Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Październik 21, 2021, 01:55:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KAMPANIA - "Naprawdę wielka Polska" by Gustlik.  (Przeczytany 15440 razy)
connor71
Generał brygady (Brigadier General)
*

« Odpowiedz #120 : Czerwiec 13, 2021, 07:40:40 »

Super jednostki, ale czym w założeniu różnią się 1003a od 1003c. Rozumiem, że wersja "c" dostaje uzbrojenie rakietowe "dalszego" zasięgu? Chyba jakbym miał już wersję "a", to chyba bym nie przeszedł na "c". Więcej amunicji, silniejszy atak lądowy i powietrzny w wersji "a" nie przekonają mnie do "c".
Pytanie z ciekawości, odpowiednikiem jakiego uzbrojenia w analogicznym czasie w innych krajach, jest ta artyleria rakietowa?
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*

"Let me see your war face."

« Odpowiedz #121 : Czerwiec 13, 2021, 09:08:39 »

Super jednostki, ale czym w założeniu różnią się 1003a od 1003c. Rozumiem, że wersja "c" dostaje uzbrojenie rakietowe "dalszego" zasięgu? Chyba jakbym miał już wersję "a", to chyba bym nie przeszedł na "c". Więcej amunicji, silniejszy atak lądowy i powietrzny w wersji "a" nie przekonają mnie do "c".
Bonusem miał być atak z odległości 2-heksów, czyli z poza zasięgu większości maszyn przeciwnika.
W końcówce kampanii napotykamy radzieckie MiG-15bis, więc potrafię sobie wyobrazić sytuacje w której atak z 2-heksów może być atrakcyjny.

Pytanie z ciekawości, odpowiednikiem jakiego uzbrojenia w analogicznym czasie w innych krajach, jest ta artyleria rakietowa?
12-heksowa wersja pierwotnie miała być wzorowana na BM-25 Korshun, ale był trochę zbyt mocny (15 heksów zasięgu), więc trochę go okroiłem.
System OG nie uwzględnia celności artylerii (ani wpływu zasięgu), więc wczesne systemy rakietowe maja dość mocne parametry.

7-heksowa wersja to odpowiednik BM-21 Grad. Tu skok czasowy jest trochę większy, ale chyba do zaakceptowania.

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
connor71
Generał brygady (Brigadier General)
*

« Odpowiedz #122 : Czerwiec 13, 2021, 10:12:38 »

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie.
Trochę brakuje opisów wprowadzających w niektórych scenariuszach. Myślałeś o jakimś uzupełnieniu?
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*

"Let me see your war face."

« Odpowiedz #123 : Czerwiec 13, 2021, 10:54:22 »

Trochę brakuje opisów wprowadzających w niektórych scenariuszach. Myślałeś o jakimś uzupełnieniu?
Myślałem, ale mój talent literacki jest dość ograniczony  Wink.

Na razie odłożyłem tą kwestię na później. Koncentruje się na kwestiach technicznych.

Może z czasem znajdzie się ktoś, kto się tego podejmie?

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Strony: 1 ... 7 8 [9]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: