Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 18, 2024, 01:30:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wojna Prewencyjna  (Przeczytany 28490 razy)
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #15 : Grudzień 19, 2009, 11:10:59 »

Na szybko - krzaczki w opisie, i jest napisane, że można rozstawić 12 jednostek a jest 11 miejsc
A widziałem te krzaki i jakoś mi wypadły z pamięci - już poprawione
Napisane jest 12 a można było 13 rozstawić   Smiley
Ale już jest 12 do 12.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2009, 11:14:14 wysłane przez Greg » Zapisane

Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #16 : Grudzień 19, 2009, 11:19:57 »

Pomyłka - dobrze napisałeś że było 11 do 12 napisanych.
Ale pod SuitePG widać zaznaczonych 13.  Heksy w ostatnim rzędzie po prostu się nie wyświetlają.
Zapisane

majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #17 : Grudzień 21, 2009, 09:09:36 »

Pomyłka - dobrze napisałeś że było 11 do 12 napisanych.
Już myślałem że ukryłeś te heksy gdzieś w lesie  Wink

Ja nie zaczynałem od początku tylko od razu trzeci scen
I było łatwiutko. Ja miałem na początku deszcz i zreorganizowałem tylko troszkę obronę, choć za drugim razem ruszył bym bardziej do przodu bo się nie ma czego bać. Na wschodzie do tej okopanej 150 dodał bym zasieki albo w tym miejscu umieścił jakiś oddział piechoty bo moje recony rozjechały ją z marszu. Niemcy na wschodzie są zbyt daleko, moje VH nie były w ogóle zagrożone. Bez żadnych problemów dotarłem pod lotnisko na płn, i tam się pobawiłem żeby pozbierać doświadczenie. Wzmocnił bym na początku trochę niemieckie lotnictwo, ja trąciłem wszystko moim P-11 i tym przydzielonym PWS, Te posiłki gdzie jest 109 i dwa bombowce dał bym trochę wcześniej może wtedy by coś więcej zdziałały.
Zapisane

Nie bo nie Smiley
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #18 : Styczeń 20, 2010, 09:49:45 »

Z konieczności gram od początku.

Po Kawaleryjskim blitzkriegu, do tej pory, kupowałem armatę Hruby oraz czołg. Teraz zmiana priorytetów, w armacie Schneidera wymieniam ciągnik. Po chwili namysłu dokupuję Hrubego. Na czołg już nie wystarcza.

Kociol Breslau.
Jest łatwiej, udaje mi się wygrać na jedną turę przed końcem BV. Kluczem okazuje się szybkie zdobycie przyczółków. Inna sprawa, że znam już trochę ten scenariusz. Pocieszam się, że znajomość scenariusza rekompensuje mój pech. Zsamot kiedyś napisał, że jak ma prognozę 3-0, to wynik przeważnie 6-0. Jak ja mam prognozę 3-0, to wynik mam 1-3.
Udało mi się ustawić pułapkę na myśliwca. Kosztem mojego bombowca znalazł się on w zasięgu trzech dział przeciwlotniczych! W następnej turze padał śnieg, jedyny w tej grze ?

Motocykliści czescy nie mają paliwa. Nie wiem, czy to zamierzone.
Okopana polska piechota jest do kupienia (czy nie powinna być zablokowana?) i ma mnóstwo pojazdów do dyspozycji.

Front Polnocny
Przydałoby się więcej flag. Osoby, które nie znają polskiej historii, nie będą wiedziały, że przeciwnik jest dookoła.
Bezpośrednio przy polskim VH znajduje się jednostka niemiecka. Tak miało być?
Pojazdem sztabu pomorskiej BK jest TK-3. Ja też tak chcę!

Komputer gra tutaj słabiutko. Drepcze w miejscu albo chowa się do pojazdów.
Na początku ustawiłem dość wysoko obronę. Przyniosło to skutek, bo komputer zaliczał supraisy. A potem poszedłem do przodu. Promieniście, na różne kierunki. Z sukcesem. Drobny problem jest na wschodzie. Ale tam utrudnieniem jest rzeka, przez którą ciężko przerzucać wojsko, a przeciwnika sporo. W dodatku ma nieźle ustawioną artylerię. Za to w innych miejscach bez większych problemów.
Teoretycznie jest to defensywny scenariusz, ale to ja bardziej atakowałem.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #19 : Styczeń 20, 2010, 06:53:36 »

Kociol Breslau.
Jest łatwiej, udaje mi się wygrać na jedną turę przed końcem BV. Kluczem okazuje się szybkie zdobycie przyczółków. Inna sprawa, że znam już trochę ten scenariusz.
To w takim razie już tak zostawię, dla kogoś kto będzie grał pierwszy raz będzie akurat

Motocykliści czescy nie mają paliwa. Nie wiem, czy to zamierzone.
Właśnie,  miałem to samo, pisałem o tym w innym wątku - problem jest chyba po stronie efila

Okopana polska piechota jest do kupienia (czy nie powinna być zablokowana?) i ma mnóstwo pojazdów do dyspozycji.
To samo co wyżej,  sprawa efila Gustlik - ahoj  Wink

