Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 06:11:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KAMPANIA - "Naprawdę wielka Polska" by Gustlik.  (Przeczytany 62717 razy)
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #75 : Kwiecień 15, 2021, 09:15:05 »

Mam taką uwagę/pytanie: PZL.8c Rybitwa ma możliwość startowania z pancerników, krążowników ale nie mogę jej tam umieścić. Czy to jakiś błąd?
Raczej jakiś dziwny błąd.
Podaj więcej szczegółów (o które okręty konkretnie chodzi), albo podeślij save'a.

BTW. Okręty RoP wprowadzone po 1948 nie korzystają z samolotów pokładowych, tylko że śmigłowców.


Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Seta
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 737


« Odpowiedz #76 : Kwiecień 15, 2021, 10:25:55 »

Myślałem, że wykazane na dole okręty przyjmują rybitwę



Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #77 : Kwiecień 15, 2021, 10:46:21 »

Myślałem, że wykazane na dole okręty przyjmują rybitwę

Wykazane tak, ale Ty nie masz okrętów z tej listy...

Cytat: AAR_G45_WPOL_#51_G45_WPOL51_t03.txt
Battleship
 Mazowsze BB (Planes:0/1), ORP Pomorze , 5 bars , 1258 exp , Rzeczpospolita Polska , 15/10 ,      Fast Speed,    Special Munition, 77 kill , 5166 pp - U:077
 Mazowsze BB (Planes:0/1), ORP "Galicja" , 5 bars , 966 exp , Rzeczpospolita Polska , 15/10 ,   Air Defense,    Special Munition, 65 kill , 5166 pp - U:099
 Mazowsze BB (Planes:0/1), ORP "Mazury" , 5 bars , 749 exp , Rzeczpospolita Polska , 15/10 ,   Air Defense,    Special Munition, 52 kill , 5166 pp - U:100

Cruiser
*  Warszawa CA (Planes:0/1), ORP Korsarz , 5 bars , 954 exp , Rzeczpospolita Polska , 15/10 ,      Fast Speed,    Special Munition, 58 kill , 0 pp - U:078
 Warszawa CA (Planes:0/1), ORP Katowice , 5 bars , 870 exp , Rzeczpospolita Polska , 15/10 ,    Special Munition,    Recon, 52 kill , 4158 pp - U:084
 Warszawa CA (Planes:0/1), ORP Kraków , 5 bars , 781 exp , Rzeczpospolita Polska , 15/10 ,    Special Munition,    Recon, 54 kill , 4158 pp - U:101
 Warszawa CA (Planes:0/1), ORP Rzeszów , 5 bars , 696 exp , Rzeczpospolita Polska , 15/10 ,    Special Munition,    Recon, 31 kill , 4158 pp - U:102

Okrętów 'Mazowsze BB' i 'Warszawa CA' nie ma twojej liście, są na poniższej:


Lepiej to widać na ekranie zakupu okrętów:

Poniżej twój pancernik z śmigłowcem pokładowym:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2021, 11:01:10 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #78 : Kwiecień 18, 2021, 03:37:10 »

Zastanawiam się nad kwestią dostępności okrętów w tej kampanii. Konkretnie chodzi o prezenty.

Na tą chwile (ukończony scenariusz #9 "Wielki łomot") zestaw prezentów wygląda tak:
Cytuj
Battleship
*  Sverige , ORP "Waza" , 1 bars , 104 exp , Rzeczpospolita Polska , 10/10 ,    Special Munition, , 0 kill , 0 pp - U:243  [+19 exp]

Cruiser
*  Hilfskreuzer CL (Planes:0/1),  , 0 bars , 79 exp , Rzeczpospolita Polska , 3/10 , 0 kill , 0 pp - U:265

Auxiliary Ship
*  Catapult vessel (Planes:0/2),  , 0 bars , 0 exp , Rzeczpospolita Polska , 10/10 , 0 kill , 0 pp - U:055

BTW. 'Catapult vessel' dodałem w ramach wczesnych poprawek, w miejsce bliżej niesprecyzowanego okrętu:
idea tego okrętu prototypu w bałtijsku miała polegać na tym, że polskie jednostki zdobywają jakiś niemiecki okręty wcielając go do służby. trzeba było jakoś rozwijać tę marynarkę tylko coś sie pokopało.

Kłopot w tym, że ten zestaw wydaje się w praktycznie bezużyteczny na tym etapie kampanii.

Kolejna bitwa morska to dopiero scenariusz #17 - 'Angielski blef' (5 maj 1942).
W międzyczasie 7 scenariuszy toczymy na lądzie, a wspomniane okręty stoją bezużyteczne.
Gdy już się doczekamy, to w połowie 1942 wszystkie są już wyraźnie przestarzałe.
Gracz prawdopodobnie je sprzeda, i kupi w ich miejsce lepsze rodzime odpowiedniki.

Dodatkowo gracz zapewne będzie sobie pluł w brodę, że niepotrzebnie targał te okręty przez siedem lądowych scenariuszy.

Główny problem w mojej ocenie stanowi ORP "Waza" (Sverige). Z ograniczoną przydatnością drobnicy łatwiej się pogodzić.
W tej chwili szwedzki pancernik można praktycznie od razu sprzedać, albo wymienić na 'Pomorze BC'.

Okręt na pewno miał więcej sensu przed dodaniem "pancerników kieszonkowych" typu 'Pomorze BC'.
Potencjalnego ulepszenia mógł się spodziewać dopiero w 1943, wraz z pojawieniem pancerników typu 'Małopolska BB' (1943-04).
W ten sposób Sverige załapywał się na kilka dodatkowych scenariuszy morskich (Primus71 targał go do #25 scenariusza).

Dlatego myślę, że dobrym sposobem powrócenia do oryginalnej koncepcji Gustlika byłaby zmiana zasad dostępności pancerników typu 'Pomorze BC'.

Do głowy przychodzą mi w tej chwili dwie możliwości.

1) wyłączyć możliwość zakupu przez gracza pancerników 'Pomorze BC';
w zamian można przydzielić graczowi jako CORE okręt z scenariusza #5 "Biało-czerwony przypływ" (opcjonalnie również ten z scenariusza #6 "Kurzawa na mierzei");
to by pasowało do Gustlikowej koncepcji budowania floty z prezentów;
minusem byłby brak możliwości indywidualnego zakupu pancerników przez gracza (do 1943);
plusem byłby brak możliwości indywidualnego zakupu pancerników przez gracza; na tą chwile kilka dodatkowych pancerników przesadnie obniża poziom trudności;

2) przeklasyfikować 'Pomorze BC' na  'Pomorze CB', i przenieść do klasy krążowników;
byłaby to kopia rozwiązania amerykańskiego klasyfikującego typ Alaska jako "wielki krążownik" (CB);
w realiach RoP można by to dodatkowo tłumaczyć próbą dezinformacji i zmylenia obcych wywiadów;
zalety byłyby dwie: typ Sverige zachowałby swoją pozycje jako jedyny pancernik (do 1943), a gracz mógłby kupić dowolną ilość krążowników typu ''Pomorze CB';
główna wadą byłoby znaczne zmniejszenie atrakcyjności typowych ciężkich krążowników ('Kraków CA' dostępny od 1942-03);

Co o tym sądzicie? Jakieś pomysły. sugestie?
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #79 : Kwiecień 18, 2021, 11:09:46 »

Już to pisałem w tym wątku że brak grywalnego ciężkiego okrętu na początku kampanii powoduje gigantyczny rozwój lotnictwa torpedowego a w konsekwencji miałem w drugiej części kampanii tak liczne i doświadczone siły powietrzne że reszta była tak na prawdę dodatkiem. Scenariusze morskie wygrywały samoloty torpedowe. W scenariuszach lądowych po przezbrojeniu w bomby / rakiety jeszcze zwielokrotniały siły powietrzne.
Po moich doświadczeniach jak najszybszy dostęp do sensownego pancernika na początkowym etapie kampanii jest najbardziej wskazany. Daje szanse na zdobycie lidera co później może być przydatne oraz zdobycie doświadczenia.
Czy to muszą być okręty dostępne w zakupie to jest pytanie.
1. Jak dla mnie najprostsza opcja to taka że istnieje możliwość zakupu Pomorza ale z koniecznością większych wydatków (zmniejszenie prędkości do 5 wtedy konieczne jest dokupienie fast speed). Można wtedy zamienić prototypy na inne kręty lub też z nich zrezygnować.
2. Druga opcja Pomoże tylko jako prezent przed jednym z scenariuszy. Mamy wtedy jeden pancernik ok i jeden słabszy ale zawsze warto ja zachować dla zdobytego doświadczenia i holować aż do możliwości przezbrojenia.
3. Możliwe też jest zamiana prezentu
"Auxiliary Ship
*  Catapult vessel (Planes:0/2),  , 0 bars , 0 exp , Rzeczpospolita Polska , 10/10 , 0 kill , 0 pp - U:055"
z Piławy z tego co pamiętam na coś bardziej sensownego np pancernik kieszonkowy.
4. Nie wiem czy to jest możliwe w ustawieniach dostępności ale jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem było by utrzymanie Wazy jako prototypu. W Piławie jako prototyp Szlezwig Holsztym. I tu jest pytanie czy istnieje w efile taka techniczna opcja: nie ma możliwości zakupu Pomorza ale istniejąca jednostka może być na taki typ okrętu przezbrojona.

