Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 05:22:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Primu71 "G42 RED TIDE RISING v.4.0f" - 250% efile Gustlik  (Przeczytany 12237 razy)
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #30 : Styczeń 13, 2019, 06:10:30 »

Dziękuje Waldzios za odpowiedź.
Pozdrawiam
Primus71
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #31 : Styczeń 15, 2019, 01:24:18 »

Waldzios
Oczywiście grając na niższym poziomie prestiżu nie miał bym tyle Sealsów czy Zielonych Beretów.
Pisząc o królowanie na polu bitwy zwracałem uwagę na dwa elementy.
1. Niesamowite umiejętności Sealsów którzy są w stanie w trakcie jednej tury spenetrować całą mapę.
2. Skuteczność odpowiednio użytych OS. Czyli nie do frontalnego atakowaniu wroga czy też bronienia VX do ostatniej kropli krwi, ale do, rozpoznania i ataków na osłabionego wroga. Zwróć uwagę na skuteczność piechoty i liczbę zlikwidowanych przez nie jednostek wroga.
Pozdrawiam
Primus71
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #32 : Styczeń 15, 2019, 05:33:02 »

Pisząc o królowanie na polu bitwy zwracałem uwagę na dwa elementy.
1. Niesamowite umiejętności Sealsów którzy są w stanie w trakcie jednej tury spenetrować całą mapę.
2. Skuteczność odpowiednio użytych OS. Czyli nie do frontalnego atakowaniu wroga czy też bronienia VX do ostatniej kropli krwi, ale do, rozpoznania i ataków na osłabionego wroga. Zwróć uwagę na skuteczność piechoty i liczbę zlikwidowanych przez nie jednostek wroga.
Oczywiście. Nie neguje ich skuteczności, czy też przydatności.
Sam chętnie korzystam z elitarnych jednostek (choć preferuje oddziały 'Delta', za względu na cechy 'Mountain' i 'Partisan'), ale pod warunkiem, że gram z auto-uzupełnieniami, np. w G35 Delta.

Odnosiłem się do konkretnej kampanii.
W G42 nigdy bym sobie nie pozwolił na inwestowanie w 'Delta' albo 'Seals', koszty są  wręcz absurdalne.
Zakładając że oddział 'Seals' traci średni 5sp na scenariusz (a jako piechota raczej straci),  mamy straty rzędu 712pp na scenariusz, w ciągu 21 scenariuszy to daje około 15k pp kosztu utrzymania na pojedynczą jednostkę. Dla mnie to niedopuszczalne.

W G42 zdecydowanie preferuje tańszy zestaw 'Air cavalry' (helikoptery z ruchem fazowym) + 'Rangers' ('DismountAfterMove' + 'Partizan' + 'Mountain'). Jednostki co prawda mniej uniwersalne, ale zapewniające zbliżoną funkcjonalność.

Grałeś sensownie, z rozsądnym składem (IMHO pomijając 'Seals'). Twój skład armii wyglądał jak przeciętny skład gracza przy rozgrywce na 100%. plus jako bonus piechota 'Seals'.  Podejrzewam, że spora część z dodatkowych 150% poszła właśnie na utrzymanie elitarnej piechoty.

Nie krytykuje twojej taktyki. Właśnie po to są ustawienia w rodzaju 250% prestiżu, by testować niestandardowe lub mniej optymalne rozwiązania. Grunt żeby rozgrywka sprawiała ci przyjemność.

Skomentowałem twoje słowa o "królowaniu na polu bitwy", bo uznałem że mogą wprowadzać "początkujących" graczy w błąd.
W wielu przypadkach (przy odrobinie pecha nawet przy 250% prestiżu) zainwestowanie w elitarne oddziały 'Seals'/'Delta' (zwłaszcza na wczesnym etapie kampanii) może doprowadzić do nieprzyjemnych rezultatów.
'Seals'/'Delta' rzeczywiście królują, ale tylko wtedy gdy zapomnimy im właściwe wsparcie ogniowe (artyleria, lotnictwo). Problem w tym, że jeśli na początkowym etapie gry, gracz zmarnuje zbyt wiele prestiżu na uzupełnianie elitarnej piechoty, może mu zabraknąć środków na dostatecznie silne jednostki wspierające, a to zaowocuje jeszcze większymi stratami w 'Seals'/'Delta' i spowoduje powstania "błędnego koła" (uzupełnianie 'Seals' zamiast kupowania nowych jednostek).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2019, 05:35:57 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.006s, 1q)