Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 16, 2024, 12:06:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KAMPANIA - "Naprawdę wielka Polska" by Gustlik.  (Przeczytany 65037 razy)
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #45 : Maj 22, 2019, 12:43:29 »

W trakcie rozgrywania tej kampanii pojawił się dziwny błąd. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem, ani na OG ani grając w PG2. Mianowicie po wystawieniu swoich jednostek w misji Czas Patriotów, jako pierwszy rusza się AI. Komputer myślał dosyć długo, bo coś około 3 minut, po czym dostałem BV. Nawet nie miałem okazji się ruszyć. Po prostu BV na starcie.
Scenariusz ma źle ustawione VH. Gracz zaczyna z kompletem VH niezbędnych do zwycięstwa.
Poprawiłem na szybko: G45_WPOL52.xscn
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Mike
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #46 : Maj 24, 2019, 05:18:18 »

Dzięki za sprawdzenie przyczyny i pomoc. Co prawda gram już dalej i do tego scenariusza nie wracam. Swoją drogą podoba mi się ta kampania. Takie mam Marzenie żeby była dłuższa zarówno w liczbie scenariuszy jak i czasowostrasznie hcialbym rozegrać taka kampanie, która kończyła by się w czasach współczesnych. Oczywiście z hipotecznym sprzętem RoP.
Zapisane
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #47 : Lipiec 26, 2019, 10:09:51 »

Teraz zauważyłem że jakieś zamieszanie pojawiło się przy nazwach liderów. Zaczęli się powtarzać i nie pasują do zdjęć. Teraz to wygląda tak:
1. Sosabowski
2. Szyling
3. brak nawiska
4. Lukoski
5. Kowalski
6. Skwarczynski
7. Mossor
8. Szyling
9. Skwarczynski
10. Skwarczynski
11. Sosabowski
12. Dworak
13. Czuma
14 Mossor
15. Kopanski.

Sosabowski jako matros wygląda świetnie.

Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #48 : Lipiec 26, 2019, 10:50:18 »

 Grin
Po za 3 wszystko jest w porządku
Portreciki są losowane  Wink
a nazwiska też -  z powyższej listy( dla ROP)
Abraham
Anders
Berling
Boltuc
Bortnowski
Cehak
Czuma
Duch
Dworak
Fabrycy
Gasiorowski
Kleeberg
Kopanski
Kowalski
Kruszewski
Kutrzeba
Lukoski
Maczek
Mond
Mossor
Olbrycht
Paszkiewicz
Piskor
Rommel
Rowecki
Skwarczynski
Sosabowski
Szylling
Thommee
Wolkowicki
Zarakowski
Zapisane
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #49 : Lipiec 27, 2019, 07:29:09 »

To znaczy że mogą się powtarzać. Sprawdziłem i rzeczywiście powtórki się zdarzają ale to w innych nacjach były pojedyncze przypadki więc nie zauważyłem. A i teraz ten Skawrczyński długo mi umykał a to już triplet. Dzięki za informacje.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Seta
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 737


« Odpowiedz #50 : Wrzesień 24, 2019, 07:50:05 »

Z innej beczki.

Samolot PZL "Wróbel" mający cechę samolot pokładowy nie ląduję na Krążowniku typu Polesie z cechązaopatruje samoloty.
Czy tak ma być, czy błąd? Scenariusz: Biało-czerwony przypływ


Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #51 : Wrzesień 24, 2019, 09:24:50 »

Samolot PZL "Wróbel" mający cechę samolot pokładowy nie ląduję na Krążowniku typu Polesie z cechązaopatruje samoloty.
Czy tak ma być, czy błąd? Scenariusz: Biało-czerwony przypływ
W początkowych scenariuszach występuje kilka "nadczasowych" jednostek, które wymagają wymiany.
Gustlik spieszył się z opublikowaniem kampanii, i nie zdążyliśmy w pełni dogadać się w kwestii brakujących jednostek.

PZL "Wróbel" to śmigłowiec pokładowy, dostępny normalnie od 1948 roku, kompatybilny dopiero z ówczesnymi okrętami (w domyśle posiadającymi lądowiska dla helikopterów).
Krążownik dostępny w scenariuszu wspiera tylko wodnosamoloty pokładowe.

BTW. Jeśli w twojej występuje krążownik typu "Polesie" to masz względnie starą wersje efila.
Polecam aktualizacje. Armia RoP została w kilku ostatnich wersjach mocno rozbudowana.
 
Poza tym, jeśli dobrze pamiętam dopiero wersja 7.1.4 zapewniała pełną kompatybilność z tą kampanią.
Jeśli korzystasz z starszej wersji to w kampanii może brakować kilku jednostek.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #52 : Wrzesień 28, 2019, 02:53:13 »

Zastanawiałem się nad sposobem załatania luk "jednostkowych" w początkowych scenariuszach  i mam kilka pomysłów.

Kampania w początkowych scenariusza wykorzystuje wiele "nad-czasowych" (wyprzedzających daty dostępności) jednostek.
Większość sprzętu pancernego i lotniczego wyprzedza czas tylko o kilka miesięcy, i  można te jednostki traktować jako prototypowe.
Problem stanowią okręty i oddziały specjalistycznej piechoty, które wyprzedzają daty dostępności nawet o kilka lat.

Co do okrętów.
Koncepcja wykorzystania przeddrednotów typu Connecticut nie sprawdziła się. Okręty okazały się zbyt wolne na potrzeby kampanii.
Sensownym pomysłem wydaje się więc stworzenie wersji "zmodernizowanej" okrętu, z zwiększoną mobilnością.

Drugim rozwiązaniem (nie wykluczającym pierwszego) jest zamówienie nowych krążowników  w brytyjskich stoczniach, analogicznie do niszczycieli typu Grom.
Skłaniałbym się ku lekkim krążownikom typu Southampton lub  Edinburgh.

Do ustalenia pozostaje polskie nazewnictwo nowych okrętów (zmodernizowany pancernik i lekki krążownik). Pomysły nazw mile widziane.

Co do piechoty.
Tu problem jest nieco bardziej skomplikowany.
Z punktu widzenia konkretnej kampanii, potrzebne są jednostki specjalistyczne (jak piechota morska dostępna w 1939). ale jednocześnie powinny być to jednostki o o statystykach lepszych od przeciętnej piechoty.
Dodanie jednostek w rodzaju 'Piechota morska 1939' raczej nie załatwia sprawy, bo w domyśle byłyby to oddziały o statystykach piechoty typowej dla 1939.

Jeśli dobrze rozumiem zamysł kampanii, potrzebne są jednostki bardziej "elitarne".
Dlatego sensownym rozwiązaniem wydaje się skopiowanie rozwiązania użytego dla spadochroniarzy (jednostka 'Kompania Spadochronowa').
'Kompania Spadochronowa' to jednostka prototypowa/eksperymentalna o ograniczonej dostępności (tylko prototyp) i wyższych niż przeciętne statystykach.

IMHO nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć analogiczne jednostki w innych specjalizacjach.
Kilka pomysłów na szybko:
- 'Kompania desantowa' (piechota morska);
- 'Kompania szturmowa' (jednostka inżynieryjna);
- 'Kompania dalekiego rozpoznania' (jednostka motocyklowa);
- 'Kompania dywersyjno-sabotażowa' (jednostka z cechą sabotaż);
- 'Kompania wysokogórska' (jednostka górska);

Jednostki ne byłyby dostępne do zakupu. Istniałyby na potrzeby kampanii, ewentualnie jako ciekawy "prezent"/prototyp.
Miałyby elitarny charakter (ponadprzeciętne statystyki) i szerszy wybór transportów.
Docelowo (w domyśle) przekształciłyby się ostatecznie w komandosów (dostępni dopiero w 1943-03).


Co o tym myślicie? Jakieś sugestie, pomysły?
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #53 : Wrzesień 28, 2019, 06:48:18 »

A może w przypadku ciężkich okrętów w tej kampanii sięgnąć po brytyjskie wycofane ze służby w ramach traktatów.
Do ROP trafiają jako hulki / szkolne okręty artyleryjskie.
Przed wybuchem walk angole udzielają nam pomocy w ich ponownym przekształceniu w pancerniki. A jak się obrażają to korzystamy już z niemieckich technologii.
Proponował bym krążowniki liniowe typu Lion ewentualnie Tiger. Ale ten drugi był jeden i trochę śmiesznie by wyglądało jak by się w ROP sklonował ale nie takie już się rzeczy działy.
Może dostępność pierwszej wersji w 1940 a drugiej w 1941 roku.
Co do jednostek lądowych to nowe mogą proponowane odmiany mogą być fajnym uzupełnieniem. Ale z dotychczasowymi zasobami spokojnie można sobie dać radę.
Po Kwitnących Wiśniach jeszcze bardziej się umocniłem w przekonaniu że na potrzeby tej kampanii  ROP mogła by mieć piechotę na motocyklach taką jak japońska Gwardia.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #54 : Wrzesień 28, 2019, 07:48:57 »

Jeśli chodzi o okręty, to mam nieodparte wrażenie, że prędkości są niedoszacowane.

Myślę, że wynika to z przełożenia heksów z węzły podczas BEZ wcześniejszego
przełożenia węzłów na kilometry na godzinę. Albo (o ile pamiętam) w ogóle ustalenia
prędkości okrętów bez oglądania się na prędkość jednostek lądowych.

O ile pamiętam podstawą dla jednostek lądowych była wartość 30 km/h = 5 heksów i
to było wzięte z PG2

Skoro tak, to 17 węzłów USS Connecticut daje nam 31,5 km/h, a to z kolei - 5 heksów,
a na "dopalaczu" 6, więc chyba nie jest tak źle. A że drogo.....   
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #55 : Wrzesień 28, 2019, 07:51:45 »

A może w przypadku ciężkich okrętów w tej kampanii sięgnąć po brytyjskie wycofane ze służby w ramach traktatów.
Do ROP trafiają jako hulki / szkolne okręty artyleryjskie.
Przed wybuchem walk angole udzielają nam pomocy w ich ponownym przekształceniu w pancerniki. A jak się obrażają to korzystamy już z niemieckich technologii.
Proponował bym krążowniki liniowe typu Lion ewentualnie Tiger. Ale ten drugi był jeden i trochę śmiesznie by wyglądało jak by się w ROP sklonował ale nie takie już się rzeczy działy.
Może dostępność pierwszej wersji w 1940 a drugiej w 1941 roku.
Wykorzystanie krążowników liniowych typu Lion to ciekawy pomysł. Musiałbym przeanalizować jakby to wyglądało pod względem statystyk. Na pewno spełniają wymagania pod względem mobilności. Zasięg ognia też wydaje się OK (21,780m, czyli mocne 7 heksów).

"Dostępność pierwszej wersji w 1940 a drugiej w 1941 roku" mija się z celem. Mówimy o okrętach do (opcjonalnego) wykorzystania w początkowych scenariuszach tej kampanii. Zamiast zastosowanego kilkakrotnie krążownika 'Lwów CL' (oryginalnie z 1944 roku).
Brakujący "ciężki okręt" występuje już w scenariuszu "Biało-czerwony przypływ" (wrzesień 1939).

Co do jednostek lądowych to nowe mogą proponowane odmiany mogą być fajnym uzupełnieniem. Ale z dotychczasowymi zasobami spokojnie można sobie dać radę.
Ponownie, tu chodzi wyłącznie o jednostki na potrzeby tej konkretnej kampanii, w miejsce kilku jednostek z "przyszłości".
Zasoby dostępne dla gracza nie ulegną zmianie.

