Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 06:48:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kampania "Wielka Rzecz ... pospolita".  (Przeczytany 35892 razy)
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #15 : Lipiec 06, 2010, 04:28:21 »

Udało mi się zastawić kilka pułapek na samoloty (nie mogę się przestawić, że komputer nie atakuje celów osłanianych przez pelotki) więc lotnictwo po 4 kolejkach panowało w powietrzu.
Atakuje, jak ich nie widzi Laughing
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #16 : Lipiec 06, 2010, 04:53:59 »

Cytuj
Chyba w mojej wersji Open nie ma "Additional Options"

No weź przestań.... Taki guzik z białym plusem, często myli mi się zresztą z klawiszem przejścia w tryb lotniczy - w PG2 jest taki sam.

Cytuj
jak myślisz, kiedy projekt Open stanie się standardową wersją do różnych rozgrywek ligowych?

Masz na myśli jakąś konkretną ligę?  Wink

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #17 : Lipiec 06, 2010, 05:52:49 »

Cytuj
Chyba w mojej wersji Open nie ma "Additional Options"

No weź przestań.... Taki guzik z białym plusem, często myli mi się zresztą z klawiszem przejścia w tryb lotniczy - w PG2 jest taki sam.

Cytuj
jak myślisz, kiedy projekt Open stanie się standardową wersją do różnych rozgrywek ligowych?

Masz na myśli jakąś konkretną ligę?  Wink


"Guzik z białym plusem" Xplode A ja szukałem w ustawieniach przed wczytaniem scena Laughing
Liga jakakolwiek (a może ktoś już używa?), bo nasza to zapewne z opóźnieniem...
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #18 : Lipiec 06, 2010, 10:31:35 »

Wątek bardzo się rozwinął. A na dodatek rozbudziłem zainteresowanie OpenGen co też dobrze wróży na przyszłość.
Postaram się odpowiedzieć i ustosunkować do waszych pytań i spostrzeżeń (i znowu będzie długo).

Efile Gustlika i niniejsza kampania:
Tak zgadzam się, że efil nie jest (jeszcze ?) przystosowany optymalnie do grania po 45 roku, ale nie jest tak najgorzej.
Najbardziej przy konwersji mi przeszkadzało (na razie tylko kilka spraw) i jest to lekki postulat do zmian:
- przedłużyć transport morski dla wszystkich krajów do 1955
- przedłużyć okręty wojenne części krajów do 1955 (szczególnie Japonia, Polska)
- przedłużyć fortyfikacje do 1955 i je rozbudować np. tak jak dla ZSRR (chociaż widzę dość rozbudowane jednostki w All Nations - czy ma jakieś znaczenie że użyta zostanie jednostka "nie z danego kraju" ? W tej kampanii się tego obawiałem,
więc fortyfikacje są dość ujednolicone - większość krajów ma 2 fortyfikacje, pkt. obs. i fort) - jeżeli nie ma to żadnych negatywnych konsekwencji to faktycznie wystarczy w efilu tylko All Nations (ale wówczas po co indywidualne ikony - kompatybilność ze starszymi kampaniami ?)
- baaaardzo ubogie jednostki po 45 dla Chin, Korei itp. krajów - przydałoby się aby każdy kraj miał 1-4 jednostki w każdej kategorii w tym okresie.

Racja co do prototypów (dla Polski) - są dostępne faktycznie przez kilka pierwszych bitew (tak nazywam w swoim spolszczeniu scenariusze - chyba ładniej ?), ale nie sądzę aby bardzo to przeszkadzało. Polskie jednostki i tak są uważam iż za silne - porównywalne parametry dla czołgów USA, ZSRR pojawiają się wtedy gdy kampania się właściwie kończy. To jest także pewna odp. dlaczego np. w pierwszym scenariuszu Niemcy mają w miarę jednolitą piechotę - przy konwersji starałem się dobierać jak najsilniejsze jednostki - i tak czołgi piechotę właściwie rozjeżdżają - chyba że jest właściwie "zakopana w ziemi".  Ale postulat przyjęty - bardziej różnicować jednostki. Zauważycie jeszcze zapewne jedną rzecz związaną z artylerią - w oryginalnym efilu cała artyleria wspierała. Po konwersji mam wrażenie że jest łatwiej bez wspierania obrony przez najbardziej dalekosiężną artylerię.

Co do rozbudowy efila o jedn. po 45 - na pewno należy iść na duże uproszczenia. Zapewne nie da się (limit 4000) tak rozbudowywać sprzętu w różnych wersjach jak np. niemieckie czołgi w WW2. Należałoby się ograniczyć do najbardziej popularnych jednostek i ich wersji. Efil na którym była oryginalna kampania Waffenkammer WW3 ma 880 jedn. - sądzę, że do rozbudowy efila Gustlika należałoby wykorzystać ok. 400-500. Jeżeli byłaby taka wola, to mogę przygotować propozycję (wyciąg z efila WK do zaimportowania do efila Gustlika) - czyli byłby to jednostki + ikony (takich jedn. których nie ma u Gustlika). Potem należałoby ustalić ich parametry, cenę i okres czasu w stosunku do reszty efila - i tutaj niestety nie czuję się w pełni na siłach do realizacji samodzielnie tego zakresu. Ponadto musiałbym wiedzieć jaki rok byłby końcowy. Należałoby pewnie także przedłużyć dostępności dla jedn. już istniejących w efilu. Ale Gustlik musi wyrazić taką chęć - nie chciałbym robić tego na darmo.

I jeszcze jedna uwaga związana z efilem. Jak już mówiłem, jestem zwolennikiem gry post WW2. Można zapytać dlaczego nie PeG - nie podoba mi się sposób grania. To w takim razie dlaczego nie kampanie i efil LGCW - bo nienawidzę, nie lubię i po prostu nie potrafię czerpać przyjemności z gry ikonami, które w datupie są opisywane jako JKxxx - Yakobinets. I do sedna - zauważyłem iż Gustlik zaczął używać tych ikon w efilu (zaczęło się chyba od ikon dla www.1939.com.pl). Oczywiście formalnie nic mi do tego, faktycznie ikony najbardziej dostosowane do post WW2, ale zacytuję klasyka: "Gustlik ... nie idź tą drogą ...". Są takie piękne ikony np. IAS81 (w WK T-64A )- wg mnie najpiękniejsza ikona czołgu - może mogłaby ujść za "Twardego" ?!.

Na koniec kilka słów o samej konwersji i jednostkach. Oryginał został zrobiony na lata 1959-1968 i gra się Niemcami i Chinami (z jedn. typu Tiger III, HS-243 - ten samolocik wymiata wszystko). Wykonując konwersję musiałem przyjąć pewne uproszczenia co do zmiany jednostek, stąd też są one mocno ujednolicone (z lenistwa ?). Bałem się także aby nie wypaczyć zupełnie gry przez zastosowanie zbyt słabych jednostek. Stąd też np. w oryginale było 4 typy piechoty - u mnie dwie. Jest to do poprawienia ale po rozegraniu kampanii i są to ręczne poprawki.
Zresztą zauważcie że zrobienie konwersji to tak naprawdę zrobienie jednej tablicy przyporządkowującej jednostki z jednego efila jednostkom z drugiego (tablica tbl). Wówczas konwersja kampanii to 5 sek. w LGSuite. Potem ew. trochę zabawy z prestiżem i różnicami w krajach. Zauważcie, że zrobienie DOBREGO tbl z  efile AK na efile Gustlik pozwoliłoby uzyskać możliwość grania na naszym ulubionym efilu setek kampanii - może nie tak dopracowanych w szczegółach - ale ile zabawy.

Padło pytanie o zwiększoną amunicję artylerii - nawet tego nie dostrzegłem ): - nie było to specjalnie ustawiane - zapewne urok konwersji (może został stan z poprzedniej jednostki - jak będę miał czas sprawdzę)

I na razie tyle ...... w innym wątku jeszcze napiszę o moich doświadczeniach z OpenGen.

wrkoda
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #19 : Lipiec 06, 2010, 10:56:32 »

Pojawiło się pytanie:

Nazwy wygranych sugerują mi, że używasz spolszczenia do OpenPG - czy to jest spolszczenie ze strony pg2.net.pl czy jakieś Twoje zrobione już pod OpenPG

Na to spolszczenie natknąłem się w sieci kilka lat temu (mam wrażenie że jest to to samo co na w/w stronie), ale mocno je zmodyfikowałem i to bardziej pod PG2 niż OpenPG np. zawsze miałem kłopot z zapamiętaniem co oznaczają literki przy jednostkach. To zmodyfikowałem ten plik tak, że po naciśnięciu "2" (strona ze skrótami klawiaturowymi) pojawiają mi się opisy literek. Mogę ta wersję do efila Gustlika wrzucić na stronę gdzie umieściłem kampanię - zainteresowani ?

Największy "problem" w tłumaczeniu to mam z Axis, Alied - Faszysci, Alianci. A jak gra Polska kontra Zachód to jak  Huh
A Axis = Os - głupio jest. Ostatnio zmieniam na Strona A, Strona B  Smiley

O OpenPG trochę napiszę w wątku ... PanzerGeneral IV

wrkoda
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #20 : Lipiec 07, 2010, 09:31:20 »

kowdar - cz mnie się wydaje czy ty straciłeś przynajmniej 4 jednostki corowe (może nazwa podstawowe lub główne byłaby lepsza)  - gdzie twoja piechota, zwiad i p-panc  ?
Zapisane

Nie bo nie Smiley
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #21 : Lipiec 07, 2010, 01:15:10 »

Zacząłem wczoraj scenariusz Metz - strasznie trudny, zacząłem go drugi raz bo przejechał się po mnie ten amerykański walec pancerny. Za pierwszym razem zostawiłem na miejscu większość oddziałów na zachodzie i nic z nich nie zostało. Za drugim zarządziłem odwrót na całej linii i obronę na linii rzeki, na północy co prawda przedarł się centurion ale zaraz został zlikwidowany. Piechota jest nic nie warta w tym okresie nawet atakując czołg w lesie nic mu nie robi a przy okazji sama ginie  Angry zupełnie bez sensu.
Dla grywalności obniżyłbym doświadczenie komputerowi - szczególnie temu P-80 za nic miał moje pelotki  i nawet je atakował bez strat własnych, na szczęście w następnej kolejce po ostrzelaniu z tejże pelotki ataku Iskrą i Krukiem odpłyną do krainy wiecznych łowów. Na chwilę obecną jestem na etapie kontratakowania (zniszczyłem większość czołgów), ale już nie widzę najmniejszej szansy na BV.
Inna uwaga to na razie trochę bez sensu zachowują się komputer z reconami, tylko jeżdżą i zwiedzają teren, i bardzo rzadko atakują, dodatkowo amerykański Liberator u mnie miła lidera Recon movement i nie atakował tylko latał i zwiedzał (chyba turystów woził - albo Patton chciał mieć rozeznanie pola bitwy  Grin )
Zapisane

Nie bo nie Smiley
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #22 : Lipiec 07, 2010, 07:55:59 »

kowdar - cz mnie się wydaje czy ty straciłeś przynajmniej 4 jednostki corowe (może nazwa podstawowe lub główne byłaby lepsza)  - gdzie twoja piechota, zwiad i p-panc  ?

Wiesz, wojna to straszna rzecz. Straty są nieuniknione  Angry

A bardziej poważnie, tak straciłem te jednostki.
Piechotę i ppanca w Metzu (jak zauważyłeś nie jest łatwo w tej bitwie).
Zwiad - w Mińsku. Jak dorwą zwiad dwie jednostki z IS-4, to niewiele z niego zostaje  Angry

Nie zdarza Wam się utrata corowych jednostek ? Mi niestety tak, ale bitew nie powtarzam (no chyba, że AI mi zupełnie zdemoluje armię) tylko gram dalej.
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #23 : Lipiec 07, 2010, 08:07:58 »

Zacząłem wczoraj scenariusz Metz - strasznie trudny, ............

