Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Styczeń 19, 2021, 12:39:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: w podobnym stylu gra ale ciekawszy teren walk dal. wsch czyli Order of battle  (Przeczytany 24824 razy)
bobafett2
Generał brygady (Brigadier General)
*

« : Kwiecień 15, 2016, 02:51:14 »

Gre mam swiezynke drugi dzień i widze sporo zmian wzgledem panzer korps zmiany dotycza gospodarka lotnictwem i uzytkowaniem okretow uzbrojonych takze w torpedy . Zmian jest kolosalnie duzo nie wszystkie sa zmianami na dobre ale ogólnie to gra sie zblizyło sporo do mojego iteału gry w trym strylu. gram kampanie oczywiscie ze strona Japońską bo jakzeby inaczej hehe.Za niedługo screny i opis ciut kampanii góra mysle ze w sobote sie z tym uporam.

Nie wygrywa się wojny ginąc,ginąć ma wróg.
bobafett2
*

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 21, 2016, 11:29:50 »

Oto scren zboju nad Pearl Harbour 4 pancerniki juz zatopione i widać gdzie wplynol moj miniaturowy okret p[odwodny juz raz atakowal pancernika w odnodze lewej. I tutaj los podwodniakow sie dopelnii niestety ( maja ciekawe obostrzenia albo ruch albo atak ni jak inaczej ot by bylo wesolo).Jednym z warunkow weygranej jest niedopuszczenie do straty zadnego samolotu. a wredne komwboje startuja w momencie gdy moim zaczyna juz brakować amo i paliwa wredne typy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2017, 06:20:25 wysłane przez bobafett2 » Zapisane

bobafett2
*

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 21, 2016, 11:50:00 »

Oto scren zboju nad Pearl Harbour 4 pancerniki juz zatopione i widać gdzie wplynol moj miniaturowy okret p[odwodny juz raz atakowal pancernika w odnodze lewej. I tutaj los podwodniakow sie dopelnii niestety ( maja ciekawe obostrzenia albo ruch albo atak ni jak inaczej ot by bylo wesolo).Jednym z warunkow weygranej jest niedopuszczenie do straty zadnego samolotu. a wredne komwboje startuja w momencie gdy moim zaczyna juz brakowac amo i paliwa wredne typy.Sorki za foto ale gra robi z pomocnika steam fotki a one maja ogromny rozmiar i zanim wybadam rozmiar i rodzaj konwersji to fotki beda ciut malo czytelne ale moglo byc gorzej hehe...

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2016, 11:53:40 wysłane przez bobafett2 » Zapisane

bobafett2
*

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 21, 2016, 12:00:26 »

Oto moja glówna grupa uderzeniowa w bitwie na morzu koralowym po zwyciestwach ma borneo i zlikwidowaniu oporu na Płw.  Bataan.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2016, 09:17:28 wysłane przez bobafett2 » Zapisane

bobafett2
*

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 21, 2016, 12:06:35 »

Mozna tu zaokretować tylko 3 grupy lotnicze na lotniskowiec i nic pozatym. Nad liczba tur jest panel info o dostepnych punktach slotowychwojsk naziemnych marynarki i lotnictwa w scenariuszu( zawsze jest tego b.mało .

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2016, 09:19:38 wysłane przez bobafett2 » Zapisane

bobafett2
*

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 21, 2016, 12:16:33 »

Nadmienie ze scen do tego momentu byly dosć łatwe teraz zaczynaja sie górki po koral sea jest oczywista Midway za 3 razem pokonane potem są wyspy Salomona z Savo pokonane za 1 podejsciem na fali zwyciestwa na Midway. Nastepnie Guadalcanal scenariusz na 60 tur zgroza 3 dni mi to zajeło i za 2 razem pokonani amerykanie, nastepnie Nowe Hybrydy ot 50 turowy scen.
No i ladowania w Australii i zdobycie Brisbane i znowu tur 50 .W grze sa i eventy aktywowane posunieciami gracza np zdobycie B 17 na Bataanie.Starozytni giganci czyli Matylda 2 --(rozstrzelalem ja z haubic bo moje tanki sa za słabe hehehe.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2016, 09:16:32 wysłane przez bobafett2 » Zapisane

bobafett2
*

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 21, 2016, 12:20:01 »

Sa do zdobycia bonusy na cala kampanie walnie decyduja o wyborze sciezki doboru pózniejszego sprzetu dostepnego podczas kampanii takie wybory mialem juz 3 z 5 .

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2016, 12:21:50 wysłane przez bobafett2 » Zapisane

bobafett2
*

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 21, 2016, 12:23:52 »

next bonusy kampanijne

bobafett2
*

« Odpowiedz #8 : Kwiecień 21, 2016, 12:28:46 »

Sa tez komunikaty ze ewent sie nie powiódl i lotnictwo wroga przechwycilo posilki bombowe itp duzo tego jest w scenariuszach pomocnych i fatalnych w skutkach. tu widac tez te 3 armaty ktore walnie przyczyniły sie do zwyciestwa.Oddzial ktory utracimy mozna odbudować cos na podobienstwo jak w rome total war 2 ze strata doswiadczenia ale z zachowaniem jednostki jako takiej.Doowodcy po przegranej czyli po stracie jednostki ktora dowodzil sa ranni na wiele tur potem moga objac dowodctwo nad odbudowana jednostka wlasna lub ktorakolwiek z podobnych w 3 grupach wojska ladowe,lotnictwo i marynarka. Ja mam dopiero okolo 4-5 dowodców glownie we flocie siedza na pancernikach typu Yamato wersja z 44 roku i na krazownikach Ishikawa nigdy indziej ich nie spotkalem w grach.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2016, 12:43:03 wysłane przez bobafett2 » Zapisane

bobafett2
*

« Odpowiedz #9 : Kwiecień 21, 2016, 12:55:49 »

podczas gry dokladnych statystyk sprzetu wroga nie zobaczymy nie jak w open generalsach gram wiec bardziej na czuja niz poprzez porownywanie statystyk i potem planowaniu kim atakowac narazie mi sie udaje ale tego mi tu brak jak i kilku innych rzeczy z open generala, ale gra jest najblizsza mojemu idealowi walk na tamtym terenie wojny. Co next scenariusz to jest trudniej i secondary warunki zwyciestwa co róz to inne i trudniejsze do zdobycia lub odfajkowania .Niedlugo bedzie jak gra mnie uwiezila na 2 tygodnie przy sobie hehehe a ja sie ciesze z tego bo brakowalo mi wyzwan dla mnie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2016, 01:00:59 wysłane przez bobafett2 » Zapisane

bobafett2
*

« Odpowiedz #10 : Kwiecień 21, 2016, 01:14:34 »

dojscie do zatoki kolo brisbane nalezalo rozminowac po wykonaniu zadania pojawily sie posilki kilka transportowców wojskowych do pomocy ot bonus po zajeciu suply pointow wroga zwieksza sie liczba do wystawienia oddzialów w scenariuszu SmileySmiley Yamato tu kosztuje tylko ponizej 400 prestizu ale za to zajmuje 5 slotow na okrety do wystawienia niszczyciele zajmuja po 3 sloty dla porownania a pozytek z nich nieraz wiekszy za to zasieg no cóz Yamato tu ma 9 hexow zasiegu. Atak torpedowy z niszczycieli max na 4 hexy jest dostepny.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2016, 01:37:00 wysłane przez bobafett2 » Zapisane

bobafett2
*

« Odpowiedz #11 : Kwiecień 21, 2016, 01:19:41 »

Np warunki zwyciestwa na Brizbane mapie w Australii jest juz rok 1944 w kampanii. I to co mam, i bedzie mi pisane jest hipotetyczne wedle dalekosieżnych planów japońskich podbojów ( opracowanych jeszcze za życia adm. Isoroku Yamamoto ),  kiedys o tym cztyalem ze tak mialo wygladać, gdyby nastepywaly zwyciestwa po zwyciestwach dla Japonii SmileySmileySmiley Pod flaga Japonii jest 60+ czyli tyle prestizu dostaje co turę, wiec na jego brak na wydatki bieżace nie narzekam SmileySmileySmiley Zapodaje tez mape z brisbane to dopiero jest rozmach !! .SmileySmiley Evil. Na mapie widać pomiędzy lasami idzie moja najsilniejsza grupa uderzeniowa, żadne tam atak z flanki lub co podobnego, frontalny atak "tora tora tora-des" wspierany tymi zaslużonymi 3 haubicami 150 mm.Nie mam pojecia jak mam złapać gen. Mac Artura  hehehe .A jak go przypadkiem ubije jak karalucha haha .

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2016, 09:42:26 wysłane przez bobafett2 » Zapisane

bobafett2
*

« Odpowiedz #12 : Kwiecień 21, 2016, 01:34:03 »

Jest w tej grze cos co można nazwać ni jak inaczej jak linia frontu, zmienia sie wraz z najechaniem na hex naszych wojsk. Jesli jakaś jedn wroga robi wypad na tyly, to po zmieniajacej się lini frontu można to rozpoznać i wpore sprubować temu wypadowi zaradzić .

Człowieku: proszę wklej swoje posty w Worda, ortografia, składnia- wszystko krzyczy o poprawę. Te posty jak droga przez mękę... Zsamot

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2016, 09:34:30 wysłane przez bobafett2 » Zapisane

bobafett2
*

« Odpowiedz #13 : Kwiecień 29, 2016, 04:22:47 »

Po Brisbane była Nowa Zelandia scenariusz przewidziany na 60 tur po nim powrót na Australie i zdobycie Melbern i zlikwidowanie amerykańskiej obecności na tym kontynencie scen przewidziany na bagatela 100 tur wykonalem zadania oprócz 1 w 37 tur .Ale po kolei screen z Brisbane

bobafett2
*

« Odpowiedz #14 : Kwiecień 29, 2016, 04:38:30 »

Podczas Nowej Zelandii scen był event ze nastapił krach w zaopatrzeniu i admiralicja wycofuje wszystkie okrety z tego rejonu a miałem ich sporo bo potrzeba było zlikwidować jedn am a stosunek ilosciowy moich do am pokazuje screen ostatnie 4 pancerniki am do zatopienia hehe  a ja tu nie wystawiłem moich Yamato stawiajac na ilość jednostek. szczególnie ze lotnictwa mogłem wystawić za 10 pkt slotu.Poniżej gen Aramaki którego nalezało utrzymać przy życiu przez pierwsze 12 tur po tym przyłaczył sie do mojej drużyny i posłałem go do świeżo wyposazonej jednostki w nowe super czołgi najwiekszy minus ich to te 2 hex ruchu !!!!

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2016, 04:43:02 wysłane przez bobafett2 » Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: