Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 20, 2024, 03:08:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szkoła Generałów  (Przeczytany 260391 razy)
steelfox
Gość
« Odpowiedz #30 : Październik 05, 2006, 08:46:50 »

Grający dotąd kampanie na korzystnych prestiżach z kompem ...

Jedyny prestiż na jakim wolno w trakcie kursu w Akademi grać z komputerem jest 100 Smiley
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #31 : Październik 05, 2006, 09:02:24 »

Nie, no sorry - kto powiedział, że grając kampanię nie trzeba zwracać uwagi na poziom okopania??
Chciałem zaprotestować - kampania też składa się ze scenariuszy!!!

"Korzystny prestiż" ostatnio jest zjawiskiem dość rzadko spotykanym - odkąd twórcy kampanii wycwanili się i ustawiają go tak, że 100%, czy 300% nie robi żadnej róznicy.

No dobra, ale już się nie wcinam - tylko słucham pilnie wykładów - jako że ze mnie taki raczej "Panzerolog teoretyk" - chętnie skorzystam z wiedzy stosowanej. A gdyby ktoś potrzebował
trochę teorii to służę - tu albo na PSFF
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
steelfox
Gość
« Odpowiedz #32 : Październik 05, 2006, 09:22:08 »

Lekcja 4 cz.3

Herr General! Nasz wywiad zdobył dokumentację operacji "Market Garden", a skoro wiemy jak będzie nacierał przeciwnik, możemy podjąć działania w obronie III Rzeszy.


1. Naszym zadaniem jest jak najbardziej opóźnić natarcie wroga, a w szczególności głównych sił Aliantów. Zarówno w Eindhoven (A) jak i Willemsvaart (B) musimy zrobić wszystko, nawet kosztem naszych żołnierzy, aby spowolnić wroga. Musimy za wszelką cenę utrzymać pozycje w Nijmegen (C) i Grave , a nawet kontratakować, aby wyprzeć wroga z przyczółka. Siły Pod Nijmegen (C) oraz wycofujące się wojska z Willemsvaart (E) są wystarczajace do tego zadania, w razie potrzeby można ściągnąć część wojsk z okolic Malburgen (D), a nawet Arnhem (E).

2. W okolicach Renkum wylądowali i umocnili się brytyjscy spadochroniarze!!! W Arnhem (E) spadochroniarze opanowali prawy brzeg rzeki! Na szczęście nasza 10 Dywizja SS stoi w odwodach, może zostać rzucona rzucona do walki. Jednostki umocnione w lesie jak najszybciej rozbić, a te w Arnhem (E) zatrzymać w okolicach przyczółka, osłabić i zatrzymać wsparcie.


Jak widać taktyka jest prosta, ale nie jest prosto ją zrealizować:-)
Ostatnia uwaga, sam zastanów się jak przeprowadzić plan awaryjny na wypadek niepowodzenia.
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #33 : Październik 06, 2006, 12:08:23 »

co do opisanego  przez ciebie scenarjusza /market garden/ popieram przegralem w nim przez nie znajomosc wiktory cheksow /niemcy wygrali co mnie ogromnie zdziwilo/.                                                                                                                                                                                                                                        ja chce zabrac glos w sprawie ripleja .                                                pamietac nalezy ze riplej obowjazkowo ogladac nalezy przed rozegraniem tury nawet kilka krotnie .i zapamietac lub zapisac jak sie ma slaba pamiec gdzie ruszyly sie jednostki przeciwnika.---dlaczego napisalem ze przed rozegraniem tury ----bo jesili zrobimy to w trakcie grania utracimy wszystkie informacje o przeciwniku pochodzace z rozpoznania .co czasem jest niemila niespodzianka.ogladanie ripleja pozwala nam wywnioskowac co zamierza przeciwnik lub gdzie ruszyly sie jednostki oraz co zniszczylo nasza obrone i gdzie to jest.
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #34 : Październik 06, 2006, 08:45:54 »

