Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 20, 2024, 06:37:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kampania Ga3 "Arktyczne Burze"  (Przeczytany 22540 razy)
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« : Wrzesień 16, 2012, 07:59:38 »

Arktyczne Burze

30 listopada 1939 roku, Związek Radziecki wywołał serię zdarzeń, które miały przetestować fińską determinację. Przez okres pięciu lat, Związek Radziecki próbował raz po raz zrealizować marzenie aby "sierp i młot" powiewały na stałe nad Helsinkami. Choć mniej liczni i z konieczności częściowo polegający na przechwyconym lub przekazanym sprzęcie - Finowie okazali się jednymi z najtrudniejszych i najbardziej zaradnych żołnierzy II Wojny Światowej ...

Historyczna kampania opisująca udział Finlandii w dwóch wojnach ze Związkiem Radzieckim, oraz wojnę z Niemcami. 12 długich scenariuszy, liniowa ścieżka kampanii oraz mnóstwo zabawy! Udanego Niszczenia!

Kampania do pobrania w załączniku.
Typ kampanii: OG NF (konwersja z OG)
Autor kampanii: MG43
Tłumaczenie: Majerek
Efil: Composite (do pobrania: https://sites.google.com/site/themgbunker/Home/opengen-1 - strzałka w prawym dolnym rogu)
Typ efila: OG NF
Uwaga: Wskazane jest granie w angielskiej wersji językowej gry.

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 16, 2012, 08:10:47 »

Cytuj
Uwaga: Wskazane jest granie w angielskiej wersji językowej gry.

Co to oznacza? Jakieś wyjaśnienia mile widziane. 

Czy informacja w załączniku jest wystarczająca do szybkiego zorientowania się z jakim rodzajem kampanii mamy do czynienia?
Chodzi mi o to czy w przyszłości da się na podstawie tego typu informacji szybko znaleźć i zidentyfikowac kampaniee NF podobne pytanie dotyczy identyfikacji na podstawie AAR.

AAR to dokument z którym najczęściej mamy do czynienia w RG.  Moim zdaniem, wszystkie istotne dla gracza informacje (wersja kampanii, wersja efila i rodzaj formatu)  powinny zawierać się w nagłówku AAR.
Zapisane

Gratia gratiam parti
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 16, 2012, 08:23:04 »

Jest taki plik o nazwie Strings. Sam go tłumaczyłeś. Nie wolno używać Twojego tłumaczenia. Ma być włączona wersja angielska.

Mój AAR w trakcie gry:
OpenGen 0.90.1. * (12 Sep 2012) *  Efile version:Open Composite v1.0
Campaign: Arktyczne Burze,  *  Player prestige modifier 100%  *  AI prestige modifier 100%

Played Scenarios:

Current scenario: The Shots of Mainila,  VH prestige is 0 ,  All map prestige is: 120
Army cost: 0 , Current prestige is 200
Prestige available on map yet is 120 pp ( 0 pp in VH to capture) * Turn: 6
AI stance is Aggressive
if BV: +600, Tolvajarvi , cap 740, 6 turns prestige: 200
if V : +600, Tolvajarvi , cap 740, 8 turns prestige: 200
if TV: +600, Tolvajarvi , cap 740, 10 turns prestige: 200
if Ls: +600, Tolvajarvi , cap 740, 10 turns prestige: 200

Infantry
*  Jaakari , Skis ,  , 0 bars , 0 exp , Finland , 10/10 , 0 kill , 0 pp (U:013)
*  Jalkavaki ,  , 0 bars , 37 exp , Finland , 4/10 , 1 kill , 0 pp (U:014)

Anti-tank
*  14mm PstK/37 , Skis ,  , 0 bars , 88 exp , Finland , 4/10 , 0 kill , 0 pp (U:012)

FlaK
*  7.62mm ItK/31 , Kevyt Hevonen ,  , 0 bars , 24 exp , Finland , 10/10 , 0 kill , 0 pp (U:008)

Fighter
*  Bristol Bulldog ,  , 1 bars , 105 exp , Finland , 10/10 , Fire Discipline  , 0 kill , 0 pp (U:018)

Tactical Bomber
*  Fokker C.XI ,  , 0 bars , 87 exp , Finland , 8/10 , 0 kill , 0 pp (U:017)

Killed: AD  1 ,  AT  0 ,  ATY  0 ,  INF  2 ,  REC  0 ,  TK  2 ,  FTR  1 ,  TB  0 ,  Total:   6
Lost  : AD  0 ,  AT  0 ,  ATY  0 ,  INF  2 ,  REC  0 ,  TK  0 ,  FTR  0 ,  TB  0 ,  Total:   2

BV  0
V   0
TV  0
L   0

Infantry *  2 Units * 0 Leaders
 Total :     37 exp,      1 kill,      0 pp
Average:     19 exp,      1 kill,      0 pp
Anti-tank *  1 Units * 0 Leaders
 Total :     88 exp,      0 kill,      0 pp
Average:     88 exp,      0 kill,      0 pp
FlaK *  1 Units * 0 Leaders
 Total :     24 exp,      0 kill,      0 pp
Average:     24 exp,      0 kill,      0 pp
Fighter *  1 Units * 1 Leaders
 Total :    105 exp,      0 kill,      0 pp
Average:    105 exp,      0 kill,      0 pp
Tactical Bomber *  1 Units * 0 Leaders
 Total :     87 exp,      0 kill,      0 pp
Average:     87 exp,      0 kill,      0 pp
Summary *  6 Units * 1 Leaders
 Total :    341 exp,      1 kill,      0 pp
 Average:     57 exp,      0 kill,      0 pp


Player 1  Finland   has 16 units total:
Infantry : 10
Anti-tank :  1
FlaK :  1
Fighter :  2
Tactical Bomber :  1
Carrier :  1
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 16, 2012, 08:28:29 »

Jest taki plik o nazwie Strings. Sam go tłumaczyłeś. Nie wolno używać Twojego tłumaczenia. Ma być włączona wersja angielska.



1. Nie tłumaczyłem żadnego pliku więc nie przypisuj mi niezasłużonych zasług, ja  tylko nadzorowałem proces wprowadzania poprawek i uzdatniłem plik do używania z nowszymi wersjami OG

2. Nie napisałeś dlaczego nie wolno tego pliku używać

3. Niestety w AAR nie ma informacji o formacie kampanii. Taka informacja mogłaby się tam pojawić tylko pod warunkiem umieszczenia jej w nazwie kampanii.

4. Kiedy Ciebie proszą o wyjaśnienia, to raczyłbyś udzielić stosownych informacji, a nie na zasadzie "tak ma być, bo tak ma być i kropka".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2012, 08:33:02 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 16, 2012, 08:38:16 »

1. Nie tłumaczyłem żadnego pliku więc nie przypisuj mi niezasłużonych zasług, ja  tylko nadzorowałem proces wprowadzania poprawek i uzdatniłem plik do używania z nowszymi wersjami OG.
2. Nie napisałeś dlaczego nie wolno tego pliku używać.
4. Kiedy Ciebie proszą o wyjaśnienia, to raczyłbyś udzielić stosownych informacji, a nie na zasadzie "tak ma być, bo tak ma być i kropka".
Pisałem o tym w innym temacie. Gra wywala do Windows podczas odpalania kampanii z efila Composite w polskiej wersji językowej gry.
Nie wiem, dlaczego.

3. Niestety w AAR nie ma informacji o formacie kampanii. Taka informacja mogłaby się tam pojawić tylko pod warunkiem umieszczenia jej w nazwie kampanii.
O to Bohun mógłby poprosić Autora kampanii na innym forum  Grin.
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 16, 2012, 08:59:18 »

3. Niestety w AAR nie ma informacji o formacie kampanii. Taka informacja mogłaby się tam pojawić tylko pod warunkiem umieszczenia jej w nazwie kampanii.
O to Bohun mógłby poprosić Autora kampanii na innym forum  Grin.

Nie powiem, że o tym nie myślałem.  Ale można ten problem obejść również bez ingerencji w kod programu. Wystarczą odpowiednie kody dołączone do nazwy kampanii, ale to już chyba trzeba by uzgodnić z Kowdarem. Aczkolwiek fajnie by było gdyby sprawę informacji o formacie systemowo rozwiązał Luis. Z  programistycznego punktu widzenia to by była błahostka,



Cytuj
Gra wywala do Windows podczas odpalania kampanii z efila Composite w polskiej wersji językowej gry.

Trzeba będzie to sprawdzić. Być może w Composite są używane jakieś specyficzne pliki konfiguracyjne ale bardziej prawdopodobne jest to, że stary plik translacyjny nie zawiera kilku nowych stringów i program nie mogąc znaleźć tych stringów wywala się.
Nie w każdym przypadku tak się dzieje. Niektóre stringi brakujące w wersji polskojęzycznej, są z automatu zastępowane defaultowymi stringami anglojęzycznymi i nic złego się nie dzieje, prawdopodobnie w kodzie programu nie ma pod tym względem żelaznej konsekwencji stąd te zawieszenia programu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2012, 09:10:33 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 16, 2012, 09:02:28 »

Prawidłowy komunikat w opisie kampanii powinien brzmieć:

Uwaga: do czasu opublikowania aktualizacji spolszczenia dla  OGNF, kampanię należy rozgrywać z wybraną w opcjach programu  angielską  wersją językową (defaultową)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2012, 09:08:37 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 22, 2012, 12:57:03 »

Cytuj
Uwaga: Wskazane jest granie w angielskiej wersji językowej gry.

Nie potwierdzam zgodności z prawdą powyższej uwagi.

1) Kampanię bez problemu można grać na starych plikach spolszczenia w wersji 1.03. (komunikaty, opisy liderów, cech,  menu i pomoc będą w języku polskim)
2) Niestety nazwy klas, rodzajów terenu i ruchu  będą w wersji angielskiej  dopóki nie zostanie spolszczony EFILE. Chodzi o spolszczenie lokalnych plików w których redefiniowane są  niektóre parametry gry.
3) Stwierdzenie iż jest to kampania w stylu NF nie do końca jest precyzyjne.  Jak pokazują Opcje Scenariusza  zamieszczone na końcu AAR, kampania używa tylko niektórych nowinek wprowadzonych wraz z NF.




OpenGen 0.90.2 * (20 Sep 2012) *  Efile folder:D:\OpenGeneralNF\efile_comww2\  * Efile version:Open Composite v1.0.1
Campaign: Arktyczne Burze,  *  Player prestige modifier 100%  *  AI prestige modifier 100%

Played Scenarios:
--
Campaign score: 0  *  Average: 0

Current scenario: The Shots of Mainila,  VH prestige is 0 ,  All map prestige is: 120
Army cost: 0 , Current prestige is 0
Prestige available on map yet is 120 pp ( 0 pp in VH to capture) * Turn: 2
AI stance is Aggressive
if BV: +600, Tolvajarvi , cap 740, 6 turns prestige: 200
if V : +600, Tolvajarvi , cap 740, 8 turns prestige: 200
if TV: +600, Tolvajarvi , cap 740, 10 turns prestige: 200
if Ls: +600, Tolvajarvi , cap 740, 10 turns prestige: 200

Infantry
*  Jaakari , Skis ,  , 0 bars , 0 exp , Finland , 10/10 , 0 kill , 0 pp (U:013)
*  Jalkavaki , Skis ,  , 0 bars , 0 exp , Finland , 10/10 , 0 kill , 0 pp (U:014)

Anti-tank
*  14mm PstK/37 , Skis ,  , 0 bars , 50 exp , Finland , 10/10 , 0 kill , 0 pp (U:012)

FlaK
*  7.62mm ItK/31 , Kevyt Hevonen ,  , 0 bars , 0 exp , Finland , 10/10 , 0 kill , 0 pp (U:008)

Fighter
*  Bristol Bulldog ,  , 0 bars , 50 exp , Finland , 10/10 , 0 kill , 0 pp (U:018)

Tactical Bomber
*  Fokker C.XI ,  , 0 bars , 50 exp , Finland , 10/10 , 0 kill , 0 pp (U:017)

Killed: AD  0 ,  AT  0 ,  ATY  0 ,  INF  0 ,  REC  0 ,  TK  0 ,  FTR  0 ,  TB  0 ,  Total:   0
Lost  : AD  0 ,  AT  0 ,  ATY  0 ,  INF  0 ,  REC  0 ,  TK  0 ,  FTR  0 ,  TB  0 ,  Total:   0

BV  0
V   0
TV  0
L   0

Infantry *  2 Units * 0 Leaders
 Total :      0 exp,      0 kill,      0 pp
Average:      0 exp,      0 kill,      0 pp
Anti-tank *  1 Units * 0 Leaders
 Total :     50 exp,      0 kill,      0 pp
Average:     50 exp,      0 kill,      0 pp
FlaK *  1 Units * 0 Leaders
 Total :      0 exp,      0 kill,      0 pp
Average:      0 exp,      0 kill,      0 pp
Fighter *  1 Units * 0 Leaders
 Total :     50 exp,      0 kill,      0 pp
Average:     50 exp,      0 kill,      0 pp
Tactical Bomber *  1 Units * 0 Leaders
 Total :     50 exp,      0 kill,      0 pp
Average:     50 exp,      0 kill,      0 pp
Summary *  6 Units * 0 Leaders
 Total :    150 exp,      0 kill,      0 pp
 Average:     25 exp,      0 kill,      0 pp


Player 1  Finland   has 16 units total:
Infantry : 11
Anti-tank :  1
FlaK :  1
Fighter :  1
Tactical Bomber :  1
Carrier :  1


*   <- original core (don't count against cap)
+   <- BV prototype
pp  <- prestige points

*SCENARIO OPTIONS*
Can set default experience for new units
Use current / basic strength as defined (so no reset current to basic)
Avoid paratroop deployment on ocean hexes using air transport
Allow setting default unit's strength for each player (also when getting prototypes)
allow settting a time frame in range between 1 and 12 months for valid prototypes
Allow to BLOW
Allow to REPAIR
Allow to BUILD
Allow barrage fire
True spotting 0 (cannot spot surrounding hexes)
Mountains,Cities && Forest blocks direct LOF even if range>2
Friend Units ALSO block LOF (except if light special)
Extended LOS rules (Forest,... blocks LOS, limited Air LOS )
Air units can be fired when entering AD range
Airborne units can misdrop
Weather can change ground condition


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 01:42:51 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 22, 2012, 08:31:30 »

1) Kampanię bez problemu można grać na starych plikach spolszczenia w wersji 1.03. (komunikaty, opisy liderów, cech,  menu i pomoc będą w języku polskim)
Dobrze by było, chociaż u Majerka i u mnie nie działa na starych plikach spolszczenia
 
3) Stwierdzenie iż jest to kampania w stylu NF nie do końca jest precyzyjne.  Jak pokazują Opcje Scenariusza  zamieszczone na końcu AAR, kampania używa tylko niektórych nowinek wprowadzonych wraz z NF.
Zrobiło się, jak w dowcipie o milicjantach: pisałem już o tym dwa razy, napiszę jeszcze raz. T y m  r a z e m  b ę d ę  p i s a ł  p o w o l i.
Nie ma wielu różnic w ustawieniach Opcji Scenariusza między OG, a OG NF. Więcej różnic jest jednak w innych miejscach.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 22, 2012, 01:21:47 »

Cytuj
3) Stwierdzenie iż jest to kampania w stylu NF nie do końca jest precyzyjne.  Jak pokazują Opcje Scenariusza  zamieszczone na końcu AAR, kampania używa tylko niektórych nowinek wprowadzonych wraz z NF.

Myślę, że to jest problem nomenklaturowy, ale dla przejrzystości dyskusji należy przyjąć, że jeśli jest włączona choćby jedna opcja NF to jest to kampania NF
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 22, 2012, 01:55:36 »

Cytuj
3) Stwierdzenie iż jest to kampania w stylu NF nie do końca jest precyzyjne.  Jak pokazują Opcje Scenariusza  zamieszczone na końcu AAR, kampania używa tylko niektórych nowinek wprowadzonych wraz z NF.
Myślę, że to jest problem nomenklaturowy, ale dla przejrzystości dyskusji należy przyjąć, że jeśli jest włączona choćby jedna opcja NF to jest to kampania NF
Nie do końca. O tym, że jest to kampania z NF nie muszą wcale świadczyć ustawienia Opcji Scenariusza, ale wiele innych rzeczy, np. ustawień efila, listy i ram prototypów, extra punktów na mapie, przynależności pól minowych, ustawienia konkretnych liderów, itp.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 22, 2012, 02:24:05 »

Uściślam - jedna i jakakolwiek opcja, która jest charakterystyczna dla NF lub jego efila

Jeśli zastosowany jest np: transport kolejowy, misje lotnicze i.t.p.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 22, 2012, 02:43:59 »

Uściślam - jedna i jakakolwiek opcja, która jest charakterystyczna dla NF lub jego efila

Jeśli zastosowany jest np: transport kolejowy, misje lotnicze i.t.p.


No to mamy dwa pojęcia.

Kampania NF  i  kampania z elementami NF.

Samo sformułowanie Kampania NF jest lekko nieprecyzyjne.  Zależy co mamy na myśli. 
Czy starą kampanię przekonwertowana bez żadnych zmian na NF, czy kampanię w której oprócz formatu wprowadzono również nowe funkcje gry,  które zbiegły się z wprowadzeniem nowego formatu.

W sumie to określenie Kampania NF w odniesieniu do zaimplementowanych w niej funkcji wydaje się byc mocno nieprecyzyjne i bez przyszłości.
Wiadomo, ze wprowadzone nowinki to zaledwie początek.  W planach jest sporo innych innowacji.  Za kilka miesięcy nowe właściwości sprawią, że  powstana kampanie NF+ itd, itd.

Dlatego uważam, że nie nazwa stylu kampanii jest najważniejsza, ale precyzyjny profesjonalny opis zastosowanych w niej reguł gry.  Mniej więcej tak jak to zostało zrobione w przypadku kampanii testowej Gustlika. 
Zapisane

Gratia gratiam parti
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 22, 2012, 02:56:51 »

Przede wszystkim kampanię NF definiują formaty plików xcam i xscn zamiast cam i scn.
Jeśli zostanie wprowadzona choćby jedna nowa opcja, to format plików musi się zmienić, bo stare go nie zapiszą.
I to powinna być podstawowa wykładnia do tego określenia.

Cytuj
Kampania NF  i  kampania z elementami NF.

To zawsze będzie "z elementami" , bo przecież chyba nikt wszystkich nowych funkcji nie wykorzysta, zwłaszcza, że będzie ich przybywać. Nie ma i chyba nie będzie czegos takiego jak 100% NF w NF.

Cytuj
Czy starą kampanię przekonwertowana bez żadnych zmian na NF,

Nie da się przekonwertować na NF bez zmian, bo zmienią się choćby formaty plików i już na starym silniku się jej nie zagra.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #14 : Wrzesień 22, 2012, 03:06:38 »

Cytuj
Dobrze by było, chociaż u Majerka i u mnie nie działa na starych plikach spolszczenia

Na nowych plikach spolszczenia też nie będzie działało, to nie pliki są winne, a raczej warunki w jakich są używane. Gdzie dokładnie leży przyczyna nie wiem, gdyż musiałbym mieć ten sam problem a u mnie wszystko działa prawidłowo, zarówno w przypadku starego jak i nowego efila jak również na kampanii oryginalnej "Arctic Storm" i  tej spolonizowanej "Arktyczna burza"

Mogę tylko domyślać się co może powodować błędne działanie. Najpewniej zła konfiguracja gry.
Jeżeli przechodzę z kampanii napisanych na Gusefile na kampanie w efilu Composite to zawsze do zmiany efila używam opcji "Wybierz sprzęt" a nie "Wybierz Kampanię" (która automatycznie zmienia również Efile).

Mam również na stałe włączoną opcję "Zapisz ustawienia na dysku". Nie używam  zapisu ustawień w rejestrze.
Także przy uaktualnianiu Efila należy zachować porządek.
Mam w swoim katalogu Efili dwie poprawnie działające wersje efila Composite podobnie jak dwie wersje efila Gustlika . Nie wklejałem jednej na drugą.
Zapisane

Gratia gratiam parti
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.013s, 1q)