Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 01:07:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Ankieta
Pytanie: Czy chcesz aby Gustlik e-file stał się e-filem klanowym w Generals Guild ?  (Głosowanie skończone: Lipiec 23, 2007, 03:46:26 )
Tak - 18 (75%)
Nie - 6 (25%)
Głosów w sumie: 13

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 33   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gustlik e-file - nowy e-file klanowy ?  (Przeczytany 213151 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #30 : Czerwiec 30, 2007, 10:30:50 »

Efile w wersji 2.2 gotowy - leci do Depeta

Lista zmian - dołączona do efila w pliku readme, a także tu:
Tutaj także kontynuujemy dyskusje, poprzedni topic na PSFF "Gustlik efile" będzie zamknięty

http://jagdtiger.net/forum/viewtopic.php?t=1610

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Depet
Gość
« Odpowiedz #31 : Czerwiec 30, 2007, 11:53:25 »

E-file juz dostępny na stronie DOWNLOAD -> http://generalsguild.com/panzergeneral2/pl/download.php#e-file . Zapraszam !
Zapisane
darkonza
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 52


« Odpowiedz #32 : Czerwiec 30, 2007, 05:32:48 »

moim zdaniem...
po pierwsze:
wersja na której gramy powinna być aktualizowana najczęsciej raz na rok - skoro dało się na niej grać do tej pory to można by jeszcze trochę
wprowadzanie nowej wersji dosłownie co kilkadziesiąt dni powoduje bałagan i to że zanim zabiorę się do gry musze sprawdzić czy czasem nie od poczatku trzeba ścigąc i instalować PG2
pozatym obecnie w turnieju 3 w 1 gram jedną z gier na RSF2.51 i mam zacząć drugą którą będę grał na 2.6, jak się ktoś uwinie szybko z kolejną wersją a ja z moimi grami wolniej to zacznę kolejną grę na wersji 2.70 i tak będę sobie grał z każdym na innej wersji PG2...uważam że to lekka paranoja
po drugie:
jeśli nasz polski efile jest lepszy to warto grać na nim ale tylko gdy dopięte zostaną inne sprawy na osatni guzik - kampania informacyjna, sprawdzenie scenariuszy pod kątem ich przydatności do e-file, bo jeśli w trakcie gry ma wyjśc ze w nowym e-file dany sprzęt ma właściwości które powodują jakieś paradoksy w danym scenariuszu to też nie fajnie - i tak wszyscy ten akurat scenariusz beda grali na RSF i znowu tylko powiększy się bałagan

ludzie dzielą się na takich co lubią jezdzic samochodami i na takich co nie koniecznie jeżdzą ale lubią w nich grzebac, tu przesmarują, tam odkręca i przykręca, a gdzieś mały tuning jeszcze...
ja jestem z tych co wolą jezdzić i nie grzebać w silniku, Ci co lubią zmieniać grę, poprawiać to Ci co grzebią w silnikach - proszę tylko o to by jedna grupa nie zepsuła zabawy drugiej bo każdy może się zniecierpliwić jak samochód ciągle w remoncie Smiley

teraz mocno osobista opinia:
nigdy parametry sprzętu nie będą idealnie oddane - no chyba że wprowadzicie dla jednostek parametry typu:
atak 3,68
obrona 11,29
bez tego to i tak zawsze będzie przybliżenie...
przecież to nie jest film historyczny tylko gra komputerowa, chodzi o dobrą zabawę, a to czy ikonka tygrysa wygląda jak tygrys zimą czy moze jest pomalowany jak pantera to nie zmienia grywalności gry - gdybym zwracał większa uwagę na grafikę z pewnością wybrałbym inną grę, albo w ostateczności zamiast grać oglądał autentyczne zdjęcia...mi wystarczy ze daną jednostkę da sie rozpoznać, nic więcej sie nie liczy Smiley
to samo z parametrami - jeśli w grze tygrys bedzie miał w ataku skutecznosc taka jak pantera a w rzeczywistości było troszkę inaczej to nie zmienia przyjemnosci gry, po prostu to bedzie tylko jeden z parametrów gry komputerowej którego większa zaletą będzie to że jest niezmienny niż to ze jest doskonalony ale co miesiąc inny
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #33 : Czerwiec 30, 2007, 06:37:22 »

