Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 24, 2024, 03:41:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: problem z grafiką  (Przeczytany 8189 razy)
maxikasek
Gość
« : Maj 08, 2012, 05:57:22 »

Witajcie. Mam problem z grafiką (jak w załączniku), CHoć to losowo bywa- czasem pikseluje cała mapa, czasem wgrywa się ok- dopiero przy ruchu jednostką wariuje.
miałem już OG zainstalowanego na moim laptopie, ale po 3 dniach system się wykrzaczył, więc przeinstalowałem, wrzuciłem najnowsze sterowniki ze strony producenta. system vista business 32 bit, graf.- SiS Mirage 3.
Po reinstalacji ( z tej samej instalki co przedtem) wyskoczyły takie kwiatki. ffdshow zainstalowany i directx 11.
Co może być powodem?

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #1 : Maj 08, 2012, 06:34:22 »

Ja gram na Xp więc trudno mi powiedzieć czy Vista moze mieć z tym coś wspólnego.
Trochę mało informacji zapodałeś,  ffdshow  raczej nic wspólnego z tymi zakłóceniami nie ma jeśli już to direct X ale moim zdaniem przyczyna tkwi gdzieś w systemie operacyjnym.

Przydałoby się gdybyś podał:

1. tryb rozdzielczości ekranu używany w grze,( poeksperymentuj z różnymi trybami rozdzielczości dostępnymi w opcjach gry może zakłócenia znikną)
2. wersja silnika gry

Mozo to ułatwi komuś właściwą diagnozę.
Zapisane

Gratia gratiam parti
maxikasek
Gość
« Odpowiedz #2 : Maj 08, 2012, 08:18:50 »

gra w wersji 3.0. Sprawdzałem też 3.01.
Rozdzielczość zmieniałem- bez efektu.
Zapisane
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 08, 2012, 09:37:30 »

Witam na forum.

Sądzę, że może być trudno znaleść kogoś kto udzieliłby Ci konkretnej recepty, bo raczej problem jest specyficznych dla twojego komputera. Moje rady, ale żadna z nich może nie być skuteczna.

1. Wejdź w ustawienia gry i wyłącz animacje pogody oraz wyświetlanie "mgły wojny")
2. Wybierz  EFILE_PG2_SSI i spróbuj scenariusza/kampanii z tego zestawu. Dlaczego ? Bo ładowana w tym efilu jest standardowa, mała grafika (mało państw, flag, jednostek). W EFILE_OG_Wx lub EFILE_OG_GUS ładowana jest do gry dużo większa matryca grafiki - swego czasu moja karta graficzna nie dawała rady i musiałem grać na rozdzielczościach 16 bitowych - to też jest opcja do spróbowania.
3. Koniecznie zobacz czy nie ma różnicy w grze na pełnym ekranie lub w oknie (wybór rozdzielczości w ustawieniach gry).
Wypróbuj też bardzo małe rozdzielczości np. 640x480x16

Napisz jakie efekty po powyższych opcjach. To może jeszcze coś zasugeruję.

4. I to co może być najprawdopodobniejsze - wejdź w ustawienia karty graficznej i tam kombinuj z ustawieniami. Wyłączaj wszelkie akceleracje, efekty 3D, itp. Open Gen naprawdę ma niewielkie wymagania i często właśnie te wodotryski mogą powodować problemy.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2012, 09:41:13 wysłane przez kowdar » Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
maxikasek
Gość
« Odpowiedz #4 : Maj 15, 2012, 10:18:26 »

1-3 - bez efektu.
4- panel sterowania dośc ubogi i nie pozwala na zbyt wielkie ingerencje.
Przyjdzie poczekać, aż będę mógł wrócić do gry na stacjonarnym.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.006s, 1q)