Front Polnocny
Przydałoby się więcej flag. Osoby, które nie znają polskiej historii, nie będą wiedziały, że przeciwnik jest dookoła.
Bezpośrednio przy polskim VH znajduje się jednostka niemiecka. Tak miało być?
Komputer gra tutaj słabiutko. Drepcze w miejscu albo chowa się do pojazdów.
Na początku ustawiłem dość wysoko obronę. Przyniosło to skutek, bo komputer zaliczał supraisy. A potem poszedłem do przodu. Promieniście, na różne kierunki. Z sukcesem. Drobny problem jest na wschodzie. Ale tam utrudnieniem jest rzeka, przez którą ciężko przerzucać wojsko, a przeciwnika sporo. W dodatku ma nieźle ustawioną artylerię. Za to w innych miejscach bez większych problemów.
Teoretycznie jest to defensywny scenariusz, ale to ja bardziej atakowałem.
Scenariusz już jest po pierwszych zmianach, będzie trudniej, to musi być scenariusz defensywny, taki  na przetrzymanie. Opublikuje go dopiero jak będę miał więcej scenów, żeby tak nie cykać po jednym.

Pojazdem sztabu pomorskiej BK jest TK-3. Ja też tak chcę!
To jest pomysł Gustlika - mi się spodobał, będę go stosował częściej. Oczywiście zmieniając transport na coraz ciekawszy.

Może Czata chciałbyś się pobawić z nazwami dla jednostek,  było by ciekawiej Smiley

Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #20 : Styczeń 21, 2010, 08:48:00 »

Cytuj
Motocykliści czescy nie mają paliwa. Nie wiem, czy to zamierzone.

Aaaa - to już wiem, Greg pisał o tym niedawno, ale potem napisał, że to pod OpenPG nie chciało jeździć, a potem ruszyło, więc już nie sprawdzałem, ale rzeczywiście nie mieli. Piechotę też poprawiłem. Zobaczę czy mogę zrobić upload efila na GG, a swoją drogą zaraz wyślę do Grega. Zrobimy szybką aktualizację "beznumerową" efila.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #21 : Styczeń 21, 2010, 08:59:33 »

Wysłałem efila Gregowi - numer niezmieniony.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #22 : Styczeń 21, 2010, 09:51:36 »

Wysłałem efila Gregowi - numer niezmieniony.
Podmieniony  -  dostępny na stronie.
Zapisane

sukiyaki
Gość
« Odpowiedz #23 : Luty 25, 2010, 09:40:08 »

Jako 1111 zarejestrowany uzytkownik witam serdecznie (tutaj chyba wszyscy lubia statystyki Smiley, dosc dlugo juz czytam forum ale dopiero teraz "jak trwoga to do boga" wiec licze na pomoc przy dosyć dziwnym problemie.
Po zakonczeniu (BV) 2 scen Kociol Breslau gra wyswietla komunikaty koncowe, nie przechodzi do HQ (brak np mozliwosci zmian w jednostkach) ale dalej wyswietla mape Wroclawia i jednostki z poczatkowym ustawieniem najwyrazniej z Helu (bunkier z Oksywia). Nie moge wystawic swoich jednostek core ale mozna poruszac sie wystawionymi jednostkami aux i normalnie atakowac. Po zakonczeniu tury gra sie wiesza.
Po pierwszych kloptach sciagnalem (ponownie) wymagana mape, uaktualnilem efila i plik z kampania i brak zmian. Na razie brak pomyslu co moze byc przyczyną.
PS
Czescy motocyklisci dalej nie mieli paliwa na poczatku Kotla B,
PS
Jako nowy uczestnik moge chyba zaproponowac zeby na formu powstalo cos takiego jak maly oltarzyk, miejsce kultu gdzie mozna oddawac wyrazy uwielbienia albo przynajmniej najwyzszego szacunku dla tworcy efila Grin
Zapisane
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #24 : Luty 25, 2010, 10:08:00 »

Witam na forum  Welcome Welcome

Po pierwszych kloptach sciagnalem (ponownie) wymagana mape, uaktualnilem efila i plik z kampania i brak zmian. Na razie brak pomyslu co moze byc przyczyną.
Ja myślę, że to jednak mapa Smiley
do katalogu "Scenario" dodaj sobie plik "Hel2.map", który wyślę Ci meilem.
To powinno pomóc.

Jak przejdziesz dwa pierwsze sceny napisz swoje uwagi.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 10:10:59 wysłane przez Greg » Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #25 : Luty 25, 2010, 10:33:00 »

Czyżbyś też zrobił Hel na tym moim przerobionym pliku mapowym?

Cytuj
Czescy motocyklisci dalej nie mieli paliwa na poczatku Kotla B,

Bo pomimo uaktualnienia efila gra wczytała wartość paliwa z danych save'u scenariusza, a ten był jeszcze bez poprawki. Musisz zacząć od ostatniej kolejki POPRZEDNIEGO scena. Jesli nie masz wcześniejszego save'u - no to niestety od początku.

Złota zasada w grach testowych - zawsze save'ować tuż przed zajęciem ostatniego heksa. Wtedy zawsze można powtórzyć wejście do nowego scena. Jak już pokaże się tekst wstępny do nowej bitwy, to znaczy, że scenariusz jest wczytany i gra przestaje czytać zmiany, bo wszystkie dane pobiera z save'u.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 10:41:17 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)