Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 10:31:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Port a jednostka desantowa  (Przeczytany 33231 razy)
Depet
Gość
« : Grudzień 18, 2007, 03:19:20 »

Druga arcyciekawa sytuacja w Panzer General 2 jaka mi się dziś przytrafiła - ta podpada te z "Archiwum X". Spójrzcie:


Mamy sytuację w której wroga jednostka desantowa "wpłynęła" do portu. Ja jako obrońca chcę do niej strzelić z tego ppanca...więc go zaznaczam i kieruję celownik na barkę i....


BUUMMM !!!!  Shocked  Grin Chociaż nawet nie strzeliłem...oczywiście prawo ataku jeszcze mam...o !! obok jest druga jednostka w porcie hehe myślę sobie sprytnie...kieruję więc znów celownik i...


NIC !!! Łeee... Smiley No dobra to strzelę normalnie...strzelam i żadnej reakcji - tracę prawo ataku, nic sie nie stało nawet wystrzału graficznego nie było...

To teraz krótkie pytanie: o co kaman ??
Zapisane
panowca
Starszy sierżant (Staff Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 20


echtes leder i 100% wełny


« Odpowiedz #1 : Grudzień 18, 2007, 03:42:55 »

co to za scenariusz?
Zapisane
Revolutionary_pilot
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudzień 18, 2007, 08:36:28 »

 Ja mam teraz podobny motyw w grze ligowej na scenie Bail out Demyansk.. Co prawda bez automatycznego wystrzalu odrazu po wycelowaniu, ale Ataki Stuka´sow (przy dobrej pogodzie, bez zadnej obrony przeciwlotnieczej w poblizu) nie powoduja niczego - poprostu - trace mozliwosc ataku. Jakby chlopaki wymiekali po przylocie nad cel.  Cool


« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2007, 08:41:29 wysłane przez Revolutionary_pilot » Zapisane
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #3 : Grudzień 18, 2007, 09:14:25 »

Ja mam teraz podobny motyw w grze ligowej na scenie Bail out Demyansk.. Co prawda bez automatycznego wystrzalu odrazu po wycelowaniu, ale Ataki Stuka´sow (przy dobrej pogodzie, bez zadnej obrony przeciwlotnieczej w poblizu) nie powoduja niczego - poprostu - trace mozliwosc ataku. Jakby chlopaki wymiekali po przylocie nad cel.  Cool

siemka

Z samolotami tak też czasami mam jak ma np. siłę 1/10 i atakuje jednostkę naziemną przy marnej pogodzie to nawet nie strzeli. Taki pusty strzał.

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 18, 2007, 09:23:46 »

co to za scenariusz?

Sledgehammer
Zapisane
Revolutionary_pilot
Gość
« Odpowiedz #5 : Grudzień 18, 2007, 10:45:01 »

Cytuj
Z samolotami tak też czasami mam jak ma np. siłę 1/10 i atakuje jednostkę naziemną przy marnej pogodzie to nawet nie strzeli. Taki pusty strzał.

No.. bez strzalu. Przy dobrej pogodzie
 Ci niemieccy piloci za duzo na szuwaksie jechali podczas tej wojny, shizy lapia.. Co sie wyrabia w tej niemieckiej armii Roll Eyes. Fajnie ze jest to odwzorowane w grze   Lips Sealed

 A tak powazniej, to -tak.. 1\10 mam Stuki  Angry.. (Oberwalo im sie odpowiednio jednego dnia.. latwo nie ma a priorytety inne juz w tej fazie bitwy. Koncowka.. Moja corowa jednostka pionierow pod dowodtcwem Eldera von Melka jest juz jedna noga w centrum miasta..
 Samoloty.. - nie rozumiem czemu te Stuki w sile 1 nie atakuja celow. Niby dlaczego mieli by nie atakowac? chyba tylko z tego powodu ktory wymienilem u gory. Nawet jezeli zostaly w eskadrilli 2 maszyny - to co.. majonez? Rozkaz i chlopaki leca.. takie dwie Stuki w realu mogly wypruc nawet z 5 nie oslonietych czolhow. . A tu niech dadza mi chociaz jeden supresive - oplaca sie? a czemu by nie?
 Ograniczenia w panzerze . Dla mnie.. blad do poprawki
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2007, 10:49:04 wysłane przez Revolutionary_pilot » Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #6 : Grudzień 19, 2007, 01:13:55 »

Cytuj
Mamy sytuację w której wroga jednostka desantowa "wpłynęła" do portu.

JEŻELI JAKAKOLWIEK JEDNOSTKA PLYWAJACA POJAWIA SIE W PORCIE, A PORT ZNAJDUJE SIE W ZASIEGU STRZALU PRZECIWNIKA - TO JEDNOSTKA ZOSTAJE WYSADZONA W POWIETRZE!!!!

Tak było od początku gry!

Dotąd wiedziałem o tym w odniesieniu do jednostek sąsiadujących z portem (z jednego heksa) - niniejszym udowodniłeś, że działa to i z dwóch heksów. Nie sądze natomiast by działało w odniesieniu do artylerii. To raczej musi być "direct fire".