WItam,
to co lubię w PG najbardziej, to że symuluje on warunki prawdziwego pola bitwy, żeby radzić sobie w polu trzeba naprawdę kierować sie przesłankami i analizą jaka zdarzyłaby się w rzeczywistości. Niestety PG2 w ramach PBEM wymaga stosowania replay'a i to jest ok, ale kilkukrotne przeglądnie powtórek to wypaczanie gry. Jak wyglądałaby bitwa gdyby przeciwnicy prosili się o kilkukrotne powtarzanie swoich posunięć "Proszę zawróć swój czołg i przejedź jeszcze raz bo nie zapamiętałem jak prowadziłeś szturm, gdzie go schowałeś"  Shocked. Wg mnie zasady które powinien wyznawać absolwent Akademii Generałów to:
- Żadnych Cancel'i
- Żadnych Reload'ów
- Jeden Replay na turę
Spróbujcie traktować PG jak realne pole bitwy, gdzie jest czasem ułamek sekundy na podjęcie decyzji, meldunki kore docierają są szczątkowe, są opóźnione, a czasem w ogóle ich nie ma Smiley.
Rezygnując z takich zasad gracz odbiera sobie emocje i przyjemność z gry. (Nie jest to zarzut wobec Janusa, ponieważ spora część graczy stosuje kilkukrotne replay'e).
 
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #35 : Październik 06, 2006, 01:28:04 »

Lekcja 5 cz.1

Po omówieniu strategii, pora przyjrzeć się bliżej charakterystyce zachowań jednostek
ENTRENCHMENT ? OKOP

   Funkcja ta pokazuje zaawansowanie jednostki lądowej do umocnienia się w terenie. Okopywanie się jednostki zajmuje czas i związane jest z ruchem. Im jednostka dłużej przebywa na tej samej pozycji tym więcej czasu ma na okopanie się. Jest to zdolność przypisana do jednostek lądowych a nie do terenu, niemniej jednak, okopanie się w określonym terenie skutkuje skuteczniejszą obroną. Wszystkie jednostki lądowe posiadają zdolność okopywania, ale są takie które potrafią robić to szybciej, dlatego należy zwracać uwagę na wartość oznaczoną przez powyższą ikonę. Dobrze okopana jednostka podejmuje ZACIEKŁĄ OBRONĘ, zadając przeciwnikowi większe straty. Jednostka okopuje się przez cały czas (tura po turze, pod warunkiem że nie zmienia położenia) niezależnie od tego czy prowadzi walkę, uzupełnia skład osobowy, czy paliwo. Z chwilą kiedy jednostka zostanie poruszona traci całą osłonę wypracowaną w trakcie okopywania, ale otrzymuje bazowy poziom ochronny terenu w jakim zatrzymała się. Poziom okopania jaki otrzymuje jednostka w wyniku zatrzymania w danym terenie, nie jest dodawany do poziomu okopania jednostki ale go zastępuje. Jednostka posiada zdolność okopywania 1 na turę, natomiast teren daje osłonę równą 3 punktom okopania zatem po skończonym ruchu (poziom okopania 0) na koniec tury jednostka otrzymuje 3 pkt?y, ale już po następnej turze ma 4, ponieważ 3+1=4.
Bazowy poziom osłony w terenie to:
3 w mieście
2 w lasach, krzakach i górach
1 w wertepach i na wzgórzach
0 w każdym innym terenie.
Poziom okopania jednostki lądowej jest redukowany po każdym ataku lub bombardowaniu. Każdy atak, niezależnie czy z powodzeniem czy bez redukuje Okopanie o 1 poziom. Powtarzanie ataków może zredukować poziom okopania jednostki w obronie nawet poniżej bazowego poziomu ochronnego terenu (w tej samej turze). Skuteczny atak na dobrze okopaną jednostkę musi być kombinacją natarcia z powietrza i ostrzału artyleryjskiego poprzedzające natarcie jednostki lądowej. Jednostki Inżynieryjne, z wyjątkiem saperów mostowych, ignorują wartość punktów okopania co robi z nich znakomite jednostki do ataku na dobrze umocnione pozycje przeciwnika.


EXPERIENCE ? DOŚWIADCZENIE

   Za każdym razem kiedy jedostka bierze udział w walce zdobywa doświadczenie bojowe. Im oddział odnosi wieksze sukcesy w potyczkach bitewnych, tym więcej punktów doświadczenia zdobywa. Doświadczenie symbolizowane jest przez belki w górnym lewym rogu ikony reprezentującej jednostkę. Najwyższy poziom doświadczenia jaki może zdobyć oddział to 5 belek. Gdy dwie jednostki ścierają się ze sobą ich doświadczenie ma wpływ nie tylko na wynik starcia, ale także na poziom strat jakie zadają przeciwnikowi. Wraz z doświadczeniem redukowane jest ryzyko ZACIEKŁEJ OBRONY ze strony przeciwnika, modyfikowana jest INICJATYWA, a także ma wpływ na zwiększenie siły podstawowej (standardowo 10 ponadnormatywna 11-15) . Jednostki weteranów to te z 2-3 belkami natomiast 4-5 belek świadczy o tym, że mamy do czynienia z oddziałem elitarnym. Jednostki zaprawione w walkach charakteryzują się tym, że ponoszą mniejsze straty, a wrogim jednostkom o mniejszym doświadczeniu zadają większe straty. Jednostki otrzymują doświadczenie za walki, ale najwięcej doświadczenia zdobywają, jeśli zniszczą oddział wroga lub zmuszą do ucieczki jednostki bardziej doświadczone, bądź lepiej wyposażone.

INITIATIVE ? INICJATYWA

Inicjatywa jest pewnym szacunkiem określającym szybkość reakcji jednostki na zdarzenia w trakcie bitwy. Inicjatywa jest uzależniona od wyposażenia stosowanego w bitwie, terenu w jakim trwa walka, a także doświadczenia jednostek. Im wyższa inicjatywa jednostki tym lepiej, ponieważ jednostki z dużą inicjatywą bitewną ponoszą mniejsze straty. W przypadku, gdy jednostka natrafi na ZACIEKŁĄ OBRONĘ, bądż wejdzie w starcie ZASKOCZONA przez jednostkę przeciwnika, wówczas wartość INICJATYWY wynosi 0.

MOVEMENT ? MOBILNOŚĆ

W PG jest kilka rodzajów terenu po, którym poruszają się jednostki:
PIACH, LAS, WZGÓRZA i WERTEPY, GÓRY, TWARTY TEREN, BAGNO, BOCAGE (nie mam pojęcia co to jest) STRUMYK, RZEKA, BRAK PRZEPRAWY,  OCEAN, MIASTO, PORT, DROGA, MOST. Nie z przypadku jest tego tyle, ponieważ każdy z tych terenów ma wpływ na poruszanie się jednostek. Zależnie od rodzaju transportu  i pogody jaka panuje, jednostki tracą punkty ruchu


AVE!
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2006, 11:19:16 wysłane przez steelfox » Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #36 : Październik 06, 2006, 02:28:25 »

Witam,
ponieważ używam tłumaczeń, to wszystkich, którzy chcą otrzymać polski interfejs do gry proszę o kontakt. Przesłałem plik do Szarika z prośbą o publikację na WWW, ale do tego czasu mogę wysyłać plik bezpośrednio.

Jeśli bedziecie korzystać z pliku, to należy rozpakować go to głównego katalogu gry.

pozdrawiam
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #37 : Październik 06, 2006, 06:42:09 »

Dwie rzeczy chciałem wtrącić:

1) "Jednostka okopuje się przez cały czas (tura po turze, pod warunkiem że nie zmienia położenia) niezależnie od tego czy prowadzi walkę, uzupełnia skład osobowy, czy paliwo."

Jednostka atakowana traci 1 poziom okopania z każdym atakiem, a przy ataku piechoty w warunkach Close Combat - może tracić 2 poziomy okopania z każdą walką. A więc zdanie powinno brzmieć: Jednostka okopuje się z każdą turą, w której się nie porusza i nie jest atakowana.

2) "Za każdym razem kiedy jedostka bierze udział w walce zdobywa doświadczenie bojowe."

Nie "za każdym" - tylko wtedy kiedy w wyniku walki któraś ze stron poniesie straty - walki zakończone wynikiem 0-0, nawet z dużą liczbą uzyskanych "suppression points" nie przynoszą żadnego doświadczenia, żadnej ze stron.

O tym wszystkim (także o inicjatywie) pisałem tutaj:
http://jagdtiger.net/forum/viewtopic.php?t=209
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Kris_13
Gość
« Odpowiedz #38 : Październik 06, 2006, 08:19:39 »

Steelfox jestem pełen uznania dla Twoich wykładów w tym wątku.
Dziekuje jeszcze raz że podjąłeś sie tego zadania.
Zapisane
STR
Generał brygady (Brigadier General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 262


« Odpowiedz #39 : Październik 06, 2006, 09:59:49 »

cześć

BOCAGE żywopłot/y, teren pokryty żywopłotami. Przykładem, gdzie takowe występują jest orginalny scen Advance On Sant Lo, rzecz dzieje sie w Normandii pełnej tego cudu natury.

pozdrawiam
ps swietna robota
Zapisane

STR - PL
steelfox
Gość
« Odpowiedz #40 : Październik 07, 2006, 09:50:36 »

Dzięki za uwagi i dobre słowo,
Bocage, tak podejrzewałem, ale słownik z którego korzystam nie ma tłumaczenia, a nie chciałem pisać głupot.
Atak nie zmienia faktu, że jednostce po zakończeniu tury zostanie dodana wartość okopania, oznacza to że okopywanie trwa Smiley.
SSytuacje związane z atakowaniem będą opisywane dalej.

