowej instalce już nie zamieszczam LG Suite, także z tego powodu ... ale to nie jest odpowiedź  Wink
2. Jak nazwa wskazuje, jest to SuitePG2, a więc nie jest to wersja dedykowana do Open General i nie wszystkie możliwości jakie ma OG ma także Suite. Więc najlepiej działa jak ma pliki związane z mapami "poukładane" tak jak to wymagał PG2.
3. A więc co trzeba zrobić:
- ściągnąć brakujące mapy w wersji SHP
- rozpakować je do katalogu MAP
- skopiować pliki *.map z katalogu MAPFILES do katalogu SCENARIO
Przy takiej organizacji, Suite "nie krzyczy" w przypadku wczytywania scenariuszy, kampanii
Z GŁÓWNEGO KATALOGU SCENARIO.
Jak zmienisz na katalog efile, to i tak będzie zgłaszał błędy (z tego co pamiętam to dlatego że szuka plików *.map w SCENARIO - trzeba by chyba przegrać te pliki do każdego SCENARIO w każdym katalogu efila)
Ja sobie tak radzę, że jak edytuję, to przegrywam kampanię do głównego SCENARIO.

A wszystko dlatego że Suite nie radzi sobie z głównym katalogiem MAPFILES, którego nie było w PG2
oraz (chyba ważniejsze) nie czyta grafiki map z plików JPG - czyta tylko SHP lub PNG (ale tutaj "krzyczy").
Luis zapowiadał stworzenie Suite dedykowane dla Open General. Wtedy zapewne nie będzie tych problemów.

Mam nadzieję , że pomogłem.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 11:12:18 wysłane przez kowdar » Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)