Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 05:41:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kampanie rankingowe - testy.  (Przeczytany 29882 razy)
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« : Luty 21, 2012, 08:29:11 »

Zwykle nie czytam blogów z działu Ranking Generałów, ale Gustlika nie mogłem przepuścić  Grin.

Po tej lekturze jestem przerażony! Jak się czyta takie wpisy:

Nie ukrywam, że rozgrywanie tych scenariuszy wymagało nieraz kilkukrotnych podejść - nie jest więc to gra "na czysto", za jednym podejściem.

W kilku podejściach dostałem baty, aż wreszcie opracowałem system na BV

Scenariusz do ponownego zbadania!

UWAGA! VHeks na południu, przy kanale - to podpucha - jest tylko dla angoli. Kto nie sprawdzi niepotrzebnie sie najeździ!
To się dochodzi do wniosku, że ktoś pomylił działy. I test zrobił w Rankingu.

Tym bardziej, że znalazłem lepsze kwiatki. Jeden user napisał:
przeglądam sobie sceny w Suicie i obieram plan działań.

A drugi mu na to odpowiedział:
konkretne uwagi do granych kampanii zapewne zmobilizują mnie do ich poprawiania.

I to wszystko w dziale Ranking Generałów!!!

Dział Ranking Generałów zamienił się w dział Testy.
Uważam, że dalsze istnienie działu RG, w takiej postaci, jest bez sensu. Takie opisy lepiej pasują do działu Kampanie - w budowie, gry testowe, konsultacje. A jak ktoś chce dostawać punkty za granie, to niech dostaje. Ja mu nie wróg.

Ewentualnie, można pozostawić dział RG, ale trzeba zmienić mu regulamin. Moje propozycje:
1. Każda kampania rankingowa ma swój oddzielny temat w dziale Ranking Generałów.
2. Gracz, grający kampanię rankingową na punkty, umieszcza swój jeden wpis w tym temacie.
3. Wpis ten nie przekracza następujących danych:
Campaign: W20 KIERUNEK WSCHÓD v.2.0, * Player prestige modifier 100% * AI prestige modifier 100%
OpenGen 0.71.0.14 * (12 Feb 2012)  GusOpen ver. 1.9

Played Scenarios:
1 Bengazi , #0 , Brilliant Victory , score:72
2 Tobruk , #1 , Brilliant Victory , score:72
3 Alam el Halfa , #2 , Brilliant Victory , score:75
4 Alexandria , #3 , Tactical Victory , score:33
5 Kair , #4 , Brilliant Victory , score:77
6 Port Said , #5 , Tactical Victory , score:32
7 Suez , #6 , Tactical Victory , score:34
--
Campaign score: 395 * Average: 56

Total army value: 1224

Infantry
* MG Schutzen , 251/1 [W] , 5 SS Viking/10 Pz.Gren.Regt. , 3 bars , 379 exp , Germany , 4/10 , Skilled Reconnaissance , 6 kill , 0 pp (U:014)
* Sturmpioniere 38 , 251/1 [W] , 5 SS Viking/9 Pz.Gren.Regt. , 2 bars , 220 exp , Germany , 7/10 , 7 kill , 0 pp (U:015)
* Brandenburgers , 251/1 [W] , 3 SS Totenkopf/5 Pz.Gren.Regt. , 2 bars , 222 exp , Germany , 10/10 , 3 kill , 0 pp (U:017)
* Hauptquartier , 251/1 [W] , HQ/IV SS Panzer Corps , 4 bars , 443 exp , Germany , 12/2 , 0 kill , 0 pp (U:018)

Tank
* Pz IVD , 3 SS Totenkopf/2 Abt. , 4 bars , 401 exp , Germany , 10/10 , Battlefield Intelligence , 21 kill , 0 pp (U:010)
* Pz IVD , 5 SS Viking/2 Abt. , 4 bars , 497 exp , Germany , 3/10 , Shock Tactics , 18 kill , 0 pp (U:011)
* Pz IIIG , 3 SS Totenkopf/1 Abt. , 1 bars , 147 exp , Germany , 10/10 , 3 kill , 0 pp (U:012)
* Pz IIIG , 5 SS Viking/1 Abt. , 3 bars , 342 exp , Germany , 6/10 , 9 kill , 0 pp (U:013)

Recon
* PSW 232 , 3 SS Totenkopf/Aufkl.Abt. , 2 bars , 296 exp , Germany , 10/10 , Devastating Fire , 3 kill , 0 pp (U:008)
* PSW 231 , 5 SS Viking/Aufkl.Abt. , 2 bars , 268 exp , Germany , 5/10 , 2 kill , 0 pp (U:009)

Anti-tank
* Sd Kfz 8/Flak 18 , 5 SS Viking/Jagd.Abt. , 3 bars , 387 exp , Germany , 6/10 , 9 kill , 0 pp (U:007)

Artillery
* 15 cm sFH 37(t) , SdKfz 7 , 5 SS Viking/Pz.Art.Regt.-1 Abt. , 2 bars , 286 exp , Germany , 5/10 , 7 kill , 0 pp (U:004)
* 10.5 leFH18M , SdKfz 7 , 3 SS Totenkopf/Pz.Art.Regt.-2 Abt. , 2 bars , 237 exp , Germany , 12/10 , 5 kill , 0 pp (U:005)
15 cm sFH 37(t) , SdKfz 7 , 3 SS Totenkopf/Pz.Art.Regt.-1 Abt. , 1 bars , 155 exp , Germany , 10/10 , 3 kill , 516 pp (U:016)
15 sFH18 , SdKfz 7 , 5 SS Viking/Pz.Art.Regt.-2 Abt. , 0 bars , 88 exp , Germany , 10/10 , 2 kill , 480 pp (U:019)

Air Defense
* SdKfz 6/2 , 5 SS Viking/Flak Abt. , 3 bars , 378 exp , Germany , 14/10 , Devastating Fire , 6 kill , 0 pp (U:003)
SdKfz 6/2 , 3 SS Totenkopf/Flak Abt. , 1 bars , 178 exp , Germany , 10/10 , 2 kill , 228 pp (U:006)

Fighter
* Bf-109E-4 , JG-52 , 3 bars , 305 exp , Germany , 10/10 , 5 kill , 0 pp (U:002)

Tactical Bomber
* Ju-87B , StG-2 , 4 bars , 405 exp , Germany , 7/10 , 10 kill , 0 pp (U:001)

Killed: AD 10 , AT 8 , ATY 20 , INF 44 , REC 14 , TK 14 , FTR 9 , TB 5 , Total: 124
Lost : AD 0 , AT 0 , ATY 0 , INF 0 , REC 0 , TK 0 , FTR 0 , TB 0 , Total: 0

BV 4
V 0
TV 3
L 0


I najważniejszy punkt:
Poprawianie kampanii rankingowej jest zakazane.

Doszło do tego, że najczęstszą metodą testowania jest wrzucanie kampanii do działu RG i poprawianie jej po sugestiach graczy.

Nie może być tak, że ja boję się zachęcać graczy nieforumomych do kampanii 2.0, bo nagle okazuje się, że trzeba ja pilnie poprawić i wyskakuje wersja 2.1.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #1 : Luty 21, 2012, 03:38:27 »

Absolutnie się nie zgadzam. Nie chce mi się powtarzać, tylko mogę wspomnieć, że od tego są gracze, by grając pomogli innym ustrzec się od błędów. Co złego w tym wypisaniu błędów? Co złego, że np. Gustlik czy Kowdar napisze jak to przeszedł?! Sztuczne ograniczanie, jakieś purystyczne zapędy... Gdzie margines zabawy, pomocy?
Jeżeli ktoś się przyznaje jak gra, to TYLKO należy go pochwalić, bowiem pewnie paru tak nie robi i co? Uznać, że lepsza hipokryzja niż otwarta deklaracja?

Ja często po przejściu danej tury sobie zapisuję i sprawdzam po fakcie, co można inaczej ugrać, poznać scen. To mam sztucznie temat zakładać? A kto tam zaglądnie?
Twe słowa o sprawdzaniu tylko jednego aspektu gry... A Ty oczekujesz kampanii idealnie sprawdzonych...
Cytuj
Tyle, ze to wymagałoby olbrzymiej roboty testerów i wydłużyłoby czas pracy nad kampanią. Tym bardziej, że komputer potrafi zachowywać się nieobliczalnie.
http://www.forum.gildiageneralow.pl/rozne-inne-zagadnienia/open-general-dla-poczatkujacych/15/

Dalej TWE słowa:
Cytuj
Ranking Generałów ma służyć, przede wszystkim, promocji gry .
sam dostrzegasz:
Cytuj
Żadne myli typu cancel move, czy reolad nie są zabronione z tej prostej przyczyny, że i tak nie da się sprawdzić, czy gracz tego nie będzie stosował. Taki przepis byłby martwy.
gdyż:
Cytuj
Tym bardziej, że dla gracza znającego nieco tą grę istnieją znacznie subtelniejsze myki.

Zatem???
Podkreślenia ode mnie...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 230



« Odpowiedz #2 : Luty 21, 2012, 04:28:35 »

Tym bardziej, że znalazłem lepsze kwiatki. Jeden user napisał:
przeglądam sobie sceny w Suicie i obieram plan działań.
Nie jeden a Roberto_tr...
Niezbyt lubię obgadywanie za plecami Wink
Dlatego mając do kogoś uwagi i umieszczając cytat, podawaj także jego autora.

Natomiast jeśli czynisz mi zarzut z tego, że składam jasną deklarację jak mam zamiar rozgrywać kampanię to tak - JESTEM WINNY.
Podałem również powody, dla których tak czynię i chyba nie ma sensu się powtarzać, tym bardziej że to nie ten wątek.

Punkty natomiast to rzecz nabyta i można je anulować, ale moich uwag oraz opinii będę bronić.

Czy Ranking stał się działem testów ? Odpowiem tak:

Każda rozegrana kampania, która została rozliczona i zamknięta przez prowadzącego jest elementem skarbnicy wiedzy którą tu wszyscy tworzycie. Uwagi graczy którzy je rozgrywali to nie garść a wiadro dobrych spostrzeżeń i pomysłów. Zatem nie za bardzo wiem czemu miałoby służyć ograniczanie inwencji graczy i tworzenie sztucznych podziałów plus pisanie w kilku wątkach.

Zapewne masz dobre intencje ale chyba nie tędy droga.

pozdrawiam
RR
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #3 : Luty 21, 2012, 05:10:42 »

Ja powiem więcej, jestem wręcz ignorantem gry, nie wiem, jak można oszukiwać, ustawiać, no może load/ save. Tongue Ale zawsze powiem tak, będzie zlot, wpadnijcie kompanijni gracze, posiedzimy, pogadamy. Wink

Za Roberto:
Cytuj
Każda rozegrana kampania, która została rozliczona i zamknięta przez prowadzącego jest elementem skarbnicy wiedzy którą tu wszyscy tworzycie. Uwagi graczy którzy je rozgrywali to nie garść a wiadro dobrych spostrzeżeń i pomysłów. Zatem nie za bardzo wiem czemu miałoby służyć ograniczanie inwencji graczy i tworzenie sztucznych podziałów plus pisanie w kilku wątkach.
Myślę, że to idealnie uzupełnia me blubry. Wink
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #4 : Luty 21, 2012, 06:00:29 »

Nie rozumiemy się.

Ja nie chcę nikomu zabraniać opisywania sposobu gry (Zsamot), ani sposobu samego grania (Roberto_tr). Broń Boże, nie uważam, żeby Roberto_tr był winny czemukolwiek złemu. Możecie grać, opisywać i zdobywać za to punkty. Spokojnie możecie wypisywać błędy. Tyle, żeby te błędy dotyczyły sposobu rozgrywki, a nie samej kampanii.

Postawcie się w mojej sytuacji. Próbuję promować nasze kampanie na innych forach. Jak mam to robić, kiedy gry rankingowe mają masę błędów, o których wypisują sami gracze? Jak mam zachęcać do jakiejś kampanii, gdy po kilku dniach ukazuje się jej nowa wersja?

Jako tester (nie gracz!) chcę tylko jednego: wiedzy, że mogę z czystym sumieniem zaproponować kampanię (i grę) graczom spoza naszego forum.

Dlatego, z całą stanowczością, walczę i będę walczył o niepoprawianie oficjalnych wersji gry.
Zapisane
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #5 : Luty 21, 2012, 07:27:44 »

Myślę czata że masz po części rację i faktycznie sporo kampanii jest jeszcze niedopracowanych ale moim zdaniem dopóki nie ukaże się pierwsza oficjalna wersja OpenGen ( 1.0) dopóty żadna kampania nie może być uznana za ostateczną.
Na JP`s cały czas ktoś rzuca nowe pomysły jeśli Luis któryś z nich zrealizuje to może się okazać że i tak trzeba lub przydało by się zmodyfikować kampanie. Myślę że jakbym zagrał teraz kampanie które grałem na początku w Rankingu to było by zupełnie inaczej.
Czy Ranking stał się działem testów ? Częściowo tak ale nie wszystkie mają niedociągnięcia choćby kampania którą gram teraz jest naprawdę ciekawa (przyczepić się mogę tylko do opisów ale to drobny szczegół)
Zapisane

Nie bo nie Smiley
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #6 : Luty 21, 2012, 08:03:05 »

czata:
Cytuj
Jako tester (nie gracz!) chcę tylko jednego: wiedzy, że mogę z czystym sumieniem zaproponować kampanię (i grę) graczom spoza naszego forum.
A to kampanie spoza naszego forum są takie idealne? Nie mają błędów? Grałem kiedyś w parę i jakoś ideałów nie dostrzegłem.

majerek:
Cytuj
Częściowo tak ale nie wszystkie mają niedociągnięcia
Co dla jednego będzie niedopracowaniem, dla innego w pełni dyskwalifikuje...

Czy OG jest 0.9 czy 2.6 to nie ma dla mnie znaczenia w kontekście kampanii.

W ogóle myślę- poważnie- byście po prostu sprawdzili wybrane kampanie, przetestowali, dali wnioski na forum i wtedy po WASZYCH poprawkach rozegramy dane kampanie RANKINGOWO. Co Wy na to?
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #7 : Luty 21, 2012, 08:46:43 »

A to kampanie spoza naszego forum są takie idealne? Nie mają błędów? Grałem kiedyś w parę i jakoś ideałów nie dostrzegłem.

Kampanie spoza naszego forum są gorsze od naszych.

W ogóle myślę- poważnie- byście po prostu sprawdzili wybrane kampanie, przetestowali, dali wnioski na forum i wtedy po WASZYCH poprawkach rozegramy dane kampanie RANKINGOWO. Co Wy na to?

Myślałem, że jesteś wtajemniczony.
Testowanie (także pracę nad nowymi projektami) przeniosło się poza forum.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #8 : Luty 21, 2012, 09:24:24 »

Skoro nie jest, to nie widzę sensu zarzutów wobec tych...
Wtajemniczony? Nie wiem, pewnie nie jestem. Wink Bywa. Wink
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #9 : Luty 21, 2012, 09:48:51 »

Ja mam zarzuty wobec kampanii rankingowych Huh Ciekawe, w którym miejscu?

Wręcz przeciwnie, ja namawiam, żeby na zarzuty Graczy Rankingowych (min. Twoje) większej uwagi nie zwracać i kampanii rankingowych nie poprawiać.

Zarzuty, krytyka, poprawianie - tylko w fazie testów.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #10 : Luty 21, 2012, 10:23:31 »

A dlaczego nie zwracać uwagi??
Ja i tak czekam na głosy realnie dwóch osób, które dostarczają na bieżąco rozrywki: Gustlika i Kowdara. Jakby nie było, to i tak na nich spada ciężar tych zmian. A co do reszty Forumowiczów: jak najbardziej, ale skoro to w/w głównie je tworzą, to i tak realnie oni mogą zmienić, bądź też nie obecny stan.
Zresztą skoro meritum testów nie znam, to i tak uważam, że zbędnie tu klepię klawiaturę.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #11 : Luty 23, 2012, 08:12:04 »

Cytuj
Ja nie chcę nikomu zabraniać opisywania sposobu gry (Zsamot), ani sposobu samego grania (Roberto_tr). Broń Boże, nie uważam, żeby Roberto_tr był winny czemukolwiek złemu. Możecie grać, opisywać i zdobywać za to punkty. Spokojnie możecie wypisywać błędy. Tyle, żeby te błędy dotyczyły sposobu rozgrywki, a nie samej kampanii.

Wszystkie uwagi, które opisałem, dotyczą właśnie SPOSOBU ROZGRYWKI, z wyjątkiem jednej uwagi - o ponownym zbadaniu jednego scenariusza. A i tu postulowałem jedynie zbadanie czy BV jest możliwe (bo mnie się nie udało). Być może okaże się, po grach innych graczy, że problemu nie ma.

Poza tym zrobiliście off topic jak diabli.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #12 : Luty 24, 2012, 12:33:51 »

Ponieważ otrzymałem zastrzeżenia, co do mojej uczciwości i nieregulaminowego powtarzania scenariuszy

Wygląda na to, że znowu jestem ten zły.

Nie zarzuciłem Ci nieuczciwości. Nie wiem też, czy jest to niezgodne z regulaminem.

Proszę tylko o ewentualne wyjaśnienie na przyszłość, jak się mają wielokrotnie przegrywane scenariusze do regulaminu Rankingu Generałów.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #13 : Luty 24, 2012, 01:06:51 »

Regulamin o tym nic nie mówi - wystarczy przeczytać.

A nic nie mówi, właśnie dlatego, że nie da się tego przestrzegać. Ktoś może powtarzać ruchy, ktoś inny może powtarzać całe sceny, a ktoś jeszcze może wszystko obejrzeć sobie w Suite.

Wałkowaliśmy już to wielokrotnie. W kilku tematach.

Ponieważ jest to sprawa honoru - przyznałem się od razu, na początku rozgrywki, żeby nie było wątpliwości co do moich zamiarów - jednak - jak widać - są...

Kiedy uznałem, że ukończenie kampanii przeze mnie wymagałoby ilości restartów nie licujących z powagą rozgrywki - po prostu poddałem kampanię.

Skoro jednak to wszystko nie wystarczy - oświadczam co następuje:

Niniejszym BEZTERMINOWO zawieszam swój udział w "Rankingu Generałów". A od jakichkolwiek prac na forum i związków z samą grą, biorę sobie dłuższy urlop. Nikt, nigdy w życiu nie zarzucił mi nieuczciwości, tym bardziej przykre jest to w momencie, kiedy robi to ktoś, kto nie rozegrał ANI JEDNEJ kampanii w naszym rankingu.

Bardzo sobie ceniłem rady i uwagi innych, nawet jeśli czasem przybierały formę sporu czy wręcz kłótni. Mogą o tym zaświadczyć osoby, które znają mnie jeszcze z czasów forum PSFF. Ale po prostu czasami jest tak, że miarka się przebiera. Awantur mam dość w pracy, a wchodząc tutaj liczę na relaks i nie chcę toczyć wielogodzinnych sporów proceduralnych, które niczemu nie służą.

Z poważaniem Panom Generałom - Gustlik.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #14 : Luty 24, 2012, 01:17:05 »

Powtarzam, że nigdy nie zarzuciłem Gustlikowi nieuczciwości.

Ponieważ Gustlik jest znacznie ważniejszy dla tej gry, niż Czata, to ja postanawiam zakończyć wszelką działalność zarówno na forum, jak i z samą grą.

Pomogę jeszcze tylko Marcinowi w jego pracach, o ile on jeszcze chce mojej pomocy.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.196 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.032s, 1q)