Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 10:04:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 9 10 [11]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Narodowy test kampanii "Znak Orła" (G22 SIGN OF THE EAGLE v.4.1)  (Przeczytany 54079 razy)
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #150 : Listopad 03, 2019, 12:29:07 »

Tak informacyjnie, to merytoryczna różnica miedzy wersją G22_4.1e a G22_4.1f dotyczy tylko i wyłącznie pliku G22_zn016.xscn,
który jest nowszy, niż ten z wersji 4.1e - jest on z dnia 23.03.2018, a więc wcześniej niż zaczął się wątek "Narodowego testu ..."
Nie udało mi się odszukać co to była za zmiana z tym plikiem zn016 ...
Ale pewnie była drobna, skoro nie uaktualniłem na stronie także pliku indywidualnego tej kampanii.
No i numerek zmienił się tylko o literkę.

A zmiany, które dyskutowaliście i robiliście w wątku narodowego testu, nigdy nie zostały przeze mnie wprowadzone do instalki i katalogu EFILE_GUS, zapewne dlatego, że nie uznałem, iż ten temat się już zakończył. Czekałem pewnie na jakieś podsumowanie, że to koniec zmian ...
Jeżeli mi to potwierdzicie, to zmiany zebrane przez Sympatyka mogę wprowadzić do najnowszej wersji, a ze względu na ilość zmian proponuję zmianę numerka wersji na G22_4.2

No i widzę, że chyba jeszcze jakąś zmianę do scena w Szkocji trzeba wprowadzić (tak wynika z gry rankingowej Estek'a w 2018)
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2019, 12:52:49 wysłane przez kowdar » Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #151 : Listopad 03, 2019, 09:28:25 »

A więc po kolei

- Proszę o przeniesienie tych wszystkich postów poczynając od 27 października
http://www.forum.gildiageneralow.pl/rozne-inne-zagadnienia/moje-przemyslenia-dyskusja-ogolna/msg50600/#msg50600
do wątku - -> Narodowy test kampanii "Znak Orła" (G22 SIGN OF THE EAGLE v.4.1)

- teraz sprawy techniczne
Kwiecień 06, 2018 zostaje otwarty watek -> Narodowy test kampanii "Znak Orła" (G22 SIGN OF THE EAGLE v.4.1)
w nim

Kwiecień 07, 2018, 01:28:08 ?
zostaje opublikowana poprawka g22.zip. -->
Cytuj
Wymieniłem wspomnianą kawalerie i poprawiłem/zaktualizowałem transporty w całej kampanii
https://www.dropbox.com/s/oydks6cawo5yyv5/g22.zip?dl=0
Kwiecień 10, 2018, 11:44:37 ? znowu odwołanie do g22.zip.

Kwiecień 21, 2018, 07:12:21 ?
Cytuj
Uporządkowałem i/lub poprawiłem część transportów dla jednostek PSZ.
Pliki efila: GusOpen6912.zip;

Kwiecień 22, 2018, 01:05:17 ?
Cytuj
*
Offline Offline

Wiadomości: 3310


"Let me see your war face."


Zobacz profil Prywatna wiadomość (Offline)
   
   
Odp: Narodowy test kampanii "Znak Orła" (G22 SIGN OF THE EAGLE v.4.1)
? Odpowiedz #98 : Kwiecień 22, 2018, 01:05:17 ?
   Odpowiedz cytującCytuj
Cytat: sympatyk  Kwiecień 22, 2018, 11:48:59
... A dlaczego masz inną wersję kampanii?

Waldzios
G22 ZNAK ORŁA v.4.1e

Ponury
G22 SIGN OF THE EAGLE v.4.1f

Kowdar wykorzystał moje poprawki z tego wątku i nadał kampanii nowy numer.
Ponury gra na tej wersji (w języku angielskim).
Ja korzystam z swojej, poprawionej, ale jeszcze bez nowego identyfikatora.
Praktycznie są takie same, ale od kolejnego scenariusza zastosuje wersje oficjalną by nie siać zamieszania.

Kwiecień 23, 2018, 10:19:05 ?
Cytuj
7. SCOTLAND

Prototyp: Spitfire II;

Scenariusz ma źle ustawione warunki zwycięstwa (utrzymać VH przez 0 tur). Wygrywamy automatycznie

Czerwiec 26, 2018, 02:49:22 ?
Cytuj
cztery pierwsze pliki ( obrazki) na start scenariusza - w nowej rozdzielczości 500x500px z wymaganymi prawem autorskim oznaczeniami ...
http://www.opengeneral.pl/sympatyk/G22_nov.zip

Lipiec 15, 2018, 07:04:12 ?  G22_zn000.xscn
http://www.forum.gildiageneralow.pl/kampanie-w-budowie-gry-testowe-konsultacje/narodowy-test-kampanii-'znak-orla'-(g22-sign-of-the-eagle-v-4-1)/0/?action=dlattach;attach=7556
Cytuj
Poniżej podpinam lekko podrasowany, pierwszy scenariusz do "Znaku Orła"

Co się zmieniło?

- redukcja doświadczenia po obu stronach - wszystkie jednostki (z wyjątkiem sztabów) mają 0 lub 1 belkę, z tym, że u Niemców jest troche więcej tych z 1 belką.
- samoloty niemieckie mają przypisane konkretne cele - podobnie niektóre oddziały lądowe.
- delikatnie przesunięte jest położenie kilku jednostek niemieckich a ich lotnisko jest teraz bronione.

Lipiec 20, 2018, 04:40:00 ?  G22_zn001.xscn
Cytuj
Poprawki dodane do kolejnego scenariusza

- doświadczenie konsekwentnie zmienione - ale bez drastyczności (podniesione w stosunku do pierwszego, ale niższe niż było dotąd)
- polski sztab ma transport
- niemieckie sztaby maja zmniejszoną liczebność, bo z pełnymi 10 punktami śmiesznie wyglądały na tle innych
- polski sztab ma mniejsza liczebność, za to jego "osobisty" ckm - większą.

Wrzesień 05, 2018, 10:57:22 ? ostatni post
Cytuj
BTW. W ostatnie wersji efila, w ramach poprawek, istotnie obniżyłem opancerzenie niemieckich samochodów pancernych.  Większość modeli dostępnych w 1939 posiada teraz minimalne opancerzenie GD=4. To powinno istotnie wpłynąć na początkowe scenariusze kampanii.

Rodzina samochodów Sdkfz 231 (8 rad) zyskuje dodatkowy punkt GD po kampanii francuskiej (dodatkowa 8mm płyta pancerna 'Pakschutz') i kolejny punkt w lipcu 42 (wozy 4 serii z pancerzem 30mm).

 Czerwiec 12, 2018, 09:38:29 ? W międzyczasie Estek zaczyna grać
http://www.forum.gildiageneralow.pl/ranking-generalow-2018/estek-g22-'znak-orla'-v-4-1e-(100percent)-droga-gen-maczka/msg47661/#msg47661

Lipiec 01, 2018, 12:38:25 ?
Cytuj
Czy w scenariuszu 7: "Szkocja" można zmienić warunki zwycięstwa by gra nie kończyła się już po pierwszej turze ? Czy to grubsza praca w związku z czym mam ominąć ten scenariusz i grać kolejne ?
oraz
Lipiec 04, 2018, 09:15:07 ?
Cytuj
Dzięki uprzejmości "Waldziosa" przystąpiłem do rozegrania kolejnego scenariusza

by randowe ? 2019-11-02 23:43, Saturday
http://forum.open-general.com/viewtopic.php?f=6&p=1104#p1104
-------------------------------------------------------------------------------------------
Podsumowanie
W ramach powyższego testu zarówno Ponury, Waldzios, Estek rozgrywali kampanię po poprawce Waldziosia g22.zip
Scen 7 ewidentnie do poprawki - warunki zwycięstwa i nie tylko?
Nazewnictwo jednostek - zostało poprawione?
Te 2 poprawki Gustlika --> należy przetestować
Moje 4 rysunki - są większe od poprzednich i bardziej "koszerne"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Co scaliłem?
wersję e scenariusza + g22.zip + 2 poprawki Gustlika (do wycofania lub testu) + 4 moje rysunki

« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2019, 09:33:00 wysłane przez sympatyk » Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #152 : Listopad 03, 2019, 11:05:07 »


Tak informacyjnie, to merytoryczna różnica miedzy wersją G22_4.1e a G22_4.1f dotyczy tylko i wyłącznie pliku G22_zn016.xscn,
który jest nowszy, niż ten z wersji 4.1e - jest on z dnia 23.03.2018, a więc wcześniej niż zaczął się wątek "Narodowego testu ..."
Nie udało mi się odszukać co to była za zmiana z tym plikiem zn016 ...
Ale pewnie była drobna, skoro nie uaktualniłem na stronie także pliku indywidualnego tej kampanii.
No i numerek zmienił się tylko o literkę.

A zmiany, które dyskutowaliście i robiliście w wątku narodowego testu, nigdy nie zostały przeze mnie wprowadzone do instalki i katalogu EFILE_GUS, zapewne dlatego, że nie uznałem, iż ten temat się już zakończył. Czekałem pewnie na jakieś podsumowanie, że to koniec zmian ...
Jeżeli mi to potwierdzicie, to zmiany zebrane przez Sympatyka mogę wprowadzić do najnowszej wersji, a ze względu na ilość zmian proponuję zmianę numerka wersji na G22_4.2

No i widzę, że chyba jeszcze jakąś zmianę do scena w Szkocji trzeba wprowadzić (tak wynika z gry rankingowej Estek'a w 2018)

Jeszcze pojawia się pytanie o ten plik G_zn016.xscn --> czy Waldzios swoją poprawkę naniósł na wersję z 23 marca 2018, czy na tę z 26 lipiec 2017 - i czy to jest istotna różnica?

Tak czy inaczej umówmy się, że poprawka Waldziosia z 10 kwietnia 2018 obowiązuje + te 4 moje wymienione rysunki
Nadał bym temu nr wer. 41g --> dopiero po zmianie scena 7 + uporządkowanie nazw ( jeśli to nie zostało zrobione) +  może inne zmiany dyskutowane w wątku Narodowy test ...
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #153 : Listopad 03, 2019, 01:07:36 »

Ale namieszaliśmy Wink.

Co do Szkocji, to niestety mam problem ze zlokalizowaniem oryginalnego posta.
Poprawiony plik (z warunkami zwycięstwa zmienionymi na utrzymanie heksów) znajduje się tutaj: G22_zn019.xscn.

Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #154 : Listopad 03, 2019, 08:56:40 »

Ponieważ się mimochodem namieszało - to trzeba jakoś z tego wyjść ..

Proponuję wersję roboczą o nazwie G22_41g ( taką bazę na przyszłość)
A w niej  --> wersję scenariusza G22_41e/f + g22.zip + G22_zn019.xscn + 4 moje rysunki
(wersja e,czy f nie ma znaczenia - bo i tak plik G_zn016.xscn zostanie nadpisany ...)

Tu jest zip - G22_41g.zip
https://drive.google.com/file/d/1rQCBOxICSBF7rwdEujcqb8WtQtejqyFM/view?usp=sharing

Gustlik, Waldzios, Kowdar - co Wy na to?

Randowe gra teraz ścieżkę Maczka, napisał, że i drugą zagra .. polecałem ją(kampanię) - nie wiedziałem, że sprawy tak się mają ..
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2019, 09:43:26 wysłane przez sympatyk » Zapisane
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #155 : Listopad 03, 2019, 10:14:15 »

Dla mnie może być ...
Zamieściłem tą wersję "g" na stronie.

http://www.opengeneral.pl/kampanie_v.html

Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #156 : Listopad 04, 2019, 09:42:37 »

Dzięki Darku

Jakby się jeszcze śmiałek znalazł, co by to zagrał?  --> może jakieś inne krytyczne błędy by się wyłapało?
Ja spróbowałem i coś mi poszło nie ok --> lepiej niech każdy robi, co umie ... ( to o sobie)
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #157 : Listopad 05, 2019, 12:12:39 »

Ja spróbowałem i coś mi poszło nie ok --> lepiej niech każdy robi, co umie ... ( to o sobie)
Nie zniechęcaj się, "Znak Orła" to nie jest najlepsza kampania dla początkujących.  Generalnie wszystkie kampanie rozgrywane "pomniejszymi" nacjami są z założenia trudniejsze. Przeciwnik zwykle dysponuje znaczną przewagą liczebną i technologiczną.
Podstawy PG2/OG łatwiej opanować korzystając którejś z głównych nacji.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #158 : Listopad 05, 2019, 01:32:51 »

Cytuj
Ja spróbowałem i coś mi poszło nie ok

Myślę, że dziś przy możliwości dodania sobie prestiżu "up tu" 500%, oraz
dołożenia sobie dodatków - nie będzie problemu. Nie wszystko musi być
grane na 100%. Przede wszystkim chodzi przecież o PRZYJEMNOŚĆ.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #159 : Listopad 05, 2019, 05:32:47 »

Waldzios, Gustlik
dzięki za zachętę

Pomyślałem tak - Ci z zachodu ściągają od nas kampanie i po cichu grają
Teraz Randowe robi wyłom - gra na ich forum, tą kampanie otwarcie, tak jak swoje --> być może inni zechcą też to zagrać.

Reklamowałem ją, nie wiedząc, że są proste błędy, które były już zidentyfikowane( myślałem, że są poprawione)
Kiedyś nawet przeszedłem kilka scenariuszy - wiedziałem, że jest niełatwa, jednak nie umiem ustawić właściwie jednostek, podejmuję złe decyzje  ....
A chciałem w razie czegoś coś napisać - tam na forum, ale widzę, że to mnie przerasta ...

A dla przyjemności - gram trochę jak Hansen - początki kampanii, które dobrze znam ...
No ostatnio wyczaiłem G29 - tę można z nowymi możliwościami OG zagrać bezstresowo ( na PG2 na pewno tak nie było)

Może warto nie odpuszczać tamtego forum - u nas graczy jak na lekarstwo - na tyle kampanii na efilu ....

A choćby, aby odpowiedzieć ( przegapiłem ten post)
http://forum.open-general.com/viewtopic.php?f=6&p=1130#p1130
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2019, 05:37:01 wysłane przez sympatyk » Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)