Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Maj 30, 2020, 10:36:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pojedynek z reprezentacją Warzone  (Przeczytany 128254 razy)
Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #30 : Kwiecień 28, 2012, 12:19:18 »

Koledzy to nie ilość rozegranych gier ma świadczyć kto jest najlepszy.
Wg mnie należy zaadoptować jedno z dwóch rozwiązań:
1. Drabinka:
Gracze na początku są ustawieni wg jakiegoś schematu (do uzgodnienia).
Awans gracza na wyższy lokatę jest możliwy poprzez odniesienie zwycięstwa nad graczem wyżej notowanym - awans o dwa miejsca. Jeżeli gra toczona byłaby z graczem o niższej lokacie to awans nie jest możliwy.
Gracz wyzywający wybiera scenariusz, gracz wyzwany natomiast wybiera stronę którą gra.
Gracz wyzywający wygrywa to awansuje, przy porażce wszystko pozostaje bez zmian.
Każdy z graczy określa czas kiedy może rozgrywać gry wg czasu Greenwich, i gracz wyzywający musi dostosować do czasu graczy wyzwanego.
Gra powinna być rozegrana w ciągu 7 dni od wyzwania, po tym czasie walkower
2. Poziom gracza;
zaadaptowanie warunków z naszej ligi

giees
Generał broni (General Lieutenant)
*

« Odpowiedz #31 : Kwiecień 28, 2012, 12:46:33 »

jak Giess napiszesz post do wszystkich to go wyślę
 do wszystkich których mam na poczcie Grin
Super.

co do rozgrywek proponował bym jednak
rozpocząć po wakacjach
Na moje idealnie.

co do ilości gier
hym może jedna tygodniowo?
Też mi się wydaje że jeżeli ktoś grywa na WZ to 1 na tydzień nie może sprawiać mu problemu.
Z resztą liga będzie długa więc będzie można sobie pozwolić na jakiś walkower...

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
giees
*

« Odpowiedz #32 : Kwiecień 28, 2012, 12:49:32 »

Koledzy to nie ilość rozegranych gier ma świadczyć kto jest najlepszy.
Wg mnie należy zaadoptować jedno z dwóch rozwiązań:
1. Drabinka:
Gracze na początku są ustawieni wg jakiegoś schematu (do uzgodnienia).
Awans gracza na wyższy lokatę jest możliwy poprzez odniesienie zwycięstwa nad graczem wyżej notowanym - awans o dwa miejsca. Jeżeli gra toczona byłaby z graczem o niższej lokacie to awans nie jest możliwy.
Gracz wyzywający wybiera scenariusz, gracz wyzwany natomiast wybiera stronę którą gra.
Gracz wyzywający wygrywa to awansuje, przy porażce wszystko pozostaje bez zmian.
Każdy z graczy określa czas kiedy może rozgrywać gry wg czasu Greenwich, i gracz wyzywający musi dostosować do czasu graczy wyzwanego.
Gra powinna być rozegrana w ciągu 7 dni od wyzwania, po tym czasie walkower
2. Poziom gracza;
zaadaptowanie warunków z naszej ligi
To o czym piszesz to tak na prawdę w przybliżeniu to co jest teraz w lidze GG. Chłopacy pisząc liga chyba myśleli o lidze ala "liga piłkarska".
Osobiście jestem otwarty na każde propozycje. Im więcej tym więcej da się z nich zaczerpnąć. 

Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #33 : Kwiecień 28, 2012, 12:03:20 »

Dlatego drabinka jest najlepsza, nie do końca promuje graczy którzy rozgrywają najwięcej pojedynków, w dodatku pokaże kto jest najlepszy. Na szczycie takiej ligi nie będzie gracz o średnich umiejętnościach który gra z graczem o średnich umiejętnościach 3 gry dziennie, a zmusi takiego gracza do grania gier z graczami lepszymi
giees
*

« Odpowiedz #34 : Kwiecień 28, 2012, 02:05:03 »

Dlatego drabinka jest najlepsza, nie do końca promuje graczy którzy rozgrywają najwięcej pojedynków, w dodatku pokaże kto jest najlepszy. Na szczycie takiej ligi nie będzie gracz o średnich umiejętnościach który gra z graczem o średnich umiejętnościach 3 gry dziennie, a zmusi takiego gracza do grania gier z graczami lepszymi

No tak ale jak to się ma do ligi gdzie jest określona ilość graczy i określona ilość rund co za tym idzie określona ilość meczy.
Taka rozgrywka nie promuje graczy którzy grają najwięcej bo każdy gra tyle samo. Tak samo gracz z średnimi umiejętnościami musiałby wygrać kilka meczy z tymi lepszymi żeby nazbierać trochę punktów, by znaleźć się docelowo wyżej w końcowej tabeli. Różnica jest natomiast taka w stosunku do GG rozwiązań że każde zwycięstwo ma tą samą wagę. Czy wygrasz z nowicjuszem czy z najlepszym. Ale takie są właśnie ligi sportowe..

Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #35 : Kwiecień 28, 2012, 06:14:03 »

Tak moje rozwiązanie preferuje graczy najlepszych i myślę że bedzie im zależało na tym by być najlepszym, a Twoje takich którzy mają najwięcej czasu i mogą rozgrywać jak najwięcej gier. Jednak zdaje sobie sprawę że wiesz co najlepsze byłoby graczom z WZ, dlatego potraktuj to jako moją propozycję
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #36 : Kwiecień 28, 2012, 08:07:31 »

Rommel
nie chcemy tworzyć nowej ligi
chcemy zrobić turniej
w formie i na zasadach rozgrywek ligowych w piłce nożnej
np w tym tygodniu musisz zagrać z grczem X
on nie ma czasu przegrywa walkowerem
ty nie masz czasu przegrywasz walkowerem
ale pomysł jest taki by zagrać krótkie sceny więc 4 h w tygodniu po wakacjach kiedy na podwórku leje lub jest mrożno
można jakoś czas wygospodarować

giess ja podałem alternatywny termin 2 tygodniowy ten wydaje się bardziej właściwy
dodał bym tu jeszcze opcję urlopu tak by mecz można rozegrać w innym terminie
bo różnie w zyciu się układa
gregluc
Gość
« Odpowiedz #37 : Kwiecień 28, 2012, 09:35:22 »

Panowie widze że macie zapędy zrobić powórke z ligi generałow. Mi się wydaje cokowliek i tutaj jestem po stronie Rommela iż nie ilosc gier ma decydowac o kolejnosci. Mysle ze sprawdzony schemat ligowy jest jeden czy to w sporcie czy tez w innych grach menagerach . Gramy mecz i rewanz. Długosc cyklu zalezy od ilosci zgłosznych zaowdników. Majac ilosc mozna przystapic do podzialu tak by powtalo kilka lig z uwzglednieniem aktualnej ligi i ew MP . Ewentualnie przed liga zrobic turniej kwalifikacyjny na zasadach pucharowych. Wowczas terminarz jest prosty do ustalenia a jego cykl nie koniecznie bedzie trwac 1 rok bo wowczas traci to sens. Ktos kto przegrywa nie bedzie aktywny do konca roku znajac realia. Dlatego liga musi byc krotka by wielokrotnosc mistrza była kilkalrotna w roku. Sadze ze 6 miesiaye to około 26 tygodni wiec26 spotkań to  wystarczajaco by zagrac pełna lige.
giees
*

« Odpowiedz #38 : Kwiecień 29, 2012, 01:03:38 »

Tak moje rozwiązanie preferuje graczy najlepszych i myślę że bedzie im zależało na tym by być najlepszym,
Ale czy liga piłkarska nie wyłania prawdopodobnie najlepszej drużyny w sezonie ?

a Twoje
Nie ja to proponowałem także nie moje Smiley Ja tylko komentuje.

takich którzy mają najwięcej czasu i mogą rozgrywać jak najwięcej gier.

Każdy zna zasadę ligi piłkarskiej - w lidze każdy gra tyle samo meczy więc skąd to stwierdzenie ?
Prędzej trzeba założyć że liga WZ to nie liga PBEM jak ktoś nie ma czasu na 1 mecz na tydzień to
niech się nie zapisuje.

Pamiętaj Rafał że każdy medal ma 2 strony. Przy takim systemie jaki proponujesz gdzie ilość i wybór jest dowolny Najmocniejsi gracze nie będą mieli żadnej motywacji do grania ze słabszymi. Nie będzie się to po prostu opłacało.

Chyba że nie do końca rozumiem system (może przedzwonię i zepsuję Ci urlop dyskusją o pg2 Wink.

Ps. Sam nie mam preferencji i czekam aż wszyscy powrzucają pomysły do jednego garnka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2012, 01:06:08 wysłane przez giees » Zapisane

Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #39 : Kwiecień 29, 2012, 01:10:10 »

Panowie myślę że Nasza liga upada, inaczej jest w przypadku WZ, jeżeli chcesz zagrać w panzera to wchodzisz na WZ i masz gracza, zresztą stali bywalcy na WZ wiedzą kto jest najlepszy a kto jest dobrym i uważam że nie ma co się spierać jaki to będzie system najważniejsze jest by byli chętni do gry. Proponuje podać to głosowaniu na WZ
Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #40 : Kwiecień 29, 2012, 01:25:20 »

Pamiętaj Rafał że każdy medal ma 2 strony. Przy takim systemie jaki proponujesz gdzie ilość i wybór jest dowolny Najmocniejsi gracze nie będą mieli żadnej motywacji do grania ze słabszymi. Nie będzie się to po prostu opłacało.
Bez obrazy co słabszy gracz może Ci pokazać lub nauczyć  Huh
Czy sprawia Ci przyjemność sprawic łomot słabszemu graczowi Huh
Ja osobiście nie czerpię z tego przyjemności  Kiss
Oczywiście system rozgrywek ligowych ma swoje zalety tak samo jak system rozgrywek wg drabinki.
Zdaję sobię też sprawę że w przypadku rozgrywek ligowych są gry gdzie gra się na punkty jednak w wolnej chwili można grać dla przyjemności, takiego miejsca może nie być natomiast w przypadku drabinki, chociaż nie koniecznie system zostanie systemem a przyjemność - przyjemnością
Chyba że nie do końca rozumiem system (może przedzwonię i zepsuję Ci urlop dyskusją o pg2 Wink.
Spoko, od znajomych odbieram  Cheesy
giees
*

« Odpowiedz #41 : Kwiecień 29, 2012, 05:54:01 »

Bez obrazy co słabszy gracz może Ci pokazać lub nauczyć  Huh
Czy sprawia Ci przyjemność sprawic łomot słabszemu graczowi Huh
Ja osobiście nie czerpię z tego przyjemności  Kiss
Bez urazy dla wszystkich kolegów ale na WZ ostatni gracz od którego można było jeszcze coś nowego zaczerpnąć (TD)
nie wpada od ponad roku. To nie znaczy że nie można z nikim grać. To zbyt duża generalizacja.

Nie zrozumiałeś intencji tego co napisałem.
Tu nie chodzi o to że Ty się niczego nie nauczysz tylko że słabsi się nie nauczą grając tylko z równymi sobie.
System ligi wymusi by mocni grali ze słabszymi, by każdy grał z każdym, by nowi uczyli się od 'starych'. Podniesie się poziom.

To jest największy mankament rozwiązania ligi GG, że gdy z pośród najlepszych nie znajdzie się jakiś maniak który lubi grać i uczyć młodych, bądź lubi ich najnormalniej ogrywać, to praktycznie zamyka się dostęp słabszych do wiedzy/doświadczenia.

Ja nie ukrywam że nie gram z nowymi i tymi co się uczą. No ostatnio z nudów mi się zdarzy.
Ale nie odbieram tego jako coś pozytywnego. Kiedyś kilku na prawdę dobrych graczy traciło dziesiątki godzin
żeby mnie uczyć gry w PG2 więc wypadałoby raz na jakiś czas zagrać z każdym, zwłaszcza jeśli terminy nie będą
kosmiczne. Osobiście żeby raz na tydz. zagrać w PG przymuszać się nie muszę.

