Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 12:36:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: zagubiony :)  (Przeczytany 35431 razy)
Rayden
Gość
« : Czerwiec 02, 2007, 01:26:38 »

zabardzo nie wiedziałem gdzie mam tego posta napisać więc jeśli jest w złym miejscu to sorry Smiley

może i gram w pg 1 i 2 od paru lat ale nigdy wcześniej nie wiedziałem że w necie jest tylu maniaków tej gry i że jest tyle dodatków do tej gry i poprawek (chodzi mi o pg2) a dowiedziałem się o tym przez przypadek jak szukałem w necie pg2 do ściągnięcia bo chciałem sobie pograć bo już dawno w to nie grałem i jakoś z dysku znikła gra a w 1 już mi się nie chciało grać Smiley no i znalazłem pare stronek poświęconych grze pg i ma pare pytań bo nie mogę się w tym wszystkim odnaleźć Cheesy po 1 to niby jest tyle kampanii zrobionych do pg2 i jakoś ich nigdzie nie mogę znaleźć :/ tylko same poprawki, programy, mapy i pojedyńcze scenariusze  :/ może mi ktoś podać linka do jakiś stronki z kampaniami ?Cheesy  2 pytanie to takie czy nie ma innej opcji żeby pg2 grać przez net w inny sposób niż wysyłać sobie sevy gry ?? no i 3 pytanie Smiley czy by się znalazła jakaś osoba która by poświęciła mi czas na rozegranie paru potyczek przez net? i przy okazji byłby delikatny ;] bo z człowiekiem to rzadko grałem jak już to przy jednym kompie a tutaj widzę że byle kto nie gra  Smiley

Z góry dziękuję za pomoc Smiley
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 02, 2007, 03:38:48 »

Witamy w lidze i na forum Generals Guild !!!

może i gram w pg 1 i 2 od paru lat ale nigdy wcześniej nie wiedziałem że w necie jest tylu maniaków tej gry i że jest tyle dodatków do tej gry i poprawek

Nic nie szkodzi - maniaków PG2 w Polsce jest bardzo dużo - wystarczy spojrzeć na to ile gier jest rozgrywanych w lidze i jak długa jest tabela....poprawek i nowych dodatków do gry w postaci kampanii i scenariuszy jest jeszcze więcej Tongue

po 1 to niby jest tyle kampanii zrobionych do pg2 i jakoś ich nigdzie nie mogę znaleźć :/ tylko same poprawki, programy, mapy i pojedyńcze scenariusze  :/ może mi ktoś podać linka do jakiś stronki z kampaniami ?

Wejdź na stronę ligi do zakładki linki -> http://generalsguild.com/panzergeneral2/pl/links.php . Nie będę odkrywczy jeśli powiem że najlepsze NOWE kampanie znajdziesz tutaj -> http://www.wargamer.com/pg2campaigns/steve/campaigns/pg2-campaigns.htm i tutaj -> http://www.adlerkorps.com/ . Opisy stronek znajdziesz w zakładce Linki.

2 pytanie to takie czy nie ma innej opcji żeby pg2 grać przez net w inny sposób niż wysyłać sobie sevy gry ??

Oczywiście że istnieje ale chciałbym zwrócić Twoją uwagę na bliższe zapoznanie się ze stroną ligi Panzer General 2 (widzę że nie przeczytałeś wszystkiego a tam wszystko jest napisane). Zapraszam do zakładki Jak zacząć grę ? -> "Jak grać on-line ?" -> http://generalsguild.com/panzergeneral2/pl/gra_online.html . Znajdziesz tam dokładny opis jak grać BEZPOŚREDNIO multiplayer-a z przeciwnikiem bez wysyłania sobie "savów"...oprócz tego znajdziesz tam namiary do gieesa który chętnie z Tobą zagra jak i pomoże z jakimkolwiek problemem. Alternatywą jest opcja "skype" która mimo iż też polega na wysyłaniu sobie savów (jak w PBEM) to jednak jest bardziej dynamiczna - ale preferencje gry zależą już tylko od Twoich oczekiwań.

no i 3 pytanie Smiley czy by się znalazła jakaś osoba która by poświęciła mi czas na rozegranie paru potyczek przez net? i przy okazji byłby delikatny ;] bo z człowiekiem to rzadko grałem jak już to przy jednym kompie a tutaj widzę że byle kto nie gra  Smiley

W mailach powitalnych dostałeś namiary na mentorów - zapewne na dniach któryś z nich zwróci się do Ciebie z propozycją gry ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś to Ty ich wyzwał tak jak każdego normalnego gracza w lidze - mentor rozegra z Tobą grę testową i na końcu gry zadecyduje jaki poziom startowy Ci przyznać. W razie problemów będzie starał się pomóc, podpowie ciekawą strategię, wklei pożytecznego linka itd.