Zgadza się. Jak widać u mnie tylko TV.
Ale tak ma być ... Polacy wybrali się z wizytą na zachód i muszą pokazać że umieją się bić  Wink

W Grodnie, u mnie V, u ciebie BV, a więc nie jest najgorzej z balansem scena.
W drugim jest dużo trudniej. Oczywiście można by to zmienić (dodać parę tur), ale
rodzi się pytanie, czy robić tak aby BV był w ogóle osiągalny ... a może jest, ale tylko przy szczęściu
lub wybitnych umiejętnościach gracza ? Jak nikt z grających nie osiągnie BV podyskutujemy o zmianach.

W ogóle, sądzę że czasami będziecie musieli się pogodzić ze stratami, sta też prestiżu jest dość dużo (ale i tak mniej niż w oryginale). Początkowe sceny w Azji są duuużo łatwiejsze - zdobywamy jednostki i doświadczenie.
Rzeźnia to się zacznie (przynajmniej powinna chyba że mocno zepsułem konwersję), jak po scenach w Rosji, Polacy ponownie pójdą na zachód.

Co do piechoty, tak jak wcześniej pisałem i tak wybierałem silne jednostki (ale takie jak efil pozwala). W oryginale np. jest piechota niemiecka X-7b Inf. gdzie ma HA z tego co pamiętam w okolicach 18. Piechota mi służy ew. do wykańczania osłabionych jednostek + sceny z dużymi miastami.
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #24 : Lipiec 07, 2010, 08:17:42 »

Pojawiło się pytanie:

Nazwy wygranych sugerują mi, że używasz spolszczenia do OpenPG - czy to jest spolszczenie ze strony pg2.net.pl czy jakieś Twoje zrobione już pod OpenPG

Na to spolszczenie natknąłem się w sieci kilka lat temu (mam wrażenie że jest to to samo co na w/w stronie), ale mocno je zmodyfikowałem i to bardziej pod PG2 niż OpenPG np. zawsze miałem kłopot z zapamiętaniem co oznaczają literki przy jednostkach. To zmodyfikowałem ten plik tak, że po naciśnięciu "2" (strona ze skrótami klawiaturowymi) pojawiają mi się opisy literek. Mogę ta wersję do efila Gustlika wrzucić na stronę gdzie umieściłem kampanię - zainteresowani ?
Jak możesz to prześlij mi to spolszczenie.
Napisz czy kampanie umieszczać na www.pg2.net.pl
Zapisane

kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #25 : Lipiec 07, 2010, 09:57:27 »

Jak możesz to prześlij mi to spolszczenie.
Napisz czy kampanie umieszczać na www.pg2.net.pl

Wysłane na maila ze stopki strony.
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #26 : Lipiec 08, 2010, 10:39:58 »

Nie zdarza Wam się utrata corowych jednostek ? Mi niestety tak, ale bitew nie powtarzam (no chyba, że AI mi zupełnie zdemoluje armię) tylko gram dalej.
Dla mnie są one dobrem narodowym  Grin i zawsze je chronię, dlatego uwielbiam jak są jakieś jednostki AUX bo można się nimi zasłaniać, kiedy tylko mogę to wystawiam coś na wabia.
Ja czasem powtarzam scenariusz, jak zupełnie źle zacznę.

Skończyłem Metz V w ostatniej turze, szczerze powiem że te posiłki mnie mocno zaskoczyły, bo i tak było trudno. Zarobiłem mnóstwo doświadczenia i 4 liderów , kupiłem sobie komandosów, na razie są kiepscy ale sukcesywnie dociągną do 5 belek i będą wspierać czołgi  Evil a wtedy drżyjcie  T-34  i  Sherman.
Zapisane

Nie bo nie Smiley
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.01s, 1q)