Zapisane
ratig
Gość
« Odpowiedz #41 : Październik 07, 2006, 01:58:59 »

No to ja z innej beczki. Rada z typu porad empirycznych.
Jak zablokować artylerię samolotem?. Jeśli nadlecimy np myśliwcem i będziemy stać na heksie gdzie stoi artyleria, to w przypadku gdy skończy się jej amunicja nie będzie mogła jej uzupełnić, aż do momentu kiedy nie odlecimy samolotem. Takie stanie samolotem ma oczywiście sens zazwyczaj gdy nie możemy go użyć z powodu złej pogody lub z braku amunicji.
Aczkolwiek PG2 jest tak pomyślany, że na każde działanie można zastosować przeciw działanie. I tak jak ktoś nam blokuje w ten sposób artylerię to wystarczy stanąć naszym myśliwcem obok blokowanej artyleri i już możemy uzupełniać zapasy. Nie sprawdziłem jeszcze czy to samo dotyczy odblokowania np bomberami. (Lenistwo)
Zapisane
ratig
Gość
« Odpowiedz #42 : Październik 07, 2006, 02:05:34 »

Jeśli chodzi o strategiczne heksy.
Te ze złotą obwódką zawsze uważałem za konieczne do zdobycia a podobno wcale tak nie jest (Oszukałem się tak np w Seelow). Czy jest jakiś sposób żeby wiedzieć przed grą, tzn. czy patrzą pierwszy raz na mapę strategiczną danego scenario można określić na 100%, które strategiczne heksy (złote i zielone obwódki) należy zdobyć aby wygrać scenaruisz? Ja zawsze staram się zdobywać wszystkie a wiadomo że łatwiej zdobyć kilka mniej niż więcej. Jeśli ktoś ma na to patent to proszę o info.
P.S.
Może wprowadzić oddzielny wątek, który będzie polegał na zadawaniu konkretnych pytań i odpowiedzi na te pytania. Taka bardziej praktyczna część wiedzy, coś podobnego do mojego tipa na temat blokowania artyleri samolotem?
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #43 : Październik 07, 2006, 02:53:32 »

Jak sprawdzić hex'y? tu jest wcześniej podana odpowiedź "Każdy Generał, który chce ukończyć akademię powinien nauczyć się korzystać z narzędzia L.Guzmana "SuitePG2"  a tu można pobrać
 http://www.rayy.de/raiders/download/SuitePG2_416.zip
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #44 : Październik 07, 2006, 03:19:17 »

W przypadku miast z obwódkami:
1. Złote obwódki świadczą o strategicznych miastach, ktore powinny zostać zdobyte przez przeciwnika. Zwykle gra jest ustawiona w ten sposób, że oprócz utrzymania własnych hex'ów (ze zotą obwódką) należy zdobyć hexy, które przynależą do przeciwnika, ale to nie oznacza, że są to tylko te na których on stoi (jest jego flaga). Najprostsza metoda sprawdzenia, co jest do zdobycia, to narzędzie o którym wspominałem. Victory hex'y oznaczone są kolorami czerwonym(Allied) i niebieskim (Axis). Jeśli jesteś niebieski zdobądź czerwone i na odwrót.
2. Zielone obwódki są to punkty zaopatrzenia i dla zakończenia scenariusza nie mają znaczenia, ale dla wygrania tak. Tak jak w bitwie, jeżeli odetniesz wroga od dostaw to można go wykrwawić.

3. Co do szczegółowych pytań to będzie na nie miejsce po wyjaśnieniu podstaw, a do tego jeszcze trochę brakuje.

Zanim zacznie się grę należy przeczytać manual, a takiego w wersji polskiej nie ma (adres który jest wskazany na tym forum opisuje jedynie interfejs gry) oficjalny manual ma 120 stron! Sztuczki i tajemnice dopiero po zakończeniu manuala i tu dobrym miejscem jest chociażby to wskazywane przez Gustlika.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.012s, 1q)