Zapraszam więc do aktywnej gry w lidze i życzę wielu sukcesów !!! Jeśli masz jeszcze jakieś pytania śmiało pisz na forum i nie przejmuj się jeśli napiszesz w złym topicu Smiley
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2007, 04:13:03 wysłane przez Depet » Zapisane
Rayden
Gość
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 02, 2007, 08:19:35 »

dzięki za pomoc Smiley i sorki ale tyle tego było na stronie do czytania że powierzchownie przeczytałem i chyba umknęło mi uwadze to że można grać bez wysyłania savów ;] i z tymi mentorami to też sorry ale też maila całego nie przeczytałem bo dłuuuuugi był hehehe Smiley i też jakoś tego nie zauważyłem Wink jeszcze raz dzięki za informacje Smiley


Edit:

ale głupi jestem Cheesy przecież ja wczoraj o tej grze online czytałem hehe ale była późna pora i już byłem zmęczony więc pewnie nie zaczaiłem o co chodzi bo ja wieczorami już tak mam Cheesy Smiley ale dzięki Smiley bo tak pewnie do tej pory bym nie zaczaił Cheesy
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2007, 08:24:05 wysłane przez Rayden » Zapisane
Madlock
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 59


WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpień 04, 2012, 02:43:33 »

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post tutaj. Zarejestrowałem się tylko z uwagi na ligę.

1. Czy jeszcze istnieją na tej stronie jakieś ligi?
2. Dlaczego są mistrzostwa PG2 a nie w lepszego Open Generala?
3. Czy można grać za pomocą Dropbox-a?
4. Co to jest warzone?
5. Jeśli chciałbym zagrać z kimś w PG2 to co muszę ściągnąć i skąd? Mam oryginał PG2 na CD, ale pewnie trzeba jeszcze jakichś patchy i modów.
6. Jakie scenariusze gra się w multi?
7. Co to znaczy "grać na etatach"?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2012, 03:30:55 wysłane przez Madlock » Zapisane

Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #4 : Sierpień 04, 2012, 08:07:43 »

Witaj na forum, w wolne chwili Tobie odpowiem.

Ad. 1 Liga kampanijna. Czyli granie w kampanie graczy z kompem. Wink

Ad. 2. Już nie będzie, przynajmniej taki jest plan. po prostu OG musiał przejść etap testów, przekonać do siebie graczy  PG2  itp.

Ad. 4 Warzone:
polecam Twej uwadze ątek na forum, no i :
http://freedomfighterswargameclub75675.yuku.com/topic/4098/Play-PG2-online-at-Warzone#.UB1kQnX9RPI

Ad. 7. Hansen będąc purystą i fanem realizmu nie kupuje sprzętu jak popadnie, tylko stara się oddać skład danych dywizji. Wink Prześledź jego stany armii a innych graczy.

 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2012, 08:09:31 wysłane przez Zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #5 : Sierpień 05, 2012, 01:07:57 »

AD 7.
Tak jak napisał Zsamot.
Granie na etatach to sposób na grę made in Hansen.
Akurat odbyłem z nim dyskusję na ten temat więc spróbuje rozszerzyć temat na tyle na ile zrozumiałem wykład Hansena.

 Teoretycznie chodzi o to , żeby gracz dobrowolnie narzucił sobie pewne ograniczenia w odniesieniu do armii którą dowodzi tak aby  jej skład odzwierciedlał  historyczne realia a nie realia wynikające z możliwości jakie pozostawił graczowi autor scenariusza/kampanii albo efila.

Np. Jeżeli mamy scenariusz, który opisuje jakąś bitwę osadzoną w jakiejś historycznej dacie, to gracz grający "na etatach" dobrowolnie powinien zrezygnować z obsadzenia swojej armii najlepszymi dostępnymi  wówczas (w grze albo w tamtym okresie historycznym) jednostkami a zamiast tego postarać się odtworzyć jej skład zgodnie z posiadaną wiedzą odnośnie danej bitwy, Realia historyczne były takie, że armie przeważnie dysponowały mieszanką sprzętu starszego i nowocześniejszego i bardzo rzadko zdarzało się, że miały do dyspozycji jedynie ten najnowocześniejszy. Tak więc jeżeli masz 6 jednostek czołgów i dowodzisz armia niemiecką w bitwie w której historycznie pojawiły się Pantery G  to zgodnie z filozofia gry na etatach
powinieneś zrezygnować z upgrade,u wszystkich czołgów do najnowocześniejszego  modelu czołgu czyli: Panter G mimo iż stać Ciebie na to, zamiast tego pozostawić w swojej armii kilka starszych (lżejszych) modeli np Pz IV H, jakiegoś mniej przydatnego (w grze) Tygrysa i do tego np 1-2 najnowsze Pantery G gdyż tak mniej więcej przedstawiała się struktura etatów w ówczesnej niemieckiej dywizji pancernej.

Tyle odnośnie mojej wiedzy, pomijam tu osobistą ocenę  tego czy taka filozofio gry ma sens a jeżeli tak to czy  w każdym przypadku. Wielu graczy uważa, że najważniejsze w tej grze to tak grać aby gra sprawiała satysfakcję i przyjemność a stosując się do takiego motto każda filozofia gry ma sens i  jest równie dobra.

Mam nadzieję, ze nie namotałem. Na wszelki wypadek służę cytatem z Hansena:

Pz IVD....z czasem zamienią się w PzIV G lub H a nie na Pantery.......chodzi mi o to aby wykorzystywać jednostki które naprawdę były na etatach dywizyjnych a nie same najsilniejsze jednostki dostępne w efilu,......no bo po co w takim razie taki rozbudowany efile,skoro używa się tylko najlepsze jednostki?
Ja mam historyczny punkt widzenia i tyle,nie sztuką jest wygrać mając same najlepsze jednostki...mi taka rozgrywka nie przynosi satysfakcji,wolę się pomęczyć Wink
Myślę że wielu miało by problem z zaliczeniem kampanii gdyby pewne jednostki były zablokowane przez autora......ale jak już pisałem to tylko gra,więc już nie wracajmy to tego tematu...każdy gra tak aby wygrać.



I linkiem do mini dyskusji na ten temat:

http://www.forum.gildiageneralow.pl/kampanie-w-budowie-gry-testowe-konsultacje/test-w37-armia-waffen-sshansen/msg23089/#msg23089
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2012, 01:31:39 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
Madlock
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 59


WWW
« Odpowiedz #6 : Sierpień 05, 2012, 08:47:04 »

4 - Widzę, że Warzone to tryb nie dla mnie. Czasem zrywa mi internet, a wtedy, jak zrozumiałem, cała gra by przepadła.
7 - Więc te etaty to osłabianie się dla RPG. Ja na pewno nie będę tak robił, zresztą nawet nie interesuję się na tyle historią IIWŚ.
2 - Czyli zamierzacie kiedyś przejść na OG?
1 - Teraz jestem jeszcze bardziej zagubiony, bo nie widzę tej ligi kampanijnej. Na stronie głównej najnowsze wpisy widzę z 2011.
6 - Pytałem dlatego, bo normalne scenariusze są chyba robione dla atakującego gracza i broniącego się kompa i w grze człowiek vs człowiek broniący się będzie miał łatwiej. I w takich grach podstawa to poznać mapę i możliwości jakie ona daje dla obu stron. Lepiej poćwiczyć zanim zagra się z człowiekiem.
Zapisane

czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #7 : Sierpień 05, 2012, 09:32:23 »

5. Jeśli chciałbym zagrać z kimś w PG2 to co muszę ściągnąć i skąd? Mam oryginał PG2 na CD, ale pewnie trzeba jeszcze jakichś patchy i modów.
6. Jakie scenariusze gra się w multi?
Przeczytaj ten temat:
http://www.forum.gildiageneralow.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/pg-og-czy-mozliwe-lagodne-przejscie/0/

2 - Czyli zamierzacie kiedyś przejść na OG?
My nie zamierzamy przechodzić. My już dawno przeszliśmy Grin.

6 - Pytałem dlatego, bo normalne scenariusze są chyba robione dla atakującego gracza i broniącego się kompa i w grze człowiek vs człowiek broniący się będzie miał łatwiej. I w takich grach podstawa to poznać mapę i możliwości jakie ona daje dla obu stron. Lepiej poćwiczyć zanim zagra się z człowiekiem.
W kampaniach są też scenariusze defensywne, w których gracz musi się bronić.
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #8 : Sierpień 05, 2012, 12:08:15 »


6 - Pytałem dlatego, bo normalne scenariusze są chyba robione dla atakującego gracza i broniącego się kompa i w grze człowiek vs człowiek broniący się będzie miał łatwiej. I w takich grach podstawa to poznać mapę i możliwości jakie ona daje dla obu stron. Lepiej poćwiczyć zanim zagra się z człowiekiem.