Podsumowując w tej kampanii powinna istnieć możliwość jak najszybszego posiadania prze gracza "sensownego" pancernika (zasięg strzału min 7 prędkość min 5) oraz droga która umożliwia zdobycie przynajmniej 2 takich jednostek.
Pisze o pancerniku o krążownik na wzór Alaski w drugim etapie to żadne rozwiązanie o nie ma możliwości przezbrojenia doświadczonego okręty na nową wersję pancernika. To jest złe rozwiązanie.

Najgorszym chyba pomysłem jest sytuacja gdy stary pancernik Connecticut został wycofany z dostępnych zasobów sprzętu RoP i zastąpiony przez Pomorze a następnie Pomorze także zostanie wycofane. To zamknie graczowi drogę do próby udowy na początku gry jakiejś namiastki floty. A w konsekwencji do nadmiernego rozwoju lotnictwa o czym już wcześniej pisałem.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #80 : Kwiecień 18, 2021, 12:51:34 »

Już to pisałem w tym wątku że brak grywalnego ciężkiego okrętu na początku kampanii powoduje gigantyczny rozwój lotnictwa torpedowego a w konsekwencji miałem w drugiej części kampanii tak liczne i doświadczone siły powietrzne że reszta była tak na prawdę dodatkiem. Scenariusze morskie wygrywały samoloty torpedowe. W scenariuszach lądowych po przezbrojeniu w bomby / rakiety jeszcze zwielokrotniały siły powietrzne.
Tego nie dyskutujemy.

Ciężki okręt pozostanie na pewno. 'Pomorze BC' nigdzie się nie wybiera.
W pierwszym wariancie (wyłączone zakupy) zakładam otrzymanie przez gracza 1-2 okrętów 'Pomorze BC' w ramach prezentów.
Razem z Sverige dawałoby to 2-3 pancerniki na początku 9 scenariusza ("Wielki łomot").

Dodatkowym bonusem tego rozwiązania, byłoby zwiększenie użyteczności tendra wodnosamolotów ('Catapult vessel').
Gdy go dodawałem, nie było jeszcze okrętu 'Pomorze BC', a istniejące w grze pancerniki (Connecticut  i Sverige) nie przenosiły lotnictwa pokładowego. Tender był więc atrakcyjnym prezentem.
Po wprowadzeniu pancerników kieszonkowych, tender w dużym stopniu stracił użyteczność z powodu dostępności samolotów pokładowych.

Przy wyłączonej opcji zakupu ciężkich okrętów, nawet 'Hilfskreuzer CL' byłyby atrakcyjnym prezentem.

Podsumowując w tej kampanii powinna istnieć możliwość jak najszybszego posiadania prze gracza "sensownego" pancernika (zasięg strzału min 7 prędkość min 5) oraz droga która umożliwia zdobycie przynajmniej 2 takich jednostek.
Pisze o pancerniku o krążownik na wzór Alaski w drugim etapie to żadne rozwiązanie o nie ma możliwości przezbrojenia doświadczonego okręty na nową wersję pancernika. To jest złe rozwiązanie.
W wariancie drugim, 'Pomorze BC' zmienia tylko klasyfikacje. Przenosi się do klasy krążowników, ale nadal pozostaje dokładnie takim samym okrętem (funkcjonalnie pancernikiem kieszonkowym). Żadne parametry nie ulegają zmianie.

Owszem brak możliwości przezbrojenia 'Pomorze BC' w 1943  na pancernik 'Małopolska BB to jakaś wada.
Ale z drugiej strony doświadczenia w kampanii nie brakuje (twoje pancerniki kończyły kampanie z ponad 1000xp).
Wyszkolenie pancernika od podstaw to nie jest tragedia.

Tak czy inaczej, możliwość przezbrojenia na pancernik zachowuje Sverige. Co czyni go wartościowym prezentem.
A to jest podstawowy cel ewentualnej zmiany.

Najgorszym chyba pomysłem jest sytuacja gdy stary pancernik Connecticut został wycofany z dostępnych zasobów sprzętu RoP i zastąpiony przez Pomorze a następnie Pomorze także zostanie wycofane. To zamknie graczowi drogę do próby udowy na początku gry jakiejś namiastki floty. A w konsekwencji do nadmiernego rozwoju lotnictwa o czym już wcześniej pisałem.
Jeszcze raz. Nie chodzi o wycofanie okrętu 'Pomorze BC', ale o modyfikacje jego dostępności w ten sposób by nie eliminował całkowicie użyteczności pancernika Sverige.
W tej chwili racjonalną decyzją jest Sverige od razu sprzedać, i/lub wymienić na 'Pomorze BC'.
Zamiast użytecznego prezentu dostajemy 2568pp dodatkowej nagrody.
Co w mojej ocenie nie ma sensu fabularnie.

Podałem dwa przykładowe warianty rozwiązania. Wiem że żaden nie jest idealny. Jestem otwarty na inne pomysły.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2021, 12:53:14 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #81 : Kwiecień 18, 2021, 01:43:51 »

Przesunięcie Pomorza do klasy krążowników to jeszcze większa rola lotnictwa.
Wcześniej przynajmniej można było kupić stare predredonty. Dla przypomnienia do mój Waza i 2 x Connecticut zdobyły ponad 200 pkt doświadczenia nim przezbroiłem je na Małopolską. Gdybym raz jeszcze raz grał tą kampanię w pierwotnej wersji to zamiast OP kupił bym wcześniej Connecticut.

Można też przesunąć dostępność Pomorza jako pancernika na 1941 rok.  Waza zachowuje wtedy przydatność jako prezent. Tender wodnosamolotów także. Warto wtedy rozważyć kwestię powrotu możliwości zakupu Connecticut.
W tym ostatnim wariancie jest nawet szansa na lidera na pancerniku.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #82 : Kwiecień 18, 2021, 02:29:03 »

Przesunięcie Pomorza do klasy krążowników to jeszcze większa rola lotnictwa.
Wcześniej przynajmniej można było kupić stare predredonty. Dla przypomnienia do mój Waza i 2 x Connecticut zdobyły ponad 200 pkt doświadczenia nim przezbroiłem je na Małopolską. Gdybym raz jeszcze raz grał tą kampanię w pierwotnej wersji to zamiast OP kupił bym wcześniej Connecticut.
Tego argumentu nie rozumiem.  Okręt 'Pomorze' w klasie krążowników miałby dokładnie taką samą funkcjonalność, jak w klasie pancerników (nawet leader funkcjonalnie jest ten sam).
Owszem pancerniki (z wyjątkiem następcy Sverige) zaczynałyby w 1943 z zerowym doświadczeniem, co dla pancerników nie jest jakaś wielka tragedią.
Ale kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie mógłbyś równolegle używać krążowników 'Pomorze'?

Można też przesunąć dostępność Pomorza jako pancernika na 1941 rok.  Waza zachowuje wtedy przydatność jako prezent. Tender wodnosamolotów także. Warto wtedy rozważyć kwestię powrotu możliwości zakupu Connecticut.
W tym ostatnim wariancie jest nawet szansa na lidera na pancerniku.
Przesunięcie dostępności 'Pomorza' raczej nie wchodzi w grę. Cała koncepcja okrętu opiera się na założeniu, że to przedwojenny zakup, zbudowany w zagranicznej stoczni (inaczej sypie się całe drzewko okrętów).

Z resztą, to kompletnie mija się z celem.
Cała koncepcja ewentualnej zmiany sprawdzą się do tego by Sverige był użyteczny jeszcze w przynajmniej jednej bitwie morskiej, czyli nie może posiadać lepszej alternatywy (w klasie pancerników) przynajmniej do połowy 1942.

Inaczej godzimy się, że Sverige jako prezent kompletnie nie ma sensu, i gracz sprzedaje go od razu po zakończeniu scenariusza...
Wtedy żadne zmiany nie są potrzebne,
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2021, 02:37:44 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #83 : Kwiecień 18, 2021, 03:37:27 »

Sverige, Connecticut czy też Pomorze jako pancernik mają jedną podstawową zaletę. W 1943 rok można je zmodernizować na Małopolskę.
W tej kampanii armię buduje się w perspektywie wielu scenariuszy do przodu. Pomorze jako krążownik po 1943 w konfrontacji z wrogimi pancernikami jest mało przydatny.
Więc przynajmniej z mojego puntu widzenia kupił bym go zamiast innych krążowników a czekając na pancerniki kolekcjonował bym samoloty torpedowe.
W pierwotnej wersji można chociaż kupić było Connecticut co było i tak frustrujące. A teraz według nowej propozycji nawet tego nie będzie. Cry
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #84 : Kwiecień 18, 2021, 05:14:25 »

Sverige, Connecticut czy też Pomorze jako pancernik mają jedną podstawową zaletę. W 1943 rok można je zmodernizować na Małopolskę.
W tej kampanii armię buduje się w perspektywie wielu scenariuszy do przodu. Pomorze jako krążownik po 1943 w konfrontacji z wrogimi pancernikami jest mało przydatny.
Więc przynajmniej z mojego puntu widzenia kupił bym go zamiast innych krążowników a czekając na pancerniki kolekcjonował bym samoloty torpedowe.
Powolutku, bo trochę mieszasz tematy.

Owszem, wielki krążownik/pancernik kieszonkowy słabo sprawdzi się przeciwko pełnoprawnym pancernikom (w 1943).
Nie neguje tego. Co nie zmienia faktu, że nadal będzie bardzo użyteczny w innych rolach (szczególnie doświadczony).
Jeśli dobrze pamiętam to w swojej rozgrywce korzystałeś z kilku klasycznych krążowników.

Poza tym, nadal będziesz miał kilku-belkowego Sverige, którego będziesz mógł ulepszyć do 'Małopolska BB'. Więc w dziedzinie doświadczonych pancerników nie będziesz kompletnie bezbronny.
Jeśli w 1943 ulepszysz Sverige i dokupisz 2-3 "zielone" pancerniki 'Małopolska BB', to wcale nie będziesz na złej pozycji.

Jeśli sobie zaplanuje, że w 1943 będę miał trzy pancerniki 'Małopolska BB' i trzy krążowniki 'Pomorze CB', to nie będzie planowanie do przodu ?

Co do samolotów, to bombowce torpedowe nadal pozostaną optymalną bronią przeciw-okrętową. To się nie zmieni. Wątpię by ktokolwiek z graczy kompletnie z nich zrezygnował. Okręty zawsze będą pełnić rolę drugorzędną. Szczególnie na dużych mapach.

Co do kolekcjonowanie jednostek. To już kwestia samoograniczeń. Kampanie Gustlika mają to do siebie, że dostępny prestiż osiąga horrendalne wartości.
Przykładowo na początku scenariusza #10 "Paszli won!", po sprzedaży nadwyżek (w tym Sverige) miałem dostępne 17546 pp !.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #85 : Kwiecień 19, 2021, 11:58:29 »

Ta dyskusja poszła w złym kierunku. Więc spróbuje uprościć kwestię.

Na początku scenariusza #9 "Wielki łomot" otrzymujemy szwedzki  pancernik obrony wybrzeża 'Sverige'.
"Robimy swoje, a póki co finalizujemy zakup od Szwedów ich czwartego pancernika klasy "Sverige". To taki mały dowód wdzięczności. Za trzy miesiące nasza załoga zakończy próby morskie.  "
We wczesnej wersji kampanii były to bardzo przydatny prezent, użyteczny nawet przez kilkanaście kolejnych scenariuszy.

Po zamianach w okrętach, i wprowadzeniu możliwości zakupu pancerników kieszonkowych 'Pomorze BC', użyteczność  'Sverige' gwałtownie spadła. Szwedzki pancernik wypada gorzej pod względem wszystkich statystyk.
Na tą chwile, gracz z dużym prawdopodobieństwem okręt sprzeda zaraz po zakończeniu scenariusza.
W efekcie użyteczny prezent zmienił się w kolejną nagrodę finansową.

Podstawowe pytanie brzmi: czy ktoś poza mną, uważa to za istotny problem?

Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #86 : Kwiecień 19, 2021, 01:55:06 »

Cytuj
Podstawowe pytanie brzmi: czy ktoś poza mną, uważa to za istotny problem?

Tak, ja się z Tobą zgodzę, że jest to istotny problem. Myślę, choć nie testowałem tej kampanii, że najlepszą opcją byłoby opcja numer jeden. I tak dla mnie okręt 'Pomorze BC' wydaje się zbyt bardzo przesadzony, żeby występował w większej ilości niż jeden w tym okresie czasowym.

Cytuj
2) przeklasyfikować 'Pomorze BC' na  'Pomorze CB', i przenieść do klasy krążowników;
byłaby to kopia rozwiązania amerykańskiego klasyfikującego typ Alaska jako "wielki krążownik" (CB);

Oprócz Alaski to chyba jeszcze był Stalingrad jako wielki krążownik.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2021, 02:15:12 wysłane przez Alberich » Zapisane

Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #87 : Kwiecień 19, 2021, 06:02:44 »

Dostanie BC Pomorze jako prezentu-jest moim zdanie najlepszym rozwiązaniem (ewentualnie drugiego jako nagrody w jakimś hexsie Grin) z wyłączeniem możliwości zakupu . Smiley
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 326


« Odpowiedz #88 : Kwiecień 19, 2021, 07:23:35 »

A może zamiast kombinować co zrobić z Pomorze BC, to zrobić coś takiego:
By go nie tracić z drzewka, przesunąć go w czasie na później. Natomiast w którymś scenariuszu niech nasi z RoP zdobędą KMS Adm. Sheer. Np z taką legendą do tego:
"Polskie oddziały szturmujące Szczecin, zdobyły w porcie uszkodzony po ostatnich bombardowaniach KMS Adm. Sheer. Dzięki przeszkolonym marynarzom z ORP Waza oraz ofiarności przybyłych z Gdyni stoczniowców szybko udało się doprowadzić ten okręt do służby."
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #89 : Kwiecień 19, 2021, 08:21:42 »

By go nie tracić z drzewka, przesunąć go w czasie na później.
Przesuwanie 'Pomorze BC' raczej mija się z celem.

Po pierwsze, cała koncepcja okrętu polega na tym, że to okręt kupiony w okresie przedwojennym, w zagranicznej stoczni.
Założenie jest takie, że rodzimy przemysł stoczniowy dopiero stopniowo się rozwija.
W 1941 RoP buduje pierwszy lekki krążownik, w 1942 pierwszy ciężki krążownik, w 1943 pierwszy 8-heksowy pancernik, itd.

Po drugie, podstawowym powodem wprowadzenia okrętu 'Pomorze BC' było uniknięcie "frustracji grania predrednotami".
Okręt miał być we wczesnym okresie wojny, alternatywą dla grania powolnymi predrednotami i/lub pancernikami przybrzeżnymi. Przesunięty w czasie, traci sens istnienia.

Natomiast w którymś scenariuszu niech nasi z RoP zdobędą KMS Adm. Sheer. Np z taką legendą do tego:
"Polskie oddziały szturmujące Szczecin, zdobyły w porcie uszkodzony po ostatnich bombardowaniach KMS Adm. Sheer. Dzięki przeszkolonym marynarzom z ORP Waza oraz ofiarności przybyłych z Gdyni stoczniowców szybko udało się doprowadzić ten okręt do służby."
Admiral Scheer umiarkowanie pasuje do założeń.
'Pomorze BC' powstał specjalnie pod tą kampanię. Jego statystyki nie są przypadkowe.

Przede wszystkim, okręt miał by równorzędnym przeciwnikiem dla Schleswig-Holstein. Pancernik kieszonkowy typu Deutschland ma 8-heksów zasięgu, więc Schleswig-Holstein (7 heksów) byłby rozstrzeliwany z bezpiecznego dystansu.
Dodatkowym założeniem była szybkość. Gracze domagali się czegoś szybszego od predrednotów (realia wielkich map).
Admiral Scheer osiąga tylko 28 węzłów (speed=5), więc trochę mu brakuje do idealnej prędkości.

Natomiast 'Pomorze BC' jest słabiej uzbrojony (działa Boforsa 254mm/45 o zasięgu 7 heksów), ale szybszy (kadłub włoskiego krążownika typu Zara o mobilności 6 heksów).
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.01s, 1q)