Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 09:08:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Instalacja Open PG  (Przeczytany 51628 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« : Wrzesień 05, 2010, 04:05:30 »

Pierwsza sprawa - są dwa rodzaje instalacji:

1) Open PG jako nakładka na PG2 w jego katalogu
2) Open PG jako samodzielna gra

Oba sposoby mają swoje zady i walety Smiley

1) Ten sposób pozwoli na "zopenizowanie" kampanii napisanych dla PG2, jednak wtedy możemy wykorzystać jedynie ok 50% usprawnień, które OpenPG wnosi, i - co ważniejsze - w tym katalogu NIE MOŻEMY instalować kampanii dla OpenPG

Gra będzie odbywała się na efilu dla PG2

Aby zainstalować Open PG w ten sposób, wystarczy ściągnąć, ze strony Luisa Guzmana, paczkę "OpenGenFull" (patrz ilustracja - 1) i jej zawartość rozpakować do katalogu głównego PG2, a potem odpalać z odpowiedniego pliku exe (PG2 lub OpenPG). Uwaga save'y nie są wymienne! Open otworzy save'a spod PG2 ale odwrotnie - nie.

2) Ten sposób jest nieco trudniejszy, ale gwarantuje pełną grywalność kampanii napisanych lub skonwertowanych dla OpenPG

Gra odbywa się na efilu OpenPG. 

W tym sposobie można również grać kampanie napisane dla PG2, lecz mogą zachowywać się niestabilnie.

Generalnie, zalecam nie mieszanie instalacji i kampanii. Najlepiej gdy folder PG2 zawiera pliki i kampanie do PG2, a osobny folder OpenPG zawiera grę, pliki i kampanie do OpenPG.

W przypadku folderu mieszanego PG2+OpenPG trzeba bardzo dobrze wiedzieć, co jest do czego i panować nad tym. Również ewentualne błędy i problemy w grze będą trudniejsze do wyśledzenia i wyeliminowania.

Teraz  omówię sposób instalacji OpenPG w osobnym katalogu.

1) Tworzymy takowy katalog
2) Ściągamy ze strony Luisa Guzmana http://luis-guzman.com/ z działu Open General paczkę, która nazywa się "OpenGenFull"

Obrazek 1



Potem, gdy będziemy mieli już grę zainstalowaną, wystarczy regularnie ściągać: "OpenGenExe Update" jako aktualizację

3) Zawartość paczki rozpakowujemy do przygotowanego katalogu
4) Po rozpakowaniu mamy coś takiego:

Obrazek 2



To jeszcze nie jest gra gotowa do działania

5) Teraz należy ściągnąć efila i pliki wrzucić do głównego katalogu. Uwaga - nie moga to być pliki efila
z posiadanego klasycznego PG2
. Efile dla OpenPG jest tu: http://www.pg2.net.pl/
6) W głównym katalogu należy ręcznie dorobić podkatalogi SAVE i SCENARIO
7) Do głównego katalogu należy wrzucić plik panzer2.dat - może pochodzić z posiadanego katalogu klasycznego PG2
7a) Do katalogu SFX należy przekopiować pliki dźwiękowe - również mogą pochodzić z posiadanego PG2

Ostatecznie folder z grą powinien wyglądać tak

Obrazek 3



Pliki i foldery podkreślone na czerwono MUSZĄ w nim być.
Te, podkreślone na zielono są dodatkowymi plikami  katalogami pomocnymi w pracy z edytorem LGSuite
Jeśli kogoś nie interesuje dłubanie w grze - nie musi ich mieć
Pozostałe pochodzą z paczki od Luisa, lub tworzy je sama gra przy pierwszym uruchomieniu.

Teraz należy zainstalować żądane kampanie i mapy.

Uwaga: samo wrzucenie rozpakowanej kampanii do folderu SCENARIO nie oznacza jeszcze możliwości jej
grania, ponieważ należy zainstalować wymagane do niej mapy!!!!


Instalację map, można zlecić samej grze przy uruchomieniu kampanii, można także dokonać jej ręcznie
według instrukcji, która jest w dziale Gustlik Center



Ponieważ często powtarzałem, że wiele rzeczy do OpenPG można przekopiować z PG2, zapyta ktoś: "a co jeśli nie mam
wcześniej zainstalowanego PG2"?


W dziale Gustlik Center jest link do downloadu klasycznego PG2, co radzę uczynić - po pierwsze dlatego, że nie wiadomo
kiedy przyjdzie człowiekowi ochota pograć "po staremu", a po drugie jest to magazyn plików pomocnych dla OpenPG
Plik: panzer2.dat i pliki do katalogu: SFX są duże, dlatego przesyłanie ich byłoby nieco utrudnione.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 02:26:24 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 12, 2010, 09:00:18 »

Inną (moją) propozycją instalacji Open General jest skorzystanie z gotowej, pełnej dystrybucji gry w postaci instalatora gry (plik exe) lub archiwum zip dostępnego na stronie http://opengeneral.pl

Jest to tzw. wieloefilowa (chociaż ja wolę nazwę wielowariantowa, ponieważ katalogów używam nie tylko dla różnych efili, ale także dla rozróżnienia "typów" kampanii: oryginalne, konwertowane,itp.) wersja gry.

