Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 05:32:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Opcje dla kampanii  (Przeczytany 19522 razy)
Pz_IV
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 87


« : Lipiec 09, 2013, 07:56:26 »

Witam.

Nie wiem czy akurat tu powinien znaleźć się ten post. Przeczytałem, że jak ktoś chce, to może sobie przeklikać ustawienia scenariuszy, żeby miał tak jak lubi.
Pytanie czy istnieje możliwość ustawienia parametru dla wszystkich scenariuszy jednym kliknięciem? Konkretnie mam na myśli np. blokowanie linii strzału przez własne jednostki. np. ppancom stawianym za oddziałami jako wsparcie.

pozdr.

Pz_IV
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #1 : Lipiec 09, 2013, 08:56:03 »

Istnieje możliwość...

Bedąc w dziale "Campaign" z menu "campaign" wybieramy "Global changes in Prestige and scenario options".

Niestety, działanie tej sekcji jest dość skomplikowane. Sam nie potrafię go używać intuicyjnie. Wszelkie zmiany wprowadzasz na własną odpowiedzialność!!!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2013, 09:00:07 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Pz_IV
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 87


« Odpowiedz #2 : Lipiec 10, 2013, 07:33:26 »

Szczęśliwie Louis przewidział odpowiedzialność  i jest możliwość kliknięcia "Zapisz jako" Smiley

pozdr.
Pz_IV
Zapisane
besiu
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 556


« Odpowiedz #3 : Listopad 29, 2022, 05:35:56 »

Gdzieś byłe temat, odnośnie "frakcji w grze", ale nie umiem go znaleźć, więc może tutaj.

Frakcje.
Czy jest możliwośc ustawienia 2 albo 3 frakcji, jako "Graczy", w kampanii dla jednego gracza?
Bo Gustlik w "Wojny Śląskie" ustawił, że w jednej z bitew, byli też Czesi, jako strona sprzymierzona z Polakami, ale Czechami grał AI.

1) Czy jest możliwośc, aby grać drugą stronę też jako gracz? Czyli niby dwóch graczy, a trzecim graczem AI jako wróg?

2) Jeśli 1 pkt na "tak" =>Czy jest możliwość ustawienia, aby w kolejnym scenariuszu był znowu tylko 1 gracz, a potem znowu się pojawiła trzecia strona (jako możliwa do zagrania? Np. w Afryce Niemcy i Włosi osobno?).

3) Kwestia dodatkowa: Czy jest możliwośc ustawienia liczby liderów na niższym poziomie, niż 15? Np. 10 dla danej frakcji?

p.s.
Widzę, że w Open Suite, 6 ikona z lewej u góry, wchodzę, i tam jest lista, po lewej na dole - lista możliwych "państw po stronie Axis" oraz analogicznie "ilość stron po stronie Alied".
Czyli 5 stron może być.
Tylko:
4) Czy można ustawić tak, aby np. w bitwie 1 były 3 frakcje, w drugiej 1 frakcja, a w trzeciej znowu 3 frakcje? I w tej trzeciej bitwie, aby były znowu jednostki w tych frakcjach jako Core? Czyli przez jedną bitwę nie grał daną frakcją, ale potem - żeby nadal były te jednostki?
5) Czy po prostu, ustawić tak, że w bitwie drugiej - mimo, że pewna frakcja, nie będzie grana, = to ustawić, że ta frakcja "nie ma deploy hexa", więc tylko przeklika swą turę... Ale zachowa jednostki CORE?
Czy to wówczas jedyne wyjście?
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #4 : Listopad 29, 2022, 07:35:43 »

Na wszystkie powyższe pytania odpowiedz brzmi: nie.

W kampanie może grać tylko pojedynczy gracz. Pojedyncze scenariusze może rozgrywać dwóch graczy.  Innych możliwości nie ma.

W grze są tylko dwie strony 'Allied' i 'Axis', i maksymalnie 4 graczy (przypisanych do odpowiednich stron).

Lista "5 państw" w Suite reprezentuje sprzęt jaki jest dostępny dla konkretnego gracza (gracz może zakupić sprzętu z 5 nacji).
 
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
besiu
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 556


« Odpowiedz #5 : Styczeń 23, 2023, 12:23:38 »

Istnieje możliwość...

Bedąc w dziale "Campaign" z menu "campaign" wybieramy "Global changes in Prestige and scenario options".

Niestety, działanie tej sekcji jest dość skomplikowane. Sam nie potrafię go używać intuicyjnie. Wszelkie zmiany wprowadzasz na własną odpowiedzialność!!!
1) Pytanie odnośnie autouzupełnień, wiem, że można wyłączyć, lecz - nie wiem, jak i gdzie?
Można podać: zakładka, rozwiń coś tam, i tam kliknij zaznaczając to - czy można prosić o takiopis?

2) Czy mogę wyłączyć autouzupełnienia, w trakcie gry? Zapewne tak, skoro np. w Blitzkrieg w Afryce między dwiema bitwami, da się to wyłączyć, a potem znowu są uzupełnienia.

3) Jak wprowadzić "zielone" uzupełnienia, obok "doświadczonych"? Czy to po prostu - wyższa wersja efila jest potrzebna (mam z 2016/127? roku; nie dam rady azinstalować wyższej, bo gryzie mi się to z systemem na komputerze. ?Wywaliło mi podczas instalacji najnowszą wersję.).
Zapisane
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #6 : Styczeń 23, 2023, 07:40:40 »

Polecam poczytać ten post autorstwa Gustlika: https://forum.opengeneral.pl/edytor-open-suite/1987/0/

Co do zielonego uzupełnienia to masz tutaj post i template: https://forum.opengeneral.pl/edytor-open-suite/2888/0/

Jak masz pasek z okienkami w Suite to znajdujesz Edit CFG file - fioletowy sześciokąt i tam możesz tworzyć własne ustawienia CFG. Co do wersji to nie wiem.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.005s, 1q)