Głosowanie - oczywiście, ale niech wyklarują się jakieś 2 czy 3 pomysły.

Żeby nie było Rafał, mi pasuje system gdzie gra się z równymi sobie (pytanie czy innym) , oraz nie mam nic do systemu ala liga piłkarska. Będą musieli zdecydować inni. Ja tylko założyłem temat i do tego nie o lidze ale o zagraniu z kolesiami z WZ Cheesy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2012, 06:11:04 wysłane przez giees » Zapisane

giees
*

« Odpowiedz #42 : Kwiecień 29, 2012, 06:23:06 »

Dorzucę do worka z propozycjami taki schemat:

2 ligi: 1 liga , 2 liga

Po sezonie ostatni z 1 ligi spada, a przed ostatni gra baraż z 2-gim miejscem w lidze 2. Zwycięzca 2 ligi awansuje bezpośrednio do 1. Tym sposobem trzeba będzie się postarać by być w 1 lidze a i nie będzie takiej dysproporcji w doświadczeniu grających ze sobą, o której pisał Rafał.

Podział na 2 ligi sprawiłby że byłoby mniej meczy co może pozwoliłoby na rozegranie większej ilości w roku.

Poddaje pod dyskusję.

Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #43 : Kwiecień 29, 2012, 10:50:27 »

Wiesz najlepiej co będzie odpowiadało Kolegom z WZ, ja dałem tylko jakiś pomysł.
Najważniejsze by nowa idea została zaakceptowana i weszła w życie
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #44 : Kwiecień 29, 2012, 11:04:44 »

nie chcę się tu podpierać cytatami .
ale
1-tabela ligi pg 2 nie jest uaktualniana od 2 lat i tak zostanie bo ludzie obsługujący to interesują się tylko swoim podwórkiem czyli kampaniami .
a system został opracowany z myślą by więcej się grało (przez dwa lata dostałem może ze 2 wyzwania do gry
gdyby nie to że jestem mentorem i pogrywam z nowymi wcale bym nie pograł.
ale to ostatnie mnie nie bawi bo gram schematycznie jak w fabryce co obniżyło mi mój poziom gry .)
2-forma rozgrywek ligowych jest najciekawszą bo
a-musisz zagrać dwa mecze z graczem słabszym lub z takim z którym byś nigdy nie pograł bo np nudno jest lub jesst lepszy.
b-gracz słabszy jednak i silniejszego może nauczyć i zaskoczyć o tym ,że sam podnosi swoje kwalfikacje nie wspomnę
3-co przeszkadza w graniu w lidze pg2 na rsf i jednocześnie na warzone .nic nawet jest ciekawiej bo w rutyne sie popada.
ale Rommel przecierz nikt nikogo nie zmusza do udziału w lidze.
dziwi mnie tylko lekcewarzenie tzw słabszych graczy Darkonoza zaskoczył i ciebie i mnie
 ciebie wcześniej a ja na spokojnie go ogrywałem poza 1-dnym meczem jak że istotnym wrrry.
mnie yazz np zaskoczył atakując w pierszym meczu i przedwcześnie niemcami zaatakowałem bo zabrakło mi trochę zimnej krwi
czyli od każdego możesz czegoś się nauczyć tylko odpowiednie wnioski trzeba wyciągać

ja na warzone nie robił bym ligi w stylu jaki mamy
 bo ona już jest i tam można sobie gry typu mirored rejestrować
zrobił bym coś odmiennego gdzie o miejscu nie decyduje KTO ILE GIER ROZEGRAŁ TYLKO JAK JE ROZEGRAŁ.
a to że od razu możemy na 1-sze miejsce wpisać Giessa mnie g. obchodzi
chcę po prostu sobie pograć a co by nie mówić na warzone też nie zaawsze pograsz bo goście nie zawsze chcą
wyjątek to nacja Poland

to co Giess proponujesz jest ciekawe tylko czy będzie tylu graczy?
a i jak by co to daj mnie do 2 ligi bo jeszcze sporo o grze na warzone muszę się pouczyć Grin Grin

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2012, 07:48:26 wysłane przez Janus » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: