Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 19, 2024, 10:27:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KAMPANIE  (Przeczytany 105549 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #15 : Luty 17, 2010, 04:35:51 »

Cytuj
kampania bazuje na specjalnym efilu

Ten specjalny efil, jest na pewno wariacją jakiegoś konkretnego efila, który ma opcję w GraphicSwitchu. Niewiele jest takich, które mają SS jako osobny kraj. Można to sprawdzić, otwierając plik tekstowy Gui97 dla danego efila i porównując listę państw (tylko Broń Boże nic nie zmieniając!).

Cytuj
I na koniec - czy znacie jakieś dobre kampanie z I WW i czy wogóle ktoś kiedykolwiek próbował przerabiać PG2

Jedyna przeróbki jakie znam to "Napoleonic" i "Civil War", nie sądzę, żeby ktoś sięgał do wcześniejszych czasów. Co do I WW, to są takie plany, nawet zacząłem w swoim efilu budować niektóre jednostki dla lat 1914-18, ale brak źródeł i czasu.... Nie mówiąc już o kampanii. Najpierw trzeba by przygotować jednostki.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #16 : Luty 17, 2010, 04:43:55 »

Już wiem - efile do SS Air Corps jest zmodyfikowanym Composite efile (było to napisane w readme), więc na taki zestaw flag trzeba przełączyć

UPRASZA SIĘ CZYTAĆ PLIKI "README!"  Bullhorn Bullhorn Bullhorn
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #17 : Luty 17, 2010, 05:34:47 »

czy istnieją jakies kampanie z samym lotnictwem lub marynarką? Chodzi mi o to zeby nie było jednostek lądowych wogóle - ewentualnie bardzo ograniczona ilość - a zwyciestwo w misji bylo przez zniszczenie wszystkich jednostek przeciwnika, a nie zajęcie miasta. Grałem w Deutche Marinekorps (jakos tak) ale chcialbym poganiac sie w typowo morskich lub lotniczych bitwach.

Polecam Pacific General. Jest najlepszy do tego typu kampanii.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
velmasta
Chorąży (Warrant Officer 3)
*
Offline Offline

Wiadomości: 40


Reach for the sky cause tomorrow may never come..


« Odpowiedz #18 : Luty 24, 2010, 01:14:07 »

Jedna z kampanii Gustlika jest typowo morska
 
Gustlik mozesz podac tytuł ew. link do kampanii ?

czata - Są do Pacifica jakies kampanie w internecie nowe ?
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #19 : Luty 24, 2010, 01:28:47 »

Na polskiej stronie PG2 (link w moim podpisie) znajdziesz tę kampanię jako "US Navy".
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #20 : Luty 24, 2010, 11:01:27 »

Biorąc pod uwagę, że kampanie do Pacific General nie są już chyba tworzone, ciężko powiedzieć, które kampanie można uznać za "nowe".
Ja mam w swoich zbiorach około 15 kampanii do tej gry ("około" bierze się z tego, że część plików mi się dubluje).
Do PG2 nie ma zbyt dużo kampanii morskich, ponieważ nie jest to gra przeznaczona do tego rodzaju wojsk.
O najlepszej kampanii tego typu do PG2 wspomniał już Gustlik w poście powyżej.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
velmasta
Chorąży (Warrant Officer 3)
*
Offline Offline

Wiadomości: 40


Reach for the sky cause tomorrow may never come..


« Odpowiedz #21 : Luty 25, 2010, 01:02:34 »

Nowe w sensie inne niz w te w oryginale gry standardowe. Moze jakies kampanie w europie lub cos takiego są? Dlaczego sie nie da robić bitew morskich czy lotniczych w pg2 ? Przeciez VP można ustawić na wodzie i zająć statkiem. A co do lotniczych to widziałem mapy gdzie nie ma wogóle VP i trzeba zniszczyć wszystkie jednostki wroga więc wydawałoby się ze możliwe jest zrobienie kampanii tylko lotniczej. Jak to jest w końcu?
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #22 : Luty 25, 2010, 01:23:55 »

W skrócie  - to jest tak, że kampanię może i da się zrobić, tylko komputer nie będzie w stanie jej zagrać. On traktuje jednostki morskie i powietrzne jako dodatkowe wsparcie, a nie element główny pola walki. Ma tendencję do uciekania w kąt uszkodzonymi samolotami, a wtedy jedynym zadaniem racza, byłoby uganianie się po całej mapie za ostatnim Messerschmittem. A co, jak będzie lało przez 5 kolejek?
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #23 : Luty 25, 2010, 01:27:49 »

Nowe w sensie inne niz w te w oryginale gry standardowe.

W takim razie, mam nowe kampanie.

Moze jakies kampanie w europie lub cos takiego są?

Owszem są kampanie w Europie (w tym kampania polska), także takie, które nie rozgrywane są na morzu.

Dlaczego sie nie da robić bitew morskich czy lotniczych w pg2 ? Przeciez VP można ustawić na wodzie i zająć statkiem. A co do lotniczych to widziałem mapy gdzie nie ma wogóle VP i trzeba zniszczyć wszystkie jednostki wroga więc wydawałoby się ze możliwe jest zrobienie kampanii tylko lotniczej. Jak to jest w końcu?

Da się robić. Wszystko się da. Można ustawić w wodzie VH. Ale, w przypadku agresywnego ustawienia komputera będzie on go atakował w linii prostej, a w przypadku ustawienia defensywnego, otoczy go i zaciekle będzie bronił. Tak czy inaczej, będzie bardzo przewidywalny.

W dodatku, lotniskowce, które przecież stanowiły główną siłę, mogą obsługiwać zaledwie jeden samolot na turę. W scenariuszach bez żadnych innych lotnisk byłyby jednostkami pomocniczymi.

Można robić scenariusze lotnicze beż żadnych VH. Ale jak przewidzieć wtedy zachowanie komputera? Przecież może się on szaleńczo chować. Wtedy zwycięstwo poprzez zniszczenie wszystkich jednostek wroga będzie baaaardzo trudne.

W Pacific General jest też możliwe zwycięstwo szacunkowe, bez konieczności zdobywania punktów i niszczenia wszystkich jednostek przeciwnika. A do tego dochodzą specjalne właściwości niektórych jednostek (np. pobyt kilku jednostek jednocześnie na lotniskowcu, w zależności od jego wielkości; możliwość pływania przez okręty podwodne w zanurzeniu; możliwość ataku torpedowego przez niektóre bombowce; możliwość "przywiązania" myśliwca do pancernika lub lotniskowca)

Pozdrawiam, Czata
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 01:31:07 wysłane przez czata » Zapisane
velmasta
Chorąży (Warrant Officer 3)
*
Offline Offline

Wiadomości: 40


Reach for the sky cause tomorrow may never come..


« Odpowiedz #24 : Luty 25, 2010, 06:38:09 »

ok ale np zeby nie ganiać się za jakims samolotem po mapie mozna by było zwiekszyć nieco spotting samolotów, a i pogode tez sie da ustawić w suite zeby byla prawie caly czas dobra. Grałem kiedys w taka kampanie ze było tam zmienione AI działania komputera.  Słabo juz pamietam ale jakos sie to zmienialo... moze to było w Open Gen?  juz nie pamietam. Pewnie nie łatwo edytowac działenie AI w pg  ;/ . No cóż koncze ten watek bo za duzo bym chciał i sam słaby jestem zeby  bawic sie w edytowanie silnika i robienie kampanii  Cry .

 Czata jak mozesz to podeslij na velmasta@wp.pl te kampanie do Pacifica lub jakis link do nich.

A jak wyglada sprawa np z Peoples General? Są do niego jakies niestandardowe kampanie?
EDIT: juz wiem znalazlem troche na http://www.pegww2.net/
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 06:52:42 wysłane przez velmasta » Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #25 : Luty 25, 2010, 06:54:33 »

Po co grzebać w dane samolotów, daj każdej ze stron po radarze i sprawa załatwiona;)
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #26 : Luty 25, 2010, 11:12:46 »

Czata jak mozesz to podeslij na velmasta@wp.pl te kampanie do Pacifica lub jakis link do nich.

Wysłałem (choć, nie bez problemów). Jedyny znany mi link jest tu: http://www.peachmountain.com/5star/PAG_DOWNLOADS.asp

Po co grzebać w dane samolotów, daj każdej ze stron po radarze i sprawa załatwiona;)

Tak na poważnie, to wcale nie rozwiązuję to problemu. Ten pomysł wymaga kawałka lądu, czyli czegoś, czego chcielibyśmy uniknąć.

Z samolotami jest jeszcze jeden problem. Mianowicie, nie posiadają stref kontroli.
Tak na marginesie. W oryginalnej wersji samoloty miały strefy kontroli. Czemu z tego zrezygnowano?

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
Scheisskopf
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 73


« Odpowiedz #27 : Luty 26, 2010, 09:31:26 »


Z samolotami jest jeszcze jeden problem. Mianowicie, nie posiadają stref kontroli.
Tak na marginesie. W oryginalnej wersji samoloty miały strefy kontroli. Czemu z tego zrezygnowano?

Pozdrawiam, Czata

No bo to było głupie. Powodowało że samoloty zachowywały się jak jednostki lądowe. Dawało sie je np otoczyć Smiley
Zapisane
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #28 : Luty 26, 2010, 09:47:18 »

Być może był to głupie. Ale akurat w kampaniach powietrzno-morskich bardzo istotne.
W Pacific General robiłem mur z własnych samolotów, żeby samoloty przeciwnika nie mogły się dobrać do moich okrętów. Natomiast w PG2, bez stref kontroli, bombowce mogą swobodnie mijać kordony myśliwskie.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
velmasta
Chorąży (Warrant Officer 3)
*
Offline Offline

Wiadomości: 40


Reach for the sky cause tomorrow may never come..


« Odpowiedz #29 : Luty 26, 2010, 10:58:17 »

Dziękuje Czata Smiley  Podesłałeś cz.2 i cz.3, a nie ma cześci 1. Rozumiem, że jest wszystko co trzeba tylko mały błąd w podpisie?

Mi się wydaje, że strefy powinny być. Przecież w walce powietrznej nie łatwo było by uciec np kilkoma Spitfire'ami otoczoną ze wszystkich stron 5 czy 6 krotnie wiekszą liczbą BF109. A i przy ustawieniu w linii samoloty na jednym heksie również mogą być jedne niżej drugie wyżej  Tongue . Swoją drogą to można by było wprowadzić pułap ale w pg2 to juz raczej sie nie da. Moze w kolejnej odsłonie pg. Smiley
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 11:04:31 wysłane przez velmasta » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.142 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.014s, 1q)