Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 19, 2024, 05:42:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 33   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sprzęt Republic of Poland  (Przeczytany 107827 razy)
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #45 : Marzec 04, 2019, 12:02:20 »

Miałbym uwagę a raczej dwie co do nazwy. 65TP sugeruje wagę 65 ton co jest w realu wartością masakryczną pod względem kosztów i mobilności. Druga sprawa może zaproponować konkurs na przydomek bo w 1943 roku jest to już przyjęte.
Nazwa tak jak pisałem jest robocza.

Szukałem niewykorzystanej ikony ciężkiego czołgu, pasującej "technologicznie" w okolicach 1943-44 roku. Chodziło mi o czołg który mógłby rywalizować z Tygrysami i czołgami Iosif Stalin, a jednocześnie różnił się od nich sylwetką.
Niestety wśród "egzotycznych" ikon wybór ciężkich czołgów  jest dość skromny.

Znalazłem GB376. Ikona oryginalnie przeznaczona dla japońskiego czołgu 'Type 5 Chi-Ri'.


Nazwa '65TP' nasunęła mi się ze względu na gabarytowe podobieństwo do ikony czołgu Tiger II.
Nie jestem do tej nazwy szczególnie przywiązany, i na nią nie nalegam.

Na pewno, ze względu na rozmiar czołg będzie mieścił się kategorii co najmniej 50 ton.
To wynika choćby ze zwykłego porównania sylwetek czołgów RoP:
18TP 30TP "Biały Słoń"

Co do kosztów i mobilności, to wspomniany czołg nie musi być specjalnie udaną i praktyczną konstrukcją Wink.
Nie wykluczam, że będzie dość kosztowny i mało-mobilny.
Rozważam również opcje by czołg był dostępny wyłącznie jako prototyp.

Co do przydomków to nie widzę problemu. Jeśli ktoś ma pomysły (również dla istniejących jednostek) to jestem otwarty na propozycje.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #46 : Marzec 04, 2019, 09:39:24 »

Jeśli będzie występował tylko jako prototyp do w 1943 bez doświadczenia i mało mobilny to zostanie tylko jak myślę dawcą prestiżu dla szczęśliwców. W innym wypadku zawsze można go podrasować.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #47 : Marzec 04, 2019, 01:52:34 »

Jeśli będzie występował tylko jako prototyp do w 1943 bez doświadczenia i mało mobilny to zostanie tylko jak myślę dawcą prestiżu dla szczęśliwców. W innym wypadku zawsze można go podrasować.
Przedstawiałem tylko rozważane opcje. Poszczególne opcje nie muszą się łączyć.
Pisząc o wysokiej cenie i niskiej mobilności, miałem na myśli że jestem gotowy poświęcić mobilność, i/lub ustawić odpowiednio zaporową cenę, jeśli jednostka okaże się zbyt potężna.

Wariant "prototyp" w domyśle mógłby posiadać lepsze statystyki (dzięki ograniczonej dostępności). Ale jak pisałem to tylko jedna z kilku możliwości.


BTW. Dobra wiadomość dla miłośników dział samobieżnych.
Przypadkiem odkryłem, że ikona DR130 (brytyjski A39 Tortoise) prawie idealnie pasuje gabarytami do '65TP'. Po niewielkich przeróbkach powinny potencjalnie stanowić ładny zestaw.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #48 : Marzec 04, 2019, 04:12:49 »

Każda z twoich propozycji ma swój urok. Całkowicie popieram natomiast wysoką cenę. RoP ma od 1943 roku szeroki wybór czołgów i nie ma co w tym mieszać bez szczególnej potrzeby. Rodzynek to może być fajne urozmaicenie kampanii ale całe stada Słoni nie są dobrym pomysłem.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #49 : Marzec 04, 2019, 04:22:31 »

Chyba najlepsza z Twoich dotychczasowych ikon....

A tak z innej beczki - powiedz mi czy sprzęt RoP pozwala na w miarę kompletne wyposażenie Armii i Marynarki do samego 1955 roku? Bo mam pewien plan, ale potrzebuję takiego zestawu sprzętu żeby gracz miał z czego wybierać jeszcze do grudnia '55.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #50 : Marzec 04, 2019, 06:33:40 »

A tak z innej beczki - powiedz mi czy sprzęt RoP pozwala na w miarę kompletne wyposażenie Armii i Marynarki do samego 1955 roku? Bo mam pewien plan, ale potrzebuję takiego zestawu sprzętu żeby gracz miał z czego wybierać jeszcze do grudnia '55.
Armia na pewno pozostanie funkcjonalna do 1955, jednostki są wystarczająco silne, a wybór sprzętu raczej solidny.
Flota też nie powinna sprawiać problemu, ostatnio solidnie ją uzupełniłem.
Problemy może sprawiać co najwyżej lotnictwo pokładowe (całkowicie tłokowe), zwłaszcza jeśli planujesz wystawić je przeciwko amerykańskim odrzutowcom startującym z lotniskowców (w takim przypadku przydałby się dodatkowy myśliwiec).

Problem w tym, że nowy sprzęt kończy się pojawiać w latach 1951-52. Potem jest pustka.
Nacja powinna być w pełni grywalna przez kilka lat kolejnych lat. Ale jeśli zależy ci na nowych jednostkach i prototypach to może być kłopot.

Pewnie przydałoby się dodać kilka jednostek. U potencjalnych przeciwników też panuje w tym okresie zastój, więc nie potrzeba wielu jednostek (dodatkowa generacja piechoty, jakieś działo itd).


EDIT. Przejrzałem archiwum i znalazłem kilka niewykorzystanych ikon, które pierwotnie miały trafić do RoP.
Coś by się z tego pewnie dało złożyć.

Pokolorowany DM01 (Ilyushin Il-28 (Beagle)):


Dodatkowe samochody pancerne:

Pierwotna (wczesna) koncepcja M50TP, jeszcze z "szachownicami" (wymiana na "orły" to drobnostka).
Pewnie można wykorzystać jako lżejszą/szybszą alternatywę dla M50TP.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2019, 08:04:01 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #51 : Marzec 04, 2019, 07:32:31 »

No własnie, to jest szkic kampanii, w której trzeba równocześnie dbać o siły lądowe i morskie (desantowe też). Pamiętasz jak prosiłem Cię o uzupełnienie okrętów? No to właśnie do tego. Takiej kampanii jeszcze nie było - zapewniam... Smiley
 
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #52 : Marzec 04, 2019, 08:43:03 »

O właśnie, dobrze że mi przypomniałeś.
Ktoś wspominał o konkursie na nazwy jednostek.
Przypomniałem sobie, że potrzebuje nazw dla okrętów RoP.

Obecne nazwy:

Pancerniki:
Karkonosze BB
Beskidy BB
Tatry BB

Krążowniki:
Małopolska CA
Mazowsze CA
Wielkopolska CA

Lekkie krążowniki:
Śląsk CL
Polesie CL
Pomorze CL
Kujawy CL

Lotniskowce:
Sudety CVL
Karpaty CV

Obecne nazwy na pierwszy rzut oka nie wyglądają źle. Tak początkowo myślałem.
Problem pojawia się gdy obecną koncepcje próbuje się rozciągnąć dla kilku/kilkunastu okrętów każdego typu.
Nazw regionów geograficznych (krążowniki) ledwie wystarcza dla wiodących okrętów. Na pewno ich zabraknie dla poszczególnych okrętów wszystkich typów.
Podobnie będzie z pasmami górskimi dla pancerników i lotniskowców.

Pewnie można by nazwy pasm górskich zarezerwować dla lotniskowców (tych będzie kilka), a nazwy regionów dla pancerników (kilkanaście). Ale nadal problemem pozostają sensowne nazwy krążowników.

Od razu uprzedzę, o nazwach miast pomyślałem w pierwszej kolejności, ale te niestety te są historycznie zarezerwowane dla monitorów rzecznych (ORP Warszawa, ORP Kraków, ORP Wilno itd).

Wszelkie pomysły i sugestie mile widziane.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2019, 08:52:27 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #53 : Marzec 04, 2019, 09:09:49 »

Dla krążowników może nazwy rzek/ jezior Grin
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #54 : Marzec 04, 2019, 09:36:32 »

Jak jest okazja to warto poszaleć trzymając się zaproponowanej zasady że pasma górskie dla lotniskowców a regiony dla pancerników.
W pewien sposób historycznie można wybrać dla nazw lekkich krążowników nazwy władców. Bałtyk zdeklasowany francuski krążownik kupiony w pierwszej połowie lat 20-ch tymczasowo nosił nazwę Władysław IV lub według innych źródeł Król Władysław IV. Władców Polski mieliśmy sporo (jak by co można dorzucić dzielnicowych) więc nie powinno zabraknąć.
Co do krążowników ciężkich to może nazwy bitew. Morskich to za wiele nie mieliśmy ale czyż komunikat prasowy "ORP Grunwald po krótkim pościgu zatopił radziecki niszczyciel Leningrad" nie brzmi wspaniale. Zwycięstw lądowych też kilka mieliśmy więc nie zabraknie.
W rezerwie: np. nawiązujące do nazewnictw angielskiego serie
Niezwyciężony, Niepokonany, Nieulękły, ect.
Groźny, Waleczny, Śmigły, Szybki, Szczodry, Chrobry, ect.

Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 327


« Odpowiedz #55 : Marzec 04, 2019, 10:04:09 »


Od razu uprzedzę, o nazwach miast pomyślałem w pierwszej kolejności, ale te niestety te są historycznie zarezerwowane dla monitorów rzecznych (ORP Warszawa, ORP Kraków, ORP Wilno itd).

Wszelkie pomysły i sugestie mile widziane.

A kto powiedział, że po złomowaniu monitorów rzecznych, nie zbudowano krążowników, np. klasy "Warszawa".

Historycznie: był monitor: ORP Warszawa, potem były niszczyciele ORP Warszawa (najpierw projekt 56, potem projekt 61).
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #56 : Marzec 04, 2019, 10:34:09 »

A kto powiedział, że po złomowaniu monitorów rzecznych, nie zbudowano krążowników, np. klasy "Warszawa".

Historycznie: był monitor: ORP Warszawa, potem były niszczyciele ORP Warszawa (najpierw projekt 56, potem projekt 61).
No właśnie nikt nie tego powiedział Wink.
To by wymagało przyjęcia założenia, że wspomniane monitory rzeczne zostały zezłomowane/utracone przed 1941/42. Co w przypadku RoP niekoniecznie musiało się wydarzyć.

W tej chwili, wstępnie przyjęliśmy, że 'Śląsk CL' będzie dostępny od 1941, 'Małopolska CA' od 1942, 'Mazowsze CA' od 1943.
Aby zarezerwować dla ciężkich krążowników nazwy 'Kraków' i 'Warszawa', monitory musiałyby zniknąć że służby przed 1942 rokiem.
 
"Zezłomowanie' monitorów to też jakieś rozwiązanie.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #57 : Marzec 07, 2019, 10:30:24 »

Poczyniłem trochę postępu w ikonach RoP (uporządkowałem kolorystykę, pozycjonowanie i oznaczenia nacji):

Dotychczasowe najcięższe czołgi 28TP i 30TP w okresie WW2 (dla porównania):
28TP Haller30TP Sikorski

Rodzina "45TP":

Rodzina "65TP":

Pomysły na nazwy mile widziane.

Obecne używane czołgi z nazwami własnymi:
'28TP Haller'
'30TP Sikorski'
'36TPL Bem'
'M29TP Pulaski'
'M44TP Pilsudski'
'M45TP Anders'
'M50TP Sobieski'
BTW. Nie uważacie, że nazwy 'Sikorski' (dla czołgu z 1944) i 'Anders' (czołg z 1946) są trochę nietrafione?
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #58 : Marzec 08, 2019, 12:44:45 »

Co do nazw:
mogą być nazwiska wielkich hetmanów:
Tarnowski, Zamoyski, Żółkiewski, Koniecpolski, Czarniecki, Sobieski
Ostrogski, Chodkiewicz
Ci najlepiej by pasowali (ewentualnie można jeszcze jakiś dołożyć Smiley)
ewentualnie dodać linię dowódców z okresu zaborów i I WŚ (Kościuszko, Puławski, Dąbrowski, Kniaziewicz, Poniatowski, Bem, Haller, Piłsudski Smiley
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #59 : Marzec 08, 2019, 07:18:35 »

65TP na tle innych poraża swoją masywnością. Będzie jak nic Biały Słoń. Co do nazw to w Polsce nie ma zwyczaju nadawania nazwy imienia osoby żyjącej. Dlatego  nie pasują zbytnio nazwy Haller i Anders. Sikorski jako nazwa z 1944 roku jest spokojnie do utrzymania. Co do propozycji nowych nazw to Kościuszko w pierwszej kolejności. Pamiętał bym jeszcze o Traugucie którego kult był mył bardzo silny w II RP. Zgadzam się z Mario że warto trzymać się nazw z linii dowódców w okresie zaborów i hetmanów.  Zastanawiam się czy nie warto nazwać czołgów już od 1940 roku. Niszczyciele czołgów i SDPlot z tego okresu nazwy już posiadają.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 33   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)