Forum OpenGeneral

Open General => Różne inne zagadnienia => Wątek zaczęty przez: sympatyk Maj 24, 2013, 10:49:10Tytuł: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Maj 24, 2013, 10:49:10
Postanowiłem założyć ten nowy wątek, bo czasem chciałbym coś napisać, a nie wiem gdzie powinienem.
Na początek zastrzegam, że nie dążę do spięć, konfliktów, pojedynków .....
Ponieważ czasem piszę niezrozumiale (być może to, że nie używam  " buziek" jest przyczyną)
 - proszę odnieść się do tego z dozą wyrozumienia.

I tak Gustlik napisał:
Jesli coś jest niejasne, jesli coś pominąłem, to proszę tutaj. Oczywiście dotyczy to tylko tego, co już jest napisane, a nie pytań dlaczego jeszcze nie ma tego czy tamtego. Na to odpowiadam uniwersalnie - "bo mam tylko dwie ręce".
Dotyczy to tematu  - Edytor Open Suite
A ja właśnie chciałem zapytać i nie narazić się- bo doskonale rozumiem co znaczy - "bo mam tylko dwie ręce" - czy temat będzie kontynuowany? No to gdzie mam to zrobić?(w którym wątku?)

Druga rzecz - wydaje mi się, że skoro tu wszyscy kumple są( a może nie?) - to forum powinno tętnić życiem - bo kumple to ze sobą gadają. A teraz to jak stare małżeństwo: Podaj mi sól. - Weź sobie, w kuchni jest.

A może tak powinno zostać?
Każdy robi przecież co do niego należy. Role są podzielone i nie" trza" tego psuć?
Wyraźcie swoją opinię. Jak trzeba to napiszcie - " Pocałuj nas/mnie w ..." - tu proszę określić właściwą lokalizację.Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Maj 24, 2013, 11:13:50
W sumie - dobry temat...

Co do wątku "Open Suite", to faktycznie znalazł się on w zastoju, ale to jest spowodowane dwoma przyczynami.

- po pierwsze - gra nieustannie się zmienia, dochodza nowe funkcje i - na dobrą sprawę - już teraz trzeba by przerobić to co jest, bo w paru punktach jest nieaktualne.

- po drugie - sytuacja zawodowa zmusza mnie do ograniczania swojej roli na forum (czas, czas i jeszcze raz - czas). Zatem postanowiłem robić tylko rzeczy NAJPILNIEJSZE.

- po drugie i pół -  przy zanikającej aktywności (praktycznie zerowej) w tworzeniu nowych kampanii, uznałem, że dział Suite nie zalicza się do tych NAJPILNIEJSZYCH

Jeśli się mylę - prosze mnie poprawić.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Maj 24, 2013, 08:12:55
No tak, kwestia czasu - wszyscy chyba mają ten problem.
Chociaż pamiętam czas, jak niektórzy pytali Zsamota, jak On gra, że tak mało jednostek idzie nu do nieba ... a ja chciałem wtedy zapytać - co On robi, że tyle czasu na PG/ OG poświęcić może?
Tak, czas wymusza kompromisy - coś zrobię kosztem czegoś innego.
Czy Wy też tak macie? Napiszcie z czego zrezygnowaliście odnośnie gry.

Zacznę od siebie. Mapki idą mi bardzo opornie. Przychodzę po pracy no i do roboty. Ale to jest kosztem rodziny i spraw, które odkładane bezlitośnie się nawarstwiają.

..........
- po drugie i pół -  przy zanikającej aktywności (praktycznie zerowej) w tworzeniu nowych kampanii, uznałem, że dział Suite nie zalicza się do tych NAJPILNIEJSZYCH

Jeśli się mylę - prosze mnie poprawić.

Napiszę na jakim etapie jestem i co wiem o nowych kampaniach.
Wszystkie mapki zimowe zostały zrobione dla Mary (testowany był scenariusz Osterode). Miała być nowa kampania. Już ponad miesiąc minął jak nic do siebie nie pisaliśmy. Jeśli Mara czytasz forum, to napisz tu, jak to z Tobą jest.

Następna mapka dla Grega - On też nie lubi tu pisać. Jednak zobowiązał się, że kampanię( 3 scenariusze) zrobi. Też miesiąc upłyną od naszej ostatniej rozmowy. Greg - TY też mógłbyś napisać na jakim etapie jesteś.
Zdradzę Wam jeszcze, że Greg zatęsknił za swoją starą kampanią - Wojna Prewencyjna - i do dwóch nowych mapek przymiarkę zrobiliśmy .... i tak zostało.

Moje osobiste spojrzenie - szybkie zmiany OG nowym kampanią nie sprzyjają - jeśli się zaczyna i nim ukończy, poprawiać trzeba .. to nic z tego nie będzie. Konkluzja - albo nowe kampanie na stabilnym e- filu, albo ciągle zmieniający się e-file(nowości) bez nowych kampanii.
Ciekawe czy ktoś tak jeszcze myśli? - zapraszam do komentowania !!Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Maj 26, 2013, 05:44:03
1. Mam mniej czasu- bo Junior mnie ostro absorbuje, na dodatek wraz z Córką, to i jednostki w kampaniach "wreszcie" tracę. Poza tym konieczność podjęcia pracy dodatkowej cudownie mi zabrało parę chwil dla mnie. Stąd rzadziej gram... I z wprawy wypadłem... A do tego zacząłem rozkręcać gnieźnieńskie koło fantastyki, prowadzę dwa systemy RPG-ie : Warhammer, Neuroshima, ostatnio prowadziłem LARP-a (kto mnie zna, ten znajdzie. :) ) Na fotkach relacja:
http://fantasmagoria.gniezno.pl/wydarzenia/159-w-poszukiwaniu-serca-golema.html
stąd chętnie bym się spotkał z Wami w realu, by nadrobić wszelkie zaległości growo- towarzyskie.

Ale do rzeczy!
2. Całkowicie się pogubiłem w tych wszystkich zmianach, anonse zmian stały się tak hermetyczne, że czasem odpuszczam sobie lekturę wątku, bo za chwile wchodzi nowa zmiana i już jestem "nieaktualny"...
3. Mam wrażenie, że ilość zmian idzie teraz w kierunku urozmaicenia w tych czysto akademickimprzekomarzaniach czy nacisk IS2 pozwoli przejechać przez jezioro, spalając połowę paliwa... Te wszystkie wyliczenia, przeliczenia... Jak gram, to dla frajdy, nie ma kalkulatora i tabeli terenu...
4. Cholernie mi brakuje lekkich kampanii, coś w stylu i chwytam piwo i pogram sobie. Bez przeliczania 100 zmiennych...
5. Pozdrawiam Wszystkich. ;) Wielkie pokłony dla Aktywnych. :) I Czytaczy. ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Radar Maj 26, 2013, 05:56:33
Mam podobne odczucia. Tak wspaniale grywalna gierka chyba powoli robi się ''przekombinowana''. :-\


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Greg Maj 26, 2013, 07:51:29
Następna mapka dla Grega - On też nie lubi tu pisać. Jednak zobowiązał się, że kampanię( 3 scenariusze) zrobi. Też miesiąc upłyną od naszej ostatniej rozmowy. Greg - TY też mógłbyś napisać na jakim etapie jesteś.
Zdradzę Wam jeszcze, że Greg zatęsknił za swoją starą kampanią - Wojna Prewencyjna - i do dwóch nowych mapek przymiarkę zrobiliśmy .... i tak zostało.
Zostałem wywołany więc odpowiadam:
- Na forum lubię pisać chociaż ostatnio rzadziej.
- Kampania "Przed nami Bzura"  już się robi, właściwie pierwszy scenariusz już za mną (ten łatwiejszy :)). Kampania będzie bardzo krótka tylko dwa scenariusze. Ciekawostką będzie to, że wszystkie jednostki będą "core" i w drugim scenariuszu nie uzupełnią się automatycznie do pełnych stanów.
Drugą ciekawostką jest to że kampania będzie dwutorowa (albo powstanie druga bliźniacza) pierwsza będzie w miarę historyczna natomiast druga będzie przy deszczu i  błocie - czyli "lato nie było piękne tego roku".

Mapa jest bardzo fajna bo obejmuje duży obszar  ale skala bardzo utrudnia tworzenie.
Jeżeli 1 hek to około 6-8 km to jak tam umieścić kompanie czy pluton.
Ale jakoś sobie radzę.

- następna w kolejce jest kontynuacja "wojny prewencyjnej" tutaj praktycznie wszystko trzeba zrobić na nowo - dlatego mapy o których piszesz będą potrzebne. Jeszcze przyda się trzecia obejmująca obszar Legnica - Głogów - trzeba zdobyć złoża miedzi :)

- gdzieś w głowie cały czas kotłuje się  kampania LWP (od Lenino do Berlina)  - ale to temat trudny i trzeba ją chyba napisać zespołowo - albo po cichu liczyć na Gustlika ;)Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Radar Maj 26, 2013, 08:06:53
 :D


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Maj 26, 2013, 09:00:59
Co do mnie, to mam rozgrzebane:
- 4 kampanie
- 1 mapę
- 3 ikony
- transporty w efilu

i mimo, że CAŁY CZAS coś przy tym robię, to efekty są mało widoczne....

A jeśli chodzi o spotkanie w realu (może być i w tesco) jestem jak najbardziej ZA.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Radar Maj 26, 2013, 09:09:17
Jak tam ktoś w okolicach Zielonej Góry, to możemy się ugadać.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Maj 26, 2013, 09:10:04
Efekty są widoczne. ;)
Co do spotkania trzymam za słowo! ;)  

Jak tam ktoś w okolicach Zielonej Góry, to możemy się ugadać.
Pitek Waleczny.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Maj 27, 2013, 03:01:31
No i naszły mnie wspominki ...
Pierwsze spotkanie z grą( PG2) - syn gdzieś znalazł w necie - może to 1999 był ... i mówi - to dla ciebie ojciec, bo ty planszówki lubisz. Nie za dobrze mi szło, więc w edytorze (od PG2) kombinowałem ... Później przerwa.
Jakoś w listopadzie 2002 na Bolestę i jego stronę trafiłem. I napisałem do niego, gdzie grę kupić oryginalną mogę, bo u niego to same kampanie były ... I polecił mi Świat Gier Komputerowych, gdzie płytka z grą była i kampanie Adlera chyba ...
Jego kampanie też podrasowywałem bo przejść do końca nie mogłem - taki gracz ze mnie. Nawet go pytałem jak taką kampanię zrobić, ale na to już nie odpowiedział ...
Później w przelocie The Stahlhelm Team, to co po polsku było....
No i w końcu na Gustlika trafiłem .. gdzieś w 2009 roku możne ...
Czytałem, coś tam ściągałem, przymierzałem, próbowałem grać ... ale zawsze interesowało mnie jak oni te kampanie robią, jak smacki ... A, że ja po angielsku zgodnie ze słowami piosenki - " Ani be, ani me, ani kukuryku .."- no to pod górkę mam.
I nie tylko z tym. A choćby i mapki - konta na JPs nie mam, do Luisa, Steve nie napisze ... Wszystko to Mara załatwiał ...
Ostatnio, kiedy Mara mniej czasu już miał, a ostatnia i przedostatnia mapka była publikowana Panowie L i  S nie mogąc się z nami dogadać, sami lokalizację do mapek zrobili i do wszystkich pozostałych wstecz - też. Chociaż jak Luis zapytał - czy mapka musi się Braniewo_Kaliningrad nazywać i ustaliliśmy, że Braniewo wystarczy - to ma teraz złą lokalizację.
Oj, starczy tego ...

Wracając do rzeczywistości - Gustlik jaką mapkę robisz? - bo jak to by miał być ten sam teren, co Greg mi zadał ...
Te Twoje mapki podobają mi się - ja tak nie umiem - zwłaszcza gór.
No i nie nadużywając Twojego wątku - "Jak zrobić mapę do gry - poradnik"  - chciałbym z Tobą o mapach pogadać, a myślę, że i inni mogli by się włączyć.
No właśnie o góry chodzi ... robiłem przymiarki - takie puzlowe - inne tereny nawet fajnie mogą wyjść i przyspiesza to pracę, ale góry ... są indywidualne.
I tu pytanie do wszystkich, a może takie symboliczne, bajkowe jak ja to mówię?
A może KTOŚ by się chciał włączyć? - to naprawdę nie takie trudne ...

A teraz do WSZYSTKICH - piszcie co Wam w duszy gra, tak aby można było pomóc Gustlikowi w tworzeniu e-fila.
To ważne - przecież będziecie na nim grali. Tu chodzi o decyzje strategiczną - Wprowadzać wszystkie nowości -> typu zielone/doświadczone jednostki, dodatki? Czy skupić się, na tym co jest - pozakańczać zaległe sprawy. A jeśli by ktoś chciał zastosować nowości w nowej kampanii lub przerobić/ konwertować starą - to wtedy zmieniać e-file.
Ja na przykład, nie mam ambicji na to, by robić mapy na skład. Map u Gilestiela jest jest 1029 na dziś i jest z czego wybierać.

A może napiszecie w czym Wam PG/OG pomogła? Czego się nauczyliście?
I znowu zacznę od siebie - Poznałem Gimpa(program do grafiki) i myślę, że się trochę nauczyłem ... teraz przywieszki do moich nalewek robię dużo lepiej ..


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Hansen Maj 27, 2013, 05:33:19
Ale do rzeczy!
2. Całkowicie się pogubiłem w tych wszystkich zmianach, anonse zmian stały się tak hermetyczne, że czasem odpuszczam sobie lekturę wątku, bo za chwile wchodzi nowa zmiana i już jestem "nieaktualny"...
3. Mam wrażenie, że ilość zmian idzie teraz w kierunku urozmaicenia w tych czysto akademickim przekomarzaniach czy nacisk IS2 pozwoli przejechać przez jezioro, spalając połowę paliwa... Te wszystkie wyliczenia, przeliczenia... Jak gram, to dla frajdy, nie ma kalkulatora i tabeli terenu...
4. Cholernie mi brakuje lekkich kampanii, coś w stylu i chwytam piwo i pogram sobie. Bez przeliczania 100 zmiennych...
5. Pozdrawiam Wszystkich. ;) Wielkie pokłony dla Aktywnych. :) I Czytaczy. ;)
[/quote]

Moim zdaniem masz całkowitą rację,pisałem już kiedyś że gra osiągnęła apogeum....oczywiście moim zdaniem.
Nie ma co kombinować bo z gry grywalnej zrobi się niegrywalna.
Lepiej tworzyć dobre kampanie.
Laik ze mnie jeśli chodzi o LG Suite itp. dlatego przyjadę na zlot.

Dzięki za pokłony ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Maj 27, 2013, 11:43:39
I dlatego też mam nadzieję, że Kowdar nadal będzie Swą Pracę kontynuował, bo po prostu robi zaj... sty kawał roboty, gdzie dla takich jak ja laików upowszechnia realne możliwości GRY, nie zaś jej modyfikacji itp. ;)
A ja siadam do grania, bo to mi najlepiej wychodzi. ;)

PG2 nauczył mnie obsługi Total Commandera. :D
Zaznałem porcji wiedzy dot. niuansu- odhaczenia atrybutu :) ( Ci ,co instalowali grę z gazetki, wiedzą, co mam na myśli...)
No i poznałem masę fajnych, kreatywnych ludzi. Jak Wy. ;)

Zatem ma prośba- zostawmy OG GRĄ, nie symulatorem. Do tego wspartego kampaniami do przyjemnej gry. ;)Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: FilipDnk Maj 28, 2013, 12:35:56
Ja nie jestem przeciwnikiem zmian i ulepszeń.
Byłbym - i to zdecydowanym przeciwnikiem - gdyby Luis inaczej do nich podchodził.
Na szczęście wszystkie zmiany kontrowersyjne (takie jak Misje Lotnicze, Dodatki itp.) są u niego opcjonalne.
Nieopcjonalne zmiany to te, które są mniej inwazyjne albo takie, które akceptuje zdecydowana większość użytkowników. (jak choćby ulepszanie AI)
Pamiętajmy, że gdyby nie chęć do ulepszania, OG wraz z wieloma rzeczami bez których teraz nie wyobrażamy sobie gry - nigdy by nie powstało.

Również pozdrawiam wszystkich  :)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Maj 28, 2013, 10:15:38
Ja nie jestem przeciwnikiem zmian i ulepszeń.
Byłbym - i to zdecydowanym przeciwnikiem - gdyby Luis inaczej do nich podchodził.
Na szczęście wszystkie zmiany kontrowersyjne (takie jak Misje Lotnicze, Dodatki itp.) są u niego opcjonalne.
Nieopcjonalne zmiany to te, które są mniej inwazyjne albo takie, które akceptuje zdecydowana większość użytkowników. (jak choćby ulepszanie AI)
Pamiętajmy, że gdyby nie chęć do ulepszania, OG wraz z wieloma rzeczami bez których teraz nie wyobrażamy sobie gry - nigdy by nie powstało.

Również pozdrawiam wszystkich  :)


Ja też nie jestem przeciwnikiem zmian i ulepszeń.
Pewnie, chciałoby się mieć gierkę z całym wachlarzem możliwości, ale aby grać, potrzebne są - zgodny e-fil i kampanie wykorzystujące jego możliwości. Cóż z tego, że e-fil będzie najwspanialszy, jeśli nie będzie kampanii wykorzystujących te wspaniałości? Cóż z tego, że będą kampanie wykorzystujące najnowsze możliwości, jeśli nie będzie odpowiedniego e-fila? ...
A jakie są nasze realne możliwości?
......
 Na to odpowiadam uniwersalnie - "bo mam tylko dwie ręce".
Co do mnie, to mam rozgrzebane:
- 4 kampanie
- 1 mapę
- 3 ikony
- transporty w efilu

i mimo, że CAŁY CZAS coś przy tym robię, to efekty są mało widoczne....


Co do wątku "Open Suite", to faktycznie znalazł się on w zastoju, ale to jest spowodowane dwoma przyczynami.

- po pierwsze - gra nieustannie się zmienia, dochodza nowe funkcje i - na dobrą sprawę - już teraz trzeba by przerobić to co jest, bo w paru punktach jest nieaktualne.

- po drugie - sytuacja zawodowa zmusza mnie do ograniczania swojej roli na forum (czas, czas i jeszcze raz - czas). Zatem postanowiłem robić tylko rzeczy NAJPILNIEJSZE.

- po drugie i pół -  przy zanikającej aktywności (praktycznie zerowej) w tworzeniu nowych kampanii, uznałem, że dział Suite nie zalicza się do tych NAJPILNIEJSZYCH

To wypowiedzi Gustlika ...  a, teraz moja:
Jedną mapkę robię około dwóch miesięcy, a żona mówi, że nie mam na nic czasu i znalazłem sobie kochankę - mapki....
 
Czas jest największym przeciwnikiem nowego. Ale to jedna strona medalu. Teraz od strony gracza ...
1. Mam mniej czasu- bo ....
 Stąd rzadziej gram... I z wprawy wypadłem...
Ale do rzeczy!
2. Całkowicie się pogubiłem w tych wszystkich zmianach, anonse zmian stały się tak hermetyczne, że czasem odpuszczam sobie lekturę wątku, bo za chwile wchodzi nowa zmiana i już jestem "nieaktualny"...
3. Mam wrażenie, że ilość zmian idzie teraz .....
Te wszystkie wyliczenia, przeliczenia... Jak gram, to dla frajdy, nie ma kalkulatora i tabeli terenu...
4. Cholernie mi brakuje lekkich kampanii, coś w stylu i chwytam piwo i pogram sobie. Bez przeliczania 100 zmiennych...


A w zasadzie co ja tu robię?? Przecież nie gram! ...

No, tak ... zawsze miałem szacunek dla ludzi, którzy swój czas i pracę dla innych - DARMO DAJĄ.
Programy typu open za free ..
Choćby te, za pomocą, których mapki robię ... -IrfanView, GIMP

Tak pojmuję - Open General - projekt otwarty, każdy może wziąć udział, choćby symbolicznie ...
Trzeba promować i wspomagać takie rzeczy, bo w dzisiejszym świecie, gdzie pieniądz się tylko liczy ... TAKICH projektów (wolontariatu, prawdziwej koleżeńskości ) - tak mało ...
Mówię Wam, to tak, jak rozgrywać nową, nieznaną kampanię - nie znasz jej - a wchodzisz i grasz -> ale grasz dla  innych .... no i dla siebie!!
Gorąco zapraszam do podejmowania takich wyzwań ... też pobudzają adrenalinę.

Pozdrowienia i uznanie przede wszystkim dla Gustlika za cierpliwość i e-file oraz nadzór nad tą polską sekcją, oraz dla Kowdara za wersje instalacyjną i mnogość konwersji. Bez Nich dwóch -Jednego ciągle aktywnego na forum i Drugiego niewidocznego, działającego za kulisami - nie było by już tej polskiej sekcji.
Pozdrowienia i uznanie dla Wszystkich, którzy kiedykolwiek coś zrobili. Również dla tych, którzy grają, którzy biorą udział w dyskusjach, którzy są aktywni i dla czytaczy jak to określił Zsamot.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: FilipDnk Maj 28, 2013, 03:25:08
Sympatyk, zgadzam się ze wszystkimi twoim tezami z ostatniego postu.
Ja również bardzo doceniam bezinteresowną pracę włożoną w tworzenie e-fila, kampanii, map (czy innych openowych rzeczy) - w dzisiejszych czasach to coś pięknego.
Jak się ogram, to sam chciałbym dołożyć jakąś małą cegiełkę do gry i spróbować stworzyć kiedyś jakąś mini kampanie.
Czy coś z tego wyjdzie - czas pokaże.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Pz_IV Maj 29, 2013, 07:49:16
Mam podobne odczucia. Tak wspaniale grywalna gierka chyba powoli robi się ''przekombinowana''. :-\

Zaczyna to przypominać serię Battlefront gdzie są nawet takie szczegóły jak jakość amunicji w kolejnych latach konfliktu. Za wiele kombinowania.
Mnie najbardziej męczy niemożność w wielu kampaniach strzelania na 2 przez własne oddziały. Jestem nastawiony bardziej sportowo do gry niż idealnie historycznie.  :) Choć może niekoniecznie przy piwku, ale zawsze zrelaksowany i skory do morderczego obstrzału, a nie strategii skoczka szachowego (kto pamięta drugi tom 08/15 :) )

pozdr.
Pz IV

--------------------------------------

Żeby nie było. Naprawdę jestem pod wrażeniem ogromnej pracy włożonej ku naszej uciesze, przez głównych aktorów i innych generałów. Chylę czoło. Dyskusje nad e- filem też pokazują jak dużą wiedzę mają ci którzy proponują zmiany. Czytanie forum to samo w sobie ciekawe zajęcie.
Za to wszystko wielkie dzięki.

pozdr.
Pz IV

Edytowałem Twój post. Były dwa pod rząd. Z.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: mara Czerwiec 02, 2013, 08:28:49
Witam!
Piszę ze sporym opóźnieniem, ale nie mam czasu nawet śledzić forum na bieżąco. Kolego Sympatyku, realnie rzecz ujmując do jesieni na pewno tej kampanii nie skończę, po prostu nie mam tyle wolnego czasu. Swoją drogą tworzenie idzie mi opornie, bo za każdym razem po dłuższej przerwie trzeba sobie wszystko przypominać - tu ogromną pomocą jest samouczek Guslika - mam nadzieję że zostanie ukończony. Dużo czasu traci się na przyswajanie nowych opcji, i tutaj podobnie jak moi poprzednicy uważam że to jest duży minus gry - przez ciągłe wprowadzanie nowych wersji zniechęca się zwykłych graczy, i gra staje się bardziej niszowa. Już w którymś wątku pisałem żeby zrobić grubą kreskę - Open General, a następnie wytypować liczbę zmian do wprowadzenia i po ich stworzeniu zrobić kolejną grubą kreskę - Open General II, itd.
PS. kolego Sympatyku gratuluję kolejnej mapki - widać że z każdą mapką Twój warsztat jest coraz lepszy.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Czerwiec 02, 2013, 10:36:44
... Dużo czasu traci się na przyswajanie nowych opcji, i tutaj podobnie jak moi poprzednicy uważam że to jest duży minus gry - przez ciągłe wprowadzanie nowych wersji zniechęca się zwykłych graczy, i gra staje się bardziej niszowa. Już w którymś wątku pisałem żeby zrobić grubą kreskę - Open General, a następnie wytypować liczbę zmian do wprowadzenia i po ich stworzeniu zrobić kolejną grubą kreskę - Open General II, itd.
Ciekawy pomysł, to dałoby idealny pogląd na postęp możliwości gry, czytelnego wskazania kolejnych zmian, modyfikacji.  :clap


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: derwiszx Czerwiec 04, 2013, 01:46:30
Ciągłe zmiany i nowości to jest głównie problem dla Twórców efili i nowych scenariuszy, nie dla graczy.
Nie można powiedzieć, ze taka duża liczba nowinek i zmian powoduje, ze gra staje się coraz bardziej zamknięta i niszowa.   Moim zdaniem rozwijanie gry na pewno nie wpływa ujemnie na  jej popularyzację i atrakcyjność. Jest wręcz przeciwnie. Nowe kampanie mogą być coraz bardziej urozmaicane dzięki czemu mogą zyskać na atrakcyjności, szczególnie w oczach starych wyjadaczy, którzy niekiedy mogli poczuć się znużeni olbrzymia ilością bliźniaczo podobnych kampanii w starym stylu.

Ludzie!
Tamte stare i dobre kampanie cały czas istnieją i można w nie grać w starym stylu.  Co do nowości, to z punktu widzenia przeciętnego gracza nowinki nie stanowią żadnych komplikacji.  Po prostu wybiera się kampanię i gra się w nią. :)  Już po kilku turach wiadomo do czego służą nowe opcje, których obsługa jest dosyć intuicyjna.

Co z tego, że  jednostki w efilu dostają nowe cechy?  Gracz nie musi zastanawiać się co się w efilu zmieniło. Wszystko staje się jasne z chwilą zajrzenia do HQ.  :D 
Na tej samej zasadzie można by protestować, ze w efilu pojawiają się nowe jednostki.  Nowe cechy jednostek to tak jakby pojawiły się nowe jednostki a przeciwko nowym jednostkom raczej nigdy protestów nie było.

Pozdrawiam wszystkich uczestników dyskusji.
Malkontenci, głowa do góry. Ta rewolucja nie pożre własnych dzieci.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Pioniere Czerwiec 04, 2013, 02:22:04
Ciągłe zmiany i nowości to jest głównie problem dla Twórców efili i nowych scenariuszy, nie dla graczy.

Zgadzam się z Tobą.
To co da się zauważyć, wspólny margines dla wszystkich wcześniejszych wypowiedzi - narzekacie na zmiany w grze, a one tylko w opcjach występują. Nie zauważyłem poważnych zmian w samej grze, oprócz kilku cech opisanych literkami i  nowych jednostek, ale to nie one są przyczyną narzekania tylko po prostu mniej czasu macie na grę, o czym niektórzy wspominali.
Cieszę się, że w ogóle znajdujecie na to czas. Wielkie podziękowania :bow dla Gustlika jak i wszystkich twórców kampanii, map, zainteresowanych udzielających się na forum, jak i czytających.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Czerwiec 04, 2013, 04:02:31
Mówisz to z pozycji AKTYWNEGO uczestnika zmian. dla osób pobierających grę, bądź którym podesłałem na płytce- nie czytających forum- to nie wygląda to tak łatwo. wiele zmian budzi potem niedosyt wiedz,y, sam się łapie na tym, ze omijam wręcz pewne tematy, bo czuje, że jestem daaaleko poza dyskusja...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Pioniere Czerwiec 04, 2013, 04:51:13
.... dla osób pobierających grę, bądź którym podesłałem na płytce- nie czytających forum- to nie wygląda to tak łatwo....
Im najważniejszy będzie aktualny (do danej wersji gry) tutorial, z którego powinni się wszystkiego co trzeba dowiedzieć.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Czerwiec 04, 2013, 05:57:57
Ciągłe zmiany i nowości to jest głównie problem dla Twórców efili i nowych scenariuszy, nie dla graczy.
.....

Tak, to jest problem dla Twórców. Zdecydowanie - to prawda.
Ale czy tylko? - na pewno?
Nie, żebym się czepiał .. ale niejaki Generał nie dostał 100 punktów za kampanię G12, bo w między czasie zmienił się silnik gry... - no to nie jest problem. Przypominam sobie też, że gra zawierała błąd i źle przydzielała punkty do rankingu, a następna wersja już dobrze i trzeba było coś wyjaśniać ... - no to też nie problem ... Taaak, ale to tylko takie moje skrzywione spojrzenie ..
Cenię Cię za to , co tu robisz, ale nie dostrzegasz, że jeśli Twórcy mają problem to i Gracze w pewnym sensie też -> Jeśli nie powstają nowe kampanie, lub powstają z opóźnieniem - to nie ma na czym tych nowych wspaniałości sprawdzić, doświadczyć, rozegrać.
Ta nasza sekcja to " kółko wzajemnej adoracji" - no bo przecież - Twórcy bez Graczy?? Gracze bez Twórców??
No i jeszcze to - Kampania Mary - Zielone Diabły była trzykrotnie przez niego zmieniana i czwarty raz przez Kowdara konwertowana do wersji 4a. Czy po tych wszystkich zmianach wymuszonych przez nowe wersje gry i e-fila - to jest ta sama kampania, co na początku? Nic nie straciła na jakości?  ... Tak jak napisałem - nie żebym się czepiał.

Myślę, że Wszystkim zależy żeby gra się rozwijała. Dobrze by było jednak wybrać realne rozwiązania pomagające Twórcom i satysfakcjonujące Graczy.  I w tą stronę dyskusja powinna zmierzać. A może to tylko moja dziwna wizja?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Czerwiec 04, 2013, 06:28:48
Cytuj
no to nie jest problem.

No tak - to nie jest problem, bo cały Ranking Generałów powstał jako forma ZABAWY, a nie jako forma rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Tam, zmiany jednego parametru to BYŁBY problem.

Cytuj
Mówisz to z pozycji AKTYWNEGO uczestnika zmian. dla osób pobierających grę, bądź którym podesłałem na płytce- nie czytających forum- to nie wygląda to tak łatwo. wiele zmian budzi potem niedosyt wiedzy

Ja chciałem tylko przypomnieć, że OG jest projektem całkowicie DARMOWYM i jedyny "koszt" jaki ponosi potencjalny gracz, albo inaczej - jedyny wysiłek jaki musi włożyć w grę - to własnie poczytanie paru rzeczy na forum. Oczywiście jest inne wyjście: można wybecalować z kieszeni 150 PLN i w sklepie kupić sobie inną grę - skończoną, zamkniętą i z instrukcją w książeczce.

I jeszcze jedno - projekt OG zakłada wspólpracę ludzi z całego świata. Od USA, poprzez Czechy, Węgry, Hiszpanię, Australię po Polskę czy Rumunię. To nie jest korporacja, nie ma tu kierownictwa ani prezesa - dlatego pewna anarchia jest skutkiem ubocznym takiego działania.

Ale dzięki temu KAŻDY może się włączyć w te działania i stać się aktywnym twórcą gry, bez potrzeby odbywania rozmowy kwalifikacyjnej.

Cytuj
Mnie najbardziej męczy niemożność w wielu kampaniach strzelania na 2 przez własne oddziały.