Mam wrażenie, że trzeba tu rozprawić się z paroma mitami:

Cytuj
wprowadzanie nowej wersji dosłownie co kilkadziesiąt dni powoduje bałagan i to że zanim zabiorę się do gry musze sprawdzić czy czasem nie od poczatku trzeba ścigąc i instalować PG2

Zmiana efila NIE WYMAGA ściągania - jak to mówisz: "od początku" całego PG2, ani tym bardziej instalowania go. Wystarczy ściągnąć cztery pliki i wrzxucić je do jednego katalogu - ok 2minuty roboty

Cytuj
pozatym obecnie w turnieju 3 w 1 gram jedną z gier na RSF2.51 i mam zacząć drugą którą będę grał na 2.6, jak się ktoś uwinie szybko z kolejną wersją a ja z moimi grami wolniej to zacznę kolejną grę na wersji 2.70 i tak będę sobie grał z każdym na innej wersji PG2...uważam że to lekka paranoja

To że wychodzi nowa wersja efila NIE OZNACZA, że trzeba od razu sie na nią przesiadać, a już na pewno nie trzeba mieć TRZECH różnych wersji

Jeśli scenariusz napisany jest na wersję np.2.50, to znaczy, że możesz go grać całe życie na wersji 2.50, a na wyższą musisz przesiąść się wtedy, kiedy będziesz chciał zagrać nowy, napisany specjalnie na nią scenariusz.

Czyli w skrócie - efila nie zmienia się wtedy, kiedy on wychodzi (można, ale niekoniecznie), tylko wtedy, kiedy pojawiają się sceny napisane na nową wersję. Przy czym zasada upgrade'owania efila polega na tym, że trzon jednostek, na których gramy scenariusze pozostaje niezmienny, a dochodzą tylko nowe. Coś jakbyś kubki wkładał jeden w drugi.

Albo inaczej - wersja 2.70 = 2.60 + 100 jednostek
                   wersja 2.60 = 2.50 + 100 jednostek

A zatem, każda nowa wersja efila, zawiera w sobie poprzednią, plus nadbudówki

Cytuj
bo jeśli w trakcie gry ma wyjśc ze w nowym e-file dany sprzęt ma właściwości które powodują jakieś paradoksy w danym scenariuszu to też nie fajnie

Nowa wersja NIE MOŻE psuć starych scenariuszy - ma tylko umożliwiać pisanie nowych z nowymi jednostkami.

Wyobraźmy sobie tak - grasz scenariusz Rosyjsko-Niemiecki, a w miedzyczasie wychodzi nowa wersja efila, która zawiera nowe jednostki tureckie - po co Ci ją ściągać?? Przyda Ci sie dopiero wtedy, kiedy ktoś napisze scenariusz na tę turecką armię i WYRAŹNIE ZAZNACZY, że trzeba go grac na najnowszej wersji efila

Czy trochę rozjaśniłem moje podejście?

Jak napisałem to w readme - obecnie efil ma ok 1700 jednostek - graniczna pojemność to 4000. Czemu nie dodawać nowych stopniowo?

Pamiętaj, że efil nie służy tylko tym co grają ale także tym, co piszą scenariusze. A to jest długotrwały proces...

Więc miałbym czekać rok żeby ogłosić, że jest dostępna wersja z rozszerzoną armią bułgarską żeby graczy nie wystraszyć, podczas gdy przez ten rok można by już scenariusze pisać?

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2007, 06:39:26 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Depet
Gość
« Odpowiedz #34 : Czerwiec 30, 2007, 07:11:57 »

Gustlik masz oczywiście racje ale nie każdy ma takie podejście jak Ty ze swoim e-filem...Rayydar  jednak niestety lubi się "cofać" i nieco podrasować stare jednostki...albo pozmieniać gruntownie ikonki (nowy datup) itd. Fakt że ilość zmiany parametrów jednostek wcześniejszych jest znikoma ale...jak już Ci napisałem nie każdy się z tym zgodzi.

