Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 10:15:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kanev - SSI (UK 2.2)  (Przeczytany 52431 razy)
triste
Gość
« : Kwiecień 29, 2011, 12:02:44 »

Witam, ostatnio próbuję przejść kampanie oryginalne od SSI i choć czasami miewam problemy, to zawsze mi się udawało je jakoś rozwiązać. Aż do scenariusza Kanev w kampanii ZSRR. Nijak nie mogę tego przejść. W kampanię rosyjską gram przy prestiżu 100, przy wcześniejszych kampaniach trochę się wspomagałem. Ale do rzeczy: Niemaszki mają Pantery (nawet nie sprawdziłem jaki to model), PzKwPfw IV i bodajże królewskiego tygrysa, oczywiście wszystko na wysokim poziomie doświadczenia. Oprócz tego silne lotnictwo z którymi moje YaKi9 nie mogą sobie poradzić. Czołgi niemiecki dosłownie masakrują moje T-34 i KV-2. Nie pomaga nawet IS-2, którego dostałem za BV w jednym z wcześniejszych scenariuszów.  W dodatku moja artyleria prawie w ogóle nie wyrządza szkody siłom pancernym przeciwnika. Próbowałem już kilka razy na różne sposoby podejść do misji ale za każdym kończy się moją porażką. Staram się grać uczciwie i nie bawi mnie zapisywanie gry po każdym ruchu i ewentualne odsejwowywanie gdy coś pójdzie nie tak... Ufff... Może którym z Was pamięta ten scenariusz i coś mi podpowie? Byłbym niezmiernie wdzięczny.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 29, 2011, 01:36:55 »

Moje rady:

1. zapisuj tura po turze- jak tak zawsze robię, bo jak mi raz się zwiesił komp, gdy nie wyłączyłem na PG2 gadu-gadu, to myślałem, że oszaleję. Wink Zawsze możesz sobie poćwiczyć pewne rozwiazania. Warto. Inaczej bym nigdy nie przetrenował rożnych sposobów przejścia danego scenu.

2. Gra Rosjanami:
- kupujesz pelotki: najlepiej 85mm (2?), do tego 37mm (maja ruch własny- możesz wtedy pokrywać obroną podczas ruchu), no i flak- mało efektywny, ale zawsze coś osłabi- pomijam, że akurat ten rodzaj uzbrojenia doświadczysz walką z naziemnymi celami- tylko ostrożnie- to tylko Ziły z ckm, nie Hanomagi. Bardzo łatwo je stracić. Wink
- kupujesz ISU152, za którymi puszczasz SU-76, na flankach polecam też te ISU, ew. wersję 85, czy też 100.
- oczywiście pelotkami to asekurujesz,
- polecam kupić sporo dział 152mm, ale nie kupuj za wiele tych bez supportu- małe s, musisz "przygnieść" do ziemi każdy atak, zminimalizować straty,
- nie inwestuj za wiele w lotnictwo, ja zazwyczaj miałem 2-3 myśliwce, 1-2 Iły. I do tego dopóki nie miałem pewności, ze Luftwaffe jest pokiereszowana, to ich nie wystawiałem, chyba, że jeden konkretny atak, ale nie polecam, korelacje mogą być złe i stracić mnóstwo prestiżu,
- warto mieć trochę katiusz- tanie, a zawsze potłumią,

3. Zatem: powoli się posuwaj, niszcz recony, potem zastopuj, podciągnij działa, katiusze (kiepskie są tam drogi!!!), atakując- najpierw dłuuugo tłumisz, potem ISU, najlepiej z dystansu- potem overrun i znów powoli.
Tam, gdzie Cie przez rzekę atakują- cofnij siły, by musiał czymś podjechać, inaczej ich nie wyłuskasz.

Powodzenia. Wink
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 29, 2011, 03:40:21 »

Napisz jakimi jednostkami dysponujesz (wszystkie), jakich mają liderów i czy masz prestiż do wydania. To pomoże konkretnie odpowiedzieć. Chyba, że ogólne wskazówki zsamota Ci wystarczą. Oczywiście jesteś już na tyle doświadczony, że pamiętasz o kolejności ataku i rozpoznaniu  Wink Zgadzam się z zasmotem, nie inwestuj w lotnictwo, a raczej w mobilne plotki.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
triste
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 29, 2011, 03:42:12 »

Cholera... W takim razie będę musiał zaczynać ruską kampanię od nowa bo nawet jeśli kupię samobieżne działa przeciwpancerne i plotki to nie zdążą zdobyć w tym scenariuszu tak potrzebnego doświadczenia... Co do tego sejwowania to sorry, ale to nie dla mnie. Ja uznaję, że na wojnie muszą być straty więc skoro przeciwnik je ma to i także ja muszę mieć. Dla mnie takie zapisywania i wczytywanie non stop zabija rozgrywkę (i rozrywkę). Oczywiście to tylko moje zdanie. No nic, chyba muszę na jakoś czas odpocząć od PG bo chwilowo po tej mordędze mam go dosyć  Wink
Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 29, 2011, 04:47:50 »

Ale jeśli już inwestujesz w lotnictwo i pomijasz plotki, to nie żałuj kasy! Minimum 5 myśliwców i tyle samo bombowców. Jak jest ładna pogoda, to możesz poszaleć na starych kampaniach PG2  Grin W kampaniach robionych w ostatnim czasie pod Open PG, raczej nadziejesz się na opl  Wink
PS Masz rację, odpocznij od PG2 i zacznij grać w Open, różnica kolosalna! A jeśli zagrasz na e-filu Gustlika to zobaczysz jak sprzęt wpływa na grywalność. PG2 i SSI to zamierzchła historia  Tongue
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
triste
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 29, 2011, 08:49:31 »

1. Yyyy... Mam tak: 5 T-34/43; 2 KV-1/42; 1 recon; 1 IS-2 i 1 SU-85; 2 katiusze K-31; 2 działa 15,2 cm; 3 guards cavalry, po 1 bridging, engineer i regular; 2 guards; myśliwiec La-5; bombowiec Il-2M3. Spośród tego grona tylko 2 T-34 mają unikalnych dowódców: jeden  aggressive maneuver i devastating fire, a drugi taką samą pierwszą umiejętność i do tego combat support. Na więcej nie starcza mi już prestiżu.

2. Gdyby ktoś z Was mógł mi przypomnieć za co konkretnie i ile dostaje się prestiżu byłbym wdzięczny (pewnie jest to tu gdzieś na forum napisane, ale jak zwykle nie mogę znaleźć  Roll Eyes). Staram się zajmować wszystkie punkty oznaczone flagami i niszczyć każdą możliwą jednostkę wroga, lecz mimo to przy ustawianiu modyfikatora na 100 ciągle mi na coś brakuje. Przy czym w poprzednich 3 niedawno rozegranych kampaniach i 1 już jakiś czas temu nie miałem takich kłopotów z misją jak teraz. Dodatkowo skopałem sprawę bo zrobiłem sejwa już po zakupach i modernizacji sprzętu. Pewnie mnie zgubiła rutyna i liczyłem, że Kanev przejdę z marszu.

3. W OG próbowałem grać w kampanię włoską  (interesuję się tym zagadnieniem) - Duce's Legions czy jakoś tak, i albo ja jestem rzeczywiście jakiś niekumaty albo była ona całkowicie niegrywalna jak dla mnie. Gdzie się nie ruszyłem i czego nie zrobiłem to same porażki, więc siłą rzeczy trochę mnie to zniechęciło.

Sorry za poruszanie kilku wątków w jednym temacie, ale uznałem, że nie będę zakładał dla każdego z nich nowego wątku.
Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 29, 2011, 09:28:57 »

1. Yyyy... Mam tak: 5 T-34/43; 2 KV-1/42; 1 recon; 1 IS-2 i 1 SU-85; 2 katiusze K-31; 2 działa 15,2 cm; 3 guards cavalry, po 1 bridging, engineer i regular; 2 guards; myśliwiec La-5; bombowiec Il-2M3. Spośród tego grona tylko 2 T-34 mają unikalnych dowódców: jeden  aggressive maneuver i devastating fire, a drugi taką samą pierwszą umiejętność i do tego combat support. Na więcej nie starcza mi już prestiżu.

2. Gdyby ktoś z Was mógł mi przypomnieć za co konkretnie i ile dostaje się prestiżu byłbym wdzięczny (pewnie jest to tu gdzieś na forum napisane, ale jak zwykle nie mogę znaleźć  Roll Eyes). Staram się zajmować wszystkie punkty oznaczone flagami i niszczyć każdą możliwą jednostkę wroga, lecz mimo to przy ustawianiu modyfikatora na 100 ciągle mi na coś brakuje. Przy czym w poprzednich 3 niedawno rozegranych kampaniach i 1 już jakiś czas temu nie miałem takich kłopotów z misją jak teraz. Dodatkowo skopałem sprawę bo zrobiłem sejwa już po zakupach i modernizacji sprzętu. Pewnie mnie zgubiła rutyna i liczyłem, że Kanev przejdę z marszu.

3. W OG próbowałem grać w kampanię włoską  (interesuję się tym zagadnieniem) - Duce's Legions czy jakoś tak, i albo ja jestem rzeczywiście jakiś niekumaty albo była ona całkowicie niegrywalna jak dla mnie. Gdzie się nie ruszyłem i czego nie zrobiłem to same porażki, więc siłą rzeczy trochę mnie to zniechęciło.

Sorry za poruszanie kilku wątków w jednym temacie, ale uznałem, że nie będę zakładał dla każdego z nich nowego wątku.
1. Nie pamiętam zbyt dobrze kampanii (mam tylko wersję ligową na PG2 więc nawet nie sprawdzę bo nie chce mi się instalować, ewentualnie mogę zapis gry obejrzeć pod Suite), ale tyle piechoty to gruba przesada Undecided Potrzebujesz drugiego reconu i minimum 1 artylerii (zsamot proponował katiusze). Jeśli kupowałeś piechotę i ma małe doświadczenie, to sprzedaj ją i kup coś sensownego: ppanc lub plot. Doświadczenie to małe piwko, liczy się jakość sprzętu! Combat support daje wsparcie połowy belek jednostkom obok (jeśli masz problemy z umiejętnościami liderów to poszukaj na forum Open, tam masz wątek na ten temat). Masz bardzo ciekawą korelację liderów dla czołgów: podwójny atak i wsparcie, wykorzystaj to atakując dev fire obok cs. Takim zestawem można zrobić masakrę!
2. Prestiż dostajesz za zdobyty heks oznaczony flagą (chociaż czasem autor scenariusza czy kampanii może nie przyznać za to prestiżu) oraz za każdą rozegraną turę. Wartości ustala autor kampanii czy scenariusza (zazwyczaj są stałe, ale można to modyfikować). Jednostka z liderem Liberator daje podwójną ilość prestiżu za zajęty heks.
Myślę, że każdy twórca kampanii robi na przemian łatwe i trudne sceny (z różnym natężeniem), ale czasem są same hard core  Evil
Prestiż wydatkuj rozsądnie i przede wszystkim inwestuj w jednostki core (czyli Twoje), nie będę teraz tłumaczył dla czego, jednostki aux (czyli przydzielone) traktuj jako mięso armatnie (chyba, że masz coś wartościowego typu lider czy artyleria).
3. Trafiłeś na kampanię włoską, która jest nie przetestowana i niegrywalna (zagrałem 3 sceny i odpuściłem). Jeśli interesuje Cię ten temat to pisz do mnie na e-mail bo mam właśnie w planie zrobienie kampanii włoskiej i każda pomoc się przyda.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 29, 2011, 09:38:31 »

Moja propozycja układu armii: ale najlepiej już o tym myśleć od pierwszej bitwy! Nagród nie liczę- to bonusy.
1. czołgi 4-5
2. pepance (zasięg ognia 2)- 4-5
3. działa: 5-6, katiusze 2, samobieżne 2
4. pelotki- 4-6, flak 2-4 (są tanie)
5. recon min. 2
6. lotnictwo 2 mysl. 2. szt. => ogólnie niekoniecznie. Wink
7. piechota 1x stawiający most, 2 kawalerie, 1 szturmowa =? kawalerie do skrzydeł klina,, który będziesz tworzył i zajmowania heksów.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #8 : Kwiecień 29, 2011, 09:51:35 »

Moja propozycja układu armii: ale najlepiej już o tym myśleć od pierwszej bitwy! Nagród nie liczę- to bonusy.
1. czołgi 4-5
2. pepance (zasięg ognia 2)- 4-5
3. działa: 5-6, katiusze 2, samobieżne 2
4. pelotki- 4-6, flak 2-4 (są tanie)
5. recon min. 2
6. lotnictwo 2 mysl. 2. szt. => ogólnie niekoniecznie. Wink
7. piechota 1x stawiający most, 2 kawalerie, 1 szturmowa =? kawalerie do skrzydeł klina,, który będziesz tworzył i zajmowania heksów.
Bardziej bym obstawiał zamiast tylu ppanców i flaków zainwestować w jakość sprzętu lub w bombowce.
PS ppance tylko zasięg 2!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2011, 09:53:40 wysłane przez Rozprza » Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #9 : Kwiecień 29, 2011, 11:01:08 »

Ano właśnie takie AT wymieniłem.
Po co mu silne lotnictwo bombowe, skoro nie wypracuje przewagi w powietrzu?
A flaki to dłuuugo jedyne samobieżne pelotki.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 29, 2011, 11:11:58 »

Zsamot, przesadzasz!!!
Triste gra na efilu SSI, a Ty mu dajesz rady do efila Gustlika. Większości jednostek, które wymieniłeś, w efilu SSI nie ma. Armia rosyjska ma raptem 70 jednostek, a o flakach nikt nie słyszał.

Kampania rosyjska to przede wszystkim pepance. One są najlepsze. Dobre czołgi też warto mieć, bo dają możliwość overrunów.

Co, do Duce's Legions.
Łatwiej się w to gra pod PG2.
Pod OG przeciwnik jest bardzo groźny: nie ucieka chaotycznie pod swoje HVeksy, potrafi wyprowadzić kontrataki i wsadza jednostki do transportu morskiego.
Plusem jest to, że pierwszego scenariusza wcale nie trzeba wygrać.

A błędów jest tam sporo. Czuję, że trzeba założyć wątek testowy tej kampanii.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #11 : Kwiecień 30, 2011, 12:30:37 »

Lata już nie grałem na efilu SSI. Może masz rację? Wink
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
triste
Gość
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 30, 2011, 01:06:09 »

Wszystko fajnie, tyle że porządne działa przeciwpancerne pojawiają się dopiero właśnie przed Kanevem. Więc nawej jeśli je zakupię nie mam kiedy zdobyć doświadczenia... Niemcy mnie dosłownie rozjeżdżają swoimi Panterami z 4 i 5 belkami doświadczenia i innymi jednostkami pancernymi. Udało mi się wyeliminować zwiadowców i ograniczyć ruchy lotnictwa ale wszystko na nic... Komputer ma za dużo (jak dla mnie) upakowanych jednostek w zanadrzu... Kolejne kilka godzin i znów porażka. Szczerze mówią to na teraz nie mam sił  Grin i pomysłu jak to cholerstwo przejść, chyba że zmienię modyfikator prestiżu, ale znów grać te same misje od nowa? Eeee nie chce mi się  Tongue Co do Duce's Legions to grałem w wersję OP ze strony Kowdara. Niestety ta kampania to dla mnie zupełna pomyłka. Nijak Włochami nie da się grać, a nie sądzę i wiem to, że aż tak słabi to oni nie byli. Tymczasem w tej kampanii są wręcz bezsilni. Sorry, ale dla mnie to trochę bezsensu. Po co tworzyć coś co zamiast cieszyć i bawić - wkurza i frustruje. Żeby nie było - mam wielki szacunek do ludzi, którzy się bawią w "tworzenie" bo sam bym tak nie potrafił, ale czasami przesadzają z trudnością ze szkodą dla grywalności. No nic - muszę zrobić trochę przerwy od PG, pewnie jeszcze kiedyś do niego powrócę (jak zawsze)  Wink Pozdrawiam.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #13 : Kwiecień 30, 2011, 10:03:32 »

Ty się nie zniechęcaj- tylko z pytaniami wal śmiało. Czasem źle wybrana kampania- wkurza niemiłosiernie, lepiej wtedy ją odstawić na boczny tor.
Pograj w coś "gustlikowego" to są sensowne, dopracowane kampanie.
Wiem, że te ISU są dopiero wtedy, ale odpowiednio asekurowane dadzą radę. Najpierw popróbuj, krok po kroku różne rozwiązania. Powodzenia. Wink
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
triste
Gość
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 30, 2011, 12:56:10 »

Ktoś wspomniał, że mam za dużo piechociarzy. Lecz ta piechota została mi przydzielona w pierwszym scenariuszu, więc rozumiem, że są to jednostki CORE. Czy można je sprzedać bez konsekwencji? Poza tym piszecie by zrezygnować z niej w ogóle - tymczasem to piechota najlepiej nadaje się do wykurzania piechurów przeciwnika okopanych w mieście. W sytuacji gdy wróg dysponuje przewagą w powietrzu i tępi moją artylerię piechota wydaje się jedynym wyjściem przy zdobywaniu terenów zabudowanych. Przynajmniej ja na swój chłopski rozum tak to widzę.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.131 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.015s, 1q)