To jest bardzo dobry przykład - bo zamiast pisać o tym na forum, wystarczy ściągnąć sobie te kampanie na dysk i w każdym scenariuszu, po kolei, zaznaczyć jedną (słownie - JEDNĄ) opcję. Robota na jedno popołudnie - i już będzie można strzelać przez jednostki. Jestem gorącym zwolennikiem takich działań.

 


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: wojak Czerwiec 05, 2013, 09:35:15
Może mi ktoś odpowiedzieć z szacownych graczy jak mogę zrobić pause lub replay atakującej artylerii do zapisania ewentualnie zapamiętania.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Czerwiec 06, 2013, 01:30:33
nie bardzo rozumiem o jaki zapis ma chodzić. Zrób po prostu save w trakcie kolejki - i gotowe.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: wojak Czerwiec 06, 2013, 08:00:45
Przykładowo pause zrobić,zatrzymać w czasie ostrzału AI i zapamiętać badz zapisać heks z artylerią wroga.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: connor71 Czerwiec 06, 2013, 08:12:31
Przykładowo pause zrobić,zatrzymać w czasie ostrzału AI i zapamiętać badz zapisać heks z artylerią wroga.
A to nie za dobrze by było? To jakby mieć satelitę filmującego na bieżąco pole walki i przekazującego do sztabu pozycje wykrytego przeciwnika. A tak to tylko spostrzegawczość pozostaje lub dobry zwiad ;-)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Czerwiec 06, 2013, 09:13:22
Cytuj
Przykładowo pause zrobić,zatrzymać w czasie ostrzału AI i zapamiętać badz zapisać heks z artylerią wroga.

Dobre, ale tak się nie da ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: wojak Czerwiec 06, 2013, 09:17:47
Skoro tak to tak ,,pomęczymy się,, :huh?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 01, 2013, 10:39:30
Posługując się tłumaczem google założyłem konto na JPs.
Wysłałem do opublikowania dwie następne mapy.

Luis mi odpisał, że chciałby na na tych mapach przetestować AL i chodzi o scenariusze ...
Ja nie bardzo rozumiem - nigdy się nie uczyłem angielskiego.
Zobaczcie sami:

Btw, I'd like to have also some of the scenarios you use for this maps, to test how many time AI takes to finish its turn

Best regards
Luis

Co mam mu odpowiedzieć, że nie ma żadnych scenariuszy , oprócz jednego testowego?
Pomóżcie coś


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Lipiec 01, 2013, 11:50:10
I' ve only one.

Powodzenia, na pewno dasz radę. Trzymam kciuki!


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 02, 2013, 06:01:15
No niestety potrzebuje szybkiej konsultacji i tłumaczenia z polskiego na angielski

Luis napisał:
I'm sorry but your maps are too huge as to upload either to MapFinder or SourceForge as you sent.

Even reducing the number of colors to 256 it is around 6MB what yet really big as to host many of this size (usually maps are less than 2MB), be aware hosting cost depends on size and traffic, and somebody need to pay those fees.

Nevertheless I've uploaded #1124 to MapFinder until you can check if this is acceptable for you or you prefer to downsize by yourself.

I'll wait for your comments.

Best regards

Do tej pory pliki do 20MB umieszczali ... Rozumiem ograniczenia.

Myślę odpowiedzieć w ten sposób: (potrzebuję tłumaczenia)

 #1124 na MapFinder -> jest dobrze.
Nie chcę sprawiać kłopotów. Rozumiem sytuację.
Zrób, co uważasz za najlepsze.
Jeśli uznasz za stosowne -> umieść na MapFinder tylko wersję 1124.jpg.
Plik 1124.png zawsze można pobrać z serwera, do którego link jest na forum JPs.
Dotyczy to również mapy 1123.
Pozdrowienia


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Lipiec 02, 2013, 06:38:42
Cytuj
#1124 na MapFinder -> jest dobrze.
Nie chcę sprawiać kłopotów. Rozumiem sytuację.
Zrób, co uważasz za najlepsze.
Jeśli uznasz za stosowne -> umieść na MapFinder tylko wersję 1124.jpg.
Plik 1124.png zawsze można pobrać z serwera, do którego link jest na forum JPs.
Dotyczy to również mapy 1123.
Pozdrowienia

1124 on Map Finder looks good
I didn't want to cause any trouble - if it's too big, please send only jpg version to MapFinder.
Full version will be available from link i published on JP's.
It reffers also to 1123 map.
Best Regards.

Widziałem tę mapę - ładna jest, ale faktycznie takich kolorów nikt, nigdy nie robił.
Jakie ona ma rozmiary w heksach?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 03, 2013, 05:22:35
Tak jak zawsze ostatnio 2985x3000px = 66x 60 hex.
Dzięki za tłumaczenie.

Mapki zostały ostatecznie opublikowane.

.......
- Kampania "Przed nami Bzura"  już się robi, właściwie pierwszy scenariusz już za mną (ten łatwiejszy :)). Kampania będzie bardzo krótka tylko dwa scenariusze. .....

- następna w kolejce jest kontynuacja "wojny prewencyjnej" tutaj praktycznie wszystko trzeba zrobić na nowo - dlatego mapy o których piszesz będą potrzebne. Jeszcze przyda się trzecia obejmująca obszar Legnica - Głogów - trzeba zdobyć złoża miedzi :)


A mógłbyś chociaż jeden scenariusz opublikować? Luis ciągle dopytuje się o duże mapy. Chciałby na nich zagrać i przetestować Al.
 
Pokłosiem publikacji dwóch ostatnich map jest zmniejszenie rozmiaru plików png i jpg prawie wszystkich moich map, a co za tym idzie na MapFinder, u Gilestiela są nowe wersje z kolorem 8 bit --> więc trzeba je podmienić, jeśli chce się mieć zgodne --> to do Kowdara ( nie wiem czy innych też tak potraktował -były tam mapy > 10 MB)

A teraz druga rzecz.  Luis napisał wprost do mnie, że za hosting ktoś musi zapłacić, w kontekście tego jak mu odpowiedziałem, że jeszcze nie istnieje żaden scenariusz na mapie o wymiarze 2985x30000 . Odczułem to tak -> po co robię takie mapy skoro na nich nic nie powstaje. Miałem zacząć jeszcze jedną mapkę - dla Grega - > Legnica -Głogów, ale w tej sytuacji ...    poczekam na Was koledzy. Podzielam pogląd Luisa.

Proszę o komentarze!


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Pioniere Lipiec 04, 2013, 02:16:33
Z całym szacunkiem dla waszej włożonej dotąd pracy, ale nawet jak już będą mapy i scenariusze, to ktoś będzie musiał płacić. Ciekawe jakie kwoty rocznie, trzeba by było na ten hosting przeznaczyć i czy to ma sens?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Lipiec 04, 2013, 09:25:41
A gdyby je umieścić na stronie kogoś z forum. Ja mogę parę dukatów podrzucić.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Pz_IV Lipiec 04, 2013, 11:08:57
Nie mam zaufania do epłatności, więc dołożyłbym się komuś prywatnie czyli np. zrzuta na hosting i numer konta delikwenta utrzymującego serwer.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Mario Lipiec 04, 2013, 11:53:55
Też, dołożył bym parę groszy   :)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 04, 2013, 12:24:03
A gdyby je umieścić na stronie kogoś z forum. Ja mogę parę dukatów podrzucić.
To chyba nie tak  .... Numer mapy jest przydzielany na JPs i musi nastąpić zwrotka( w postaci zrobionej mapy)
U nas mogły by być, tylko mapy bez numeru. Rozwinę -> Proponowaliśmy już wcześniej z Marą, że wysyłać będziemy tylko wersję jpg ze względu na wielkość pliku. Jednak za każdym razem prosili o wersję png. Oni sobie sami generują jpg na podstawie png.  Wersja png jest konieczna do publikacji mapy - chodzi o jakąś konwersję w locie (Actually there is no option to host as JPG, when JPG is required png is converted on the fly.)
I jeszcze - aby baza map była spójna musi posiadać niepowtarzalny numer, a te są przydzielane na JPs.

Z całym szacunkiem dla waszej włożonej dotąd pracy, ale nawet jak już będą mapy i scenariusze, to ktoś będzie musiał płacić. Ciekawe jakie kwoty rocznie, trzeba by było na ten hosting przeznaczyć i czy to ma sens?


No właśnie - wydaje mi się, że to Gilestiel płaci za hosting ..... 
Analizuje to, co Luis pisał do mnie na forum i co na pocztę, i dochodzę do wniosku, że on by umieścił je tak jak były ...
Przecież, już wcześniej sam osobiście umieścił  Bzura_1939 na MP, a ona miała ponad 21 MB.  ...
Ponad to, już po wszystkim napisał do mnie zachęcając, do robienia dalszych - tak to odebrałem (And no need to hesitate, your maps are great and I like very much ....)

A jeszcze jedno pisząc w poprzednim poście
Cytuj
poczekam na Was koledzy.
myślałem o tym, że ktoś zrobi na mojej mapce jakąś kampanie lub scenariusz ... i nie robię tego w próżnię.
Wracając do hostingu  - nigdzie nie widziałem limitów wielkości plików i nikt wcześniej nie zwrócił mi na to uwagi.
Przygotowując się do publikacji pierwszej mapki ściągnąłem sobie kilka mapek wcześniej wrzuconych na JPs  i wszystkie grubo przekraczały 2MB(standard) jak się teraz dowiedziałem.

Ale prawda jest też taka, że nie ma co robić mapek do szuflady, ani też publikować nikomu niepotrzebnych. ...
I tu Luis/ Gilestiel ma rację  - za hosting trzeba płacić, a my wszystko ściągamy za darmo.
Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Lipiec 04, 2013, 01:18:49
W każdym razie paru z nas na pewno pomoże. ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 04, 2013, 05:03:05
W każdym razie paru z nas na pewno pomoże. ;)
Dzięki

Żeby była jasność( może znowu coś pokręciłem) - jeśli chodzi hosting - największe doświadczenie ma tu chyba Kowdar i Greg.  U Kowdara znajdziemy instalkę gry, dodatkowe kampanie, aktualizacje , e-file Gustlika .... To też kosztuje ...

Luis pisząc - kto zapłaci za hosting - miał na myśli, że duże pliki generują dodatkowe koszty i chodziło mu abym ograniczył rozmiar do 2MB(standard jaki obowiązuje na MF) Przy tak dużych mapach okazało się to niemożliwe. Więc napisał na forum i przez pocztę, że dla map 3000x3000px maksymalna wielkość pliku to 6MB.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 26, 2013, 08:12:59
Rozkazy wypełniłem ..
Ostatnia mapa --> legnica_glogow(1125) została opublikowana.
http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=47926&p=722985#p722796

Więc wywiązałem się ze swoich wszystkich zobowiązań względem Kolegów. ..

Moje mapki na tle Polski
http://open_nfog.sympatyk.strefa.pl/mapki_og.jpg

PozdrowieniaTytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Lipiec 26, 2013, 11:56:25
Świetna robota - i tempo miałeś znakomite (biorąc pod uwagę obszar).

Mogę trochę pogrymasić? Przydałby się jeszcze ten Wrocław z większą ilością miejsca z północy, dla ewentualnego scenariusza obleżenia w 1945. 


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: derwiszx Lipiec 27, 2013, 03:17:42
super :)   
Samo przeglądanie tych map sprawia wiele przyjemności


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Mario Lipiec 27, 2013, 01:00:02
Piękna mapa :).Już nie mogę się doczekać żeby na niej zagrać w jakiejś kampanii ;D


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Lipiec 27, 2013, 01:31:53
Bajeczne te mapy, niemal jak do Heroes oMM III.  :D Mam nadzieję, że prędko przez nie przejadę swymi siłami! Dobra robota!


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 30, 2013, 06:42:37
Dzięki za miłe słowa.  Jednak bez tego forum nie było by tych mapek -> więc macie w nich swój udział.


Mogę trochę pogrymasić? Przydałby się jeszcze ten Wrocław z większą ilością miejsca z północy, dla ewentualnego scenariusza obleżenia w 1945. 
Mapa była wyznaczona przez Grega ... a do max( na północy)  brakuje tylko 25 px - chyba Ci o tyle nie chodzi?

Umieściłem Mapy Gustlika na tle Polski
http://open_nfog.sympatyk.strefa.pl/mapy_Gustlik.jpg

Starałem się umieścić je prawidłowo, ale czy mi się udało?
Oczywiście nie są to wszystkie mapy Gustlika -> ma On ich już 34. Popatrzyłem przy okazji na mapę 702 w lewy, górny róg  - zapis-historia .
Jeszcze inne Osoby też zrobiły 34 mapy w rejonizacji  Polska.  Razem więc jest 56 map.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Lipiec 30, 2013, 09:23:21
Cytuj
Mapa była wyznaczona przez Grega ... a do max( na północy)  brakuje tylko 25 px - chyba Ci o tyle nie chodzi?

Nie, nie - chodziło mi o mapę, na której Wrocław leżałby bardziej na środku, żeby można rozwinąc natarcie od północy....


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 31, 2013, 10:32:52
Cytuj
Mapa była wyznaczona przez Grega ... a do max( na północy)  brakuje tylko 25 px - chyba Ci o tyle nie chodzi?

Nie, nie - chodziło mi o mapę, na której Wrocław leżałby bardziej na środku, żeby można rozwinąc natarcie od północy....
Na tej już się chyba nie uda ...
Robisz coś na tym kierunku, czy tak na przyszłość?
Przez najbliższe 2-3 miesiące mam embargo na mapy .. a później - jeszcze nie wiem.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Lipiec 31, 2013, 10:57:14
Cytuj
Na tej już się chyba nie uda ...

Oczywiście, że nie - ja tak sobie gdybałem o nowej mapie.

Cytuj
Robisz coś na tym kierunku, czy tak na przyszłość?

Nic konkretnego - po prostu zastanawiałem się jakich ważnych miejsc jeszcze nam brakuje z Polski, no i wyszło mi że właśnie Wrocław (mapa do oblężenia), Kielce - bitwy z 1945, plus ewentualnie: Studzianki - tu teoretycznie jest mapa "Vistula", ale niedokładna i po łebkach zrobiona).

Cytuj
Przez najbliższe 2-3 miesiące mam embargo na mapy

 ??? ??? ???

Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 31, 2013, 01:43:51

Cytuj
Przez najbliższe 2-3 miesiące mam embargo na mapy

 ??? ??? ???

"Embargo jest instrumentem prawa administracyjnego. Nakładane przez rząd lub międzynarodowe organizacje, traktowane jako szczególny środek odwetowy."
Żona mi nałożyła ...  Muszę pozałatwiać odkładane rzeczy-  i tak tyle wytrzymała ..
Mapy zajmowały mi za dużo czasu .. a w zasadzie cały czas ..


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Lipiec 31, 2013, 02:49:16
A Twoja żona to bardziej "rząd" czy "organizacja międzynarodowa"?  ;D ;D ;D


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 31, 2013, 09:18:41
Lepiej nie pytaj ..

Przeglądam sobie mapy dla lokalizacji Polska ..
Czy nie przydało by się zrobić przegląd tych map --> weryfikację przydatności,  grywalności, zgodności z rzeczywistością, zasięgu terytorialnego?
Wiele map się pokrywa, nachodzi na siebie. Mapa 240 Dukla nie ma pliku txt i nie można określić gdzie to jest.
Co Szanowni Koledzy o tym sądzą? I czy chcieli by , ewentualnie w tym brać udział? - no przecież na niejednej mapie graliście
 


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Lipiec 31, 2013, 09:23:54
Dobry pomysł...

A tak a propos mapy "Dukla", to ja akurat trochę znam tamte rejony, zrobiłem sobie parę wycieczek po polskiej i słowackiej stronie - i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć: tam mapa jest o kant stołu potłuc!


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 01, 2013, 05:15:23
Zmów wybrałem  temat  ..
Przyglądam się Łodziom - trzy chyba ich jest i Wieluń obok ..
Każda w innej skali -> 746 - 4km/hex,  138 - 2km/hex, 509 -1km/hx  Wieluń też około 1km/hex.
A jak Wy oceniacie pod względem przydatności?
A jeszcze mapka 1053 - Mokra po obcięciu i kolorowaniu. A na tą jak patrzeć?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 01, 2013, 09:57:05
Skalowanie map było problemem od początku PG2. Szczerze mówiąc - przestałem już sie tym przejmować. Pilnuje tylko własnych map, żeby się kupy trzymały - o ile się da. Bo taka na przykład bitwa pod Mokrą rozgrywała się na przestrzeni kilku kilometrów kwadratowych, więc chcąc zrobić do niej mapę w skali 1,5km na heks - musiałaby mieć 3 na 3 heksy.... Stąd oczywiste nadużycie.

Ale najgorsza jest chyba mapa Westerplatte - tam lekkie działo nie "doniesie" z placówki na drugą stronę kanału portowego.
Ale znów - chcąc oddać realia tego miejsca - to całe Westerplatte musiałoby zmieścić się na 1 heksie! Choć to co jest, to jest przesada w drugą stronę.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 02, 2013, 10:21:49
Co sądzicie o mapkach Clu - 1028, 1037, 1035, 1036, 1034, 1053, 1041, 1045?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Rozprza Sierpień 02, 2013, 11:47:11
Co sądzicie o mapkach Clu - 1028, 1037, 1035, 1036, 1034, 1053, 1041, 1045?
Mokra jest trochę dziwna, bardzo się przyzwyczaiłem do starej. To Twoja praca? Podziwiam.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 03, 2013, 04:46:08
Co sądzicie o mapkach Clu - 1028, 1037, 1035, 1036, 1034, 1053, 1041, 1045?
Mokra jest trochę dziwna, bardzo się przyzwyczaiłem do starej. To Twoja praca? Podziwiam.
...  Jak tu odpowiedzieć ...
Co sądzicie o mapkach Clu - ....... ?
A dokładniej chodzi mi o przydatność do robienia scenariuszy i kampanii.
A szczególnie teraz - o zasięg - bo ni diabła nie mogę większość z nich na mapie Polski zaznaczyć  ...

Jeszcze wyjaśnię - Clu robi mapki ( 53 mapy na koncie) - Mokrą przerobił pod swój scenariusz.

Edyt
Ponieważ temat mapek nie cieszy się powodzeniem - poinformuje tylko, że dla pracujących na mapach, lub tylko przeglądających zrobiłem dla lokalizacji Polska graficzny plik rozmieszczenia map z MapFinder.
Pominąłem 3 mapy - 195-> lokacja Niemcy, 240 -> brak pliku txt ( nie wiadomo jaki obszar obejmuje) i 225 -> jest za mała.
http://open_nfog.sympatyk.strefa.pl/Polska_MF.jpg


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Mario Sierpień 05, 2013, 10:51:37
Ciekawy pomysł-można się zorientować -czego brakuje, gdy ktoś tworzy jakąś kampanie(związaną z ziemiami polskimi) :).


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 05, 2013, 05:07:50
Cytuj
Ponieważ temat mapek nie cieszy się powodzeniem

Wiesz, po prostu w świecie PG2/OG nie ma zwyczaju dyskutowania nad pracami osób trzecich na innym forum. Jak ktoś coś ma do mapek Clu, to może z nim pogadać na JP's - albo prywatnie.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 05, 2013, 09:33:26
Znowu coś źle napisałem -> nie chodziło mi o ocenę tych mapek, tylko o zlokalizowanie. Nie myślałem w kategorii - dobra - zła, tylko czy przydatne. Dla mnie wygląda, że były robione pod jakąś kampanie, obszary są małe, a miejscowości w większości nie do zidentyfikowania - i tyle. Nie mam nic do Niego i do jego mapek. Każdy robi jak umie i chce. A im większy wybór tym lepiej.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Wrzesień 06, 2013, 12:33:31
https://www.facebook.com/pages/Open-General/220967017940832

Po obejrzeniu jestem wręcz "przerażony". ;) Tyle mutacji... Zastanawiam się, czy może by tak coś podpatrzeć w innych efile'ach, tak z pozycji laika. ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Wrzesień 06, 2013, 01:34:27
Spróbuje odpowiedzieć na wszystkie tematy dziś przez Ciebie poruszone ..

Zacznę tak - teraz zdałem sobie sprawę,że wszystko tak naprawdę odbywa się na JPs.

Żyjemy tu -> na naszym forum - jak u Pana Boga za piecem.
Gustlik nas niańczy - robiąc e-fila, mapy, kampanie, ikony, dźwięki, smacki ...  i to wszystko sam aktualizuje, dostosowuje do tego co na JPs wymyślą a Luis w silniku gry umieści.
Kowdar rozpieszcza nas robiąc specjalną instalkę, aktualizacje.
Sam też, nie znając angielskiego, korzystałem z tego co jest tu dostępne. Szerokim łukiem omijałem  inne strony związane z PG/OG. Wycofanie się Mary z aktywnego uczestnictwa postawiło mnie przed decyzją - albo nic nie robię, albo zaloguję się tam by dokończyć co zacząłem. Trudno mi było - do dyspozycji tylko translator google, albo jak trzeba precyzyjnie to szukam tłumacza.

Odnośnie innych e-fili - jest ich całe mnóstwo. Część jeszcze na PG, PG2. Oczywiście, że można inne e-file doinstalować

Chcesz zachęcać nowych graczy do naszej strony - zobacz - ilu na JPs biało-czerwoną chorągiewką powiewa - a na nasze forum nie wchodzą. Może nie wiedzą?
Moim zdaniem na FB, NK raczej nie zwerbujesz nowych graczy.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Wrzesień 06, 2013, 05:02:20
Ale ja już je zwerbowałem... Ale to nieistotne. ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Wrzesień 25, 2013, 09:47:55
Zrobiłem coś takiego
(http://przeklej.net/img.php?im_id=137078&thumb=1) (http://przeklej.net/image_details/137078.html)
Może się komuś przyda na stronę startową do kampanii ...  lub coś innego ..

A tak, jeśli o strony startowe chodzi - to dlaczego w efilu Gustlika jest -> start_OGN_GUS.jpg ( atak na  kolumnę niemiecką) jako jpg właśnie?
Jeśli znajdzie się tam jaki kolwiek plik -> start_coś_tam.png  -> to on będzie w pierwszej kolejności otwierany.
W GusOGEfile_3.7 właśnie tak jest -> start_OPEN.png, a to inna grafika ( standartowa)
A jaka grafika na start EFILE_OGN_GUS Wam się wyświetla?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: derwiszx Wrzesień 25, 2013, 11:41:07
Miodzio, zwłaszcza żołnierz z KbUr :)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Mario Wrzesień 26, 2013, 07:57:57
Super, masz talent :)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Greg Wrzesień 26, 2013, 08:36:14
Bardzo ładne,  już ustawiłem u mnie jako obraz startowy gry :)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Wrzesień 26, 2013, 10:02:47
Bardzo ładne,  już ustawiłem u mnie jako obraz startowy gry :)
No, to w zasadzie miało być dla Ciebie jako obrazek startowy pod  WP lub pod Bzurę .. lub  jak kto woli ..

Gustlik swego czasu zamieścił bardzo ładną grafikę na stronę startową swojego efila ..
Szkoda, że w jpg (start_OGN_GUS.jpg)  bo jest wczytywana tylko wtedy gdy nie będzie png .. pisałem powyżej i pytałem jak u Was .. To cos takiego ( zmiejszyłem - szukać u siebie w \EFILE_OGN_GUS\OPENDAT)[załącznik usunięty przez administratora]


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Wrzesień 26, 2013, 10:27:41
Mówisz o tym obrazku z kawalerzystą i 7TP?

Jeśli tak, to ja praktycznie zrobiłem go dla siebie i tylko "nieoficjalnie" podrzuciłem chętnym, bo to nie jest ani mój obrazek, ani moja diorama, więc chodziło o prawa autorskie. Tak że nawet lepiej, że w pewnych sytuacjach nie będzie domyślny...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Wrzesień 27, 2013, 10:29:15
Mówisz o tym obrazku z kawalerzystą i 7TP?
....  Nie, o tym co w załączniku powyżej zamieściłem -> z samolotami atakującymi kolumnę czołgów.
Myślałem, że to Twoja Gustlik strona startowa do efila ... więc nie chciałem oferować swojej grafiki  ...

Jeśli chodzi o ten mój obrazek, to też nie do wykorzystania na oficjalną stronę efila ..
Zrobiłem to ze skanów kilku rysunków z książki + zdjęcie czołgu . Najtrudniej było dopasować czołg bo jakość i kolory zdjęcia były doskonałe ...
.... Przyznam się, zrobiłem jeszcze jeden obrazek - jak najbardziej "koszerny", ale  .. tak jak powyżej napisałem - myślałem, że sprawa strony startowej efila jest zamknięta ... i wrzuciłem na JPs do wykorzystania.
... Pewnie to moja wina, ale jakoś rozmowa z Tobą Gustlik się nie klei .. choćby z tymi dźwiękami ..  Nie chcę wchodzić Ci w paradę ..


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Wrzesień 27, 2013, 10:33:30
Cytuj
... Pewnie to moja wina, ale jakoś rozmowa z Tobą Gustlik się nie klei .. choćby z tymi dźwiękami .. 

Bo mówiłem, że tej sprawy bez udziału Kowdara nie zamierzam ruszać.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Wrzesień 27, 2013, 05:14:38
Cytuj
... Pewnie to moja wina, ale jakoś rozmowa z Tobą Gustlik się nie klei .. choćby z tymi dźwiękami .. 

Bo mówiłem, że tej sprawy bez udziału Kowdara nie zamierzam ruszać.
To, że bez Kowdara nic nie będzie u nas robione - to jasne!  Ale ja, wybacz zwątpiłem, że chcesz aby Twój efil znalazł się na JPs - a wtedy cała robota z dźwiękami traci sens ... no chyba żeby odchudzić instalkę ..
Po drugie - teraz to było pytanie o stronę startową .. ale co tam ..

Pozdrowienia dla Wszystkich na Zlocie Kraków 2013 !!Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 02, 2013, 08:57:43
Zrobiłem dwa projekty stron startowych do eFila Gustlika ..
w załącznikach 40 procentowe widoki ..
Proszę, o ocenę czy tak to ma wyglądać i .. czy mam robić coś dalej w tym kierunku ...


[załącznik usunięty przez administratora]


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Październik 02, 2013, 11:16:44
W obu zastosowałbym filtr/ maskę , która zdejmie wyrazistość ze zdjęć, bo kiepsko  do siebie pasuje tło i te fotki pierwszego planu.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Październik 03, 2013, 08:24:14
A masz wszystkie zgody? Mam na myśli autora zdjęć i osób na nich przedstawionych?

Jeśli tak, to głosuję za pierwszym zdjęciem, tylko powiększ trochę logo gry i w opisie dodaj "Polish Efile"


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Mario Październik 03, 2013, 08:37:15
Mi też bardziej podoba się pierwszy -ale trzeba by go jak twierdzi Zsamot trochę "stłumić" :)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 06, 2013, 09:08:38
A masz wszystkie zgody? Mam na myśli autora zdjęć i osób na nich przedstawionych?

Jeśli tak, to głosuję za pierwszym zdjęciem, tylko powiększ trochę logo gry i w opisie dodaj "Polish Efile"

Przepraszam, że tak długo ...

Najpierw logo. Zrobiłem kilka wariantów ..
http://open_nfog.sympatyk.strefa.pl/Logo50.png
Co to znaczy ->
Cytuj
w opisie dodaj "Polish Efile"
-> to tak jak zrobiłem?

Co do licencji -> biorę tylko fotki na licencji CC-BY-SA-3.0 Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license.
http://en.wikipedia.org/wiki/Creative_Commons_license, więc chyba nie będzie problemu ..

Najpierw może napiszecie, które loga użyć ->  to zespolone, czy te pojedyncze i które gdzie powinno być ..


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Październik 07, 2013, 03:50:03
A innego orła, bardziej archaicznego? No i może mniejszego? By "nie wypadał" za ramy.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 07, 2013, 08:11:24
A innego orła, bardziej archaicznego? No i może mniejszego? By "nie wypadał" za ramy.
Ten orzeł jest z 1927 roku - godło II Rzeczpospolitej - jest w domenie publicznej , więc można go użyć i pasuje historycznie do obrazka. Obrazek przedstawia tematycznie wrzesień 1939r.
Co do kontrastów( wyrazistości) - to według życzenia można dopasować.
Ciekaw jestem czy zauważyłeś orła na obrazku (tym w załączniku z 2 paź)?
Gdzie ma być umieszczone logo? Jedno zespolone? Dwa- po przeciwnych rogach - tak jak było pierwotnie?
A może dobrym sposobem będzie ->  pobranie obrazka -> naniesienie zmian (poprawek) i ponowne wrzucenie na forum?Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Październik 08, 2013, 07:50:43
No powiem Tobie, że po przemyśleniu- te godło na tle GF wygląda najlepiej.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 09, 2013, 10:31:18
Aby zakończyć z tematem strony startowej do efila, zrobiłem 6 wariantów tego samego obrazka -> różnica to rozmieszczenie elementów loga efila i gry (różnych)  Wydaje mi się, że je uwzględniłem opinie kolegów.
Pod każdym wariantem jest nazwa ( różnica to a,b,c,d,e,f w nazwie). Proszę o wybór jednego do ewentualnych dalszych prac. ...

(http://przeklej.net/img.php?im_id=141472) (http://przeklej.net/image_details/141472.html)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Mario Październik 10, 2013, 05:42:49
Głosuję:
3cx  :)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Październik 10, 2013, 07:08:53
b, ew. c. ciekawe też f.
Kawał dobrej roboty.  :yes


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: derwiszx Październik 10, 2013, 08:14:35
Zdecydowanie 3cx

Ewentualnie zastanowiłbym się nad zastąpieniem logo OG w 3cx  logiem z 3ax  ale najpierw trzeba by taka kombinacje zobaczyc.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Październik 10, 2013, 08:43:01
3cx albo 3ex


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Rozprza Październik 11, 2013, 01:30:40
Ładne. Zawsze II WŚ kojarzyła mi się ze zdjęciami czarno-białymi, ale zdjęcia w naturalnych kolorach są bardziej realistyczne.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 11, 2013, 10:23:52
Ładne. Zawsze II WŚ kojarzyła mi się ze zdjęciami czarno-białymi, ale zdjęcia w naturalnych kolorach są bardziej realistyczne.

Zwłaszcza jak są rekonstrukcją .. w wykonaniu przez grupy rekonstrukcyjne - takich zapaleńców  ...

Ale do rzeczy - wygrał bezapelacyjnie wariant c
Oto plik w pełnej rozdzielczości wraz z licencją do pobrania.
http://przeklej.net/down/55080632211199777007989894757033940bda112f38ffc6e02086103.html (http://przeklej.net/down/55080632211199777007989894757033940bda112f38ffc6e02086103.html)

W ostatnim efilu Gustlik też zamieścił stronę startową - z czołgiem i kawalwrzystą.
Do pełni szczęścia brakuje jeszcze pliku efile.xml --> aby przy wybieraniu efila były wyświetlane informacje o nim.

Przykładowa treść pliku xml


<?xml-stylesheet type='text/xsl' href='http://opengeneral.sourceforge.net/efile.xsl'?>
<efile>
   <title>OpenGus</title>
   <description/> Gustlik's Efile - Polish Efile
   <version>OGN_GUS 3.8</version>
   <author>Gustlik</author>
   <url>http://opengeneral.pl/index.html</url>
        <url>http://opengeneral.strefa.pl</url>

</efile>Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 13, 2013, 08:29:47
Długo tu nie byłem ..
W zasadzie nic się nie zmieniło, po za jednym -->  Radar trafił w samo sedno odgrzewając temat "Zagadki sprzętowe"
Czternaście stron po piętnaście postów (14x15=210) przez miesiąc, to niezły wynik --> większość wątków przy tym wysiada ..

Gratulacje i pozdrowienia dla Panów Generałów.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Radar Listopad 14, 2013, 12:16:21
Dzięki Chyba że mamy tu do czynienia z nutką sarkazmu. ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: DanielS Listopad 14, 2013, 01:10:23
Chyba raczej z nutką rozgoryczenia...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Listopad 14, 2013, 01:55:53
Szczerze? Ja nie rozumiem...
- zagadki rozkręcają forum, stronka żyje, jest fajny klimat pogaduch itp. Z racji pracy, dzieciaków często nie zdążę na pierwszą odpowiedx, ale czujnie obserwuję;
- cały czas gram, wpisuję efekty testu- jest bowiem świetna kampania rosyjska, ktoś napisał do Gustlika, by pograć... Ano włanie.
My tworzymy forum, najpierw pytanko, ile sami dajemy... potem utyskiwania. ;)
Do boju i na forum! ;)  :t34


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Listopad 14, 2013, 02:06:58
Cytuj
Chyba raczej z nutką rozgoryczenia...

Przecież nikt, nikomu nie zabrania pisać w innych działach, pobierać kampanie i grać....


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Listopad 14, 2013, 05:32:06
Toteż zawsze powtarzam, ile dasz z siebie, tyle otrzymasz. ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 14, 2013, 10:33:27
Ooo ..  nutki ..
A może to nutka pozytywna? - nutka pochwały!
Jeśli tak miało by nie być( pierwszy post tego wątku wyjaśnia moje podejście) --> to pozwól Zsamot, że Cię zacytuję
Cytuj
Szczerze? Ja nie rozumiem...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Kwiecień 11, 2014, 10:37:11
Przeczytałem post Hansena
http://www.forum.gildiageneralow.pl/kampanie-w-budowie-gry-testowe-konsultacje/test-w05-%27%27rycerska-7-apanc%27%27/msg30601/#msg30601

Tworzenie kampanii na pewno nie jest łatwą rzeczą. Do tego jeszcze wiedza historyczna i możliwość oddania tego w grze, na ciągle zmieniającym się silniku, jak i e-filu.
Dlatego zgadzam się, że dobrym sposobem jest zapytać się na forum, lub robić tak jak niektórzy na JPs - ogłaszają - robię kampanię "taką, a taką".
Radzą się w sprawie jednostek, map, przebiegu bitwy, kolejnych scenariuszy.

Tu taka moja refleksja - szkoda, że Mara nie zrobił ostatniej kampanii .
Miałbyś Hansen co protestować ->  miała być kampania niemiecka, walki odwrotowe 7 i 24 DPanc (1 ścieżka 7 DP, 2 ścieżka 24 DP).

I jeszcze może o współpracy z Marą - najpierw przegląd istniejących map.
Jeśli nie było odpowiedniej, albo mu nie odpowiadała -> to szukaliśmy map wojskowych. Mara wybierał obszar, jaki chciałby widzieć, ja dokonywałem przeliczeń - 1,5 km/hex i ostatecznie uzgadnialiśmy - "mapę podkładową".
Następnie wyznaczane były "heksy wrażliwe" -  czyli takie, gdzie miał być określony teren, przebieg dróg, kolej ... Później mapx - jak najwierniej oddający sytuację - około 120 nazw własnych - każdy lasek , strumyk , wsie .. Nieraz nad tym mapx siedzieliśmy ponad tydzień.

Nie wiem czy to wyszło mapom na dobre? - Są przepakowane drogami zwłaszcza.
Czy tak powinna wyglądać współpraca?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Mario Kwiecień 11, 2014, 04:27:20
Mam pytanie Mara nie zrobił kampanii czy jej nie dokończył?
Jeśli nie dokończył, może w późniejszym terminie dokończy- a wtedy da do testów. Myślę, że tak jak ja kilku kolegów z miłą chęcią ją przetestuje i wtedy może wyjdzie kolejna dobra kampania :)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Rudel Kwiecień 11, 2014, 04:31:34
Dokładnie testy "grupowe" są efektywne. Pomysły na poprawki czasem dziwaczne okazują się potem całkiem niezłe >:D


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Kwiecień 11, 2014, 11:05:15
Mam pytanie Mara nie zrobił kampanii czy jej nie dokończył?
Jeśli nie dokończył, może w późniejszym terminie dokończy- a wtedy da do testów. Myślę, że tak jak ja kilku kolegów z miłą chęcią ją przetestuje i wtedy może wyjdzie kolejna dobra kampania :)

Kampania w jakim jest stanie -> trudno powiedzieć.
Był testowany jeden scenariusz -> Osterode ( to nie jest pierwszy scenariusz w kolejności)
Później kontakt się urwał.
Znam tylko kolejność scenariuszy, ich nazwy oraz przyporządkowane mapy( były już wszystkie), zakres terytorialny na jakim miały się odbywać.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Fan Blitzkriegu Grudzień 08, 2014, 04:41:59
 Mam kilka pomysłów na kampanie, problem z ich zrobieniem. Zupełnie nie ogarniam edytora. Fakt, jest kilka opisów ale brakuje poradnika (chyba że go nie znalazłem na Forum), który pokazał by jak w ogóle zabrać się za kampanię. Chodzi o sam edytor Sute. Takie pierdoły jak zacząć. Niedługo mam sporo wolnego i spróbowałbym swoich sił w stworzeniu kampanii. Przypuszczam że to sporo roboty, ale niebawem i czas i chęci się znajdą. Nie byłaby to kampania typowo historyczna, choć wykorzystał bym ją jako podkład do fikcyjnych bitem  ;D.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Grudzień 08, 2014, 05:33:05
Schowałeś to ważne pytanie w naprawdę ciemnym kącie forum - dobrze, że mam autopowiadamianie... :)

Robienie kampanii polega głównie na robieniu poszczególnych scenariuszy. Zebranie ich potem do kupy i podstawienie do drabinki, to już naprawdę pikuś.

O samym Suite trochę pisałem tutaj: http://www.forum.gildiageneralow.pl/edytor-open-suite/0/ natomiast problem polega na tym, że rzeczywistość w Suite tak szybko się zmienia, że te teksty i screeny trzeba by zmieniać (uaktualniać) przynajmniej raz na miesiąc, bo te które tam są już na pewno nie zawierają wszystkich funkcji. ALE PODSTAWY SIĘ NIE ZMIENIŁY...

Możemy zrobić tak - załóż temat pt: Robimy kampanię - choćby nawet w tamtym dziale, no i będziemy jechać, krok po kroku, całość na przykładach, z odpowiednimi screenami - może i ośmielimy innych?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Grudzień 08, 2014, 08:47:49
Super pomysł: łopatologicznie proszę!


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: kowdar Grudzień 08, 2014, 09:18:21
Jak grę masz zainstalowana z mojej instalki, to w podkatalogu DOC są manuale do gry oraz także do Suite.
Jeden z nich opisuje jak się robi scenariusze.

Oba po angielsku, autorstwa Guille.

Sądzę, że na początek są dobrą podstawą.

PS.
A jak nie instalowałeś gry z mojej strony, to te podręczniki są na stronie Luisa, w części dotyczącej Suite.

Oczywiście nie kwestionuję zrobienia dobrego, praktycznego poradnika tutaj u nas po polsku i na forum, pokazuję tylko że coś już jest.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Fan Blitzkriegu Grudzień 09, 2014, 05:23:08
Instalowałem ze stronki opengeneral.pl

 Jakbym widział taki poradnik na łopatologię?, otóż już piszę.

 Z tego co kumam i czytam, zrobienie kampanii polega na stworzeniu wybranej przez siebie liczby scenariuszy i sklecenie ich w kampanię. Sam pomysł na kampanię pozostawiam jako oddzielny wątek  ;D. Poradnik zaczynałby się od momentu otwarcia edytora i pokazywał krok po kroczku co mam robić, kiedy zasejwować najlepiej i gdzie. Chcę dowiedzieć się jak robią to fachowcy, ale na początek samo zaczęcie. Mogę się mylić, ale przypuszczam, że polega to mniej więcej na tym. Otwieramy czystą stronę kampanii, tu wybieramy co trzeba (sam opis stronki kampanii i całej reszty jest w poradniku), zapisujemy i zaczynamy tworzyć scenariusze a te potrzebują już sporo roboty i itd.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Grudzień 09, 2014, 05:55:35
Łopatologicznie rzecz biorąc, to można zacząć na dwa sposoby - każdy jednakowo skuteczny
1) - stworzyć pustą drabinkę kampanii a potem wypełniać ją scenariuszami  (czyli zacząć od "new campaign")
2) - zrobić osobne scenariusze, a potem spiąć je drabinką (czyli zacząć od "new scenario")

Nie ma znaczenia który sposób wybierzesz.

Ja, robiąc kampanię, wybieram coś pośredniego - otóż robię trzy-cztery początkowe scenariusze, potem dopiero projektuję drabinkę na 15-20 pozycji. Jeśli nazwy plików scenariusza są konsekwentne i zapisane według określonego schematu, to kampania sama je sobie znajdzie i podstawi do drabinki.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Kwiecień 22, 2015, 07:50:42
Tak mnie wzięło ..
Jestem tu już 3 lata.  ;D
Przede wszystkim dziękuję, że tyle mnie znosiliście --> moje dziwne pomysły i nie do końca zrozumiałe idee ..  >:D
Co prawda mam na koncie 29 zrobionych map, ale nie wszyscy je akceptowali .. dlatego dalsze 21 grafik w tych jaskrawych kolorach nie były publikowane..
Jeśli porównać to z dokonaniami Gustlika, to wypada mizernie.
No i nie nauczyłem się grać  :D

Dobrze, że są tu nowe osoby z dużym potencjałem  :t34  :tiger
Pozdrowienia dla wszystkich  :toast


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Kwiecień 22, 2015, 08:01:08
No i jak widzisz - nawet ja się do nich przekonałem.  :laff

A w czasach, w których w grze za mapę robi zwykły jpg, czy png, każdy sobie może ostrość kolorów ustawić sam.

Dawaj te 21 dalszych... 


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Kwiecień 22, 2015, 08:32:16
Pewnie , nic z tego nie będzie  >:D , bo to tylko grafiki, jak napisałem i dla PEG robione... według tamtych plików map --> więc i teren (pola) nie da się łatwo przenieść. To są grafiki w stylu mapy 1201 ... różnej wielkości, nie przekraczające 1920x1920px

Natomiast, jest kilka scenariuszy nie publikowanych  .. Grega  ;) - może by zechciał opublikować, i może by coś z tego było.
Jest też scen Mary grany testowo ..
To tylko takie moje luźne sugestie ...
Jeśli o te grafiki chodzi , to postaram się je udostępnić, dla ciekawych i bezkrytycznych  >:D  ;D  :rollin


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Kwiecień 22, 2015, 08:43:43
Wbrew pozorom, nawet fikcyjne grafiki by się przydały - nigdy nie pokryjemy rzeczywistymi  mapami wszystkich potrzebnych obszarów. Nie wiadomo co się kiedy i komu przyda.... 


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Kwiecień 22, 2015, 09:00:50
To były pliki w formacie bmp i 24bit.
Będę musiał je na jpg przerobić - bo waga jest spora, pokombinuje z png, ale z kolorem 8bit.
Ostatnie mapy - redukowałem do koloru 192szt, to nie pełny 8-bit... by się w limicie zmieścić, ale one są robione inną techniką.
A tak, przy okazji - ta Warka, to najdłużej robiona prze zemnie mapa - od sierpnia tamtego roku  :D


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Mario Kwiecień 22, 2015, 11:11:42
To ogrom pracy :clap
A grać się możesz jeszcze nauczysz  ;D.
Przyjedź kiedyś na zlot to Cię trochę podszkolimy ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Kwiecień 22, 2015, 11:56:32
Cytuj
Przyjedź kiedyś na zlot to Cię trochę podszkolimy

 :good


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Kwiecień 23, 2015, 06:42:41
Zobaczymy, co się da zrobić, choć szanse są marne .. dlatego też, nie robię już nic dla PEg, choć tak łatwo mi szło ..
Teraz nie wiem, jak u mnie z czasem jutro --> nie mogę dawać żadnych wiążących obietnic  ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Kwiecień 23, 2015, 07:31:57
Ale też my zlotu nie robimy jutro.....  :D


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Kwiecień 23, 2015, 08:26:48
Jutro - oznacza - każde jutro, niestety .. rzeczy się pokomplikowały ..Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Kwiecień 27, 2015, 02:14:39
Trzymamy kciuki, co byś prozę życia wziął za rogi powalił na kolana.
Każda kreatywność pomaga wszystkim, zatem się kryguj, publikuj, udostępniaj.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 10, 2015, 07:12:50
Witam po długiej przerwie  :)

W sumie  - jak zawsze - nie wiem, gdzie napisać ..  ;D

Na JPs zaczęto robić porządki z ikonami - rykoszetem może dostać nasz e-fil --> ponieważ nie został zaliczony do tych 104 e-fili "oficjalnych".
Kto zainteresowany - powinien czytać temat :
Re: Icons thread for icon makers - please read first post
od postu
http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=41451&p=747604#p747462,
a zwłaszcza dzisiejszą informację - o usuwaniu ikon z openicons.dat

Tłumacz google:
nowy openicons został zwolniony

Lista zmian:
- Dodano nowe jc * Le * ikony
- Usunięte ~ 70 ikon, które nie zostały wykorzystane w "oficjalnych" efiles 104 i miał style obsługiwane i nie miał dobrą wymianę
- Zastąpić ~ 200 ikon, które nie zostały wykorzystane w "oficjalnych" efiles 104 i miał style obsługiwane i miał możliwość zastąpienia
- Wprowadził nowy styl, a mianowicie "Default", który jest w rzeczywistości "nowe" (2015) w stylu Juankar

w sumie: 21435

brak koloru: 3589
ma klasy: 155
żaden naród: 322
żaden styl: 2901

a tu są nowe wymagania jakościowe (niech je omówić, jeśli ktoś nie zgadza)

1. Obsługiwane tylko zostaną dodane ikony

2. obsługiwane ikony 240x150 (lub niewiele większe) ikony wykonane w domyśle, Pat, Juankar lub inne style dobre jakości, jeśli nie mają odpowiedników w stylu Domyślnie

3. Yakobinets, style Fairline akceptuje, choć nie w pełni obsługiwany

4. Wszelkie inne style są obsługiwane. chyba, że ??jest to bardzo dobry powód, te ikony nie będą już dodane

5. ~ 5000 niewykorzystane (w "oficjalnych" efiles 104) ikony wykonane w stylu nieobsługiwanych, zostanie zastąpiony, jeśli to możliwe

6. standardowe kolory pojazdów (piasek, zielone, brązowe, szare, zimą, z oliwek lub wzory moro korzystających z tych kolorów) mogą być badane na "default" ikony stylu. Nierealne. Wrzaskliwy kolory nie są obsługiwane

7. odcień jednostek powinno pozostać szare, recolored odcień nie jest obsługiwany

8. poczekajmy pełną serię WW1, WW2, CW ikon piechoty przez Juankar przed przystąpieniem do tworzenia własnych modów. jeśli coś jest naprawdę pilna, prosimy o kontakt z Juankar, może on je dodać do swojej listy rzeczy do zrobienia z wysokim priorytecie

Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 10, 2015, 08:50:16
Nic ciekawego, ani nowego. Dalszy ciąg mieszania w ikonach.
Założenia nawet słuszne, ale niestety realizacją zajmuje się idiota.

Tak czy inaczej, już przy ikonach okrętów było wiadomo ze ze docelowo będziemy musieli dostarczać własny plik OpenIcons.dat razem z instalką.
Tragedii nie ma, tylko masa bałaganu i sporo dodatkowej roboty....


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 12, 2015, 01:18:11
Sorki, dopiero wróciłem (w nocy) i nie jestem na bieżąco, ale widzę, że Open General zaczyna być prywatną gra pewnego Węgra...

Trudno mi wypowiedzieć się o dalszym postępowaniu, gdyż nie wiem jak jest skala zmian i ewentualnego zagrożenia.

Wiem jedno - jak parę lat temu chciałem wymienić dźwięki na nowsze i lepsze - zostałem właśnie na JP's Panzers opieprzony, że "niczego nie będziemy usuwać". Powiedziani mi otwarcie, że mogą dodać moje dźwięki, ale o wywalaniu starych nie ma mowy.

W sprawie ikon, widzę obowiązują inne zasady.
Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 12, 2015, 02:06:19
Przepraszam, że moim wpisem namieszałem.
Po wpisie Waldziosia na Jps było ... trzeba to przeczytać samemu, bo mój angielski ( Google) jest za słaby
Teraz chodzi, o to czy chcemy mieć wspólny plik ikon ...
Wygląda też na to, że wszystko firmuje Luis ..


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 12, 2015, 02:21:01
Cytat z "lvjtn" (dzięki sympatyk)
:
Cytuj
i really would prefer the cooperation. so what if, some of the english speaking polish users would create an icon list of efile_gus (suite -> equipment -> report dialog -> full report in csv) and i swear i will include them to the "used icons" db.

Oczywiście, że mogę mu wysłać taki arkusz nawet natychmiast - tylko co dalej? Mam mu wysyłać kolejne co tydzień? Mam uzgadniać z nim plany wprowadzenia nowych jednostek do efila? Ja sobie w poniedziałek stworzę nową jednostkę, a on mi we wtorek wywali do niej ikonę? ABSURD.

Poza tym, skończonym łajdactwem, jest opowiadanie o tym, że nasz efile jest jakiś "tajny" czy "nieoficjalny".
Na samym JP's Panzers jest OFICJALNY temat o tym efilu i linki do jego pobrania!!

Oto dowód:

http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=195&t=50503

Gdyby ten człowiek chciał, to mógł sobie ściągnąć efila i samemu taki arkusz wygenerować podobnie jak wygenerował dla pozostałych efili. Nie jest jeszcze tak, że jak czegoś nie ma na SuorceForge, to to nie istnieje. Jeśli czegoś używa wystarczająca grupa zainteresowanych graczy, to to "coś" może sobie być nawet na Marsie!

A jak ktoś chce robić zmiany i uważa się za dyrektora cyku w budowie, to jego obowiązkiem jest dotrzeć, do wszystkich zainteresowanych i uzgodnić te posunięcia.

Szczerze powiedziawszy - nie wiem jakie jest wyjście z tej sytuacji.....


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 12, 2015, 03:35:02
Sytuacja, na chwile obecną wygląda tak, że wypadło 6 ikon, z których 5 zastąpiłem bez problemu, natomiast ikona
czołgu ciężkiego Char 2C była niestety - unikatowa. Nic innego nie jest na tyle podobne, żeby mogło dać radę. Na
razie jest tam ikona Char D2, ale to jest czysta prowizorka.

Z tym że ja już mówiłem, przy okazji ikon okrętów: NIE WYRZUCA SIĘ NICZEGO DOPÓKI NIE MA SIĘ ZASTEPSTWA!

Myślałęm, że to jest oczywiste....kurrrrr....


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 12, 2015, 03:38:28
Słów mi brak... :'(


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 12, 2015, 03:39:19
Sytuacja, na chwile obecną wygląda tak, że wypadło 6 ikon, z których 5 zastąpiłem bez problemu, natomiast ikona
czołgu ciężkiego Char 2C była niestety - unikatowa. Nic innego nie jest na tyle podobne, żeby mogło dać radę. Na
razie jest tam ikona Char D2, ale to jest czysta prowizorka.

Z tym że ja już mówiłem, przy okazji ikon okrętów: NIE WYRZUCA SIĘ NICZEGO DOPÓKI NIE MA SIĘ ZASTEPSTWA!

Myślałęm, że to jest oczywiste....kurrrrr....

Zgłosisz to?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 12, 2015, 03:43:40
Cytuj
Zgłosisz to?

Nie, Jarku ONI już postanowili...
A wychowywać, to powinni ich rodzice, ale to było wiele lat temu.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 12, 2015, 04:08:05
Przepraszam jeszcze raz, ale
wypadało by oficjalnie odpowiedzieć  ... abyśmy nie wyszli na  takich co nie umieją się zachować.
Padła propozycja pomocy przy tłumaczeniu na angielski dla briefingów ...
Ludzie nie rozumieją o co chodzi .

Taki układ jak dotychczas był wygodny - którą instalkę byś nie miał - to mogłeś pobrać interesujące kampanie( efil) i grać.

Gustlik wiem, że Cię bardzo boli, to co było, ale  może dla dobra tego co lubisz znajdzie się jakiś consensus?

Zadziwiająco dużo gości jest dziś na forum  ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 12, 2015, 06:54:06
Ljtvn władza uderzyła do głowy, a Luis może i widzi problem ale nie chce, albo nie potrafi się postawić durniowi, bo tamten ma zasługi.

Ja już się wypowiedziałem, nie ma sensu dyskutować o brakujących ikonach przy każdej nowej kompilacji, taka sytuacja nie powinna w ogóle mieć miejsca.Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 12, 2015, 07:14:21
Właśnie przeczytałem ...
Czy to jest opinia uzgodniona z Gustlikiem?

To co napisałeś może być słuszne, ale sposób w jaki napisałeś - będzie odczytane jako - butni Polacy wywołują awanturę ...
Sęk w tym, że do pracy nikt się nie rwie .. Jeśli napisał byś, ze dokończysz/ naprawisz to co zepsuł  Ljtvn, to wtedy  :clap :clap  ...

Ja bym zaproponował, aby zrobić z ikonami - tak jak z grą - zamrozić , aż do zrobienia nowego/sprawdzonego pliku ikon - po uzgodnieniu z twórcami e-fili ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 12, 2015, 07:44:17
Właśnie przeczytałem ...
Czy to jest opinia uzgodniona z Gustlikiem?
Opinia jest moja prywatna, nigdy nie twierdziłem ze pisze w czyimś imieniu.
To co napisałeś może być słuszne, ale sposób w jaki napisałeś - będzie odczytane jako - butni Polacy wywołują awanturę ...
I dobrze, bo oficjalna wersja to: nic złego się nie stało, szlachetny ljtvn wprowadził podział na efile "oficjalne" i resztę dla naszego wspólnego dobra, powinniście mu podziękować.
Wybacz, ale ktoś musiał walnąć pięścią w stół.Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 12, 2015, 08:14:48
Więc, to co ja napisałem pewnie Cię rozczaruje ..


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 12, 2015, 09:44:56
Cytuj
Ljtvn władza uderzyła do głowy, a Luis może i widzi problem ale nie chce, albo nie potrafi się postawić durniowi,
bo tamten ma zasługi.

Ta-Dą!  :clap

No więc podsumowując:

Póki co, technicznie, sprawa dotyczy tylko jednej ikony, więc kataklizmu nie ma....

Jest jednak aspekt etyczny całości sprawy - czyli: jedna osoba, zajmująca się magazynowaniem zasobów, uzurpuje
sobie prawo do modyfikowania ich zawartości i decydowania co będzie do tego magazynu przyjmował - a czego nie.
Ponieważ sytuacja taka powtarza się już po raz kolejny - nie ma żadnej gwarancji, że za chwilę nie powtórzy się znów
i nie dowiemy się, że będą usuwane "niewłaściwe" mapy, dźwięki...i.t.d.

A może niedługo i kampanie, które się panu "lvjtn" nie spodobają, będą miały szlaban?

Jeśli chodzi o mojego efila i kampanie. to rzeczywiście - nie ma ich w międzynarodowym repozytorium, po części z
tego powodu, że nie mają przetłumaczonych briefingów i opisów, a po części dlatego, że uznałem że skoro mają
na JP's Panzers oficjalny link do  naszego forum i strony Kowdara, to to załatwia sprawę.

Więcej się tym nie interesowałem.

Nie sądziłem, że tylko obecność na stronie zarządzanej przez "lvjtn" powoduje uznanie efila i kampanii za oficjalne.

W każdym razie podtrzymuję swoja decyzję nie rozmawiania i nie uczestniczenia w żadnych pracach na JP's Panzers.
Przynajmniej tak długo, jak długa rządzi tam ten "lvtjn".


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 12, 2015, 10:03:02
Zgadzam się z powyższym w 100%.

Pytanie co robimy dalej. W tej wersji przepadło tylko 70 "nieoficjalnych" ikon, docelowo mowa jest o kilku tysiącach.
Ljtvn tylko macał na ile sobie może pozwolić.

Owszem, jest mowa o dostarczeniu  przygotowanej przez nas listy ikon, zapewne jako wyjątku, bo nadal nie będziemy "oficjalni".
Możemy się na to zgodzić, i jakiś czas będzie spokój, ale moim zdaniem w ten sposób zniżymy się do ich poziomu, będziemy współuczestniczyć w traktowaniu innych "nieoficjalnych" efili tak jak potraktowano nas.

Przetestowałem IconsTool.exe, podmiana ikony w OpenIcons.dat zajmuje poniżej minuty i jest w zasadzie bezproblemowa.
Szczerze mówiąc obawiałem się ze będzie trzeba pakować i rozpakowywać całość a tu zaskoczenie, można bezboleśnie dodawać, usuwać i podmieniać ikony. Proces nie jest błyskawiczny, ale tempo jest do zaakceptowania.
W tym świetle tym bardziej nie widzę powodu by się użerać na JP.

Mamy samodzielną instalkę, nie widzę powodu by nie posiadać samodzielnego pliku ikon.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 12, 2015, 10:12:25
Cytuj
Owszem, jest mowa o dostarczeniu  przygotowanej przez nas listy ikon, zapewne jako wyjątku, bo nadal nie będziemy "oficjalni".

Tak, ale - jak już mówiłem - taka lista wskaże tylko te ikony, które są w użyciu w chwili obecnej,
A SKĄD JA MOGĘ WIEDZIEĆ JAKIE IKONY PRZYDADZĄ MI SIĘ ZA TYDZIEŃ?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 12, 2015, 10:39:39
Dobra, moja propozycja.

Zacznę przygotowywać lokalny plik ikon.  Jako podstawy użyje oficjalnego pliku z 15 czerwca (ostatni jakim dysponuje).
Na początek przywrócę oryginalne ikony okrętów. Potem wedle życzeń.

Ktoś jest przeciwko?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 12, 2015, 10:44:27
Poczekaj, ale chcesz robić plik ikon TYLKO Z TYMI IKONAMI, które są aktualnie w użyciu?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 12, 2015, 10:53:42
Poczekaj, ale chcesz robić plik ikon TYLKO Z TYMI IKONAMI, które są aktualnie w użyciu?
Nie planuje niczego usuwać.
Podstawą będzie ostatni nieokrojony oficjalny plik.
Doraźnie planuje tylko przywrócić ikony okrętów (te wrzucone do OPENDAT).
Chce stworzyć coś w rodzaju pliku bazy.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 12, 2015, 10:58:52
No dobra, ale jak sobie wyobrażasz procedurę updatowania ikon?
Kiedy na Source Forge pojawi sie nowy plik?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 12, 2015, 11:11:06
No dobra, ale jak sobie wyobrażasz procedurę updatowania ikon?
Kiedy na Source Forge pojawi sie nowy plik?
Aktualizujesz efile, równocześnie aktualizujesz plik ikon. Zamiast z SF, plik z ikonami ściągasz ze strony Krowdara.
Wcześniej nowe ikony wysyłałeś na JP i czekałeś aż je opublikują. W nowym rozwiązaniu sam je dodajesz, albo wysyłasz mi, w zależności jak ci będzie wygodniej.

Kiedy na Source Forge pojawi się nowy plik , możesz go przejrzeć i ewentualnie wykorzystać ikony które ci się spodobają.
Nie musisz się przejmować co nowego wymyśli Ljtvn.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 12, 2015, 11:21:52
Nie, nie, poczekaj - do tej pory było tak, że spokojnie nadpisywałem sobie plik OpenIcons, a potem szukałem ikon potrzebnych do nowych jednostek.

Teraz, jak ściągnę z SF i nadpiszę nowy plik, to może mi wyciąć jakieś stare ikony, a jak ściągnę od Kowdara, to z kolei tam nie będzie nowych.

Pytanie - jak uaktualniać ikony o nowe publikacje - tak żeby jednak były kompletne....? Jedyne wyjście jakie widzę, to ściągać pojedynczo z repozytorium nowe ikony i kompilować je do OpenIcons - nie ruszając starych. Ale ich updaty miewają po 200-1250 ikon czasem....


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 12, 2015, 11:46:24
No niestety żadne rozwiązanie nie jest idealne.

W plikach z SF będzie brakować starych "nieoficjalnych" ikon, a nasze własne pliki będą pozbawione bieżących aktualizacji.
Co prawda większość tych  aktualizacji będzie zbędna albo nie będzie nas dotyczyć, ale to zawsze jakiś minus.

Jedyna alternatywa jaką widzę, to wypakować wszystkie używane przez nas obecnie pliki ikon i wrzucić je luzem do folderu OPENDAT w katalogu efila lub w głównym katalogu gry. W ten sposób niezależnie co będzie zawierał aktualny oficjalny plik openicons.dat, nasz efil będzie wstecznie kompatybilny. Niestety takie rozwiązanie nie jest zbyt eleganckie i pochłonie sporo miejsca. Nie ocali tez starych nieużywanych ikon przed skasowaniem.

Cytuj
- First attempt is to load from EFolder's OPENDAT subfolder as:
        PNG file being 3x3 images same size
        S16 file (encoded Peg format)
        SHP file (encoded PG2 format)
- If not found, then Main game OPENDAT folder is searched using same sequence (png, then s16, then shp):
- If no external file can be found, then icon is searched within OpenIcons.dat using also same sequence (png first, s16 later and shp finally)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 12, 2015, 11:52:32
Właśnie przeszedłem szybki trening z uaktualniania ikon - obłęd!

Po południu uporządkowałem sprawę z pierwszymi usuniętymi ikonami, jeszcze byłem optymista - potem ściągnąłem nowy OpenIcons - wyszło "tylko" 20 kolejnych "missing icons".

Ten typ radosnej twórczości jest chyba nie do opanowania....  


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 12, 2015, 11:54:22
Cytuj
Co prawda większość tych  aktualizacji będzie zbędna albo nie będzie nas dotyczyć, ale to zawsze jakiś minus.

Ale ja właśnie z niecierpliwością czekam na wszystkie nowe prace Junakara, bo ikony z zimnej wojny łykam w każdej ilości....


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 13, 2015, 12:03:46
Tak to wygląda po ostatnim "updacie"

MDL63: not in Datfile:   : F-111A Aardvark
MDL63: not in Datfile:   : F-111D Aardvark
MIC18: not in Datfile:   : MiG-23
MIC18: not in Datfile:   : MiG-23MF
MIC18: not in Datfile:   : MiG-23MF
MIC18: not in Datfile:   : MiG-23MF
MIC18: not in Datfile:   : MiG-23S
MIC18: not in Datfile:   : MiG-23M
MIC18: not in Datfile:   : MiG-23P
MIC37: not in Datfile:   : A-6A Intruder
MIC37: not in Datfile:   : A-6B Intruder
MIC37: not in Datfile:   : A-6E Intruder
MIC62: not in Datfile:   : Bridgelayer
MIC69: not in Datfile:   : AC-130H Spectre
MIC69: not in Datfile:   : AC-130U Spooky II
MIL19: not in Datfile:   : Bridgelayer
MML44: not in Datfile:   : C-130 Hercules
MML44: not in Datfile:   : C-130 Hercules
MNL13: not in Datfile:   : SU-22M4
V102: not in Datfile:   : Char 2C

A już sie cieszyłem, że mi się okres zimnej wojny domyka....
Natyrałem się nad tymi samolotami jak dziki - a tu BUM!
Jakiś buc zdecydował, że mu się ikony nie podobają.

Bo o podobieństwo do PG2 SSI, to raczej trudno podejrzewać ikony zimnowojenne... :)

Dawno mnie nikt tak nie zniechęcił do tej roboty.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 13, 2015, 12:11:08
No niestety, a będzie jeszcze gorzej. Poleci wszystko nie używane w "oficjalnych" efilach, nawet jeśli jest sensownej jakości ale tymczasowo jest nieużywane. Takich ikon nie uratujesz, jeśli ich zawczasu gdzieś nie zmagazynujesz.
Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 13, 2015, 12:27:31
Cytuj
Poleci wszystko nie używane w "oficjalnych" efilach, nawet jeśli jest sensownej jakości ale tymczasowo jest nieużywane.

Ale czy te bałwany nie rozumieją, że nawet jeśli coś jest nieużywane w tej chwili, to może przydać się komuś, kiedyś?
Czy rozwój wszystkich efili ma się zatrzymać na stanie obecnym?

A na dobranoc, dla wszystkich, którzy nie są zorientowani na czym problem polega - mała lekcja poglądowa w załączniku:

Po prawej C130 Hercules, jakiego chciałem używać, po lewej (to pękate gówno) to C130 jakiego będzie trzeba odtąd używać - "bo tak!"


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Sierpień 13, 2015, 02:47:31
Co zatem proponujesz?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 13, 2015, 09:50:16
Ja bym wysłał listę używanych ikon, jeśli Gustlik pozwoli.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 13, 2015, 11:10:59
Ja bym wysłał listę używanych ikon, jeśli Gustlik pozwoli.
:yes
To dobry pomysł - Róbmy swoje - przygotowanie do osobnego pliku ikon, ale listę wysłać.
Zawsze można przetestować, czy ta cała akcja na JPS - przyniosła jakiś rezultat ..

ps. pamiętajmy o Kowdarze - tam używane ikony - też powinny być na liście


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 13, 2015, 12:26:38
Cytuj
Ja bym wysłał listę używanych ikon, jeśli Gustlik pozwoli.

Jeszcze raz tłumaczę:

Listę można wysłać, ale to będzie zawsze lista STANU OBECNEGO, aktualna powiedzmy przez jakiś tydzień, potem pojawią się nowe jednostki i co? Przecież to, że wy widzicie zmiany w efilu raz na parę miesięcy, to nie znaczy, że i ja tak robię. U mnie to zmienia sie co parę dni.

Mam wysyłać nową listę po każdej wprowadzonej nowej jednostce?

Ale jak ktoś chce wysłać, to proszę - choćby po to, żeby temu idiocie zrobić na złość :) .

W załączniku przesyłam AKTUALNEGO efila stan na dzień 12 sierpnia. Z niego można wygenerować listę potrzebnych (w tym momencie) ikon.

[załącznik usunięty przez administratora]


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 13, 2015, 12:34:11
Cytuj
Co zatem proponujesz?

Proponuję uznać, że efil jest, jaki jest - i po dniu 1.08.2015 nie będzie rozwijany - tzn nie będą do niego dodawane nowe jednostki.
Oczywiście drobne korekty będa możliwe, ale dalsze prace na jednostkami współczesnymi i zimnowojennymi muszę przerwać.

Cytuj
Róbmy swoje - przygotowanie do osobnego pliku ikon

Owszem, można, ale to tylko pomoże zachować istniejące ikony przed usunięciem, natomiast nierozwiązany pozostaje problem ewentualnych aktualizacji ikon. Wyznaczymy dyżurnego, który będzie ręcznie przepakowywał "nasz" plik OpenIcons, za każdym razem jak na JP's zaktualizują oficjalny??  ;D


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 13, 2015, 12:53:20
Owszem, można, ale to tylko pomoże zachować istniejące ikony przed usunięciem, natomiast nierozwiązany pozostaje problem ewentualnych aktualizacji ikon. Wyznaczymy dyżurnego, który będzie ręcznie przepakowywał "nasz" plik OpenIcons, za każdym razem jak na JP's zaktualizują oficjalny??  ;D
Tej części nadal nie rozumiem.

Nie widzę żadnej potrzeby każdorazowego przepakowywania "naszego" pliku OpenIcons, co nas będą obchodzić ich zmiany.
Szczególnie ze ostatnie podmiany ikon najczęściej są na niekorzyść (patrz przykład C130).

W żadnym razie nie widzę konieczności aktualizacji naszego efila po każdej aktualizacji oficjalnego pliku na JP.

Owszem, sporadycznie gdy pojawi się coś ciekawego można będzie skopiować dane ikony.
Ale tych ikon przecież nie trzeba dodawać od razu. Nową wersje pliku OpenIcons można wypuścić razem z nową wersją efila, a i to wyłącznie wtedy gdy zdecydujesz się dodać jednostkę z nową ikoną.

Dopóki nowe ikony nie będą użyte, nie ma potrzeby dodawać ich na bieżąco, mogą leżeć na dysku i grzecznie czekać.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 13, 2015, 01:36:24
Cytuj
Ja bym wysłał listę używanych ikon, jeśli Gustlik pozwoli.

Jeszcze raz tłumaczę:

Listę można wysłać, ale to będzie zawsze lista STANU OBECNEGO, aktualna powiedzmy przez jakiś tydzień, potem pojawią się nowe jednostki i co? Przecież to, że wy widzicie zmiany w efilu raz na parę miesięcy, to nie znaczy, że i ja tak robię. U mnie to zmienia sie co parę dni.

Mam wysyłać nową listę po każdej wprowadzonej nowej jednostce?

Nie zabijaj za pytanie  >:D.
Co stoi na przeszkodzie (pomiń proszę zachowanie Pana lvjtn.), aby efile znalazł się na SF?
(Na początek sam efile - bez kampanii albo z tymi wielojęzycznymi).

Ps
Lista wysłanaTytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: marekreaktywacja Sierpień 13, 2015, 01:47:39
A jest jakiś wymóg by kampanie były wielojęzyczne? Niech się uczą polskiego... skoro my musimy uczyć się innych języków. Proponuję przetłumaczyć tylko nazwy kampanii i już.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 13, 2015, 02:01:37
A jest jakiś wymóg by kampanie były wielojęzyczne? Niech się uczą polskiego... skoro my musimy uczyć się innych języków. Proponuję przetłumaczyć tylko nazwy kampanii i już.

Mnie osobiście by było miło, abym mógł zagrać w kampanię w swoim języku a przynajmniej w języku, który znam. Jeśli projekt zakłada angielski to warto by było tak przygotować nasze kampanie. W końcu Luis nie każe nam grać czy używać Suite po hiszpańsku.
Bądźmy fair w stosunku do innych, bo w końcu nie wszyscy są tacy jak lvjtn. Nie zniżajmy się do poziomu lvjtn.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 13, 2015, 02:33:53
Cytuj
Nie widzę żadnej potrzeby każdorazowego przepakowywania "naszego" pliku OpenIcons, co nas będą obchodzić ich zmiany.

Większości nic nie będą obchodziły, ale ja codziennie (albo prawie) nad nimi i z nimi pracuję i czekam na nowe! Muszę mieć aktualną listę Openicons,csv żeby mi wyszukiwarka w Suite pracowała - przecież nie będę przeglądał ręcznie!

Cytuj
Szczególnie ze ostatnie podmiany ikon najczęściej są na niekorzyść (patrz przykład C130).

Właśnie problem polega na tym, że jedne usuwają a inne dodają. Oprócz usuwania ostatnio pojawiła sie cała grupa ikon irackich i irańskich z lat 2000 - i co mam z nimi zrobić?

Dlatego, jak napisałem - możemy uznać, że OSTATECZNYM PUNKTEM ODNIESIENIA JEST OpenIcons.dat z 1 sierpnia 2015.
To jest ostatni zestaw, z którego nic jeszcze nie było pousuwane. W związku z tym jeszcze nic nie trzeba w nim podmieniać.

Prace nad rozwojem efila zostają wstrzymane, o ile miałyby dotyczyć jednostek z ikonami wykraczającymi poza ten zestaw. 


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 13, 2015, 02:40:14
Cytuj
Nie zabijaj za pytanie  Evil.
Co stoi na przeszkodzie (pomiń proszę zachowanie Pana lvjtn.), aby efile znalazł się na SF?

Nic nie stoi - poza uzasadnioną obawą o pewnego rodzaju komentarze... Przecież wiadomo, że mój efil nie odpowiada "tryndom" - byle Beefka nie kosztuje w nim 1500pp, a Tygrys - 2000pp. Ogólnie jest to efil do grania, a nie do robienia graczowi "kuku".

Ale tak naprawdę, to po prostu myślałem, że jak na subforum efilowym JP's, podlinkuję stronę Kowdara, to załatwi to sprawę - i z efilem i z kampaniami, a ja nie będę musiał pilnować uaktualnień na jeszcze jednej stronie więcej.

Przecież na Boga ja go nigdzie nie chowam...!


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 13, 2015, 03:01:14
Cytuj
Nie widzę żadnej potrzeby każdorazowego przepakowywania "naszego" pliku OpenIcons, co nas będą obchodzić ich zmiany.

Większości nic nie będą obchodziły, ale ja codziennie (albo prawie) nad nimi i z nimi pracuję i czekam na nowe! Muszę mieć aktualną listę Openicons,csv żeby mi wyszukiwarka w Suite pracowała - przecież nie będę przeglądał ręcznie!
Nadal nie widzę problemu.

Możesz przecież niezależnie przeglądać dwa pliki OpenIcons i dwie listy Openicons.csv.
W suite możesz wczytać dowolny plik ikon, możesz mieć jednocześnie otwarte dwie kopie suite i przeglądać obie wersje jednocześnie.

W dowolnej chwili ściągniesz aktualny plik z JP, przejrzysz go, wybierzesz co ci się spodoba i ewentualnie przeniesiesz do "naszego" OpenIcons.
Skopiowanie odpowiednich wpisów w pliku CSV też nie stanowi problemu.

W efekcie będziesz miał pełną kontrole nad ikonami.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 13, 2015, 03:06:58
Cytuj
poza uzasadnioną obawą o pewnego rodzaju komentarze
Olej to, przecież nam się podoba i o to chodzi.

Umieszczenie całości na SF ułatwi również Luisowi robienie poprawek, jeśli zgłaszamy je na JP a graliśmy na naszych kampaniach.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 13, 2015, 03:11:45
Cytuj
W dowolnej chwili ściągniesz aktualny plik z JP, przejrzysz go, wybierzesz co ci się spodoba i ewentualnie przeniesiesz do "naszego" OpenIcons.

Nie, no oczywiście - na upartego mogę ściągać same ikony prosto z Repository z pominięciem OpenIcons z SF - i wklejać je
prosto do "naszego" OpenIcons.

Gorzej z tym plikiem csv, bo ostatni update ikon liczył sobie 87, a przedostatni - 230 ikon. Wklejenie 230 wpisów w odpowiednie miejsca, to nie jest jednak taki pikuś....

Tylko..................................................................QRWA, w imię czego?Jakiegoś barana?Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 13, 2015, 03:23:42
Czy ikony:
CRL01 - snow, desert, jungle icon of Miguel de Cervantes CL (sCr, Republican)
DES03 - snow, desert, jungle icon of Adventure Minelayer (sDD, United Kingdom)
są wykorzystane w jakimś używanym sprzęcie, czy też są jakąś pozostałością? Daj znać, co z nimi zrobić: zachować, czy też zastąpisz je czymś innym.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 13, 2015, 03:25:15
Panowie, proponuję szklankę zimnej wody. Zanim ogłosimy secesję trzeba to przemyśleć, aby się nie narobić. Obawiam się, że jak pójdziemy tym tropem, to skończy się na użytkowaniu archaicznej wersji gry tylko dla nas.

Barana trzeba stopować a nie zabierać zabawki do swojej piaskownicy. JP i gra jest wspólna i nie powinniśmy się wycofywać.
Niestety do pewnych reguł też musimy się stosować i jeśli większość tak chce (a nie jeden Baran a może baran) to musimy to zaakceptować. Trzeba się dogadać, bo nieobecni nie mają racji.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 13, 2015, 03:31:51
Gorzej z tym plikiem csv, bo ostatni update ikon liczył sobie 87, a przedostatni - 230 ikon. Wklejenie 230 wpisów w odpowiednie miejsca, to nie jest jednak taki pikuś....
Przecież nie musisz wklejać od razu wszystkich 230 ikon. Tak samo nie musisz uzupełniać wszystkich wpisów.

Poza tym pliki w openicons są uporządkowane alfabetycznie, więc nowe wpisy wystarczy dodać na końcu pliku csv i automatycznie posortować, więc raczej pikuś  ;).


Tylko..................................................................QRWA, w imię czego?Jakiegoś barana?

Jeśli sobie odpuścisz, nie będzie różnicy, zrobisz to w imię jakiegoś barana.

Dla mnie jedyne słuszne rozwiązanie, to pokazać baranowi ze może ci naskoczyć. Ale to ostatecznie twoja decyzja.
Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 13, 2015, 03:32:59
Cytuj
W dowolnej chwili ściągniesz aktualny plik z JP, przejrzysz go, wybierzesz co ci się spodoba i ewentualnie przeniesiesz do "naszego" OpenIcons.

Nie, no oczywiście - na upartego mogę ściągać same ikony prosto z Repository z pominięciem OpenIcons z SF - i wklejać je
prosto do "naszego" OpenIcons.

Gorzej z tym plikiem csv, bo ostatni update ikon liczył sobie 87, a przedostatni - 230 ikon. Wklejenie 230 wpisów w odpowiednie miejsca, to nie jest jednak taki pikuś....

Nie musisz tworzyć lokalnego pliku ikon. Używaj oficjalnego, wtedy będziesz miał aktualny stan. Jeśli ikony, które w poprzedniej wersji widziałeś i właśnie użyłeś zostaną usunięte, to można poprosić o ich przywrócenie.
Jeśli zaś jest jakaś grupa ikon, które są na razie nieużywane a planujesz ich użycie, to daj znać - poprosimy o ich zachowanie.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 13, 2015, 03:44:38
Cytuj
CRL01 - snow, desert, jungle icon of Miguel de Cervantes CL (sCr, Republican)
DES03 - snow, desert, jungle icon of Adventure Minelayer (sDD, United Kingdom)

W ogóle nie widzę takich ikon, a plik mam sprzed "usunięć" - więc chyba to jakieś śmieci.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 13, 2015, 03:47:29
Cytuj
CRL01 - snow, desert, jungle icon of Miguel de Cervantes CL (sCr, Republican)
DES03 - snow, desert, jungle icon of Adventure Minelayer (sDD, United Kingdom)

W ogóle nie widzę takich ikon, a plik mam sprzed "usunięć" - więc chyba to jakieś śmieci.

CRL01 - jednostka E4438
DES03 - jednostka E4097


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 13, 2015, 04:15:26
No tak
Podobno mówiono: przygotowuj się do wojny, ale prowadź negocjacje ...
Emocje - to zły doradca ...
Podoba mi się postawa Jaro

Chyba nie chcesz Gustlik zamknąć się za chińskim murem?
Przepraszam, ale trzeba się porządnie zastanowić. - No i Kto będzie robił tą dodatkową robotę?
Po tamtej stronie też są Ludzie, - niektórzy oferowali swoją pomoc.

Ucierpią na tym też stosunki z Luisem ...

Warto rozważyć bilans - zysków i strat ..
Czy ktoś oferuje pomoc, nie tylko jednorazową, w zaistniałej sytuacji i pomoże Gustlikowi przy wariancie - osobna polska kraina?

O całe zło możecie mnie obwinić  - mogłem nic tu nie pisać.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 13, 2015, 05:46:53
No tak
Podobno mówiono: przygotowuj się do wojny, ale prowadź negocjacje ...
Emocje - to zły doradca ...
Podoba mi się postawa Jaro
IMHO podejście - zrobimy wszystko co nam każą, a oni może łaskawie przywrócą parę ikon, to nie są negocjacje.

Wymyślcie jak naprawić sytuacje, to was chętnie poprę.  Na razie uważam sytuacje ze beznadziejną. Racjonalne argumenty tam nie docierają. Nikt nie widzi nic złego w tym ze pojedynczy "baran" ma absolutną władze decydowania które zasoby należy zachować, a które można wyrzucić lub podmienić na "paskudy", bo on ma takie widzimisię.

Grając według jego reguł tylko pogorszycie sytuacje, on będzie miał radochę bo sobie porządzi i łaskawie przywróci parę ikon, forum JP zostanie przekonane ze w sumie nic złego się nie stało, baran zarobi parę punktów i wzmocni swoją pozycje, a my wrócimy do punktu wyjścia i za tydzień sytuacja w najlepszym razie się powtórzy.

Warto rozważyć bilans - zysków i strat ..
Czy ktoś oferuje pomoc, nie tylko jednorazową, w zaistniałej sytuacji i pomoże Gustlikowi przy wariancie - osobna polska kraina?
Analogicznie można zapytać czy ktoś oferuje pomoc, nie tylko jednorazową, w wariancie - prywatna kraina barana,
ten ktoś będzie co tydzień przygotowywał listy brakujących ikon i grzecznie przedstawiał je baranowi.

Komfortowa sytuacja skończyła się już jakiś czas temu (kwestia ikon okrętów), obecnie w zasadzie mamy trzy warianty rozwoju:
1) zawieszenie efila w obecnej postaci;
2) lokalny plik ikon - dodatkowa praca związana z dodawaniem ikon i opisów;
3) całowanie tyłka ljvtn - dodatkowa praca związana z regularnym sprawdzaniem brakujących ikon, przygotowaniem list braków i "negocjacjami";


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 13, 2015, 05:57:59
@ Waldzioś - widzę, że widzisz tą sytuację w kolorach 0/1 - czarno/biało jak prawdziwy informatyk  ;)

Na ten temat - chyba wszystko już powiedziane --> teraz decyzja Gustlika i basta  :t34

-----------------------
odnośnie ikon
CRL01 -  to ikona WDD14 użyta 37 razy z różnymi ID ( Ezyx)  np. jednostka E4438
DES03 - to ikona GUS29 użyta 26 razy z różnymi ID ( Ezyx)  np. jednostka E4097


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 13, 2015, 06:25:31

Komfortowa sytuacja skończyła się już jakiś czas temu (kwestia ikon okrętów), obecnie w zasadzie mamy trzy warianty rozwoju:
1) zawieszenie efila w obecnej postaci;
2) lokalny plik ikon - dodatkowa praca związana z dodawaniem ikon i opisów;
3) całowanie tyłka ljvtn - dodatkowa praca związana z regularnym sprawdzaniem brakujących ikon, przygotowaniem list braków i "negocjacjami";
4) zamieszczenie efila na SF spowoduje, że ljvtn nie usunie żadnych używanych ikon i będzie to sprawdzał sam, tak jak dla innych efili. I nie trzeba go całować... ani nic podsyłać.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 13, 2015, 06:51:35
4) zamieszczenie efila na SF spowoduje, że ljvtn nie usunie żadnych używanych ikon i będzie to sprawdzał sam, tak jak dla innych efili. I nie trzeba go całować... ani nic podsyłać.
Poczytaj ten wątek, znajdziesz masę powodów dlaczego to nie może działać, i to nie tylko dla naszego efila.

Przykładowy argument:
Cytuj
A SKĄD JA MOGĘ WIEDZIEĆ JAKIE IKONY PRZYDADZĄ MI SIĘ ZA TYDZIEŃ?

Zastanów się jak efile ograniczone wyłącznie do ikon obecnych w wersji opublikowanej na SF, maja się rozwijać?
To praktycznie zamrożenie efili, dostępne staną się tylko niezbędne ikony, nic ponadto.

Owszem, pewnie docelowo będzie można wyprosić u Ljvtn dodanie nowych ikon, czyli autor efila przed każdą aktualizacja będzie musiał przygotować listę potrzebnych ikon, udać się grzecznie do Ljvtn, uzyskać akceptacje, odczekać na dodanie ikon do pliku na SF, i dopiero wtedy będzie mógł aktualizować efila. Jak dla mnie to punkt 3.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: kowdar Sierpień 13, 2015, 09:08:30
Poczytałem, pomyślałem i dorzucę swoje trzy grosze.

Uważam, że najrozsądniejszym wyjściem będzie jednak dorzucenie efila Gustlika do zestawu efili na SF.
Nie jesteśmy w stanie sami zapewnić rozwoju (szczególnie grafiki czyli ikon) bez korzystania z zasobów SF.
Jak sądzę, brak czasu i umiejętności, a czasami ochoty ...

Jeżeli Gustlik nie ma nic przeciwko, to ja trochę zmodyfikuję EFILE_OGN_Wx i poproszę na SF, aby go dołożyli do
zestawu efili. Czyli będzie tam efil Gustlika + konwersje kampanii.
Modyfikacja będzie polegała na zamieszczeniu angielskiej wersji briefingu tylko dla opisu do kampanii ... reszta tłumaczeń stopniowo i pewnie trochę długo to potrwa oraz usunę te zabronione ikony okrętów z OPENDAT.
Z tym co zamierzam to sądzę, że do poniedziałku (ew. niedzieli) się wyrobię.
Chyba że Gustlik zdecyduje się na zamieszczenie tam też swoich kampanii, to wówczas mogę zgłosić także EFILE_OGN_GUS (ciekawe jak "władca SF" podjedzie do tego że jeden efil będzie miał dwa katalogi - może zaproponuję aby je scalić ?!).

Dlaczego tak ... uważam że to nam zapewni "nienaruszalność tego co jest".
I można tych zestawów na SF (efil + kampania) nie aktualizować jak tak postanowimy.
A co dalej ...

Problem który jest, oczywiście głównie dla Gustlika to taki, że chcą usunąć (lub to się dokonało) całe klasy ikon i dotyczy to w dużej części ikon z okresu zimnej wojny i wydaje się, że nie ma ich czym zastąpić. Tutaj Gustlik by się musiał wypowiedzieć  jakie klasy są mu potrzebne - na SF stanęło, że tylko ikony SSI są niedopuszczalne, reszta do ew. dyskusji.
Być może coś udało by się ocalić w standardowym zestawie z argumentem że efil jest rozwijany w kierunku okresu zimnej wojny i teraźniejszości.

A co z resztą (lub jak powyższe się nie uda):
1. Posługiwać się tylko tymi ikonami które są w standardzie - tutaj o tyle można liczyć że cały czas nowe ikony będą się pojawiały.
2. Dokonać przeglądu usuniętych ikon, i te unikalne, potrzebne (jak sądzę ikony sprzętu typu samoloty, czołgi, bo piechotę zawsze się jakąś dobierze) pozostawić u nas (czyli w instalce ze strony) jako oddzielne pliki + coś wymyślić aby Gustlik mógł wygodnie je przeszukiwać ... trzeba zobaczyć jakie są możliwości Suite w tym zakresie ... ja na razie nie wiem.
Gustlik je będzie mógł wykorzystywać w efilu i kampaniach, zmiany będą u mnie na stronie, ale na SF nie, do czasu aż zgłosimy, że potrzeba aby taki to a taki zestaw ikon się pojawił w OpenIcons (można ew. zmienić kropkę w ikonie, nazwać ją GUSxx i zgłosić do opublikowania (taki może dziwny pomysł) pod nową nazwą.
3. Dla ikon, które zamienią na gorsze graficznie, proponuję, aby u nas takie ikony podmieniać plikami w OPENDAT jak do tej pory z okrętami. Jak ktoś sobie pobierze grę lub katalog efile z mojej strony, to będzie miał ładniejsze graficznie ikony.

Oczywiście powyższe do dyskusji, ale sądzę, że nie warto się wzbraniać przed publikacją efila na SF ... także sądziłem że to niepotrzebne, ale skoro ma to nam ułatwić życie (oczywiście utrudnione przez nieprzemyślane decyzje, ale z tym już nie wygramy ...).
A jak będą głosy krytyczne co do efila lub kampanii .... i tak niewielu z nas tam się odzywa, więc ignorować i nie czytać :)

 


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 13, 2015, 09:27:56
Najpierw zaległe:

Cytuj
CRL01 - jednostka E4438
DES03 - jednostka E4097

Faktycznie wystepowały w wersjach jungle, desert, snow - ale główna ikona jest u obu okrętów inna - i taka zostaje.
Te o których piszesz są niepotrzebne....zresztą chyba od dawna ich nie ma.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 13, 2015, 09:47:30
Najpierw zaległe:

Cytuj
CRL01 - jednostka E4438
DES03 - jednostka E4097

Faktycznie wystepowały w wersjach jungle, desert, snow - ale główna ikona jest u obu okrętów inna - i taka zostaje.
Te o których piszesz są niepotrzebne....zresztą chyba od dawna ich nie ma.

Wypadało by poprawić to w jednostkach w efilu.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 13, 2015, 09:50:44
Poczytałem, pomyślałem i dorzucę swoje trzy grosze.
...

Można by opublikować "update" (podobnie jak dla map) do instalki z SF który wgrywał by np. nasze ikony okrętów.

Wtedy instalacja wyglądała by tak:
1. Instalacja aktualnej wersji gry z SF
2. Instalacja map od Kowdara (opcja)
3. Instalacja poprawek dorzucająca nasze ikony


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 13, 2015, 09:56:47
Cytuj
Chyba nie chcesz Gustlik zamknąć się za chińskim murem?

Mam wrażenie, że to KTOŚ INNY chce nas zamknąć.

Ile razy ja jeszcze będę powtarzał, że link do efila i kampanii - jest i był na JP's Panzers?

Cytuj
Jeżeli Gustlik nie ma nic przeciwko, to ja trochę zmodyfikuję EFILE_OGN_Wx i poproszę na SF, aby go dołożyli do
zestawu efili. Czyli będzie tam efil Gustlika + konwersje kampanii.
Modyfikacja będzie polegała na zamieszczeniu angielskiej wersji briefingu tylko dla opisu do kampanii ... reszta tłumaczeń stopniowo i pewnie trochę długo to potrwa oraz usunę te zabronione ikony okrętów z OPENDAT.

Dzięki Kowdar za te inicjatywę - muszę przyznać, że w całym tym zamieszaniu zupełnie zapomniałem, że przecież w efilu cały czas są ikony okrętów z czasów SSI - umieszczone w katalogu OPENDAT. A to dyskwalifikuje takiego efila jeśli chodzi o obecność na Source Forge. Więc już choćby z tego powodu ten efil nie mógł się tam znaleźć....

Nawiasem mówiąc - katalog OPENDAT został utworzony właśnie dlatego, żeby można w nim przechowywać zawartość niezależną od oficjalnej - po to powstał, a teraz sami zaprzeczyli tej idei - brawo!

Ale uwaga - będzie trzeba te ikony okrętów podmieniać za każdą aktualizacją - mam nadzieję, że wiesz na co się porywasz.... Zwłaszcza, że niedługo może już nie tylko o okrety chodzić.....

Z moich kampanii, to proponuję - na początek - użyć:
G05_GB_52
G10_BRO_42
G22_ZN_40
G14_GH_41
G29_1920_40

Nie za dużo od razu.... Jaśnie oświecony pan "lvjtn" kiedyś powiedział, że robienie kampanii powinno być zarezerwowane
tylko dla "wybranych", bo on nie znosi złych kampanii. Obawiam się, że moje mogą nie spełniać warunku genialności...

A na pewno nie wszystkie.... buhuhuhuuuu...... :argh
  


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 14, 2015, 12:38:58
Ściągnąłem najnowszy plik OpenIcons (z datą 13 sierpnia) - pocieszające jest to, że raport nie zgłasza braków w ikonach.
Niestety - w zamieszaniu wkradł się przynajmniej jeden błąd: ikona LV143, która była ikoną samolotu C-5 Galaxy, teraz jest ikoną samobieżnej pelotki (zdaje się że "Gepard").

No ale to jest łatwe do skorygowania, o ile Galaxy nie padną ofiarą kolejnej "czystki"...

Tak że, póki co, to plik OpenIcons z 13 sierpnia można traktować jako "grywalny" w odniesieniu do naszego efila.
Ponieważ jednak "przywracanie" utraconych obrazków polegało na tym, że część usuniętych ikon została zastąpiona
innymi stylowo grafikami - choć ze stara nazwą - nadal za wzorcowy uważam plik ikon z 1 sierpnia.

Speckomisarz "lvjtn" musiał choć tyle postawić na swoim. 
 


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 14, 2015, 08:14:07
Dzięki Kowdar za te inicjatywę - muszę przyznać, że w całym tym zamieszaniu zupełnie zapomniałem, że przecież w efilu cały czas są ikony okrętów z czasów SSI - umieszczone w katalogu OPENDAT. A to dyskwalifikuje takiego efila jeśli chodzi o obecność na Source Forge. Więc już choćby z tego powodu ten efil nie mógł się tam znaleźć....

Nawiasem mówiąc - katalog OPENDAT został utworzony właśnie dlatego, żeby można w nim przechowywać zawartość niezależną od oficjalnej - po to powstał, a teraz sami zaprzeczyli tej idei - brawo!

Ale uwaga - będzie trzeba te ikony okrętów podmieniać za każdą aktualizacją - mam nadzieję, że wiesz na co się porywasz.... Zwłaszcza, że niedługo może już nie tylko o okrety chodzić.....

Z moich kampanii, to proponuję - na początek - użyć:
G05_GB_52
G10_BRO_42
G22_ZN_40
G14_GH_41
G29_1920_40

Nie za dużo od razu.... Jaśnie oświecony pan "lvjtn" kiedyś powiedział, że robienie kampanii powinno być zarezerwowane
tylko dla "wybranych", bo on nie znosi złych kampanii. Obawiam się, że moje mogą nie spełniać warunku genialności...

A na pewno nie wszystkie.... buhuhuhuuuu...... :argh
  

A ja bym dał wszystkie i korzystał z SF jako instalki dla naszych gier. Od Kowdara mielibyśmy update z mapami i okrętami. Było by to spójne i łatwe w utrzymaniu i instalacji.

Tłumaczenia możemy robić sukcesywnie. Nie dla pana lvjtn ale dla innych graczy spoza naszego kraju. W końcu nie wszystcy są twardogłowi.

A opinią pana lvjtn w temacie kampanii to bym się nie przejmował w ogóle. Niech sobie gada i myśli co chce. To jest nasz efil i nasze kampanie i będziemy mieć takie jak chcemy niezależnie czy mu się podoba czy nie. lvjtn nie odważy się usuwać kampanii z Twojego efila.

PS
Jeśli będzie potrzeba to służę pomocą. Dam radę tłumaczyć na angielski, mogę porządkować nazwy plików w kampaniach, prowadzić analizy porównawcze i różne inne prace poza grafiką i merytoryką.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: marekreaktywacja Sierpień 14, 2015, 08:35:13
Tłumaczenia na angielski, niemiecki, rosyjski mogę robić tylko jak ktoś chce to nigdy na jutro zawsze dawać mi tydzień :) Oczywiście nie chodzi o 1-2 zdania :) Tak samo mogę pomóc przeszukując rosyjskie strony o DWS.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 14, 2015, 09:54:44
Wielkie podziękowanie dla Kowdara, a przede wszystkim dla Gustlika za tą strategiczną decyzję :clap :clap :clap

Podziękowanie też dla Wszystkich, którzy wzięli udział w dyskusji i tu i tam :clap

Bardzo się cieszę, że znalazło się wyjście, które nie powiększa wyłomu we wspólnocie OGTytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 14, 2015, 10:43:42
Ograniczenie liczby kampanii proponowałem także ze względu na inne okoliczności takie jak:

Niektóre (dwie?) powstały jako tutoriale dla (wtedy) nowych opcji - dziś już nie mają sensu
Część jest zwyczajnie niedokończone - m.in. "Grossdeutschland"
Część ma dość swoiste zasady i cele rozgrywki, które bez precyzyjnego tłumaczenia nie mają sensu. "Piwko", "FOW" - i.t.p.
Gambit Guderiana jest skonwertowany całkiem po "piracku"
Nie wiem jakie jest zdanie Grega na temat jego kampanii
Nie mówiąc już o tym że Blitz jest przecież jawnym użyciem materiału prawnie chronionego (scenariuszy) SSI  :D

Nie mówię, że nigdy - ale te wymienione wrzuciłbym od razu, a resztę - stopniowo - po przeprowadzeniu niezbędnych prac.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 14, 2015, 03:45:41
Podziękowanie też dla Wszystkich, którzy wzięli udział w dyskusji i tu i tam

Bardzo się cieszę, że znalazło się wyjście, które nie powiększa wyłomu we wspólnocie OG
:banghead
Wyłom stale rośnie, polega na dzieleniu zasobów i ludzi na "oficjalne" i niepotrzebną resztę.
To ze staniemy się "oficjalni" w żaden sposób tego wyłomu nie naprawi, po prostu znajdziemy się po jego drugiej stronie, wesprzemy tych którzy wyłom powodują i staniemy się współodpowiedzialni za wszelkie rezultaty.

Łaskawie nam panujący Ljvtn stosuje taktykę "dziel i rządź", jak widać z korzystnym rezultatem.

Skoro taka jest decyzja większości, trudno. Ja umywam ręce.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 14, 2015, 06:08:07
Daj spokój - to nie jest tak, że uznaję sprawę za rozwiązaną. Wręcz przeciwnie. "Lvjtn" zamiast szanować czyjąś pracę - nadal ją niszczy. Na to mojej zgody nie ma i nie będzie. Archiwum starych ikon mam na dysku i będę baardzo patrzeć mu na łapska.

Nie ma również mojej zgody na teksty w rodzaju "a co Ty zrobiłeś dla społeczności" - bo w dzisiejszych czasach, wystarczajace jest to, że ktoś chce grać i wspierać. A Twój wkład w analizę błędów jest akurat nie do przecenienia. O tym "pzmaniac" akurat może nie wiedział, ale i tak chamskie to było.

NADAL pozostaje sceptyczny co do współpracy z JP's Panzers, a do obecnej formy działania zostałem zmuszony przez okoliczności. Takie jest moje oficjalne stanowisko na potrzeby rzecznika prasowego. Aaa...prawda...nie mamy takiego....


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 14, 2015, 07:03:13
@ Waldzios
Czy to jest wojna personalna? Rozumiem, że Ci się nie podoba! Ok!
Dlaczego nie patrzysz na to strategicznie? - Jeśli nie wypali - to wtedy Twój wariant.

@Gustlik
Rzecznik - to wcale nie takie głupie. Skoro sam nie będziesz pisał - to może ktoś by Twoje zdanie tam wypowiadał ..
A jest, co pisać - choćby o efilu i jego historii. Większość ludzi tam nie ma pojęcia, co my tu robimy i nie zna nas.
Więc jak mogą ocenić naszą pracę?, nasz wkład dla społeczności?
Tak - istnieje link --> jest tam jakiś wpis od nas? - wygląda tak jakby nikomu na tym nie zależało ... ;)

No i zostaje jeszcze kwestia ( co napisał Kowdar) - jak sami damy radę rozwijać efil?
Ma ktoś pomysł? Ktoś zobowiązuje się do konkretnych prac?  >:D

Jeszcze jest sprawa - wygoda grających. Do tej pory brałeś instalkę jedną lub drugą i dodawałeś brakujące efile wraz z kampaniami.  Po rozdziale - trzeba by obie intalki mieć - jeśli chciało by się zagrać kampanie i Gustlika i np LXF.

No i na koniec - jak większość wie - ja nie gram --> więc powinno mi to wisieć - może tak by było lepiej? ???


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 14, 2015, 07:20:27
To nie jest wojna personalna - przynajmniej w moim przypadku nie. Choć obaj z waldziosem oberwaliśmy
od konkretnych osób, myślę, że bardziej chodzi o zasady. Jestem gotów do współpracu nawet z "lvjtn" pod
warunkiem, że zacznie słuzyć społeczności, a nie nią rządzić.

Wiesz, jak wskakuje Ci ta magiczna "5" na poczatku osobistego pinkodu, to zaczynasz być taki trochę staroświecki
i dbać o takie pierdoły. Zaczynasz - na przykład - pamiętać precedensy sprzed trzech-czterech lat, choc inni powiedzą
żeś "upierdliwy".

Cytuj
jak większość wie - ja nie gram --> więc powinno mi to wisieć

Powiem tak - choć nie rozumiem dlaczego nie grasz, skoro samą grę tak lubisz (ale przecież nie wszystko muszę rozumieć),
bardzo sobie cenię Twój wkład w grę. Mało tego, liczę na więcej.

A teraz Panowie pozwolą, że na razie sie pożegnam - wakacyjny piatek woła o swoje prawa.
Poza tym jestem na wyjeździe z laptopem, a strasznie nie lubię pisać dłuich tekstów z tej klawiatury.Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 14, 2015, 08:35:42
Daj spokój - to nie jest tak, że uznaję sprawę za rozwiązaną. Wręcz przeciwnie. "Lvjtn" zamiast szanować czyjąś pracę - nadal ją niszczy. Na to mojej zgody nie ma i nie będzie. Archiwum starych ikon mam na dysku i będę baardzo patrzeć mu na łapska.
Wiem, to nie było skierowane do ciebie.
Wyprowadził mnie z równowagi hura-optymizm sympatyka ;).
Rozumiem ze czasem trzeba zacisnąć żeby i robić swoje, ale niekoniecznie od razu ogłaszać sukces.
Na JP nadal nikt nie dostrzega problemu, więc dla mnie to była porażka.

@ Waldzios
Czy to jest wojna personalna? Rozumiem, że Ci się nie podoba! Ok!
Dlaczego nie patrzysz na to strategicznie? - Jeśli nie wypali - to wtedy Twój wariant.
To żadna wojna personalna, raczej światopoglądowa.

Rzecz w tym ze właśnie patrzę strategicznie i długofalowo, nie zadowala mnie doraźne rozwiązanie które w najlepszym razie zapewni spokój na kilka tygodni, a w ostatecznym rozrachunku pogorszy sprawę.
Jestem zupełnie pewien ze to wypali, ale jedyne co osiągniemy to powrót do stanu sprzed tygodnia i przyznanie racji absurdalnej koncepcji Ljvtn.

Tu nawet nie chodzi o naszego efila, tak jak pisał Gustlik zawsze możemy wygrzebać stary plik OpenIcons.dat i po sprawie, ale o całe środowisko.
To co zawiera obecnie OpenIcons.dat jest efektem pracy masy ludzi, tworzących ikony latami.
Teraz te ikony się wyrzuca, albo zastępuje nowymi, bez minimum szacunku dla cudzej pracy.
Dodatkowo robi to jeden człowiek wyłącznie w oparciu o indywidualny gust.
Dla mnie taka sytuacja jest niedopuszczalna.

Argumenty o ilości ikon, czy rozmiarze pliku, są dla mnie absurdalne.
Możliwe ze były racjonalne w czasach PG2, ale obecnie mamy XXI wiek, pisanie ze plik 85MB jest zbyt duży, to kiepski żart.

Wystarczy sobie wyobrazić jak utrudnione będzie dodanie ikon do istniejącego efila ( nawet "oficjalnego"), albo co będzie czekało osobę próbującą stworzyć nowy efil od postaw, by wiedzieć ze środowisko na pewno na tym nie skorzysta.

Według mnie patrzenie strategicznie musi obejmować również nowe osoby, które będą chciały w przyszłości tworzyć ikony lub efile. Środowisko by mieć przyszłość musi się rozwijać. Tymczasem "oficjalne" efile i ikony od "oficjalnych" autorów to gwarancja totalnego zastoju.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 15, 2015, 12:01:30
Na JP's Panzers właśnie pojawił się komunikat autorstwa "lvjtn" - tej treści (dzięki Jaro):

"dear efile makers, please don't use the jcb60-jcl19 icons. they will probably be a) renamed b) removed temporaly. until their fate will be decided, please find replacements"

Znaczy on mniej wiecej: 
"proszę nie używać ikon z zakresu od JCB60 do JC19. Zostaną one prawdopodobnie a) przemianowane b) usunięte do czasu aż ich dalszy los się roztrzygnie. Proszę znaleźć sobie zamienniki.

Jedyny komentarz jaki sie nasuwa to WTF?, po polsku: CTKJ?

W związku z tym oświadczam: ponieważ podany zakres obejmuje - tak z grubsza - jakieś 500 ikon -
NIE BĘDE SZUKAŁ ZAMIENNIKÓW, bo:

a) mam lepsze zajęcia
b) nie chce mi się

Wobec takich posunięć muszę zmodyfikować swoje stanowisko i oświadczyć, że w zaistniałej sytuacji
ZAWIESZAM BEZTERMINOWO JAKIEKOLWIEK PRACE NAD EFILEM - oprócz bieżacej korekty błedów już
istniejacych jednostek.

Jednoczesnie, za obowiązujacy uważam plik OpenIcons z dnia 1 sierpnia 2015, ew 13 sierpnia 2015 (mniej dokładny)
Użwyanie innych niż wymienione plików OpenIcons, będzie się odbywało na własne ryzyko uzytkownika i nie będę
mógł służyć pomocą w razie wołania "źle mi się wyświetla".

W przypadku kłopotów ze znalezieniem w/w plików proszę o kontakt na mojego maila.

A teraz wracam grać w Cywilizację....

PS
"symptyk" - masz oto właśnie przykład jak można z tymi ludźmi współpracować


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: kowdar Sierpień 15, 2015, 12:36:13
Masz rację Gustliku.
Tak więc wypada także mi zmienić zdanie, bo ten gościu wyraźnie się nudzi i myśli że każdy może
tyle czasu co on poświęcić dla gry, a robi to bez przemyślenia, narzucając swoją wolę.

Więc rezygnuję z zamiarów publikowania u nich czegokolwiek, bo to nie ma sensu.
Sądziłem, że jak dostanie zestawienie ikon z naszego efila, to ich nie będzie ruszał,
a tutaj jak widzę, te ikony, które chce usuwać u nas występują, a on i tak ma to gdzieś ....

Będziemy więc utrzymywali własny Openicons.dat
Jak nie będzie chętnego, to mogę co jakiś czas to robić (tzn. przeglądać jakie nowe ikony się pojawiły,
i wszystkie (lub ew. te interesujące) dodawać do naszej wersji.
Oczywiście ten Openicons będzie u mnie na stronie i w instalce.

Tym bardziej że mi osobiście zależałoby abyś kontynuował pracę nad efilem w zakresie zimnej wojny,
bo dzięki temu będę mógł powrócić do pomysłu skonwertowania kampanii które swego czasu zrobiłem na LGCW,
na Twojego efila. I jak mogę w tym pomóc w jakiś sposób to daj znać ...

Jeszcze prośba, wrzuć gdzieś tego Openicons z 1.08 abym mógł go pobrać i umieścić w instalce
(a także go opublikować na stronie) bo akurat się urlopowałem i go nie ściągałem. Ostatni przed zmianami jaki mam to z końca czerwca.Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 15, 2015, 02:11:16
Zrobiłem mały eksperyment, spreparowałem paczkę ikon OI_GUS.zip (http://OI_GUS.zi) zawierającą 3204 ikony używane w efilu (według raportu suite).

Po wrzuceniu go do folderu OPENDAT wszystkie dotychczasowo używane ikony powinny być bezpieczne, a możliwość używania OpenIcons.dat z SF zachowana (łącznie z funkcjonalnością pliku csv).
Plik rozpakowany zajmuje tylko 16MB więc nie powinno być problemu z dodaniem go do każdego podfolderu efila.

Opcjonalnie, paczkę można również wykorzystać do szybkiej "naprawy" oficjalnego OpenIcons.dat, wystarczy rozpakować zawartość, nadpisać ikony z paczki i ponownie spakować, poniżej 5 minut pracy.

BTW. Paczka może nie być idealna, opierałem się na OpenIcons.dat z 15 czerwca, a w ostatnich dniach trochę eksperymentowałem z tym plikiem, więc dla bezpieczeństwa należałoby przygotować nowa kopię, ale tymczasowo do testów powinna wystarczyć.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 15, 2015, 03:12:17
To sa bardzo dobre pomysły i zaraz postaram się udostępnić ten sierpniowy OpenIcons

Wyślę go Na Google Disc i podam tu linka - powinno zadziałac.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 15, 2015, 03:30:17
https://drive.google.com/open?id=0BwnZT99StiHTNm5GcVBMVFJHdUk

https://drive.google.com/file/d/0BwnZT99StiHTcEZnb0poLWNZUDQ/view?usp=sharing

Sprawdźcie te linki - pod jednym powinien byc sam plik a pod drugim arkusz csv

EDIT

Żeby była jasność - bo w toku dyskusji mogła sie zagubić - to są linki do wspominanego wielokrotnie tu
pliku OpenIcons.dat z dnia 1 sierpnia 2015. Ostatniego bez wyciętych ikon i ostatniego, za którego zgodność
z efilem moge ręczyć.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 15, 2015, 03:36:24
Gwoli ścisłości ..
Ten sporny post - od dzisiejszego rana, ( 4 rano) wygląda tak:

Re: Icons thread for icon makers - please read first post

Postby lvjtn ? 14 Aug 2015, 17:48
[deleted this post as it became irrelevant]
Last edited by lvjtn on 15 Aug 2015, 04:24, edited 1 time in total.

Niczego tym nie chcę udowadniać ...

@ Waldzioś
To bardzo dobre posunięcie ...  nie zmieniłem zdania odnośnie społeczności, ale to co robisz jest OK!


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 15, 2015, 04:00:41
Uaktualniona paczka oparta sierpniowy OpenIcons.dat, zawiera 3231 ikon wykorzystanych w GusOpen Ver.6.2.7 (OpenIcons_Gus.csv (http://opengeneral.pl/waldzios/OpenIcons_Gus.csv)),
dodatkowo uzupełniona o 41 ikon z folderu OPENDAT.

Link: OpenIcons_Gus.zip (http://opengeneral.pl/waldzios/OpenIcons_Gus.zip);


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 15, 2015, 05:03:00
Gwoli ścisłości ..
Ten sporny post - od dzisiejszego rana, ( 4 rano) wygląda tak:

Re: Icons thread for icon makers - please read first post

Postby lvjtn ? 14 Aug 2015, 17:48
[deleted this post as it became irrelevant]
Last edited by lvjtn on 15 Aug 2015, 04:24, edited 1 time in total.

Niczego tym nie chcę udowadniać ...


No własnie - gwoli ścisłości... A co by było gdybym tak posłuchał i od wczoraj wieczorem rzeczywiście siedział i podmieniał te wszystkie "zastrzeżone" ikony? Niekonsekwencja w szaleństwie jest gorsza od samego szaleństwa.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Mario Sierpień 16, 2015, 12:41:00
Jestem w trakcie podróży- dlatego dopiero teraz udało mi się zapoznać z całością dyskusji :)
Widzę, że sprawa jest nie ciekawa i każde rozwiązanie niesie z sobą sporo problemów.
Może udało by się porozumieć z Luisem i innymi rozsądnymi osobami z JP's Panzers prywatnie poza tym forum :)?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 16, 2015, 04:42:38
Z Luisem - może, by się i mozna dogadać ale on sam niewiele da rade zdziałać, bo "lvjtn" zajmuje sie całym hostingiem zasobów. Jak sie zbuntuje i zabierze zabawki to....

A poza tym nie sądzę żeby Luis chciał wystepować w roli sedziego, a w takiej sytuacji by musiał. On sie zajmuje programowaniem gry - i to wszystko.

A co do tych "innych rozsądnych" to na razie się nie pchają drzwiami i oknami. Przynajmniej tak mówią ci, co częściej na JP's zaglądaja.

Ja kończe ostatni wyjazd - w poniedziałek wieczorem będę już w w Krakowie przy domowym kompie. Urlop mam jeszcze do końca tygodnia, więc będę mógł się tym czy owym zająć.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Mario Sierpień 16, 2015, 05:27:05
Szkoda, czyli Luis musiał by postawić sprawę na ostrzu noża (bez niego gra nie będzie się w ogóle rozwijać) a nie jest osobą, która by coś takiego zrobiła.
Czyli jesteśmy w "dupie" pisząc delikatnie >:D


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 16, 2015, 11:16:20
Gustlik,  rozważ proszę rozwój efila. Obawiam się, że zatrzymanie rozwoju odbije się na całej naszej grupie i skończy się wygaśnięciem zainteresowania. Myślę, że wszyscy łącznie z Tobą napędzani są nowymi rzeczami. Efile nakręca kampanie, kampanie efile a obok są mapy itp.
Chwilowy oddech celem uporządkowania otwartych spraw efila może dobrze mu zrobić, ale na dłuższą metę to raczej nie.

Przyznam się, że nie do końca jestem w stanie sobie wyobrazić jak ten ikonowy problem wpływa na Twoją pracę. Myślę, że Ty najprędzej znajdziesz rozwiązanie, aby zachować obecne ikony i dodawać nowe. Pomyśl, pokombinuj i ogłoś, co jest do zrobienia. Jak będą chętni, to jesteśmy w domu, jak nie to cóż... trzeba będzie pomyśleć co dalej.

Ja deklaruję pomoc i będę czekał na info o zadaniach do wykonania.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 16, 2015, 11:42:00
Słuchaj, tu nie ma co rozważać, bo ja za dużo roboty w to włożyłem, ale zastrzeżenie o przerwaniu prac jest konieczne, żeby nie obudzić się z jeszcze większym palcem w nocniku (albo z palcem w jeszcze wiekszym nocniku), Muszę poczekać aż ta cała sytuacja się jakoś wyklaruje, bo że wróci do normalności, to nawet nie liczę. Ale musze wiedzieć na czym stoję.

Zwłaszcza, że ostatnio cały rozwój skierowany był na jednostki zimnowojenne, a właśnie tych dotyczy największa rewolucja.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 17, 2015, 09:03:08
Może należało by dla jasności na forum JPs zadać pytanie -
Czy gwarantują nie usuwanie ikon z naszej listy, bez naszej zgody?( poza SSI) --> a więc lista jest gwarantowana.
Następne o ikony zimnowojenne - postawić pytanie - zaznaczając, że zależy nam na nich - Co zamierzają z nimi robić w przyszłości.

Nie jesteśmy " w dupie" - Waldzioś zrobił bardzo pożyteczną rzecz - zestaw naszych ikon. Bez względu na opcje - na pewno jest to ruch w dobrą stronę.

Mało osób grzebie w ikonach --> może by w instalce był tylko plik Waldziosia, a zbiór wszystkich ikon osobno dla projektantów?

edit
No i czytać JPs ;)
Leonpg2 się stara nam pomagać  ;) - może jednak " rzecznik" byłby wskazany ....


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 17, 2015, 09:29:58
Cały czas powtarzam - już mi sie troche nie chce. To nie chodzi o usuwanie używanych obecnie ikon. O nie można się wykłócać.
Ale one służą tylko do istnienia efila

CHODZI O IKONY, KTÓRE MOGŁYBY SŁUZYĆ DO ROZWOJU EFILA, ale dziś jeszcze nie są w użyciu. Przecież jak on je powywala - tak jak te ikony C-130 (patrz obrazki wyżej) - to nawet nie będę wiedział o co sie upominać


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 17, 2015, 09:46:35
Aha i jeszcze jedno - całego problemu by nie było, gdyby mądrala przyjął zasadę że nie usuwa się niczego, dopóki nie znajdzie sie zastępstwa. Skoro miał taki zamiar, to NAJPIERW powinien skrzyknąć ludzi, którzy rysują ikony, żeby przygotowali stosowne podmiany, a potem dopiero usuwać.

Poza tym argument że usuwa się ze względu na prawa autorskie SSI jest śmieszny - od kiedy to ten C-130 Hercules był w ikonach SSI? Zwykłe kłamstwo. Teraz pisze coś o ikonach "DR...". podobno też są kopiami SSI, a tam na przykład jest unikatowy samolot Blohm & Voss, którego na pewno w PG2 nie było, podobnie jak sterowców! Tymczasem, z tego co napisał wynika, że zamierza usunąć DR "tak czy inaczej" (anyway) - cytuję:

" but dr* icons are pure ssi icons, they would have been replaced anyway"

Niedowiarkom polecam włączenie Suite i obejrzenie ikon zaczynających się od DR..., a nastepnie sprawdzenie ile z nich jest unikatowych dla efila i nigdy nie miało nic wspólnego z SSI.

Powiem raz jeszcze -  ten argument to zwykłe kłamstwo!


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 17, 2015, 10:02:57
Gustlik, fajnie, że piszesz to na forum. Przydało by się jeszcze pisać o tym na JP. Tylko spokojnie i rzeczowo - na przykładach. Sam wiesz, że nieobecni nie mają racji. Ja tego nie zrobię bo po prostu nie mam wiedzy na ten temat. A w głuchy telefon to grać się nie da, bo wypadniemy śmiesznie.

Może warto by jeszcze rozdzielić wątek techniczny od zasad i pisać o tym w dwóch postach. Nie mieszajmy argumentów technicznych (jakie ikony były SSI, nie usuwać zanim nie znajdziemy zamiennika ... itp) od tych dotyczących podejścia i idei (szanowanie cudzej pracy i zachowanie jej dla potomnych).

PS
Pamiętać należy, że prawa autorskie dotyczą również zmodyfikowanego oryginału tzn. jeśli weźmiesz plik SSI o go przerobisz nawet w 100% to również SSI ma do niego prawo. Nie jestem tu ekspertem od praw autorskich więc mogę się mylić. Ktoś to już kiedyś pisał na forum. Czasem nie Sympatyk?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 17, 2015, 10:27:42
Cytuj
jeśli weźmiesz plik SSI o go przerobisz nawet w 100%

Przerobienie w 100% to nie jest przeróbka! Tak jak obniżka o 100% to nie jest obniżka tylko darmocha!

Gdybyśmy chcieli czepiać się takich niuansów, to, na tej zasadzie, cały Open Gen jest "daleko idącą" przeróbką PG2


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 17, 2015, 10:54:37
Cytuj
jeśli weźmiesz plik SSI o go przerobisz nawet w 100%

Przerobienie w 100% to nie jest przeróbka! Tak jak obniżka o 100% to nie jest obniżka tylko darmocha!

Gdybyśmy chcieli czepiać się takich niuansów, to, na tej zasadzie, cały Open Gen jest "daleko idącą" przeróbką PG2


To są właśnie niuanse prawników. 100% przeróbka jest wciąż własnością oryginalnego autora a 100% kopia zrobiona od początku jest już Twoja. Jak domniemywam OG został napisany od nowa znak po znaku, więc jest ok.
Na logikę to jest głupie ale nie nam o tym dyskutować.

Przywołałem ten temat, żeby przypomnieć, że oprócz widzimisie są też wymogi. Szkoda, że Lvtjn miesza obie sprawy, bo utrudnia sobie i innym życie a poza tym utrudnia nam zrozumienie.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 17, 2015, 11:20:38
Poczytałem to prawo autorskie ..
 I napiszmy tak - Jeśli na mapce umieszczasz wycinek innej mapki - nikt tego nie będzie ścigał, ale jeśli złożysz ją z wycinków z innych mapek, lub umieścisz fragment innej mapy - który jest charakterystyczny - to podpadłeś.

Generalnie, nikt się nie czepia, jeśli nowa rzecz wyraźnie różni się od pierwowzoru - można powiedzieć, że jest to inspiracja. --> jednak musi być niejako zrobiona od nowa.

Prace magisterskie, inżynierskie sprawdza się programem antyplagiatowym.
Czytałem, że te ikony były sprawdzane takim programem do grafiki - warto się zapytać --> tak żeby to wszystko było dla nas czytelne, a nie domysły --> warto rozmawiać .. na takie skomplikowane rozmowy niestety się nie nadaję, :no

Cytuj
Aha i jeszcze jedno - całego problemu by nie było, gdyby mądrala przyjął zasadę że nie usuwa się niczego, dopóki nie znajdzie sie zastępstwa. Skoro miał taki zamiar, to NAJPIERW powinien skrzyknąć ludzi, którzy rysują ikony, żeby przygotowali stosowne podmiany, a potem dopiero usuwać.
:yes  :yes  :yes

Cytuj
Teraz pisze coś o ikonach "DR...". podobno też są kopiami SSI, a tam na przykład jest unikatowy samolot Blohm & Voss, którego na pewno w PG2 nie było, podobnie jak sterowców! Tymczasem, z tego co napisał wynika, że zamierza usunąć DR "tak czy inaczej"
Należy o to wyraźnie się zapytać - o te poszczególne ikony

Cytuj
CHODZI O IKONY, KTÓRE MOGŁYBY SŁUZYĆ DO ROZWOJU EFILA, ale dziś jeszcze nie są w użyciu.
Dlatego powinniśmy mieć swój zbiór ikon po za instalką --> dla projektantów

Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 17, 2015, 04:04:40
Dobre wieści, chyba na horyzoncie pojawiło się rozwiązanie problemu.

Pomysł który zaproponowałem Luisowi polega na zmianie działania plików openicons.dat, głównego i lokalnych.
Do tej pory lokalny openicons.dat (w folderze efila) był wczytywany zamiast głównego, czyli po prostu go zastępował.
W nowym wariancie wczytywane będą oba pliki, ale plik lokalny znajdzie się wyżej w hierarchii.
W efekcie w lokalnym pliku będzie można umieścić sporne ikony, a cała reszta będzie wczytywana z głównego pliku.

Na razie ustalenia są wstępne, a realizacja na pewno trochę potrwa, ale Luis poparł pomysł.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Rudel Sierpień 17, 2015, 06:15:56
Sorki za długą nieobecność. Csaba faktycznie się rozpasał i problemy stwarza  zamiast usprawniać grę. Jak Luis zgodzi się na zaproponowane rozwiązanie to powinno raz na zawsze podciąć mu skrzydełka. żadnych ikon nie powinni się pozbywać to masa pracy ludzi pasjonatów jak my. Niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz co on rozumie przez tzw official efil. I kto ma o tym decydować czy dany efil jest już oficjalny czy dalej jeszcze partyzancki. Ta ichnia JP's panika z ikonami jest bez sensu. Co innego jak by nowe ikony były o niebo lepsze to można je ewentualnie dać jako zamienniki oznaczane tak jak poprzednie ikony z dodatkiem np literki N. Zostawiając stare tez.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 17, 2015, 06:50:45
Oficjalny, jak rozumiem, to taki który znajduje się w repozytorium na SF


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 17, 2015, 06:57:23
Sama podstawowa koncepcja nie jest zła. Chodzi o stworzenie wersji OG która można by umieścić w dowolnym miejscu sieci bez obawy o problemy "prawne".  Wychodząc poza SF na pewno można dotrzeć do większej liczby użytkowników, co nie jest złym pomysłem.

Problemem jest sposób realizacji. Sama aplikacja OG nie jest wiele warta bez zasobów stworzonych przez użytkowników, to efile i kampanie tworzą największą wartość.
Niestety, zamiast stworzyć wersje "Lite" zawierającą minimum potrzebne do początkowej rozgrywki (powiedzmy jeden spreparowany Efile i kilka kampanii), a po "więcej" odesłać gracza na forum, decydenci na JP zachłannie postanowili pogodzić niemożliwe, czyli zachować jak najwięcej efili i kampanii, a jednocześnie oczyścić zasoby z "nieodpowiednich" materiałów.

To co się obecnie dzieje, to objawy sypania się tej koncepcji, wymiana ikon nie idzie tak szybko jak się spodziewano (jak by nie patrzeć to ~22k ikon), więc żeby przyśpieszyć wspomniany proces trzeba zacząć wywalać "gorsze" ikony, a cześć problematycznych efili wypchnąć poza zestaw "oficjalny".


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: kowdar Sierpień 17, 2015, 08:05:07
Przez dłuższy czas nie zwracałem uwagi co się dzieje z ikonami.
Jak miałem czas to dłubałem w opisach kampanii, poprawiałem jakieś niedociągnięcia.
Prawie nie grałem, a jak już to w kampanie Wx z II WŚ.

Teraz zacząłem przeglądać Openicons.dat i jestem ... (znajdz tu człowieku dobre słowo) ... zasmucony.
Cały czas sądziłem, że nawet jak "grzebią" w ikonach to znajdują dobre zastępstwo, wyrzuca się złe, brzydkie ikony
a pozostawia te dobre i ładne (chociaż to oczywiście rzecz gustu).
Jak zobaczyłem co stało się np. w ikonach IAS, które uważałem za jedne z ładniejszych, jakimi to potworkami cześć z nich została zastąpiona, to szczerze mówiąc, nie jest to "moja" gra.
Dla mnie przyjemność grania w PG2 to były klimatyczne mapki, ikony - a teraz co: mapki z klocków, ikony sprzętu to pokolorowane bryłki .... nie podoba mi się to. Zawsze sądziłem, że raczej będzie się dokładać ikony, a nie ograniczać ...

Na szczęście w przyrodzie nic nie ginie. Ze strony Adlera ściągnąłem utrzymywany przez niego Panzer2.dat gdzie są stare, dobre ikony, także SSI lub te modyfikowane SSI.

Informuję więc, że zrobię instalkę, gdzie przywrócę te utracone, piękne ikony (np. IAS81 była dla mnie najładniejszą ikoną czołgu w PG2 - oczywiście nie oryginale, bo to ikona post WW2, teraz jest może też nie najbrzydsza, ale nie lubię ikon Yakobinets i nie zmienię zdania chyba nigdy). Jak komuś się to nie będzie podobało, to najwyżej sobie je usunie z katalogu OPENDAT instalki.

To powoduje, że też raczej zapominam na zawsze, aby wrzucać katalog efile kompilowany przeze mnie na SF.
To nie ma sensu, bo ja świadomie zamierzam korzystać z zasobów starego. dobrego PG2 ... inaczej ta gra przestaje dla mnie mieć urok i sens.
Oczywiście, do kiedy to będzie możliwe (bo zmiany mogą zawsze pójść w takim kierunku, że kod gry uniemożliwi posługiwanie się zasobami jak ja zamierzam), będą korzystał z wyników pracy Luisa, czyli aktualizował silnik gry, korzystał z nowych map, także ikon lub całego opendat, ale w sposób, który nie zepsuje mi walorów estetycznych gry i będę utrzymywał zasoby gry na mojej stronie.

Natomiast gdyby ktoś z was chciał wykorzystać konwertowane przeze mnie kampanie do umieszczenia je na SF, to nie mam nic przeciwko, ale nie chcę w tym uczestniczyć. Odechciało mi się .... nie podoba mi się ich koncepcja.
Z tym, że zwracam uwagę, że zaczynam wykorzystywać coraz częsciej jako obrazki do kampanii i scenariuszy, grafiki, zdjęcia do których też nie mam praw. Zresztą popatrzcie na efile LXF i jego obrazki ... ciekawe czy ma prawa autorskie do wszystkich opublikowanych, szczególnie grafik ...

To na razie tyle wypocin ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 17, 2015, 09:18:57
Decyzje - jak mi się zdaje zostały ostatecznie podjęte.
No i ok!
Ładnie by było to zakomunikować na JPs - wygląda na to, że prace zostały przerwane specjalnie dla nas ..
Może warto ... i takie wytłumaczenie jak post wyżej napisał Waldzioś, lub tylko sam komunikat.  ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 17, 2015, 11:51:56
Cytuj
To powoduje, że też raczej zapominam na zawsze, aby wrzucać katalog efile kompilowany przeze mnie na SF.
To nie ma sensu, bo ja świadomie zamierzam korzystać z zasobów starego. dobrego PG2

W tym akurat względzie Cie popieram. Choć nie jestem aż tak restrykcyjny w sądach a propos ikon Yakobinetów. Nie
cierpię tylko ich pękatych samolocików, które wyglądają jak karykatury a nie miniatury sprzętu. No i okrętów serii
"MK" i "PL". Dlatego ja z kolei nie zrezygnuję z okrętów SSI, a ikony Guille są bardzo nierówne i nie wszystkie załatwiają sprawę.

Cytuj
Ładnie by było to zakomunikować na JPs - wygląda na to, że prace zostały przerwane specjalnie dla nas ..

Przepraszam - dobrze rozumiem? Mamy podziękować że przestali szaleć? To już wolę podziękować kucharzowi, że umył talerz przed podaniem.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 18, 2015, 06:48:23
Kto napisał podziękować? --> poinformować tylko  --> może szkoda palić ostatnie mosty? ... można pokazać klasę (naszą) ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 18, 2015, 08:29:08
Poinformować - ale o czym? Że zdecydowaliśmy się uratować efila przed ruiną?

Waldzios, czyli - jak rozumiem - wczytywany miałby być mix obu plików dat, ale w razie znalezienia dwóch
egzemplarzy ikon o tym samym symbolu priorytet ma lokalna - tak?

PS - musimy popracować nad tym lokalsem - skoro tak - bo trzeba w nim jak najszybciej dodać ikony zimowe (przynajmniej). Przyznam, że do tej pory traktowałem temat trochę po łebkach i dodawałem zimowe jak się nudziłem, ale teraz trzeba się tym zająć na poważnie, bo to będzie miało przecież zasadniczy wpływ na zawartość tego lokalsa.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 18, 2015, 12:20:22

Waldzios, czyli - jak rozumiem - wczytywany miałby być mix obu plików dat, ale w razie znalezienia dwóch
egzemplarzy ikon o tym samym symbolu priorytet ma lokalna - tak?
W zasadzie tak, po wczytaniu obu plików, ikona byłaby w pierwszej kolejności wyszukiwana w pliku lokalnym, dopiero nie znaleziona w lokalnym byłaby wyszukiwana w głównym.
Czyli w zasadzie funkcjonalność folderu OPENDAT, ale z wszystkimi zaletami datfile, tzn. szybciej, w sposób uporządkowany i z wykorzystaniem plików CSV.

Kto napisał podziękować? --> poinformować tylko  --> może szkoda palić ostatnie mosty? ... można pokazać klasę (naszą) ;)
Co do informowania wolałbym się wstrzymać, przekonałem do mojego pomysłu Luisa i Ljvtn, to wystarczy.
Dopóki prace nie będą bardziej zaawansowane (*nieodwracalne), lepiej nie kusić losu. W przypadku dyskusji na JP od razu pojawi się grupa tradycjonalistów, wspólnie krzyczących ze zmiany są zbyt skomplikowane i niepotrzebne.  Efekt tej dyskusji może być rożny.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 19, 2015, 12:11:34
No dobra - ponieważ Luis poprosił mnie o opinię, więc mu odpisałem. Może nie tak jak się spodziewał - ale szczerze.
Żeby nie było, że się uchylam czy cuś.....

Reakcji żadnej, no może nie całkiem, bo lvjtn w "odpowiedzi" wywalił kolejne kilkaset ikon - ze szczególnym uwzględnieniem zimnowojennych - z najnowszego pliku OpenIcons.

Nie, żeby mnie to ruszało, tak tylko informuję...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 19, 2015, 12:29:37
BTW. Gdyby ktoś miał wątpliwości, drobna ilustracja jak w założeniu powinna działać planowana metoda:

globalny openicons.dat:
(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_a1.jpg)(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_b1.jpg)(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_c1.jpg)(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_d1.jpg)
icon_Aicon_Bicon_Cicon_D
lokalny openicons.dat:
(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_c2.jpg)(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_d2.jpg)(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_e2.jpg)(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_f2.jpg)
icon_Cicon_Dicon_Eicon_F
efekt końcowy:
(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_a1.jpg)(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_b1.jpg)(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_c2.jpg)(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_d2.jpg)(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_e2.jpg)(http://opengeneral.pl/waldzios/icon_f2.jpg)
icon_Aicon_Bicon_Cicon_Dicon_Eicon_F


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Sierpień 19, 2015, 08:44:25
Trzymam kciuki, aby o zadziałało.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 19, 2015, 10:35:06
Pytanie
Czy Steve's
http://hosted.wargamer.com/pg2campaigns/steve/pg2.htm
używał innych ikon niż Adler?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 19, 2015, 10:58:18
W tamtych, pięknych czasach, był jeden plik ikon, a dodawanie własnych było rzeczą rzadką - więc nie sądzę.Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 20, 2015, 12:28:46
@marekreaktywacja

Pisałeś wcześniej, że mógłbyś zająć się tłumaczeniem... Zatem mam prośbę - mógłbyś ściągnąć sobie od Kowdara
kampanię G22 "Znak Orła" (o ile jej nie masz) i zmierzyć się z jej briefingami? Żadne tam na wczoraj, czy cuś - ot tak,
w ramach wolnego czasu... :)

Czas się zająć czymś pożytecznym, skoro sprawa ikon wydaje się beznadziejna.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: marekreaktywacja Sierpień 20, 2015, 08:35:46
Jasne. Spokojnie się za to wezmę :)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Radar Sierpień 22, 2015, 03:23:08
Nieśmiało chciałbym zauważyć, że japoński ''Mogami'' ( podobnie jak Mikuma, Suzuja, Kumano) był ciężkim krążownikiem.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 22, 2015, 03:55:10
Nieśmiało chciałbym zauważyć, że japoński ''Mogami'' ( podobnie jak Mikuma, Suzuja, Kumano) był ciężkim krążownikiem.
Dopiero po 39r, oryginalnie zbudowany jako lekki krążownik (5 wież z potrójnymi działami DP 15.5 cm), po 39 przebudowany na ciężki krążownik (5 wież z podwójnym działami  20 cm).


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Wrzesień 13, 2015, 11:13:54
Jeśli teraz jest zainteresowanie zimną wojną i teraźniejszością, to może warto popatrzeć co inni robią  ..  ???

http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=50929&p=748338#p748318
Może ilustracje ...  ;)
http://www.wio.ru/anti/7-1.htm


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Radar Wrzesień 13, 2015, 12:40:38
Nieśmiało chciałbym zauważyć, że japoński ''Mogami'' ( podobnie jak Mikuma, Suzuja, Kumano) był ciężkim krążownikiem.
Dopiero po 39r, oryginalnie zbudowany jako lekki krążownik (5 wież z potrójnymi działami DP 15.5 cm), po 39 przebudowany na ciężki krążownik (5 wież z podwójnym działami  20 cm).
Ale jednak. Narozrabiał na Morzu Jawajskim, he he.
Pozdrawiam Waldzios
Radar


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 17, 2015, 07:59:07
Dorwałem się do neta, więc piszę  >:D

Robiąc mapę zastanawiałem się na  terenem - góry, wzniesienia, itp ...
No bo kiedy na mapie wstawiać teren góry  ???
- Jak są to góry rzeczywiste ( geograficznie)?
- Jak są to znaczne różnice terenu ( nie muszą być w górach)?

Na tej mapce Lwowa, co ją robię, właśnie tak jest - wysokości 200-300m, ale bardzo stromo narastające - wg mnie - tu powinny być góry, bo trudności w pokonaniu takiego terenu są duże.  >:D

Co sądzicie o takim podejściu?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Mario Październik 17, 2015, 05:02:08
Przychylam się raczej do terenu wzgórza (niektóre hexy-tam gdzie są największe różnice można dać jako góry).


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Październik 17, 2015, 05:18:43
Albo, jeśli niedostępne to Escarpment (urwisko)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Październik 17, 2015, 08:34:10
Pamiętaj o dwóch rzeczach - góry dają bonus górskiej piechocie i ograniczają ruch helikopterów. Więc nie może też być tak, że byle kopa ze stromym podejściem, będzie górami. Heks w grze ma 1,5 na 1,5, albo nawet 2 na 2 kilometry, więc to nie może być pagórek, który można obejść pół kilometra dalej.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Październik 17, 2015, 09:52:01
góry ... ograniczają ruch helikopterów.

Możesz mi to wyjaśnić... Chyba o tym nie słyszałem a warto by wiedzieć.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Październik 18, 2015, 12:22:29
Helikopter w górach ma koszt ruchu = 2


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 18, 2015, 09:27:05
Pamiętaj o dwóch rzeczach - góry dają bonus górskiej piechocie i ograniczają ruch helikopterów. Więc nie może też być tak, że byle kopa ze stromym podejściem, będzie górami. Heks w grze ma 1,5 na 1,5, albo nawet 2 na 2 kilometry, więc to nie może być pagórek, który można obejść pół kilometra dalej.

Ok.  Chodziło mi tylko o to, czy teren góry musi/może być tylko w górach rzeczywistych ..   ;D
Nie szafuje ostatnio heksami górskimi ( lepiej używać słowa szczyt chyba) Nawet w górach(fizycznych) oznaczam zawsze więcej heksów - hill. Mountain to tylko faktyczne szczyty.

Jest jeszcze jedna rzecz - tam jest dużo zalesionych wzniesień - lasy pokrywają 3/4 gór/wzniesień. Miałem duże trudności w rysowaniu lasów - tak, żeby na mapie jednoznacznie było widać - czy to las, czy zalesione wzniesienie/góra ...
Wiem, że to mapx definiuje, co i gdzie, ale  ...  wtedy piszecie, że mapka jest mało czytelna ... no cóż ja mam tylko mapki wojskowe - a tam w jednym heksie potrafi być kilka terenów na raz ... i teraz decyduj  >:D  ???

Staram się robić tak, aby miało to ręce i nogi   ... a wychodzi jak zawsze  ..  :ihope
Dlatego pisałem, że dobrze jak są wstępne dane od twórców scena ... wtedy grafikę można nagiąć tak, by pasowała do przyszłego mapxa.
Grafikę już zrobiłem - nadałem hipotetyczny numer(spodziewam się taki dostać na JPs) i wrzuciłem na serwer. -->
Wynika to - takie działanie - z moich obecnych możliwości z netem.
Do puki sprawa się nie rozwiąże, muszę korzystać z neta w pracy ( a nie zawsze jest to możliwe) 
Zostaje więc mapx ... też zajmie trochę czasu ..


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Październik 18, 2015, 12:55:26
Moim zdaniem zbytnio się przejmujesz. Docelowy autor scenariusza może dowolnie modyfikować teren.
Każdy ma własne interpretacje, wszystkim nie dogodzisz.

Według mnie o rodzaju terenu powinien decydować przede wszystkim jego wpływ na mobilność jednostek.
Góry to powinien być teren skrajnie trudny do przebycia.

Poza tym trzeba pamiętać o jednostkach górskich, ich bonusy powinny być w jakiś sposób uzasadnione.Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 18, 2015, 01:24:00
Chciałem tylko, aby rysunek odpowiadał mapiksowi ..   >:D


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Październik 18, 2015, 05:28:52
Pamiętaj, że dysponujesz jeszcze terenem "Rough", no i "Escarpment", którym zawsze można zablokować ruch na jakimś wyjątkowo niekorzystnym terenie - nie popadając w przesadę z "górami"


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 22, 2015, 12:23:30
Cytuj
Na dużych mapach żaden rodzaj współczesnego uzbrojenia nie wygląda na zbyt przepakowany (strzelająca na 16 heksów Lance) i walki nie są jednostronne.

O tak - tu się z Tobą zgodzę - żeby tylko jeszcze byli chętni do ich rysowania....  Grin
Po tygodniu nieobecności, wziąłem się za pracę ..  i chyba postanowię, że ani jednej mapki górskiej więcej ..  >:D

A odnośnie efila - wygląda na to, że po wszystkich zmianach/ porządkach zrobionych/ planowanych --> to już będzie inny efil.
Może więc warto, tak jak to było z przejściem do nowych formatów ( OG2) - zostawić efil z ostatniej instalki Kowdara wraz z kampaniami  ... i zacząć od nowej nazwy + przystosowane do niego kampanie  ...  ???
No bo, pierwszą i drugą wojnę od współczesności dzieli przepaść technologiczna  ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Listopad 22, 2015, 12:58:30
A odnośnie efila - wygląda na to, że po wszystkich zmianach/ porządkach zrobionych/ planowanych --> to już będzie inny efil.
Może więc warto, tak jak to było z przejściem do nowych formatów ( OG2) - zostawić efil z ostatniej instalki Kowdara wraz z kampaniami  ... i zacząć od nowej nazwy + przystosowane do niego kampanie  ...  ???
Przesadzasz, zmiany są głównie kosmetyczne, albo dotyczą detali mechaniki których przeciętny gracz nawet nie zauważa. Na kampanie wpływa to w znikomym stopniu.
Zresztą sama ilość rzeczywistych zmian jest puki co naprawdę znikoma, większość dyskusji na temat zmian jest mocno teoretyczna.
Jedyną istotna i wprowadzoną zmianą w ostatnim czasie, była zmiana parametrów wyrzutni rakiet, ale nawet tu nie było rewolucji, ot unifikacja wedle jednolitego algorytmu...
No bo, pierwszą i drugą wojnę od współczesności dzieli przepaść technologiczna  ...
Ta "przepaść technologiczna" nie ma żadnego wpływu na stare kampanie... Jednostki z różnych epok mogą istnieć równolegle bez żadnego problemu....


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Listopad 22, 2015, 01:42:08
Cytuj
... i zacząć od nowej nazwy + przystosowane do niego kampanie  ...  Huh
No bo, pierwszą i drugą wojnę od współczesności dzieli przepaść technologiczna  ...

Nie ma co mnożyć bytów...

A - jak Waldzios już wspomniał - jednostki z pierwszej wojny światowej i współczesne mogą spokojnie koegzystować w jednym efilu. Nie mają na siebie żadnego wpływu


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Grudzień 21, 2015, 09:09:30
Ciekawi mnie temat
Czy grali byście na mapach kafelkowych, o ile ich jakość, by lepsza była?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Grudzień 21, 2015, 09:18:08
Ciekawi mnie temat
Czy grali byście na mapach kafelkowych, o ile ich jakość, by lepsza była?
Trzeba by najpierw zobaczyć jakieś demo  ;). Trudno powiedzieć bez obejrzenie próbek. Wystarczyłby zestaw 2-3 'kafelków' na początek.

Niestety obecne 'kafelki' dostosowane są do "gustu" ljtvn.

Ogólnie 'tiled maps' mają swoje zalety. Przede wszystkim wiernie oddają teren. Obrazek potrafi być mylący.
Osobiście używam dość często. Nie włączam na stale, ale zwykle aktywuje kilka razy w scenariuszu by przeanalizować teren, oraz obowiązkowo na początku scenariusza.

BTW. Od następnej wersji planowane są niezależne pliki 'kafelków' dla rożnych stref klimatycznych...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Grudzień 21, 2015, 09:26:04
No to proszę przykład wersji roboczej.
Oglądać tylko warunki terenowe Dry.
Tereny Fort, Escarpment, Snow nie gotowe. Pomysły mile widziane.

https://www.dropbox.com/s/swvqdufr5g5odnd/kafelki.zip?dl=0 (https://www.dropbox.com/s/swvqdufr5g5odnd/kafelki.zip?dl=0)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Rudel Grudzień 21, 2015, 09:27:56
Tu mam spore wątpliwości co do mapy z kafelków, jako rozwiązanie generujące mapę z mapx przy braku mapy w zasobach gry działa poprawnie. Zaś co do jakości grafiki to już widzę parę problemów np przy pasmach górskich. Owszem można grać na kafelkach tylko jeżeli można mieć coraz lepsze mapy to osobiście wolę mapy niż kafelki


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Grudzień 21, 2015, 09:58:19
Ładne wertepy, urwisko i wzgórza  :)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Grudzień 21, 2015, 10:39:39
Dziękuję. urwisko to mi się akurat nie podoba :(
Wzgórza mają już tiles_sides (obrazki uzupełniające). Górą planuję dać ciemne połączenie pomiędzy heksami tego samego typu, ale potrzebne są 3 różne sides albo inne góry...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Rudel Grudzień 21, 2015, 10:45:45
Akurat te przykłady co podałeś to znaczący postęp do wersji ljtvn ;D. Trzeba dużo pracy by je dobrze zrobić, a może i nauczyć AI budować dobre mapy z dostępnych kafelków.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Grudzień 22, 2015, 08:28:18
Mam parę pomysłów na budowę losowych map kafelkowych ale wymaga to dużej pracy graficznej a ja się dopiero uczę (używam tylko 8 warstw w Gimpie  >:D).

Jeden to losowanie kafelka z 5-ciu dostępnych co powinno dać urozmaicenie generowanego terenu. Plus rozsunięcie kafelków w pliku wzorów, aby było miejsce na umieszczenie rysunku poza każdą granicą hexa (ładniej się będą nakładały) oraz powiększenie i zwiększenie ilości sides (tak aby każda strona miała swój własny wzór wypełnienia międzyheksowego.
Dodatkowo można dodać wypełnienia pomiędzy różnymi heksami i maskowania...

Drugi pomysł to opracowanie każdego terenu jako rysunek 40x40 hexów z odpowiednimi bokami pasującymi do siebie (góra-dół i prawo lewo) tak aby można było składać duże obszary. Z takiego obszaru gra losowo wybierała by "plamę" dla danego terenu. Nie pojedyncze heksy ale cały przyległy zbiór hexów tego samego terenu. Do tego odpowiednie maskowanie przejść i mogło by to działać. Niektóre tereny mogły by mieć po kilka rysunków np. miasta co umożliwiło by rozróżnienie wsi od metropolii.

Nie wiem tylko, jak daleko Luis jest gotowy zmodyfikować rysowanie map. Jedno jest pewne, Luis chce mieć duże i ładne mapy kafelkowe.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: DanielS Grudzień 22, 2015, 10:54:06
Zobacz jak wygląda generator map w "Battle for Wesnoth".  Nie ma co wyważać otwartych drzwi...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Rudel Grudzień 22, 2015, 11:02:40
Myślę, że  jeden heks to za mało by wygenerować w miarę poprawny obraz mapy. Potrzeba by  takich większych może kafelków od takich pojedyńczych przez takie np 4x4 po takie jak piszesz 40x40 heksów. Tylko jedyny kłopot to nauczenie wyboru przez AI prawidłowych i odpowiednich kolorystycznie kafelków. Można powoli nad tym się zastanowić i podpytać Luisa co o tym sądzi i najważniejsze jak daleko chce z tym pomysłem zajść.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Grudzień 22, 2015, 11:07:56
Zobacz jak wygląda generator map w "Battle for Wesnoth".  Nie ma co wyważać otwartych drzwi...
Spojrzę. Dzięki za wskazówkę.

Myślę, że  jeden heks to za mało by wygenerować w miarę poprawny obraz mapy. Potrzeba by  takich większych może kafelków od takich pojedyńczych przez takie np 4x4 po takie jak piszesz 40x40 heksów. Tylko jedyny kłopot to nauczenie wyboru przez AI prawidłowych i odpowiednich kolorystycznie kafelków.
W jednej mapie jeden zestaw kolorystyczny, wtedy nie będzie problemu. Duże kwadraty, aby losowo wycinać obszar. Tylko zawsze będzie problem z brzegami, bo się kawałek domku ucięło :(

Cytuj
Można powoli nad tym się zastanowić i podpytać Luisa co o tym sądzi i najważniejsze jak daleko chce z tym pomysłem zajść.
Podpytam.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Grudzień 22, 2015, 11:36:33
A może teren z czegoś, w ten sposób zrobionego

(http://open_nfog.sympatyk.strefa.pl/puzle.jpg)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Grudzień 22, 2015, 11:57:50
Coś w tym guście choć ja myślałem raczej o cięciu z dużego. Przy terenach jakie pokazałeś ładnie się je obcina i nakłada. Gorzej z górami i lasem.

Masz może śnieg?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Grudzień 22, 2015, 12:22:49
Teraz tu, akurat nie mam

Ale
https://www.google.pl/search?q=%C5%9Bnieg&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiGqIvWq-_JAhUiqHIKHXsCAF0QsAQIIg&biw=1280&bih=869#tbm=isch&tbs=rimg%3ACVQ34mDVu1VmIji27n-UcRAaLKrMfDXYrSWVYwew_10n40GeQDsaN4vR5eZ4gWWNWsjonNbikgyjJYKPRVYq_1FJ9dfSoSCbbuf5RxEBosEVW0FP-eU9rfKhIJqsx8NditJZURhaqMWeAFTKwqEgljB7D_1SfjQZxGlPC093SVy6ioSCZAOxo3i9Hl5EdYT8kcwJXZPKhIJniBZY1ayOicRzAcYp06zVg0qEgk1uKSDKMlgoxFdCqt7hw225CoSCdFVir8Un119EeOAObFHh8WJ&q=%C5%9Bnieg

https://www.google.pl/search?q=%C5%9Bnieg&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiGqIvWq-_JAhUiqHIKHXsCAF0QsAQIIg&biw=1280&bih=869#tbm=isch&tbs=rimg%3ACVQ34mDVu1VmIji27n-UcRAaLKrMfDXYrSWVYwew_10n40GeQDsaN4vR5eZ4gWWNWsjonNbikgyjJYKPRVYq_1FJ9dfSoSCbbuf5RxEBosEVW0FP-eU9rfKhIJqsx8NditJZURhaqMWeAFTKwqEgljB7D_1SfjQZxGlPC093SVy6ioSCZAOxo3i9Hl5EdYT8kcwJXZPKhIJniBZY1ayOicRzAcYp06zVg0qEgk1uKSDKMlgoxFdCqt7hw225CoSCdFVir8Un119EeOAObFHh8WJ&q=%C5%9Bnieg&imgdii=TVQ-OTQJA7lF3M%3A%3BTVQ-OTQJA7lF3M%3A%3BADV0GPOpHDyauM%3A&imgrc=TVQ-OTQJA7lF3M%3ATytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Grudzień 22, 2015, 12:24:04
A ty cwany misiu...  ;)

Serdeczne dzięki  ;D


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: kowdar Styczeń 20, 2016, 06:47:35
Uwaga, wydzieliłem z tego wątku i przeniosłem do działu Edytor Open Suite wiadomości dotyczące Equipicons,
a w szczególności poradnik Waldziosa, jak taki plik utworzyć.
Szukanie tego w tym rozbudowanym wątku było uciążliwe, mam nadzieję że nie tylko dla mnie.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Maj 17, 2016, 12:03:55
Przyszło mi na myśl, że może warto gdzieś pisać - co i gdzie w trawie piszczy ..
Chodzi o prace jakie podejmujemy - może znajdzie się chętny do pomocy ?  ;D
Taki kącik do wspierania się wiedzą merytoryczną i pracami praktycznymi ...    ;)  >:D

Co, o tym myślicie?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Maj 17, 2016, 01:10:20
Anonsuj o tym też na FB. Wbrew pozorom, co jakiś czas jakąs osoba do nas dołącza.
A jak tworzyłem nk/fb to mało kto mi wierzył w sensowność. ;)
Niestety jako reklama forum, te media są niezbędne.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Maj 17, 2016, 01:31:01
Raczej myślałem, o naszym forum ...    ;)  a na nk/fb to konta nie mam z różnych względów ... ( miałem lecz skasowałem)

zacznę od siebie  ... - przenoszę do wątku o mapach - to nieudany przykład ..
Ja obecnie rzeźbię dwie mapy na raz, bo wspólny teren mają - Berlin i Kostrzyn --> wspólny obrazek będzie 5385x2950 px, około 1,8 km/hex
Złożyłem mapy niemieckie i mam wycinek 13244 x 7280 px co daje 434x 233 km w realu .. można wycinać pod inne mapy ..

O takie informacje, nie tylko o mapach mi chodzi ...   ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Maj 17, 2016, 01:47:38
Ale jest chyba wątek o mapach. Tam jakby co: wrzucaj info o projektach. Ew. załóż stosowny wątek.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Maj 17, 2016, 02:23:17
Ale jest chyba wątek o mapach. Tam jakby co: wrzucaj info o projektach. Ew. załóż stosowny wątek.
Oczywiście, ale nie o grafikę mi chodzi ...
Cytuj
Taki kącik do wspierania się wiedzą merytoryczną i pracami praktycznymi ... 

A  chyba masz rację, nie ma co mnożyć tematów, raczej porządkować trzeba ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 12, 2016, 06:43:40
W wątku o mapach odniosłem się do kwestii  starych map ...
http://www.forum.gildiageneralow.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/jak-w-gimie-mapy-robic/msg42871/#msg42871

Jednak to chyba nie był właściwy wątek ...   >:D  --> mnie chodzi o kwestię - jak takie zmiany wpłynęły by na rozgrywkę ..

Powtórzę zatem pytania ...
Cytuj
Czy robiąc nowe kampanie, konwertując stare, powinno się poprawiać drogi - tak aby były zgodne z obrazkiem ( na ile to możliwe)?

- Czy też nie należy tego poprawiać - aby gra( scenariusz) był bliższy oryginałowi  ..

- Czy należało by w następnych odsłonach - przy poprawianiu scenariuszy/ kampanii, jednak wnosić takie poprawki + dorabiać tory jeśli są na rysunku --> zmieniając dotychczasowe drogi biegnące po torach na tory?

Na pewno zmieni to niektóre scenariusze w sposób istotny i da nową jakość --> stare sposoby przejścia scena mogą być nieaktualne
Przeczytałem opinię - że " openizując" kampanie trzeba to robić radykalnie - korzystając ze wszystkich dostępnych nowych funkcji oraz poprawiać co się tylko da ... ( w rozsądnych granicach)

Dlatego to pytanie ... no bo w 2010 głosowaliśmy za przejściem z PG2 na OG, a w 2012 po dyskusji  - decyzja - idziemy w stronę OG2 (nowe funkcje) ... >:D  ;D


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Październik 12, 2016, 09:03:12
Moim zdaniem poprawiając/konwertując scenariusz należy zachować jego charakter. Ja koryguję drogi, rzeki itp tak, aby odpowiadały obrazkowi i o ile to możliwe wyglądały również dobrze w mapach kafelkowych. Tylko w nielicznych sytuacjach taki zabieg może zmienić charakter scenariusza. Ale to są sprawy indywidualne. Ogólnego stanowiska nie można tu zająć a każdy przypadek autor musi przeanalizować osobno.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Październik 12, 2016, 11:52:47
No to jeszcze raz:

Cytuj
Czy robiąc nowe kampanie, konwertując stare, powinno się poprawiać drogi - tak aby były zgodne z obrazkiem ( na ile to możliwe)?

Tak, należy - pozrywane drogi, to był zabieg stosowany w PG2 na zasadzie "co by tu zrobić, żeby jeszcze gorzej się grało".
Jeśli droga jest na rysunku, to na heksie też powinna być. Natomiast ruch utrudnić można poprzez:
- "wysadzenie" drogi (blown hex)
- ustawienie tam blokady
- położenie pola minowego

Cytuj
- Czy też nie należy tego poprawiać - aby gra( scenariusz) był bliższy oryginałowi  ..

To zależy czy przez "bliższy oryginałowi" rozumiesz literę, czy ducha, scenariusza. Bo jeśli rozumiesz to literalnie, to oczywiście, powinieneś zostawić pozrywane drogi. Ale jeśli chcesz spowodować tylko utrudnienia w ruchu (a to pewnie miał na myśli autor) to można ten sam efekt osiągnąć bardziej eleganckimi sposobami. Patrz - wyżej

Z tym że te wspomniane sposoby stosuje autor konwersji scenariusza - a nie autor mapx'a

Cytuj
- Czy należało by w następnych odsłonach - przy poprawianiu scenariuszy/ kampanii, jednak wnosić takie poprawki + dorabiać tory jeśli są na rysunku --> zmieniając dotychczasowe drogi biegnące po torach na tory?

Zamiana drogi na tory, wymagałaby również (gwoli sprawiedliwości) dodania do scenariusza transportu kolejowego, a to już wymaga większego zachodu. No i znów - to nie jest robota dla autora mapx'a tylko autora nowej wersji kampanii.

Cytuj
Na pewno zmieni to niektóre scenariusze w sposób istotny i da nową jakość --> stare sposoby przejścia scena mogą być nieaktualne

Na pewno, ale ciągle mylone tu są dwie rzeczy - mapx i scenariusz. Osobiście uważam, że tworzenie takich mapx "ogólnych", w oderwaniu od konkretnej bitwy, ma średni sens. Właśnie ze względu na mnogość rozwiązań, które może chcieć zastosować autor scenariusza.

Jeżeli już, to taki ogólny mapx powinien być jak najbardziej zgodny z obrazkiem - bo NIE WIESZ czy będzie służył do
bitwy z 1919, 1939, czy z 1989. Te niuanse już sobie roztrzygnie autor scenariusza i on zastosuje odpowiednie "myki"
modyfikując ten mapx. Nie ma co go wyręczać, bo i tak nie przewidzisz.

A w ogóle, to najlepiej sobie zagrać tak i tak - i przekonać się czy i jakie rozwiązania mają istotny wpływ na przebieg gry.
Nic tak nie pomaga jak zastosowanie teorii w praktyce.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 12, 2016, 04:48:11
Wszystko się zgadza  :yes
... nie użyłem tu ani razu słowa mapx ...
Chodzi o scenariusze i kampanie, które się poprawia( dostają nowe - wyższe numery) , a kwestia dróg i kolei jest nadal jak w PG2
Więc pytam/ zwracam uwagę - czy warto w dobie OG dostosować, zaszłości z PG do obecnego standardu?
I nie ma to nic wspólnego z mapxami ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Październik 12, 2016, 07:27:12
Cytuj
Więc pytam/ zwracam uwagę - czy warto w dobie OG dostosować, zaszłości z PG do obecnego standardu?
I nie ma to nic wspólnego z mapxami ...

Teraz rozumiem, ale też powtórzę swoją odpowiedź - korygujesz, grasz i znowu korygujesz - to jest JEDYNY sposób, żeby się przekonać co i jak się zmienia. Jak będziesz poprawiał w ciemno - a potem czekał z wnioskami, aż inni zagrają - to czarno widzę te poprawki :)

Przede wszystkim nie będziesz widział na bieżąco, która ze zmian ma większy, a która mniejszy - wpływ na grę.
Nie mówiąc już o tym jak te zmiany współgrają między sobą.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 13, 2016, 06:40:54
Cytuj
....   - korygujesz, grasz i znowu korygujesz - to jest JEDYNY sposób, żeby się przekonać co i jak się zmienia.
:yes
Oczywiście i dlatego chciałem zainteresować tym tematem, bo sam nie umiem grać i nie było by to miarodajne  >:D
No i jak napisałem nawet spróbowałem na B01 ... ale nie będę pisać jak wychodzi ....  :(


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Październik 13, 2016, 10:46:10
Każdy kiedyś nie umiał... :)  :yes


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 19, 2017, 10:15:15
To trochę prowokacyjne pytanie  ...  ale  >:D
Na ile potrzebujemy opinii, wiadomości z JPs w kontekście naszego efila ? Musimy/powinniśmy liczyć się z ich zdaniem?
Na ile jesteśmy samodzielni i autonomiczni?

