Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 19, 2024, 01:53:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 38 39 [40]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kampania: "Znak Orła"  (Przeczytany 268528 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #585 : Wrzesień 01, 2009, 11:27:10 »

UWAGA! UWAGA!

W związku z dzisiejszą rocznicą w dziale "Gustlik Center" pojawia się poprawiona wersja kampanii "Znak Orła" v. 1.1
Dostosowana do grania z efilem w wersji 5.1. (Również dziś dodaną). Poprawki uwzględniają nie tylko zmiany wynikające z wprowadzenia strony "Waffen-SS", ale także kwestie zgłaszane przez testujących od czerwca. Jak już mówiłem, tamta aktualizacja była zrobiona nieco za szybko - mam nadzieję, że ta posłuży dłużej.

Z najważniejszych zmian to:

a) - kampania na całym przebiegu uwzględnia wzrost doświadczenia dla nowo kupowanych jednostek i prototypów. Do tej pory w niektórych scenariuszach tego nie było

b) - w połączeniu z nowym efilem, pojawia się zmiana sprzętowa - otóż angielskie działo 7,2 cala ma wyłączony support fire. Było to jedyne działo takiego kalibru, które mogło to robic. Aż dziwne, że nikt nie zwrócił na to uwagi. Dlatego raczej nie będzie można miec armii wyposażonej wyłącznie w te olbrzymy. Jak widziałem po raportach, większośc Panów generałów "jechała nimi" aż miło. Teraz już tak łatwo nie będzie.

Zaraz wysyłam do Grega, więc wkrótce i na jego stronie będzie. Na razie efil i kampania są na w Gustlik Center.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #586 : Wrzesień 02, 2009, 08:30:47 »

Zaraz wysyłam do Grega, więc wkrótce i na jego stronie będzie. Na razie efil i kampania są na w Gustlik Center.
Jutro będzie aktualizacja strony.
 Offtopic
Dzięki Gustlik za PZL Wilka,  oczywiście nowa ikonka kolarzy też OK.
Zapisane

Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #587 : Wrzesień 03, 2009, 09:12:50 »

Z przyjemnością zagram jeszcze raz.
 Grin
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #588 : Wrzesień 03, 2009, 11:25:25 »

Nie tylko Ty;) Ale wpierw Żelazny krzyż;)
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #589 : Wrzesień 07, 2009, 01:12:23 »

Tak się napaliłem na ten prestiż za Kamieńsk, że prawie straciłem Bełchatów. A tak poza tym, często jest tak, że Niemcy niszczą moją jednostkę na VH i go nie zajmują (tak miałem w tym przypadku). Komputer jest jednak durny. Wink
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #590 : Wrzesień 09, 2009, 09:24:46 »

W jaki sposób mogę zamienić muzykę w tle? Ta otwierająca kampanię jest super, a ta niemiecka bardzo mi nie pasuje.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #591 : Wrzesień 09, 2009, 09:30:23 »

A gdzie tam jest niemiecka?
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #592 : Wrzesień 09, 2009, 10:05:24 »

Zaraz po rozpoczęciu scenariusza Mokra jest ta muzyka, którą słychać w kampaniach niemieckich. Na rozpoczęcie Twojej kampanii jest ta "polska" muzyka, ale po pierwszym kliknięciu zostaje przerwana. Ściągnąłem (przy okazji nowego e-fila i nowej wersji kampanii) ze strony Grega te pliki mus i smack i chciałem sprawdzić co ciekawego mnie ominęło. Do tej pory grałem bez dźwięku, a chciałem zobaczyć kampanię w "full wypas". Smiley
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #593 : Wrzesień 09, 2009, 04:53:40 »

Zaraz po rozpoczęciu scenariusza Mokra jest ta muzyka, którą słychać w kampaniach niemieckich.

Musisz to zmienić indywidualnie pod LG Suite.

Ja na stronie "www.pg2.net.pl"  żadnego podkładu muzycznego pod kampanie "Znak orła" nie umieszczałem.
Są tylko krótkie klipy wideo i pojedyńcze utwory wykorzystane w niektórych scenariuszach.

Jak chcesz mogę Ci podesłać jakieś utwory z kawałkami piosenek wojskowych , które możesz sobie podłożyć pod kampanie "Znak Orła".

Jak Gustlik wyrazi zgodę, mogę umieścić na stronie wersję kampanii z podkładem muzycznym, zawierającym kilka kawałków piosenek wojskowych.
Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #594 : Wrzesień 09, 2009, 06:29:42 »

Oczywiście, że tak - ale tu zdaje się chodzi o standardowy, firmowy - podkład muzyczny. Jesli w scenariuszu nie jest zdefiniowany szczegółowy, to gra odtwarza domyślny. Ja już o tym zapomniałem, bo po prostu nie mam tego pliky w katalogu "SOUND" i nic mi od dawna nie gra. Może się pojawiac, kiedy gra się z płytą w napędzie, ale tego też nie robię.

