Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 02:20:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: SCHWERE PANZERABTEILUNG 503  (Przeczytany 4663 razy)
Motor
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 19


« : Grudzień 28, 2022, 05:40:41 »

Jest taka kampania tworzona z sukcesem przez wielu ojców. Dla mnie b. ciekawa, może dla innych nudna (chociaż jednocześnie wg mnie nie do przejścia). Czy znalazłby się ochotnik do jej dostosowania do OpenGus?
Zapisane
Motor
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #1 : Grudzień 29, 2022, 06:21:38 »

Czyli, że nie ma. Mogę ewentualnie przy tym sam podłubać, ale nie wiem, kiedy skończę.

Jestem w trakcie tworzenia tabeli .tbl LXF->GUS. To jest do zrobienia dość szybko (251 jedn. użytych), ale na razie przerywam, bo widzę braki. Np. nie mogę odnaleźć OT-34, inne dziwne dopasowania widać w zał. obrazku na przewijanej liście poniżej szczegółów jednostek. Wśród rumuńskich Flaków w ogóle pojawia się ubóstwo. Jako osoba temu nie zwyczajna, poczekam aż mi może ktoś biegły podpowie czy nie warto bardziej spróbować do ~PeG lub ~Wx, żeby nie kopać się z koniem niepotrzebnie?
Zapisane
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #2 : Grudzień 29, 2022, 07:20:02 »

Peg, Wx, Gus to te same efile. Podział jest lekko sztuczny aby rozdzielić kampanie na mniejsze porcje. Różnice są jeszcze w kolorach inyerfejsu.
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #3 : Grudzień 29, 2022, 10:37:32 »

Nie wiem czy znasz i korzystasz z tego to Kowdar zrobił porradndik konwersji kampanii: https://forum.opengeneral.pl/edytor-open-suite/1983/0/?prev_next=next

Cytat: Motor
To jest do zrobienia dość szybko (251 jedn. użytych), ale na razie przerywam, bo widzę braki. Np. nie mogę odnaleźć OT-34, inne dziwne dopasowania widać w zał. obrazku na przewijanej liście poniżej szczegółów jednostek. Wśród rumuńskich Flaków w ogóle pojawia się ubóstwo.

W porównaniu do innych efili jak LXF czy Atomic to Efil Gustlika ma wiele braków jeśli chodzi o frakcje drugorzędne. Np. też nie ma OT-34 czy innych pojazdów z miotaczem ognia (jest kilka na cały efil). Wiele by można na ten temat napisać.

Cytat: Motor
Jako osoba temu nie zwyczajna, poczekam aż mi może ktoś biegły podpowie czy nie warto bardziej spróbować do ~PeG lub ~Wx, żeby nie kopać się z koniem niepotrzebnie?

Tak jak Jaro napisał, podział według kampanii, ale ten sam efil. Jeśli chciałbyś coś robić to polecam zrobić osobny "pusty" folder z efilem bez kampanii czy scenariuszów.

Nie lepiej zamiast konwersji zrobić kampanię od zera, podobną do oryginału?
Nie wiem czy śledzisz RG (szczególnie z tego roku) to przegrałem trochę kampanii opartych na konwersjach i moje zdanie raczej jest średnie. Są takie, większa część, jak to określić "mechaniczne" i archaiczne jeśli chodzi o styl grania. Trzeba też pamiętać, że są między efilami różnice - więc jeśli coś działa w efilu A to może nie działać w efilu B. Tymczasem robiąc kampanię od zera masz większą kontrolę nad tym jak i co ma wyglądać np. posiłki czy ilość tur.
Zapisane

Motor
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #4 : Grudzień 29, 2022, 11:15:52 »

Jeśli chciałbyś coś robić to polecam zrobić osobny "pusty" folder z efilem bez kampanii czy scenariuszów.
Czyli konkretnie co? i po co?

Nie lepiej zamiast konwersji zrobić kampanię od zera, podobną do oryginału?
No właśnie może lepiej...

moje zdanie raczej jest średnie. Są takie, większa część, jak to określić "mechaniczne" i archaiczne jeśli chodzi o styl grania.
Wszystko źle... Dunno
Zapisane
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #5 : Grudzień 29, 2022, 11:43:21 »

Cytat: Motor
Czyli konkretnie co? i po co?

https://www.opengeneral.pl/opengen.html - z tego linku Najnowsza wersja plików Efile Gustlika to chyba będzie to o co mi chodzi, sam czysty efil bez kampanii czy scenariuszy.
Zapisane

Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #6 : Grudzień 31, 2022, 11:46:11 »

Jestem w trakcie tworzenia tabeli .tbl LXF->GUS. To jest do zrobienia dość szybko (251 jedn. użytych), ale na razie przerywam, bo widzę braki. Np. nie mogę odnaleźć OT-34, inne dziwne dopasowania widać w zał. obrazku na przewijanej liście poniżej szczegółów jednostek. Wśród rumuńskich Flaków w ogóle pojawia się ubóstwo. Jako osoba temu nie zwyczajna, poczekam aż mi może ktoś biegły podpowie czy nie warto bardziej spróbować do ~PeG lub ~Wx, żeby nie kopać się z koniem niepotrzebnie?
To typowy problem przy konwersji. W żadnym efilu nie uzyskasz pełnej zgodności, szczególnie w kwestii niszowego sprzętu (jak rumuńskie pelotki).
Najprostsze (i najczęściej stosowane) rozwiązanie to zastosowanie zastępników, czyli jednostek zbliżonych parametrami lub funkcjonalnością (czasem pożyczonych z innych nacji).
W skrajnym przypadku, jeśli konkretna jednostka jest ważna historycznie i/lub fabularnie, mogę rozważyć dodanie jej do efila (tu głównym ograniczeniem są zwykle ikony).

Co do konkretnego sprzętu:
- rumuńskie pelotki, niespecjalnie widzę potrzebę mnożenia jednostek o identycznych parametrach i wyglądzie (różniących się tylko nazwą); w większości nacji liczne warianty pelotek 20-37mm są dla uproszczenia sprowadzone do jednej "uniwersalnej" wersji;
pelotki 20mm możesz doraźnie pożyczyć z innej nacji;
- 'Sdkfz 4/1' to tylko kwestia nazewnictwa, w skrócie odpowiednik Panzerwerfera;
- 'OT-34' to problematyczna kwestia; czołgi "ogniowe" generalnie nie są stosowane w naszym efilu; kilka jednostek pojawia się (za względu na kampanie), ale brakuje sensownej koncepcji ich realizacji (od strony mechaniki); wskazane jest wykorzystanie innych jednostek;
- '152mm Br-2' (E:986) i 'Jer-2' (E:540, w klasie TB), są w efilu;
- 'P-40B' nie został dodany prawdopodobnie za względu na ograniczoną dostępność (jak na warunki radzieckie) i ograniczoną użyteczność (słabe parametry);
LXF trochę zawyża parametry wczesnych wersji (P-40B prawie identyczny z P-40N) wiec są bardziej użyteczne;
ikona (radziecka) jest dostępna, więc potencjalnie mogę dodać jednostkę, jeśli jest istotna dla kampanii (ale uprzedzam ze to będzie raczej kiepska maszyna);

BTW. Tabela konwersji nie musi być idealna. To tylko wstępny etap.
Na pewno coś pójdzie nie tak. Jakieś jednostki nie będą się pokrywać chronologicznie (różnice miedzy efilami), lub będą posiadać odmienną funkcjonalność.
Prawie na pewno rozsypią się transporty.
Jednostki w poszczególnych scenariuszach trzeba potem sprawdzić manualnie i zweryfikować poprawność automatycznej konwersji. Bardzo użyteczna bywa opcja 'Check & Fix scenario units' (tworzy bardzo przydatne raporty).
Dopiero wtedy będziesz wiedział czy czegoś realnie brakuje.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2022, 12:34:19 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Motor
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #7 : Grudzień 31, 2022, 01:43:21 »

To jest żmudne druciarstwo w takim razie. Ale w przypadku tej kampanii, załóżmy, że całość nadal jest wykonalna, tylko zajmie niespodziewanie dużo czasu. Sprawdzę pozostałe 11 scen z tej kamp, czy też są takie samobójcze, żeby upewnić się czy ja jestem dalej zainteresowany pracą nad nią.
W każdym razie w dyskusja o poszczególnych jednostkach zawsze będzie przewyższać moje możliwości czasowe. Tym niemniej doceniłbym dodanie OT-34, bo podejrzewam że dla różnych twórców to może być sprzęt ulubieny.
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #8 : Grudzień 31, 2022, 03:35:54 »

To jest żmudne druciarstwo w takim razie.
Z czasem nabiera się wprawy.

