Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 05:05:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Waldzios - G41 WOJNY ŚLĄSKIE v.4.2 - 100%  (Przeczytany 50390 razy)
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #30 : Luty 23, 2020, 06:11:27 »

Podsumowanie:
Kampania ciekawa, ale czasochłonna. Poziom trudności raczej rekreacyjny. Początkowe scenariusze są bardziej wymagające przez "wrześniowy" wybór sprzętu. Potem już z górki.
Prestiżu bardzo dużo. Można sformować naprawdę potężne armie. Trochę się hamowałem ze składem armii. Sporo prestiżu zużyłem celowo na ulepszenia, przy każdej możliwej okazji (co częściowo wynikało z testów jednostek).

Duże mapy wprowadzają nową jakość rozgrywki. Mam tylko wątpliwości, czy naprawdę potrzebują aż takiej ilości punktowanych heksów. Jeśli cała mapa pokryta jest punktowanymi heksami (o identycznej wartości) to całość trochę traci sens. Szczególnie, że przy takiej ilości heksów, większość musi pozostać niebroniona. A pozstałe, są zwykle bronione słabiej (takie same siły rozproszone na większym obszarze).

Technicznie w porządku. Przyczepiłbym się co najwyżej do typowych drobnostek, jak ilość transportów ATP, czy zerowe doświadczenie nowych jednostek.
Standardowe 3 ATP, to zdecydowanie za mało jak na duże mapy (nie mówiąc już o 5k). Przy takich rozmiarach mapy, spadochroniarze nie mogą liczyć na szybkie wsparcie. A sformowanie samodzielnej (i skutecznej) grupy bojowej złożonej tylko  z 3 jednostek, jest mało wykonane.
Co do doświadczenia nowych jednostek, to niekoniecznie muszą to być pełne belki. Nawet kilkadziesiąt xp lepiej by wyglądało niż zupełne zero.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #31 : Luty 23, 2020, 06:18:48 »

Proszę o zamknięcie wątku.

Punktów nie trzeba podliczać.
W trakcie rozgrywki kilkakrotnie wprowadzałem znaczące poprawki do nacji 'Republic of Poland'.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.003s, 1q)