Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 19, 2024, 03:13:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Charakterystyka jednostek  (Przeczytany 18539 razy)
KZ_gda
Gość
« : Kwiecień 26, 2006, 07:05:34 »

jak można rozszyfrować na podstawie informacji z PGII czym charakteryzuje sie dana jednostka. Widzę ile ma amunicji, zasięg działania, zdolności obronne itp. ale czasem formacje niewiele z pozoru sie róznią (patrząc na cyferki) a pewnie jakieś różnice są. Np. niemiłym zaskoczeniem jest waleczność piechoty Waffen SS. Czy jest jednostka która wysadza mosty? Jak poznać która formacja ma możliwość transportu powietrznego? Na razie to tyle Wink
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2006, 12:49:22 wysłane przez Depet » Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 26, 2006, 08:33:40 »

Fajnie że wreszcie ktoś poruszył ten temat. Moge Ci powiedziec jedynie co ja wiem grajac w Panzera od ładnych paru lat:

1) Co do zróżnicowania np. piechoty.....Za siłe jednostki odpowiadają podstawowe dane dotyczące siły ataku, obrony itd.  najważniejsze doświadczenie - często 300 punktów doświadczenia stwarza kolosalna przewagę......tak więc ukrytych cech (jesli chodzi o sama wartosc bojowa) nie ma.

2) Co do piechoty Waffen SS - to ich sila razenia w Raydersie jest porazajaca masz racje...ale wynika to wlasnie z mocnych wartosci ataku na prwaie kazdy rodzaj uzbrojenia (bodajze na pancerne jednostki 5 na piechote 8, obrona 9)....a pamietaj ze czesto sie zdarza ze konstuktorzy scenariuszy chcac zachowac zgodnosc z prawda historyczna daja Waffen SS doswiadczenie powyzej 300 (bo byl to faktycznie najbardziej elitarny oddzial piechoty)

3) Chcac rozpoznawac zdolności "szczegolne" jednostek musisz sie niestety zapoznac z dokumentacją danego e-filu. Adler np. w swoim e-filu kolo nazwy jednnostek wprowadzil male oznaczenia (litery-symbole dzieki ktorym wiadomo jaki odzial jest specjalnie przystosowany do walk w terench górzystych, zalesionych, którzy to spadachroniarze itd.). Jesli chodzi o Raydersa To z tego co wiem: (u Niemców) mosty stawiaja Bruechpionerre....wysadzaja inzynierowie ale UWAGA tylko te ktore sa tak "zaprogramowane" w scenariuszu że mogą sie dac wysadzic...(szczerze mówiąc jeszcze nigdy takiego nie spotkalem)

4) Jesli chodzi o transport powietrzny. Tutaj już musisz sie zapoznac z dokumentacja e-filu, albo sprawdzic sam e-file w np. LG Suite.....Ale UWAGA - nawet jesli dana jednostkla może byc transportowana...to na lotnisku w scenariuszu musi byc mozliwosc transportu (w pojedynkach przez mail w mapy na ktorych lotniska bylyby wyposazone w transport jeszcze nie gralem - ale SĄ!)
To samo sie tyczy spadochroniarzy ktorych np. zakupisz w trakcie gry...nie wystarczy sie nimi udac na lotnisko - trzeba jescze miec mozliwosc transportu.

To generalnie wszystko co na ten temat wiem. Częśc tego co napisalem moze byc źle - więc prosze o poprawienie....niektórych funkcji nigdy nie używałem...czytałem tylko kiedy i jak można ich użyć.

pozdr
Depet
Zapisane
Kruszon
Gość
« Odpowiedz #2 : Sierpień 19, 2006, 08:32:26 »

Witajcie!

Kilka pytań od początkującego:
1) Jak sprawdzić specjalność bojową jednostki?
2) Mam problemy pod Novgorodem. Jak postawić lotnisko polowe?
3) Od czego zależy, czy po oddaniu strzału bombowiec może wykonać ruch?

Pozdrawiam!
Zapisane
KZ_gda
Gość
« Odpowiedz #3 : Sierpień 19, 2006, 09:31:21 »

dobre pytanie o to lotnisko. Nawet nie wiedziałem, że tak mozna...
Ja bym sugerował, aby zrobić instrukcje objasniająca wszystkie cechy danej jednostki (sam pomogę) bo szczerze mówiąc to niewiele z podanych elementów jest mi do końca czytelnych. Sprawę oznaczeń literowych ktoś juz na forum przedstawił i chwała mu za to.
Jednak wydaje mi się, że powinna być podstrona "dla tych co pierwszy raz".
Widzę to tak, że zamieszczamy stronę ze zrzutem info jednostki i tam jest opis:
"ammo" oznacza.....
"Initiative" .......... sam bym sie chętnie dowiedział Smiley
"spotting range" to wiadomo
i np. jak kupuje transport to jest opcja: "soft albo hard target" nie kazdy wie co to znaczy.
Ruscy maja "politruka", jak on wpływa na wartość bojową jednostki, bo jak nie wpływa to po co jest?
Ech, pytań jest wiecej ale na razie tyle.
Zapisane
Kruszon
Gość
« Odpowiedz #4 : Sierpień 19, 2006, 09:42:00 »

Chodziło mi o specjalność bojową dowódcy, dobieraną losowo - np. jeden mój PzKpfw od niedawna "robi za most". Gdzie ją można podejrzeć?
Zapisane
Kris_13
Gość
« Odpowiedz #5 : Sierpień 19, 2006, 10:40:41 »

Wszystkie informacje na ten temat w Poradniku dla Początkujących
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #6 : Sierpień 23, 2006, 05:06:41 »

Panzer General jest gra która opiera się głównie na kilkunastu elementach matematycznych (statystyki bojowe jednostek, wyliczenie sznas w zależności od terenu i układu wojsk przeciwnika itd.) + element szczęścia....no i ma pytanie co do tej oststniej kwestii...mamy następującą sytuacje: piechota jest silnie okopana w mieście (ENT: 10)....najpierw bombarduje ją bombowcem (żadnych rezultatów Smiley ), strzelam z dwóch dział artyleryjskich (traci 2-3 punkty)...biore swój elitarny świerzutki pułk SS (10/10) pochodze -> strzelam....i co widze: mój oddział zostaje zdziesiątkowany tak jakbym wpadł na wroga jednostke z zaskoczenia !!!! - bo zadziałał ten element szczęścia który moim zdaniem w PG 2 jest zbyt decydujący...i jak tu nie wpaść w szał...zbombardowaliśmy jednostke, ostrzelaliśmy ja z artylerii...a ta dosłownie "przyparta do muru" rozwala mój potężny pułk SS...to zdarza się również w lasach i górach...oczywiście taka sytuacja ma swoj fachową nazwe w instrukcji ale zapomiałem jak to sie nazywa ("iniative" czy "handicap" jakos tak)...tylko jak ja mam rozpoznać czy w tym ataku który chce wykonać taka sytuacja losowa będzie miała miejsce... ? Albo źle to sformuowałem... Smiley...jak wystrzegać lub ograniczyc do minimum takie bolesne sytuacje ?
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #7 : Sierpień 23, 2006, 10:08:31 »

Odpowiedziałem Ci na ten problem na PSFF - a to kopia tamtego postu - może innym sie też przyda
===========================================================
Skoro jednostka miała 10 pkt okopania i atakowałeś ją 3 razy - to znaczy, że straciła najwyżej 3 pkt okopania, czyli w momencie gdy atakowałeś ją swoją piechotą wciąż miała 7 pkt okopania i (jak piszesz), 7-8 pkt siły!!!

To wciąż jest bardzo mocna jednostka!

Dodajmy do tego poziom doświadczenia, o którym nie wspominasz, ale nawet gdyby go nie było, to w czasie tych ataków trochę im przybyło.

Wypuszczając na nich "świeżą" piechotę spodziewałbym się masakry.

Pamiętaj o tym, o czym pisalismy w temacie o "close defence" (na PSFF) - w terenie trudnym (miasto, góry, las) jednostka atakująca piechotę, przyjmując ogień przeciwnika ZAMIAST wartości Ground Defence, ZAWSZE używa wartości Close Defence. Teraz zobacz ile tej Close Defence ci SSmani mieli. Z reguły CD to jest ok 1-3 a nie ok 6-7 jak w GD, więc tyle mieli w obronie - stąd masakra. W otwartym terenie używaliby swojej nominalnej GD no i wtedy pewnie byłoby inaczej

Czynnik Close Defence NIE JEST czynnikiem losowym. Pojawia się ZAWSZE w miejsce Ground Defence gdy jednostka atakuje piechotę na heksie typu: las, góry, miasto
_________________
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 01, 2006, 08:35:11 »

witam

mam jedno pytanko małe i może proste i może trochę błache i może zadawane już 100 razy ale je zadam z czystej ciekawości.
czy przytrafiła się Wam kiedyś zdolność dowódcza: Forest Camouflage Huh tak pytam bo już gram w PG2 pare lat i nigdy jej nie miałem.

PS. Może to jest specjalność tylko dla p-lotek a ja zazwyczaj ich nie używam ale osobiście uważam że specjalność ta raczej przydatna być mogłaby dla czołgów czy piechoty.

POZRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
marder
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 66


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 02, 2006, 10:22:55 »

Witaj,
wspomniana przez Ciebie cecha o ile wystepuje, to w oddzialach górskich. Chociaż nie jestem pewien, cvzy nie jest to cecha z Peoples General.

pozdrawiam
marder
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 02, 2006, 10:51:32 »

Nie, to nie jest cecha z People's General. Jest jak najbardziej wśród cech liderów w PG2 i nie dotyczy wyłącznie p-lotek, tyle, że niewielu ją widziało kiedykolwiek - podobnie jak "Alpine Training"  Wink
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Paul(us
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 17



« Odpowiedz #11 : Wrzesień 21, 2006, 07:34:22 »

2) Co do piechoty Waffen SS - to ich sila razenia w Raydersie jest porazajaca masz racje...ale wynika to wlasnie z mocnych wartosci ataku na prwaie kazdy rodzaj uzbrojenia (bodajze na pancerne jednostki 5 na piechote 8, obrona 9)....a pamietaj ze czesto sie zdarza ze konstuktorzy scenariuszy chcac zachowac zgodnosc z prawda historyczna daja Waffen SS doswiadczenie powyzej 300 (bo byl to faktycznie najbardziej elitarny oddzial piechoty)

   Rzeczywiście, skuteczność w walce SS-manów w PG2 jest wyjątkowa. Jednak nie w każdym przypadku jest to zgodne z prawdą. Otóż zgodnie ze źródłami jakie są dziś dostępne, okazuje się, iż do roku 42-43 jednostki te nie odgrywały tak znaczącej roli dla działań wojennych, jak się powszechnie uważa. Przede wszystkim chyba ze względu na ich ograniczoną liczebność. Mało tego, ponoć generalicja wermachtu po ofensywie we Francji mocno krytykowała formacje SS, za ich niekompetentne działania, właśnie BRAK doświadczenia, brak subordynacji względem wermachtu, gdyż jemu podlegały, oraz zbrodnicze akcje, jakich się dopuszczały względem jeńców i ludności na terenach okupowanych. Trzeba powiedzieć również o tym, iż wskutek niedoświadczenia ponosili znaczne straty w walce frontowej. Dlatego np. "elitarne, doświadczone" jednostki SS, między innymi w scenariuszu Sedan są fikcją. Smiley

   Ich szczególność wyrażała się przez długi czas głównie tym, iż jednostki SS były w pierwszej kolejności sowicie zaopatrywane przez Hitlera w duże ilości nowoczesnej broni, a to m.in. z tego powodu, że o dobre wyposażenie dla swoich jednostek starał się naczelnik SS - H. Himmler, osoba z dużymi wpływami u Führera.
   Temat w ogóle jest interesujący i znacznie szerszy, ale chyba wystarczy tyle..

   W każdym razie siła SS w PG2 jest wyolbrzymiona, a już na pewno liczebność tych formacji, umieszczonych w wielu scenariuszach.

   Oczywiście nie należy się tym wszystkim chyba przejmować, gdyż PG2 jest przede wszystkim dobrą grą, mimo nawet lekko zakłamanych scenariuszy. Wink

Pozdrawiam
Zapisane

Morituri Te Salutant .
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #12 : Październik 22, 2006, 08:54:38 »

Zgadzam sie z toba ze ss nie byly formacja elitarna do 43 roku . ale po tym okresie gdy inne jednostki wermachtu były mocno niedozbrojone ich pelne stany, oraz zdobyte dosiwiadczenie jak i fanatyzm stwarzalo wrazenie ze tam gdzie oni bronia tam rosjanie nie przejda co nie do konica jest prawda i ze sa elita, co moim zdaniem nie bylo zgodne z prawda,to jest po prostu mit stworzony przez niemiecka propagande jak widac skutecznie.Duzo bardziej elitarne jednostki niemieckie to grenadierzy pancerni i spadochroniarze o strzelcach górskich nie wspomne . Ale to tylko moja opinia.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)