Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 08:45:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Polska strona Open General - Kowdar  (Przeczytany 263853 razy)
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« : Sierpień 29, 2010, 11:51:34 »

Witam, po dłuższej nieobecności, ale w tym czasie dokonałem przeglądu moich zasobów kampanii
i doszedłem do wniosku, że warto dokonać konwersji wielu kampanii na efila Gustlika, które nie
są wykonane dla kilku najpopularniejszych efili.
Uznałem, że nie ma sensu konwertować kampanii dostępnych na efile które są aktualnie dalej rozwijane,
a więc: Adlerkorps (AK), Latin Generals (LG), Latin Generals Cold War (LGCW), Pacyfic Efile.
Natomiast warto dokonać konwersji dla kampanii dostępnych tylko na inne niż w/w efile.
Wśród posiadanych 237 kampanii, znalazłem 48 takich kampanii.

Tak więc przedstawiam Wam pierwszy etap moich prac, czyli 23 kampanie przekonwertowane
na efila GUS 7.2 (i zapewne można je grać także na OpenGus). Kolejne, za jakiś czas ....
Scenariusze mają ustawione dodatkowe opcje właściwości dla OpenGen (np. przechwytywanie samolotów
przez AD i Flak), stąd też zakładam, że są one przeznaczone do gry już w OpenGen (chociaż zapewne nic nie stoi na przeszkodzie, aby je grać na PGII)

Kampanie są dostępne na mojej stronie, w nowej szacie graficznej.
Dla przypomnienia: http://opengeneral.pl

Konwersje są przeprowadzone technicznie poprawnie, ale na ile wszystkie z tych kampanii są "grywalne",
nie jestem w stanie na razie ocenić, bo ich jeszcze nie grałem Sad , ale mam nadzieję, że chociaż cześć z nich
wzbudzi Wasze zainteresowanie.

Zapraszam "do konsumpcji"  Tongue
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2010, 07:15:28 wysłane przez kowdar » Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #1 : Sierpień 30, 2010, 12:23:13 »

Bardzo chętnie posprawdzam, tylko obecnie kończę włoska ścieżkę Znaku Orła, no i tą Twoją. Swoją drogą, to miło że są nowe- zabawy nigdy za wiele. Wink Acha- może dogadałbyś się z Gregiem, by i tam umieścić te Twoje? Od czego zacząć? Co proponujesz?
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #2 : Sierpień 30, 2010, 02:50:17 »

Ważna sprawa przy konwertowniu kampanii na Open PG

Open PG wymaga zupełnie innego podejścia do kasy przydzielanej komputerowi.

Żeby dobrze grał, trzeba dać mu jej trochę więcej (ale bez przesady). Klasyczny PG2 uzupełniał jednostki za darmo, więc kasę, którą miał, wydawał WYŁĄCZNIE na zakupy i to WYŁĄCZNIE w sytuacji, gdy jego SHex (a nie VHex) był zagrożony. W sytuacji gdy do takiego zagrożenia nie dochodziło, przez kilka scenariuszy, kumulował kasę i nagle wywalał na planszę 5 King Tigerów. Dlatego kasę trzeba było mu przydzielać ostrożnie.

Open PG musi płacić za uzupełnienia, więc jego planowanie i styl gry będą zależały od posiadanych środków, a nie tylko od ustawienia "Aggressive - Defensive". Poza tym Open PG kupuje na bieżąco NAWET SAMOLOTY!!!, potrafi kupić jednostkę w porcie i wprowadzić ją do walki desantując ją z morza, oraz inne cuda... Tak więc raczej nie należy się obawiać, że skumuluje kasę, a w dziesiątym scenariuszu nas zabije czołgami. Można też nieco odpuścić mu w relacji Current/Basic.

Oczywiście jeśli ktoś spróbuje grać taką kampanię na PG2, może się zrobić nieprzyjemnie....
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpień 31, 2010, 01:28:17 »

Nie mam żadnych zastrzeżeń, aby Greg kopiował na swoją stronę pg2.net.pl, to co umieszczam na swojej,
ale ja i tak będę prowadził soją stonę, bo pozwala mi ona na szybsze i wygodniejsze publikowanie
oraz pozwala pobawić się tworzeniem stron www, co też jest dla mnie nowością, która na razie jeszcze mnie bawi Smiley

Co do konwertowanych kampanii.
Wybrane do konwersji kampanie, są to kampanie wg mnie "zapomniane" przez autorów, na efile nie rozwijane od wielu lat
(te które skonwertowałem to z efila WK 4.02). Inne, na tego efila, tam gdzie autorzy "opiekują" się nim lub ktoś inny podjął się konwersji, już dawno funkcjonują na innych efilach (najczęściej AK, LG) i tych nie konwertuję, uznając że nie ma potrzeby.
Część tych kampanii jest niedokończona (tam gdzie tego jestem pewny, jest znaczek (T) przy nazwie.
Przy konwersji dla wielu z tych kampanii okazywało się, że są one "uszkodzone" (np. odwołania do nieistniejących scenariuszy, plików). Ponadto, były one tworzone w okolicach lat 2000-2003, zapewne za pomocą dużo prymitywniejszych narzędzi niż LG Suite, stąd dużo błędów lub dziwactw (np. w kampanii "Polish Army" Arkadiusza Psyka (a tak na boku - znacie Go ?), w wielu scenariuszach całe miasta były wypełnione SH (np. kilkadziesiąt pól), albo wszystkie pola miast były oznaczane flagami, polskie okręty były japońskimi itd . Dużą część takich spraw wyprostowałem.
Efile z tych lat miały po kilkaset jednostek, maks. 1000 więc także różnorodność jednostek dużo mniejsza niż obecnie.

Tak więc, tak jak pisałem, kampanie są tylko i wyłącznie TECHNICZNIE skonwertowane, co wg mnie stanowi dobrą podstawę do dalszych prac nad nimi w zakresie ilości, jakości i różnorodności jednostek, dostosowania prestiżu itd.,
bo zapewne część z nich będzie dziwnie grywalna. Ale to wymaga grania, testów itd (a więc dużo czasu).

Tak ogólnie, to jeżeli ktoś ma ochotę, to zapraszam aby brać się za udoskonalenia tych kampanii - dobrze jedynie,
aby się podzielić na forum informacją, iż ktoś się daną kampanią zajmuje. Ja naprawdę nie czuję się współautorem tych kampanii - wykonałem jedynie techniczną pracę aby można je było grać (i być może udoskonalać) na Guslika efilu (-ach).

Tak więc, odnosząc się do wpisu Gustlika, Ty jesteś artystą w zakresie kampanii, a ja tylko rzemieślnikiem, który poznał i wykorzystuje możliwości jakie daje LG Suite i na pewno konwertowane kampanie nie dorównają finezją oryginalnie tworzonym kampaniom - ale mogą trochę ciekawej zabawy przynieść (bez zabawy w podmienianie efili, uczenia się właściwości jednostek, itp) - i taki jest sens mojej działalności.
Ale wszelkie Twoje uwagi i spostrzeżenia staram się zapamiętać i stosować, co myślę że widać.

A tak jak jesteśmy przy temacie kampanii - natknąłem się na forum na post sprzed chyba dwóch lat, gdzie rozmawialiście o Twojej kampanii zatytułowanej z tego co pamiętam "Grom". Czy to jest jedna z opublikowanych kampanii tylko ze zmienioną nazwą, czy też nie została ona w ogóle opublikowana ?


« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2010, 01:34:07 wysłane przez kowdar » Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #4 : Sierpień 31, 2010, 01:41:16 »

Cytuj
"Grom". Czy to jest jedna z opublikowanych kampanii tylko ze zmienioną nazwą, czy też nie została ona w ogóle opublikowana ?

Rzeczywiście było cos takiego, musiałbym przejrzeć stare CD Romy. Nie była oficjalnie opublikowana, ale rozsyłałem mailem i parę osób ją grało. Tyle tylko, że to jest kolejna kampania z cyklu "co by było gdyby", a jej następczyni czyli: "Jeszcze Polska" jest o wiele nowocześniejsza i aktualniejsza, jak chcesz, mogę sprawdzić, ale nie wiem czy opłaca się wysiłek. Jesli już, to chyba lepiej inwestować czas i siły w "Jeszcze Polska".
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 31, 2010, 07:40:54 »

Nie mam żadnych zastrzeżeń, aby Greg kopiował na swoją stronę pg2.net.pl, to co umieszczam na swojej,
ale ja i tak będę prowadził soją stonę, bo pozwala mi ona na szybsze i wygodniejsze publikowanie
oraz pozwala pobawić się tworzeniem stron www, co też jest dla mnie nowością, która na razie jeszcze mnie bawi Smiley
Mam też taki zamiar umieścić wszystkie przekonwertowane kampanie na stronie.
Wymaga to jednak sporej reorganizacji strony, podzielenia jej na działy, więc myślę, że jesień która nadchodzi (nadeszła Smiley) bardzo się do tego nadaje.
Jak pozwolisz umieszczę   na pg2.net.pl także odnośnik do Twojej strony.

( Offtopic Odnośnie zabawy z HTML to ja także raczkuję, napisz jakich programów używasz.
Czy wolisz edycję tekstową czy tryb WYSIWYG.
Ja używam Nvu oraz Extra Page.)

Tak ogólnie, to jeżeli ktoś ma ochotę, to zapraszam aby brać się za udoskonalenia tych kampanii - dobrze jedynie,
aby się podzielić na forum informacją, iż ktoś się daną kampanią zajmuje. Ja naprawdę nie czuję się współautorem tych kampanii - wykonałem jedynie techniczną pracę aby można je było grać (i być może udoskonalać) na Guslika efilu (-ach).
Ja wczoraj przeszedłem jeden scenariusz "Polish Army" Autorstwa  Arkadiusza  Psyka - widać na Tej kampanii ślad czasu Wink zwłaszcza ilość umocnień stałych w pierwszym scenie poraża, więcej niż normalnych mobilnych jednostek. Ale gdyby nad nią usiąść to może coś by z tego było.

A tak jak jesteśmy przy temacie kampanii - natknąłem się na forum na post sprzed chyba dwóch lat, gdzie rozmawialiście o Twojej kampanii zatytułowanej z tego co pamiętam "Grom". Czy to jest jedna z opublikowanych kampanii tylko ze zmienioną nazwą, czy też nie została ona w ogóle opublikowana ?
Ja mam tą kampanie Gustlika jest to "Grom z jasnego nieba" swego czasu nawet całą przeszedłem (kampanie "Polskie" szczególnie kolekcjonuję Smiley) Jak Gustlik by nie znalazł,  mogę Ci ją przesłać i umieścić na stronie.
Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #6 : Sierpień 31, 2010, 07:42:56 »

To prześlij - oszczędzisz mi przekopywania się przez stare CD-Romy.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #7 : Sierpień 31, 2010, 11:49:08 »

Też ściągnąłem "Polish Army", ale z braku czasu tylko dwa sceny zagrałem. Mam ambiwalentne odczucia. Nasuwa się skojarzenie z "Hubalem" Gustlika: prostota (ale nie w znaczeniu pejoratywnym  Wink) i ubogość, w Hubalu oczywista ze zrozumiałych względów, a w tej kampanii aż żal, że nie użyto więcej jednostek/sprzętu.
PS Czy ktoś zna autora tej kampanii?
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 01, 2010, 07:07:30 »

Kampanię "Grom ..." otrzymałem już od Grega - dziękuję.

Oczywiście, że link do mojej strony może zaistnieć na Twojej (Grega) stronie, zresztą ja się nie pytając zrobiłem to w drugą stronę Smiley

Do tworzenia strony użyłem: Incomedia WebSite X5 - wg mnie bardzo przyjemny i łatwy w obsłudze program.
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 01, 2010, 10:30:16 »

Kowdar - może po prostu wrzuć tu linka z adresem strony  jako osobny temat, a ja przykleję. Będziesz mógł potem wrzucać tam wiadomości co sie dzieje na stronie a i wyniki w Google Ci się poprawią....

 Greg to samo.
Co prawda będzie to od Grega wymagało aktualizacji wpisów w dwóch tematach (tu i na Gustlik Center) no, ale ostatnio prace idą wyłacznie w kierunku Open PG, więc chyba rzadko będzie coś dublowane.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 16, 2010, 10:35:18 »

Trochę się nie odzywałem, ale "ciężko pracowałem".

W każdym bądź razie, zrealizowałem postawiony sobie cel,
czyli przekonwertowania wybranych kampanii.

Na stronie umieściłem kolejnych 25 skonwertowanych kampanii, co daje łącznie
iż jest ich 49 - myślę że jest to "porządna" dawka rozrywki na długie zimowe wieczory.

Ze względów technicznych, kampanie zostały podzielone na dwie podstrony
- wszystkie nowe są w sekcji "Kampanie II".

Ja w każdym bądź razie, na razie kończę z konwersjami i zaczynam grać w tak przygotowane
kampanie (i oczywiście stopniowo je udoskonalać, poprawiać).

Lista kampanii:
##   TYTUŁ
WR   Wielka Rzecz?pospolita v1.0
W01   Divizione Azul - Crusade in the East
W02   The Greek Epos (T)
W03   Imperial Japanese Army
W04   Ost Front v 3.1
W05   The Galantry of 7.Panzerarmee
W06   21.Panzerdivision 44-45
W07   Army Group Center
W08   Free France
W09   Finnish Campaign (T)
W10   The Legions of the Duce v 1.1
W11   The German Marinecorps
W12   The German Wüstenkorps v 1.0.1 e
W13   The German Wüstenkorps part 2 v 1.02 e
W14   Polish Army
W15   Operation Bagration
W16   1. Tank-Guardscorps v 0.91
W17   For Honor and Japan
W18   Germans Success
W19   World War II - from Lugouqiao to Aleksandria
W20   Germans Blitzkrieg
W21   American Expeditionary Force
W22   Russian Revenge Campaign
W23   Screaming Eagles and Shattered Steel v 2.5
W24   Road to Berlin
W25   Endsieg (T)
W26   Stalingrad - Soviet Campaign
W27   Case Red
W28   7.Panzerarmee Defend the Reich
W29   Campaign in Europe
W30   Blitzkrieg: The Second Front
W31   Onward to defend Berlin
W32   Romanian Struggle
W33   Reich Defense
W34   The Fall of Europe v1.0 (Red Storm Rising)
W35   Vive La France
W36   Unternehmen Barbarossa v 1.01
W37   Waffen SS Campaign v 2.0
W38   Poland is not lost yet (All Allied Campaign)
W39   Poland Blitz
W40   They call you Alexander Nevsky
W41   The Story of The Spanish Civil War
W42   Volkssturm Campaign
W43   SS Steel
W44   Hasso in Lorraine
W45   Hitler's Last Bastion
W46   A3 PODHNA
W47   German Africa Campaign (EWDAK)
W48   Barbarossa 1941

I jeszcze raz zachęcam wszystkich czytających do zabawy z LG Suite i np. poprawianie, udoskonalanie
tych kampanii - czasami sprawia to większą przyjemność niż granie, a ja z najwyższą chęcią opublikuję
takie poprawki na mojej stronie.
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 16, 2010, 11:00:37 »

Gram w jedną z kampanii przekonwertowanych przez Kowdara. Nie będę oceniał samej kampanii (przynajmniej na razie), ale podam uwagi dotyczące gry:
- gram na najnowszym updacie OG; są dwie ikony startowe; nie bardzo wiem, z której odpalać;
- na początku miałem do dyspozycji 1000 punktów prestiżu, który natychmiast wydałem. JC wynosi tu 100. W związku z tym, nie dostaję prestiżu za zdobyte miasta!!!
- moim sojusznikiem są Niemcy. Podczas zakupów były zarówno jednostki Wehrmachtu, jak i SS (w jednym okienku). Obie w różnych cenach (różniły się kolorem).

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 16, 2010, 11:15:48 »

Podaj szczegóły, to sprawdzę i skomentuję (poprawię).
Jaka kampania ?
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 16, 2010, 12:16:19 »

Cytuj
- gram na najnowszym updacie OG; są dwie ikony startowe; nie bardzo wiem, z której odpalać;

A czym sie różnią? Muszą się czymś różnić te pliki skoro nowszy nie nadpisał sie na starszym... W każdym razie zawsze startuj z tego, który ma nowszą date powstania.

Cytuj
Podczas zakupów były zarówno jednostki Wehrmachtu, jak i SS (w jednym okienku). Obie w różnych cenach (różniły się kolorem).

Jesli scenariusz budowany był na dwa kraje, a potem kraj wspomagający nie został wyłączony, to tak będzie. Różnica w cenie wynika stąd, że w Waffen SS jest trochę trudniej o nowoczesny, zmotoryzowany sprzęt.

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 326


« Odpowiedz #14 : Wrzesień 16, 2010, 12:32:35 »

Gram w jedną z kampanii przekonwertowanych przez Kowdara. Nie będę oceniał samej kampanii (przynajmniej na razie), ale podam uwagi dotyczące gry:
- gram na najnowszym updacie OG; są dwie ikony startowe; nie bardzo wiem, z której odpalać;
Pozdrawiam, Czata
Faktycznie przy ostatnim updacie pojawił się nowy plik OpenGen.exe 1,98 MB (bajtów: 2 079 232). Stary plik to OpenPG2.exe 1,93 MB (bajtów: 2 033 152). Ikony są takie same. Oczywiście korzystamy z tego nowego. Stary można usunąć.
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)