Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 19, 2024, 07:35:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 33   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sprzęt Republic of Poland  (Przeczytany 107868 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #225 : Listopad 02, 2019, 10:30:05 »

Zastanawiałem się nad tym i wydaje mi się, że prototyp Hurricane jest
mniejszym złem niż dopuszczenie jego OTWARTEGO użytkowania -
nawet przez miesiąc, czy dwa...
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #226 : Listopad 02, 2019, 10:41:36 »

Zastanawiałem się nad tym i wydaje mi się, że prototyp Hurricane jest
mniejszym złem niż dopuszczenie jego OTWARTEGO użytkowania -
nawet przez miesiąc, czy dwa...

Ale on jest otwarcie użytkowany (od 1939-10 w RoP i od 1939-11 w Poland, do 1939-12 w obu) i jeśli dobrze pamiętam zawsze był (w obu nacjach).
W tej chwili nie ma żadnych ograniczeń zarówno w użytkowaniu jak i w otrzymywaniu prototypów.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #227 : Listopad 03, 2019, 01:19:39 »

No ale mówisz że:

Cytuj
Najprostszym rozwiązaniem byłoby zapewne wyłączenie opcji prototypu, i ograniczenie dostępności

Moim zdaniem dostępność 11/12. 39 praktycznie wyklucza użycie bojowe w efilu i kampaniach realnych.
A wtedy właśnie prototyp jest jedynym sposobem otrzymania tego sprzętu.

Oczywiście mowa od "kraju" - "Poland" a nie o "RoP"   
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #228 : Listopad 03, 2019, 01:37:17 »

No ale mówisz że:

Cytuj
Najprostszym rozwiązaniem byłoby zapewne wyłączenie opcji prototypu, i ograniczenie dostępności


Nie zrozumieliśmy się.
Napisałem:
Cytuj
Najprostszym rozwiązaniem byłoby zapewne wyłączenie opcji prototypu, i ograniczenie dostępności do manualnego zakupu.

Obecnie te jednostki dostępne są jako prototypy i do manualnego zakupu (w późnym terminie).
Wyłączenie prototypu, równałoby się automatycznie ograniczeniu dostępności tylko do manualnego/otwartego zakupu.

Nie sugerowałem zmian w "otwartej" dostępności.  Po prostu stwierdziłem fakt, że w przypadku wyłączenia opcji prototypu, dostępność ograniczy się do możliwości otwartego zakupu.

Chodziło mi wyłącznie o kwestie prototypu.

Sam zwracałeś na to uwagę:
Cytuj
Nagroda: Hurricane I (prosto z rumuńskiej Konstancy

Kolejna bardzo istotna rzecz do przedyskutowania - zaznaczam, żeby nie zginęła.

Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #229 : Listopad 03, 2019, 04:20:26 »

Jak dla mnie możliwość dostania prototypu Hurricane jest ok. Przecież transport mógł dotrzeć odrobię wcześniej. Kwestia szczęścia. We wszystkich nacjach sprzęt importowany może być prototypem. Nie bardzo widzę argumenty żeby Hurricane miał być traktowany wyjątkowo negatywnie.
Rozumiem argument z ikonami i po prawdzie to MS-406 jako dostępny seryjnie do zakupu niczego nie zmienia. Ale jako prototyp (a myślę że też Spitfire I którego przecież też jeden egzemplarz kupiliśmy) powinien być uwzględniony we wrześniu 1939.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Estek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 804


« Odpowiedz #230 : Listopad 03, 2019, 06:39:58 »

Ja również jestem za pozostawieniem Hurricane'ów jako prototypów. Pisałem już o tym w wątku "Estek - G22 "Znak Orła" v. 4.1e (100%) - droga gen. Maczka"

Cytuj
Nagroda: Hurricane I (prosto z rumuńskiej Konstancy

Kolejna bardzo istotna rzecz do przedyskutowania - zaznaczam, żeby nie zginęła.

