Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 02:40:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Inne Efile do open General  (Przeczytany 30321 razy)
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« : Wrzesień 28, 2014, 10:11:05 »

Na podstawie:
Cytuj
Efil Gustlika ma wiele zalet, jest zdecydowanie najprzyjemniejszy w grze, szczególnie dla graczy którzy preferują duże elitarne armie Wink.

Niestety podejście "Low Cost" sprawia ze nabieramy przyzwyczajeń, które kiepsko przenoszą się na inne Efile, te popularne na świecie.
Przed wszystkim u Gustlika najbardziej opłaca się wybór najlepszej, najbardziej elitarnej jednostki, u Adlera(i podobnych) niekoniecznie, najczęściej jest wręcz przeciwnie i warto kupić kilka gorszych i znacznie tańszych.

W efekcie u Gustlika kampanie bardziej skupiają się na konkretnych scenariuszach, u Adlera na precyzyjnym planowaniu armii, a scenariusze schodzą na dalszy plan.
Na naszym forum opis przejścia kampanii to zwykle opis przejścia konkretnych scenariuszy, u Adlera instrukcja co i kiedy kupić.

To nie jest krytyka, podrostu moje spostrzeżenia.[/i]

Cytuj
Efile są różne i to dobrze, daje się grać w różnych stylach. Pomysł by dopuścić inne efile i kampanie na nie pisane do rankingu nie jest zły. Faktem jest też że efil Gustika jest doskonały do grania i pozwala na zbudowanie dobrej "wypasionej" armii. Wiem że to zależy od wielu czynników i założeń autora kampanii. Gram na 3 efilach każdy ma zalety i wady. Co jednak nie przeszkadza cieszyć się grą i nie pozwala na wpadnięcie w rutynę.
 Powinniśmy też wiedzieć co inne efile mają do zaoferowania. Chodzi mi o kampanie poza jakimiś niszowymi są i perełki warte zagrania całkiejm niezłe sa ostatnie kampanie pisane na efil LXF Golothina.[/i]

Zatem - jak w temacie.
Co polecacie? Co trzeba uwzględnić, co warto wiedzieć o jednostkach.
Poprosiłbym o sensowny opis i w co graliście, co jest sprawdzone. Wink
Zawsze warto popatrzeć, co u innych "w trawie piszczy". Wink

Od razu też cechy jednostek, zwłaszcza różnice miedzy efile.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2014, 10:25:08 wysłane przez Zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Rudel
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1193


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 28, 2014, 10:27:45 »

A niejako że podałem efil LXF Golothina to podam nazwę kampanii najnowszej dedykowanej naszemu Hansenowi bo jest nie typową kampanią. German Campaign 1940- 194?(oficjalna nazwa to 1940-1944 We Search For Ways-48 scenariuszy Grin) . Zaczynamy w 1940 lądowaniem w UK. Ciężka bitwa lecz ze smaczkami. potem jest ciekawiej. Niedogodnością jest paliwo w samolotach spadają jak zapomnimy zatankować inną ciekawoską jest to że sąsiadujące oddziały wspierają się w czasie obrony. Grałem w tą kampanie w fazie testów i mi się podobała więc polecam. Druga którą polecę to ta opisana u nas na forum Druga wojna chińsko-japońska i Imperial Japanese Navy 1937-1943. Drugim efilem który mi przypadł do gustu jest Kaiser efile jednak jest to efil raczej do walk wcześniejszych niż 2-ga wojna światowa wymaga innego podejścia do walk Wink. Kawaleria to nie czołgi Evil. Artyleria w tym efilu jest chyba prawdziwą królową pola bitwy (lotnictwo nieliczne i słabe, czołgi prawie nie istnieją).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2014, 01:55:17 wysłane przez Rudel » Zapisane

Prawo do ran i śmierci mają nie tylko odważni
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 29, 2014, 12:36:14 »

Namiary na nie?
Kwestia cech jednostek?
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 29, 2014, 12:53:25 »

Podobnie, mogę polecić efil LXF Golothina, stale się rozwija, powstają nowe kampanie.

Namiary: OpenGeneral DailyBuild's EFILE_LXF.zip

Co do cech (tak na szybko):
Kontrowersyjna jest kwestia paliwa w samolotach, strasznie upierdliwe, ale po przyzwyczajeniu nabiera sensu.
Silna piechota, oddziały piechoty wspierają ogniem, elitarne odziały nie poddają się.
Bombowce nurkujące ignorują okopanie.
Bardzo przypadły mi do gustu jednostki mostowe z ruchem fazowym (niby drobnostka ale przyjemna).

Efil Adlera znam głownie dzięki kilku kampaniom z paczki Campaign Challenge, nie korzysta z wielu funkcji OG, jest skierowany raczej do purystów. Większość kampanii dostępne jest w formacie PG2 na stronie autora.

Podstawowa różnica to jednak ceny jednostek.
U Gustlika przyzwyczailiśmy się ze można/trzeba kupować to co najlepsze, w innych efilach jest trudniej/inaczej.

Przykładowe ceny artylerii:
Gustlik:
10,5 leFH18 - 204pp
15 sFH18 - 312pp
Hummel - 444pp
17 K18 - 552pp

Adler:
10,5 leFH18 - 228pp
15 sFH18 - 504pp
Hummel - 792pp
17 K18 - 1440pp

LXF:
10,5 leFH18 - 300pp
15 sFH18 - 564pp
Hummel - 924pp
17 K18 - 2460pp

U Gustlika ulepszenie artylerii na sprzęt o wyższej klasie to wydatek rzędu 100pp, dużo taniej niż kupno nowego działa.
Zwykle wybór jest prosty, ulepszać.

W alternatywnych efilach trzeba pamiętać ze często lepszym/tańszym wyborem niż ulepszenie, jest kupno kolejnego działa gorszej klasy.

U Gustlika za równowartość pojedynczego działa 17K18 kupisz tylko jedno działo 15sFH18, lub 2x 10,5leFH18, więc nie warto kombinować.
W przypadku Adlera kupisz w to miejsce 2x 15sFH18 lub 6x 10,5leFH18, w efilu LXF wystarczy nawet na 4x 15sFH18 lub  8x 10,5leFH18, trzeba się nieźle nagłowić nad optymalnym składem.
Podobnie to wygląda dla innych klas sprzętu.

Jeśli ktoś nie lubi bawić się cyferkami, ewentualnie planuje tworzyć wymarzone i/lub historyczne składy armii, efil Gustlika jest optymalny.
W pozostałych trzeba się nakombinować by utrzymać sensowny stosunek ilości i jakości sprzętu, gracz ma znacznie mniej swobody.

Moim zdaniem, najważniejszą zaleta pozostałych (nie Gustlikowych) efili jest wykorzystanie (w praktyce) większej różnorodności jednostek, tych które u Gustlika ignorujemy ze względu na kiepskie statystyki i niekonkurencyjną cenę.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Rudel
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1193


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 29, 2014, 12:58:32 »

Są do pobrania ze strony Luisa
http://sourceforge.net/projects/opengeneral/

http://sourceforge.net/projects/opengeneral/files/DailyBuild/EFILES/
 Tu jest pełen zestaw efili do pobrania. Co do cen jednostek to są drogie w LXF. Porządna artyleria np 150mm K39 kosztuje 1800pp a Pz IVD 396pp
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2014, 01:04:09 wysłane przez Rudel » Zapisane

Prawo do ran i śmierci mają nie tylko odważni
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #5 : Wrzesień 29, 2014, 01:11:08 »

Dzięki Rudel, czeka na dalsze detale. Wink  Good Post
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Rudel
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1193


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 29, 2014, 12:29:16 »

Trochę informacji o kampaniach Kaser Efile. Po zainstalowaniu efila mamy dostępne takie kampanie
1872-187? The Cause Crusaders-mini kampania hiszpanami
1879-1918 The Grenadier Guards-kampania Imperium Brytyjskiego Evil
1898 The Sunset of a Spanish Empire - kampania hiszpańska
1900-1918 A place at the sun - kampania niemiecka (walka o kolonie)
1904-1918 For God, Tzar and motherland - rosyjskie imperium w akcji Roll Eyes
1909-1926 The War of Morroco - kampania hiszpańska
1912-1918 Bulgarian Campaign - walki o przetrwanie Bułgarii Wink
1914-18 Easy Safari - Niemcy w Afryce
1914-18 Heia Safari - jw
1914-18 Schlieffen Plan - taki blitzkrieg w realiach I WS Wink
1914-19 Polish Legions - nie trzeba chyba pojaśniać tak coś w stylu pierwszej brygady Piłsuckiego Wink
1914-20 Polish Great War - walki w czasie pierwszej wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej
1915-16 British Gallipoli Campaign - krwawe walki z Turcją o Gallipoli
1915-17 The Last Crusade - walki w Afryce o utrzymanie British Empire Evil
1915-18 Anzac Campaign - Anzac w akcji ( Australia i Nowa Zelandia )
1917-19 Estonian Indepedence Campaign - estońska kampania
1917-20 Czech Legion-Siberian Anabasis - czesi na syberii Wink
1918 Novemberrevolution - początki RKKA Wink
1919-20 Bolshevik Cavarly Campaign - Budionny a akcji Evil
1919-20 The Polish-Soviet War -  nie trzeba przedstawiać tej kampanii Evil

Więcej info o kampaniach w budowie i planach w dziale Kaisera na JP
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2014, 07:31:47 wysłane przez Rudel » Zapisane

Prawo do ran i śmierci mają nie tylko odważni
marekreaktywacja
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 29, 2014, 01:06:35 »

Gram obecnie na instalce Luisa efil basekorp. Ciekawostką jest, że część obrony powietrznej (AD) może atakować cele miękkie (piechota, działa, km).  Do tego wszystkie działa holowane można wrzucić na Blitza włącznie z 17K18 Smiley
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 29, 2014, 08:02:05 »

Cytuj
Gram obecnie na instalce Luisa efil basekorp. Ciekawostką jest, że część obrony powietrznej (AD) może atakować cele miękkie (piechota, działa, km).

Było tak i u mnie, niestety ogień AD traktowany jest jak "indirect fire" - czyli ogień nie wprost. Konsekwencją tego jest możliwość strzelania do celów naziemnych na 2-3 heksy w miastach, lasach i.t.p. ignorując drzewa i budynki. Z żalem, ale musiałem zrezygnować z tego rozwiązania.

Cytuj
U Gustlika za równowartość pojedynczego działa 17K18 kupisz tylko jedno działo 15sFH18, lub 2x 10,5leFH18, więc nie warto kombinować. W przypadku Adlera kupisz w to miejsce 2x 15sFH18 lub 6x 10,5leFH18, w efilu LXF wystarczy nawet na 4x 15sFH18 lub  8x 10,5leFH18, trzeba się nieźle

Jest to konsekwencja pomysłu aby efil służył jako platforma do gier od I wojny po czasy współczesne. jeśli zatem 170 milimetrowe działo z lat 40 miałoby kosztować półtora tysiąca, to ile musiałby kosztować nowoczesny zestaw rakietowy MLRS? Albo czołg Abrams? Przypominam, że ceny muszą skończyć się na 3080 pp.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 29, 2014, 08:34:10 »

Jest to konsekwencja pomysłu aby efil służył jako platforma do gier od I wojny po czasy współczesne. jeśli zatem 170 milimetrowe działo z lat 40 miałoby kosztować półtora tysiąca, to ile musiałby kosztować nowoczesny zestaw rakietowy MLRS? Albo czołg Abrams? Przypominam, że ceny muszą skończyć się na 3080 pp.
Dobrze to rozumiem.
To nie był zarzut ani krytyka, tylko wskazanie istotnych różnic.
Zsamot pytał co trzeba uwzględnić, według mnie najważniejsza różnica to ceny jednostek, wiec zrobiłem porównanie.
Według mnie to istotne, ponieważ w efilach w rodzaju LXF i OpenAK łatwo popełnić błąd we wczesnej fazie gry przesadzając z ulepszeniami.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2014, 08:39:58 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 29, 2014, 09:20:39 »

Poza tym ja zawsze chciałem uniknąć efektu "lizania loda przez szybę" - czyli patrzenia, przez całą kampanię na jednostki, na które nigdy nie będzie Cię stać. Szalenie deprymująca sprawa - zwłaszcza dla świeżych graczy. Odbiera ochotę do gry.

Pisałem o tym już wielokrotnie - kiedyś nie ruszałem do poważnej walki nie mając 12 czołgów (tak, tak - 12). Dzisiaj sam unikam śmiesznych proporcji w składzie armii i ośmiu stosiedemdziesiątek na pewno bym nie kupił. Nawet jeśli byłoby mnie stać. A mając do dyspozycji jeszcze dodatki do jednostek - mam na co wydawać kasę.

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
marekreaktywacja
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 30, 2014, 10:15:04 »

Gustlik pamiętam Smiley I to jest tylko smaczek odrębności Smiley Inna sprawa, że jak człowiek dostaje w prezencie 17K18 albo 210 K38 w efilu basekorps to dopiero ma dylemat sprzedać morze kasy nie sprzedać ten zasięg... U ciebie zawsze mogę sobie kupić wymarzony sprzęt tam mogę się zawsze poślinić Smiley Nawet sFH 18 to już rarytas podstawa to leFh18 Smiley
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 30, 2014, 12:05:42 »

A mając do dyspozycji jeszcze dodatki do jednostek - mam na co wydawać kasę.
Przypomniałeś mi, w LXF jest jeszcze jedno kontrowersyjne ale ciekawe rozwiązanie, wszystkie dodatki maja wyłączone kary.

Początkowo wydawało mi się to przegięte, ale później okazało się ze dla szybkich jednostek różnica jest minimalna, a wolne (szczególnie piechota) w końcu maja z dodatków jakiś pożytek. W efekcie zastosowanie dodatków przestaje się ograniczać do samolotów i jednostek recon.

Inna sprawa ze w LXF rzadko wystarcza funduszy na dodatki.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Rudel
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1193


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 30, 2014, 01:44:59 »

 Różne efile mają inne rozwiązania. To chyba nie jest żle bo zmusza gracza do przemyślenia strategii gry. Fakt że niektóre z kampanii mogą być bardzo trudne dla nie wprawionego gracza. Ale tu jest wybór dość szeroki w efilach. Jedynym może niedostatkiem jest to że nasz efil nie jest jakby dostępny na zewnątrz. Mam na myśli, że nie jest w tym gronie efili na stronie Luisa. Ale mamy za to naszą stronę, wiec przy odrobinie samozaparcia nawet japończyk może na niego trafić. Wink
Zapisane

Prawo do ran i śmierci mają nie tylko odważni
Rudel
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1193


« Odpowiedz #14 : Październik 10, 2014, 09:04:00 »

Dostępny jest nowy efil do testów- Xeno General Efile. Autorem jest Duke Falcon. Jest to efil sf przeznaczony dla entuzjastów np Duny Wink i nie tylko Roll Eyes są już 2 grywalne kampanie. Więcej info na:

http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=195&t=50241


I jeszcze dla lubiących walkę w starożytności jest dostępny efil- Antique General efile Castrum:

http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=195&t=47093
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2014, 09:27:43 wysłane przez Rudel » Zapisane

Prawo do ran i śmierci mają nie tylko odważni
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.011s, 1q)