W każdym razie zgadzam się z Tobą w 100% - dla mnie zmiana e-fila to kwestia 5 minut...stare gry na wcześniejszym e-filu rozgrywam już na nowym i informuje o tym przeciwnika to ten sobie też zmieni i luzz....ale jak już pisałem ligę tworzą gracze i to oni decydują skoro jest prośba aby zmiany były co rok to OK ale punktem zwrotnym w takiej polityce byłaby właśnie zmiana na Gustlik e-file - stąd ten topic.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #35 : Czerwiec 30, 2007, 07:44:58 »

No więc chciałem tylko powiedzieć przy pomocy tego przydługiego wywodu, ze jakby co, to nie zamierzam powielać tych zachowań - każda nowa wersja ma być kompatybilna ze starą.

Jeśli będzie nowsza, to będzie zawierać WIĘCEJ, a nie INACZEJ. Dlatego nawet jeśli w przyszłości dwaj gracze mieliby rózne efile - to i tak mogą grać ten sam scenariusz, pod warunkiem, że napisany jest na STARSZĄ wersję efila, bo każda starsza będzie zawierać się, bez zmian, w nowszej.

Dlatego chcę, żeby ten efil był jak najdogłębniej przedyskutowany ZANIM, a nie W TRAKCIE
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #36 : Lipiec 01, 2007, 10:29:22 »

Jeśli będzie nowsza, to będzie zawierać WIĘCEJ, a nie INACZEJ. Dlatego nawet jeśli w przyszłości dwaj gracze mieliby rózne efile - to i tak mogą grać ten sam scenariusz, pod warunkiem, że napisany jest na STARSZĄ wersję efila, bo każda starsza będzie zawierać się, bez zmian, w nowszej.

hej

wszystko będzie ok ale nie do końca. bo jest tylko 1 malutki problem z jednostkami. może zdarzyć się przecież tak że grasz grajacy na nowszym e-filu kupi jakąś jednostkę której nie ma w starszym i wtedy jak wyśle turę do gracza ze starszym e-filem to bedzie lipa. ogólnie wiem ze w grach PBEM mało się kupuje ale są przecież scenariusz typu ALDI i wtedy rzeczywiscie może być mały problem.

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #37 : Lipiec 01, 2007, 11:33:50 »

Rzeczywiście - celna uwaga, tego nie wziąłem pod uwagę - no ale zakładam, że przypadki gry na dwóch różnych wersjach, to absolutny wyjątek i wypadek losowy. Ściągnięcie nowej wersji, to naprawdę mniej czasu niż napisanie maila...  Smiley
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Revolutionary_pilot
Gość
« Odpowiedz #38 : Lipiec 07, 2007, 04:17:46 »

 1.Zainstalowany na dysku C panzer (v2.51a), po zainstalowaniu na E drugiego panzera (ze efilem gustlika) przeskoczyl mi na ta wlasnie wersje. O co chodzi? Mozna miec dwa panzery - dwie inne wersje panzera na jednym kompie czy nie? Jezeli tak , to jak.

 2.Czy jednostki z przyszlosci maja zamiar na stale w tym efilu? I co, bedzie mozna sobei kupic je podczas walk???

 3. Czy da sie w tym efilu zmienic te tragiczne ikony bo patrzec na nie nie moge..
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #39 : Lipiec 07, 2007, 08:35:13 »

1.Zainstalowany na dysku C panzer (v2.51a), po zainstalowaniu na E drugiego panzera (ze efilem gustlika) przeskoczyl mi na ta wlasnie wersje. O co chodzi? Mozna miec dwa panzery - dwie inne wersje panzera na jednym kompie czy nie? Jezeli tak , to jak.

Możesz mi napisać coś więcej - co to znaczy "przeskoczył" ? Na dysku C nie masz już katalogu z Panzerem ? Może odpalasz go z ikonki na pulpicie i z powodu 2 instalacji się zamieniły....Sprecyzuj problem please...

2.Czy jednostki z przyszlosci maja zamiar na stale w tym efilu? I co, bedzie mozna sobei kupic je podczas walk???

No są na stałe ale będziesz mógł je w scenariuszu kupić tylko wtedy jeśli dany scenariusz będzie miał  zdefiniowaną datę nazwijmy to umownie "współczesności"....Czyli grając scen obrazujący lata 39-45 z pewnością tych cudów techniki nie kupisz.

