Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Maj 30, 2020, 11:19:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Włosi ??  (Przeczytany 12427 razy)
STR
Generał brygady (Brigadier General)
*

« : Luty 24, 2007, 09:49:33 »

cześć

Ma ktoś sensowny pomysł na Włochów ?? Jak na nich patrze i przypominam sobie co nimi potrafię "wyczyniać" to mam ból głowy  Roll Eyes
Nie chodzi mi o lotnictwo, tylko o wojska lądowe.

pozdrawiam

STR - PL
Depet
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 24, 2007, 09:50:27 »

Ja nimi ruszyłem odbić swój hex południowy (tam gdzie Amerykanie są)....dorzuciłem do tego Tigera i Pz (1 hexowego) + grenadierów + 2 bombowce i przynajmniej coś szarpnę przeciwnikowi  Tongue
steelfox
Gość
« Odpowiedz #2 : Luty 24, 2007, 09:51:43 »

Co do Włochów rozdział jednostek powinien wyglądać tak

Ugrupowanie największe powinno odbić hex, a potem ewentualnie zdobywać hex Aliantów na południu lub połączyć się z siłami niemieckimi w środku pola. Ważne aby zabrać ppanc, który będzie mocno opierać się atakom piechoty Aliantów. Decyzja o działaniu Atak czy Połączenie zależy od wyniku operacji powietrznej-wstępnego bombardowania i tego co zniszczymy. Jeżeli zniszczona zostanie artyleria możemy śmiało atakować hex Aliantów, jeśli nie to lepiej zaczekać na Niemców. Piechota z północy idzie do obrony mostu, ewentualnie lotniska.
STR
*

« Odpowiedz #3 : Luty 24, 2007, 09:53:00 »

cześć

Włosi są ciency, to co sugerujesz Steelfox jak główne uderzenie włoskie nie nadaje się do niczego. Spadochroniarze amerykańscy rozwalają, od razu ppanca włoskiego. Sprawdzałem to dziś. Włosi ale wsparci przez dojczów coś mogą zdziałać.
To co proponuje Depet to trochę za wiele. Tygrys dla włochów to za duzo ale PzIII i grenadierzy nasci. No i lotnictwo które powinno załatwić najszybciej jak się da spadochroniarzy. A potem się zobaczy.

pozdrawiam

STR - PL
Depet
Gość
« Odpowiedz #4 : Luty 24, 2007, 09:53:58 »

miło mi zakomunikować że 3-hexowa p-lotka mojego przeciwnika właśnie wyleciała w powietrze....a co do Tigera STR wiem że to marnotrastwo ale mój Tiger ma Liberatora....dlatego go wziąłem...
STR
*

« Odpowiedz #5 : Luty 24, 2007, 09:55:06 »

cześć

Zapodaj screeny z sytuacji na froncie. Oczywiście jeśli to nie wbrew regulaminowi. Te wieści z frontu może tak w nowym temacie, było by przejrzyście.

pozdrawiam

STR - PL
steelfox
Gość
« Odpowiedz #6 : Luty 24, 2007, 09:56:34 »

Włosi są ciency, to co sugerujesz Steelfox jak główne uderzenie włoskie nie nadaje się do niczego. Spadochroniarze amerykańscy rozwalają, od razu ppanca włoskiego. Sprawdzałem to dziś. Włosi ale wsparci przez "dojczów" coś mogą zdziałać.

STR zapominasz o głównej koncepcji, spójrz na schemat działań lądowych i powietrznych, a okaże się, żę włosi mają spory power. Piechota włoska zostawiona na gold-hexie zanim dotrą tam angole ma takie okopanie, że poniosą tam spore straty zanim dostaną ten punkt.
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #7 : Luty 24, 2007, 09:57:49 »

Depet a pomyślałeś o tym że właśnie pozbyłeś się tygrysa na wiele tur .
zabraknie ci paliwa -a jak zabraknie ci go daleko od drogi to będziesz miał bardzo dobry bunkier.
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #8 : Luty 24, 2007, 09:59:18 »

Co do włochów podzielam koncepcje Stella lecz jak radzi STR dodałbym im kręgosłupa... przynajmniej 1 tank niemiecki + piechota na transporterach. Siły te uzależniłbym od kondycji Amerykanów.
Ppanc jest łatwy do zniszczenia jak idzie bez wsparcia piechoty lub jest w transporcie - razem piechota lub tank+ artyleria połamiesz sobie zęby a nie zniszczysz.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: