Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 26, 2024, 02:49:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szkoła Generałów  (Przeczytany 260955 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #150 : Grudzień 02, 2011, 01:31:08 »

Cytuj
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy - jednostki przy zakupie nie mają żadnych specjalnych umiejętności, tak jak w OG

Mają - tylko PG2 nie pokazuje sam z siebie żadnych oznaczeń tych umiejętności - tak jak OG.

Dlatego ja w swoim efilu do PG2 wprowadziłem literki, a Adler tego nie zrobił i wygląda jakby ich nie było. Właśnie z tego powodu nie lubię grać na jego efilu, bo nie dość, że muszę się domyślać co to jest za formacja "Suojeluskunta", to nie wiem co potrafi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2011, 01:32:56 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #151 : Grudzień 02, 2011, 07:45:51 »

I jeszcze jedno. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś kampanie Adlera zagrał w OG.
Zapisane
FilipDnk
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 248



« Odpowiedz #152 : Grudzień 03, 2011, 04:22:14 »

Czata, też o tym na początku myślałem, ale wydało mi się, że obecna wersja OpenAK(OG) jest wczesna i jeszcze niedopracowana. ( 0.26). Być może byłem w błędzie. W każdym razie myślę ją teraz wypróbować, gdyż w PG brakuje mi kilku znaczących rozwiązań i udogodnień, które są w OG.
Mam w związku z tematem pytana:
- Czy można bez obaw o bugi i nieścisłości grać na OpenAK w kampanie napisane na PG AK?
- Jeśli nie, to czy istnieje jakaś większa ilość kampanii zrobionych na OpenAK (OG), i czy można je gdzieś pobrać? (przy pobieżnym i bardzo selektywnym przeszukiwaniu forum panzercentral znalazłem tylko jedną, przez wyszukiwarkę oraz na stronie Adlera żadnej{wszystko na PG} ) 

A tak swoją drogą, czy istnieje taka strona, na której w jednym miejscu znajduje się większość kampanii na najbardziej popularne efile OG? Wiem, że są na forum porozrzucane w różnych miejscach (nawet kilka znalazłem), ale chodzi mi o taką skondensowaną formę, jakiś dział download czy coś pod ten deseń.
Spora ilość tych kampanii została zebrana w kupę przez Kowdara w jego instalce(dzięki Kowdar, dobra robota) ale zakładam, że to nie wszystkie.
Pzdr
Zapisane

"Bądźmy realistami, żądajmy tego co niemożliwe"
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #153 : Grudzień 03, 2011, 08:05:15 »

Cytuj
- Czy można bez obaw o bugi i nieścisłości grać na OpenAK w kampanie napisane na PG AK?

W zasadzie można - tylko trzeba pamięta, że PG2 to była zupełnie inna gra - jeśli chodzi o jakość inteligencji komputera, stąd stosowano tam różne sztuczne rozwiązania, aby go trochę podkręcić. Te same sztuczki użyte z silnikiem OG mogą zmienić warunki rozgrywki. Ale nie powinno nic się zwalić.

Cytuj
- Jeśli nie, to czy istnieje jakaś większa ilość kampanii zrobionych na OpenAK (OG), i czy można je gdzieś pobrać?

W tej chwili, strona Kowdara posiada NAJWIĘKSZY zbiór kampanii na OG - ale możesz na JP's Panzers spróbować kilku o których piszą i testują w dziale "Open General" http://www.panzercentral.com/forum/viewforum.php?f=132 - jest ich tam chyba z pięć, tylko nie wiem na jakie efile.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #154 : Grudzień 03, 2011, 10:55:16 »

@FilipDnk.
Spróbuj zagrać w kampanie Adlera pod OG na jego efilu z PG2.

Nasza baza jest największą bazą kampanii na OG. Jeszcze u Santiago są cztery kampanie przekonwertowane na OG.
Zapisane
FilipDnk
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 248



« Odpowiedz #155 : Grudzień 03, 2011, 06:55:51 »

Ok, dzięki za info. Na razie gram w kampanie na efilu Gustlika.
Zapisane

"Bądźmy realistami, żądajmy tego co niemożliwe"
Scheisskopf
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 73


« Odpowiedz #156 : Grudzień 05, 2011, 10:07:34 »

Ok, dzięki za info. Na razie gram w kampanie na efilu Gustlika.

Uzupełniając, na przyszłość, jeśli decydujesz się zagrać w OG kampanie napisaną pod PG2 to najlepiej grać ją z użyciem efila przeznaczonego do PG2. Wówczas nie powinno zdarzyć się nic dziwnego w rozgrywce, a sama gra zyskuje lepsze ai i wyższą rozdzielczość.
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #157 : Luty 11, 2012, 03:53:18 »

Po raz któryś wertuję  "Szkołe Generałów" i inne wątki na forum   w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie (nowicjusza) pytania.  Niestety wiedza tajemna Smiley jest mocno porozrzucana i traci się bardzo dużo czasu na sprawdzenie czy poszukiwana informacja jest już na forum czy nie.   

Na przykład ostatnio zacząłem sobie grać kampanię "Jeszcze Polska" i zaintrygowała mnie rola jednostki sztab .
Cóż to za jednostka myślę sobie.  Atakować nie potrafi a ma  właściwość  E -engineer (po co jej to?)

Wyszukiwarka znalazła mi temat poświęcony właśnie tej jednostce i jej roli w efilu Gustlika.  Stąd dowiedziałem się jaką rolę przewidział twórca kampanii dla sztabu. Gdybym nie był dociekliwy to pewnie szybko zmieniłbym (up lub downgrade) tę jednostkę na bardziej przydatną bo żadnej informacji na ten temat w briefingach ani w opisie kampanii  nie było.

Przy okazji zwróciłem uwagę na to "E" w cechach jednostki.  Na forum nigdzie nie znalazłem pełnej (jak mi się wydaje)  informacji jakie właściwości daje jednostce ta literka.

Na początku tego wątku jest co prawda informacja, że:

Cytuj
[E] - jednostka radzi sobie z fortyfikacjami i przekracza przez nie jakby ich nie było
a trochę dalej Gustlik dopowiada iż chodzi o  to, że taka jednostka ignoruje okopanie.

 Z dyskusji na temat "sztabu" dowiedziałem się, że [E] daje jednostce również inne właściwości. Nie było to napisane wprost więc zacząłem szukać na forum w rożnych wątkach i gdzieś znalazłem, że [E] daje po pierwszej turze okopanie w wysokości 3 pkt a później juz normalnie czyli 1 pkt.

1. Ciekaw jestem czy to już cała wiedza tajemna odnośnie tej literki czy może jeszcze jakieś niespodzianki ona w sobie kryje?

2. Czy nie można by na nowo zebrać wszystkich istotnych  informacji w  jednym miejscu ze spisem treści wątku w formie poradnika ? Niby ten wątek miał pełnić taką rolę ale nie do końca się to udało, gdyż z mojego punktu widzenia mieliśmy tu do czynienia raczej z dyskusją i rodzeniem się roboczej wersji poradnika. Informacje są porozrzucane i niekompletne.
Nie chodzi mi o to, że wszystko musi być od razu zapięte na ostatni guzik od A do Z. Ale np jeśli już jest opis tych  literek takich jak ta nieszczęsna [E] to fajnie by było, żeby był to opis kompletny.

3. to samo dotyczy roli  sztabu, jeśli ma on spełniać rolę jaką powierzył mu Twórca  to powinno to być wyeksponowane czy to w kampanii  czy w jakimś ABC dla nowicjuszy bo jasnowidzami nie jesteśmy i skąd mamy wiedzieć, że utrata sztabu w zgodnie z intencją autora równa się przegranej?

4.  Bardzo cenię sobie uwagi Gustlika.  W wielu postach Akademii Gustlik odsyła do swoich artykułów na jagtiger,net.
np.
Cytuj

Niestety linki te juz nie działają a chętnie przeczytałbym co autor miał tam do powiedzenia Smiley.  Przydałoby się zebrać te wszystkie informacje w jednym miejscu ku radości wszystkich nowicjuszy. Póki co pozostaje mi zadawanie byc moze głupich pytań no i studiowanie zagadnień przy pomocy LG-suite
Zapisane

Gratia gratiam parti
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #158 : Luty 11, 2012, 06:15:55 »

Podstawowy problem polega na tym, że jak to już napisałem w dziale "Panzer General2 - Kampanie", PG2 to już melodia PRZESZŁOŚCI i nie będzie więcej rozwijana. Wiele spraw, o które pytasz zostało omówione w tematach dotyczących efila,
w momencie kiedy był on tworzony.

Reguły dotyczące sztabu są opisane w dziale Ranking Generałów w temacie Regulamin

"1) Jeśli kampania zawiera jednostkę "Sztab"/"HQ" zawartą wśród jednostek core, utrata tej
    jednostki równa się przegraniu kampanii."


Nie ma co rozpisywać się nad tą zasadą, bo ona dotyczy tylko gier rankingowych - w grach "domowych" każdy może sobie grać jak chce.

Ale tak czy inaczej, w tej chwili skupiamy się na Open General - niestety nie mogę chwytać dwóch srok za ogon, więc na taki poradnik dotyczący PG2 raczej nie ma co liczyć.

Wiadomości dotyczące OG są publikowane na bieżąco w innym dziale, ale podsumowania nie można zrobić póki gra nie uzyska statusu: "stabilnej", bo trzeba by takie podsumowanie przerabiać co miesiąc.

Generalnie dział "Szkoła Generałów" należy traktować jako archiwalny i zamknięty. Przynajmniej z mojej strony. Jeśli ktoś inny podejmie się prowadzenia go - to proszę bardzo, ale ja nie dam rady....

O ile masz pomysł na stworzenia jakichś "Podstaw Gry" czy innego "FAQ" - możemy powspółpracować - ale pod jednym warunkiem - że to będzie dotyczyło OG. Do PG2 już nie mam zamiaru wracać.... Nie mam na to czasu.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #159 : Luty 11, 2012, 06:44:22 »

3. to samo dotyczy roli  sztabu, jeśli ma on spełniać rolę jaką powierzył mu Twórca  to powinno to być wyeksponowane czy to w kampanii  czy w jakimś ABC dla nowicjuszy bo jasnowidzami nie jesteśmy i skąd mamy wiedzieć, że utrata sztabu w zgodnie z intencją autora równa się przegranej?

Nie jest wcale intencją Twórcy kampanii, że utrata sztabu równa się przegranej.
Jest to jedynie intencja Twórców regulaminu Rankingu Generałów.

W tej chwili trwają pracę nad tym, żeby nie było wątpliwości, że utrata sztabu spowoduje porażkę gry.
Zapisane
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #160 : Luty 11, 2012, 07:17:47 »

"Stare" ale jare teksty Gustlika dotyczące PG2, chętni odnajdą jeszcze na tym forum.

http://psff.pl/viewforum.php?f=28&sid=e4ed6e3a7b36a632d3f8f36320ada2dc

a szczególnie poniższy wątek i artykuły (tłumaczenia z ang.) Gustlika  ...

http://psff.pl/viewtopic.php?f=28&t=209&sid=0fbee004fc501af5ea4097f3bd216a61
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2012, 07:44:55 wysłane przez kowdar » Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #161 : Luty 11, 2012, 08:42:18 »

Cytuj
W tej chwili trwają pracę nad tym, żeby nie było wątpliwości, że utrata sztabu spowoduje porażkę gry.

Niestety "z automatu", to utrata sztabu może spowodować jedynie przegraną scenariusza, a to, czy przegrana scenariusza oznacza przegraną kampanii - zależy od innego warunku. Nie da się postawić warunku utraty sztabu ponad tym drugim, więc to dalej będzie umowne - może tylko trochę mniej. Pisałem Ci o tym.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #162 : Luty 11, 2012, 11:55:13 »

Cytuj
Ale tak czy inaczej, w tej chwili skupiamy się na Open General - niestety nie mogę chwytać dwóch srok za ogon, więc na taki poradnik dotyczący PG2 raczej nie ma co liczyć.

Ale ja gram właśnie  kampanie Jeszcze Polska  w OG na \EFILE_OG_GUS\ a moje pytanie odnosnie literki [E] dotyczyło OG Smiley
a  wiedzę na ten temat czerpałem z  Akademi poświęconej PG właśnie dlatego, ze nie ma  Akademi OG.


Odnośnie manuala OG to chodzilo mi po głowie żeby stworzyć coś na kształt osobnej zakładki na forum która złożona by była z wątków zatytułowanych i ponumerowanych  podobnie jak działy oficjalnych manualach PG czy też w tym hiszpańskim manuału OG Luisa Guzmana.  Przynajmniej struktura mogłaby być podobna, takie pod wątki pozwalałyby szybko dotrzeć do potrzebnych informacji.

Tak jak wcześniej pisałem nie od razu Kraków zbudowano więc i taki watek-Manual OG mógłby byc budowany sukcesywnie.
Wiele informacji jest już dostępnych w róznych miejscach forum, wystarczyłoby je tylko zebrac i przeredagować tak zeby były kompletne. Posłuze się przykładem.

W "Szkole Generałów" jest opis tych literek dotyczący PG ,

Cytuj
Lekcja 2

Jeśli klikniesz na jednostkę to na dolnym pasku gry pojawiają się informacje opisujące formację, ale u niektórych z nich można zauważyć
literki w nawiasach np. [A] to nie przypadek ! W ten sposób oznaczane są specjalne zdolności jednostki, które są istotne w trakcie bitwy i tak

[A] - jednostka może być zrzucana na lotnisko w desancie powietrznym
[AA]- jednostka posiada zdolność do atakowania jednostek powietrznych (tylko jednostki morskie)
 - jednostka potrafi postawić przeprawę na przeszkodzie wodnej     
[C] - jednostka posiada zdolność wsparcia w bitwie jednostki obok której się znajduje (działa podobnie jak dowódca)
[E] - jednostka radzi sobie z fortyfikacjami i przekracza przez nie jakby ich nie było
[G] - jednostka potrafi walczyć w polu ( dla AD w klasie AntiTank)
[L] - jednostka ze zdolnością bombowca strategicznego zabiera dodatkową amunicję i paliwo
[M] - jednostka posiada zdolnośc do szybkiego przemieszczania się w terenie górzystym
[P] - jednostka zachowuje się jak oddział spadochronowy, może zostać zrzucona w dowolnym terenie poza lotniskiem
[R] - jednostka działa jako jednostka rozpoznawcza zatem ma większy zasięg widzenia
 - jednostka działa jak wsparcie artylerii poprzez angażowanie się w obronę atakowanej jednostki

Powiedzmy, że któryś  z naszych ekspertów zredagowałby podobny temacik w ramach któregoś z działów Manuala dla OG i umiescił w przeznaczonym do tego sub wątku. A jeśli inny z ekspertów miałby jakieś uwagi badź uzupełnienia  do tego
opisu to po uzgodnieniu tych uwag z autorem pierwszego wpisu wpis ten zostałby zmodyfikowany np poprzez edycję.

Na pytania i dyskusje odnosnie gotowych elementów manuala mógłby byc stworzony osobny temat. Moderatorzy odpowiedzialni za porządek w Manualu, mogliby później niektóre z tych pytań przeredagować i umieścić w formie FAQ do manuala ewentualnie uzupełnić manual o odpowiednie informacje

Do kazdego tematu podanego w formie encyklopedycznej mogłyby być dodawane eksperckie komentarze autorstwa Gustlika, Kowdara, Zsamota czy innych doświadczonych graczy o ile uznaliby za stosowne taki komentarz  zamieścić. Komentarze mogłyby byc np w formie linków do jakiegoś działu na forum zawierającego komentarz (wazne aby wszystko było na naszym forum a nie na forach innych).

Jeśli jakieś zagadnienie podlega ewolucji albo z różnych przyczyn (brak czasu, brak chętnych, brak wiedzy) trudno jest w tej chwili o encyklopedyczne opracowanie  opracowanie tematu to tymczasowo treść  mogłyby zastąpić linki do działów lub postów w których poruszana była lub jest tematyka związana z danym zagadnieniem.

W manualu Guzmana do OG i w manualach do PG2 jest wiele informacji mniej waznych takich jak np opis interfejsu które mogłyby być opracowane w dalszej kolejnosci. Z punktu widzenia nowicjusza najwazniejsze są tematy zwiazane z mechanizmem gry czyli prawdopodobnie te o których Gustlik pisał, że ciągle ewoluują.

Czy ze wszystkim musimy czekać na wersje stabilną? Są chyba jakieś podstawowe elementy co do których istnieje duza doza pewności, ze raczej nie będą zmieniane (przynajmniej w sposób rewolucyjny) i od nich mozna by zacząć
 i
... ewentualnie później nanosić poprawki w miarę postępów ewolucji inaczej nigdy nie powstanie nasz własny Manual.


Zapisane

Gratia gratiam parti
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #163 : Luty 12, 2012, 12:06:46 »

Poza tym cały nasz manual mógłby byc zredagowany na zasadzie Wikipedii, czyli w formie linków do odpowiednich postów lub  opracowań autorskich stworzonych przez naszych ekspertów.  W razie zmian modyfikowane byłyby tylko te artykuły bądż zastępowane innymi.
Zapisane

Gratia gratiam parti
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 230



« Odpowiedz #164 : Luty 12, 2012, 01:41:17 »

Poza tym cały nasz manual mógłby byc zredagowany na zasadzie Wikipedii, czyli w formie linków do odpowiednich postów lub  opracowań autorskich stworzonych przez naszych ekspertów.  W razie zmian modyfikowane byłyby tylko te artykuły bądż zastępowane innymi.

Pewnie masz na myśli coś na wzór tego Smiley

http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Main_Page

Kiedyś sam korzystałem przy okazji gry w Hearts of Iron 2 - fajna sprawa i duża oszczędność czasu
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)