Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 18, 2024, 11:04:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 29   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna  (Przeczytany 259441 razy)
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #210 : Sierpień 17, 2015, 06:50:45 »

Oficjalny, jak rozumiem, to taki który znajduje się w repozytorium na SF
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #211 : Sierpień 17, 2015, 06:57:23 »

Sama podstawowa koncepcja nie jest zła. Chodzi o stworzenie wersji OG która można by umieścić w dowolnym miejscu sieci bez obawy o problemy "prawne".  Wychodząc poza SF na pewno można dotrzeć do większej liczby użytkowników, co nie jest złym pomysłem.

Problemem jest sposób realizacji. Sama aplikacja OG nie jest wiele warta bez zasobów stworzonych przez użytkowników, to efile i kampanie tworzą największą wartość.
Niestety, zamiast stworzyć wersje "Lite" zawierającą minimum potrzebne do początkowej rozgrywki (powiedzmy jeden spreparowany Efile i kilka kampanii), a po "więcej" odesłać gracza na forum, decydenci na JP zachłannie postanowili pogodzić niemożliwe, czyli zachować jak najwięcej efili i kampanii, a jednocześnie oczyścić zasoby z "nieodpowiednich" materiałów.

To co się obecnie dzieje, to objawy sypania się tej koncepcji, wymiana ikon nie idzie tak szybko jak się spodziewano (jak by nie patrzeć to ~22k ikon), więc żeby przyśpieszyć wspomniany proces trzeba zacząć wywalać "gorsze" ikony, a cześć problematycznych efili wypchnąć poza zestaw "oficjalny".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2015, 07:01:45 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #212 : Sierpień 17, 2015, 08:05:07 »

Przez dłuższy czas nie zwracałem uwagi co się dzieje z ikonami.
Jak miałem czas to dłubałem w opisach kampanii, poprawiałem jakieś niedociągnięcia.
Prawie nie grałem, a jak już to w kampanie Wx z II WŚ.

Teraz zacząłem przeglądać Openicons.dat i jestem ... (znajdz tu człowieku dobre słowo) ... zasmucony.
Cały czas sądziłem, że nawet jak "grzebią" w ikonach to znajdują dobre zastępstwo, wyrzuca się złe, brzydkie ikony
a pozostawia te dobre i ładne (chociaż to oczywiście rzecz gustu).
Jak zobaczyłem co stało się np. w ikonach IAS, które uważałem za jedne z ładniejszych, jakimi to potworkami cześć z nich została zastąpiona, to szczerze mówiąc, nie jest to "moja" gra.
Dla mnie przyjemność grania w PG2 to były klimatyczne mapki, ikony - a teraz co: mapki z klocków, ikony sprzętu to pokolorowane bryłki .... nie podoba mi się to. Zawsze sądziłem, że raczej będzie się dokładać ikony, a nie ograniczać ...

Na szczęście w przyrodzie nic nie ginie. Ze strony Adlera ściągnąłem utrzymywany przez niego Panzer2.dat gdzie są stare, dobre ikony, także SSI lub te modyfikowane SSI.

Informuję więc, że zrobię instalkę, gdzie przywrócę te utracone, piękne ikony (np. IAS81 była dla mnie najładniejszą ikoną czołgu w PG2 - oczywiście nie oryginale, bo to ikona post WW2, teraz jest może też nie najbrzydsza, ale nie lubię ikon Yakobinets i nie zmienię zdania chyba nigdy). Jak komuś się to nie będzie podobało, to najwyżej sobie je usunie z katalogu OPENDAT instalki.

To powoduje, że też raczej zapominam na zawsze, aby wrzucać katalog efile kompilowany przeze mnie na SF.
To nie ma sensu, bo ja świadomie zamierzam korzystać z zasobów starego. dobrego PG2 ... inaczej ta gra przestaje dla mnie mieć urok i sens.
Oczywiście, do kiedy to będzie możliwe (bo zmiany mogą zawsze pójść w takim kierunku, że kod gry uniemożliwi posługiwanie się zasobami jak ja zamierzam), będą korzystał z wyników pracy Luisa, czyli aktualizował silnik gry, korzystał z nowych map, także ikon lub całego opendat, ale w sposób, który nie zepsuje mi walorów estetycznych gry i będę utrzymywał zasoby gry na mojej stronie.

Natomiast gdyby ktoś z was chciał wykorzystać konwertowane przeze mnie kampanie do umieszczenia je na SF, to nie mam nic przeciwko, ale nie chcę w tym uczestniczyć. Odechciało mi się .... nie podoba mi się ich koncepcja.
Z tym, że zwracam uwagę, że zaczynam wykorzystywać coraz częsciej jako obrazki do kampanii i scenariuszy, grafiki, zdjęcia do których też nie mam praw. Zresztą popatrzcie na efile LXF i jego obrazki ... ciekawe czy ma prawa autorskie do wszystkich opublikowanych, szczególnie grafik ...

To na razie tyle wypocin ...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2015, 09:45:32 wysłane przez kowdar » Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #213 : Sierpień 17, 2015, 09:18:57 »

Decyzje - jak mi się zdaje zostały ostatecznie podjęte.
No i ok!
Ładnie by było to zakomunikować na JPs - wygląda na to, że prace zostały przerwane specjalnie dla nas ..
Może warto ... i takie wytłumaczenie jak post wyżej napisał Waldzioś, lub tylko sam komunikat.  Wink
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #214 : Sierpień 17, 2015, 11:51:56 »

Cytuj
To powoduje, że też raczej zapominam na zawsze, aby wrzucać katalog efile kompilowany przeze mnie na SF.
To nie ma sensu, bo ja świadomie zamierzam korzystać z zasobów starego. dobrego PG2

W tym akurat względzie Cie popieram. Choć nie jestem aż tak restrykcyjny w sądach a propos ikon Yakobinetów. Nie
cierpię tylko ich pękatych samolocików, które wyglądają jak karykatury a nie miniatury sprzętu. No i okrętów serii
"MK" i "PL". Dlatego ja z kolei nie zrezygnuję z okrętów SSI, a ikony Guille są bardzo nierówne i nie wszystkie załatwiają sprawę.

Cytuj
Ładnie by było to zakomunikować na JPs - wygląda na to, że prace zostały przerwane specjalnie dla nas ..

Przepraszam - dobrze rozumiem? Mamy podziękować że przestali szaleć? To już wolę podziękować kucharzowi, że umył talerz przed podaniem.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #215 : Sierpień 18, 2015, 06:48:23 »

Kto napisał podziękować? --> poinformować tylko  --> może szkoda palić ostatnie mosty? ... można pokazać klasę (naszą) Wink
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #216 : Sierpień 18, 2015, 08:29:08 »

Poinformować - ale o czym? Że zdecydowaliśmy się uratować efila przed ruiną?

Waldzios, czyli - jak rozumiem - wczytywany miałby być mix obu plików dat, ale w razie znalezienia dwóch
egzemplarzy ikon o tym samym symbolu priorytet ma lokalna - tak?

PS - musimy popracować nad tym lokalsem - skoro tak - bo trzeba w nim jak najszybciej dodać ikony zimowe (przynajmniej). Przyznam, że do tej pory traktowałem temat trochę po łebkach i dodawałem zimowe jak się nudziłem, ale teraz trzeba się tym zająć na poważnie, bo to będzie miało przecież zasadniczy wpływ na zawartość tego lokalsa.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #217 : Sierpień 18, 2015, 12:20:22 »


Waldzios, czyli - jak rozumiem - wczytywany miałby być mix obu plików dat, ale w razie znalezienia dwóch
egzemplarzy ikon o tym samym symbolu priorytet ma lokalna - tak?
W zasadzie tak, po wczytaniu obu plików, ikona byłaby w pierwszej kolejności wyszukiwana w pliku lokalnym, dopiero nie znaleziona w lokalnym byłaby wyszukiwana w głównym.
Czyli w zasadzie funkcjonalność folderu OPENDAT, ale z wszystkimi zaletami datfile, tzn. szybciej, w sposób uporządkowany i z wykorzystaniem plików CSV.

Kto napisał podziękować? --> poinformować tylko  --> może szkoda palić ostatnie mosty? ... można pokazać klasę (naszą) Wink
Co do informowania wolałbym się wstrzymać, przekonałem do mojego pomysłu Luisa i Ljvtn, to wystarczy.
Dopóki prace nie będą bardziej zaawansowane (*nieodwracalne), lepiej nie kusić losu. W przypadku dyskusji na JP od razu pojawi się grupa tradycjonalistów, wspólnie krzyczących ze zmiany są zbyt skomplikowane i niepotrzebne.  Efekt tej dyskusji może być rożny.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2015, 12:46:50 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #218 : Sierpień 19, 2015, 12:11:34 »

No dobra - ponieważ Luis poprosił mnie o opinię, więc mu odpisałem. Może nie tak jak się spodziewał - ale szczerze.
Żeby nie było, że się uchylam czy cuś.....

Reakcji żadnej, no może nie całkiem, bo lvjtn w "odpowiedzi" wywalił kolejne kilkaset ikon - ze szczególnym uwzględnieniem zimnowojennych - z najnowszego pliku OpenIcons.

Nie, żeby mnie to ruszało, tak tylko informuję...
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #219 : Sierpień 19, 2015, 12:29:37 »

BTW. Gdyby ktoś miał wątpliwości, drobna ilustracja jak w założeniu powinna działać planowana metoda:

globalny openicons.dat:
icon_Aicon_Bicon_Cicon_D
lokalny openicons.dat:
icon_Cicon_Dicon_Eicon_F
efekt końcowy:
icon_Aicon_Bicon_Cicon_Dicon_Eicon_F
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #220 : Sierpień 19, 2015, 08:44:25 »

Trzymam kciuki, aby o zadziałało.
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #221 : Sierpień 19, 2015, 10:35:06 »

Pytanie
Czy Steve's
http://hosted.wargamer.com/pg2campaigns/steve/pg2.htm
używał innych ikon niż Adler?
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #222 : Sierpień 19, 2015, 10:58:18 »

W tamtych, pięknych czasach, był jeden plik ikon, a dodawanie własnych było rzeczą rzadką - więc nie sądzę.

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #223 : Sierpień 20, 2015, 12:28:46 »

@marekreaktywacja

Pisałeś wcześniej, że mógłbyś zająć się tłumaczeniem... Zatem mam prośbę - mógłbyś ściągnąć sobie od Kowdara
kampanię G22 "Znak Orła" (o ile jej nie masz) i zmierzyć się z jej briefingami? Żadne tam na wczoraj, czy cuś - ot tak,
w ramach wolnego czasu... Smiley

Czas się zająć czymś pożytecznym, skoro sprawa ikon wydaje się beznadziejna.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
marekreaktywacja
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Odpowiedz #224 : Sierpień 20, 2015, 08:35:46 »

Jasne. Spokojnie się za to wezmę Smiley
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 29   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.012s, 1q)