Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 02:26:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: G 33 Szczury Pustyni pytanie.  (Przeczytany 39658 razy)
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #45 : Marzec 28, 2021, 07:19:32 »

Cytat: sympatyk
Mapka poszła do Luisa...

Chyba się spóźniłem... trochę mi zajęło szukanie informacji...

Cytat: sympatyk
Zawsze na mapkach przy tego typu infrastrukturze - zaznaczam tylko duże miasta (ich jądro), a małe satelity jeśli ma to znaczenie dla gry ... w miejsce takie daje teren wertepy. Jeśli się przyjrzeć to nie jest tam  ścisła zabudowa miejska, tylko luźna z przyległymi ogrodami, sadami, polami .. inaczej było by to ciągłe miasto ...

Mam nadzieję, że nie przeszkadza Tobie moja krytyka, bo ogólnie uważam, że wykonujesz świetną robotę tworząc mapy. Rozumiem, że musisz przyjmować pewną umowność, ale przyjrzałem się kilku mapom z tego okresu i nadal uważam, że powinno się powiększyć obszar miejski w tym rejonie, jest więcej ścisłej zabudowy miejsko-przemysłowej niż wynika to z Twojej mapy. Zwracam na to uwagę, ponieważ według mnie jest, że ten obszar nie wyróżnia się raczej wizualnie na tle innych miejsc na mapie na tle całości, a w końcu to prawie milionowa aglomeracja i ważny rejon przemysłowy. Jako przykład (zgodnie z danymi z tamtego okresu) podam też 20-kilku tysięczny Wesel albo 16-tysięczny Emmerlich, które ma więcej hexów niż taki 100-tysięczny Mülheim. Całkowicie też jest pominięty 130-tysięczny Hamborn i port na północ od Duisburga.

Korzystałem z tych map:

Niemieckie z lat dwudziestych albo z lattrzydiestych (długość półtorej kratki to jakieś 1.5 km:
https://fotothek.slub-dresden.de/fotos/df/dk/0010000/df_dk_0010001_4506_1937.jpg
https://fotothek.slub-dresden.de/fotos/df/dk/0010000/df_dk_0010001_4507_1935.jpg
https://fotothek.slub-dresden.de/fotos/df/dk/0010000/df_dk_0010001_4508_1935.jpg

Amerykańska z roku 1944 (długość trzech kratek to jakieś 1.25-1.5 km):
http://maps.mapywig.org/m/City_plans/ALLIED/GSGS_4480_GERMANY_[west]/GSGS_4480_GERMANY_TOWN_PLAN_DUISBURG-HAMBORN_18K_1st_ed_2.1944_Stanf_Lib_G6299_.D875_1944_.G7.jpg

Jak nie działa link to poszukać tutaj -> http://maps.mapywig.org/m/City_plans/ALLIED/GSGS_4480_GERMANY_%5Bwest%5D/ jako GSGS_4480_GERMANY_TOWN_PLAN_DUISBURG-HAMBORN

Moje intuicyjne propozycje (opierałem się na zwartości zabudowy) odnośnie tej części mapy co dodać:

- dodać most drogowy (Admiral-Scheer-Brücke / Friedrich-Ebert Bridge) między Hombergiem, a terenami port Ruhrort. Było to ważne połączenie pod wględem militarnym i gospodarczym
- połączyć koleją Oberhausen z Essen, Oberhausen z Mulheim, Ruhrort z Oberhausen z racji dosyć mocno rozwiniętej infrastruktury kolejowej
- dodać dwa hexy dla Ruhrort, jest to największy port rzeczny w Europie i jeden hex obok dla Meiderich
- dodać Hamborn (którego nie ma obecnie) na północ od Ruhrort, dla mnie na oko około cztery hexy
- dodać Rheinhausen po zachodniej stronie Renu, jeden hex
- powiększyć Duisburg z dwóch hexów do czterech
- powiększyć Mulheim z jednego do trzech hexów
- dodać jeden hex dla Broich i Speldorf na zachód od Mulheim
- powiekszyć Oberhausen z dwóch do przynajmniej czterech hexów
- dodać jeden hex reprezentujący Borbeck
- dodać jeden hex reprezentujący Altenessen
- zdecydowanie powiększyć Essen o kilka hexów

Odnośnie propozycji graficznych:
- fajnie jakby urozmaicić mapę w tym rejonie jakimi budynkami przemysłowymi, szybami kopalń jeśli takie masz, dla portu mogły by być grafiki portowe

Zrobiłem też próbną wersję kafelkową w suicie, ale nie zaznaczyłem tam wszystkich propozycji:
http://www.opengeneral.pl/upload/zaglebie_essen.png

Zastanawiam się czy też nie lepszy byłby dla samego Reny teren typu IMPASSABLE...
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2021, 09:03:50 wysłane przez Alberich » Zapisane

sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #46 : Marzec 28, 2021, 10:52:41 »

Nie obrażam się  --> to nie jest krytyka , tylko współpraca
Szkoda, że tak późno ..
Ale zrobiłem tak jak na kafelkach --> nie umiem natomiast podpisać 3 miasteczek ..
Podmieniłem pliki --> mam nadzieję, że Luis ich jeszcze nie pobrał ..
Możesz z linków poprzednichj sobie pobrać i zobaczyć ...

Port, rzeka IMPASSABLE... można w scenariuszu zrobić
Zapisane
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #47 : Marzec 29, 2021, 12:03:37 »

Nie obrażam się  --> to nie jest krytyka , tylko współpraca
Szkoda, że tak późno ..
Ale zrobiłem tak jak na kafelkach --> nie umiem natomiast podpisać 3 miasteczek ..
Podmieniłem pliki --> mam nadzieję, że Luis ich jeszcze nie pobrał ..
Możesz z linków poprzednichj sobie pobrać i zobaczyć ...

Port, rzeka IMPASSABLE... można w scenariuszu zrobić

Dziękuję Smiley teraz lepiej wygląda ten rejon jako aglomeracja.
Których miasteczek?

To tak, to się w scenariuszu ustawi Ren na IMPASSABLE, żeby tak łatwo nie było podczas grania.
Zapisane

Seta
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 737


« Odpowiedz #48 : Marzec 30, 2021, 10:26:31 »

Dzięki Alberich za uwagi odnośnie sprzetu w 15 PzGDiv.

  Yes
Zapisane
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #49 : Marzec 31, 2021, 01:57:01 »

Mapa pojawiła się na https://mapfinder.gilestiel.eu/. W sumie bym ją zostawił już bez zmian.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2021, 05:50:07 wysłane przez Alberich » Zapisane

sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #50 : Kwiecień 07, 2021, 11:41:09 »

 Wink
Temat umarł, czy zawiązał się tajny związek w podziemiach?  Huh  Wink

Randowe opublikował ciekawy link - interaktywna mapa - może być pomocna

https://map.project44.ca/
Zapisane
connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 326


« Odpowiedz #51 : Kwiecień 07, 2021, 12:32:04 »

Wink
Temat umarł, czy zawiązał się tajny związek w podziemiach?  Huh  Wink

Randowe opublikował ciekawy link - interaktywna mapa - może być pomocna

https://map.project44.ca/
Mapa bardzo interesująca. Szukając 7 Dywizji Pancernej "Szczury pustyni", nie znalazłem ją na interesującym nas fragmencie mapy, tylko głęboko na tyłach, w okolicach Neeroeteren. Kampania chyba dotyczy tej dywizji, więc czy powinniśmy iść dalej w ten scenariusz?
A inna sprawa znalazłem taki scenariusz (OPERATION "PLUNDER" w kampanii W29, scenariusz nr 18. A tu w ogóle jednostki są nie na miejscu. Przeciwnikiem jest 9 Dywizja Pancerna SS, która była daleko na południe od Essen, bo w okolicach Emmerzhausen.
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #52 : Kwiecień 07, 2021, 02:33:23 »

Gustlik chciał tym scenariuszem zakończyć kampanię .. scenariusz był zaplanowany, tylko brakowało mapy ...
Cytuj
Jest zaczęty, ale mapa okazała sie za mała.
Cytuj
... jestem bliski skończenia mapy potrzebnej do scenariusza "Wessel"
Cytuj
Istniejący "Wessel" (886 i 885) jest lekko mówiąc śmieszny

Za bardzo nie przejmował bym się tak dokładnymi lokalizacjami
To jest ostatni scenariusz --> Gracz ma już swoją armię(core), która pewnie/na pewno nie przystaje do sytuacji
To ma być grywalne przede wszystkim --> jednostki przeciwnika należy dobrać/ rozmieścić starając się zachować historyczność, ale bez przesady
Myślisz, że Gustlik nie naciągał historii? --> wtedy nie było by zabawy --> to jest tylko gra i nie wszystko można przenieść na planszę Trochę luzu  Grin  Evil
Zapisane
connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 326


« Odpowiedz #53 : Kwiecień 07, 2021, 03:15:26 »

Gustlik chciał tym scenariuszem zakończyć kampanię .. scenariusz był zaplanowany, tylko brakowało mapy ...
Tu masz rację, trzeba uszanować wolę Gustlika :-)
Myślisz, że Gustlik nie naciągał historii? --> wtedy nie było by zabawy --> to jest tylko gra i nie wszystko można przenieść na planszę Trochę luzu  Grin  Evil
Za wszystkie kampanie Gustilka, bardzo go cenię. Wiadomo, że to jest gra i ma być zabawa. Jestem wyluzowany, tylko się martwiłem, że jednak 7 Panc. kończyła wojnę gdzie indziej ;-)
A że właśnie zacząłem tą kampanię, to chciałbym ją skończyć :-)
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #54 : Kwiecień 11, 2021, 01:26:10 »

Kampanie Gustlika zakładały - przede wszystkim- frajdę. nie były to mordercze wyliczanki co do jednego heksa lokalizacji. Za to je uwielbiam, ze grywam je dla swobody doboru jednostek.
oczywiście są autorzy, co cenią sobie wąski manewr u gracza. Wedle wyboru. Ja jednak takie kampanie omijam szerokim łukiem.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #55 : Kwiecień 17, 2021, 02:01:17 »

Wink
Temat umarł, czy zawiązał się tajny związek w podziemiach?  Huh  Wink

Randowe opublikował ciekawy link - interaktywna mapa - może być pomocna

https://map.project44.ca/

Zapomniałem o tej stronce... a przecież linkowałem ją w którejś kampanii Hansena.

Niestety ja na razie chciałbym ukończyć testową wersję mojej kampanii, która prawdopodobnie ukaże się w maju więc nie mogę zaangażować się w tworzenie scenariusza. Poza tym obawiam, że nie mam aż takiego doświadczenia abym dobrze odwzorował styl Gustlika. Za to mogę na razie służyć poradą merytoryczną.
Zapisane

sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #56 : Wrzesień 24, 2021, 03:35:27 »

Za dawnych czasów, że już nikt nie pamięta ... padły piękne słowa, deklaracje i wszystko umarło ...

Więc dobrze, kontynuujmy tę bajkę ..
Przeczytałem
https://pl.wikipedia.org/wiki/7_Dywizja_Pancerna_(Wielka_Brytania)
A, w szczególności:
" W styczniu 1945 r. 7 Dywizja Pancerna, składająca się z 8 Brygady Pancernej i 155 Brygady Piechoty (przeniesionej z 52 Dywizji Piechoty Lowland), wzięła udział w operacji Blackcock w celu oczyszczenia trójkąta
Rury. Dywizja miała krótki odpoczynek na szkolenie pod koniec lutego. Następnie wzięła udział w operacji Plunder. 7 Dywizja Pancerna sforsowała rzekę Ren w pobliżu Xanten i Wesel, po czym ruszyła w kierunku miasta
Hamburg jako swojego punktu docelowego"

Więc stworzyłem taką historyjkę ...
Jest jeszcze przed operacją Plunder, ale już w pobliżu - powiedzmy marzec - (19 marzec - taka umowna data i już)
Przygotowania trwają, ściągany jest sprzęt, jednostki dążą na swoje pozycje itp.
Po drodze zdarzają się niedobitki niemieckie po tej stronie Renu, choć Niemcy umacniają się gorączkowo za Renem ...

Operacja Plunder - wielka operacja - dostaniemy wiec wsparcie
Wspomnę tylko o moim rozwiązaniu dla lotnictwa ... to moja bajka ..
Dostajemy wsparcie lotnicze, ale tylko na określony czas
Po skończeniu misji samoloty po prostu odlecą ...

Scenariusz jest rozpoczynany z save Esteka (podziękowania za udostępnienie), z czasu gdy 20 scen był atrapą ..
Ponieważ, zdarza się dostać prototyp - myślę, że lepiej zacząć z mojego ... i takiż udostępnię

Rozegrałem to sam jeden raz
Jestem beznadziejnym graczem, pewnie też beznadziejnym projektantem, ale nie mogłem przeboleć, że jako wspólnota po tylu patetycznych słowach .. jednego, scenariusza nie można zrobić.
Bo może to, czy tamto, nie będzie się zgadzać .. dużo mądrości, które nie budują. Musiałem to napisać i już - i nie będę przepraszał ...

Ustawiłem BV na 16 tur
Nie wiem, czy będzie tak jak u mnie, że padało łącznie 7 tur i to w tych najważniejszych momentach - 3,4 tura i w końcowych ..
Jeśli tak by było - wprowadzę zmianę w czasie wsparcia lotnictwa i dodam jedną jednostkę pomocniczą ..
Ja przeszedłem to w 19 tur zajmując prawie wszystkie flagi
Grałem ciągiem - nawet jak widziałem, że popełniłem głupie błędy/pomyłki, nie cofałem gry.
Kwestia znania scenariusza - zrobiłem podwaliny dużo wcześniej, porozmieszczałem jednostki .. dużo rzeczy mnie zaskoczyło podczas gry .

Zrobiłem tekst wejściowy do scena i końcowy.
Poprzednie dwa nie mają tekstuwek - może będzie, ktoś chętny? - ja tego nie grałem - nie grałem kampanii tylko bazowałem na save ..

I teraz najważniejsze - czy znów skończy się na niczym? - wiadomo potrzeba testować ..

https://drive.google.com/file/d/14u8Hf5eEHnAH9KFwPpqb9OMlp-ekT9r1/view?usp=sharing
Zapisane
vego181
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 212


« Odpowiedz #57 : Wrzesień 24, 2021, 03:48:05 »

Hej. Wspominając o tym mędrkowaniu, to się zgadzam. Ale wiesz... gra ma silnik... istnieją pewne ograniczenia... Twoje pomysły są świetne, ale nikt tego za ciebie nie zrobi. Rolling Obrona Renu to klasyk '45. Pozdro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2021, 05:22:38 wysłane przez vego181 » Zapisane
Estek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 804


« Odpowiedz #58 : Wrzesień 25, 2021, 07:11:48 »

Hej sympatyk. Chętnie przetestuję ten scenariusz. W końcu startuje z mojego ostatniego save'a a jeszcze nieco pamiętam tą kampanię. Potrzebuję tylko kilku wskazówek, gdzie skopiować zawartość Twojej paczki. Rozumiem, że w folderze EFILE_GUS, Save do Save'a, Scenario do Scenario a Text-PL do Text-PL?
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #59 : Wrzesień 25, 2021, 07:34:46 »

Rozumiem, że w folderze EFILE_GUS, Save do Save'a, Scenario do Scenario a Text-PL do Text-PL?
Dokładnie tak zrobiłem, i wydaje się działać.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.014s, 1q)