Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 26, 2024, 02:53:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Propozycje poprawek do efila - zasady...  (Przeczytany 6664 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« : Marzec 16, 2010, 03:59:20 »

...a nie konkretne poprawki, jako takie Smiley

W związku ze znacznym podniesieniem się temperatury dyskusji dotyczących zmian w efilu postanowiłem
autokratycznie wprowadzić kodeks zasad jakie będą obowiązywały przy wnoszeniu poprawek sprzętowych:

Sposób wnoszenia poprawki:

a) - w przypadku błędów literowych/logicznych - wystarczy informacja w temacie: "Gustlik efile - wersja 5.0 i wyższe".

b) - w przypadku domniemanych błędów technicznych, poprawka musi być wniesiona na podstawie konkretnych wniosków z gry, przełożonych na realia historyczne,

np: "80% walk Pantery z T-34/76 kończy się porażką Niemców, wniosek - T34 jest zbyt silny"

c) - poprawka ma być wniesiona konstruktywnie czyli: "proponuję zwiększyć/zmniejszyć jednostce parametr - "x"
o wartość/do wartości "y" - tu uzasadnienie - z gry i z teorii.

d) - proponowane nowe wartości muszą być porównane z wartościami podobnych jednostek w danym okresie, żeby nie okazało się, że po zmianach ta przykładowa Pantera stanie się lepsza od King Tigera.

W przeciwnym razie dojdzie do wiecznego przerzucania się danymi tabelkami, źródłami - czyli dyskusji akademickiej

Chodzi o to, żeby zawsze, na koniec, zadać sobie pytanie: "Dobra, ale jak to pokazać w grze? Co z tego wynika dla liczb w efilu?"

Dlaczego przyszło mi to do głowy?

Popatrzcie na temat o samolotach: dyskusja długa jak Plenum KC PZPR, a w całym temacie ani jednej propozycji konkretnej zmiany.

Po drugie - efil, po latach, osiągnął jaką taką równowagę i w tym momencie zawsze trzeba zadać sobie pytanie "Czy warto"?, "Czy moje odkrycie jest aż tak rewolucyjne"

Po trzecie - efil, to system naczyń połączonych. Zmiana jednego parametru jednej jednostki, powoduje konieczność sprawdzenia
kilkunastu/kilkudziesięciu innych - jak po zmianie wypadną na jej tle. Może się okazać, że zwiększenie czegoś o 1 spowoduje
łańcuch dalszych zmian, które doprowadzą do nieobliczalnych skutków

Przykład? Prosze bardzo:

'Zwiększmy myśliwcowi z 1939 SA o 1"

Dobra - to teraz musimy zobaczyć, jak to wypada w porównaniu z myśliwcami z lat 40-tych i późniejszymi - dochodzimy do wniosku, że trzeba w takim razie im też trzeba zwiększyć. Potem patrzymy na myśliwce szturmowe... Okazuje się, że trzeba im podnieść, bo będą gorsze - a nie powinny. Aha, ale teraz trzeba popatrzeć na bombowce...
 
Kończymy gdzieś w okolicach SA=30 dla bombowców - absurd.

Może to drastyczny przykład, ale chodziło mi o łańcuch skutków.

Po czwarte wreszcie - zauważyłem, że na forum powoli tworzą się dwie grupy użytkowników. Jedna - to ci, którzy grają i publikują
wnioski, druga - to ci, którzy włączają się do dyskusji tylko jeśli przychodzi do poprawek i parametrów. Fajnie by było gdyby
ta druga grupa też przyłączyła się do grania, wtedy znacznie prościej byłoby dojść do porozumienia, w wielu sprawach "sprzętowych".

Jeśli powyższe wydaje się zbyt stanowcze to przepraszam - chodziło mi tylko o uporządkowanie pewnych spraw.

« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2010, 04:02:30 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.004s, 1q)