Polskie jednostki hipotetyczne (bo o nie zapewne Ci chodzi) to dodatkowe uatrakcyjnienie gdyby komuś się zachciało robić scenariusze/kampanie co by było gdyby Polska jednak się wybroniła we wrześniu 39...w RSF masz podobnie - scen ALDI bazuje już w większości na jednostkach Wunderwaffe  Grin - tak więc dla mnie to dodatkowy plus i pole do popisu dla konstruktora mapy...

3. Czy da sie w tym efilu zmienic te tragiczne ikony bo patrzec na nie nie moge..

Oczywiście że się da ale to raczej pozbawione jest sensu ponieważ dziś wszystkie nowo tworzone ikony są w takim stylu...Ty jako konstruktor scenariusza bazujesz na gotowym produkcie jakim jest e-file - zmiana setek ikon kiedy autor (na dodatek nasz zaprzyjaźniony Gustlik) zdefiniował właśnie takie to raczej nie jest najlepszy pomysł - pozostaje się po prostu przyzwyczaić. Pamiętaj że w wielu przypadkach Gustlik jako autor e-filu nie miał większego wyboru - nie on projektuje ikonki a chcąc iść z duchem czasu musi używać takich....bo innych nie ma (te co nam się podobają to zaledwie garstka z SSI i wczesnych Rayydesrów ) Smiley.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2007, 08:39:13 wysłane przez Depet » Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #40 : Lipiec 07, 2007, 08:52:25 »

Cytuj
2.Czy jednostki z przyszlosci maja zamiar na stale w tym efilu? I co, bedzie mozna sobei kupic je podczas walk???

Przepraszam, że zapytam, ale o jakie "jednostki z przyszłości" chodzi???

Ten efil "kończy się" na wojnie Koreańskiej 50-53 i to tylko w przypadku głównych aktorów (USA, ZSRR, Anglia, Korea) - to chyba już zamierzchła przeszłość raczej Huh
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Revolutionary_pilot
Gość
« Odpowiedz #41 : Lipiec 08, 2007, 12:26:37 »

No dep kolejny raz trafiles (przeskoczyly mi ikony na pulpicie) wersja na C pozostala Ok.

Co do drugiej kwestii tez juz spoko.

Co do trzeciej.. -nie wolal bys starych ikon? (te nowe sa fatalne.. niektore ednostki wogole nie przypominaa siebie). Moze jakas sonda..
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #42 : Lipiec 08, 2007, 12:37:24 »

Co do trzeciej.. -nie wolal bys starych ikon? (te nowe sa fatalne.. niektore ednostki wogole nie przypominaa siebie). Moze jakas sonda..

Wolałbym ale nie ma wyboru bo starych ikonek jest na 100-200 jednostek a nowych na kilka razy więcej Wink Jak chcesz mieć cały skład np. niemieckiej broni pancernej to nie ma wyboru...no hcyba że chcesz aby kilka jednostek miało tą samą ikonkę działa ppanc Wink
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #43 : Lipiec 08, 2007, 12:40:10 »

Co do trzeciej.. -nie wolal bys starych ikon? (te nowe sa fatalne.. niektore ednostki wogole nie przypominaa siebie). Moze jakas sonda..

Właśnie stoczyliśmy krótką dyskusję n/t ikon tu:
http://jagdtiger.net/forum/viewtopic.php?p=36611&sid=5e32874eb456cb734528de22618d5ccd#36611

Jednocześnie przypominam że wszelkie postulaty, co do efila przyjmuję wyłącznie pod wyżej wskazanym adresem - ponieważ chcę je mieć w jednym miejscu.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Revolutionary_pilot
Gość
« Odpowiedz #44 : Lipiec 08, 2007, 12:41:07 »

No dobra, ale nie mozna ich zmieszac jakos? Np, te ktore trzeba (bo nie ma odpowiednikow w starych) zostawic. A ze starych dac te, ktore mozna - a mozna duzo (bo caly asortyment ktory byl w wersji 2.51. przeciez)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 33   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 25 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)