Po Kwitnących Wiśniach jeszcze bardziej się umocniłem w przekonaniu że na potrzeby tej kampanii  ROP mogła by mieć piechotę na motocyklach taką jak japońska Gwardia.
To kwestia do rozważenia, (ale raczej w wątku o sprzęcie RoP). Nie widzę poważnych przeciwwskazań. Rosjanie i Niemcy z takich oddziałów korzystają.  Trzeba tylko wymyślić sensowną nazwę takiej jednostki.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #56 : Wrzesień 28, 2019, 08:01:58 »

Jeśli chodzi o okręty, to mam nieodparte wrażenie, że prędkości są niedoszacowane.

Myślę, że wynika to z przełożenia heksów z węzły podczas BEZ wcześniejszego
przełożenia węzłów na kilometry na godzinę. Albo (o ile pamiętam) w ogóle ustalenia
prędkości okrętów bez oglądania się na prędkość jednostek lądowych.

O ile pamiętam podstawą dla jednostek lądowych była wartość 30 km/h = 5 heksów i
to było wzięte z PG2

Skoro tak, to 17 węzłów USS Connecticut daje nam 31,5 km/h, a to z kolei - 5 heksów,
a na "dopalaczu" 6, więc chyba nie jest tak źle. A że drogo.....   
Masz racje, wartości są niedoszacowane. Kilka razy o tym rozmawialiśmy.
Ale to nie wynika z matematyki, tylko z przyjętych uproszczeń.

Wyliczone matematycznie wartości wyglądają tak:
1 knots   1
2 knots   2
5 knots   3
10 knots   4
15 knots   5
20 knots   6
25 knots   6
30 knots   7
35 knots   7
40 knots   8
45 knots   8
50 knots   9
55 knots   9
60 knots   10

Problem w tym że te wartości  nie dają wystarczającej precyzji dla szybkich okrętów (brak różnicy miedzy 20 i 25 węzłów, oraz miedzy 30 i 35 węzłów).

Dlatego przyjęliśmy uproszczony schemat.
1 knots   1
2 knots   2
5 knots   3
10 knots   3
15 knots   4
20 knots   4
25 knots   5
30 knots   6
35 knots   7
40 knots   8
45 knots   9
50 knots   10
55 knots   10
60 knots   11

Tracą stare powolne okręty, ale nowoczesne są bardziej zróżnicowane.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2019, 09:46:12 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #57 : Wrzesień 29, 2019, 09:05:54 »

Problemem w tej kampanii jest brak na początku grywalnych  (prędkość min. 5 heksów a 6 z dopalaczem fast speed) pancerników po stronie ROP.
Można zmodernizować oczywiście pancerniki Connecticut i dać im prędkość 5 heksów. Ale wtedy będą pędziły jak typ King George V a to już chyba przesada.
Stąd moja propozycja z typem Lion. Ewentualnie można też pomyśleć o Iron Duke które przeszły by podobną modernizację jak okręty włoskie w okresie międzywojennym.
Natomiast można by użyć zamiast  'Lwów CL' krążownika liniowego Tiger.
Ciężkie okręty powinny się pojawić w ofercie jak najwcześniej, oczywiście nie a bardzo wierzę żeby dało się uzasadnić 1939 ale już 1940 przy technicznej pomocy brytyjczyków dlaczego nie.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #58 : Wrzesień 29, 2019, 01:24:48 »

Problemem w tej kampanii jest brak na początku grywalnych  (prędkość min. 5 heksów a 6 z dopalaczem fast speed) pancerników po stronie ROP.
Można zmodernizować oczywiście pancerniki Connecticut i dać im prędkość 5 heksów. Ale wtedy będą pędziły jak typ King George V a to już chyba przesada.
Stąd moja propozycja z typem Lion. Ewentualnie można też pomyśleć o Iron Duke które przeszły by podobną modernizację jak okręty włoskie w okresie międzywojennym.
Natomiast można by użyć zamiast  'Lwów CL' krążownika liniowego Tiger.
Ciężkie okręty powinny się pojawić w ofercie jak najwcześniej, oczywiście nie a bardzo wierzę żeby dało się uzasadnić 1939 ale już 1940 przy technicznej pomocy brytyjczyków dlaczego nie.
Co do zmodernizowanego Connecticut, to po zwiększeniu prędkości do 5 heksów, będzie  w grze równie szybki jak brytyjski Tiger/Lion, ale będzie miał od nich mniejszą siłę i zasięg ognia (działa 12"/45 Mark 5 miały zaledwie 10,920 m zasięgu przy 394kg pocisku). Do King George V mu daleko.

Tiger/Lion były znacznie potężniejsze ogniowo (działa 13.5"/45 Mark V to 21,780 m zasięgu i pocisk 567 kg) , w praktyce okazałyby się wolniejszą wersją Renown'a.

Bazowa koncepcja "ciężkiego okrętu" w kampanii (tak uzgadnialiśmy z Gustlikiem) zakładała że będzie przeciwnikiem dla Schleswig-Holstein. To miało sens fabularnie, jeśli przeciwko polskim przeddrednotom Niemcy wysłali własne. Stąd pierwotny wybór Connecticut (plus wątki historyczne).
Można argumentować, że gdyby RoP miało na stanie krążowniki liniowe, to zamiast Schleswig-Holstein przypłynąłby Scharnhorst Wink.

Przeglądałem początkowe scenariusze i Gustlik nie rzuca przeciwko RoP jakiś super-okrętów.
Pierwszy pancernik z prawdziwego zdarzenia pojawia się dopiero w 19 scenariuszu, i jest to od razu King George V, przeciwko któremu żaden "improwizowany" okręt nie pomoże  (8 heksów zasięgu). Tak czy inaczej trzeba wykorzystać lotnictwo (lotniskowce) lub okręty podwodne.

Poza tym, Gustlik testował kampanie, Ty testowałeś kampanie, sadząc po wypowiedziach na forum kilka innych osób na pewno w nią grało. Wszystkim udało się wygrać z dostępnym sprzętem (a przynajmniej nikt nie twierdzi inaczej).
A że trzeba pokombinować, to według mnie duża zaleta kampanii.

Jedyny faktyczny problem, to nieszczęsny "Lwów CL" pojawiający się 5 lat za wcześnie.
IMHO skoro "Lwów CL" spełnia wymogi kampanii, to należy zastąpić go czymś równorzędnym.
Albo zmodernizowanym przeddrednotem, albo nowoczesnym lekkim krążownikiem.
Nie sadze by niezbędny był krążownik liniowy.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 327


« Odpowiedz #59 : Wrzesień 29, 2019, 03:00:17 »

Jedyny faktyczny problem, to nieszczęsny "Lwów CL" pojawiający się 5 lat za wcześnie.
IMHO skoro "Lwów CL" spełnia wymogi kampanii, to należy zastąpić go czymś równorzędnym.
Albo zmodernizowanym przeddrednotem, albo nowoczesnym lekkim krążownikiem.
Nie sadze by niezbędny był krążownik liniowy.
To faktycznie albo ROP kupiło od Brytyjczyków krążownik typu  Southampton lub  Edinburgh. Ewentualnie, ponieważ kupili Orła i Sępa w Holandii, to może kupili też bliźniaka Hr. Ms. De Ruyter lub Java lub Tromp.
Ciekawe na podstawie jakiego okrętu zbudowali Lwowa?
A może późniejsze okręty były budowane na podstawie zdobytych planów niemieckich lub radzieckich okrętów? Chociaż wśród tych ostatnich nie było zbyt dużo ciekawych planów.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.146 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.025s, 1q)