Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 10:26:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Test - P01 www.1939.com.pl  (Przeczytany 17402 razy)
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« : Marzec 21, 2011, 09:37:33 »

Kampania www.1939.com.pl dostępna z małymi poprawkami i zmianą nazewnictwa plików, zgodnie z wytycznymi sztabu dowodzenia.
Do ściągnięcia http://www.pg2.net.pl/KampanieOpen/KampanieOpen.html
Zapisane

czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #1 : Marzec 22, 2011, 01:16:07 »

Nowa wersja nie nadpisuje starej. Nie wiadomo, w którą grać.
Zapisane
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #2 : Marzec 22, 2011, 01:22:14 »

Dlatego w nazwie scenariusza powinno się wpisywać KOD kampanii czyli tutaj P01
oraz wersję. Znacząco ułatwia to posługiwanie się kampaniami przy częstych zmianach.
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 22, 2011, 04:43:35 »

Nowa wersja nie nadpisuje starej. Nie wiadomo, w którą grać.
Nie pomyślałem, że to jest problem - wystarczy wykasować z katalogu SCENARIO starą wersję (wszystkie pliki zaczynają się od www.....) i przegrać nową.
Dlatego napisałem na początku, że nazewnictwo plików kampanii zostało zmienione.

Ale nie ma problemu, dla ułatwienia w opisie kampanii umieszczę KOD kampanii tak żeby po wczytaniu było wiadomo, że jest to P01.
Zapisane

czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #4 : Marzec 23, 2011, 08:17:02 »

Campaign: www.1939.com.pl,  *  Player prestige modifier 100%  *  AI prestige modifier 100%
OpenGen 0.66e * (16 Mar 2011)  * Efile version: GusOpen Ver:1.3

Atak.
Niemcy, to chyba weterani z Hiszpanii. Co drugi ma lidera.

Część jednostek ma niezgodną ilość amunicji.

Dawanie lidera jednostce, która nie może strzelać, jest odrobinę ryzykowne. Może się przydarzyć totalnie nieprzydatna cecha.

A tak w ogóle, to moja Wołyńska Brygada nie utrzymała pozycji i została zdziesiątkowana. Może dać siły współczesne odrobinę szybciej?

Będę powtarzał, bo do testów potrzebuję całej armii.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 23, 2011, 04:41:04 »

Campaign: www.1939.com.pl,  *  Player prestige modifier 100%  *  AI prestige modifier 100%
OpenGen 0.66e * (16 Mar 2011)  * Efile version: GusOpen Ver:1.3

Atak.
1. Niemcy, to chyba weterani z Hiszpanii. Co drugi ma lidera.
2. Część jednostek ma niezgodną ilość amunicji.

Ad1) zabrałem kilku jednostkom  liderów
Ad2) nie mogłem znaleźć które ??
Zapisane

czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #6 : Marzec 24, 2011, 08:41:07 »

Atak.
Trochę inaczej ustawiłem obronę i udało mi się wygrać. Ale i tak jestem zdania, żeby polskie posiłki przybyły jedną turę wcześniej.

Nie rozumiem Suite. Pokazuje, że do zdobycia na mapie jest 120 pp. Tymczasem, jest 200. Podejrzewam, że jest to spowodowane błędną przynależnością SHeksa.

SHeks ma flagę niemiecką, a jest supply dla gracza.

Kontratak.
UKM 2000 padł w pierwszej turze, PKM w następnej. Dwie ciężkie artylerie niemieckie poradziły sobie z nimi bez problemu.
Propozycje: DHeksy z lewej strony  rzeki Liswarta przenieść w okolice VHeksa w m. Ostrowy oraz jeden KM  wymienić na PZA Loara.

Następny ginie Spike LR. Został dopadnięty przez posiłki niemieckie w momencie, kiedy nie miał amunicji.
Propozycja: wyłączyć opcję Reiforces arrives when player is active lub dać ostrzeżenie w komentarzu o ich przybywaniu.

To wcale nie były moje jedyne straty. Załatwił mnie jeszcze ... sztab niemiecki, który przyjechał 251/1. A moje dwa sztaby (z trzech) jeżdżą pojazdami nie potrafiącymi strzelać!
Propozycja: Goździk, zamiast Kraba.

Obrona
.
Nauczony doświadczeniem, tym razem lekceważę część DHeksów.

Zagrałem dwie rundy, ale już wiem, że przegram sromotnie.
Do obrony jest za dużo VHeksów. A ja, mimo szczupłości sił, próbowałem bronić wszystkie.
Tak na marginesie. VHeksa w m. Popow wcale nie trzeba utrzymać, ale gracz o tym nie wie.

Ciężka artyleria w defensywie jest bezużyteczna, a moździerz M-98 ma za krótką donośność.

Od początku są cztery flaki, mało przydatne w obronie, a nie ma żadnego AD. A w scenariuszu jest aż 10 wrogich samolotów. Może i Polakom dodać myśliwca?

Dwa ostatnie scenariusze można przerobić na defensywne.

Skąd można pobrać pliki MUS do tej kampanii?

Nowa wersja nie uwzględnia zmian, które zaszły w efilu. Przede wszystkim, odebrania części artylerii możliwości wsparcia oraz osłabienia flaków.

Pozdrawiam, Czata

PS. Ostanie zdanie w tej kampanii brzmi "Kampania trwa nadal". A przecież kampania właśnie się skończyła.

PS2. Sprawdzę amunicję.
Zapisane
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #7 : Marzec 24, 2011, 01:00:17 »

Błędna amunicja:
Allied 013, 018, 021, 022, 023, 024, 027, 028.

Niemcy mają jednostki Pionere 43, którzy są dostępni dopiero od lipca 1943 roku.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #8 : Marzec 24, 2011, 01:22:34 »

Polacy maja jednostki , które wchodzą jeszcze później.  Cheesy
Ale żartuję oczywiście.
Nie grałem tym współczesnym sprzętem za wiele... Czas to nadrobić.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #9 : Marzec 24, 2011, 09:45:51 »

Atak.
1. Nie rozumiem Suite. Pokazuje, że do zdobycia na mapie jest 120 pp. Tymczasem, jest 200. Podejrzewam, że jest to spowodowane błędną przynależnością SHeksa. SHeks ma flagę niemiecką, a jest supply dla gracza.
2.  jeden KM  wymienić na PZA Loara.
3. A moje dwa sztaby (z trzech) jeżdżą pojazdami nie potrafiącymi strzelać!
4. Propozycja: Goździk, zamiast Kraba.
5. Skąd można pobrać pliki MUS do tej kampanii?
6. PS. Ostanie zdanie w tej kampanii brzmi "Kampania trwa nadal". A przecież kampania właśnie się skończyła.
7. PS2. Sprawdzę amunicję.
Ad1) racja - poprawione
Ad2, 3, 4) jednostki starałem się dobierać zgodnie z książką więc nie podlegają zmianą. Np. ppłk Grobicki centrum dowodzenia miał na Starze więc w kampanii Sztab także jeździ na starze.
Ad5) http://www.pg2.net.pl/Multimedia/Multimedia.html
Ad6) To jest przenośnia chodzi o całą kampanię przeciw Niemcom, ale już bez udziału "Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego"
Ad7) dzięki za sprawdzenie amunicji już poprawione.

Odnośnie samego stopnia  trudności kampanii, to poczekam z wprowadzaniem zmian, bo Gustlik miał ponownie przeanalizować i poprawić jednostki współczesne - na ich korzyść.
Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #10 : Marzec 25, 2011, 02:12:44 »

Cytuj
Gustlik miał ponownie przeanalizować i poprawić jednostki współczesne - na ich korzyść.

Z tym jest pewien problem, bo cała idea współczesnych jednostek wzięła się włąsnie z tej kampanii i miała być raczej ciekawostką niż kontynuacją jednostek z IIWW. W związku z tym, powstała taka sytuacja, że jednostki kończyły się w latach 1950-53, potem następowało 50 lat przerwy i następne pojawiały się w 1999-tym. Ustawiłem je trochę "na oko".

Ale skoro mamy podjąć się ambitnego zadania zrobienia kontinuum przez lata 60-te, 70-te i 80-te, to może się okazać, że zrobiłem za mały - lub za duży - odstęp w zmianie danych i trzeba będzie wszystko jeszcze raz poprawiać.

Poza tym ostatnio doszedłem do wniosku, że ustawianie HA współczesnej piechoty na 10-12 punktów, to stanowczo za dużo, bo przecież dziś nikt nie wymaga od piechoty, żeby walczyła z Abramsami, czy T-92. Służy do tego broń przeciwpancerna. Natomiast współczesne lekkie pojazdy nie są jakoś gigantycznie opancerzone, żeby taki HA był konieczny.

Natomiast zdecydowanie powinna wzrosnąć wartość obrony piechoty, bo "przeżywalność" na polu bitwy wzrosła nieporównanie. Wystarczy popatrzeć na straty we współczesnych konfliktach, które po stronie zawodowego wojska,
nie przekraczają liczby zabitych jaką "osiągano", w latach 40-tych, w jednej bitwie.

To są moje wstępne przemyślenia. Ale tak czy inaczej, trzeba te statystyki traktować jako bardzo eksperymentalne.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #11 : Marzec 25, 2011, 08:50:39 »

Tak wczoraj testowałem kampanię pustynna WP i też mam podobne przemyślenia- po to są bataliony z ppk, by ich HA był konkretny... Ja byłbym za mniejszą skalą oddziałów, wtedy i np. batalion ze Strzałą, osobny z Fagotem itp. Jest wtedy sens jednostek z konkretnym uzbrojeniem.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #12 : Listopad 25, 2011, 09:34:14 »

To już wersja 2.0, a więc rankingowa. Nie będę więc pisał o jej grywalności. Wspomnę jedynie o błędach nieistotnych dla  rozgrywki, za to rzucających się w oczy. Nie będę też pisał o błędach, o których już było mówione.
- Gdzieś jest problem z plikiem tekstowym z nazwami. Zdarzają się takie nazwy miast, jak: ----------------------------------------- (02,12), "Wolynska" BK/ckm (09,13) oraz Szwadron Pionierów (10,02) na mapie scenariusza Atak, a także (10, 06) na mapie Kontratak.
- W scenariuszu Kontratak dwa VHeksy nie mają flag (21,12 oraz 25,12). Być może to ja mam problem z grafiką, ale warto to sprawdzić.  Te dwa HVeksy mają przypisany zły kraj (16 zamiast 12), choć nie powinno być to przyczyną błędu.
Zapisane
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #13 : Listopad 25, 2011, 12:24:37 »

Trochę się wtrącę  Tongue

Tytułowa kampania nie jest rankingowa.
Będzie nią jak zostanie zamieszczona tutaj:

http://www.forum.gildiageneralow.pl/kampanie-prezentacje-i-opisy-autorow/0/

A co do flag to także spostrzegłem, że od którejś (?) wersji gry tak się zdarza.
Wg mojego śledztwa, to tak jest gdy kraj "flagi" nie jest wstawiony do krajów biorących udział
w scenariuszach. Rozwiązaniem jest zmiana flagi lub dołożenie dodatkowego kraju w scenariuszu
(a tak się może w kampaniach Wxx często dziać bo usuwałem kraje "pomocnicze" aby nie można było kupować
ich jednostek).
Na dodatek nie jestem pewien czy zawsze się tak dzieje. A ponadto w Suite jest wszystko dobrze wyświetlane, co jest dodatkową trudnością.
 
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #14 : Listopad 25, 2011, 12:31:48 »

Słusznie. Nie jest to kampania rankingowa, a jedynie w wersji docelowej.

Zauważyłem, że Suite pokazuje prawidłowo.

W tym konkretnym przypadku, rozwiązaniem jest zmiana flagi, gdyż zastosowana wynika z błędu. Zamiast kraju 12 Poland jest 16 Republic of Poland.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.011s, 1q)