Jasne - potrzebujemy silnika gry i Suite - ale to możemy mieć od Luisa ..


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Lipiec 19, 2017, 10:37:30
To trochę prowokacyjne pytanie  ...  ale  >:D
Na ile potrzebujemy opinii, wiadomości z JPs w kontekście naszego efila ? Musimy/powinniśmy liczyć się z ich zdaniem?
Na ile jesteśmy samodzielni i autonomiczni?
Odkąd nie musimy przejmować się ikonami (equipIcons.dat), to w zasadzie to co się dzieje na JP's nie ma dla nas istotnego znaczenia.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Lipiec 20, 2017, 11:02:20
Ale jednak musimy polegać na ich ikonach. Nasze własne, to wciąż tylko skromny dodatek.

Póki co żaden iconmaker z prawdziwego zdarzenia się nam tu nie objawił. Tak naprawdę i Waldzios i ja - tylko
PRZERABIAMY istniejące ikony. A do pełnoskalowej produkcji potrzebny jest ktoś, kto potrafiłby zaprojektować
rysunek jednostki i rozpisać go na fazy widoku.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Lipiec 20, 2017, 03:18:16
Ale jednak musimy polegać na ich ikonach. Nasze własne, to wciąż tylko skromny dodatek.
U nich pod tym względem też nie jest różowo. Sam regularnie narzekasz, że nie robią nic poza kolejnymi kolorystycznymi wersjami ikon piechoty ;).


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Lipiec 20, 2017, 03:42:09
No oczywiście - ostatnio się pogorszyło pod tym względem znacznie.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 20, 2017, 04:01:53
A, na ile potrzebujemy zgody starszych braci z JPs aby Luis dokonał zmian w silniku gry? --> to jest pytanie, czy samodzielnie po za JPs możemy przeforsować zmiany, ?

A ikony - w sklepie modelarskim można kupić modele i odpowiednio po-fotografować, a później obrobić ...
albo wejść w kontakt z modelarzami ...
No niestety obsługa programów do modelowania przekracza moje możliwości- próbowałem ( za dużo angielskiego)

To podobno gość z Krakowa i jego prace , próbował też okręty ..
https://www.flickr.com/photos/96811105@N08/


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Lipiec 20, 2017, 04:51:37
A, na ile potrzebujemy zgody starszych braci z JPs aby Luis dokonał zmian w silniku gry? --> to jest pytanie, czy samodzielnie po za JPs możemy przeforsować zmiany, ?
Drobne zmiany forsujemy bez problemu, większe teoretycznie wymagają dyskusji na JP's, ale i tak ostatecznie o wszystkim decyduje Luis .

A ikony - w sklepie modelarskim można kupić modele i odpowiednio po-fotografować, a później obrobić ...
albo wejść w kontakt z modelarzami ...
No niestety obsługa programów do modelowania przekracza moje możliwości- próbowałem ( za dużo angielskiego)
Modele i programy do modelowania to w tym przypadku duża przesada. Nie ma sensu tworzyć modelu 3D, tylko po to by stworzyć kilkunasto-pixelową ikonę. Ilość pracy w stosunku do rezultatu, byłaby przeogromna. A rezultat niekoniecznie zgodny z oczekiwaniami.

Niestety, ale jedyna efektywna metoda (pod względem poświęconego czasu pracy) to manualne "narysowanie" ikony.
Dlatego potrzebny jest grafik rastrowy z minimum zdolności plastycznych, który potrafi w tych kilkudziesięciu pixelach oddać przybliżony kształt jednostki.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Lipiec 20, 2017, 04:58:55
Cytuj
A ikony - w sklepie modelarskim można kupić modele i odpowiednio po-fotografować, a później obrobić ...
albo wejść w kontakt z modelarzami ...

Na dobrą sprawę, tak na dziś potrzebowałbym tak z 50 ikon.
W tym, ze 30 okrętów....

Tu widzę trzy przeszkody: :)

- AŻ TYLE nie zarabiam
- sklejanie skończyłbym za dwa lata
- sporej części z tego, czego brakuje, nie wydano nigdy jako modele

Tak, że tego.... Patrz post Waldziosa.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 21, 2017, 11:49:06
A kontakt z modelarzami?
No tak,
 
Cytuj
Niestety, ale jedyna efektywna metoda (pod względem poświęconego czasu pracy) to manualne "narysowanie" ikony.
Dlatego potrzebny jest grafik rastrowy z minimum zdolności plastycznych, który potrafi w tych kilkudziesięciu pixelach oddać przybliżony kształt jednostki.
Takich zdolności to ja nie mam, a zwłaszcza jak trzeba w pikselach dłubać .. i tak naprawdę ma się do dyspozycji 30 odcieni koloru szarego  >:D
Kiedyś używałem programu sketchup do modeli właśnie - nie, żeby zaraz rysować, lecz można było korzystać z dużej biblioteki modeli. Tamta wersja była po polsku i za darmo ..
Obecnie zostały zmienione formaty plików i program tak naprawdę należy kupić
Zostaje więc poszukiwanie odpowiednich fotek, tylko szkopuł w tym, że muszą być różne ujęcia .. a to wymaga dużo czasu i dobrego neta.
Wymaga też technicznego pojęcia o ikonach ...

Kiedyś kilka osób deklarowało, że się za grafikę weźmie  - może teraz będzie ta chwila?  ???
Moja kariera powoli, ale systematycznie się tu kończy ..
Mam nadzieję, że znajdzie się chętny trochę "pograć" od kuchni ..
.... Rudel nieraz się tu loguje, ale jest niemy ...  ;)

W każdym razie lista potrzeb - nie zawadzi --> może przypadkiem, ktoś, coś ...Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Lipiec 22, 2017, 12:48:52
Takich zdolności to ja nie mam, a zwłaszcza jak trzeba w pikselach dłubać .. i tak naprawdę ma się do dyspozycji 30 odcieni koloru szarego  >:D
Kiedyś używałem programu sketchup do modeli właśnie - nie, żeby zaraz rysować, lecz można było korzystać z dużej biblioteki modeli. Tamta wersja była po polsku i za darmo ..
Obecnie zostały zmienione formaty plików i program tak naprawdę należy kupić
Zostaje więc poszukiwanie odpowiednich fotek, tylko szkopuł w tym, że muszą być różne ujęcia .. a to wymaga dużo czasu i dobrego neta.
Wymaga też technicznego pojęcia o ikonach ...
Zbyt technicznie podchodzisz do tematu. Przyglądałeś się kiedyś z bliska (w powiększeniu) obecnym ikonom?
To nie są modele 3D. To są kilkudziesięcio-pikselowe "plamy" w przybliżeniu przypominające reprezentowane jednostki...;
Na potrzeby gry są wystarczające, ale generalnie do  modeli 3D im daleko.

Co gorsza, nawet gdybyś się uparł i stworzył ikonę na podstawie modelu 3D, to zapewne nie będzie pasowała stylem do istniejących ikon.

Tu masz przykładową ikonę czołgu T-34-85 (ikona PA223, autor Pat):
(http://www.opengeneral.pl/waldzios/PA223.PNG)
Zachowany jest ogólny kształt T-34 i to wystarczy...;

Model 3D znaleziony w sieci:
(http://orig03.deviantart.net/8d21/f/2012/258/0/8/t_34_finished_by_cedtomcat-d5et18d.jpg)

A tu masz dla porównania inną wersje tego samego czołgu (ikona JKG40, autor Juankar):
(http://www.opengeneral.pl/waldzios/JKG40.PNG)

Jest jeszcze oryginalna ikona z czasów PG2:
(http://www.opengeneral.pl/waldzios/R02.PNG)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 26, 2017, 10:30:32
A z ciekawości - jakie powinny być kąty dla poszczególnych rzutów w pionie i poziomie?
I może coś więcej ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Lipiec 27, 2017, 12:13:34
A z ciekawości - jakie powinny być kąty dla poszczególnych rzutów w pionie i poziomie?
I może coś więcej ...
Co do kątów, to w sumie nie zastanawiałem się dotąd, ale na zdrowy rozsądek, skoro mamy w grze mamy 16 widoków ikony , to kolejne rzuty powinny być obrócone się o 22,5 stopnia.

Wątpię czy istnieją jakieś zapisane reguły, ale można spróbować poszukać na JP's...Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: kowdar Lipiec 27, 2017, 08:13:43
Wydaje mi się, że najprościej to zmierzyć kąt lufy tego T-34 z ikon ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 27, 2017, 05:00:15
Cytuj
Co do kątów, to w sumie nie zastanawiałem się dotąd, ale na zdrowy rozsądek, skoro mamy w grze mamy 16 widoków ikony , to kolejne rzuty powinny być obrócone się o 22,5 stopnia.
16? - widzę po 9 ...
Po lufie - może i to dobry pomysł  ;D

Wiem że gdzieś ( na JPs) czytałem o sprawach technicznych ikon, ale jakoś nie mogę tego znaleźć ..


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Lipiec 27, 2017, 05:07:21
16? - widzę po 9 ...
Rzutu oprócz 1 i 9 są wykorzystywane podwójnie (obrócone w poziomie). Stad 2 + 2*7 = 16.
Łatwo to zaobserwować obracając ikonę w grze (SHIFT + klawisze '+'/'-'), lub w Suite...;


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 29, 2017, 07:15:13
Ni mniej ni więcej - bez żartów - patrząc na obrazki czołgu --> kierują się po lufie
coś takiego złożyłem  ;)

http://opengeneral.pl/upload/877+Kilo.jpg


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Lipiec 29, 2017, 09:36:03
Zamiast kierować się lufą czołgu, pewnie łatwiej byłoby skorzystać z którejś z istniejących ikon okrętów ;).

Model i kąty wyglądają dobrze. Przydałoby się wycentrować rzuty.

Pozostaje już tylko drobnostka :P, czyli redukcja całości do domyślnego rozmiaru 240x150.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 29, 2017, 10:07:41
Nie wiem czy dobrze się udało ..
(http://opengeneral.pl/upload/887.png)

ikona okrętu
https://pl.wikipedia.org/wiki/ORP_Orzeł_(1985)  (https://pl.wikipedia.org/wiki/ORP_Orzeł_(1985))


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Lipiec 29, 2017, 10:34:24
No na pierwszy rzut oka - ślicznie. Teraz trzeba tylko te ikonę wsadzic pod Suite i zobaczyć czy się w miarę płynnie obraca.

PS akurat przy okręcie podwodnym napracowałeś sie troche niepotrzebnie, bo one w grze występują w widoku "zanurzonym" - czyli taki biało szary cień sylwetki z peryskopem, albo półzanurzonym, a wtedy mają widoczny kadłub tylko do połowy (do linii wodnej - jak inne okręty).

Ale jako ćwiczenie - znakomita robota.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 29, 2017, 10:43:01
Pracy to tu raczej mało .. po prostu model dobry
a, faktycznie tylko chciałem zobaczyć jak to jest  ;D

Tu wyraźniejsza wersja
(http://opengeneral.pl/upload/8871.png)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Lipiec 29, 2017, 11:35:14
No więc podstawiłem pod Suite i użyłem jako rzeczywistej ikony - niestety wylazł pewien problem z kolorem tła, co widać na załączonym obrazku. Inna sprawa, że ja po prostu wziąłem obrazek z forum przez funkcję "save as".

Ale taki efekt pojawia się kiedy po obróbce ikonę próbuje zmniejszać liczbę kolorów. Wtedy stykowe heksy, na granicy tła i samej jednostki, nabierają barw pośrednich.  Niestety kolor tła musi być jednolity na całym obszarze poza jednostkę - inaczej nie będzie niewidoczny. Ale okręt działa świetnie.

Widok "na godzinie 9" powinien mieć nieco bardziej obniżony dziób. Tak jak ma ten z godziny 2, który jest następny w kolejności obrotu. Ale to duperela. Jest świetnie.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 30, 2017, 07:56:17
Jeśli o ikony chodzi - to jestem niedouczony ...
Która pozycja z tych 9 - licząc od górnego rzędu, lewej strony jest na godzinę 9, a która na 2?
Potrzebuję oświecenia ...
Jak to do suite się wkłada, aby oglądać?

I - należy odciąć dolną część, aby się nadawało? , czy jeszcze inaczej?-->
Cytuj
bo one w grze występują w widoku "zanurzonym" - czyli taki biało szary cień sylwetki z peryskopem, albo półzanurzonym, a wtedy mają widoczny kadłub tylko do połowy (do linii wodnej - jak inne okręty).


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 30, 2017, 12:06:36
Kombinuję dalej ..
Umieszczam w załączniku ..


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Lipiec 30, 2017, 12:16:29
Jeśli o ikony chodzi - to jestem niedouczony ...
Która pozycja z tych 9 - licząc od górnego rzędu, lewej strony jest na godzinę 9, a która na 2?
Potrzebuję oświecenia ..
Nie jestem pewien co Gustlik miał na myśli...;

Rzuty w grze numerowane są od 0 do 15:
(http://www.opengeneral.pl/waldzios/sym_ikony_04.jpg)

(http://www.opengeneral.pl/waldzios/sym_ikony_05.jpg)

Jak to do suite się wkłada, aby oglądać?
Wystarczy wczytać efila, wybrać jednostkę i zmienić nazwę ikony:
(http://www.opengeneral.pl/waldzios/sym_ikony_01.jpg)

I - należy odciąć dolną część, aby się nadawało? , czy jeszcze inaczej?-->
Domyślny okręt podwodny w grze wygląda tak:
(http://www.opengeneral.pl/waldzios/CV07.PNG)(http://www.opengeneral.pl/waldzios/sym_ikony_03.jpg)Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Lipiec 30, 2017, 12:34:19
Kombinuję dalej ..
Umieszczam w załączniku ..
Wygląda ciekawie:
(http://www.opengeneral.pl/waldzios/sym_ikony_06.jpg)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 30, 2017, 01:18:05
O, bardzo dziękuję za rozjaśnienia  :D

Czyli, co idzie w dobrym kierunku?
Jeszcze okroić? - do samego kiosku?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 30, 2017, 11:13:12
Moje wariacje .. do porównania i nie wiem do czego jeszcze  ;)
(http://opengeneral.pl/upload/887a.png)

(http://opengeneral.pl/upload/887b.png)

(http://opengeneral.pl/upload/887c.png)

(http://opengeneral.pl/upload/887d.png)

(http://opengeneral.pl/upload/887e.png)

(http://opengeneral.pl/upload/887f.png)

(http://opengeneral.pl/upload/887g.png)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Lipiec 31, 2017, 04:46:05
A jak by ktoś potrzebował .. i było by ok  ;)

(http://opengeneral.pl/upload/fregata1.png)

(http://opengeneral.pl/upload/fregata2.png)

Jest to ikona naszych fregat
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marynarka_Wojenna#/media/File:ORP_Gen._T._Ko%C5%9Bciuszko.JPG


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 01, 2017, 03:44:11
Przepraszam - od niedzieli jestem na urlopie - stąd rzadki kontakt. Pisząc o godzinie 9 miałem na mysli dziewiątkę na tarczy zegara - czyli środkową ikonę w pierwszej kolumnie po lewej. Ale widze że Waldzios już rozpisał rzecz na "widoki" tak ja są ona ponumerowane w Suite, więc nie ma problemu. Trzeba tylko pamiętać, ze rysujemy tylko połowę z nich, a druga połowa powstaje przez "odbicie" pierwszej.

PS Osobiście nie jestem zwolennikiem białych śladów wodnych przy jednostkach. Wygląda to strasznie sztucznie. Zawłaszcza gdy okręt zakręca.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 12, 2017, 10:12:40
Moje dalsze zabawy z fregatą ...  ;)

(http://opengeneral.pl/upload/freg_nov1a.png)


(http://opengeneral.pl/upload/freg_nov2a.png)


(http://opengeneral.pl/upload/freg_nov3a.png)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Sierpień 12, 2017, 11:24:12
Jeśli chcesz się pobawić czymś pożytecznym  ;), spróbuj poeksperymentować z modelami poduszkowców transportowych. W grze mamy ruch 'hovercraft' a ikon jednostek praktycznie niema ...;

Na początek przydałby się amerykański LCAC (https://en.wikipedia.org/wiki/Landing_Craft_Air_Cushion) i rosyjski Zubr (https://en.wikipedia.org/wiki/Zubr-class_LCAC) . Modele obu można znaleźć w necie...;


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 13, 2017, 12:26:56
No to dla porównania wrzucę swoją fregatę - to ten sam typ Oliver Hazard Perry. Ta ikona jest w tej chwili w grze.

O ile Twoja bryła kadłuba jest nieporównywalnie lepsza, o tyle przyjrzyj się jak zrobiłem maszt główny.
Po kilkudziesięciu okrętach śmiem twierdzić, że mam doświadczenie w takich detalach.

Twój maszt główny, jest stanowczo za "ciężki" przez co nowoczesny okręt wygląda jak żaglowiec.
Z tylnych masztów zrezygnowałbym w ogóle - to są pojedyncze anteny i gdyby chcieć się trzymać
tego ściśle, to ikona musiałaby mieć takich "masztów" ze sześć.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 13, 2017, 10:05:08
.. Bo tak naprawdę nie wiem jakie ikony mamy w grze .. nie chciałem wchodzić w Twoje zasoby ..  ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Sierpień 14, 2017, 07:28:19
Jeśli chcesz się pobawić czymś pożytecznym  ;)

Zubr-class

(http://opengeneral.pl/upload/Zubr-class.png)

Po zmniejszeniu mało szczegółów - chciałem by był sporo mniejszy od fregaty ... to chyba nie moje klimaty ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Sierpień 16, 2017, 01:16:33
Cytuj
Bo tak naprawdę nie wiem jakie ikony mamy w grze .. nie chciałem wchodzić w Twoje zasoby .. 

Ależ wchodź - jak najbardziej a nawet korzystaj - jeśli widzisz w moich ikonach inspirację, lub znajdujesz jakies elementy, które chciałbyś pożyczyć - to masz moją wieczną licencje. W końcu chodzi o to żeby sobie pomagać a nie utrudniać. Skoro ja już pewne błędy popełniłem, to  nie ma powodu żebyś z nauki nie korzystał. :)

Poduszkowiec śliczny - jednak mógłby być ciut większy. W ikonach nie trzymamy się jakoś przesadnie skali, tu nigdy nie było konsekwencji, zresztą w takim okienku trudno o konsekwencję w rozmiarach. Tak że się nie przejmuj - wystarczy żeby nie był większy od fregaty :)

Przepraszam - znowu piszę "z doskoku", ale cały sierpień krążę i wpadam do domu tylko na chwilę. Dziś (16.08) jestem, ale potem do 22-23.08 znów mnie nie będzie. Natomiast po tym terminie już powinienem siedzieć na tyłku, więc jak ktoś ma z moją osobą jakieś plany związane :) - to potem może z nimi ruszać z kopyta.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Październik 09, 2017, 03:07:10
Myślę, że wprowadzenie dodatkowego "layera" działającego podobnie do pola minowego, czy może raczej heksa "zrujnowanego" (bo skażenie powstaje po ataku) to nie byłby teoretycznie wielki problem, skoro mechanizm już
istnieje. Myślałem zresztą o tym też nie raz, ale niestety wymagałoby to wprowadzenia kilku funkcji pochodnych a
tu już widzę problem....

Przede wszystkim cecha jednostki, która wykrywa ("widzi") skażenie. Zrujnowany heks widzą wszyscy - to naturalne, ale ze skażonym już nie jest tak prosto

Po drugie - nowa cecha jednostki - "sprzątanie skażenia", jak porządkowanie ruin.

Po trzecie - naturalną cechą skażenia jest to, że się przesuwa. Nie pozostaje nieruchome na obszarze dwóch kilometrów kw. Nie wydaje mi się to możliwe.

Po czwarte wreszcie - skala ataku atomowego jest znacznie większa niż jeden heks, a tu - o ile mi wiadomo - jest bariera nie do przeskoczenia w mechanice gry - pojedynczy ostrzał nie może wpłynąć (swoimi skutkami) na więcej niż jeden heks.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Ponury Październik 10, 2017, 01:10:19
Nie wiem, czy to dobry wątek :) Ale chciałem zaapelować do grających rankingowo: wrzucajcie swoje rekordy do odpowiednich wątków! Praktycznie są tylko wpisy kowdara i moje, a gra przecież jeszcze kilka innych osób. Im więcej osób, tym lepsze porównanie :)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Grudzień 22, 2017, 08:38:44
 ;D
...  Nadchodzą Święta
To widać, to czuć ...

Składam Wszystkim życzenia

Pogodnych, Zdrowych, Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia
oraz
Szczęśliwego, Twórczego, z dużą ilością czasu na Wasze Hobby  :t34  :tiger
Nowego Roku 2018

 :toast


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Mario Grudzień 22, 2017, 08:48:48
Dziękuję i również składam życzenia wszystkim spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia a w Nowym Roku umiejętności łączenia pracy z pasją i hobby  :).


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Luty 19, 2018, 09:14:40
Dziwna rzecz ..
Ponieważ wpisywanie z "palca" adresów stron idzie mi opornie to często używam paska zakładek, ale w pracy   ... posługuję się stroną opengeneral.pl --> polecam ..
I tak niechcący przeniosłem się na stronę  Santiago Fuertes( stara strona - ostatni wpis 2011 rok)
http://latingenerals.gilestiel.eu/
Odkryłem, ku mojemu zaskoczeniu, że jest tam licencja ...
 
BY- NC-ND
Licencia de Creative Commons
The Latin Generals by Santiago Fuertes
oznacz to
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych
Teraz rozumiem dlaczego podpisywał swoje mapki ..

Ja też swego czasu  poruszyłem sprawę licencji  na JPs  ... i dostało mi się, że nie jest zgodna z licencją na jakiej Luis udostępnia grę ...

Przypomnę więc, że moje prace dostępne są na licencji, jak by co .. miej restrykcyjnej niż Santiago ..

Licencja  Creative Commons
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Na tych samych warunkach
BY - NC - SA
Obecnie (31-05-2018) zmieniam to - CC-BY-NC-SA

To tak na wszelki wypadek gdybym "znikną" ... myślę, że nie mam nie dokończonych spraw .. a jeśli są to proszę mi przypomnieć  ;)Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Luty 19, 2018, 09:27:21
Tam była trochę inna sprawa, bo Latin Generals, jeszcze za czasów PG2, miało część dodatków PŁATNĄ, więc i licencja była inna.

Z tego co pamiętam, raczej ich za to nie lubili.... :(


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Maj 16, 2018, 07:24:41
Michael w PEG robi grę o Insurekcji Kościuszki ...
http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=52166
Napisał też, że grał  Delta force kampanię i mu się bardzo podobało ...
http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=195&t=50503&p=768873#p768873

.... Majówka się skończyła, pada deszcz, a u nas sezon ogórkowy ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Maj 16, 2018, 08:00:38
.... Majówka się skończyła, pada deszcz, a u nas sezon ogórkowy ...
Z mojej strony prace idą powoli do przodu. Nadal pracuję nad "współczesną" flotą.
Wczoraj skończyłem kompletować radzieckie/rosyjskie fregaty, dziś zabrałem się za korwety....


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Maj 16, 2018, 08:49:29
To pewnie pracy jeszcze trochę masz ...
Myślałem raczej o grających ..  ;)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Czerwiec 01, 2018, 10:36:48
Trochę znowu namieszałem ... >:D

Odpisałem  na JPs w temacie licencji w wątku z 2009 roku
pzmaniac wszystko co zostało napisane od mojego wpisu - przeniósł z
JP's PG2 Main Forum  do -->  JP's OpenGen Forum (utworzył nowy wątek)
http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=132&t=52178&start=0
Myślę, że warto tam zajrzeć  ...  ;)

Drugi topik wart zobaczenia to
http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=132&t=52187&start=0


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Czerwiec 03, 2018, 04:23:29
Powiem tak - dla mnie nie jest istotne JAK COS TESTOWAĆ, tylko JAKIE ZMIANY WPROWADZAĆ.

Jesli zmiany są sensowne może je testować nawet grupa zaprzyjaźnionych Eskimosów z Grenlandii.
A jeśli mają to byc zmiany takie jak "okręty podwodne w transporcie własnym" - to nie warto poświęcać temu nawet minuty.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Czerwiec 04, 2018, 05:17:38
 ... Raczej chodzi o to
aby wersje stabilne były dobrze przetestowane, a ich wydania rzadsze
Natomiast wersje testowe były do sprawdzania przez większą liczbę testerów ( na swoich pracach)

W drugim temacie chodzi o to, aby zaczęto sobie udzielać pozwoleń/licencji na modyfikację/wykorzystywanie prac ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Czerwiec 09, 2018, 12:55:39
Cytuj
W drugim temacie chodzi o to, aby zaczęto sobie udzielać pozwoleń/licencji na modyfikację/wykorzystywanie prac ...

A to mnie zaskoczyłeś - ja myślałem, że jest to domyślna zasada stosowana od czasów PG2. Podobnie jak darmowość dostępu do dodatków.

Osobiście wiem o dwóch przypadkach, w których domyślność tej zasady została podważona, ale wiem też, że są to przypadki znane i szeroko komentowane. Tak więc należałoby powiedzieć, że domyślnie się zgadzamy, a kto nie - niech sobie zastrzeże - bo zrobi sie jakieś chore RODO z milionem klauzul, zgód i oświadczeń.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Czerwiec 09, 2018, 04:26:24
Cytuj
W drugim temacie chodzi o to, aby zaczęto sobie udzielać pozwoleń/licencji na modyfikację/wykorzystywanie prac ...

A to mnie zaskoczyłeś - ja myślałem, że jest to domyślna zasada stosowana od czasów PG2. Podobnie jak darmowość dostępu do dodatków.

Osobiście wiem o dwóch przypadkach, w których domyślność tej zasady została podważona, ale wiem też, że są to przypadki znane i szeroko komentowane. Tak więc należałoby powiedzieć, że domyślnie się zgadzamy, a kto nie - niech sobie zastrzeże - bo zrobi sie jakieś chore RODO z milionem klauzul, zgód i oświadczeń.
A jednak - Santiago i Urica przyjeli
Cytuj
No derivative works (ND): in the readme files of my campaigns I always include the sentence "You are not allowed to modify or to sell the files of the campaign without permission of the autor".

Jeśli nie masz ich pozwoleń ...
Jeśli chodzi o obecnych na forum - nie ma kłopotu - zawsze można spytać, ale niektórzy robią się nieobecni ... i po to są licencje(pozwolenia)
A prawo wymaga  .. tak, ryzyko jest dla takiej niszowej gry znikome
Jednak pomyśl, że twój spadkobierca zechce wycisnąć kilka złotych ... >:D  ;D

Nie, nie trzeba miliona zgód, oświadczeń - po to są gotowe licencje - np. CC Tylko muszą mieć prawidłową formę ..
Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Czerwiec 10, 2018, 04:57:22
A, teraz z innej beczki ..

Sądząc po ilości wypowiedzi - to kanikuły trwają  ....  ???

Ponieważ wszystko się kończy - dostałem wypowiedzenie na mój radiowy internet do końca czerwca
Niby jest podpisana umowa z Orange przez władze, na internet światłowodowy na terenie gminy .. ale nie wiadomo gdzie i kiedy
Niby miał być już ... jak znajdę coś zastępczego i podpiszę umowę na 2 lata  ...
No i jest dylemat.
Jak  coś potrzeba - to teraz proszę 


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Zsamot Czerwiec 17, 2018, 10:35:57
Kanikuły- żartowniś.
Studia podyplomowe kończyłem, teraz prace zlecone. Może zmian pracy, komunia córki, ... A na wszystkim cierpią priorytety.

Myślę, że chyba nikt nie będzie tu sobie rościł praw itd. Jest/ była jedna osoba, co nie dała nadal info, czy można wykorzystać jej pomysły dalej. Ale to już inny temat. Nic mnie nie zaskoczy, odkąd jeden kretyn zamknął nam forum muzyczne, mimo, że mu chcieliśmy zapłacić parę tysięcy... Zatem nie ma sensu myśleć o dewiantach.

Cytuj
A to mnie zaskoczyłeś - ja myślałem, że jest to domyślna zasada stosowana od czasów PG2. Podobnie jak darmowość dostępu do dodatków.
Otóż to Gustliku. Chyba nazwa gry OPEN General zobowiązuje, nieprawdaż???


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 30, 2018, 08:06:20
Luis opublikował nową oficjalną, stabilną wersję gry.
http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=132&t=50857&p=773034#p773034

... Ale czy w kontekście ostatniego "tłoku" na forum ma to znaczenie?  >:D


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Grudzień 01, 2018, 04:51:01

... Ale czy w kontekście ostatniego "tłoku" na forum ma to znaczenie?  >:D

Mnie to cieszy. Oczekiwanie na oficjalną wersje trochę mnie demotywowało. Obawiałem się, że przyjdzie nam czekać jeszcze kilka miesięcy.
Trudno wprowadzać nowe poprawki, gdy stare nie są nawet pobieżnie przetestowane.
Zdecydowana większość graczy korzysta z instalki Kowdara. A ta zatrzymała się na wersji silnika sprzed kilku miesięcy. W efekcie, zamiast otrzymywać informacje zwrotne na temat zmian, musiałem paru osobom tłumaczyć dlaczego zmiany nie działają na starym silniku.

BTW. Dla jasności. Nie krytykuje Kowdara. Miał całkowitą racje, wstrzymując się z nową instalką.Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Grudzień 02, 2018, 11:17:57
A więc wprowadzenie do instalki nowego silnika gry - wprowadza zmiany w funkcjonowaniu gry.
Czy mógłbyś przybliżyć po polsku te zmiany? oraz działanie dodatków (Attachments )?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Grudzień 02, 2018, 08:06:56
Czy mógłbyś przybliżyć po polsku te zmiany? oraz działanie dodatków (Attachments )?
Najważniejsze są zmiany w dodatkach. Bez nowego silnika, zaimplementowane w aktualnym efilu dodatki po prostu nie były dostępne.

Opisywałem dokładniej zmiany w wątku: Dodatki / Attachments (http://www.forum.gildiageneralow.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/dodatki-attachments/msg47851).

W skrócie, wraz z nową wersją sinika dodane zostały cztery nowe dodatki (Bunker Buster, Fast Builder, Fuel Pods i Fast Speed).
Mieliśmy z Gustlikiem problem z uzgodnieniem dla nich właściwych bonusów i kar (domyślne wartości były dość problematyczne).
Rozważaliśmy kilka wariantów, ale każdy nich wymagałby dodatkowego testowania.
W końcu zdecydowaliśmy ze zamiast testować kilka niezbyt "idealnych" wariantów, łatwiej i szybciej będzie całkowicie zrezygnować z kar (w zamian podnieść ceny), i drastycznie uprościć system.Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Grudzień 02, 2018, 09:01:48
Dzięki
A więc jeszcze krócej --> dodatkowe dodatki i zmiana cen na wszystkie( brak kar) ..