Co do tych Stukasów - to zdarza się tak, że czasem parametry strzału atakującego i obrońcy się "znoszą" - a przy sile 1 punktu może się to zdarzyć łatwo. Zwłaszcza przy złej pogodzie, która redukuje siłę strzału - a co redukować z 1 punktu...?

Natomiast przy dobrej pogodzie - jeśli układ sił wskazywał na to, że obrońcy "zestresują" ten jeden punkt samolotu - no to nie miał kto strzelić.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Depet
Gość
« Odpowiedz #7 : Grudzień 19, 2007, 02:28:39 »

Dzięki Gustlik...tyle lat gram w tę grę a wciąż tylu rzeczy nie wiem  Bow Swoją drogą czy to jest bug czy zamierzone działanie ? I dlaczego druga barka nie wybuchła ? Przecież też stoi w porcie...
Zapisane
Bayerlein
Gość
« Odpowiedz #8 : Grudzień 19, 2007, 02:48:28 »

Dzięki Gustlik...tyle lat gram w tę grę a wciąż tylu rzeczy nie wiem  Bow Swoją drogą czy to jest bug czy zamierzone działanie ? I dlaczego druga barka nie wybuchła ? Przecież też stoi w porcie...

Ja też dołączam się do tego pytania - jak np. w scenariuszu Sinyavino zniszczyć jednostkę będącą w transporcie gdy przeciwnik umieści ją w którymkolwiek porcie. Może ma to związek z jej możliwością odwrotu na morze - jak go ma to atak nic nie daje, jak jest zablokowana to wybucha? (tak było w PG1, o ile dobrze pamiętam)
pozdr.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #9 : Grudzień 19, 2007, 03:39:34 »

Powiem Wam tak - jako grający z komputerem - obserwowałem ten problem od drugiej strony - to moje okręty wylatywały w powietrze - komputer sam się tak mi nigdy nie wystawił na strzał. W związku z tym mam nikłą wiedzę o takim ataku od strony lądu. Z tej strony wiele jest jeszcze do zbadania.

Podejrzewam, że jedna jednostka może wysadzić tylko jedną jednostkę - to dlatego Depetowi drugi raz sie już nie udało.

Na pewno nie ma to nic wspólnego z drogą ucieczki. Z definicji - wystarcza sąsiedztwo jednostki wroga przy porcie. Teraz okazało się, że zasięg 2 heksów tez ma znaczenie. Po prostu - tak jak u Depeta - wystarczy pokazać celownikiem.

Od drugiej strony wygląda to ja overrun - nawet nie widać ruchu przeciwnika, ktory Cię walnął.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #10 : Grudzień 20, 2007, 11:45:48 »

Z mojej wiedzy; jednostka desentowa która stoi w porcie wybuchnie(zniszczona) zostanie tylko wtedy przy pierwszym strzale, gdy nie bedzie miała drogi odwrotu, wystarczy zostawić tylko jeden pole do odwrotu i takiej sytuacji już nie będzie
Zapisane
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #11 : Grudzień 21, 2007, 12:01:22 »


Lotnictwo o sile 1 punkt nie atakuje  tylko przy deszczowej pogodzie, przy dobrej pogodzie zaatakuje
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #12 : Grudzień 21, 2007, 12:11:18 »

Cytuj
Lotnictwo o sile 1 punkt nie atakuje  tylko przy deszczowej pogodzie, przy dobrej pogodzie zaatakuje

Przy deszczowej pogodzie nie zaatakuje ŻADEN samolot - chyba,  że ma takiego lidera.

Ale mnie nie chodziło o to, że nie zaatakuje - tylko o to, że punkty ataku i odpowiedzi przeciwnika się wzajemnie "zniosą" - to wygląda tak właśnie, jakby się nic nie działo.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #13 : Grudzień 21, 2007, 01:59:16 »

Cytuj
Lotnictwo o sile 1 punkt nie atakuje  tylko przy deszczowej pogodzie, przy dobrej pogodzie zaatakuje

Przy deszczowej pogodzie nie zaatakuje ŻADEN samolot - chyba,  że ma takiego lidera.

Ale mnie nie chodziło o to, że nie zaatakuje - tylko o to, że punkty ataku i odpowiedzi przeciwnika się wzajemnie "zniosą" - to wygląda tak właśnie, jakby się nic nie działo.

hej

Grałem dzisiaj i z tego co widzę to myśliwce o sile 1/10 nie atakują przy "średniej pogodzie". Jest tylko pusty strzał. Nie tracimy amunicji tylko możliwość strzału (dotyczy tylko ataku lądowego, w powietrzu moja samotna Foka zestrzeliła 1 z 3 Sturmowników).

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #14 : Grudzień 10, 2009, 12:32:18 »

co do portów
to jeszcze jedna ciekawostka.
jesli jest to pkt zaopatrzenia to można tam do woli wystawić jednostek powietrzno desantowych w samolocikach,

hihi
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2010, 01:50:25 wysłane przez Janus » Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)