Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 09:12:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z grafiką  (Przeczytany 10771 razy)
panzeb
Gość
« : Kwiecień 05, 2010, 10:31:59 »

Witam. Jakiś czas temu zainstalowałem PG2UK220 i nie miałem żadnych problemów z wyświetlaniem obrazu. Po kilkumiesięcznej przerwie odpaliłem go ponownie- tym razem  w menu gry, przy najechaniu kursorem na ikony pojawiają się czarne prostokąty. Co gorsza, w grze, po kliknięciu własnej jednostki i najechaniu myszką na jednostkę wroga, nie pojawia się celowniczek i przewidywany wynik walki, a kursor jakby uciekał na sąsiedni heks. Zaznaczam, że w międzyczasie nie zmieniałem niczego w sterownikach karty graficznej, nie wymieniałem sprzętu. Odpalanie w trybach zgodności ze starszymi wersjami Windows nie pomaga. Mam Windows XP HE, karta graf.- ATI Radeon 4850. Program DXWnd4PG też nie uspokoił myszy. Proszę o pomoc.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 05, 2010, 10:39:30 »

W panelu sterowania grafiki wyłącz lub dostosuj poziom suwaka "przyspieszenia sprzętowego".
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
panzeb
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 05, 2010, 11:06:11 »

Pomogło, dzięki! Za to myszka działa za szybko Sad - wali po skrajnych ustawieniach mapy. Spowolniłem ją z poziomu sterowników, ale nie pomogło w PG 2. Jakieś sugestie? Może w/w DXWnd - ktoś wie, czy można to w nim zdefiniować (i jak)?. Pamiętam, że do PG 1 był programik moslo - spowalniał działanie myszy. Jest taki do PG2?
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 05, 2010, 11:13:04 »

Spowalniaj nie samą mysz, ale ogólne ustawienia grafiki w ustawieniach karty. Zmniejsz wydajność. Pewnie nie tylko mysz Ci za szybko chodzi, ale i ekran też sie błyskawicznie przesuwa - prawda? Może pomóc także korekta częstotliwości odświeżania ekranu monitora, ale z tym to należy ostrożnie.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
panzeb
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 05, 2010, 11:46:45 »

Dokładnie tak, jak piszesz, Gustliku. To nie mysz za szybka, tylko ekran się błyskawicznie przesuwa. Zmniejszenie częstotliwości odświeżania ekranu nie pomogło, a przyspieszanie sprzętowe mam całkiem wyłączone. Cóż, ostatecznie można przesuwać ekran wolniej przy pomocy strzałek klawiatury ...
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 05, 2010, 11:53:17 »

Można, ale popracuj nad ustawieniami karty.  Skoro masz Radeona nie powinno być problemów z graniem na oryginalnej grze bez DXWin - spróbuj bez tej przystawki.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.004s, 1q)