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Wrzesień 20, 2019, 05:00:37
Chyba nie warto zakładać nowego wątku, ale
na JPs trwa dyskusja o forum --> o jego przyszłości( w związku z ostatnim zalewaniem spamem i brakiem reakcji adminów)
Zaproponowano nowe rozdanie ... utworzenie nowego forum wraz z podforum  hiszpańskim, niemieckim i polskim
http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=132&t=54299&p=780790#p779681

Co Wy na to?
Może warto wyrazić swoją opinię --> chcemy na JPs mieć forum w języku polskim?
Będziemy tam pisać?
A tak - jako moje przemyślenia - wszystko idzie na psy ...

A Wy co o tym myślicie?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: connor71 Wrzesień 27, 2019, 10:13:16
No i stało się. Uruchomili nowe forum i jest również w wersji PL:
http://forum.open-general.com/viewforum.php?f=67


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Wrzesień 30, 2019, 02:56:58
Forum działa, nie widzę w czym miałoby być lepsze od poprzedniego, ale OK  (może się samo sprząta  :P ).

W związku z powyższym mam prośbę, do osób z minimum umiejętności graficznych.
Na nowym forum przydałoby się umieścić linki do strony Kowdara, naszego forum i pewnie do efila.
Wiele osób zaczyna przygodę z OG od zagranicznego forum (tak było w moim przypadku), i dobrze gdyby jak najszybciej trafiły tutaj  ;).

W związku z tym przydałyby się bannery prowadzące od poszczególnych stron i pewnie jakiś banner efila.
Linki tekstowe są trudniejsze do zauważenia, więc raczej mniej skuteczne.

Do tej pory korzystałem w stopce z bannera:
(http://www.forum.gildiageneralow.pl/Themes/Ancient_and_Rusted/images/menu/m1.jpg) (http://www.gildiageneralow.pl/)
Jest trochę mały, ale wygląda OK, Jego podstawową wadą jest wyłacznie anglojęzyczny napis.
Przypadkowa osoba raczej nie skojarzy że link prowadzi do polskojęzycznego forum "Gildia Generałów".
Przydałby się wersja z napisem w wersji polskiej, lub w obu.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Wrzesień 30, 2019, 10:49:59
O to chodzi?

https://drive.google.com/file/d/1bNBbNvY9qb_QhleqkKFr1VcY_YE7-quH/view?usp=sharing


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Wrzesień 30, 2019, 11:06:44
O to chodzi?

https://drive.google.com/file/d/1bNBbNvY9qb_QhleqkKFr1VcY_YE7-quH/view?usp=sharing
Mógłbyś zamiast 2 poziomów, zrobić jeden i rozciągnąć to w poziomie?
Mam na myśli napis "Gildia Generałów" na górnym pasku, i 'Generals' Guild' na dolnym. Kolorystyka może zostać taka sama.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 01, 2019, 12:05:39
To tak?
https://drive.google.com/file/d/1jrN4n-57iLIDy3SBl_iNF_CLx8QUglCu/view?usp=sharing


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Październik 01, 2019, 12:14:23
To tak?
https://drive.google.com/file/d/1jrN4n-57iLIDy3SBl_iNF_CLx8QUglCu/view?usp=sharing
Dokładnie. Dzięki.

Teraz przydałby się drugi taki (najlepiej o takiej samej szerokości) prowadzący do strony Kowdara. Od razu napisze, że nie mam pomysłu (poza napisem http://opengeneral.pl).


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Październik 01, 2019, 12:36:41
Wydaje mi się, że słowo "Gildia" dałbym od lewej.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 01, 2019, 07:38:08
Takie coś ..
https://drive.google.com/file/d/1bCvwbMU4bwocEgPxZoqbtteI_aFAnppp/view?usp=sharing

Wydaje mi się, że słowo "Gildia" dałbym od lewej.
Czy możesz to wyjaśnić --> chyba jest po lewej ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Październik 01, 2019, 08:08:12
Takie coś ..
https://drive.google.com/file/d/1bCvwbMU4bwocEgPxZoqbtteI_aFAnppp/view?usp=sharing

Indywidualnie jest całkiem dobrze.

Ale jako zestaw trochę gorzej.

Można wykorzystać tak:
(http://www.opengeneral.pl/waldzios/m3.png) (http://www.forum.gildiageneralow.pl)(http://www.opengeneral.pl/waldzios/m4.png) (http://opengeneral.pl/)

albo
(http://www.opengeneral.pl/waldzios/m3.png)
 (http://www.forum.gildiageneralow.pl)(http://www.opengeneral.pl/waldzios/m4.png) (http://opengeneral.pl/)

Na pierwszy rzut oka może być trudno stwierdzić że to bannery dwóch różnych stron. Chyba przydałoby się jakoś bardziej rozróżnić  :huh?.

Edit. Na razie wykorzystałem taki trick:
(http://www.opengeneral.pl/waldzios/m3.png) (http://www.forum.gildiageneralow.pl)        (http://www.opengeneral.pl/waldzios/m4.png) (http://opengeneral.pl/)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Październik 01, 2019, 08:31:05
Wydaje mi się, że słowo "Gildia" dałbym od lewej.
Czy możesz to wyjaśnić --> chyba jest po lewej ...

Nie - raczej o takie coś, ale widzę, że mówiliśmy o dwóch różnych rzeczach...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 01, 2019, 10:53:01
No tak, o dwóch różnych rzeczach i to się zgadza  >:D

Nowe wydanie banerków
https://drive.google.com/file/d/1R7aQRq7zJXyc__9DmlxdHgp2Np1mORQo/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1m-bTId-knxqqiJcK19uzQIVd0B4Qzwr8/view?usp=sharing


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 07, 2019, 05:16:31
Halo
@ Waldzios
Na nowym forum Luis podnosi tematy techniczne, a nawet zrobił ankietę -->
Cytuj
Czy OG potrzebuje więcej ulepszeń?

Żadnych zmian, proszę, odpocznijmy.
 
Chciałbym ulepszyć AI 3.0 (mądrzejszy z większą liczbą opcji)
 
Chciałbym dodać więcej opcji zaopatrzenia (linie zaopatrzenia, ...)
   
Chciałbym dodać więcej specjalnych atrybutów efile
   
Chciałbym mieć opcję nocnych zwrotów
 
Chciałbym opcjonalnych ulepszeń zawartych na liście życzeń
 
Chciałbym więcej opcji gry za pomocą nowych $ Vars.
 
Chciałbym więcej opcji interfejsu.
   

Czy OG potrzebuje więcej ulepszeń?

Post autor: LuisGuzman ?07.10.2014 14:03, poniedziałek
: howdy

Teraz, gdy nowa wersja została wydana, nadszedł czas, aby poważnie zastanowić się, czy potrzebujemy / chcemy więcej ulepszeń, czy też lepiej jest się zrelaksować, opracowując tylko nowe kampanie.

Prawdopodobnie większość projektantów tutaj wolałaby zatrzymać wszelkie nowe prace, aby mieć dużo czasu na dokończenie prac bez żadnych zmian.
Ale zamroziliśmy kod kilka razy i ostatecznie po krótkim czasie poprosiliśmy o nowe ulepszenia, zwłaszcza, że ??więcej projektantów koncentruje się na wojnach przed / po II wojnie światowej.

Zatem chodzi o to: czy chcemy przejrzeć listę życzeń, aby ustalić priorytety do pracy, czy nie warto w tej chwili odpoczywać.

Możesz głosować na 1 lub 2 opcje, ale możesz zmienić zdanie w dowolnym momencie.
Jeśli chcesz, żebym dodał więcej opcji (jeszcze 2), po prostu powiedz mi.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 12, 2019, 06:59:09
Ponieważ Luis rozpoczął dyskusję o nowej odsłonie OG,
http://forum.open-general.com/viewtopic.php?f=6&p=607#p607
 zapytam
Jakie jest nasze podejście, czego oczekujemy?
Halo Gustlik, Waldzios Kowdar, Pozostali Generałowie


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Październik 12, 2019, 08:44:19

Jakie jest nasze podejście, czego oczekujemy?

Ja od kilku lat oczekuje, że zaczną grać w grę zamiast wymyślać bzdury. Niestety nic na to nie wskazuje.
Po jednym kretyńskim "zamrożeniu" kodu szykuje się następne.
Wynik sondy są tu dość jednoznaczne (chyba jako jedyny oznaczyłem pomysły z 'wish-list').

Pomysłu OG2 z nowymi zasadami, wymyślanymi przez ludzi pokroju lvjtn, wole nie komentować.
Wykonalność pomysłu też jest wątpliwa (całość potrwa lata).
A wymysły w rodzaju "breaking the compatibitily with all existing maps and icons and tilesets" są po prostu chore.
Takiego poziomu pogardy dla efektów kilkunastu lat pracy społeczności PG2/OG nie jestem po prostu w stanie pojąć.

Czytam to co ostatnio wypisują i nie mam nic cenzuralnego do napisania. A skoro nie mam nic konstruktywnego do dodania, to wole się nie odzywać.
Przepraszam, ale mam ciekawsze zajęcia. Wole pograć w OG, albo pogrzebać w efilu.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 12, 2019, 09:23:16
Nie wierzę, że mapy i ikony zostaną wymienione na inny format.
Ja raczej pytałem - co my byśmy chcieli dla naszego efila?
Ankieta, ankietą - sprawa się będzie jeszcze zmieniała ... to Luisowi trzeba pokazać, co jest potrzebne i dlaczego
Mamy kampanie i na ich przykładzie trzeba to pokazać.
I trzeba to zrobić na ich forum - pokazać jaki mamy dorobek
Powinno  być przedstawione stanowisko nasze przez kilka osób
Niestety mój angielski w tym przypadku ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Październik 12, 2019, 10:35:16
Nie wierzę, że mapy i ikony zostaną wymienione na inny format.
Ja też wolałbym w to nie wierzyć.
Ale w to, że wywalą hurtowo tysiące ikon, albo że wykopią za burtę użytkowników WinXP też nie wierzyłem.

Ja raczej pytałem - co my byśmy chcieli dla naszego efila?
Dwa "średniej wielkości" tematy są na liście życzeń (od 5 lat). Jeden dotyczy transportów lotniczych, drugi zasięgu pasywnej obrony plot. 

Kilka dni temu (przy okazji nowego forum) o nich "przypomniałem", i jedyne co osiągnąłem, to że muszę założyć nowy wątek i zaczynać dyskusje od początku.
Wątek pewnie w najbliższych dniach założę, ale na wiele nie liczę.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 13, 2019, 02:06:10
Za burtę użytkowników XP po części wywalił Microsoft
I nie tylko w tej grze, ale w przedsiębiorstwach ...
Nie dziwię się Luisowi, że nie chce równolegle dwóch projektów prowadzić

Kwestia transportów lotniczych i obrony plot
Jak wiesz jest demokracja --> większość wygrywa
Więc jeśli dobrze to opisać na forum i mieć poparcie ludzi z naszej społeczności --> to może się udać
Ten drugi warunek jest istotny ...
Należy to dobrze pokazać na Delcie? na kampaniach Wietnamu?
Ja w mechanice się nie orientuję, ale jak będę kumał to też coś napiszę ( bylebym coś nie pokręcił)
I powinni napisać też aktywni gracze też .. im więcej tym lepiej


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Październik 13, 2019, 03:33:43

Więc jeśli dobrze to opisać na forum i mieć poparcie ludzi z naszej społeczności --> to może się udać
Ten drugi warunek jest istotny ...

Ten drugi warunek jest w tym wypadku mało istotny.
Jeśli coś trafiło na "listę życzeń" to znaczy, że etap przekonywania już przynajmniej raz przebrnęło.

Procedura zwykle jest taka. Pomysł trafia do Luisa. Luis nie ma woli realizacji, więc odsyła na JP's i każe założyć dyskusje/wątek.
Wątek albo przetrwa krytykę kliki Ljtvn, albo nie. Jeśli przetrwa, to trafia na "listę życzeń". Na liście życzeń czeka cierpliwie na dobrą wole Luisa.
Przypomnienie o temacie rozpoczyna cykl od początku.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 13, 2019, 08:01:47
No to zobaczymy , czy miałeś rację
Napisałem
http://forum.open-general.com/viewtopic.php?f=6&t=168#p639

Ale w kwestiach technicznych Ty musisz się tłumaczyć i jakby Gustlik coś napisał ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Październik 13, 2019, 08:38:49
No to zobaczymy , czy miałeś rację
Napisałem
http://forum.open-general.com/viewtopic.php?f=6&t=168#p639

Ale w kwestiach technicznych Ty musisz się tłumaczyć i jakby Gustlik coś napisał ...
Niepotrzebnie. Gdybym chciał zaczynać wojnę, to bym sam zaczął.
Staram się unikać konfliktu, bo dzięki temu mogę załatwić rożne drobne sprawy, i przepchnąć pomniejsze pomysły. Mam w tej kwestii sporo wprawy i trochę sukcesów.

Poza tym, chyba nie zrozumiałeś pewnej kwestii.  Gdybyś przeczytał wspomniane wątki, to wiedziałbyś że przekonałem dyskutantów do poparcia. Inaczej temat pewnie nie trafiłby do "listy życzeń".  Więc trudno mówić o moim samotnym głosie.
W efekcie to co napisałeś można odebrać, jakbym osobiście atakował Luisa. A to jest to, czego za wszelką cenę chciałem uniknąć.

Kwestiami technicznymi zajmę się w oddzielnym wątku. Odkładam to z braku czasu. Stworzenie wątku to kwestia kilka minut , ale potem trzeba zarezerwować sporo czasu na nudne dyskusje.

Wątpię by Gustlik coś napisał. To tylko Jego decyzja, ale z tego co wiem, on ma jeszcze gorsze zdanie o tamtym forum niż ja.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Październik 13, 2019, 08:53:51
Cytuj
Wątpię by Gustlik coś napisał. To tylko Jego decyzja, ale z tego co wiem, on ma jeszcze gorsze zdanie o tamtym forum niż ja.

Biorąc pod uwagę trudność jaką sprawia mi praca po operacji, wolałbym się nie rozdrabniać na dyskusję, i jesli już to wolę sie skupić na pracach tutaj. Przynajmniej tu i przy kampaniach mam z tego jakąś przyjemność. :)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Październik 13, 2019, 08:56:21
Przynajmniej tu i przy kampaniach mam z tego jakąś przyjemność. :)
:yes


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Październik 13, 2019, 09:09:50
A więc się wychyliłem?
Ja też nie chcę wojny - i się już pogubiłem
Mam skasować post?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 07, 2019, 05:10:47
Takie pytanko
Którą kampanię polecili byście do gry dla gracza z forum.open-general.com?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Listopad 07, 2019, 05:22:32
Takie pytanko
Którą kampanię polecili byście do gry dla gracza z forum.open-general.com?
Myślę, że którąś z dużymi mapami. Czyli 'G36 Greater America' albo 'G37 Kwitnące wiśnie', obie są dopracowane i nieźle przetestowane. Na pewno solidnym wyborem jest pod tym względem "G41 WOJNY ŚLĄSKIE", ale trudno powiedzieć czy rozgrywka fikcyjną nacją "Republic of Poland" przypadnie do gustu wszystkim odbiorcom.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Primus71 Listopad 07, 2019, 06:28:20
Myślę że jeszcze Deltę. Jest świetna ale wtedy jak ktoś lubi współczesny sprzęt.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 08, 2019, 01:47:59
Dziękuję za odpowiedzi

Mam tylko pytanie - czy na pewno w G41 nie ma wpadki z kawalerią?

Edit - wygląda, że wszystko w porządku ...Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Gustlik Listopad 11, 2019, 08:26:49
STOP!

DELTA za moment będzie w nowej wersji. Mam nadzieje - finalnej.
Troszkę się opóźniło bo byłem na weekendzie, ale mam dosłownie dwa scenariusze do
przetestowania. Co prawda są to scenariusze 5K, no ale mam nadzieję, że dobrnę do końca.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 17, 2019, 02:31:58
Dobra wiadomość !


.. z innej beczki
w wyniku zmian z nazwami liderów w nowym silniku i suite wyszło, że mamy nie wszędzie poprawne nazwy liderów ..
o czym informuje nas mythos
http://forum.open-general.com/viewtopic.php?f=67&t=228

ja się też na to popatrzyłem i myślę, że nie tylko w tym miejscu ...
Ogólnie jest za mało o jedno nazwisko, ale w szczegółach, miedzy NRD a NRF też coś nie gra ..
Trudno po nazwiskach oceniać gdzie kończy się jeden kraj, a zaczyna następny ... wydaje się, że niektóre mają po 32 nazwy, a inne po 30 ...

Może lepszym rozwiązaniem będzie zrobić to od nowa ? ..
Randowe zrobił (jeszcze robi) taki zestaw nazwisk ...
http://forum.open-general.com/viewtopic.php?f=7&t=226
 ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 17, 2019, 08:50:37
Po dodaniu dla Gruzinów nazwiska  Saakashvili  - ilość nazw generalnie się zgadza ... a co do reszty nie rozróżniam granicy niektórych krajów ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Listopad 19, 2019, 04:19:36
Po dodaniu dla Gruzinów nazwiska  Saakashvili  - ilość nazw generalnie się zgadza ... a co do reszty nie rozróżniam granicy niektórych krajów ...

Sprawdziłem. po dodaniu Saakashvili (w linii 1581), reszta wydaje się być OK.

Co do granic poszczególnych krajów to wedle moich obliczeń granice wyglądają tak:
Kod:
0 1 All Countries
1 32 Japan
2 63 Belgium
3 94 Bulgaria
4 125 Czechoslovakia
5 156 Armia Krajowa
6 187 Finland
7 218 France
8 249 Germany
9 280 Greece
10 311 USA
11 342 Hungary
12 373 Poland
13 404 Italy
14 435 Netherlands
15 466 Norway
16 497 Republic of Poland
17 528 LWP
18 559 Romania
19 590 Waffen SS
20 621 USSR
21 652 US Marines
22 683 Communist China
23 714 United Kingdom
24 745 Yugoslavia
25 776 Nationalist
26 807 Republican
27 838 Australia
28 869 North Korea
29 900 South Korea
30 931 Terrorists
31 962 China
32 993 German Empire
33 1024 Austro Hungary
34 1055 Russian Empire
35 1086 Turkey
36 1117 Ukraine
37 1148 Canada
38 1179 New Zealand
39 1210 Serbia
40 1241 Croatia
41 1272 Bosnia
42 1303 Russia
43 1334 Bielarus
44 1365 Iraq
45 1396 Iran
46 1427 Afghanistan
47 1458 Kosovo
48 1489 Saudi Arabia
49 1520 Kuwait
50 1551 Georgia
51 1582 Lithuania
52 1613 Italian Social Republic
53 1644 Libya
54 1675 DDR
55 1706 FRG
56 1737 Egypt
57 1768 Syria
58 1799 Israel
59 1830 Vietnam
60 1861 South Vietnam
61 1892 Latvia
62 1923 Estonia
63 1954 Argentina
64 1985 Thailand
65 2016 Philippines
66 2047 Sweden
67 2078 Jordan
68 2109 Chechnya
69 2140 Switzerland
70 2171 India
71 2202 Malaysia
72 2233 Singapore
73 2264 Sri Lanka
74 2295 Indonesia
75 2326 Pakistan   


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 19, 2019, 08:26:57
Dzięki za sprawdzenie
.. W takim razie plik do podmiany dla Darka ...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 19, 2019, 10:16:17
I jeszcze pytanie o ramy czasowe

Czy tak to u nas wygląda?

Ludowe Wojsko Polskie 1943 - 1989  - Polish People's Army 1943 - 1989
Armia Krajowa  1942 - 1945  -  Home Army 1942 - 1945
Rzeczpospolita Polska 1918?1945   - Republic of Poland 1918?1945
Polska 1940 - 1945 -  Poland 1940 - 1945


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Listopad 20, 2019, 12:54:03
Czy tak to u nas wygląda?

Ludowe Wojsko Polskie 1943 - 1989  - Polish People's Army 1943 - 1989
Armia Krajowa  1942 - 1945  -  Home Army 1942 - 1945
Rzeczpospolita Polska 1918?1945   - Republic of Poland 1918?1945
Polska 1940 - 1945 -  Poland 1940 - 1945
LWP by się zgadzało;
choć niewykluczone, że w przyszłości rozszerzy się o oddziały Armii Polskiej w ZSRR, formowane od 1941 roku;

Armia Krajowa obejmuje jednostki "partyzanckie" od października 1939;

Republic of Poland to fikcyjna wersja Polski, dostępna na tą chwile w okresie 1935-1955;

Polska/Poland to historyczna wersja Polski , dostępna z przerwami od 1918 do 2050 (obejmuje Polskę międzywojenną, Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie,  i Polskę po 1989);


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 20, 2019, 05:56:23
Dzięki za wyjaśnienie


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Alberich Październik 20, 2020, 09:04:40
Wspomniałem dziś, że mam pomysł na kampanię, a bardziej ideę z którą chcę się podzielić oraz przedyskutować. Bardziej to są marzenia:

Załóżmy, że mamy nową wersję kampanii Blitzkrieg (swoją drogą chciałbym się doczekać remake na dużych mapach). Składa się z ileś tam scenariuszy. Dzielimy ją sobie na operacje: kampania w Polsce, kampania francuska, Afryka, Barbarossa, Fall Blau i tak dalej. Każda operacja ma kilka scenariuszy i pomiędzy tymi scenariuszami mamy wyłączone możliwości kupowania nowych jednostek, ulepszeń, dodatków oraz auto-uzupełniania. Tylko w pierwszej, początkowej misji każdej operacji mamy takie możliwości, oczywiście ze sporym zastrzykiem prestiżu.

I tu moje pytania, mam tylko kilka:

1) czy taki rodzaj kampanii byłby ciekawy oraz inny od tego co mamy dotychczas?
2) czy położony byłby większy nacisk na planowanie strategiczne, co kupić, jaki sprzęt byłby najlepszy?
3) czy gracze graliby bardziej ostrożnie próbując nie tracić jednostek core w czasie operacji?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Październik 20, 2020, 09:27:10
Ja nie lubię tracić jednostek core w trakcie gry stąd Twoje założenia nic nie zmieniają.
Wyłączenie autouzupełnień jak najbardziej ma sens - zmusza do lepszego planowania i rozważniejszej gry. Tyle, że po każdej bitwie powinna być odpowiednia ilość prestiżu do uzupełnienia. Nie mówię że musi być go na 100% uzupełnień ale coś powinno być. Mogą się zdarzyć bitwy bez prestiżu na uzupełnienia ale to jako pojedyncze bitwy (fabuła wymusza taką sytuację - np. wykorzystanie przełamania i atak bez czekania na uzupełnienia, konieczność wycofania się i utrata zapasów)
Co do zakupów i modernizacji to wyłączenie ich na dłuższy okres nie bardzo mi się podoba bo unowocześnianie jest częścią zabawy. Nie pozwoli na eksperymenty z jednostkami i ich dobór do potrzeb konkretnych misji.
Mogę sobie wyobrazić serię bitew bez uzupełnień, zakupów i dodatków ale powinno to wynikać z fabuły. Byle nie za dużo. Zrozumiem kampanię wrześniową ale już całą bitwę o Afrykę to już nie.
Z wyłączaniem dodatków uważaj. Są ciekawą opcją dostosowywania jednostek do aktualnych potrzeb bitwy.

Podsumowując uważam, że taka koncepcja zastosowana rozsądnie, z umiarem i w zgodzie z fabułą może być ciekawa. Nie zmieni ona mojego podejścia do gry i planowania ale doda dramaturgii.
Natomiast przeniesienie na duże mapy, wprowadzenie możliwości manewru i różnych sposobów na rozegranie bitwy, wyposażenie przeciwnika w sporą ilość rozpoznania oraz dobre zakodowanie sztucznej inteligencji może być kluczem do interesującej kampanii.
Powodzenia w budowie.  :tiger


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Alberich Październik 20, 2020, 09:44:06
Dziękuję za odpowiedź i po pierwsze nie mówię, że coś zamierzam stworzyć. Chcę tylko zarzucić koncepcję pod dyskusję.

Cytuj
Nie mówię że musi być go na 100% uzupełnień ale coś powinno być.

Kampanię można zawsze tworzyć pod 200%, żeby na mniejszym poziomie trudności była trudniejsza i oczywiście wtedy też można szukać nie standardowych schematów przejścia.

Cytuj
Natomiast przeniesienie na duże mapy, wprowadzenie możliwości manewru i różnych sposobów na rozegranie bitwy, wyposażenie przeciwnika w sporą ilość rozpoznania oraz dobre zakodowanie sztucznej inteligencji może być kluczem do interesującej kampanii.

Niestety mam wrażenie, że w grze najbardziej zawodzi właśnie sztuczna inteligencja. Nawet dobrze zakodowana robi głupie ruchy albo da się łatwo rozgrywać.

Cytuj
Co do zakupów i modernizacji to wyłączenie ich na dłuższy okres nie bardzo mi się podoba bo unowocześnianie jest częścią zabawy.

Operacja to maksymalnie kilka miesięcy, dwa albo trzy, tak to widzę.

Cytuj
Z wyłączaniem dodatków uważaj. Są ciekawą opcją dostosowywania jednostek do aktualnych potrzeb bitwy.

Wiem, sam dużo gram na nich. Tylko czy można uzasadnić podczas trwania jakiejś operacji możliwość zmiany dodatków?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Październik 20, 2020, 09:56:30
Wspomniałem dziś, że mam pomysł na kampanię, a bardziej ideę z którą chcę się podzielić oraz przedyskutować. Bardziej to są marzenia:
Moim zdaniem takie marzenia możesz tylko sam zrealizować.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Alberich Październik 20, 2020, 11:53:43
Wspomniałem dziś, że mam pomysł na kampanię, a bardziej ideę z którą chcę się podzielić oraz przedyskutować. Bardziej to są marzenia:
Moim zdaniem takie marzenia możesz tylko sam zrealizować.

Pewnie długo by to trwało...


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Listopad 01, 2020, 12:22:26
Zastanawiałem się nad transportem kolejowym, i zaczynam podejrzewać że prędkości transportu kolejowego mogą być nieco zaniżone.
Na pierwszy rzut oka prędkość 10 (~100km/h) wydaje się być racjonalna. Odpowiada szlakowym prędkościom na przeciętnych liniach kolejowych w tym okresie.
 
Rzecz w tym, że dla większości jednostek mechanicznych w efilu (naziemnych i lotniczych) używamy prędkości maksymalnych, i nie uwzględniamy wagi ładunku, nie mówiąc już o lokalnych ograniczeniach prędkości.
Tylko pociągi traktujemy jako pojazdy poruszające się z "racjonalną" prędkością.
 
Czy ktoś tu interesuje się może przedwojennymi lokomotywami?
Ja szczerze mówiąc nie mam o tym pojęcia, a jestem ciekawy na ile maksymalne prędkości rzędu 140-150km/h (dla lokomotywy) były powszechne w tym okresie?


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 01, 2020, 01:52:55
Poczytaj o Luxtorpedach ...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Luxtorpeda


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Jaro Listopad 01, 2020, 10:19:01
Waldzios - z moich doświadczeń w grze transport kolejowy jest zbyt wolny. I nie dotyczy to tylko samej prędkości na szlaku ale całej operacji: załadunku, przejazdu i rozładunku. Rzadko kiedy bardziej opłaci się skorzystać z kolei niż transportu organicznego. Duże mapy i transport na duże odległości piechoty bez transportu jest takim przykładem. W innych przypadkach jest raczej słabo.
Może gdyby jednostka mogła się wyładować po ruchu pociągu... Zawsze to jedna tura do przodu.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 01, 2020, 11:02:58
Prędkość lokomotyw w tabeli na dole
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_rekord%C3%B3w_pr%C4%99dko%C5%9Bci_pojazd%C3%B3w_szynowych

Ale faktycznie, to załadunek i rozładunek spowalniają cały proces - strata 2 tur ..


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Listopad 01, 2020, 12:25:00
Poczytaj o Luxtorpedach ...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Luxtorpeda
Luxtorpeda  (https://pl.wikipedia.org/wiki/Luxtorpeda)to raczej wagon samobieżny, i to niekoniecznie szybki (100-115km/h) w porównaniu do zagranicznych odpowiedników (Latający Hamburczyk (https://en.wikipedia.org/wiki/DRG_Class_SVT_877) 160 km/h).

Miałem na myśli raczej coś w rodzaju polskiego parowozu Pm36  (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pm36) (130-140km/h), albo niemieckiego DRG Class 61 (https://en.wikipedia.org/wiki/DRG_Class_61) (175km/h).

Rekordy prędkości parowozów z tego okresu znam.
Niemiecki DRG Class 05 (https://en.wikipedia.org/wiki/DRG_Class_05) osiągnął  200.4 km/h w 1936, a dwa lata później brytyjski LNER Class A4 4468 Mallard (https://en.wikipedia.org/wiki/LNER_Class_A4_4468_Mallard) uzyskał 203 km/h (to chyba obowiązujący rekord dla parowozów).

Przy czym są to raczej pojedyncze egzemplarze, budowane w celu osiągnięcia "rekordowych" prędkości.
A mnie interesuje, na ile prędkości rzędu 140-150km/h były osiągalne dla "seryjnych" lokomotyw.

Waldzios - z moich doświadczeń w grze transport kolejowy jest zbyt wolny. I nie dotyczy to tylko samej prędkości na szlaku ale całej operacji: załadunku, przejazdu i rozładunku. Rzadko kiedy bardziej opłaci się skorzystać z kolei niż transportu organicznego. Duże mapy i transport na duże odległości piechoty bez transportu jest takim przykładem. W innych przypadkach jest raczej słabo.
Może gdyby jednostka mogła się wyładować po ruchu pociągu... Zawsze to jedna tura do przodu.
Nie poruszyłem tego tematu, by "naprawiać" transport kolejowy. IMHO nie da się tego zrobić bez zmian w silniku.

W tym konkretnym przypadku chodzi mi wyłącznie, o obiektywne określenie maksymalnej prędkości transportu kolejowego.


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: sympatyk Listopad 01, 2020, 02:12:53
Tak , czy inaczej, aby transport kolejowy był konkurencyjny w stosunku np. do ciężarówki 
poruszającej się 8 hex
- trzeba 11 tur dla pociągu poruszającego się 10hex (2*0 + 9*10 = 90hex > 11*8 = 88hex)
- trzeba 7 tur dla pociągu poruszającego się 12hex (2*0 + 5*12 = 60hex > 7*8 = 56hex)
- trzeba 5 tur dla pociągu poruszającego się 14hex (2*0 + 3*14 = 42hex > 5*8 = 40hex)


Tytuł: Odp: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna
Wiadomość wysłana przez: Waldzios Listopad 01, 2020, 04:46:27
Tak , czy inaczej, aby transport kolejowy był konkurencyjny w stosunku np. do ciężarówki 
poruszającej się 8 hex
- trzeba 11 tur dla pociągu poruszającego się 10hex (2*0 + 9*10 = 90hex > 11*8 = 88hex)
- trzeba 7 tur dla pociągu poruszającego się 12hex (2*0 + 5*12 = 60hex > 7*8 = 56hex)
- trzeba 5 tur dla pociągu poruszającego się 14hex (2*0 + 3*14 = 42hex > 5*8 = 40hex)
Trochę upraszczasz. Rzadko mamy do czynienia ze stratą pełnej tury, szczególnie po obu stronach załadunku.

Poza tym jeśli liczymy straty tur, to należałoby uwzględnić również zyski. Jednostka z niskim poziomem paliwa potencjalnie potrafi zyskać turę (lub kilka), oszczędzając paliwo.
Przykładowo czołg Tiger (20 paliwa), na dystansie 80 heksów potrafi zyskać pełne 4 tury (które inaczej poświęcił by na tankowanie).