Rzeczywiście. Kampanie są robione pod grę człowiek vs komputer.  Komputer nie grzeszy inteligencją więc dobry scenariusz powinien uwzględniać ten fakt a co za tym idzie przeważnie jest tak, ze przewaga siły  i to duża jest po stronie komputera czyli AI. Takie scenariusze raczej nie za bardzo nadają się na grę h2h.
Poza tym sama specyfika gry kampanijnej w której gracz przeważnie ma dosyć duże pole do manewru przy kreowaniu własnej armii nie sprzyja prostej adaptacji kampanijnych scenariuszy do gry h2h.

Moim zdaniem h2h ma sens gdy scenariusz jest układany tylko i wyłącznie pod grę h2h.

Cytuj
1 - Teraz jestem jeszcze bardziej zagubiony, bo nie widzę tej ligi kampanijnej. Na stronie głównej najnowsze wpisy widzę z 2011.

Czy tu przypadkiem nie chodzi o Gildię Generałów???
Nie jest to liga ściśle w znaczeniu tego słowa. To raczej fan club stworzony graczy kampanijnych w którym mogą oni opublikować i skomentować rozegrane przez siebie i innych graczy kampanie. Gra się według przyjętego wspólnie bardzo luźnego regulaminu  A do tego niejako dla zabawy prowadzony jest ranking.

Jeżeli to o to chodziło z tą ligą graczy kampanijnych to wszystko na ten temat znajdziesz  w obszernym dziale, który znajduje się w zakładce Ranking Generałów:
http://www.forum.gildiageneralow.pl/ranking-generalow/0/
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2012, 12:11:02 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
Madlock
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 59


WWW
« Odpowiedz #9 : Sierpień 05, 2012, 02:45:33 »

OMG, zainstalowałem PG2 i szok, grafika 640x480 na monitorze 1400x900 to jedno wielkie rozmycie. I Wy naprawdę tak gracie??? Ja niestety nie mam monitora CRT.  Zapomniałem jaka to stara gra, bo ostatnio pogrywałem sobie w PG Forever i OpenGena. Użyłem programiku zwanego "d3dwindower-english", ale znowu scroll jest niewygodny. No i nie ma tych ułatwień jak zasięg widzenia, atak lub ruch przepada jak się go nie zrobi od razu itd.
No to w OpenGenie zrobiłem katalog EFILE_PG2 i tam wrzuciłem rzeczy z oryginału i chodzi.
Zapisane

derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #10 : Sierpień 05, 2012, 02:57:58 »

Większość graczy kampanijnych od bardzo dawna porzuciła PG2 na rzecz OG
Zapisane

Gratia gratiam parti
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #11 : Sierpień 05, 2012, 04:07:26 »

No to w OpenGenie zrobiłem katalog EFILE_PG2 i tam wrzuciłem rzeczy z oryginału i chodzi.
W instalce Kowdara jest katalog z rzeczami z oryginału. Można też od niego zgrać nakładkę z efilami i scenariuszami, przeznaczonymi do gry H2H.
Zapisane
Madlock
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 59


WWW
« Odpowiedz #12 : Sierpień 05, 2012, 08:05:00 »

Większość graczy kampanijnych od bardzo dawna porzuciła PG2 na rzecz OG
A gracze MP (multiplayer)?
Na temat Open General wstrzymam się w tym temacie, bo widzę, ze jest osobny dział dla niego.
Zapisane

puciek2
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 133


« Odpowiedz #13 : Sierpień 05, 2012, 11:05:41 »

Witam, chętnego do gry H2H. Bardzo się cieszę z Twojego pojawienia się tutaj.
PG2 jest w tej chwili migrowany u nas do OG.
Postanowiliśmy  zrobić to etapami. Najpierw motor gry. Tzn. Efile z PG2 do OG.
Później dalsze kroki. JA też nie rozumiem dlaczego tutaj nie gramy już dawno w OG H2H.
Wygląda to dziwnie bo na OG przeszli gracze kampanijni, których na razie nie udało się namówić
do gry H2H. Właściwie tylko oni tutaj znają się na OG a oni z racji zainteresowań nie tworzą scenariuszy H2H.
Z kolei bez scenariuszy H2H trudno o grę H2H.
Trochę próbuję się za to zabrać i liczę że jako świeża krew może zechcesz wziąć udział w pierwszym miniturnieju
OG nad którym pracuję i zamierzam po wakacjach zaryzykować.
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #14 : Wrzesień 04, 2012, 09:31:55 »

po co grać na og -pg 2?
to że przeniesiecie sceny to nic nie da jeśli zmienicie roster gry to zmienicie też scen .
a to może spowodować jego niegrywalność
przeżyłem kilka zmian i niektóre sceny bardzo ciekawe po nich straciły swój urok.
zreszta poc ja to piszę Grin
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)