Tym niemniej doceniłbym dodanie OT-34, bo podejrzewam że dla różnych twórców to może być sprzęt ulubieny.
Dodanie 'OT-34' to teoretycznie żaden problem. Kłopotliwa jest funkcjonalność jednostki .

Dawno temu ustaliliśmy, że nie będziemy w pojazdach ogniowych stosować cechy 'E' (jednostka ignoruje okopanie), wykorzystywanej w innych efilach.
Cecha  'E'  w czołgach rodzaju OT-34 (miotacz ognia plus armata ppanc) jest maksymalnie przegięta. Powstaje "super jednostka" o przesadnej skuteczności.
Dodatkowym niepożądanym efektem ubocznym jest osłabienie roli piechoty inżynieryjnej (czołgi ogniowe przejmują jej rolę).

Dlatego, na tą chwilę pojazdy ogniowe w efilu nie posiadają żadnej dodatkowej funkcjonalności.
Od bazowych pojazdów różnią się tylko kilkoma punktami dodatkowego ataku SA.
W efekcie są zdecydowanie mniej atrakcyjne/popularne, niż analogiczne pojazdy w innych efilach (na przykład LXF).

Rozważaliśmy kilka alternatywnych rozwiązań, ale temat nie wyszedł poza teoretyczne dyskusje.

Osobiście skłaniałbym się ku przydzieleniu tego typu jednostkom "trwałego tłumienia" (cecha 'L').
Nie miałoby to bezpośredniego wpływu na możliwości przeciwpancerne jednostki. Efekt byłby bardziej "psychologiczny", jak w przypadku wieloprowadnicowej artylerii rakietowej (lub lotnictwa bombowego).
Ale to jest temat do oddzielnej dyskusji.

W skrócie, mogę dodać 'OT-34', ale z góry uprzedzam że nie będzie to "super czołg" (w stylu LXF), ale tylko wyspecjalizowana (wyższe SA) wersja bazowego T-34/76.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Motor
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #9 : Styczeń 22, 2023, 06:44:47 »

Dwa pytania w trakcie stosunku pracy:
  • Niektóre sprzęty chyba są zdublowane w terminach kampanii w Afryce, ale inne to chyba już zupełnie bez powodu, np. JgdPz iV/70: #85 i #4167 ?
  • Czy ta jednostka po prawej jest taka raczej piesza dlatego, że ma jednostkę transportu konnego na życzenie?
Zapisane
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #10 : Styczeń 22, 2023, 07:41:27 »

AD.1.
Te z Afryki to Front - Afrika Korps.
Natomiast zdublowane (różnica jest cena w prestige) jednostki z drugiej części zdania należą do różnych Frakcji, a konkretnie E:0084 do Pz.Div i Inf.Div - oraz E:4167 do Luftwaffe Feld. Choć nie wiem dlaczego taki podział się wziął - w sensie dublowanie.

AD.2.
To są flagi z LXF? Czy tylko błąd Suite gdy się ładuje nowy efil na starym efilu? Dobra, pierwsza jednostka jest z LXF, a druga od Gustlika.
Więc tak, na naszym efilu sprawa wyglądała kiedyś tak, że kawaleria była jak kawaleria w innych efilach. Lecz po zmianach wygląda w tej formie, że jest jako zwykła jednostka (forma spieszona) + transport konny, który może oddawać strzał.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2023, 08:49:08 wysłane przez Alberich » Zapisane

Motor
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #11 : Styczeń 28, 2023, 06:19:13 »

jest jako zwykła jednostka (forma spieszona) + transport konny, który może oddawać strzał.
Można prosić o nr jednostki transportu dla tej kawaleriochoty, żebym mógł sprawdzić czy ww. zamysł został prawidłowo zachowany?
Zapisane
Motor
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 19


« Odpowiedz #12 : Styczeń 28, 2023, 06:21:16 »

Tabelę konwersji skończyłem, ale się nie podzielę, póki się nie upewnie że jest użyteczna. Już w pierwszym scenariuszu widzę, że nie trafiłem z datami, więc spróbuję przekonać się czy starczy mi życia na wariant ortodoksyjny i sprawdzanie jednostka po jednostce. Dalsze pytania tutaj.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.011s, 1q)