Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Maj 30, 2020, 10:33:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Manguszew Bridghead 5.1S  (Przeczytany 47757 razy)
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #15 : Październik 02, 2007, 09:54:18 »

kto mi opisze jak zdobył pkt  R-2
jakie siły tam są potrzebne?
Depet
Gość
« Odpowiedz #16 : Październik 02, 2007, 12:13:33 »

co do rajdu nad rzeką wydaje się ze twój przeciwnik zamiast bronić to dał nogi za pas panie depet i to jest przyczyna tak szybkiego posówania się w tamtym rejonie.tam można bronić przez 4  a przy odrobinie szczęścia 5 tur mozna z powodzeniem .nie wolno jednak ruszać jednostek i trzeba stworzyć pas osłaniający ala uciekających jednostek wsparty altylerją.

Bronił się ale niemrawo, nie potrafił wykorzystać okopanych jednostek piechoty a i cała jego art. poszła do piachu po moim bombardowaniu - resztę zjechała kawaleria - istna rzeź choć tak jak napisałem wystarczyła 1 tura więcej i już bym nie wygrał...tak więc rajd wzdłuż rzeki jest wariantem ostrożniejszym ale WCALE nie zapewniającym wygranej....

panowie jak z lotnictwem bo stoję przed dylematem pojechać ruski mysiliwiec czy terz nie
czy bronić nimi może vcheksów?

To zależy jaka sytuacja CI się nadarza - która tura ? gdzie się znajduje cel ? i czy celem jest myśliwiec o sile 15 czy 12....mnie sie nadarzyła okazja ze kolo wystawił fightera z 15 akurat przed moją plotką...strzał z plotki i Me i po myśliwcu, z kolei drugi (tym razem o sile 12) był w środku mapy więc go zdjąłem FW i bombowcem....teraz chyba do końca gry panuje w powietrzu Niemcami...

Podsumowując ja bym zaryzykował gdyby to była wczesna tura (żeby przeciwnik w następnej nie był w stanie "dokupić" jakiegoś samolotu), jeśli celem jest myśliwiec o sile 15 i jeśli NIE znajduje się w okolicach rzeki (tu trzeba wyliczyć czy przeciwnik będzie w stanie dolecieć kupionym właśnie samolotem...)...jeśli masz jeszcze możliwość strzału z plotki - to odpowiedź jest dla mnie oczywista.

altylerja chyba się sama uzupełnia jak nie jest ruszana.

Chyba raczej nie Smiley.........
Depet
Gość
« Odpowiedz #17 : Październik 02, 2007, 12:17:54 »

kto mi opisze jak zdobył pkt  R-2
jakie siły tam są potrzebne?

R-2 łatwo zdobyć jeśli przeciwnik nie umie się bronić - ja tam wziąłem dosłowne minimum czyli 5-6 pułków piechoty, 3 działa 3 hexowe i SUKE - tak na wszelki wypadek gdyby przeciwnikowi zachciało się kontratakować swoim sprzętem pancernym. Przypominam że w 5-6 turze Niemiec ma tam już Hetzera (jeśli go tam skierował), ppanca i King Tigera a jeszcze może coś dokupić....Możemy więc pomarzyć o przeforsowaniu rzeki a SUKA jako że wolna (tylko 4 hexy ruchu) do niczego innego i tak się nie nadaje a tam może się przydać.
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #18 : Październik 02, 2007, 01:22:48 »

tura 2 jego mysiliwiec na 12 pkt pod ostrzałem przez 1 pkt opl
raczej nie doleci niczym. poza tymi co ma . a w tej turze dostaje 15 pkt mysiliwca.
co do r-2 obronię go raczej na pewno przed przybyciem pancernej ale faktycznie większe kożyści są z jej urzycia przeciw kawalerji idacej na r3 i r4
atak na r-2 w 1 turze w zasadzie osłabiłem go na tyle ze spokojnie cofać będę piechotą na ten heks
najbardziej teraz obawiam się ataków lotniczych na te jednostki.
w moim mniemaniu to się tam obronię ,ale to zależy jak pogra altylerją.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2007, 08:10:34 wysłane przez Janus » Zapisane
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #19 : Październik 04, 2007, 02:41:28 »

panowie
przeanalizowałem scen
i doszedłem do wniosku iż ruskimi by wygrać trzeba utrudnić lotnictwem ruch jednostek altylerji niemieckiej w rejon v-chksów r-3 i r-4. Grin
mnie się to udało i raczej ruskimi wygranej jestem pewien .
natomiast niemcami to wielki znak zapytania biorąc pod uwagę możliwości obronne rosjan. Angry
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #20 : Październik 05, 2007, 07:37:42 »

czy ktoś już wygrał niemcami??
Niestety nie jest to dobry pomysł by niemcami atakować ruskie lotnictwo przeciwnik stracił w sumie 1 mysiliwiec a dwa ma pojechane 1 na 2pkt drugi na 5 pkt nie wspomnę o mysiliwcu bombardującym ktury jest tak samo skuteczny a ja mam 2 pkt mesera do uzupełnienia i 4 pkt myś. bomb. i wycofać się musiałem na z góry upatrzone pozycje.
co do kawalerii ruskiej to jesili trafi się na okopaną piechotę niemiecką to można ją tylko połachotać a jak jast  wsparta altylerją to zyczę niewielkich strat .
to samo tyczy się niemieckich tanków niestety.
pzkw IV robi na piechocie owerkila przy jej sile 5pkt ale nie może jej wspierać zbyt durzo altylerji i wczesniej coś musi ją coś zaatakować.
by mieć pewność na wygraną rosjanami proponuję naloty na altylerję w marszu od 2 tury w 100% nie dojedzie chyba ze przeciwnik obstawi się tam lotnictwem ? ale następne ruchy altylerją są łatwe do przewidzenia więc można tam postawić swoje szczególnie wazna jest ta która strzela na 3 pola bo o 1 turę szybciej dojerzdza niż inne.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2007, 12:32:25 wysłane przez Janus » Zapisane
Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #21 : Październik 08, 2007, 10:47:24 »

Moje gratulacje Bayerlein ze zwyciestwa w 6 turze, ale pamiętaj o jednym Gra się tal jak przeciwnik na to pozwala Grin
Bayerlein
Gość
« Odpowiedz #22 : Październik 09, 2007, 08:32:52 »

Moje gratulacje Bayerlein ze zwyciestwa w 6 turze, ale pamiętaj o jednym Gra się tal jak przeciwnik na to pozwala Grin

Wiadomo - mój przeciwnik wie jak się gra w panzera ale jest zbyt bojazliwy i asekuracyjny. I to się na nim zemściło...
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #23 : Październik 09, 2007, 08:01:10 »

zdaje się, że to ich roster wymusza taką grę i chyba jeszcze ruskimi tak nikt z nich nie zagrał. Grin
ciekawe jak zagrają na naszym .
Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #24 : Październik 09, 2007, 11:11:52 »

Wiadomo - mój przeciwnik wie jak się gra w panzera ale jest zbyt bojazliwy i asekuracyjny. I to się na nim zemściło...
Nie jestem do końca pewien czy wie , skoro pozwolil bys tak szybko odniosl zwyciestwo, tym bardziej ze graja na wlasnych jednostkach
Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #25 : Październik 09, 2007, 11:34:52 »

Janus.
trudno jest doradzic, ponieważ nie wiem jak daleko jest Twój przeciwnik, a vonLuck jest dobry!
Ja w każdym bądź razie starałem przeciwnika powstrzymać jak najdalej od punktów R4 i R3, gdy otrzymałem 19 Panzer Dywizje to jak najszybciej kierowałem ją do obrony punktów R4 i R3, tak skutecznie że mój przeciwnik stał w odległości 6 hexów od tych pól i nie był w stanie atakowac mojej 19 dywizji.
Natomiast Dyw.Pancerna HG uderzyła na ptrawą flankę od punktu R3, zreszto Grzesiu wiesz co trzeba zrobić!
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #26 : Październik 10, 2007, 06:58:08 »

tak wiem
problem jednak w tym iż na r-2 posówa się niewielkimi siłami ok 6 pułków piehoty i ze 2 jedn altylerji a jadąc tam  czy zmuszę go do cofnięcia sie jego sił z rejonu r3i4 *(raczej nie).
Rommel
Generał (General)
*

« Odpowiedz #27 : Październik 10, 2007, 09:50:10 »

Jestem ciekaw, czy nic nie ma z tyłu jednostek ktore ida na R2.
Większość graczy kieruje 19Pancerną na R3 i R4, a takie odmienne, zagranie może być dla niego zaskoczeniem.
jednak musisz wiedzieć gdzie się przemieszcza jego kawaleria i wiekszośc altylerii oraz te 2 antitanki.
Pamietaj też o tym że część jednostek przechodzi rzeke z opóźnieniem i nie wiadomo gdzie Twój przeciwnik je skieruje.
To moze takze wiazac sie z pewnymi konsekwencjami, mozesz stracic lotnisko, jezeli nawet nie to Twoje samoloty zużyją sporą ilość paliwa na dolecenie do celu Sad
i w dodatku co z dywizją pancerną HG!!
Ona sama nie bedzie w stanie odbić R3 i R4.
Mozna się pokusić o odbicie punktów G1 i G2.
Śmię przypuszczać że Twoj przeciwnik szybko się zorientuje w tym co kombinujesz i bedzie chciał Ci przeszkodzić.
I dlatego ten scenariusz mi się podoba, ponieważ musisz okazać się swoimi umiejętnościami taktycznymi Smiley
I z miła chęcią rozegrałbym tego scena z Tobą na jednostkach FF przez skaypa.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2007, 09:58:15 wysłane przez Rommel » Zapisane
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #28 : Październik 10, 2007, 10:45:08 »

chetnie zagram ale nie teraz
zdecydowałem bronić r-3 i 4 faktycznie razem będą stanowiły realną siłę i mogą pokonać rosyjską obronę a odzielnie są do pobicia przez ruskich . mam nadzieję ze wstrzyma to ofenzywę na te pkty.
zresztą r2 też zamierzam bronić
Janus
Generał (General)
*

« Odpowiedz #29 : Październik 12, 2007, 10:34:54 »

rosjanami wygrana w 6 turze
niemcami przeciwnik grę poddał po mojej turze 7b
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: