Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Czerwiec 05, 2020, 09:23:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pojedynek z reprezentacją Warzone  (Przeczytany 128260 razy)
puciek2
Kapitan (Captain)
*

« Odpowiedz #15 : Kwiecień 24, 2012, 05:35:54 »

Co myślicie o pomyśle grania dwukrotnego coś na kształt mecz i rewanż, w następujący sposób.
Scenariusz wybiera gracz A ale wtedy stronę do gry wybiera gracz B, w drugim meczu odwrotnie.
Takie podejście eliminowało by scenariusze preferujące jedną ze stron i po jakimś czasie wykluł
by się wyraźny podział na scenariusze zrównoważone bardziej i mniej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2012, 05:44:00 wysłane przez puciek2 » Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*

« Odpowiedz #16 : Kwiecień 24, 2012, 06:05:54 »

Co myślicie o pomyśle grania dwukrotnego coś na kształt mecz i rewanż, w następujący sposób.
Scenariusz wybiera gracz A ale wtedy stronę do gry wybiera gracz B, w drugim meczu odwrotnie.
Dobra idea. Nikt nie zaproponuje bezsensownego scenariusza gdzie jakaś strona ma sporą przewagę.

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #17 : Kwiecień 24, 2012, 11:01:06 »

Rozwiązanie podane przez Puciek2 jest ciekawe,
Ja mam jednak pytanie kiedy jest przewidziany start tych rozgrywek Huh
giees
*

« Odpowiedz #18 : Kwiecień 24, 2012, 11:18:38 »

Zdecydujemy wszyscy.

gregluc
Gość
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 25, 2012, 12:01:37 »

Porównanie ligi Pg2 na warzone do rozgrywek ligowych w piłce nożnej nie do końca jest poprawne i wymaga wielu rozszerzeń.

Porównanie jest jak najwłaściwsze bo nie tylko kopana ale wszystkie dyscypliny bazują na sprawdzonych systemach ligowych. Oczywiscie kazda liga ma swoje rozszerzenia i jest obwarowana dodatkowymi elementami ale zawsze liga opiera sie o mecz i rewanz !

Gdyby porównanie było proste to:

Drużyna = Gracz
Mecz wyjazdowy = Granie w ataku (przykładowo scen wybiera ten co gra u siebie , ale z jakiej puli ?)
Mecz u siebie = Granie w obronie (przykład)
Wygrana = 3 pkt
Porażka = 0 pkt
Remis = 1 pkt

ja bym dodał jeszcze -1 za walkower wowcza nie było by nie roztrzynietych meczy, w sytuacji yaz-janus obydwaj dostali by -1 za przeciaganie i temat urwał by sie juz dawno.

Huh = scenariusz -> i tu jest problem bo w piłce nożnej nie zmienia się stadionów i trzeba to zaimplementować.

stadiony sie nie zmienia ale mozna przygotowac murawe i przekupic sędziów:)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2012, 12:04:26 wysłane przez gregluc » Zapisane
giees
*

« Odpowiedz #20 : Kwiecień 25, 2012, 12:18:12 »

No jeśli przez ligę masz na myśli sytuację grania meczu i rewanżu to oczywiście że to jest do implementacji wszędzie.

yazz
Chorąży (Warrant Officer 3)
*

« Odpowiedz #21 : Kwiecień 25, 2012, 10:35:00 »

Ja chętnie zagram w tej lidze. Fajnie jakby było kilka scenów z prestiżem bez wojska. Popieram też pomysł walkowera, tzn. np. jedna kolejka trwa np.  2 tygodnie ci co nie rozegrają w tym czasie gier -1 pkt (chyba że mecz się nie odbył z winy jednego gracza -wtedy ten co chciał grać 3 pkt, a unikający -1 pkt.).  Wygrana 3 pkt remis 1 pkt. - to po to aby nie opłacało się grać na remis. Sezon może trwać 1 rok - czyli 24 mecze.
giees
*

« Odpowiedz #22 : Kwiecień 25, 2012, 11:40:39 »

No to kilku uzbieramy.... do tego jeszcze chłopaki z warzone i powinno się coś z tego urodzić.

puciek2
Kapitan (Captain)
*

« Odpowiedz #23 : Kwiecień 26, 2012, 09:36:23 »

