Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 19, 2024, 05:56:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kampania Ga3 "Arktyczne Burze"  (Przeczytany 22529 razy)
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 22, 2012, 03:19:34 »



Cytuj
Czy starą kampanię przekonwertowana bez żadnych zmian na NF,

Nie da się przekonwertować na NF bez zmian, bo zmienią się choćby formaty plików i już na starym silniku się jej nie zagra.

Miałem na myśli przekonwertowanie jedynie formatu kampanii bez wprowadzania nowinek regulaminowych.
Jeżeli konwersja samego formatu nie jest możliwa to rzeczywiście określenie "Kampania NF" może być odczytywane jako zastosowanie w kampanii jednej bądź wielu nowinek regulaminowych.  Jeżeli nie, to w skrajnym przypadku będzie  odnosiło się jedynie do tego, że  kampania została zapisana w nowym formacie ale obowiązują w niej stare reguły. I na tym by polegała dwuznaczność tego określenia.

To są tylko moje przypuszczenia. Być może nowy format zapisu kampanii wymusza zastosowanie jakichś nowych reguł gry. Wtedy moje obiekcje nie mają uzasadnienia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 03:21:51 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #16 : Wrzesień 22, 2012, 03:47:11 »

Powiem przewrotnie jak prawnik (którym w istocie jestem tylko po części z nazwy wydziału na UJ)

Ponieważ dyskusja: czy już 5 nowych opcji, czy dopiero 15 - stanowi o nazwaniu kampanii: "kampanią NF" - nie doprowadzi nas do niczego poza biciem piany - proponuje trzymać się nazw plików. A to z dwóch powodów (przynajmniej):

po pierwsze - kampanię z plikami xscn i xcam można grać tylko na wersji NF
po drugie taka kampania - jeśli nawet nie ma - to umożliwia zaimplementowanie nowych opcji.

No i to wszystko - jesli kampania ma pliki xscn i xcam - to jest kampanią NF
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 22, 2012, 03:49:55 »

Samo sformułowanie Kampania NF jest lekko nieprecyzyjne.  Zależy co mamy na myśli. 
Czy starą kampanię przekonwertowana bez żadnych zmian na NF, czy kampanię w której oprócz formatu wprowadzono również nowe funkcje gry,  które zbiegły się z wprowadzeniem nowego formatu.
Gra w NF ma to do siebie, że jest zapisana jako xcam i xscn. Pisał o tym Gustlik.
Nie ma żadnej potrzeby dokonywać przekonwertowania gry na xcam i xscn, bez wprowadzania żadnych zmian.

Dlatego uważam, że nie nazwa stylu kampanii jest najważniejsza, ale precyzyjny profesjonalny opis zastosowanych w niej reguł gry.  Mniej więcej tak jak to zostało zrobione w przypadku kampanii testowej Gustlika. 
Ja bym prosił o przykład precyzyjnego profesjonalnego opisu zastosowanych w niej reguł gry. W ostateczności, odpowiedni cytat z kampanii testowej Gustlika. Bo akurat jest to kampania o bardzo zmieniających się Opcjach Scenariuszowych.

Miałem na myśli przekonwertowanie jedynie formatu kampanii bez wprowadzania nowinek regulaminowych.
Jeżeli konwersja samego formatu nie jest możliwa to rzeczywiście określenie "Kampania NF" może być odczytywane jako zastosowanie w kampanii jednej bądź wielu nowinek regulaminowych.  Jeżeli nie, to w skrajnym przypadku będzie  odnosiło się jedynie do tego, że  kampania została zapisana w nowym formacie ale obowiązują w niej stare reguły. I na tym by polegała dwuznaczność tego określenia.
Do tej pory widziałem raptem kilka kampanii zapisanych w formacie xcam: te, z efila Composite oraz testowa Gustlika. Chyba za bardzo wyolbrzymiasz problem.

Proszę również o definicję nowinek regulaminowych.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 22, 2012, 04:21:09 »

Cytuj
W ostateczności, odpowiedni cytat z kampanii testowej Gustlika.

Nowe możliwości zastosowane w kampanii opisane są w pierwszym poście dotyczącym tejże kampanii

Cytuj
Bo akurat jest to kampania o bardzo zmieniających się Opcjach Scenariuszowych.

To już trzeci podobny zarzut z Twojej strony, bez ANI JEDNEGO DOWODU.
Cierpliwość mi się kończy......
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 04:23:29 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #19 : Wrzesień 22, 2012, 04:57:35 »

Czemu odpowiadasz za Derwiszxa?

Cytuj
W ostateczności, odpowiedni cytat z kampanii testowej Gustlika.
Nowe możliwości zastosowane w kampanii opisane są w pierwszym poście dotyczącym tejże kampanii
Czyli precyzyjny profesjonalny opis zastosowanych w niej reguł gry ma wyglądać tak:
Kampania służy do zapoznania się z możliwościami jakie daje wprowadzenie nowych formatów plików i nowych możliwości OG.
Wykorzystane nowości to:
- transport kolejowy
- misje lotnicze
- trigger heksy (heksy kluczowe)
- cecha "Exploit Success"
- specjalne listy prototypów
- nowe formaty briefingów
- nowy format scenariusza wyboru drogi
- wpływ pogody na warunki terenowe
- zmiana kamuflażu ikon
- nowy warunek terenowy - Mud (Błoto-roztopy)

Cytuj
Bo akurat jest to kampania o bardzo zmieniających się Opcjach Scenariuszowych.
To już trzeci podobny zarzut z Twojej strony, bez ANI JEDNEGO DOWODU.
Cierpliwość mi się kończy......
Pierwsze siedem scenariuszy wystarczy?
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #20 : Wrzesień 22, 2012, 05:41:31 »

Portów tam nie ma, okrętów nie ma, Naval rules - takie czy inne -  nie mają zastosowania.
Zatem te linie odrzucamy jako nie mające znaczenia.

Tak - jak pisałem - faktycznie dwa razy mi się źle kliknęło, oczywiście można było o to zapytać,
czy zwrócić na to uwagę - w PM, albo mailem, ale nie.....
 
Powtarzam pytanie GDZIE SĄ TE CZĘSTE ZMIANY USTAWIEŃ???

I lepiej żebyś je znalazł............ Jak chcesz grać ostro to grajmy.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #21 : Wrzesień 22, 2012, 05:55:30 »

Portów tam nie ma, okrętów nie ma, Naval rules - takie czy inne -  nie mają zastosowania.
Zatem te linie odrzucamy jako nie mające znaczenia.
Dlaczego chcesz odrzucać akurat te linie? Nie znam angielskiego, więc nie muszę ich rozumieć. Dla mnie liczy się fakt, że raz są zaznaczone, a raz nie.

Tak - jak pisałem - faktycznie dwa razy mi się źle kliknęło, oczywiście można było o to zapytać,
czy zwrócić na to uwagę - w PM, albo mailem, ale nie.....
Pisałeś już, że tylko raz. Teraz już, że dwa razy. Postęp jest.
Nie pytałem na priv, bo nie uznałem tego za błąd. Pisałem już o tym na Forum. Więcej, uznałem to za urozmaicenie.

Powtarzam pytanie GDZIE SĄ TE CZĘSTE ZMIANY USTAWIEŃ???
Podałem siedem scenariuszy: drugi z trzecim jest taki sam, podobnie jak czwarty z piątym. Ale poza tym, każde są różne.

Jak chcesz grać ostro to grajmy.
Nie bardzo wiem, o co się czepiasz.
Nadal proszę o precyzyjny profesjonalny opis zastosowanych w niej reguł gry w oparciu o tę kampanię.
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 22, 2012, 06:43:17 »

Powiem przewrotnie jak prawnik (którym w istocie jestem tylko po części z nazwy wydziału na UJ)

Ponieważ dyskusja: czy już 5 nowych opcji, czy dopiero 15 - stanowi o nazwaniu kampanii: "kampanią NF" - nie doprowadzi nas do niczego poza biciem piany - proponuje trzymać się nazw plików. A to z dwóch powodów (przynajmniej):

po pierwsze - kampanię z plikami xscn i xcam można grać tylko na wersji NF
po drugie taka kampania - jeśli nawet nie ma - to umożliwia zaimplementowanie nowych opcji.

No i to wszystko - jesli kampania ma pliki xscn i xcam - to jest kampanią NF

O tym właśnie pisałem. To, że ktoś nazwie jakąś kampanię "kampanią NF"  to w istocie  punktu widzenia gracza niewiele znaczy.

Format plików kampanii może interesować gracza tylko do czasu przejścia na nowy silnik OG.  Gracza interesują konkretne reguły gry z jakimi spotka się w danej kampanii.
 Tak się złożyło, że wraz z nowym formatem plików weszło w życie sporo nowinek, które pozwalają diametralnie zmienić obraz gry.

Dlatego w obecnej sytuacji jak nigdy ważne są profesjonalne opisy kampanii, takie aby gracz wiedział czego w danej kampanii ma się spodziewać i aby mógł w miarę  świadomie wybrać kampanię w którą chce zagrać. A  nie w ciemno wybierać  tkzw. kampanię w stylu NF tylko dlatego, że ktoś tak ją nazwał na przykład z powodu formatu jej p[lików i dopiero w praniu dojść do wniosku, że może to nie jest to czego się szukało.

Gustlik, nie przejmuj się jojczeniem krasnoludków.
     Opis Twojej kampanii to jest właśnie to czego  jako gracz oczekiwałbym po Autorze w czasach, gdy  za sprawą nowinek wachlarz możliwości gry wzrasta z dnia na dzień. W takiej sytuacji nawet zaawansowany gracz może się w tych nowinkach pogubić, a co dopiero nowicjusz.  Kawę na ławę trzeba wykładać wszędzie gdzie się da: w opisach kampanii na forum, w plikach readme dołączanych do wersji dystrybucyjnych i w specjalnych wątkach dedykowanych  dostępnym w grze opcjom.

I należy zadbać aby te informacje były łatwe do odnalezienia i w miarę aktualne.
W przeciwnym razie nowi adepci OG napotkają na swojej drodze bariery, które na tyle utrudnią im poznawanie gry, że mogą się zniechęcić do niej zanim zobaczą, ze na prawdę jest warta zachodu.
Zapisane

Gratia gratiam parti
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 22, 2012, 06:57:03 »

Straszny bełkot, z którego niewiele wynika.
Jedynie tyle, że totalnie nie rozumiesz, o czym my tu piszemy.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #24 : Wrzesień 22, 2012, 08:13:49 »

Cytuj
Dlaczego chcesz odrzucać akurat te linie?


Dlatego, że są nieistotne w scenariuszach.

Ale wiem o co Ci chodzi, w końcu to Ty kiedyś uporczywie domagałeś się zerowania liczby transportów morskich dla AI, choć scenariusze działy się z daleka od wody i mogłoby tam być wpisane nawet 20.
Innym razem chciałeś żebym wyzerował kasę za przegrany scenariusz, choć on wyrzucał z gry i mógłby tam być nawet milion, a i tak nic to nie zmieniało.
To są typowe przykłady szukania dziury w całym, żeby tylko sie czegoś czepić.

Cytuj
Nie znam angielskiego, więc nie muszę ich rozumieć.

Skoro tak, to może przerzuć się na warcaby, PG2 i klony od początku były po angielsku. Ale ja swoją drogą wiem, że jak trzeba, to sobie nawet na JP's poradzisz.

Cytuj
Straszny bełkot, z którego niewiele wynika.
Jedynie tyle, że totalnie nie rozumiesz, o czym my tu piszemy.

Znów "konstruktywna" krytyka.

Niniejszym skończyłem odpowiadać na jakiekolwiek posty użytkownika "czata"

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 08:15:26 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #25 : Wrzesień 22, 2012, 09:18:05 »

Cytuj
Straszny bełkot, z którego niewiele wynika.
Jedynie tyle, że totalnie nie rozumiesz, o czym my tu piszemy.
Niniejszym skończyłem odpowiadać na jakiekolwiek posty użytkownika "czata"
Powinieneś mnie i jeszcze jednego kolesia traktować tak samo.
Teraz rozumiem, dlaczego wśród ludzi na Forum uchodzi on za Twojego pupila.

Cytuj
Dlaczego chcesz odrzucać akurat te linie?

Dlatego, że są nieistotne w scenariuszach.
Nie czytasz uważnie postów. W dyskusji nie chodziło o to, czy coś jest istotne, czy nie jest. Dyskusja była o tym, czy były te same opcje w scenariuszach, czy jednak inne.

Ale wiem o co Ci chodzi, w końcu to Ty kiedyś uporczywie domagałeś się zerowania liczby transportów morskich dla AI, choć scenariusze działy się z daleka od wody i mogłoby tam być wpisane nawet 20.
Innym razem chciałeś żebym wyzerował kasę za przegrany scenariusz, choć on wyrzucał z gry i mógłby tam być nawet milion, a i tak nic to nie zmieniało.
Wyrzygujesz mi coś na Forum, co omawialiśmy na priv?!

Cytuj
Nie znam angielskiego, więc nie muszę ich rozumieć.
Skoro tak, to może przerzuć się na warcaby, PG2 i klony od początku były po angielsku. Ale ja swoją drogą wiem, że jak trzeba, to sobie nawet na JP's poradzisz.
Cieszę się, że mnie doceniasz, ale nie poradzę sobie. Min. z powodu kłopotów językowych zrezygnowałem z prac nad kampaniami Kaisera.

Niniejszym ogłaszam, że kończę jakąkolwiek działalność z grą i na Forum.
Wszystkim mi życzliwym chciałem podziękować za współpracę.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)