Jeśli twórca kampanii nie zdefiniował inaczej (a ja nie zdefiniowałem), to jest odtwarzany podkład domyślny, lub żaden. Swój własny można zdefiniowac w oknie głównym parametrów scenariusza - dla każdego scena osobno, można przyporządkowac dwa podkłady. To już każdy sobie może zrobic we własnym zakresie - jest tylko taka trudnośc, że przy aktualizacji pliku/plików scenariusza/kampanii, trzeba będzie wpisywac od nowa.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #595 : Wrzesień 09, 2009, 06:34:33 »



Sekcja 1, dwa podłużne okna - tam możesz ustawic swoją muzykę dla danego scenariusza. Pliki muszą byc skonwertowane do formatu "mus"
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #596 : Wrzesień 09, 2009, 07:50:57 »

Oczywiście, że tak - ale tu zdaje się chodzi o standardowy, firmowy - podkład muzyczny. Jesli w scenariuszu nie jest zdefiniowany szczegółowy, to gra odtwarza domyślny. Ja już o tym zapomniałem, bo po prostu nie mam tego pliky w katalogu "SOUND" i nic mi od dawna nie gra. Może się pojawiac, kiedy gra się z płytą w napędzie, ale tego też nie robię.

Standardowy podkład pojawia się bez płyty w każdej kampanii w której nie jest zdefiniowany.
W zasadzie to są cztery standardowe podkłady:
1. pojawia się w kampaniach niemieckich i wszystkich innych niż punkt 2 - 4
2. pojawia się w kampaniach sowieckich
3. w kampaniach USA
4. w kampaniach brytyjskich
Mogę je wszystkie umieścić do ściągnięcia na stronie.

jest tylko taka trudnośc, że przy aktualizacji pliku/plików scenariusza/kampanii, trzeba będzie wpisywac od nowa.

Chyba żeby na stałe zdefiniować jakiś wybrany podkład muzyczny.
Posiadam kilka poza tymi opisanymi powyżej.

Ja jestem za - wolę grać z muzyką w tle.

Zrobiło się trochę  Offtopic  - sory
Zapisane

Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #597 : Wrzesień 09, 2009, 11:10:51 »

Wielkie dzięki! Pokombinuję.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Mapet
Młodszy chorąży (Warrant Officer 2)
*
Offline Offline

Wiadomości: 31


« Odpowiedz #598 : Luty 24, 2010, 09:35:09 »

W związku, że gram w niniejsza kampanię, mam parę uwag, ale dotyczą one raczej dostępności sprzętu.
Mianowicie, Sherman Firefly jest dostępny bardzo późno, a w rzeczywistości, powinien być już od maja - czerwca 1944 r. Jeszcze pewne nieścisłości się chyba znajdą. Inna kwestią jest kwalifikowanie Cromwella do czołgów, co z jednej strony jest jak najbardziej prawidłowe, a z drugiej służyły one w 10. psk gdzie służyły na dobra sprawę jak zwiad całej 1. Dywizji Pancernej.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #599 : Luty 24, 2010, 10:33:24 »

Cytuj
Mianowicie, Sherman Firefly jest dostępny bardzo późno, a w rzeczywistości, powinien być już od maja - czerwca 1944

Już to kiedyś wałkowaliśmy - owszem był dostępny w czerwcu 1944 - ale dla Anglików. Polacy dostali je przed wyruszeniem na kontynent - w lipcu w ilości... 1 na pluton. Ponieważ przyjąłem batalionową skalę efila, więc czasem dokonuję nadużyć i dodaję typ broni, który nie stanowił szczebla batalionowego, ale kompanijny - żeby się fajniej grało. No ale jak wynika z powyższego Shermany Firefly nawet szczebla plutonu nie stanowiły...

Przezbrojenie na Firefly - i to tylko u Andersa we Włoszech - nastąpiło jesienią 1944. Natomiast u Maczka, poza tym jednym na pluton, w ogóle Firefly'ów nie było. Przezbrojono ich w amerykańską odmianę z amerykańskim działem 76,2mm - M4A4(76w).

Cytuj
Inna kwestią jest kwalifikowanie Cromwella do czołgów,

Tak, to jest poważny problem, całej brytyjskiej taktyki, która przewidywała używanie czołgów w oddziałach rozpoznawczych. Niestety - tego nie przeskoczymy. Trzeba by zdublować większość czołgów brytyjskich do klasy "Recon" - a wtedy każdy grający miałby pewnie ze trzy pułki takich "fajnych" reconów. Poza tym czołg, w tej klasie, straci możliwość "Overrun" - a przecież nie przestawał być czołgiem w szwadronie rozpoznawczym.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Strony: 1 ... 38 39 [40]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.006s, 1q)