W moim odczuciu ta nagroda to nie jest jakieś ostre przegięcie. Nie wydaje mi się żeby kuła w oczy bardziej niż używanie przez gracza czołgów 7TP we Francji w 1940 r. Hurricane'y nad Polską jestem w stanie sobie wyobrazić, bo zakupy tego sprzętu latem 1939 r. były już całkiem zaawansowane i nawet jakiś transport gotowych sztuk był w drodze do Polski we wrześniu 1939 r. Oczywiście ostatecznie nie dotarły więc trzymając się sztywno walorów historycznych nie powinniśmy ich używać, ale w takim wypadku by uniknąć tego typu sytuacji, trzeba by chyba zablokować przyznawanie prototypów w większości kampanii OG. Podsumowując. Z punktu widzenia czystej zabawy zostawiłbym te Hurricane'y. Jeżeli jednak kampania ma być sztywno historyczna to pozbyłbym się ich, ale pod warunkiem, że brniemy w to dalej i gracz np. w kampanii francuskiej musi wymienić cały sprzęt po kampanii wrześniowej na sprzęt francuski a dalej w Anglii na sprzęt brytyjski.
Zapisane
Egon
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 19



« Odpowiedz #231 : Listopad 03, 2019, 07:48:14 »

Ja jestem za pełną dostępnością zarówno MS jak i Hurricane, i to rozszerzoną do około pół roku w RoP. Podobnie z Faireyem Battle.
Kto będzie chciał będzie używał, a kto nie to nie. Nie upieram się przy Spifire I, bo w sumie był tylko jeden zakupiony.
Jeśli chodzi o ikonę to MS 406 występuje w PL z malowaniem z szachownicą, więc chyba by była do wykorzystania? Chyba, że o czymś nie wiem, bo szczegółów technicznych OG nie znam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2019, 08:21:12 wysłane przez Egon » Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #232 : Listopad 03, 2019, 10:38:08 »

Jeśli chodzi o ikonę to MS 406 występuje w PL z malowaniem z szachownicą, więc chyba by była do wykorzystania?
W nacji 'Poland' występuje MS-406 (ten z 1940), ale w malowaniu zdecydowanie francuskim.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Egon
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 19



« Odpowiedz #233 : Listopad 17, 2019, 03:40:00 »

Jeszcze tak trochę geograficzno-historycznie.

Sudety CVL - wtedy Sudety takie raczej niezbyt polskie były, może lepiej Tatry lub Bieszczady.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #234 : Styczeń 02, 2020, 06:51:28 »

Zastanawiałem się nad tym i wydaje mi się, że prototyp Hurricane jest
mniejszym złem niż dopuszczenie jego OTWARTEGO użytkowania -
nawet przez miesiąc, czy dwa...

Ale on nie ma chyba aż tak porywających charakterystyk, by coś mocno zaburzał.

A jakieś tam uatrakcyjnienie jest.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #235 : Lipiec 06, 2020, 06:50:51 »

Potrzebuje dobrego pomysłu na nazwę jednostki specjalnej.

Próbowałem uporządkować "późne" jednostki górskie RoP, ale brakuje mi pomysłu na nazwę formacji.
Rzecz w tym, że po 1948 roku klasyczne jednostki górskie (w klasie piechoty) znikają, i zostają zastąpione przez jednostki z serii 'Piechota Lekka' (warianty 48/51/54).
'Piechota Lekka' to w obecnej postaci oddział funkcjonalnie podobny do amerykańskich Rangersów (ruch górski + dismount after move + jeep'y).

Rozważałem dodanie/zmodyfikowanie "górskich" jednostek wsparcia (dostępnych po 1948), tak by pasowały do mechaniką do jednostki 'Piechota Lekka' ( lekkie jednostki wsparcia z cechą 'dismount after move').
Problem w tym, że należało by je odróżnić od pospolitych jednostek górskich (symbol "G" w nazwie), a do tego potrzebna jest sensowna nazwa formacji (najlepiej z dobrym skrótowcem), na którą obecnie nie mam pomysłu.

Jakieś sugestie/pomysły?

Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
jacko
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 64


« Odpowiedz #236 : Lipiec 06, 2020, 07:02:35 »

Jeżeli ma to być jednostka specjalna to może KEDYW
jeżeli górska Strzelcy Podh, bądź Strz Huculscy
Zapisane
connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 327


« Odpowiedz #237 : Lipiec 06, 2020, 07:09:20 »

Strzelcy Podhalańscy to dobra nazwa - szczególnie, że występująca w Armii Polskiej.
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #238 : Lipiec 06, 2020, 07:38:33 »

Strzelcy Podhalańscy to dobra nazwa - szczególnie, że występująca w Armii Polskiej.
Teoretycznie tak.
Problem w tym, że podhalańczycy istnieli w Armii Polskiej już w okresie międzywojennym.
Trochę nielogiczne byłoby ich formowanie od nowa w 1948.

Poza tym skrótowiec jest problematyczny ('Sp.' to domyślne oznaczanie spadochroniarzy, więc 'SP' alb 'Sp' byłby dość mylące).

Jeżeli ma to być jednostka specjalna to może KEDYW
KEDYW (Kierownictwo Dywersji) niespecjalnie pasuje koncepcyjnie. Podobnie zresztą jak AGAT (Anty-Gestapo).
RoP to fikcyjna Polska która wojnę w 1939 wygrała/przetrwała, więc trudno by nazwy nawiązywały do okresu okupacji, której nie było.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #239 : Lipiec 06, 2020, 07:45:20 »

Strzelcy Podhalańscy to dobra nazwa - szczególnie, że występująca w Armii Polskiej.
Teoretycznie tak.
Problem w tym, że podhalańczycy istnieli w Armii Polskiej już w okresie międzywojennym.
Trochę nielogiczne byłoby ich formowanie od nowa w 1948.

Poza tym skrótowiec jest problematyczny ('Sp.' to domyślne oznaczanie spadochroniarzy, więc 'SP' alb 'Sp' byłby dość mylące).

Jeżeli ma to być jednostka specjalna to może KEDYW
KEDYW (Kierownictwo Dywersji) niespecjalnie pasuje koncepcyjnie. Podobnie zresztą jak AGAT (Anty-Gestapo).
RoP to fikcyjna Polska która wojnę w 1939 wygrała/przetrwała, więc trudno by nazwy nawiązywały do okresu okupacji, której nie było.


Strzelcy Podhalańcy bardziej pasują do piechoty górskiej niż do lekkiej.

Ale wracając, aby odpowiedzieć na pytanie jaka nazwa byłaby najlepsza i by pasowała do jednostek piechoty lekkiej RoP proponuję prześledzić trochę historię amerykańskich Rangerów:

- czasy kolonizacji, oddziały pierwszych rangersów to niewielkie lekkozbrojne formacje brytyjskich kolonistów (głównie pionierów i myśliwych) przeznaczone do nieregularnych walk z Indianami i Francuzami z Nowej Francji
- czasy wojny z Brytyjczykami '12-'15, strzeżenie granicy z Kanadą
- wojna secesyjna, oddziały rangerów formowane były jako jednostki kawaleryjskie przeznaczone do działań partyzanckich zarówno przez Unię jak i Konfederację. Szczególną sławę, dzięki śmiałym rajdom na terenie północnej Wirginii, zdobył oddział konfederatów zwany Mosby?s Rangers
- 2 wojna,  płk. Lucian Truscott, będący pod wrażeniem działań brytyjskich komandosów, zarekomendował szefowi sztabu amerykańskiej armii George'owi Marshallowi stworzenie podobnej formacji i wykorzystanie ich w rajdzie pod Dieppe
- Wietnam, na bazie zwiadowczych kompanii Long Range Reconnaissance Patrol (LRRP) i Long Range Patrol (LRP) utworzono 15 niezależnych kompanii rangerów. Ich zadaniem było dalekie rozpoznanie na terenie przeciwnika

Widzimy więc, że cechami wspólnymi to rozpoznawanie i działanie bojowe za liniami przeciwnika, walki nieregularne.

