Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 09:05:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Ankieta
Pytanie: Czy chcesz aby Gustlik e-file stał się e-filem klanowym w Generals Guild ?  (Głosowanie skończone: Lipiec 23, 2007, 03:46:26 )
Tak - 18 (75%)
Nie - 6 (25%)
Głosów w sumie: 13

Strony: [1] 2 3 ... 33   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gustlik e-file - nowy e-file klanowy ?  (Przeczytany 213144 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« : Czerwiec 22, 2007, 01:51:17 »

No nie, nie przesadzaj - przecież nie musisz mnie pytać czy możesz skonwertować scenariusze.  Cheesy

Efil jest narzędziem dla wszystkich do pracy - dowolnej.

Ja wyraziłem tylko wątpliwość, czy to ma sens - tak jak remont kapitalny samochodu. Czasem lepiej kupić nowy Cheesy. Pracy będzie ogrom - testów trzeba przeprowadzić tyle samo (żeby zbilansować całość). Dlatego jestem zwolennikiem brania się za pisanie nowych, skoro stare już mają na czym grać.

Oczywiście każde praktyczne zastosowanie efila będzie miało nieocenioną wartość doświadczalną. Konwersja też. Chodziło mi tylko o poświęcony czas i opłacalność takiego procesu. Tylko w tym kontekście wyraziłem swój sceptycyzm.

--------- dopisek odnośnie głównych założeń Gustlik e-file - więcej informacji -> TUTAJ ----------

Zasady główne:

1) - Low efile oparty na szacunkach cenowych zgodnych z pierwotną koncepcją oryginalnego efila SSI

2) - Do pełnego wykorzystania możliwości, potrzebuje instalacji specjalnego zestawu flag przy pomocy NAJNOWSZEGO wydania GraphicSwitch'a, który zawiera tenże, mój zestaw - oznaczony jako "GustlikFlags". Do pobrania od Adlera: http://www.adlerkorps.com/

3) - Efil wykorzystuje poszerzoną listę krajów, obejmującą wszystkich najważniejszych aktorów teatrów europejskiego i dalekowschodniego - z Japonią, Australią, Koreą Pn i Pd oraz Chinami i Chinami Komunistycznymi - jako osobnymi państwami.

4) - Możliwości specjalne jednostek - opisane są kodem literowym, zgodnym z kodem stosowanym w opcji PEBM w LG Suite

5) - Transportowanie jednostek (zgodnie z najnowszymi efilowymi trendami) dopasowane do "wagi" sprzętu. Wyklucza możliwość transportowania ciężkich dział przy pomocy np: ciężarówek na 8-9 heksów. Aczkolwiek nie zamierzam robić tego tak drobiazgowo jak u Adlera.
- na razie ta opcja funkcjonuje dla USA, Polski, Niemiec i Anglii -

6) - Nazewnictwo jednostek: w językach oryginalnych dla Niemiec, Anglii, USA, Francji, USSR, Polski i Włoch - dla pozostałych transkrypcja angielska. (wyszedłem z założenia, że oryginalne nazwy formacji fińskich, węgierskich, czy japońskich są niepotrzebnymi popisami, które nie wpływają dobrze na grywalność)

"Znaki szczególne" e fila:

1) - Polski sprzęt historyczny dla 1939 roku, potem dostępne z opisów, planowane, prototypy i teoretyczny (fikcyjny) sprzęt, aż do konca lat 40-tych - dla kampanii 'co by było gdyby"

2) - Dwa nowe 'kraje" z własnymi flagami: ONZ i Terroryści, dla umożliwienia wprowadzenia do kampanii, wszelkiej maści, ekstremistów, najemników, buntowników, junt, "państw w państwie" - i.t.d.

3) - Wszystkie jednostki artylerii zmotoryzowanej, oraz oddziały moździerzy mogą zajmować heksy, ale skłaniam się ku temu, żeby w ogóle każda jednostka mogła to zrobić

4) - Działa dużych kalibrów mają wyłączone wsparcie, a ppanc strzelające na dwa heksy - włączone. Podobnie - włączone wsparcie mają czołgi piechoty wyposażone w haubice, oraz oddziały km w klasie piechoty

5) - Niektóre działa plot mają włączoną opcję strzelania do celów naziemnych

6) - Niszczyciele moga zwalczać samoloty

7) - Ograniczona - do 2 pkt - amunicja większości bombowców i do 4 pkt - ciężkiej artylerii. To wymusza ograniczenie używania tych środków, zamiast zabawy ceną.

Cool - Elitarne jednostki w późnym okresie wojny mogą atakować z transporterów zaraz po przybyciu na miejsce - jednak wtedy siła ataku jest poważnie zredukowana.

EDIT Polskie jednostki NIE ZAWIERAJĄ sprzetu historycznego, którym posługiwało się LWP. Wyszedłem z założenia, że trzeba się na coś zdecydować, a nie mieszać T-34 z Shermanami w panelu zakupów. Zresztą sprzęt zachodni też jest reprezentowany tylko szczątkowo. Wynika to z faktu, ze w nowej wersji silnika gry, ma pojawić sie podział jednostek na "fronty" w obrębie jednego kraju. Wtedy dorobię naszej armii sprzęt sojuszniczy, bo już nie będzie można mieszać wschodu z zachodem.

Przykładowe ceny:

POLSKA
PZL P11c - 336
PZL P23 Karaś - 372
PZL P46 Sum - 444
Kawaleria - 84
Piechota - 72
7TP - 156
105mm wz 29 - 312

NIEMCY
Me 109 - 492
FW190D - 672
Ju 87G - 504
He111H - 600
Piechota - 108
SS Regular - 168
PzIIIG - 192
Tiger - 456
10.5 sK18 - 300

USA
P40Warhawk - 456
P51D - 684
B25J - 612
B17 - 1428
Piechota - 120
Rangers - 240
ShermanM4A1 - 276
ShermanM476 - 324
155mm - 324

USSR
Jak9 - 468
La9 - 684
Il2 - 528
Pe2 - 564
Piechota - 96
Kawaleria Gw. - 180
T34-76D - 324
IS-2 - 492
152 wz43D1- 312

Objaśnienia skrótów literowych przy nazwach jednostek

A - może być transportowana samolotem - z lotniska na lotnisko
B - kładzie mosty
C - Combat Support - wspomaga doświadczeniem sąsiednie jednostki
D - nie wysiada z transportu gdy zostaje zaatakowana (słabiej się broni)
E - inżynier
F - może strzelać do samolotów (dla jednostek innych niż przeciwlotnicze)
G - może strzelać do celów naziemnych (dla jednostek plot)
H - może zajmować heksy (dla tych, które dotąd nie mogły tego robić - artyleria)
M - chodzi po górach
L - level bomber - bombowiec strategiczny
P - spadochroniarz, można zrzucić w dowolnym miejscu mapy
R - ruch rozpoznawczy (fazowy)
S - ogień wspierający WŁĄCZONY - dla innych niż artyleria
s - ogień wspierający WYŁACZONY - dla artylerii
T - przy transporcie - może być zrzucany razem z jednostką na spadochronach
W - przy transporcie - jednostka może z niego strzelać bez wysiadania
Y - samolot pokładowy - może startować z lotniskowca.

Autor: Gustlik
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2007, 03:33:02 wysłane przez Depet » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Depet
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 22, 2007, 03:59:17 »

Postawiłem arcy ważną ankietę. Informacja o o niej zostanie wysłana do każdego gracza GG - proszę o głosowanie bo tu o bardzo istotne sprawy idzie.

Gustlik e-file niedawno nabrał pełnych kształtów. Jego autorem jest Gustlik - Polak który wiele czasu poświęcił na to aby stworzyć zbilansowany cenowo, wierny historycznie (kontynuacja projektu A.Bolesty) i atrakcyjnie graficznie plik sprzętu. Do pobrania jest z naszej strony DOWNLOAD -> http://generalsguild.com/panzergeneral2/pl/download.php#e-file .

Myśląc o e-filu klanowym mam oczywiście również na myśli konwersję wszystkich scenariuszy Rayyders na ten plik sprzętu - czasowo nie jest to jakieś wyjątkowo trudne do wykonania zadanie i może tego podjąć się każdy chętny. Oczywiście należy sobie zdawać sprawę że znacznie zmieni się sytuacja i strategia np. u Gustlika bombowce mają tylko 2 pociski itd. - będzie więc to wszystko wymagać testów i komentarzy - myślę jednak że gra warta jest świeczki - w końcu będziemy mili swój własny "polski" e-file wierny historycznie.

No nie, nie przesadzaj - przecież nie musisz mnie pytać czy możesz skonwertować scenariusze.  Cheesy

Efil jest narzędziem dla wszystkich do pracy - dowolnej.

Tak masz rację ale chciałbym by projekt był przynajmniej po części wspólny czyli żebyś Ty również zaczął scenariusze tworzyć lub poprawiać równowagę w tych które ja przekonwertuje - cokolwiek co będzie miało "namacalny" skutek - jak już napisałem skupianie się wciąż tylko na "gołym" efilu nic do sprawi nie wnosi.

Ja wyraziłem tylko wątpliwość, czy to ma sens - tak jak remont kapitalny samochodu. Czasem lepiej kupić nowy Cheesy. Pracy będzie ogrom - testów trzeba przeprowadzić tyle samo (żeby zbilansować całość). Dlatego jestem zwolennikiem brania się za pisanie nowych, skoro stare już mają na czym grać.

Wiele scenariuszy Rayyders to po prostu majstersztyk nie przez sam plik sprzętu ale dzięki rozmieszczeniu jednostek - sam projektując taką bitwę lepiej rozstawić wojsk bym nie umiał. Konwersja scenariuszy jest dużo prostsza - odpalam LG, wczytuje Twój e-file...odpalam drugi LG odpalam RSF - na obu ta sama mapa i po prostu muszę tylko podmieniać jednostki - nic więcej...briefingi są, nazwy formacji są, rozmieszczenie jest, nazwy miejscowości są itd.

Oczywiście każde praktyczne zastosowanie efila będzie miało nieocenioną wartość doświadczalną. Konwersja też. Chodziło mi tylko o poświęcony czas i opłacalność takiego procesu. Tylko w tym kontekście wyraziłem swój sceptycyzm.

A więc lepiej nie robić nic ? Moim zdaniem konwersja kilku scenariuszy (później wszystkich) to dobry pomysł - jasne może później ktoś zacznie robić nowe...no więc jak wchodzisz w to ?
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 22, 2007, 04:21:37 »

Dobrze OK, tylko:

Cytuj
Konwersja scenariuszy jest dużo prostsza - odpalam LG, wczytuje Twój e-file...odpalam drugi LG odpalam RSF - na obu ta sama mapa i po prostu muszę tylko podmieniać jednostki - nic więcej...briefingi są, nazwy formacji są, rozmieszczenie jest, nazwy miejscowości są itd.

Nie tak - LG Suite zawiera coś takiego jak Conversion Equip Table - czyli tablica konwersji. W skrócie polega to na tym, że trzeba program "nauczyć", która jednostka z efila "A", odpowiada której jednostce z efila "B".

Trochę mozolna praca, ale ma tę zaletę, że jak raz go "nauczysz" konwersji, czyli stworzysz tą tablicę/matrycę/wzorzec - czy jak to jeszcze nazwać - to potem nie musisz już siedzieć nad każdym scenariuszem osobno, sam popodmienia jednostki wczytując odpowiedniki według tablicy.

Create Conversion Eqp Table - znajduje się w menu equipment w LG Suite - chętni mogą sobie obejrzeć.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Depet
Gość
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 22, 2007, 05:30:56 »

Hmm...dobrze że o tym napisałeś - praca będzie dużo prostsza biorąc pod uwagę że w wielu scenariuszach Rayydersów pojawiają się i tak te same jednostki...

Ankieta potrwa miesiąc czasu - jeśli większość głosów będzie na TAK i jeśli nie pojawi się żaden komentarz w stylu - "veto !! chcecie - zmieńcie - ja odchodzę" to zabieram się do pracy...

Myślę że nadszedł odpowiedni moment żebyśmy zmienili efile w lidze na poprawny historycznie, i co ważne "polski"...co prawda wielu może być sceptycznie nastawionych do pomysłu bo nauczyli już się scenariuszy na RSF ale moim zdaniem to tylko przemawia za tym aby efile zmienić...

Rayyders już praktycznie nie istnieje...TBG również...inne kluby nie grają na RSF ale na własnych efilach - chyba czas abyśmy również byli klubem "pełną gębą".
Zapisane
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 230



« Odpowiedz #4 : Czerwiec 22, 2007, 05:39:27 »

Z dużym zainteresowaniem śledzę ten wątek i oddałem już swój głos w ankiecie.

Cieszy mnie fakt, że wypłynął taki pomysł i doszliście do porozumienia choć muszę przyznać że zabieraliście się do tego jak pies do jeża  Grin

Co do konwersji to to chętnie pomogę, w miarę swoich skromnych możliwości ale lojalnie uprzedzam że nie mam w tym żadnego doświadczenia.
Jednak trening czyni mistrza i jeśli znajdzie sie osoba na tyle cierpliwa aby to wszystko pokazać i wytłumaczyć to byłoby ekstra.
Zapisane
ratig
Gość
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 22, 2007, 06:14:09 »

hm, jak można głosować nad czymś czego się nie zna. Chyba trzeba najpierw trochę pograć na tym efilu żeby potem można było się wypowiadać. Sam fakt że jest on "polski" nie ma według mnie żadnego znaczenia. Depet, straszny raptus jesteś. jak dla mnie to te wszystkie zmiany efili co kilka miesięcy są męczące i wymagają od graczy ciągłego  zaangażowania w ligę, a nie każdy ma na to czas. Ale to jest tylko moja subioektywna opinia.
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 22, 2007, 06:22:39 »

Zgadza sie jestem bardzo żywy i energiczny...ale kto wie czy dzięki temu że tak się "produkuję" nie zwiększyła się popularność gry w PG2....E-file jest jak już napisałem dostępny w dziale DOWNLOAD - możesz sprawdzić choć z zagraniem będzie problem bo nie ma dno niego jeszcze żadnych scenariusz - jedynie kilka kampanii testowych ale to już proszę do Gustlika.

Co do zaangażowania - no cóż generalnie to i tak wszystko Wam podsuwam pod nos - bo wersja ligowa jest zawsze przygotowana wystarczy ściągnąć i grać...staram się jak mogę i rozumiem że nie masz czasu ale mogę z ręką na sercu powiedzieć że będzie to już ostatnia tak duża zmiana. Tylko czy Wy jej w ogóle chcecie ?

Jak dla mnie gra na zakłamanym sprzęcie to już nie jest przyjemność...
Zapisane
krzemyk
Gość
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 22, 2007, 07:31:43 »

podzielam pogląd Ratiga - przeglądając wątki na forum z ostatnich kilku miesięcy mam wrażenie, że co drugi nawiązuje do problemu udoskonalenia efilu, nowej wersji gry, dodatkowych patchów, itp... I w sumie przyznaję że sie trochę w tym wszystkim gubię... Na tyle, że wstrzymałem się na zakup abonamentu ligi mając na uwadze otrzymanie najnowszej i w pełni działającej wersji gry. A tu znowu szykują sie jakieś zmiany.
Nie znaczy to że jestem przeciwnikiem zmian. Ale zbyt częste zmiany powodują zgoła odmienny od zamierzonego efekt, w tym konkretnym przypadku zakładam że większość graczy za wyjątkiem starych wyjadaczy i specjalistów programistów nie za bardzo wie o co w tym wszystkim chodzi i jak to wpłynie na samą grę... Panowie, zróbcie jedną właściwą, słuszną i dobrze działającą wersję gry w celu ujednolicenia poglądów. A jeśli chodzi o ekperymenta to nie mam nic przeciwko - glosuję za w ankiecie, lecz z uwagą iż powinna to być wersja testowa, nie do rozgrywania scenów w lidze, możliwa do pobrania dla chętnych, do przeanalizowania i wychwycenia głupot. I jeśli okaże się że jest naprawdę dobra i grywalna - olać efile zachodnich braci, wprowadzić ją jako obowiązująca i na niej prowadzić batalie ligowe... w końcu z tego co wiem to polska liga jest najlepiej prosperującą i największą ligą na świecie, więc to niech inne narody przechodzą na nasze zasady... Smiley
uff, to moje skromne zdanie. Pozdrawiam wszystkich Smiley
Zapisane
grisha
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


kurde bolek


« Odpowiedz #8 : Czerwiec 22, 2007, 09:23:46 »

wedlug mnie na tym silniku PG2 nie ma sensu zmieniac Efila. Nie watpie, ze gustlikowy jest boski itp (bez ironii), ale szkoda pracy i zamieszania jak juz za kilka miesiecy kolejna rewolucja nas czeka czyli PG4...wtedy chyba dopiero warto pomyslec nad odpowiednim efilem
Zapisane

wino, kobiety i PG2
Revolutionary_pilot
Gość
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 22, 2007, 09:26:16 »

trafna uwaga.. \snajp\
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 22, 2007, 09:33:29 »

ale szkoda pracy i zamieszania jak juz za kilka miesiecy kolejna rewolucja nas czeka czyli PG4...

OOoo to Ty widzę wiesz coś czego my nie wiemy Smiley Huh Z moich informacji wynika że PG IV możemy oczekiwać (tu cytuję) "kiedyś tam" a kolejna faza prac maiła zacząć się dopiero za parę miesięcy..myślę że PG 4 zobaczymy gdzieś w 2009-2010 jak dobrze pójdzie oczywiście i autorzy się nie poddadzą...
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #11 : Czerwiec 22, 2007, 09:43:27 »

Nie chciałem sie wtrącać w ten wątek (jako strona zainteresowana) ale w kwestii PG IV (czy też Open PG), chciałbym poprzeć zdanie Depeta. Jesli coś się pojawi pod koniec tego roku, to będzie to wersja "Bardzo-Beta", którą czekają jeszcze wszystkie choroby wieku dziecięcego, czyli najmniej kilka kolejnych miesięcy testów i poprawek.

Duuużo wody w rzekach upłynie zanim osiągnie standard na tyle stabilny by można prowadzić na niej rozgrywki on-line

A nawet gdyby...

Twórcy tej wersji zostali zobligowani do prowadzenia prac w ten sposób, by pasowały do niej wszystkie istniejące w tej chwili dodatki, mapy, ikony, efile, scenariusze i kampanie - to był warunek podstawowy.

Można by mieć wątpliwości, gdyby były jakieś wieści o powstającym specjalnie dla niej - efilu, ale na razie na nic takiego się nie zanosi. Żaden taki projekt nie jest nawet rozważany.

Tak że niezależnie od prac - wyborów można dokonywać już dzisiaj - pula efili jest, jaka jest i to się raczej nie zmieni.

To tyle ode mnie
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Depet
Gość
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 22, 2007, 10:20:58 »

Panowie - tak jak napisał mądrze krzemyk - jeśli byłaby Wasza zgoda na taką zmianę to przez okres przejściowy (powiedzmy rok) można by grać scenariusze w lidze zarówno na RSF jak i na Gustlik e-file...dopiero po testach zapadła by decyzja o wprowadzeniu jednego e-filu...jak dobrze zauważył Ratig nie ma sensu robić wszystkiego na szybko...to jest istotna zmiana i wymaga okresu przygotowania....otwarta pozostaje tylko kwestia: czy gracze GG życzą sobie w ogóle aby w przyszłości po "zdanych egzaminach" Gustlik e-file był jedynym (prócz SSI oczywiście) sprzętem w lidze Huh ?

Po to postawiłem tą ankietę aby raz na zawsze zakończyć "bezsensowne" ulepszanie co miesiąc e-filu w lidze na coraz gorszy...a później jeszcze bardziej "bezsensowną" (bo nic i tak się nie zmieni) krytykę. Jeśli Gustlik e-file to raz na zawsze - a aktualizacje powiedzmy co rok...

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2007, 10:22:38 wysłane przez Depet » Zapisane
Grolshek
Gość
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 22, 2007, 10:42:59 »

Krótko gram i niewiele znaczę ale polska wersja z najbardziej zbliżonym do oryginału sprzętem i nawet pięcioma mapami jest mi bliska...
Zapisane
grisha
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


kurde bolek


« Odpowiedz #14 : Czerwiec 23, 2007, 08:04:43 »

hoho panie depet po co od razu tak nieprzyjemnie ironizowac...
wiec jesli pg4 to opowiesc na euro 2012 to mozecie sprobowac mieniac te efile
Zapisane

wino, kobiety i PG2
Strony: [1] 2 3 ... 33   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 26 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.005s, 1q)