Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 05:39:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 33   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sprzęt Republic of Poland  (Przeczytany 106616 razy)
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #15 : Luty 15, 2019, 07:51:33 »

Racja.
40 kalibrów to więcej niż w starych 75 montowanych na pierwszych M4 Sherman ale mniej niż 7,5 cm KwK 40/L43 z PzKpfw F2.
I jeszcze kilka pytań i uwag.
1. RoP potyka się bardzo często z Niemcami i Rosjanami. Obie te nacje masowo używają artylerii rakietowej natomiast RoP niczego takiego się nie dorobił do 1945 roku co wydaje się trochę nieprawdopodobne.
2. Rosjanie a pod ich wpływem Niemcy mają na wyposażeniu moździerze pułkowe 120mm. RoP używa zaś 120mm moździerz wz.40 wywodzącego się z przedwojennego prototypu. Konstrukcji w realu skomplikowanej i nieco ciężkawej. Czy nie powinien pujść w ślady swoich przeciwników i wprowadzić konstrukcję lżejszą, mniej skomplikowaną i tańszą.
3. Dlaczego SH 155mm  wz.45 ma zasięg mniejszy niż holowany odpowiednik.
4.
14 TP ma HA 9 i SA 6 analogicznie jak francuski S35 czyli musi być uzbrojony w działo 47mm z lufą długości 32 kalibry.
14 TP wz.40 ma HA 12 i SA 6. Czyli zachowuje ten sam kaliber 47mm i ma dłuższą lufę. Atak na cele twarde lepszy niż Pz III H,J,L a słabszy na cele miękkie.
14 TP wz.41 ma HA 12 i SA 8 oraz zasię 2 heksów. Zmianie ulega zasięg i atak na cele miękkie. Uzbrojony jest w czołgowy odpowiednik 57mm wz.41.
I tutaj coś nie gra. Przy zwiększeniu kalibru musi wzrosnąć nie tylko zasięg ale także HA.
Myślę wiec że trzeba zwiększyć HA na 14 TP wz.41 albo zmniejszyć na 14 TP wz.40.
I to by było na tyle z mojej strony na temat sprzętu.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #16 : Luty 15, 2019, 01:40:34 »

1. RoP potyka się bardzo często z Niemcami i Rosjanami. Obie te nacje masowo używają artylerii rakietowej natomiast RoP niczego takiego się nie dorobił do 1945 roku co wydaje się trochę nieprawdopodobne.
Masz racje.
Przyczyna jest dość przyziemna. Tak było od początku. Nikt nie domagał się zmian więc tak pozostało.

Pewnie można się zastanowić nad wprowadzeniem jakiejś wcześniejszej jednostki. Nie widzę przeciwwskazań.
Problemem może być co najwyżej dobranie pasujących ikon.

Generalnie w RoP staramy się zachować pełną historyczność w okresie do października 1939, i częściową (przynajmniej projekty) w wczesnych latach wojny. Potem to w zasadzie fantastyka (z zachowaniem umiaru i minimum kreatywnego realizmu).

2. Rosjanie a pod ich wpływem Niemcy mają na wyposażeniu moździerze pułkowe 120mm. RoP używa zaś 120mm moździerz wz.40 wywodzącego się z przedwojennego prototypu. Konstrukcji w realu skomplikowanej i nieco ciężkawej. Czy nie powinien pujść w ślady swoich przeciwników i wprowadzić konstrukcję lżejszą, mniej skomplikowaną i tańszą.
Na zdrowy rozsądek masz racje. Ale armia nie zawsze kieruje się rozsądkiem Wink.

Gdyby RoP wojnę we wrześniu przegrało to może by doszło do wniosku, że ten moździerz to nie najlepszy pomysł.
Ale po paśmie "sukcesów" mogli dojść do wniosków, że się sprawdził. Sugeruje to dalsze wykorzystanie moździerza.
'SM 120mm wz.40', 'SM 120mm wz.41' (i do pewnego stopnia 'SM 120mm wz.49') to wersje rozwojowe.
Dla mnie to taki lokalny folklor Tongue.

Jeśli ci zależy, to mogę moździerz 120mm dodać, ale raczej w późniejszych latach wojny (1943+). Zapewne w jednostkach spadochronowych i górskich byłby dość przydatny.

3. Dlaczego SH 155mm  wz.45 ma zasięg mniejszy niż holowany odpowiednik.
To zależy co uznasz za holowany odpowiednik.

Zawsze uważałem 'SH 155mm wz.45' za względnie lekki pojazd. Zapewne uzbrojony w lżejsza wersje haubicy 155mm, czyli 155mm wz.17 Schneider, lub coś zbliżonego gabarytami.
Nawet tak dobrałem ikonę (po przebudowie graficznej), że dzieli podwozie z czołgami z rodziny 14TP (wzorowane na szwedzkich Landsverk L-60).

W haubice '155mm wz.43' uzbrojony jest dopiero 'SH 155mm wz.48'. Ale tu w domyśle (dobrana ikona) podwozie jest już oparte na czołgu M44TP.

14 TP ma HA 9 i SA 6 analogicznie jak francuski S35 czyli musi być uzbrojony w działo 47mm z lufą długości 32 kalibry.
14 TP wz.40 ma HA 12 i SA 6. Czyli zachowuje ten sam kaliber 47mm i ma dłuższą lufę. Atak na cele twarde lepszy niż Pz III H,J,L a słabszy na cele miękkie.
14 TP wz.41 ma HA 12 i SA 8 oraz zasię 2 heksów. Zmianie ulega zasięg i atak na cele miękkie. Uzbrojony jest w czołgowy odpowiednik 57mm wz.41.
I tutaj coś nie gra. Przy zwiększeniu kalibru musi wzrosnąć nie tylko zasięg ale także HA.
Myślę wiec że trzeba zwiększyć HA na 14 TP wz.41 albo zmniejszyć na 14 TP wz.40.
I to by było na tyle z mojej strony na temat sprzętu.
Po pierwsze musisz uwzględnić, że SA czołgów nie zawsze przekłada się wprost na SA armaty.  Zwykle wliczane jest  też dodatkowe uzbrojenie (karabiny maszynowe). Stąd też SA potrafi się wahać. Zwykle te wartości były przyjmowane dość "na oko" więc sporadycznie bywają niekoniecznie sensowne.
Zwróć uwagę, że '57mm wz.41' ma parametry HA=12 SA=6, czyli tylko SA=6 wynika z kalibru armaty.
Dodatkowe SA (jeśli różni się o punkt lub dwa) może wynikać z dodatkowego ckm'u w kadłubie, czy na wieży (to już wie tylko autor).

Co do wzrostu HA, to musisz uwzględnić, że wraz wzrostem zasięgu rośnie dystans na którym to HA jest wyznaczane.
W dużym uproszeniu, działo z zasięgiem 1 atakuje z HA=12 na dystansie ~500m, działo z zasięgiem 2 na dystansie ~1000m.
Więc HA tylko pozornie jest identyczne.

Co do uzbrojenia czołgów. W 1939 jako uzbrojenie przyszłych czołgów planowano działko 55mm.
Zakładam, że w przypadku czołgów 14TP mamy do czynienia z trzema generacjami rozwojowym działa.
Ostatnia bardzo zbliża się do radzieckiej 57mm ZiS-2 (HA=13 SA=6), występującej w T-34/57.

Tu muszę przyznać się do błędu. Chyba namieszałem z nazwą '57mm wz.41'.
Jakiś czas temu dodałem zestaw holowanych dział ppanc (w tym '57mm wz.41'), by trochę usystematyzować drzewko ppanc RoP. 
Nie wiem czy zapatrzyłem się na opis ikony (Bofors 57 mm m/43), czy na rosyjskie działo 57mm, ale jednostka prawdopodobnie powinna nazywać się '55mm wz.41'.

« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2019, 02:00:28 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #17 : Luty 15, 2019, 04:01:27 »

Cytuj
W wątku chodziło o 'PZL P-24e' (E:4965) w RoP, bez odpowiednika w 'Poland'.