Ze strony:
Kompilacja zawiera:
- grę Open General w wersji 0.60c (z 15.10.2010) autorstwa Luisa Guzmana (wielki szacunek i podziękowania !!!!)
- 892 mapy w formacie jpg dostępne na dzień 23.07.2010
- efila OpenGus 0.8a autorstwa Gustlika (wielki szacunek i podziękowania !!!!)
oraz kampanie:
- 48 kampanii przekonwertowanych na efile Gustlika (z sekcji Kampanie I i II)
- 3 kampanie Gustlika dedykowane tylko dla Open General: OpenTestCam, Znak Orła, US Army
- 2 kampanie Gustlika dla efila Gus 7.2: Leśni Ludzie (Hubal), Jeszcze Polska ...
- kampanię Grega dla efila Gus 7.2: www.1939.com.pl
- kampanię Wielka Rzecz...pospolita (WR)
- 5 standardowych kampanii PG2 (SSI)
- 7 eksperymentalnych konwersji kampanii po WW2 dla efila LGCW
oraz
- eksperymentalny katalog z kampanią WR i polskim tłumaczeniem niektórych elementów
(tam gdzie aktualna wersja gry na to pozwala)


A więc bardziej szczegółowo [edytowane 29.10.2010 ze względu na zmianę pliku instalacyjnego exe].

1. Instalacja

Po uruchomieniu pliku, pokaże standardowy instalator Windows, gdzie możemy wskazać miejsce instalacji katalogu "OpenGen" zawierającego grę. Czyli może to być np. C:\ lub D:\Gry\ lub dowolny inny (domyślnie jest C:\OpenGen\).
Instalator umieszcza także katalog gry w Menu Start, można zaznaczyć opcję instalacji ikony na pulpicie.
Jest instalowany także plik umożliwiający de-instalację gry (np. poprzez uninstall z Menu Start)
Po zainstalowaniu gry, uruchamiamy z katalogu "OpenGen" plik exe o nazwie OpenGen.exe.
Pokaże nam się główne okno gry z menu wyboru opcji.

2. Wybór efila i zestawu kampanii.

Z menu wyboru opcji gry, wybieramy przycisk "Select EFILE folder".
W niniejszej dystrybucji mamy następujące możliwości:
(... oznacza podaną przy instalacji ścieżkę dostępu do katalogu gry)

...\OpenGen\
Efile OpenGus 0.8a
Kampanie oryginalne Gustlika dla Open General (OpenTestCam, Znak Orła, US Army) + kampania Wielka Rzecz...pospolita

...\OpenGen\EFILE_OG_PL\
Efile OpenGus 0.8a + spolszczenie niektórych elementów interfejsu gry
Kampania Wielka Rzecz...pospolita

...\OpenGen\EFILE_OG_Wx\
Efile OpenGus 0.8a
Kampanie: 48 przekonwertowanych kampanii ze strony, od W01 do W48

...\OpenGen\EFILE_PG2_GUS\
Efile GusPG2 7.2
Kompanie: Leśni Ludzie (Hubal), Jeszcze Polska ... (obie Gustlika) i www.1939.com.pl (autorstwa Grega)

...\OpenGen\EFILE_PG2_LGCW\
Efile: Latin Generals Cold War
Kampanie: 7 przekonwertowanych kampanii (eksperymentalnie !!!) po roku 1955

...\OpenGen\EFILE_PG2_SSI\
Efile: SSI 1.02
Kampanie: standardowe kampanie PG2 (dla tych co chcą zobaczyć jak się je gra na Open General)

Po wyborze katalogu efila, zmienia się ekran startowy gry.
Gdy chcemy zmienić zestaw kampanii i efila, ponownie postępujemy jak wyżej.

W kolejnym "odcinku" opiszę jak dodawać do tej dystrybucji inne, kolejne kampanie ....

cdn.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2010, 12:57:42 wysłane przez kowdar » Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #2 : Październik 12, 2010, 09:33:07 »

No i bardzo dobrze, dla mnie każde rozsądne - i łatwe- wyjście jest po prostu przyciągnięciem nowych osób. Wink W każdym razie na dwóch gnieźnieńskich forach, nk, fb, umieściłem linki, no i parunastu znajomym w mailu dałem znać. Wink
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2010, 09:46:07 wysłane przez Zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 14, 2010, 10:06:59 »

Zgodnie z zapowiedzią, kilka zdań na temat dodawania nowych kampanii do opisywanej przeze mnie wersji instalacyjnej Open General. Oczywiście kampanie nie zamieszczone w dystrybucji na efile GUS 7.2 i OpenGus można pobrać ze strony Grega.

Jeżeli chcemy zachować przyjętą logikę rozmieszczenia kampanii to:

1. Kampanie na efile OpenGus

Po ściągnięciu archiwum z kampanią, jego zawartość rozpakowujemy do katalogu
...\OpenGen\EFILE_OG_GUS\SCENARIO

2. Kampanie konwertowane przeze mnie na efile OpenGus

Po ściągnięciu archiwum z kampanią, jego zawartość rozpakowujemy do katalogu
...\OpenGen\EFILE_OG_Wx\SCENARIO

3. Kampanie na efile GUS 7.2

Po ściągnięciu archiwum z kampanią, jego zawartość rozpakowujemy do katalogu
...\OpenGen\EFILE_PG2_GUS\SCENARIO

4. Kampanie na efile LGCW (skąd je wziąć ? - patrz Polecam na mojej stronie)

Po ściągnięciu archiwum z kampanią, jego zawartość rozpakowujemy do katalogu
...\OpenGen\EFILE_PG2_LGCW\SCENARIO


UWAGA:
Jeżeli w ściągniętym archiwum, pliki kampanii są zawarte w katalogu, a nie bezpośrednio spakowane,
do w/w katalogów należy rozpakowywać/kopiować pliki Z WNĘTRZA takiego katalogu !!
 
PS.
Post edytowany, dostosowany do najnowszej wersji instalacyjnej (wersje 3.x)
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2012, 05:58:59 wysłane przez kowdar » Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Agrypa
Gość
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 21, 2013, 12:56:00 »

Witajcie,

Cytuj
Inną (moją) propozycją instalacji Open General jest skorzystanie z gotowej, pełnej dystrybucji gry...

Opisany sposób instalacji jest nadal aktualny? Bo muszę przeinstalować swojego OG, a już nie pamiętam jak robiłem t wcześniej  Undecided
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2013, 01:05:05 wysłane przez Agrypa » Zapisane
Pz_IV
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 87


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 21, 2013, 01:04:39 »

Tak, aktualne.
Najlepiej zgraj sobie ze strony Kowdara pełną instalkę i potem "update" do wersji 4.05 i będziesz miał bezproblemowo.

Pozdr.
Pz IV.
Zapisane
Agrypa
Gość
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 21, 2013, 01:06:10 »

łoo matko jaka szybka odpowiedź.. Dzx
Zapisane
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #7 : Grudzień 16, 2013, 02:18:30 »

Witajcie! Pytanie mam dość proste myślę sobię  Wink Czy mogę wpierw pobrać wersję instalacyjną 4.07 i ewentualnie później  zasysać kolejne dodatki, w postaci kampani, map itp? Na ten moment mam do wykorzystania, ok 400MB transferu.
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #8 : Grudzień 16, 2013, 02:45:59 »

Witajcie! Pytanie mam dość proste myślę sobię  Wink Czy mogę wpierw pobrać wersję instalacyjną 4.07 i ewentualnie później  zasysać kolejne dodatki, w postaci kampani, map itp? Na ten moment mam do wykorzystania, ok 400MB transferu.
Na ten moment "Wersja instalacyjna wersja 4.07" (195 MB ) posiada wszystko co  potrzebujesz do gry (zawiera tez aktualne kampanie). Kompletu map nie potrzebujesz, w sprzyjających okolicznościach OG sam ściągnie potrzebne mapy z internetu. Reszta "dodatków" to rozdzielone na części aktualizacje które nie są ci potrzebne.

Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #9 : Grudzień 16, 2013, 02:49:24 »

Pobrałem jeszcze EFILE_OGN_LGCW. Co do samej instalki, to jednak mam wątpliwości czy jest ona wystarczająca, gdyż nie da się właściwie nic w niej uruchomić.
Zapisane
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #10 : Grudzień 16, 2013, 02:54:32 »

Tak jak myślałem. Mapy osobno należy pobrać. No ale, punkt wyjścia jest już za mną:) uff.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2013, 02:57:07 wysłane przez biku30 » Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #11 : Grudzień 16, 2013, 03:07:53 »

Tak jak myślałem. Mapy osobno należy pobrać. No ale, punkt wyjścia jest już za mną:) uff.

W menu kampanii po prawej stronie masz przyciski: "Sprawdź brakujące mapy", "Załaduj brakujące mapy" i "Ładuj mapy automatycznie".

Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #12 : Grudzień 16, 2013, 03:43:04 »

Powoli się przyzwyczajam. Jednak z początku pobierało mi mapy automatycznie, teraz już nie chce. W każdym bądź razie, udało się uruchomić kilka kampanii. Teraz pozostaje mi czytać forum. Dzięki za pomoc!
Zapisane
Agrypa
Gość
« Odpowiedz #13 : Grudzień 16, 2013, 05:24:32 »

Ja ostatnio też zainstalowałem od nowa (tzn sam instalator- też ten mniejszy, bez map, nic nie ściągałem dodatkowego) i wszystko śmiga. Mapy tez ściąga bez problemu. Nie mam zaznaczonej tej ostatniej opcji "ładuj mapy automatycznie" jest goły/pusty czekbox. Generalnie nic nie zmieniałem w opcjach za wyjątkiem języka.. i hula.
Zapisane
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #14 : Grudzień 17, 2013, 05:51:12 »

No mi też działa, z tym że w samej instalce map jednak nie ma, i wszystko jest dosysane "po drodze". To rzecz jasna, akurat żaden problem. Z czasem uda się pobrać zapewne, wszystko co potrzebne.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.006s, 1q)