Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 02:20:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna  (Przeczytany 256435 razy)
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #165 : Sierpień 13, 2015, 03:32:59 »

Cytuj
W dowolnej chwili ściągniesz aktualny plik z JP, przejrzysz go, wybierzesz co ci się spodoba i ewentualnie przeniesiesz do "naszego" OpenIcons.

Nie, no oczywiście - na upartego mogę ściągać same ikony prosto z Repository z pominięciem OpenIcons z SF - i wklejać je
prosto do "naszego" OpenIcons.

Gorzej z tym plikiem csv, bo ostatni update ikon liczył sobie 87, a przedostatni - 230 ikon. Wklejenie 230 wpisów w odpowiednie miejsca, to nie jest jednak taki pikuś....

Nie musisz tworzyć lokalnego pliku ikon. Używaj oficjalnego, wtedy będziesz miał aktualny stan. Jeśli ikony, które w poprzedniej wersji widziałeś i właśnie użyłeś zostaną usunięte, to można poprosić o ich przywrócenie.
Jeśli zaś jest jakaś grupa ikon, które są na razie nieużywane a planujesz ich użycie, to daj znać - poprosimy o ich zachowanie.
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #166 : Sierpień 13, 2015, 03:44:38 »

Cytuj
CRL01 - snow, desert, jungle icon of Miguel de Cervantes CL (sCr, Republican)
DES03 - snow, desert, jungle icon of Adventure Minelayer (sDD, United Kingdom)

W ogóle nie widzę takich ikon, a plik mam sprzed "usunięć" - więc chyba to jakieś śmieci.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #167 : Sierpień 13, 2015, 03:47:29 »

Cytuj
CRL01 - snow, desert, jungle icon of Miguel de Cervantes CL (sCr, Republican)
DES03 - snow, desert, jungle icon of Adventure Minelayer (sDD, United Kingdom)

W ogóle nie widzę takich ikon, a plik mam sprzed "usunięć" - więc chyba to jakieś śmieci.

CRL01 - jednostka E4438
DES03 - jednostka E4097
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #168 : Sierpień 13, 2015, 04:15:26 »

No tak
Podobno mówiono: przygotowuj się do wojny, ale prowadź negocjacje ...
Emocje - to zły doradca ...
Podoba mi się postawa Jaro

Chyba nie chcesz Gustlik zamknąć się za chińskim murem?
Przepraszam, ale trzeba się porządnie zastanowić. - No i Kto będzie robił tą dodatkową robotę?
Po tamtej stronie też są Ludzie, - niektórzy oferowali swoją pomoc.

Ucierpią na tym też stosunki z Luisem ...

Warto rozważyć bilans - zysków i strat ..
Czy ktoś oferuje pomoc, nie tylko jednorazową, w zaistniałej sytuacji i pomoże Gustlikowi przy wariancie - osobna polska kraina?

O całe zło możecie mnie obwinić  - mogłem nic tu nie pisać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 04:17:31 wysłane przez sympatyk » Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #169 : Sierpień 13, 2015, 05:46:53 »

No tak
Podobno mówiono: przygotowuj się do wojny, ale prowadź negocjacje ...
Emocje - to zły doradca ...
Podoba mi się postawa Jaro
IMHO podejście - zrobimy wszystko co nam każą, a oni może łaskawie przywrócą parę ikon, to nie są negocjacje.

Wymyślcie jak naprawić sytuacje, to was chętnie poprę.  Na razie uważam sytuacje ze beznadziejną. Racjonalne argumenty tam nie docierają. Nikt nie widzi nic złego w tym ze pojedynczy "baran" ma absolutną władze decydowania które zasoby należy zachować, a które można wyrzucić lub podmienić na "paskudy", bo on ma takie widzimisię.

Grając według jego reguł tylko pogorszycie sytuacje, on będzie miał radochę bo sobie porządzi i łaskawie przywróci parę ikon, forum JP zostanie przekonane ze w sumie nic złego się nie stało, baran zarobi parę punktów i wzmocni swoją pozycje, a my wrócimy do punktu wyjścia i za tydzień sytuacja w najlepszym razie się powtórzy.

Warto rozważyć bilans - zysków i strat ..
Czy ktoś oferuje pomoc, nie tylko jednorazową, w zaistniałej sytuacji i pomoże Gustlikowi przy wariancie - osobna polska kraina?
Analogicznie można zapytać czy ktoś oferuje pomoc, nie tylko jednorazową, w wariancie - prywatna kraina barana,
ten ktoś będzie co tydzień przygotowywał listy brakujących ikon i grzecznie przedstawiał je baranowi.

Komfortowa sytuacja skończyła się już jakiś czas temu (kwestia ikon okrętów), obecnie w zasadzie mamy trzy warianty rozwoju:
1) zawieszenie efila w obecnej postaci;
2) lokalny plik ikon - dodatkowa praca związana z dodawaniem ikon i opisów;
3) całowanie tyłka ljvtn - dodatkowa praca związana z regularnym sprawdzaniem brakujących ikon, przygotowaniem list braków i "negocjacjami";
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 05:57:25 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #170 : Sierpień 13, 2015, 05:57:59 »

@ Waldzioś - widzę, że widzisz tą sytuację w kolorach 0/1 - czarno/biało jak prawdziwy informatyk  Wink

Na ten temat - chyba wszystko już powiedziane --> teraz decyzja Gustlika i basta  T-34

-----------------------
odnośnie ikon
CRL01 -  to ikona WDD14 użyta 37 razy z różnymi ID ( Ezyx)  np. jednostka E4438
DES03 - to ikona GUS29 użyta 26 razy z różnymi ID ( Ezyx)  np. jednostka E4097
Zapisane
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #171 : Sierpień 13, 2015, 06:25:31 »


Komfortowa sytuacja skończyła się już jakiś czas temu (kwestia ikon okrętów), obecnie w zasadzie mamy trzy warianty rozwoju:
1) zawieszenie efila w obecnej postaci;
2) lokalny plik ikon - dodatkowa praca związana z dodawaniem ikon i opisów;
3) całowanie tyłka ljvtn - dodatkowa praca związana z regularnym sprawdzaniem brakujących ikon, przygotowaniem list braków i "negocjacjami";
4) zamieszczenie efila na SF spowoduje, że ljvtn nie usunie żadnych używanych ikon i będzie to sprawdzał sam, tak jak dla innych efili. I nie trzeba go całować... ani nic podsyłać.
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #172 : Sierpień 13, 2015, 06:51:35 »

4) zamieszczenie efila na SF spowoduje, że ljvtn nie usunie żadnych używanych ikon i będzie to sprawdzał sam, tak jak dla innych efili. I nie trzeba go całować... ani nic podsyłać.
Poczytaj ten wątek, znajdziesz masę powodów dlaczego to nie może działać, i to nie tylko dla naszego efila.

Przykładowy argument:
Cytuj
A SKĄD JA MOGĘ WIEDZIEĆ JAKIE IKONY PRZYDADZĄ MI SIĘ ZA TYDZIEŃ?

Zastanów się jak efile ograniczone wyłącznie do ikon obecnych w wersji opublikowanej na SF, maja się rozwijać?
To praktycznie zamrożenie efili, dostępne staną się tylko niezbędne ikony, nic ponadto.

Owszem, pewnie docelowo będzie można wyprosić u Ljvtn dodanie nowych ikon, czyli autor efila przed każdą aktualizacja będzie musiał przygotować listę potrzebnych ikon, udać się grzecznie do Ljvtn, uzyskać akceptacje, odczekać na dodanie ikon do pliku na SF, i dopiero wtedy będzie mógł aktualizować efila. Jak dla mnie to punkt 3.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 07:14:35 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #173 : Sierpień 13, 2015, 09:08:30 »

Poczytałem, pomyślałem i dorzucę swoje trzy grosze.

Uważam, że najrozsądniejszym wyjściem będzie jednak dorzucenie efila Gustlika do zestawu efili na SF.
Nie jesteśmy w stanie sami zapewnić rozwoju (szczególnie grafiki czyli ikon) bez korzystania z zasobów SF.
Jak sądzę, brak czasu i umiejętności, a czasami ochoty ...

Jeżeli Gustlik nie ma nic przeciwko, to ja trochę zmodyfikuję EFILE_OGN_Wx i poproszę na SF, aby go dołożyli do
zestawu efili. Czyli będzie tam efil Gustlika + konwersje kampanii.
Modyfikacja będzie polegała na zamieszczeniu angielskiej wersji briefingu tylko dla opisu do kampanii ... reszta tłumaczeń stopniowo i pewnie trochę długo to potrwa oraz usunę te zabronione ikony okrętów z OPENDAT.
Z tym co zamierzam to sądzę, że do poniedziałku (ew. niedzieli) się wyrobię.
Chyba że Gustlik zdecyduje się na zamieszczenie tam też swoich kampanii, to wówczas mogę zgłosić także EFILE_OGN_GUS (ciekawe jak "władca SF" podjedzie do tego że jeden efil będzie miał dwa katalogi - może zaproponuję aby je scalić ?!).

Dlaczego tak ... uważam że to nam zapewni "nienaruszalność tego co jest".
I można tych zestawów na SF (efil + kampania) nie aktualizować jak tak postanowimy.
A co dalej ...

Problem który jest, oczywiście głównie dla Gustlika to taki, że chcą usunąć (lub to się dokonało) całe klasy ikon i dotyczy to w dużej części ikon z okresu zimnej wojny i wydaje się, że nie ma ich czym zastąpić. Tutaj Gustlik by się musiał wypowiedzieć  jakie klasy są mu potrzebne - na SF stanęło, że tylko ikony SSI są niedopuszczalne, reszta do ew. dyskusji.
Być może coś udało by się ocalić w standardowym zestawie z argumentem że efil jest rozwijany w kierunku okresu zimnej wojny i teraźniejszości.

A co z resztą (lub jak powyższe się nie uda):
1. Posługiwać się tylko tymi ikonami które są w standardzie - tutaj o tyle można liczyć że cały czas nowe ikony będą się pojawiały.
2. Dokonać przeglądu usuniętych ikon, i te unikalne, potrzebne (jak sądzę ikony sprzętu typu samoloty, czołgi, bo piechotę zawsze się jakąś dobierze) pozostawić u nas (czyli w instalce ze strony) jako oddzielne pliki + coś wymyślić aby Gustlik mógł wygodnie je przeszukiwać ... trzeba zobaczyć jakie są możliwości Suite w tym zakresie ... ja na razie nie wiem.
Gustlik je będzie mógł wykorzystywać w efilu i kampaniach, zmiany będą u mnie na stronie, ale na SF nie, do czasu aż zgłosimy, że potrzeba aby taki to a taki zestaw ikon się pojawił w OpenIcons (można ew. zmienić kropkę w ikonie, nazwać ją GUSxx i zgłosić do opublikowania (taki może dziwny pomysł) pod nową nazwą.
3. Dla ikon, które zamienią na gorsze graficznie, proponuję, aby u nas takie ikony podmieniać plikami w OPENDAT jak do tej pory z okrętami. Jak ktoś sobie pobierze grę lub katalog efile z mojej strony, to będzie miał ładniejsze graficznie ikony.

Oczywiście powyższe do dyskusji, ale sądzę, że nie warto się wzbraniać przed publikacją efila na SF ... także sądziłem że to niepotrzebne, ale skoro ma to nam ułatwić życie (oczywiście utrudnione przez nieprzemyślane decyzje, ale z tym już nie wygramy ...).
A jak będą głosy krytyczne co do efila lub kampanii .... i tak niewielu z nas tam się odzywa, więc ignorować i nie czytać Smiley

 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 09:30:20 wysłane przez kowdar » Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #174 : Sierpień 13, 2015, 09:27:56 »

Najpierw zaległe:

Cytuj
CRL01 - jednostka E4438
DES03 - jednostka E4097

Faktycznie wystepowały w wersjach jungle, desert, snow - ale główna ikona jest u obu okrętów inna - i taka zostaje.
Te o których piszesz są niepotrzebne....zresztą chyba od dawna ich nie ma.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #175 : Sierpień 13, 2015, 09:47:30 »

Najpierw zaległe:

Cytuj
CRL01 - jednostka E4438
DES03 - jednostka E4097

Faktycznie wystepowały w wersjach jungle, desert, snow - ale główna ikona jest u obu okrętów inna - i taka zostaje.
Te o których piszesz są niepotrzebne....zresztą chyba od dawna ich nie ma.

Wypadało by poprawić to w jednostkach w efilu.
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #176 : Sierpień 13, 2015, 09:50:44 »

Poczytałem, pomyślałem i dorzucę swoje trzy grosze.
...

Można by opublikować "update" (podobnie jak dla map) do instalki z SF który wgrywał by np. nasze ikony okrętów.

Wtedy instalacja wyglądała by tak:
1. Instalacja aktualnej wersji gry z SF
2. Instalacja map od Kowdara (opcja)
3. Instalacja poprawek dorzucająca nasze ikony
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #177 : Sierpień 13, 2015, 09:56:47 »

Cytuj
Chyba nie chcesz Gustlik zamknąć się za chińskim murem?

Mam wrażenie, że to KTOŚ INNY chce nas zamknąć.

Ile razy ja jeszcze będę powtarzał, że link do efila i kampanii - jest i był na JP's Panzers?

Cytuj
Jeżeli Gustlik nie ma nic przeciwko, to ja trochę zmodyfikuję EFILE_OGN_Wx i poproszę na SF, aby go dołożyli do
zestawu efili. Czyli będzie tam efil Gustlika + konwersje kampanii.
Modyfikacja będzie polegała na zamieszczeniu angielskiej wersji briefingu tylko dla opisu do kampanii ... reszta tłumaczeń stopniowo i pewnie trochę długo to potrwa oraz usunę te zabronione ikony okrętów z OPENDAT.

Dzięki Kowdar za te inicjatywę - muszę przyznać, że w całym tym zamieszaniu zupełnie zapomniałem, że przecież w efilu cały czas są ikony okrętów z czasów SSI - umieszczone w katalogu OPENDAT. A to dyskwalifikuje takiego efila jeśli chodzi o obecność na Source Forge. Więc już choćby z tego powodu ten efil nie mógł się tam znaleźć....

Nawiasem mówiąc - katalog OPENDAT został utworzony właśnie dlatego, żeby można w nim przechowywać zawartość niezależną od oficjalnej - po to powstał, a teraz sami zaprzeczyli tej idei - brawo!

Ale uwaga - będzie trzeba te ikony okrętów podmieniać za każdą aktualizacją - mam nadzieję, że wiesz na co się porywasz.... Zwłaszcza, że niedługo może już nie tylko o okrety chodzić.....

Z moich kampanii, to proponuję - na początek - użyć:
G05_GB_52
G10_BRO_42
G22_ZN_40
G14_GH_41
G29_1920_40

Nie za dużo od razu.... Jaśnie oświecony pan "lvjtn" kiedyś powiedział, że robienie kampanii powinno być zarezerwowane
tylko dla "wybranych", bo on nie znosi złych kampanii. Obawiam się, że moje mogą nie spełniać warunku genialności...

A na pewno nie wszystkie.... buhuhuhuuuu...... Frustrated
  
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #178 : Sierpień 14, 2015, 12:38:58 »

Ściągnąłem najnowszy plik OpenIcons (z datą 13 sierpnia) - pocieszające jest to, że raport nie zgłasza braków w ikonach.
Niestety - w zamieszaniu wkradł się przynajmniej jeden błąd: ikona LV143, która była ikoną samolotu C-5 Galaxy, teraz jest ikoną samobieżnej pelotki (zdaje się że "Gepard").

No ale to jest łatwe do skorygowania, o ile Galaxy nie padną ofiarą kolejnej "czystki"...

Tak że, póki co, to plik OpenIcons z 13 sierpnia można traktować jako "grywalny" w odniesieniu do naszego efila.
Ponieważ jednak "przywracanie" utraconych obrazków polegało na tym, że część usuniętych ikon została zastąpiona
innymi stylowo grafikami - choć ze stara nazwą - nadal za wzorcowy uważam plik ikon z 1 sierpnia.

Speckomisarz "lvjtn" musiał choć tyle postawić na swoim. 
 
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #179 : Sierpień 14, 2015, 08:14:07 »

Dzięki Kowdar za te inicjatywę - muszę przyznać, że w całym tym zamieszaniu zupełnie zapomniałem, że przecież w efilu cały czas są ikony okrętów z czasów SSI - umieszczone w katalogu OPENDAT. A to dyskwalifikuje takiego efila jeśli chodzi o obecność na Source Forge. Więc już choćby z tego powodu ten efil nie mógł się tam znaleźć....

Nawiasem mówiąc - katalog OPENDAT został utworzony właśnie dlatego, żeby można w nim przechowywać zawartość niezależną od oficjalnej - po to powstał, a teraz sami zaprzeczyli tej idei - brawo!

Ale uwaga - będzie trzeba te ikony okrętów podmieniać za każdą aktualizacją - mam nadzieję, że wiesz na co się porywasz.... Zwłaszcza, że niedługo może już nie tylko o okrety chodzić.....

Z moich kampanii, to proponuję - na początek - użyć:
G05_GB_52
G10_BRO_42
G22_ZN_40
G14_GH_41
G29_1920_40

Nie za dużo od razu.... Jaśnie oświecony pan "lvjtn" kiedyś powiedział, że robienie kampanii powinno być zarezerwowane
tylko dla "wybranych", bo on nie znosi złych kampanii. Obawiam się, że moje mogą nie spełniać warunku genialności...

A na pewno nie wszystkie.... buhuhuhuuuu...... Frustrated
  

A ja bym dał wszystkie i korzystał z SF jako instalki dla naszych gier. Od Kowdara mielibyśmy update z mapami i okrętami. Było by to spójne i łatwe w utrzymaniu i instalacji.

Tłumaczenia możemy robić sukcesywnie. Nie dla pana lvjtn ale dla innych graczy spoza naszego kraju. W końcu nie wszystcy są twardogłowi.

A opinią pana lvjtn w temacie kampanii to bym się nie przejmował w ogóle. Niech sobie gada i myśli co chce. To jest nasz efil i nasze kampanie i będziemy mieć takie jak chcemy niezależnie czy mu się podoba czy nie. lvjtn nie odważy się usuwać kampanii z Twojego efila.

PS
Jeśli będzie potrzeba to służę pomocą. Dam radę tłumaczyć na angielski, mogę porządkować nazwy plików w kampaniach, prowadzić analizy porównawcze i różne inne prace poza grafiką i merytoryką.
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 29   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)