Oki - w takim razie proponuje zostawić jak jest, a to z dwóch powodów:

-Kraj "Republic Of Poland" jest i tak krajem fikcyjnym i nie należy robić na nim kampanii historycznych.
-Jeden wątpliwy (ale znowu nie aż tak) samolot, to za mało żeby dłubać w dwóch kampaniach. 
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #18 : Luty 15, 2019, 04:11:18 »

Waldzios.
Dziękuję za odpowiedź. Jasno przejrzyście i na temat. Myślę że warto pomyśleć o moździerzach i jakiś rakietach przy okazji. Myślę zwłaszcza moździerzu 120mm dla spadochroniarzy. 75mm sp. ma fajny zasięg ale jest nieco słabowite.
PS.
Z całego serca popieram propozycję Gustlika
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #19 : Luty 15, 2019, 04:38:13 »

-Kraj "Republic Of Poland" jest i tak krajem fikcyjnym i nie należy robić na nim kampanii historycznych.
-Jeden wątpliwy (ale znowu nie aż tak) samolot, to za mało żeby dłubać w dwóch kampaniach. 
Dla ścisłości, nie rozważałem likwidacji jednostki, co najwyżej wyłączenie możliwości kupna przez gracza.
To nie wymagałoby  dłubania w istniejących kampaniach. Samolot nadal pozostał by dostępny w scenariuszach, oraz jako prototyp.

Zgadzam się jednak, że w przypadku RoP można przymknąć oko.
Gdyby pojawiły jakieś problemy, można rozważyć dodanie w przyszłości dodatkowego, opcjonalnego frontu (np '#Wojny śląskie').

Myślę że warto pomyśleć o moździerzach i jakiś rakietach przy okazji. Myślę zwłaszcza moździerzu 120mm dla spadochroniarzy. 75mm sp. ma fajny zasięg ale jest nieco słabowite.
Z moździerzem piechoty nie będzie problemu, szczególnie jeśli chodzi o moździerz dla spadochroniarzy. Myślę, że może pojawić od 06-1943, czyli razem z nową generacją spadochroniarzy.

Co do rakiet to teoretycznie też nie widzę problemu.
Nic konkretnego jednak na razie nie mogę obiecać, bo muszę najpierw przejrzeć dostępne ikony.
Wybór ikon wyrzutni, szczególnie samobieżnych (i we właściwym kolorze) jest dość ograniczony. Być może nie obejdzie się bez sklecenia nowej ikony.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #20 : Luty 18, 2019, 10:48:31 »

Opublikowałem nową wersje efila. Najważniejsze zmiany.

  • nowa pelotka 'SDPlot wz.40 Zmija'; czyli  40mm Bofors na podwoziu terenowego ciągnika C3P; dostępna od 07-1940;
    IMHO wypełnia lukę we wczesnej obronie plot; bez niej gracz (lub autor kampanii) w 1940r był skazany na korzystanie "przegiętego" i drogiego Gniewosza;
  • nowa jednostka '120mm mozdzierz wz.43 Sp.'; czyli 120mm moździerz piechoty, w wersji spadochronowej; dostępna od 06-1943;
  • nowe jednostki rakietowe; wyrzutnia holowana '165mm WR wz.42' (01-1942) i odpowiednik na podwoziu półgąsienicowym 'TP2-WR /165mm' (05-1942); obie wyrzutnie w stylu "niemieckim", czyli wspierające piechotę;
  • nowa ciężarówka szosowa 'CWS 100' (PZInż 703); dostępna od 08-1940; dotychczasowa 'CWS 100' przemianowana na  'CWS 90 W' (PZInż 603 W); ikony zmienione na bardziej odpowiednie (lżejsze i 4 kołowe).
  • nowa jednostka 'SC wz.34' (Samochód ciężarowy wz. 34), ciężarowa wersja ciągnika półgąsienicowego C4P; dostępny od 01-1936; transport dla wczesnych jednostek saperów;
  • nowej jednostki 'CWS 216-A'(01-1942) i 'CWS 238-A'(09-1944); transport amfibijny dla saperów i oddziałów "morskiej grupy szturmowej";
  • ppanc '75mm wz.39' przemianowany na '75mm wz.38 ST'; atak HA obniżony do 12 (było 15); dodana równoległa jednostka   '75mm wz.38 ST' w klasie artylerii; w ten sposób na początku 1940 nie pojawia się "znikąd" jednostka z HA=15;
  • dla utrzymania spójności statystyk późniejszych jednostek, od 09-1940 dodany nowy ppanc '75mm wz.40' (HA=15);
    IMHO rok czasu (od września 1939) to bardziej wiarygodny przedział czasowy, by opracować wersje rozwojową '75mm wz.38 ST';
  • dodane ikony wariantów uzbrojenia dla 'PZL 46c Sum (b)' i 'PZL 46c Sum (t)';
  • drobne porządki w nazewnictwie i drabince cen; chyba nic wartego wspomnienia;
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #21 : Luty 21, 2019, 10:56:13 »