Mam pytanie odnośnie mechaniki gry na WZ.
Wiem że to nie ten temat, ale nie znalazłem nigdzie wydzielonego wątku dla WZ.
Czy dało by radę zagrać na WZ scenariusz RSF jeśli by się zmieniło Efile-a w katalogu z grą dla WZ ?
 Oczywiście musiałyby to zrobić obie osoby który chciały by tak grać.  Później tylko podrzucić scenariusz z mapami do odpowiednich katalogów i już. Przynajmniej teoretycznie.
yazz
*

« Odpowiedz #24 : Kwiecień 26, 2012, 10:34:03 »

Jakby tak się dało to by superowo było.
giees
*

« Odpowiedz #25 : Kwiecień 27, 2012, 12:41:24 »

Mam pytanie odnośnie mechaniki gry na WZ.
Czy dało by radę zagrać na WZ scenariusz RSF

Nie.

yazz
*

« Odpowiedz #26 : Kwiecień 27, 2012, 01:56:19 »

RSF na warzone cool. Open General na warzone to byłaby przyszłość tej gry. Nowoczesny soft, nowe zasady i wszystko podpięte pod magię warzone. A dla tych co mnie nie znają do gram w PG2 chyba już 10+ lat. Kilka lat grałem w lidze i tak jak wielu jej graczy którym się to znudziło (Chris, Depet, Rating,wygnany Steel fox  i wielu innych ), zaginąłem w akcji jak Chuck Norris. But I am back (jak Michael Jordan) - tylko dlatego, że byłem ciekawy jak to jest na tym warzone, no i jak zacząłem kilka miesięcy temu to walcze do dziś z pasją i zmiennym szczęściem w grach Smiley. Ale jestem tu tylko dlatego, iż dowiedziałem się, że MP 2011/2012 można grać w nowym stylu za pomocą warzone,  tylko dzięki mailingowi, który ktoś mądrze zaproponował - bo należy być pewnym iż starzy gracze jak ja którzy odeszli, na 100% nie śledzą forum, ani gildii generałów.

Problemem ligi jest mała liczba graczy, może czas odkurzyć starych, może powrócą...  . A że liga warzone się tworzy to może czas zrobić direct marketing.
giees
*

« Odpowiedz #27 : Kwiecień 27, 2012, 02:16:39 »

tylko dlatego, że byłem ciekawy jak to jest na tym warzone, no i jak zacząłem kilka miesięcy temu to walcze do dziś z pasją i zmiennym szczęściem w grach Smiley
Kolega skromny bo idzie mu całkiem całkiem. Fajnie że Ty i inni czerpią przyjemność z grania na WZ. Fajnie że nie jestem tam jedynym Polakiem, jak to było kilka lat. Ilość gier zrobi swoje, WZ podnosi poziom.

A że liga warzone się tworzy to może czas zrobić direct marketing.
Popieram, po uzgodnieniach na pewno trzeba będzie. Chyba żeby teraz zrobić zaproszenie do dyskusji ?

Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #28 : Kwiecień 27, 2012, 08:48:01 »

jak Giess napiszesz post do wszystkich to go wyślę
 do wszystkich których mam na poczcie Grin
co do rozgrywek proponował bym jednak
rozpocząć po wakacjach
co do ilości gier
hym może jedna tygodniowo?
lub faktycznie by stresu nie było 1 na 2 tygodniezresztą na zlocie można to ustalić.
yazz
*

« Odpowiedz #29 : Kwiecień 27, 2012, 09:51:05 »

co do rozgrywek proponował bym jednak
rozpocząć po wakacjach
co do ilości gier
hym może jedna tygodniowo?
lub faktycznie by stresu nie było 1 na 2 tygodniezresztą na zlocie można to ustalić.

to powyżej boldem to miał być cytat ale jakoś nie wyszło...

Może być np. sezon od września do września. Jedna gra tygodniowo też ok, to będzie promować aktywnych graczy - czyli może zdarzyć się casus Krisa - koleś wygrał ligę mimo iż przegrał dużo gier, ale dzięki temu że rozegrał ich mega dużo to miał najwięcej punktów. Bo jedna kolejka tygodniowo gwarantuję dużą ilość walkowerów bo np. ktoś jedzie na 2 tygodnie na wczasy - od razu ma 2 walkowery itp. Ale to jest dobre bo ci słabsi  mogą nadrobić tym że nie dostaną żadnego walkowera i w rok rozegrają terminowo swoje wszystkie 52 gry, nie bacząc na świeta i urlopy i inne zajęcia. Warto jest promować aktywnych.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2012, 09:54:41 wysłane przez yazz » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: