Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 08, 2020, 09:33:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: System degradująco-dopingujący  (Przeczytany 11317 razy)
Szarik
LadderMaster
Generał broni (General Lieutenant)
*

« : Sierpień 31, 2006, 07:40:50 »

Kolejne zapowiadane ulepszenie będzie funkcjonowało w pierwszej kolejności w lidze Panzer General 2. Wszelkie ulepszenia ligi PG2 wkrótce zostaną  zaimplementowena do lig PG/AG oraz FG.

Od września rozpoczyna działanie skrypt degradująco-dopingujący mający zdopingować graczy do grania i rejestrowania wyników. Będzie on się uruchamiał na początku każdego miesiąca i sprawdzał wszystkich graczy pod kątem daty ostataniej aktywności (można ją sprawdzić na stronie Lista graczy:
http://panzergeneral2.generalsguild.com/pl/members.php )
Jeżeli data ostatniej aktywności będzie starsza niż 6 tygodni, to gracz będzie degradowany o 3 gwiazdki. Jezeli gracz w wyniku takiej degradacji osiągnie poziom gry 0 to zostanie usunięty z listy graczy.
Data ostatniej aktywności ustawia się po raz pierwszy w momencie rejestracji w lidze na aktualną datę i zmienia się zawsze gdy jest rejestrowany wynik gry z udziałem danego gracza.
Kolejną nowością jest możliwość zgłoszenia przerwy od grania w lidze. Ta możliwość pojawiła się na osobistej stronie w module Moje gry. Gracz, który zgłosi taką przerwę będzie, na czas jej trwania, chroniony przed skryptem degradującym, jego email zniknie z listy graczy i w jego miejsce pojawi się informacja o przerwie oraz nie będzie mu można rzucić wyzwania ze strony Wyzwanie. Zgłoszenie takiej przerwy nie chroni przed działaniem skryptów turniejowych (w turniejach należy ustawiać urlop na osobistych stronach do wysyłania tur).
Pierwsze uruchomienie skryptu degradująco-dopingującego nastąpi w nocy z piątku na sobotę.

Wszelkie komentarze dotyczące nowego systemu proszę umieszczać w tym wątku.

Szarik / Krol Krak
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2007, 01:50:52 wysłane przez Depet » Zapisane

STR
Generał brygady (Brigadier General)
*

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 01, 2006, 03:33:17 »

cześć

Pomimo że jeszcze skryp nie zaczął działać, i nie wiemy jak bedzie to w praktyce wyglącać, mam propozycje.
Chodzi mi o skrócenie czasu danego na ostatnią aktywnośc. 6 tygodni wg mej oceny to stanowczo za duzo.
Proponuje zmnijeszyc to do 5 a nawet 4 tygodni.

pozdrawiam

STR - PL
Kris_13
Gość
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 01, 2006, 08:13:47 »

Moja i Depeta propozycja była 4 tygodnie (na ostatnią aktywność) ale jak widać nie przeszła.
Depet
Gość
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 01, 2006, 08:39:38 »

Moja i Depeta propozycja była 4 tygodnie (na ostatnią aktywność) ale jak widać nie przeszła.

Zgadza sie byłem za 4 tygodniami...ale do momentu gdy Szarik nie przedstawił mi kontrargumentów Smiley....4 tygodnie to za mało - dlaczego ? Bo na przykład taki gracz jak Ratig i Mietek by się nie wyrobili...a trudno wymagać od kogoś kto nie ma stałego dostępu do netu żeby grał więcej gier...Myśle że 6 tygodni to przysłowiowy "złoty środek"...ani za dużo ani za mało - w sam raz. Źle do tego podchodzicie - my nie chemy karać osób które grają tylko 1 gre na 6 tygodni - tylko osoby które grają dużo mniej albo nie graja wcale a mają na liście graczy poziom 4 albo 5.....nie wspomne o tym że lista musi sie sama "przeczyścić" - dziś tylko 30 % graczy z tej listy jest de facto GRACZAMI Smiley. Generalnie mysle że w końcu Rommel potraktuje gre w naszej lidze serio....rozumiem że cięzko mu znaleźć tutaj gracza na swoim poziomie (choć ostatnio to uległo zmianie) ale...skoro ma 5 poziom to niech pokaże za co ma ten poziom... Smiley
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*

« Odpowiedz #4 : Grudzień 03, 2007, 01:30:29 »

To jest odpowiedź na post:

Podziękowania dla lejsika za bezinteresowny link do naszej strony >> http://torrenty.org/torrent/174240 . Wielkie dzięki ! Na marginesie mogę powiedzieć że już 1 z zarejestrowanych nowych graczy trafił do nas właśnie dzięki temu odsyłaczowi.

Tak, ale zapewne zarejestrował się tylko po to aby ściągnąć grę  Tongue

Z resztą takich jest wielu, gdy ostatnio sprawdzałem listę graczy okazało się że bardzo dużo osób jest nieaktywnych o roku a nawet dwóch.

Nie wiem czy pamiętasz naszą rozmowę przez Skype, którą odbyliśmy dość dawno ale dotyczyła ona tego że nieaktywni gracze powinni zostać usunięci z listy.

Co z tego ze mamy x-set graczy skoro gra 20-30 ?

Panowie Szarik i Depet proponuję żebyście zastanowili się nad tym aby oczyścić trochę naszą klubową listę i nad dostępnością gry. Teraz zapewne trzeba sie tylko zaerejestrować i zassać ze stronki  Undecided
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2007, 01:25:11 wysłane przez Depet » Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #5 : Grudzień 03, 2007, 01:53:56 »

Niestety masz racje ale kiedyś z Szarikiem doszliśmy do wniosku ze no cóż może komuś się gra spodoba i kiedyś wróci aby zagrać z żywym przeciwnikiem.

Z resztą takich jest wielu, gdy ostatnio sprawdzałem listę graczy okazało się że bardzo dużo osób jest nieaktywnych o roku a nawet dwóch.

Nie wiem czy pamiętasz naszą rozmowę przez Skype, którą odbyliśmy dość dawno ale dotyczyła ona tego że nieaktywni gracze powinni zostać usunięci z listy.

Wiesz co...moderowanie tej listy ręcznie to byłaby katorżnicza praca...od tego jest system dopingująco-degradujący który już dawno nie był uruchamiany - trzeba go trochę przerobić na potrzebę nowej ligi ale do tego pomysłu trzeba wrócić - dzięki za przypomnienie.

Co z tego ze mamy x-set graczy skoro gra 20-30 ?

Eee..no tak źle nie jest...nie 20-30 a dużo więcej...bo sam wczoraj miałem już oferty gry od 2 nowych graczy Smiley

Panowie Szarik i Depet proponuję żebyście zastanowili się nad tym aby oczyścić trochę naszą klubową listę i nad dostępnością gry. Teraz zapewne trzeba sie tylko zarejestrować i zassać ze stronki  Undecided

Co do dostępności gry to wymyśliłem taką koncepcję żeby pobrać plik trzeba by było wpisać kod - a kod otrzymywałoby się dopiero po rozmowie z mentorem. Z biegiem czasu jednak jestem coraz bardziej sceptyczny co do swojego pomysłu gdyż taka opcja wymusiłaby na mnie większe zaangażowanie czasowe (z każdym graczem trzeba by było pogadać) a to niestety mi obecnie bardzo nie pasuje.
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*

« Odpowiedz #6 : Grudzień 06, 2007, 11:34:09 »

Teraz zapewne trzeba sie tylko zaerejestrować i zassać ze stronki  Undecided
To źle, że po prostu ma ochote pograć, może kogos też tym zainteresuje?

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*

« Odpowiedz #7 : Grudzień 07, 2007, 12:43:56 »

Uwierzę jak zobaczę  Cheesy
pepe1941
Gość
« Odpowiedz #8 : Grudzień 07, 2007, 08:24:21 »

witam.
Co do dostępności gry to tą sprawę po prostu zostawił tak jak jest, ponieważ jeśli ktoś chce to niech się rejestruje i zasysa grę. Może się wciągnie i zacznie  grać regularnie, a nawet wręcz narobi jakiegoś zamieszania w podstawowych szeregach.  Wink
Ograniczenie w dostępności spowoduje większe utrudnienia dla nowych graczy,jak i dostęp do samej gry a ponadto zaangażuje więcej czasu osoby odpowiedzialnej za wyrażanie zgody lub podanie kodu do ściągnięcia. I też nie jest pozwiedzanie że taka osoba będzie grała regularnie.  Undecided

Uważam iż podanie jakiegoś jakiś limit czasowego, w którym trzeba zagrać powinno poskutkować, w jakiś sposób przesiać nowych graczy. I wtedy myślę ze sprawa jest prosta, nie grasz  zostajesz usunięty z ligii.

Co do graczy którzy nie są aktywni rok lub dłużej, popieram Roberto_tr aby trochę przeczyścić.
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*

Achtung Panzer!

« Odpowiedz #9 : Grudzień 07, 2007, 10:14:30 »

Co do graczy którzy nie są aktywni rok lub dłużej, popieram Roberto_tr aby trochę przeczyścić.

Również jestem za. Chociaż nie wiem co u Was znaczy "aktywni". Ja uważam że jeżeli ktoś się chociaż raz w roku zalogował to jest tu dla niego miejsce bo nie wszyscy grają w lidze. Niektórzy może tylko czasami ściągają jakieś dodatki do gry albo grają tylko kampanie albo może przeglądają tylko forum. A co do takich graczy którzy się tylko zarejestrowali i polegli na froncie no to trzeba ich niestety ze stanu kompanii wykreślić (chociaż wypadałoby aby dostali jeszcze jakiegoś maila informującego że jeżeli w ciągu powiedzmy miasiąca czy 2 tygodni nie zalogują się w serwisie to ich konta zostaną usunięte).

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Depet
Gość
« Odpowiedz #10 : Grudzień 07, 2007, 01:19:21 »

witam.
Co do dostępności gry to tą sprawę po prostu zostawił tak jak jest, ponieważ jeśli ktoś chce to niech się rejestruje i zasysa grę. Może się wciągnie i zacznie  grać regularnie, a nawet wręcz narobi jakiegoś zamieszania w podstawowych szeregach.  Wink
Ograniczenie w dostępności spowoduje większe utrudnienia dla nowych graczy,jak i dostęp do samej gry a ponadto zaangażuje więcej czasu osoby odpowiedzialnej za wyrażanie zgody lub podanie kodu do ściągnięcia. I też nie jest pozwiedzanie że taka osoba będzie grała regularnie.  Undecided

Uważam iż podanie jakiegoś jakiś limit czasowego, w którym trzeba zagrać powinno poskutkować, w jakiś sposób przesiać nowych graczy. I wtedy myślę ze sprawa jest prosta, nie grasz  zostajesz usunięty z ligii.

Podzielam ten punkt widzenia Grin - do takiego wniosku doszliśmy onegdaj z Szarikiem...

Szarik już pracuje nad unowocześnieniem starego systemu dopingująco-degradującego...jak skończy zaraz puścimy w ruch i skrypt usunie biernych graczy. Pojęcie "bierny" oznacza to co było dyskutowane swego czasu nad pomysłem takiego systemu - czyli człowiek nie spełniający kryterium co najmniej 1 zarejestrowanej gry na 6 tygodni.

Dyskusja nad kwestią aktywności niektórych graczy widzę że się nieco ożywiła - przerzucam więc posty do działu "Zmiany w lidze".
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*

« Odpowiedz #11 : Grudzień 08, 2007, 01:49:43 »

W takim razie kolejny zamęt wprowadzę,  Wink

dziś będzie o Wyzwaniach

- chcąc zagrać 5 gier muszę wysłać 5 zaproszeń każde osobno i to do przeciwnika którego sobie znajdę na liście (o aktywności niektórych graczy już było  Grin)

- mogę też sobie skrócić robotę i skorzystać z opcji "wyzwanie do wszystkich", tylko że dostaję wtedy 50 "mejli" z czego połowa odpisze że oni tylko grają kampanie, a pozostałe albo zgadzają sie na pojedynek lub nie. I wszystko fajnie tylko że niech z tych 25 osób zgodzi sie zagrać 15 to jest o jakieś 10 za dużo bo chciałem 5 gier a nie 15 Smiley
Wiem, że są gracze którzy podołają takim obciążeniom ale ja się do nich nie zaliczam.
Wtedy jest lekki kwas, jak to mówicie, bo muszę odpisywać: "przepraszam stary za dużo osób chce grać - innym razem"

Reasumując - nie da się tego jakoś uprościć ? np na stronce widoczne byłoby moje wyzwanie i szukam pierwszych 5 graczy do gry a potem to wyzwanie znika ze stronki

Rozmawialiśmy o tym kiedyś ze Szarikiem i wiem że myślał nad podobnym rozwiązaniem, tylko że to było pół roku temu i od tego czasu cisza ...  Lips Sealed

I jeszcze jedno na temat "wyzwania do wszystkich" tj zdarza się czasami że ktoś wyśle mi zaproszenie do gry i wtedy mam zagwozdkę bo nigdy nie wiem czy delikwent skorzystał z tej opcji czy też to zaproszenie jest tylko specjalnie dla mnie.
W przypadku świeżo zarejestrowanych graczy jestem jeszcze w stanie zgadnąć co wybrał   Cheesy ale przydałaby się pewność, bo to nie ładnie nie odpisywać Wink
Depet
Gość
« Odpowiedz #12 : Grudzień 08, 2007, 02:09:52 »

Cześć Roberto,

Ważną kwestię poruszyłeś...jak już pewnie zauważyliście jedyną podstroną nie dostosowaną do designu nowej strony ligowej Panzer General 2 jest właśnie strona z wyzwaniami. Celowo opuściłem sobie pracę nad tą częścią bo wiem że Szarik chce niedługo całkowicie zreformować ten system który będzie znacznie bardziej zróżnicowany, z możliwością wysyłania wyzwań bezpośrednich i pośrednich (jako ogłoszenia)...więcej nie pamiętam ale jak Szarik się pojawi to postaram się namówić go żeby napisał więcej o tym pomyśle jak i dacie jego realizacji.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: