Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 06:22:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Warunki Zwycięstwa  (Przeczytany 15646 razy)
Kris_13
Gość
« : Lipiec 26, 2006, 12:05:48 »

Prosze o wypowiedż Panów Generałów w sprawie JAKIE SĄ WARUNKI ZWYCIĘTWA w scenariuszach.
Chodzi o to że spora grupa mniej doswiadczonych graczy może nie wiedziec jakie są warunki zwycięstwa a dotyczy to takich sytuacji jak moja w Jelni.
Są trzy heksy wyjsciowe-zaopatrzeniowe (zielone) niemców i jeden Victory (wyjściowy-złoty).
Zająłem heks victory niemców ( BRILANT VICTORY) i niby wszystko jest OK ale jak dla mnie nie do końca bo niemcy wczesniej zajeli jeden victory heks (jeden z kilku) rosjan.
Czyli w jaki sposób jest możliwe zwycięstwo rosjan jeżeli niemcy mają w dalszym ciągu Victory heks zdobyty na rosjanach?
W jaki sposób można rozponać które heksy są wazne dla zwycięstwa?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2006, 04:26:49 wysłane przez Depet » Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 26, 2006, 12:48:17 »

Wyfrywa ten, kto zdobędzie wszystkie vichex przeciwnika ( Smiley), niestety w niektórych scenariuszach, jest więcej takich hexów niż wynikałoby to z mapy pierwszej tury (oczywiście bierzemy pod uwagę tylko złote, bo dla zwycięstwa zielone nie mają znaczenia). Jeśli gra nie została zakończona, tzn., że jest to scenariusz w kórym hex zajęty przez przeciwnika, był jego hexem. Pierwotnie stały tam jednostki Twoje i gdyby utrzymały pozycję to już byś wygrał (podobnie jest np. w Narviku).
Rozwiązanie - SuitePG2 L.Guzmana, należy otworzyć scenariusz w tym narzędziu i na mapie widać vichex oznaczone kolorami i to ma znaczenie. Grin
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipiec 26, 2006, 12:55:54 »

Przeczytałem i nie zrozumiałem  Cheesy dlatego jeszcze raz:
1.Rozwiązanie - SuitePG2 L.Guzmana, należy otworzyć scenariusz w tym narzędziu i na mapie widać vichex oznaczone kolorami.
2. Żeby wygrać nalęzy zając wszystkie złote hex'y przeciwnika.
3. W niektórych scenariuszach, nasze hexy zajmowane w pozycji startowej przez przeciwnika, dlatego należy je odbić i dodatkowo zająć vicHex przeciwnika, dopiero wtedy zaliczane jest zwycięstwo.
4.W niektórych scenariuszach dodany jest plik readme.txt, w którym zdefiniowane są specjalne warunki zwycięstwa, ale to zdarza się bardzo żadko
5. Jeśli obie strony w tym samym czasie odnisły zwycięstwo, wygrywa ten, który zdobył więcej miast-wszystkich nie tylko złotych
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #3 : Lipiec 26, 2006, 01:42:03 »

Tak, należy sprawdzać w LG Suite albo w normalnym oryginalnym edytorze w grze...to sie nazywa analiza scenariusza. SteelFox w sumie napisał wszystko...dodałbym tylko to że w niektórych scenariuszach wsytarczy TYLKO zabrać hex nieprzejacielowi, swoich nie musimy bronić (możemy mu je oddać i tak wygramy Smiley ...dobrym przykładem jest scenariusz Rostov...jest w tym jakaś logika...Rosjanie specjanie podpuszczają wroga żeby rozlali się na ich terenie jak najdalej a później partyzanci na tyłach wroga dokonują szybkich akcji uderzeniowych. W ten sposób wygrałem pare razy w Rostov...bo przeciwnik ufny w soją i siłę i widząć że w ogóle nie protrafie się bronić...chcieli jak najszybciej rozstrzygnąć sprawe Blitzkriegiem i używami WSZYSTKICH swoich jednostek w ofensywi - a później lądowało 3 spadochrniarzy i było po grze hehehe.....
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #4 : Lipiec 26, 2006, 02:05:05 »

muszę wolniej pisać bo zostawiam straszne miny w tekście  Shocked
Zapisane
Kris_13
Gość
« Odpowiedz #5 : Lipiec 26, 2006, 05:08:27 »

Dzieki za infromacje ale jak dla mnie i mniej obeznanych z komputerem graczy w dalszym ciągu jest to masło maślane.
Co to jest LG SUITE, gdzie i jak go stosować itd.
Albo co tzn w oryginalnym edytorze gry Huh
Panowie cały czas zapominacie że sa gracze w lidze ( mówiłem juz o tym wczesniej Szarikowi0 że maja klopoty z wykonaniem elementarnyzh działań na komputerze. Kiedyś przez 2 godziny tłumaczyłem nowemu graczowi jak instalowac grę jak się poslugiwać pocztą, jak zainstalowac gg i skype itd. - zresztą Depet też przez to przeszedł.
Rasumując PROSZĘ o wykłady łopatologiczne- czyli inaczej krok po kroku.
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #6 : Lipiec 26, 2006, 05:47:21 »

Dobra....miałem napisać o tym szczegółowo w wątku dla konstruktorów scenariuszy ale póki co Bolesta (ups Marder Smiley ) nie urozaicił jeszcze swojego e-filu wiec czekam z konstrukcją na prawidłowy e-fil do Ligi. LG Suite to najlepszy program edytorski do PG 2 autorstwa Luiza Guzmana. Wersja 4.15 to już właściwie kombajn...można edytować każdy szczegół w e-filu, robić scenariusze...a nawet mapy w jedym programie. Pobrać można było go dotychczas ze strony samego Luiza - niestety od jakiegoś czasu ta strona nie funkcjonuje więc pozostaje Rayydar's Raiders: http://www.rayy.de/raiders/pages_e/RayyFrames2N.html w zakładce PG 2 download -> scenario tools. Instlujemy, uruchamiamy. Jak się tym obsługiwać? Po wczytaniu odpowiedniego scenariusza (ikonki w górnym praym rogu) przechodzimy do zakładki: podgląd scenariusza (ikonka w górym lewym rogu). Oglądamy sobie scenariusz (wraz z jednostkami ! Tak jak w grze)...naciskamy odpowiedni filt który pokazuje nam tylko Victory Hex...i widzimy co musimy zdobyć...później zminiamy strone konfliktu i identycznie....
Co do edytora w grze jest jeszcze prościej, ale cózdo niczego innego się już nie nadaje....hehe...wchodzimy do edytora -> wczytujemy scenariusz -> Vitory Hex (na samej górze) -> spoglądamy sobie -> zmiana strona (ikonka wyzej poprzedniej gdzie wyboera sie gracza 1,2,3,4) -> Victory Hex i znów widzimy co mamy zdobyć. Wiecej szczegółów udzili SteelFox bo widać że lubi pisać konkretne posty...... Smiley
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2006, 06:00:50 wysłane przez Depet » Zapisane
Kris_13
Gość
« Odpowiedz #7 : Lipiec 26, 2006, 06:33:37 »

Ok ale co nazywasz edytorem w grze ? Czy to jest strona głowna gry?
Zapisane
marder
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 66


« Odpowiedz #8 : Lipiec 26, 2006, 06:56:37 »

już.
na głównym ekranie zaraz po uruchommieniu: szósta ikona od lewej: start the scenario builder.
gdy tam wejdziemy druga ikona od lewej: load scenario.
potem ptaszek
na ekranie z widokiem mapy i jednostek druga ikona od góry - designate victory.
Pop jej wciśnięciu ujawniają się prawdziwi właściciele VH.
VH dla np. niemiec to takie, które w tym trybie maja flage niemiecką, ale w każdym innym inną np. radziecką.
pozdrawiam
marder/ab
Zapisane
STR
Generał brygady (Brigadier General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 262


« Odpowiedz #9 : Lipiec 26, 2006, 07:17:25 »

cześć
Pobrać można było go dotychczas ze strony samego Luiza - niestety od jakiegoś czasu ta strona nie funkcjonuje ..
Panie kolego sieje pan defetyzm  Cool  strona Luis Tools działa.
Wczoraj pobierałem z niej pewne narzędzia.

pozdrawiam
Str

Zapisane

STR - PL
Depet
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipiec 26, 2006, 07:55:08 »

cześć
Panie kolego sieje pan defetyzm  Cool  strona Luis Tools działa.
Wczoraj pobierałem z niej pewne narzędzia.

pozdrawiam
Str


Racja działa...zmienił adres nie wiedziałem o tym - wcześniej Jego strona była na telefonice - spóbuj dostać sie za pomocą linku z Stalhelm nie da rady.
Zapisane
Kris_13
Gość
« Odpowiedz #11 : Lipiec 26, 2006, 09:06:08 »

Dzięki Adamie o to właśnie chodziło. Już mnie nie zaskoczy komunikat o Victory bo już wiadomo co trzeba zdobyć.
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #12 : Marzec 26, 2007, 08:46:33 »

PRZECZYTAŁEM
A CZY NIE PROSCIEJ BY BYŁO TAK JAK W SINAVINO ZROBIC ZRZUTY EKRANU Huh?
nie kazdy umie obsługiwac i instalowac oprogramowanie.
Zapisane
PitekWaleczny
Major (Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 142


Jak mi sie nudzi, równiez czytam czyjes opisy...


« Odpowiedz #13 : Kwiecień 04, 2007, 10:16:29 »

Witam. Ja z kolei mam takie pytanko. Co w przypadku gdy gramy duel, gracz A zaczyna ture i wysyla do gracza B. Gracz A jest w tym momencie o jedna ture do przodu np: rosjanami. Zalozmy, ze w turze 8 gracz zdobywa jedyny, konieczny do zwyciestwa hex victory i nastepuje koniec. Ale co w przypadku, gdy gracz B, ktory ma dopiero ture 7, wie ze tez w turze 8 zdobedzie na pewno hexa victory ? Traktowane jest to wtedy jako remis ?  Chce sie po prostu upewnic, czy dobrze mysle, aby uniknac w przyszlosci problemow.
Zapisane

W tej chwili w Polsce 1.5 mln ludzi spi, 1.1 mln ludzi uprawia seks, 2.8 mln ludzi je... A Ty siedzisz i czytasz moj opis. GRATULACJE!!!!!
Szarik
LadderMaster
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 437



WWW
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 06, 2007, 04:33:33 »

Witam. Ja z kolei mam takie pytanko. Co w przypadku gdy gramy duel, gracz A zaczyna ture i wysyla do gracza B. Gracz A jest w tym momencie o jedna ture do przodu np: rosjanami. Zalozmy, ze w turze 8 gracz zdobywa jedyny, konieczny do zwyciestwa hex victory i nastepuje koniec. Ale co w przypadku, gdy gracz B, ktory ma dopiero ture 7, wie ze tez w turze 8 zdobedzie na pewno hexa victory ? Traktowane jest to wtedy jako remis ? 
Tak, jeżeli po rozegraniu 8 tury przez gracza B suma ilości  VH w obu grach jest identyczna dla obu graczy.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)