Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 20, 2024, 04:18:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 29   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje przemyślenia - dyskusja ogólna  (Przeczytany 259704 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #315 : Czerwiec 03, 2018, 04:23:29 »

Powiem tak - dla mnie nie jest istotne JAK COS TESTOWAĆ, tylko JAKIE ZMIANY WPROWADZAĆ.

Jesli zmiany są sensowne może je testować nawet grupa zaprzyjaźnionych Eskimosów z Grenlandii.
A jeśli mają to byc zmiany takie jak "okręty podwodne w transporcie własnym" - to nie warto poświęcać temu nawet minuty.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #316 : Czerwiec 04, 2018, 05:17:38 »

 ... Raczej chodzi o to
aby wersje stabilne były dobrze przetestowane, a ich wydania rzadsze
Natomiast wersje testowe były do sprawdzania przez większą liczbę testerów ( na swoich pracach)

W drugim temacie chodzi o to, aby zaczęto sobie udzielać pozwoleń/licencji na modyfikację/wykorzystywanie prac ...
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #317 : Czerwiec 09, 2018, 12:55:39 »

Cytuj
W drugim temacie chodzi o to, aby zaczęto sobie udzielać pozwoleń/licencji na modyfikację/wykorzystywanie prac ...

A to mnie zaskoczyłeś - ja myślałem, że jest to domyślna zasada stosowana od czasów PG2. Podobnie jak darmowość dostępu do dodatków.

Osobiście wiem o dwóch przypadkach, w których domyślność tej zasady została podważona, ale wiem też, że są to przypadki znane i szeroko komentowane. Tak więc należałoby powiedzieć, że domyślnie się zgadzamy, a kto nie - niech sobie zastrzeże - bo zrobi sie jakieś chore RODO z milionem klauzul, zgód i oświadczeń.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #318 : Czerwiec 09, 2018, 04:26:24 »

Cytuj
W drugim temacie chodzi o to, aby zaczęto sobie udzielać pozwoleń/licencji na modyfikację/wykorzystywanie prac ...

A to mnie zaskoczyłeś - ja myślałem, że jest to domyślna zasada stosowana od czasów PG2. Podobnie jak darmowość dostępu do dodatków.

Osobiście wiem o dwóch przypadkach, w których domyślność tej zasady została podważona, ale wiem też, że są to przypadki znane i szeroko komentowane. Tak więc należałoby powiedzieć, że domyślnie się zgadzamy, a kto nie - niech sobie zastrzeże - bo zrobi sie jakieś chore RODO z milionem klauzul, zgód i oświadczeń.
A jednak - Santiago i Urica przyjeli
Cytuj
No derivative works (ND): in the readme files of my campaigns I always include the sentence "You are not allowed to modify or to sell the files of the campaign without permission of the autor".

Jeśli nie masz ich pozwoleń ...
Jeśli chodzi o obecnych na forum - nie ma kłopotu - zawsze można spytać, ale niektórzy robią się nieobecni ... i po to są licencje(pozwolenia)
A prawo wymaga  .. tak, ryzyko jest dla takiej niszowej gry znikome
Jednak pomyśl, że twój spadkobierca zechce wycisnąć kilka złotych ... Evil  Grin

Nie, nie trzeba miliona zgód, oświadczeń - po to są gotowe licencje - np. CC Tylko muszą mieć prawidłową formę ..


Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #319 : Czerwiec 10, 2018, 04:57:22 »

A, teraz z innej beczki ..

Sądząc po ilości wypowiedzi - to kanikuły trwają  ....  Huh

Ponieważ wszystko się kończy - dostałem wypowiedzenie na mój radiowy internet do końca czerwca
Niby jest podpisana umowa z Orange przez władze, na internet światłowodowy na terenie gminy .. ale nie wiadomo gdzie i kiedy
Niby miał być już ... jak znajdę coś zastępczego i podpiszę umowę na 2 lata  ...
No i jest dylemat.
Jak  coś potrzeba - to teraz proszę 
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #320 : Czerwiec 17, 2018, 10:35:57 »

Kanikuły- żartowniś.
Studia podyplomowe kończyłem, teraz prace zlecone. Może zmian pracy, komunia córki, ... A na wszystkim cierpią priorytety.

Myślę, że chyba nikt nie będzie tu sobie rościł praw itd. Jest/ była jedna osoba, co nie dała nadal info, czy można wykorzystać jej pomysły dalej. Ale to już inny temat. Nic mnie nie zaskoczy, odkąd jeden kretyn zamknął nam forum muzyczne, mimo, że mu chcieliśmy zapłacić parę tysięcy... Zatem nie ma sensu myśleć o dewiantach.

Cytuj
A to mnie zaskoczyłeś - ja myślałem, że jest to domyślna zasada stosowana od czasów PG2. Podobnie jak darmowość dostępu do dodatków.
Otóż to Gustliku. Chyba nazwa gry OPEN General zobowiązuje, nieprawdaż???
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #321 : Listopad 30, 2018, 08:06:20 »

Luis opublikował nową oficjalną, stabilną wersję gry.
http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=132&t=50857&p=773034#p773034

... Ale czy w kontekście ostatniego "tłoku" na forum ma to znaczenie?  Evil
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #322 : Grudzień 01, 2018, 04:51:01 »


... Ale czy w kontekście ostatniego "tłoku" na forum ma to znaczenie?  Evil

Mnie to cieszy. Oczekiwanie na oficjalną wersje trochę mnie demotywowało. Obawiałem się, że przyjdzie nam czekać jeszcze kilka miesięcy.
Trudno wprowadzać nowe poprawki, gdy stare nie są nawet pobieżnie przetestowane.
Zdecydowana większość graczy korzysta z instalki Kowdara. A ta zatrzymała się na wersji silnika sprzed kilku miesięcy. W efekcie, zamiast otrzymywać informacje zwrotne na temat zmian, musiałem paru osobom tłumaczyć dlaczego zmiany nie działają na starym silniku.

BTW. Dla jasności. Nie krytykuje Kowdara. Miał całkowitą racje, wstrzymując się z nową instalką.

Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #323 : Grudzień 02, 2018, 11:17:57 »

A więc wprowadzenie do instalki nowego silnika gry - wprowadza zmiany w funkcjonowaniu gry.
Czy mógłbyś przybliżyć po polsku te zmiany? oraz działanie dodatków (Attachments )?
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #324 : Grudzień 02, 2018, 08:06:56 »

Czy mógłbyś przybliżyć po polsku te zmiany? oraz działanie dodatków (Attachments )?
Najważniejsze są zmiany w dodatkach. Bez nowego silnika, zaimplementowane w aktualnym efilu dodatki po prostu nie były dostępne.

Opisywałem dokładniej zmiany w wątku: Dodatki / Attachments.

W skrócie, wraz z nową wersją sinika dodane zostały cztery nowe dodatki (Bunker Buster, Fast Builder, Fuel Pods i Fast Speed).
Mieliśmy z Gustlikiem problem z uzgodnieniem dla nich właściwych bonusów i kar (domyślne wartości były dość problematyczne).
Rozważaliśmy kilka wariantów, ale każdy nich wymagałby dodatkowego testowania.
W końcu zdecydowaliśmy ze zamiast testować kilka niezbyt "idealnych" wariantów, łatwiej i szybciej będzie całkowicie zrezygnować z kar (w zamian podnieść ceny), i drastycznie uprościć system.

Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #325 : Grudzień 02, 2018, 09:01:48 »

Dzięki
A więc jeszcze krócej --> dodatkowe dodatki i zmiana cen na wszystkie( brak kar) ..
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #326 : Wrzesień 20, 2019, 05:00:37 »

Chyba nie warto zakładać nowego wątku, ale
na JPs trwa dyskusja o forum --> o jego przyszłości( w związku z ostatnim zalewaniem spamem i brakiem reakcji adminów)
Zaproponowano nowe rozdanie ... utworzenie nowego forum wraz z podforum  hiszpańskim, niemieckim i polskim
http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=132&t=54299&p=780790#p779681

Co Wy na to?
Może warto wyrazić swoją opinię --> chcemy na JPs mieć forum w języku polskim?
Będziemy tam pisać?
A tak - jako moje przemyślenia - wszystko idzie na psy ...

A Wy co o tym myślicie?
Zapisane
connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 327


« Odpowiedz #327 : Wrzesień 27, 2019, 10:13:16 »

No i stało się. Uruchomili nowe forum i jest również w wersji PL:
http://forum.open-general.com/viewforum.php?f=67
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4746


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #328 : Wrzesień 30, 2019, 02:56:58 »

Forum działa, nie widzę w czym miałoby być lepsze od poprzedniego, ale OK  (może się samo sprząta  Tongue ).

W związku z powyższym mam prośbę, do osób z minimum umiejętności graficznych.
Na nowym forum przydałoby się umieścić linki do strony Kowdara, naszego forum i pewnie do efila.
Wiele osób zaczyna przygodę z OG od zagranicznego forum (tak było w moim przypadku), i dobrze gdyby jak najszybciej trafiły tutaj  Wink.

W związku z tym przydałyby się bannery prowadzące od poszczególnych stron i pewnie jakiś banner efila.
Linki tekstowe są trudniejsze do zauważenia, więc raczej mniej skuteczne.

Do tej pory korzystałem w stopce z bannera:

Jest trochę mały, ale wygląda OK, Jego podstawową wadą jest wyłacznie anglojęzyczny napis.
Przypadkowa osoba raczej nie skojarzy że link prowadzi do polskojęzycznego forum "Gildia Generałów".
Przydałby się wersja z napisem w wersji polskiej, lub w obu.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #329 : Wrzesień 30, 2019, 10:49:59 »

O to chodzi?

https://drive.google.com/file/d/1bNBbNvY9qb_QhleqkKFr1VcY_YE7-quH/view?usp=sharing
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 29   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)