Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 23, 2024, 09:10:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa opcja w grze: uzupełnienia "green" vs. "elite"  (Przeczytany 47936 razy)
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 05, 2013, 07:49:41 »

Cytuj
exp_bar_factor=0         
* factor to decrease experience gained in combat according bars (0..20)
* default 0, no reduction
* set 10 to get 90,80,70,60,50 for 1,2,3,4,5 bars.
* Set 20 to get 80,60,40,30,0  for 1,2,3,4,5 bars.
* values higher than 20 will be set as 20     



------------------

A zgodnie z tym co ustaliliśmy to jak by to w praktyce wyglądało dla  refitu "zielonymi"  przy exp_bar_factor=20  :

jednostki 5 belkowej mającej doświadczenie 555, j której stan (siła) w wyniku poniesionych strat zostałby zredukowany do  1 punktu  ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 07:52:17 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #16 : Kwiecień 05, 2013, 10:55:08 »

A zgodnie z tym co ustaliliśmy to jak by to w praktyce wyglądało dla  refitu "zielonymi"  przy exp_bar_factor=20  :
jednostki 5 belkowej mającej doświadczenie 555, j której stan (siła) w wyniku poniesionych strat zostałby zredukowany do  1 punktu  ?

Jednak jest inaczej niż myślałem

Jednostka posiadająca 2 belki 246exp ma stan 5/10 przy 3-cim ustawieniu =0% uzupełnienie jej "greens" redukuje jej exp o połowę ; w przypadku gdy zostanie tylko 1/10 to będziemy mieli 25 exp po uzupełnieniu "greens". Jeżeli jednostka z 5 belkami ma lidera o uzupełnimy ja greens ze stanu 1/10 czy nawet 2/10 to powinna stracić lidera przy trzecim ustawieniu 0%.sprawdzone jednak coś jest nie tak i nie tarci lidera
3-cie ustawienie dotyczy ile procent uzupełnienia "greens" stanowią "greens" z exp=246 exp(aktualnie posiadane)
To o czym wcześniej pisaliśmy dotyczy ograniczeń w zdobywaniu exp. podczas walki jednostki bardziej doświadczone zdobywają go relatywnie mniej (na każde 100 punktów exp zdobytego coraz większa redukcja zależna od ilości belek i dla 5 belkowego za 100 exp mamy tylko 50 przy set10, a przy set 20 = 0 exp - czyli powyżej 5-ciu belek exp nie zdobywa wcale). do sprawdzenia
Przy overstrength koszt jest powiększony o tyle ile zwiększenie kosztu dla weteranów w stosunku do greens
W ogóle to ten bonus jest jeszcze do poprawy bo zamiast ujmować exp . przy autorefit to dodaje i tak mój SS Krad z 466 exp po uzupełnieniu z 6/10 przy 3-cim u. =0% zyskał +1000 xp i ma 1466exp w następnym scenariuszu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 10:58:18 wysłane przez Pioniere » Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #17 : Kwiecień 06, 2013, 12:26:30 »



To o czym wcześniej pisaliśmy dotyczy ograniczeń w zdobywaniu exp. podczas walki jednostki bardziej doświadczone zdobywają go relatywnie mniej (na każde 100 punktów exp zdobytego coraz większa redukcja zależna od ilości belek i dla 5 belkowego za 100 exp mamy tylko 50 przy set10, a przy set 20 = 0 exp - czyli powyżej 5-ciu belek exp nie zdobywa wcale). do sprawdzenia



Mniej więcej podejrzewałem to samo, nawet o tym napisałem ale szybko to skasowałem bo myślałem że źle to rozumiem i nie chciałem macić skoro wcześniej doszlismy do iinnych wniosków.

A co do całej zasady działania uzupełnień "greens" to:
przydałoby się, jakoś usystematyzować Twoje spostrzeżenia i podać teorię i  praktykę w bardziej przystępnej formie Cheesy , bo trochę trudno z Twojego opisu "na gorąco" dokładnie wszystko pojąć Wink.  Pewnie  łatwiej by było to zrozumieć jeśli by się samemu poeksperymentowało.
Zapisane

Gratia gratiam parti
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #18 : Kwiecień 06, 2013, 12:19:18 »

Wysłałem info o Greens Luisowi a on odpowiedział że, nie może sprawdzić z powodu :  I'm sorry but I'd need also the campaign and the .cfg file to check this issue as this efile is not included in installer and neither its campaigns
Ja nie mam i nie używam innych efiles niż Gustlika. Chciałem mu wysłać jeszcze raz. Nie wiem czy efile też mam mu wysyłać? Jakoś poprzedniej wersji efila nie komentował w ten sposób?

Prośba  do Gustlika by temat Greens przeniósł do osobnego wątku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 12:26:07 wysłane przez Pioniere » Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #19 : Kwiecień 06, 2013, 02:30:59 »

A możesz załączyć tu ten scenariusz na którym testujesz "zielone uzupełnienia" ?
Zapisane

Gratia gratiam parti
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #20 : Kwiecień 06, 2013, 05:22:01 »

Teraz zmieniłem na W4 pierwszy scen i wysłałem Luisowi zaraz podepnę do tego postu pliki.
.cfg wrzucić do folderu \EFILE_OGN_Wx\SCENARIO
Załączony save ma już wszystko ustawione: lidera i potrzebę uzupełnienia myśliwca - wystarczy zmieniać parametry .cfg by obserwować zmiany.
Po zapisaniu zmian w cfg należy ponownie uruchomić kampanię - Ja uruchamiałem za każdym razem grę dla pewności.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 05:45:43 wysłane przez Pioniere » Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #21 : Kwiecień 06, 2013, 06:41:31 »

Rzeczywiście coś jest nie tak
z tym Green Replacements (GR).
No i nie tracimy lidera mimo ze w opcjach jest ustawiona strata.


Dla niezorientowanych w temacie:

Jeżeli w kampanii włączona jest opcja GR to w trakcie gry mamy dwa przyciski do uzupełnień. Jeden do uzupełniania ELITE (bez straty doświadczenia jednostki) i drugi do uzupełnienia GR.  Po najechaniu kursorem na dany przycisk pojawiają się szczegółowe informacje dotyczące kosztów tych operacji.

W załączniku macie porównanie: po lewej obrazek przed wyborem uzupełniania ELITE a po prawej przed wyborem uzupełniania GR.






[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Gratia gratiam parti
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #22 : Kwiecień 06, 2013, 07:10:51 »

Na poniższym przykładzie widać że, przy "grenns" exp. ujmuje  prawidłowo  - straciłem 60% jednostki (4/10) wiec z 169 exp posiadanego ujmuje 60% x 169 = 101.4 i jednostka zostaje z 169-101.4 = w zaokrągleniu w dół 67 exp.
wszystko przy ustawieniu = 0% jednostek greens z aktualnym exp. jednostki - czyli uzupełniamy greens o exp=0
przy "automatic replacements"  już nie jest tak dobrze - dodaje bardzo duże ilości exp. zamiast ujmować. Sad
Warto też zauważyć że, 150 % więcej pp., które ustawiłem dla Elite jest w rzeczywistości znacznie większą wartością - w tym też coś nie działa jak trzeba. Sad
Lidera nie tracimy  Sad
Edit

Poprawiona wersja silnika dostępna na stronce Luisa
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 01:20:30 wysłane przez Pioniere » Zapisane
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #23 : Kwiecień 06, 2013, 10:18:52 »

OpenGen Version 0.90.24.4 (6-Apr-2013)
-Green autorefit defined in new cfg file was not working properly
-Remove_leader when bars drop to cero, defined in new cfg file was not working properly
-Formula for prestige in combat (pg1 mode) was wrong

Formuła "Greens" została poprawiona. Działa jak należy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 10:21:33 wysłane przez Pioniere » Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #24 : Kwiecień 07, 2013, 01:24:36 »

OpenGen Version 0.90.24.4 (6-Apr-2013)
-Green autorefit defined in new cfg file was not working properly
-Remove_leader when bars drop to cero, defined in new cfg file was not working properly
-Formula for prestige in combat (pg1 mode) was wrong

Formuła "Greens" została poprawiona. Działa jak należy.
Ściągnąłem, ale nie wiem gdzie włączyć opcję...
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #25 : Kwiecień 07, 2013, 02:19:51 »

Ściągnąłem, ale nie wiem gdzie włączyć opcję...

Kopię campagin.cfg wrzucić do folderu EFILE_OGN_GUS\SCENARIO lub \EFILE_OGN_Wx\SCENARIO następnie zmień mu nazwę na taka jak "wsadowy plik kampanii.cfg" w której chcesz to zastosować. Następnie edytuj ten plik i włącz "green relacement" ustawiając:
 
green=1

green_exp=0            jeżeli chcesz by 100% uzupełnienia stanowili rekruci z zerowym doświadczeniem

green_autorefit=1     jeżeli chcesz by po zakończeniu scenariusza braki były uzupełniane "green" - co jednoznacznie będzie
                                   uzupełniać braki  rekrutami o zerowym doświadczeniu - grozi to wyzerowaniem wszystkich zdobytych belek
                                   a nawet opcjonalnie utraty lidera -  jeżeli jednostka go posiada.

elite_cost= (0..? %)   Ustawiasz tu koszt % ile ma być droższa jednostka Elite od Greens. - jeszcze tego nie sprawdzałem
                                   dokładnie.

exp_unit_cap=0        zostawiasz 0 jeśli chcesz by jednostki nie miały limitu zdobywanego doświadczenia.

exp_bar_factor=0     zostawiasz 0 jeśli chcesz by  jednostki nie zdobywały stopniowo mniej exp w zależności od tego ile już belek
                                  posiadają. Jeżeli ustawisz 10 to na kolejno   1,2,3,4,5 belki posiadanego exp zdobędziesz zamiast 100 exp
                                  90,80,70,60,50. W przypadku gdy wybierzesz 20 - pomniejszenie ilości zdobywanego exp będzie następujące
                                  80,60,40,30,0 - czyli jednostka mająca 5 belek nie zdobywa już doświadczenia wcale, a jednostka posiad. 4
                                  zdobędzie na 100 tylko 30 exp.

remove_leader=1      jeżeli chcesz by jednostka gdy utraci wszystkie belki na skutek uzupełnienia "Greens" utraciła również
                                  lidera.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 04:11:17 wysłane przez Pioniere » Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #26 : Kwiecień 07, 2013, 05:54:46 »

Ściągnąłem, ale nie wiem gdzie włączyć opcję...

Kopię campagin.cfg wrzucić do folderu EFILE_OGN_GUS\SCENARIO lub \EFILE_OGN_Wx\SCENARIO następnie zmień mu nazwę na taka jak "wsadowy plik kampanii.cfg" w której chcesz to zastosować. Następnie edytuj ten plik i włącz "green relacement" ustawiając:
 
green=1

green_exp=0            jeżeli chcesz by 100% uzupełnienia stanowili rekruci z zerowym doświadczeniem

green_autorefit=1     jeżeli chcesz by po zakończeniu scenariusza braki były uzupełniane "green" - co jednoznacznie będzie
                                   uzupełniać braki  rekrutami o zerowym doświadczeniu - grozi to wyzerowaniem wszystkich zdobytych belek
                                   a nawet opcjonalnie utraty lidera -  jeżeli jednostka go posiada.

elite_cost= (0..? %)   Ustawiasz tu koszt % ile ma być droższa jednostka Elite od Greens. - jeszcze tego nie sprawdzałem
                                   dokładnie.

exp_unit_cap=0        zostawiasz 0 jeśli chcesz by jednostki nie miały limitu zdobywanego doświadczenia.

exp_bar_factor=0     zostawiasz 0 jeśli chcesz by  jednostki nie zdobywały stopniowo mniej exp w zależności od tego ile już belek
                                  posiadają. Jeżeli ustawisz 10 to na kolejno   1,2,3,4,5 belki posiadanego exp zdobędziesz zamiast 100 exp
                                  90,80,70,60,50. W przypadku gdy wybierzesz 20 - pomniejszenie ilości zdobywanego exp będzie następujące
                                  80,60,40,30,0 - czyli jednostka mająca 5 belek nie zdobywa już doświadczenia wcale, a jednostka posiad. 4
                                  zdobędzie na 100 tylko 30 exp.

remove_leader=1      jeżeli chcesz by jednostka gdy utraci wszystkie belki na skutek uzupełnienia "Greens" utraciła również
                                  lidera.
Dzięki!  Yes

PS
Rewelacja! Było coś takiego chyba w PG I?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 06:18:56 wysłane przez Rozprza » Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #27 : Kwiecień 08, 2013, 12:37:10 »

W sumie wydaje się, ze ideą twórcy było aby decyzja czy GR jest w danej kampanii  włączone czy  nie nalezała do twórcy kampanii.  Gdyby było inaczej to Luis po prostu właczyłby to do opcji gry dostępnych bezpośrednio z interfejsu OG.
Ale nikt nie broni  eksperymentować graczom którzy zechcą się bawić w  edytowanie plików konfiguracyjnych .

Jak by nie patrzeć jest to zmiana bardzo istotnie wzbogacająca możliwości i atrakcyjność OG  Smiley
Zapisane

Gratia gratiam parti
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #28 : Kwiecień 08, 2013, 01:17:18 »

Jest dokładnie tak jak napisałeś. Inaczej nie było by możliwości porównania , oceny i uwzględnienia GR w grach rankingowych.
Ciekawe czy powstanie jakaś rankingowa wersja kampanii z modyfikacja GR?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2013, 01:19:44 wysłane przez Pioniere » Zapisane
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #29 : Kwiecień 08, 2013, 04:39:13 »

Jest to ciekawy pomysł -tak jak pisaliście dodatkowo uatrakcyjnia Grin rozgrywkę- i miejmy nadzieję będzie dobrym dodatkiem dla twórców kampanii.
Z ciekawości zagrałbym w taką kampanię( dodatkowo oddaje realia ).
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)