W historii Rzeczypospolitej Obojga Narodów istniała formacja lekkiej kawalerii, która podobnie działała i zyskała czarną sławą w prawie całej Europie. Byli to Lisowczycy. Ta jednostka powstała podczas wojny polsko rosyjskiej 1609-1618 przeprowadzając szereg operacji zaczepnych na terytorium Carstwa Rosyjskiego. Podobno dotarli aż nad brzeg Morza Białego. Potem walczyli w wojnie trzydziestoletniej w służbie cesarskiej. Rozbili wojska Rakoczego w pierwszej odsieczy wiedeńskiej czyli bitwie pod Humiennnem. Również zbudzili postrach w Europie.

Za https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1437210,Lisowczycy-%e2%80%93-komandosi-Zygmunta-III-Wazy

Cytuj
Sam Aleksander Lisowski dowodził oddziałem tyko 2 lata. - W 1616 stanął na czele formacji jako renomowany oficer, ale ze skomplikowaną historią - relacjonuje naukowiec. - Poprowadził ich na niesamowitą wyprawę. Dotarli aż nad Morze Białe, plądrując po drodze olbrzymie tereny. Zobaczyli tam wówczas m.in jakąś "złotą babę". Być może był to posąg Buddy, a może jakiś nieznany prasłowiański kult. Słyszeli też tajemnicze grzmoty, prawdopodobnie pękające kry północnych rzek i sądzili, że to granice piekieł - mówi. W 1618 działalność lisowczyków skłoniła Rosjan do rozmów rozejmowych.

Przed lisowczykami powszechnie drżano. A ponieważ zaczynała się wojna trzydziestoletnia (1618-1648), a cesarz Maciej prosił Polaków o wsparcie, wysłano właśnie ten oddział. - Polska nie mogła wysłać oficjalnej armii, bo król nie miał zgody sejmu. Posłano lisowczyków. Formalnie wynajęli ich Węgrzy. Od 1618 roku formacja działała w Siedmiogrodzie. Dokonali takich spustoszeń, że Siedmiogrodzianie wycofali swoje wojska spod Wiednia, bo musieli ruszyć na odsiecz - mówi historyk.

Za "Wojskowość polska..." Sikora:

Cytuj
Charakteryzowali się błyskawicznym przemieszczaniem, wynikającym ze sposobu jazdy, stosowaniem taktyki podstępów i forteli wojennych, niezwykłą odwagą oraz straszliwym pustoszeniem i rabowaniem terenów, na których przebywali. Ich wyszkolenie jeździeckie i bojowe wzbudzało podziw cudzoziemców. Wyróżniali się dzielnością, ale także okrucieństwem i szczególnym zamiłowaniem do rabunku, który został na stałe przypisany do zasad działania tej formacji (np. mieli zwyczaj zabijać każdego napotkanego przechodnia, żeby nie pozostawiać świadków). Cieszyli się wielką sławą w Europie jako niezrównana w szybkości jazda (pokonywali dziennie do 150 km).

Cytuj
Specjalizowali się w zagonach na terytorium wroga, walczyli bez taborów, zaopatrując się w terenie, na którym operowali. Poruszali się podobnie jak Tatarzy, komunikiem, tzn. nie mieli wozów, tylko po kilka koni do jazdy wierzchem, a wyposażenie i żywność przewozili na koniach jucznych.

Więc według mnie, powołując się na podobny charakter działania jednostek to jest nieregularność działania i walka za liniami wroga, to tradycja Lisowczyków byłaby najlepsza do kontynuacji tej tradycji w lekkiej piechocie RoP. Również w wymiarze symbolicznym i propagandowym. Wszak Lisowczycy byli zwani jeźdźcami apokalipsy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2020, 07:58:11 wysłane przez Alberich » Zapisane

Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 33   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.01s, 1q)