Grając w Prawdziwych Patriotów dostałem jako prototyp PZL 38 Wilk. W realu maszyna ta nie weszła do produkcji seryjnej. W RoP występuje jako samolot myśliwiec bombardujący bez możliwości osłony innych maszyn. A przecież był projektowany jako klasyczny pościgowiec mający zastąpić PZL P11 c. Mimo dwóch silników była to maszyna niewielka mniejsza od jednosilnikowych Karasi nie wspominając już o takim np. Bf 110. Czy nie powinien zgodnie z zamiarami twórców mieć możliwości eskortowania bombowców. Z drugiej strony jego HA 4 i SA 6 na cele lądowe wydaje się przesadzony. Działko 20mm ma swoją moc zwłaszcza na początku wojny ale taki Bf 110C-1 współczesny w OG Wilkowi ma odpowiednio HA 2, SA 4, przy uzbrojeniu w realu w 2 działka 20mm i 4 km plus km strzelca pokładowego.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #22 : Luty 21, 2019, 03:11:21 »

Grając w Prawdziwych Patriotów dostałem jako prototyp PZL 38 Wilk. W realu maszyna ta nie weszła do produkcji seryjnej. W RoP występuje jako samolot myśliwiec bombardujący bez możliwości osłony innych maszyn. A przecież był projektowany jako klasyczny pościgowiec mający zastąpić PZL P11 c. Mimo dwóch silników była to maszyna niewielka mniejsza od jednosilnikowych Karasi nie wspominając już o takim np. Bf 110. Czy nie powinien zgodnie z zamiarami twórców mieć możliwości eskortowania bombowców. Z drugiej strony jego HA 4 i SA 6 na cele lądowe wydaje się przesadzony. Działko 20mm ma swoją moc zwłaszcza na początku wojny ale taki Bf 110C-1 współczesny w OG Wilkowi ma odpowiednio HA 2, SA 4, przy uzbrojeniu w realu w 2 działka 20mm i 4 km plus km strzelca pokładowego.
Data dostępności jest OK (12-1939). Domyślny 'Proto Frame' to 9 miesięcy, więc jako prototyp możesz go otrzymać od marca 1939.

Zgaduje, że problemem w przypadku cech tego samolotu było przyjecie spełnialności wspomnianych założeń.
IMHO PZL.38 Wilk był myśliwcem tylko na papierze. Do spełnienia założeń wymagał zastosowania bardzo lekkiego silnika PZL Foka, którego koncepcja była mocno dyskusyjna (mówiąc łagodnie).
W momencie gdy wiedziano już, że z projektu Foki nic konstruktywnego nie wyniknie, pozostało zastosowanie innego (cięższego) silnika. Z dostępnymi silnikami (o podobnej mocy, ale znacznie cięższymi) PZL.38 Wilk miał zbyt słabe osiągi (prototyp osiągnął zaledwie 400 km/h, wobec 520 km/h zakładanych). Raczej nie nadawał się na samolot pościgowy.

Dlatego podejrzewam, że autor jednostki potraktował PZL.38 Wilk realistycznie (uznając w 12-1939 niepowodzenie Foki jak fakt dokonany) , czyli co najwyżej jako lekki samolot "szturmowy" (działko 20mm i 300kg bomb).

Co do statystyk ataku, mogę się zgodzić.
Wygląda na to, że jednostka 'PZL.38 Wilk' (E:2905) powstała później niż 'PZL 48 Lampart B' (E:621) i 'PZL 48 Lampart C'(E:656), a jej statystyki ataku są kopią wspomnianych samolotów. Przy zestawie uzbrojenia PZL 48 Lampart (2x20mm + 4x7.92mm + 300kg bomb), atak HA=4 i SA=6 wydaje się w miarę sensowny.

Dla 'PZL.38 Wilk' (zakładając uzbrojenie: 1x20mm + 2x7.92mm + 300kg bomb) skłaniałbym się raczej ku parametrom HA=3 i SA=4 (dla ammo=4).
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #23 : Luty 21, 2019, 04:13:59 »

Ok. Rozumiem założenie. Jedna tylko uwag. Prototyp Wilka na którym przeprowadzono próby z tego co wyczytałem wzbił się w powietrze właśnie z tymi nieszczęsnymi Fokami.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #24 : Luty 21, 2019, 04:49:58 »

Pamiętaj, że sprzęt kraju Republic of Poland jest dziedzictwem założeń osoby, która w pracach nad grą już od dawna nie uczestniczy. Ja tylko pociągnąłem to dalej (bo początkowo kończyło się na roku 1942). Stąd niektóre rzeczy zostały uporządkowane - a niektóre nie.

No i oczywiście pamiętaj też o tym, że cała ta fikcyjna "RoP" powstała po to żeby sobie powetować i spuścić temu i owemu łomot, więc nie przesadzajmy z tą realnością, skoro cały kraj jest nierealny  Grin. Zostawmy sobie jakąś przyjemność....
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #25 : Luty 21, 2019, 04:50:48 »

Ok. Rozumiem założenie. Jedna tylko uwag. Prototyp Wilka na którym przeprowadzono próby z tego co wyczytałem wzbił się w powietrze właśnie z tymi nieszczęsnymi Fokami.
Owszem, ale z tego co pamiętam, to prototypowe Foki były dalekie od założeń.
Nie uzyskano zapowiadanej mocy, masa była znacząco większa od planowanej, a powierzchnia chłodzenia była niewystarczająca (silnik się przegrzewał).
Aby Wilk uzyskał zakładane osiągi (500 km/h), to Foka musiałby osiągnąć przynajmniej 420KM (prototyp w najlepszym razie osiągał 330KM)  i posiadać znacznie większą powierzchnie chłodzenia (stosowana była niewystarczająca dla 330KM), a to wszystko zmieścić się w planowanej masie 220kg.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #26 : Luty 23, 2019, 09:19:48 »

Grając w scenariusz VODKA WITH ICE kupiłem sobie bardzo fajne pepance SDP wz.39 Żuk. Z tego co widzę po ikonie pojazd jest całkowicie opancerzony. Stąd moja uwaga. Nieco dziwne jest że w późniejszym okresie z wyjątkiem nieszczęsnego SDP wz.42 Chrabąszcz SDP RoP to pojazdy wzorowane ma Marderze a w późniejszym okresie czasu na amerykański M 10 czy też Hellcacie czyli pojazdów słabo opancerzonych. Trochę dziwi jest zamknięcie drogi rozwoju pojazdów całkowicie opancerzonych w świetle tego że RoP posiada pierwszy taki pojazd na świecie a później walczy z Niemcami, Rosjan czy też Włochami masowo wykorzystującymi działa szturmowe, pancerne  i niszczyciele czołgów całkowicie opancerzone.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #27 : Luty 23, 2019, 02:02:09 »

'SDP wz.39 Żuk' to odpowiednik projektowanego działa samobieżnego PZinż 160.

Co do pozostałych, ktoś kiedyś zdecydował się na taki wariant i tak pozostało. Najwyraźniej autor wzorował się na amerykańskiej koncepcji niszczycieli czołgów.
Cięższe niszczyciele pojawiają się w okresie powojennym.

Osobiście odpowiadam tylko za dobór nowych ikon. Dopasowywałem ikony do istniejących statystyk, więc nie miałem tu wielkiej swobody.

Nie wykluczam dodania dodatkowej jednostki lub jednostek, ale to by wymagało stworzenia nowych ikon.


Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #28 : Luty 23, 2019, 03:05:10 »

Tam był taki pomysł, że to działo, które ostatecznie zostało "Osą" to miała być licencyjna wersja Hellcata (ta nasza tradycyjna miłość do Jankesów  Cheesy ), podobnie jak samolot PZL-A Piorun (PZL- A - "Amerykański"). Potem zdaje się konsekwencja trochę się rozjechała, albo ja zapomniałem o tej koncepcji.... Przepraszam.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #29 : Luty 23, 2019, 03:44:27 »

Ok. Rozumiem. Nawet się nad tą Osą zastanawiałem i dziwną nazwą Pioruna ale na to nie wpadłem ale logika w tym jest. A w rozwoju SDP to koncepcję tą widać wyraźnie. A że kwestia SDP nie jest najwyższej wagi to jeśli coś zostanie dodane to fajnie  bo urozmaici grę a jak nie to nikt nie straci.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Strony: 1 [2] 3 4 ... 33   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.012s, 1q)